Avast VPN İnceleme 2023

yargı Çek Cumhuriyeti
Fiyat 1 Yıllık Planda 79,99 ABD doları
Sunucular 34 Ülkede 55 Sunucu
Kütükler Bağlantı Günlüklerini Saklar
Şifreleme AES-256-GCM / AES-256-CBC
Engellemeyi kaldır Netflix Hayır
torrenting Evet
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi https://www.avast.com/en-us/secureline-vpn/
uygunluk Windows, Android, Apple

Sanal Özel Ağlar veya VPN’ler, internetinize fazladan bir şifreleme katmanı ekler. Avast SecureLine, arkasındaki ünlü antivirüs şirketi tarafından desteklenen böyle bir hizmettir; AVG ve HideMyAss VPN meslektaşlarına sahip olmak.

Böyle bir soyağacı ile düşünülebilir, VPN çevrimiçi olağanüstü güvenlik / gizlilik sağlar. Ne yazık ki, Avast vasat bir hizmet olduğunu kanıtladı, bu yüzden izleyicilerime / okuyucularıma tavsiye etmiyorum.

Fiyatlandırma yapısı son derece kafa karıştırıcı, sadece sınırlı bir Dünya çapında 34 ülkede 55 sunucu, akış / torrent etkinlikleri için performans düşüktür ve yalnızca iki ödeme yöntemi desteklenir.

Lafı olmaz, Avast VoD’lerin engellemesini kaldıramıyor, gelişmiş özelliklerin eksikliğinden muzdarip ve hatta bağlantı günlüklerini kaydediyor. Surfshark veya PureVPN ile daha az maliyetle daha iyi güvenilirlik elde edebilirsiniz.

Sağlayıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu 2023 Avast VPN incelemesini okuyun’ güvenlik, şeffaflık, fiyatlandırma, sunucular, performans, uyumluluk, destek ve daha fazlası.

Derecelendirme Kriterleri

 1. Yargı: Avast VPN 5 Gözlü Bir Ülkede mi?
 2. Güvenlik: Avast SecureLine VPN Güvenli mi??
 3. Kaçaklar: Avast VPN Sızıntı IP’si, DNS mi & WebRTC?
 4. Sunucular: P2P Uyumlu mu, Çin’de Çalışıyor mu??
 5. Yayın Akışı: Netflix ile Çalışıyor mu & Diğer VoD’ler?
 6. hız: Avast SecureLine VPN ne kadar hızlı?
 7. Uyumluluk: Uygulamalar ve Desteklenen Cihazlar
 8. Fiyatlandırma: Avast VPN’nin Maliyeti?
 9. güvenilirlik: Trustpilot Derecelendirmeleri, Reddit & Müşteri desteği

Yargı Yetkisi: Avast VPN 5 Gözlü Bir Ülkede mi Yer Aldı??

Teknik olarak, Avast SecureLine VPN’t 5, 9 veya 14 Göz ülkesinde genel merkezi bu ittifaklarla, yani Çek Cumhuriyeti ile bilgi paylaşımı açısından rahatladığı bilinen bir yere sahiptir..

Dolayısıyla yargı alanı tam olarak güvenli değildir ve hatta herhangi bir sorunlu ittifakın parçası değildir,’Bu ittifakların üyeleriyle dilly-dallying büyük bir kırmızı bayrak yükseltmek’hiç cahil değil.

Güvenlik: Avast SecureLine VPN Güvenli mi?

Avast VPN’ye derinlemesine girdikten sonra’s konumu, günlük kaydı politikası, şifreleme ve uygulamalar,  VPN’nin güvenli bir seçim olduğundan emin olabilirsiniz. Güçlü güvenlik ve gizlilikten yararlanmak istiyorsanız iyi bir seçenektir.

Günlük İlkesi

Avast VPN, bir Sıfır günlük sağlayıcısı olduğunu iddia ediyor. Bu iddia aslında akla yatkındır, sağlayıcı yapmaz’t Kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri saklama gerçek IP adresiniz, bağlandığınız IP, tarama etkinliğiniz veya diğer benzer günlükler gibi.

Ancak Avast VPN, bağlantı ve bant genişliği günlüklerini depolar, böylece bağlandığınızda, VPN’yi ne kadar süre kullandığınızı ve bu süre boyunca ne kadar veri kullandığınızı bilir. Bu VPN’yi güvensiz yapar mı? Hayır, hiç de değil.

Gerçek bir VPN gerekirken’t Bağlantı veya bant genişliği günlükleri bile olmasa da her türlü günlük tutmayın, bu tür günlükler genellikle zararsızdır ve bir VPN bunları toplasa bile’t Gizliliğinizden herhangi bir şekilde ödün vermeyin.

Şifreleme ve Protokoller

Avast SecureLine VPN, kullanıcı verilerini şifrelemek için AES 256 şifresini kullanır korumalı bağlantılarından geçer. Hayır, bu şifreleme standardını deşifre edebilir, çünkü’makul bir olasılık değil.

Aynı anda çalışan binlerce süper bilgisayarınız olsa bile, bu şifre altında şifrelenmiş verileri yüzlerce yıl boyunca, muhtemelen daha da fazla doğru bir şekilde deşifre etmeyeceklerdir.

Protokoller açısından, Avast VPN sadece OpenVPN sunuyor ancak sadece UDP ile ve IPSec biçimindeki başka bir protokol. UDP’li OpenVPN, TCP’li OpenVPN’den daha hızlı olduğu için bu sorun değil.

Bununla birlikte, güvenlik perspektifinden bahsedersek, bu çok önemli bir sorun değildir. OpenVPN’in kendisi güvenli, açık kaynaklı bir yazılımdır ve’VPN’lere protokol desteği için en iyisi.

Apps Virüs Kontrolü

Avast SecureLine VPN’de tam bir güvenlik incelemesi için uygulamalarında virüs olup olmadığını kontrol etmeye karar verdim. Neyse ki, VPN istemcilerinden hiçbiri VirusTotal aracılığıyla çalıştırdıktan sonra herhangi bir virüs içermiyor. Sonuçlar aşağıda gösterilmiştir:

Avast VPN Virüsü Toplam Testi

Öldürme Anahtarı

Zorunlu veri saklama ve kitlesel gözetim yasaları sayesinde en basit etkinliklerin bile sizi hukuki sorunlara sokabileceği bu hızlı dijital dünyada; VPN’ler, koruma almak için önemli araçlar olarak hizmet eder.

Yine de, çoğu zaman bir VPN bağlantısı engellenerek bağlantı kesilmesine neden olabilir. Bu, kimliğinizi ortaya çıkarmada büyük risk oluşturur, ancak Avast sayesinde’s Tüm interneti devre dışı bırakan Kill Switch özelliği, güvende kalırsınız.

Avast VPN Kill Switch Etkinleştirmesi

Sızıntılar: Avast VPN IP, DNS sızdırıyor mu & WebRTC?

Cevap kesinlikle değil! Avast VPN güvenlidir ve’IP’nizi hiç sızdırmaz. İşte Avast’ı test etmek için kullandığım araçlar’sonuçları ile birlikte gerçek kimliğinizi korumak.

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:

 • https://browserleaks.com/webrtc (Temizle)
 • https://www.doileak.com/ (Temizle)

DNS Sızıntıları:

 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (Temizle)
 • https://www.dnsleaktest.com/ (Temizle)

IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:

 • https://ipleak.net/ (Temizle)
 • https://ipx.ac/run/ (Temizle)

Avast VPN Sızıntı Testi

Sunucular: P2P Uyumlu mu, yoksa Çin’de Çalışıyor mu??

Avast VPN’nin sunucu altyapısı, diğer en iyi endüstri VPN’lerinden çok daha düşük bir fiyata alabileceğinizden çok daha zayıftır. Erişim, dünya genelinde 34 ülkede sadece 55 sunucuya ulaşarak gerçekten kötü.

Bu daha küçük sayılar aşırı kalabalıklaşmaya neden olur, böylece sıkışık sunucularda hızları düşük tutar. Ayrıca, sunucuların barındırıldığı düşük ülke sayısı, sunuculara olan mesafeyi uzatır, böylece gecikmeyi artırır.

P2P / torrenting

Avast VPN iyi torrent özellikleri sunar ve kesinlikle test ettiğim en hızlı VPN’lerden biri olma eğilimindedir. Ancak, henüz sağlayıcıdan SOCKS5 proxy’leri gibi torrent’e özgü özellikleri göremiyorum.

Aynı zamanda Torrenting ve P2P desteği Avast SecureLine VPN tarafından sunulmaktadır, ancak yalnızca bu sınırlı sayıda sunucu konumunda (aşağıda listelenmiş). Yani, sunucularda da bir gelişme görmek istiyorum.

 • Prag, Çek Cumhuriyeti
 • Frankfurt, Almanya
 • Amsterdam, Hollanda
 • New York, New York
 • Miami, Florida
 • Seattle, Washington
 • Londra, Birleşik Krallık
 • Paris, Fransa

P2P için Avast VPN Sunucuları

P2P / Torrenting ile ilgili olarak, IPLeak.net üzerinde bir mıknatıs bağlantısı indirmeyi ve ardından ağın arkasındaki arka planı değerlendirmeyi isteyen bir test yaptım..

Gördüğünüz gibi, sonuçlar kimliğimin korunduğunu ve gerçek konumumdan ve adresimden farklı bir IP ortaya koyduğunu gösteriyor: 185.191.205.6. Bu, hiçbir sızıntı olmadığı anlamına gelir.

Torrent Adres Tespit Testi Avast VPN

Avast Çin’de Çalışıyor mu?

Ne yazık ki, sağlayıcı bir StealthVPN a.k.a sunmuyor. gizleme özellik. Hala bir temsilcim vardı Çin’de hizmeti test edin (80+ sağlayıcı analizimizin bir parçası olarak), ancak işe yaramadı.

Yine de, VPN’nin VPN yasaklarının yakın olduğu ve atlanması oldukça zor olduğu İran, Irak, Türkiye ve Mısır gibi diğer yerlerde işlev gördüğüne dikkat etmek önemlidir..

Akış: Netflix ve Diğer VoD’lerle Çalışıyor mu??

Avast SecureLine VPN’s en büyük zayıflığı, Netflix ABD veya diğer herhangi bir akış sitesinin engelini kaldıramamasıdır. Netflix’in sitesinde bir VPN yasağı var, VPN’lere siteyle bağlantı başlatmak için izin vermiyor.

Akış devi bunu diğer medya evleri ile sahip olduğu telif hakkı anlaşmalarını korumak için yaptı. VPN tabanlı IP’leri kara listeye alır, bu nedenle kara listeye alınmış IP’lere sahip böyle bir sağlayıcıyla Netflix’e bağlanmaya çalışırsanız bir hata görürsünüz.

Avast VPN Netflix'in Engellemesini Kaldırma

Avast SecureLine VPN yapmadı’bu ekranı kaldır. Avast SecureLine VPN yapmıyor’t Netflix’in herhangi bir ülkeden veya sunucusundan herhangi biri aracılığıyla engellemesini kaldırmayı destekler!

Netflix’i Avast VPN tarafından sunulan en az 10 farklı sunucuda test ettim, ancak her seferinde hata mesajını alırdım. Avast VPN ayrıca’BBC iPlayer, Hulu, Disney + Amazon Prime veya hatta Spor kanalları gibi diğer büyük yayın sitelerinin engellemesini kaldırmak için çalışmayın.

Netflix proxy hatası

Hız: Avast SecureLine VPN Ne Kadar Hızlı?

Şaşırtıcı bir şekilde, Avast VPN, sektördeki en düşük hız düşüşlerinden birine sahip olduğu ortaya çıktı ve kolayca sektördeki en hızlı VPN’lerden biri haline geldi. 100 MB’lık bağlantımda, bu hızları VPN bağlantısı olmadan alıyordum.

 • İndirme Hızları: 87,92 Mb / sn
 • Yükleme Hızları: 78,10 Mb / sn
 • Ping Hızı: 66 Bayan

Buraya’s Avast VPN’den hızım’s Aynı İnternet bağlantısından San Francisco Server

 • İndirme Hızları: 83,04 Mbps
 • Yükleme Hızları: 79,88 Mbps
 • Ping Hızı: 79 Bayan

İndirme hızlarında% 10’dan biraz fazla düşüş, hızlı yanıp sönme olarak adlandırdığım şeydir. Avast VPN’nin yapmadığı çok kötü’t VoD’lerin engellemesini kaldırın, aksi takdirde akış için ilk tercihiniz olarak bu VPN için gitmek bir beyinsiz olurdu.

Uyumluluk: Uygulamalar ve Desteklenen Cihazlar

Avast SecureLine VPN, popüler platformlar için mevcut desteği içeren temel bir uygulama havuzu sunar Windows için Avast, Mac için Avast, Android için Avast ve iOS için Avast.

Uygulamaların kullanıcı arayüzüne / kullanıcı arayüzüne gelirsek, Avast VPN’nin odaklandığı şey basitlik. Komplikasyon yok, etkileşimi zor sinirli özellikler yok. Sadece basit bir tıklama ile seçtiğiniz sunucuya bağlanın.

Uygulamalar noobs düşünülerek tasarlanmıştır, bu nedenle VPN alanı hakkında fazla bilgi sahibi olmayan bir acemi olsanız bile, Avast VPN ile kimliğinizi çevrimiçi olarak gizleyebilirsiniz.’s tek tıklama arayüzü.

Avast VPN Arayüzü

Her uygulamada bir Tercih menüsü, ki bu onların en iyi kullanıcı dostu özelliği. Muhtemelen Avast’ın’Antivirüs etki alanındaki geniş deneyimi, VPN ürününde aynısını çoğaltmasına izin verdi.

Eğer’Bu durumda, daha yararlı kullanıcı tabanlı yenilikler görmek istiyorum. Tercihler menüsüne geri döndüğünüzde, VPN’in nasıl davranmasını istediğinize dair kendi tercihleriniz.

Bilgisayarınızı her açtığınızda Avast VPN’nin otomatik olarak bağlanmasını ister misiniz? Sorun yok, sadece tercihler menüsünde bunun için seçeneğe tıklayın ve VPN tam olarak böyle çalışacak.

Mobil uygulamalar, masaüstü meslektaşlarıyla neredeyse aynı arayüzle eşit derecede temiz ve duyarlı. Sunucu listesine kolayca erişilebilir ve herhangi bir sunucu adına tek bir dokunuşla otomatik olarak bir bağlantı başlatılacaktır.

Avast VPN Arayüzü 2

Fiyatlandırma: Avast VPN’nin Maliyeti?

Avast SecureLine’s en kafa karıştırıcı yönü onun fiyatlandırma. Görünüşe göre cihaza dayalı bir fiyatlandırma stratejisi izliyor, ki bu oldukça garip ve çok fazla kafa karışıklığı yaratıyor.

IvacyVPN gibi neredeyse tüm üst düzey VPN’lerde, abonelik süresi boyunca fiyatlandırılan abonelik planları düzenlenmiştir, yani aylık, yıllık veya hatta iki yıllık planlar.

Fakat tüm cihazlarda çalışan tek bir düzenli plan dışında, Avast SecureLine VPN, cihaz tabanlı abonelik planları sunar. Farklı planlardaki Avast VPN maliyetinin altında ayrıntılı olarak açıklanmaktadır:

 1. 5 cihaz için Yıllık Abonelik: $ 79.99
 2. Windows işletim sistemi erişimi: $ 59.99
 3. Mac OS erişimi: yıllık 59,99 ABD doları
 4. Android işletim sistemi erişimi: yıllık 19,99 ABD doları
 5. iOS / iPad OS erişimi: yıllık 19,99 ABD doları

Fiyatlandırma için bir ton özelliğe erişemezsiniz, Surfshark, Ivacy veya ExpressVPN gibi. Avast ayrıca VoD’lerin engellemesini kaldıramıyor, ancak torrentleri indirmek için iyi bir destek alıyorsunuz.

Avast VPN için Fiyat Planları

Fiyatlandırma kafa karıştırıcı olsa da, Avast 7 günlük inanılmaz bir deneme sürümü sunuyor yalnızca istemcilerini indirmeniz ve cihazınızda çalıştırmaya başlamanız gereken yerde.

Bu deneme dönemini başlatmak için gereken tek şey, kredi kartı detayları. Aboneliğinizi deneme süresi bitmeden iptal ederseniz hiçbir ödeme yapılmaz..

Ödeme yöntemleri için Avast SecureLine yalnızca iki seçeneği destekler: kredi / banka kartları veya PayPal. Olsa da, bir bummer olan Bitcoin desteği yok’kullanıcıya anonim olma konusunda herhangi bir kaldıraç sağlama.

Avast VPN Ödeme Yöntemleri

Ücretsiz Avast alabilir miyim?

Evet, hizmeti Mac, Windows, iOS ve Android cihazlarınızda test etmek için Avast’ın sunduğu 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Ancak, kaydolurken ödeme ayrıntılarınızı yine de eklemeniz gerekir.

Avast Ücretsiz Deneme Uygulaması Açılır Penceresi

Güvenilirlik: Trustpilot Derecelendirmeleri, Reddit & Müşteri desteği

Avast VPN Trustpilot üzerinde 2/5 toplam 2.656 kullanıcı incelemesinden ortalama puan aldı. Söylemeye gerek yok, bu oldukça zayıf bir skor ve sağlayıcıdan çok sayıda kullanıcının memnun olmadığını gösteriyor.

Kullanıcıların% 11’inden fazlası Avast a “kötü” derecelendirme, yani 290’dan fazla kullanıcı hizmete inanıyor “berbat” daha iyi bir terim eksikliği nedeniyle; Ürünü neden önermediğimizi gerekçelendirme.

Avast Trustpilot Derecelendirmeleri

Google Play Store’da Avast SecureLine VPN Yorumları

Google Play Store’da Avast VPN, toplam 130.825 yorumdan 4.6 yıldız aldı. Çoğu Android sürümünden memnun gibi görünse de, birçok bağlantı kesintisi ve sunucu kesinti şikayeti gördüm’s.

Google Play Store'da Avast VPN Derecelendirmeleri

Avast VPN İnceleme Reddit

Reddit’te Avast VPN’i aradıktan sonra, karşılaştığım incelemelerin çoğu “olumsuz”. Ve birçok kullanıcının uygulamalarının altındaki rahatsız edici pop-up reklamlardan şikayetçi olduğunu fark ettim.

Bu, diğer ürünlerde de tutarlıydı. Örneğin, aşağıdaki redditor Avast Premier’i indirdi ve SecureLine VPN uygulamalarını yüklemek için sık sık sinir bozucu reklamlar alıyordu.

Avast VPN Reddit Geri Bildirimi

Müşteri desteği

Avast SecureLine VPN, müşteri desteği sunmaya yönelik benzersiz bir yaklaşım seçiyor. Diğerleri canlı sohbet sunarken, istediğiniz zaman bir konuşma için bir Avast müşteri destek yöneticisini arayabilirsiniz.!

Destek yardım hattını aradığımda, yöneticilerin büyük sorunları çözmek için gerçekten kibar ve inanılmaz derecede deneyimli olduğunu gördüm.. Avast SecureLine VPN ayrıca özel bir SSS bölümü sunuyor, ancak yalnızca temel düzey sorguları var.

Ne yazık ki, onlar da eksik “canlı sohbet” inanılmaz endişe verici destek sistemi. Günümüzde canlı sohbet sunmak endüstri standardı gibidir, ancak Avast 1990’larda yaşıyor gibi görünüyor.

Neyse ki, 7/24 telefon desteği sunarak bunu telafi ediyorlar, ancak yine de birçok kişi için geçerli bir çözüm olmayabilir. Her şey başarısız olursa, Avast’a Facebook ve Twitter profilleri üzerinden ulaşabilirsiniz.. 

Surfshark karşılaştırılması & Avast VPN

SağlayıcıAvast VPN
Fiyat $ 1.99 / mo. $ 6,66 / ay.
Sunucular 61 Ülkede 1.040+ 34 Ülkede 53
uygunluk Tüm cihazlar Windows, Mac, iOS, Android
yargı İngiliz Virgin Adaları Çek Cumhuriyeti
Günlük İlkesi Kayıt Yok (Denetlenmiş) Bağlantı Günlüklerini Saklar
Müşteri desteği Canlı sohbet & E-posta Canlı sohbet & Bilet
Trustpilot Puanı 4.5 2.0
İnternet sitesi Surfshark’ı ziyaret edin Avast VPN’yi ziyaret edin

Avast VPN’i Önerir miyim?

Avast SecureLine VPN’i önermiyorum Hizmetin yüksek fiyat aralığını haklı çıkarmak için uzun bir yolu olduğuna inandığım için bunu okuyan herkese. Eksik özellikler, zayıf sunucu erişimi ve Netflix’in engellemesini kaldırma neredeyse işe yaramaz kılıyor.

Sağlayıcı harika hızlar ve sağlam uygulamalar sunuyor, ancak kusurlar göz ardı edilemez. Bu nedenle şimdilik bu hizmet öneri listemizde değil. İyi, güvenli, hızlı ve zengin özelliklere sahip bir VPN hizmeti arıyorsanız, Surfshark’a gidin.

Похожие статьи

 • PureVPN İncelemesi 2023

  Yargı Yetkisi Hong Kong Fiyatı 2 Yıllık Plan Sunucularda 2.91 $ / ay 140+ Ülkede 2.000+ Sunucu Günlükleri Sertifikalı Şifreleme AES-256-CBC Engellemeyi Kaldır Netflix…

 • Surfshark İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi İngiliz Virgin Adaları Fiyatı $ 1.99 / ay (24 ay için 47.76 $) Sunucular 61+ Ülkede 1040+ Günlüğe Kayıt Yok Kayıtlı Şifreleme…

 • GOOSE VPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Hollanda Fiyat $ 1.99 Sunucu 71 Günlükleri Şifreleme Yok AES-256 Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrenting Evet Çin’de Çalışıyor Hayır Tavsiye Edilmez Web Sitesi Yok…

 • VyprVPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi İsviçre (Güvensiz) Fiyat 6.67 $ / ay (1 yıl için 80 $) Sunucular 700 Günlük Kayıt Yok Şifreleme AES-256 Engellemeyi kaldır Netflix Evet Torrenting…

 • Windscribe VPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucusunda 49 $ Fiyat 60 Ülkede 600+ Sunucu Sunucular Evet Şifreleme AES-256 Bit Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrent Evet…