Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime 2020 – Oglądaj Amazon Prime US bezproblemowo

Amazon Prime to usługa natychmiastowego przesyłania strumieniowego wideo oferowana przez Amazon.com, jedną ze światowych firm’najpopularniejsze sklepy internetowe. Jednak podobnie jak inne popularne strony do przesyłania strumieniowego, Amazon Prime oferuje różne biblioteki dla użytkowników w różnych krajach. Widzowie w Wielkiej Brytanii mogą przeglądać amerykańską bibliotekę tylko wtedy, gdy mogą odblokować ograniczenia geograficzne poprzez Best VPN. Aby pomóc Ci odblokować, oto przewodnik po Best VPN dla Amazon Prime, zawierający przewodniki po instalacji, najlepiej płatne i darmowe VPN, obsługiwane urządzenia i więcej przez BestVPN.co!


najlepszy VPN dla Amazon Prime

Co to jest Amazon Prime?

Amazon.com to nie tylko internetowy sklep internetowy, ale także gigant internetowy, który oferuje szeroką gamę usług, takich jak wsparcie infrastruktury chmury, logistyka i wiele innych. Podobnie Amazon Prime Video to dedykowana usługa przesyłania strumieniowego przez Amazon.com, która oferuje dedykowaną bibliotekę treści zawierającą tysiące filmów, programów telewizyjnych i oryginalnych seriali, które z pewnością przyciągną twoją uwagę.

Możesz oglądać tę usługę w dowolnym miejscu na świecie, jeśli kupisz subskrypcję Prime Video, ale wygrałeś’być w stanie oglądać wszystko, co jest dostępne na stronie internetowej ze względu na ograniczenia geograficzne dotyczące treści. Ograniczenia geograficzne są dużym sprawdzianem rzeczywistości, jeśli chodzi o usługi przesyłania strumieniowego online, takie jak Amazon Prime, pozbawiając użytkowników oglądania ich ulubionych treści, jeśli nie’t mieszka w obszarze, w którym dostępna jest treść.

Na przykład użytkownik Amazon Prime w USA widziałby zupełnie inną bibliotekę wideo niż użytkownik Amazon Prime w Singapurze. To powiedziawszy, jest na pewno sposób na obejście tego. Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime pozwala przebijać się przez te ograniczenia geograficzne dotyczące treści i sprawić, że strumieniowanie będzie warte zachodu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, czytaj dalej ten przewodnik do naszej recenzji na temat najlepszej sieci VPN dla Amazon Prime w 2018 roku.

Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime 2018

Główne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix i Hulu, angażują się w blokowanie VPN, aby uniemożliwić użytkownikom oglądanie treści, które nie powinny’być dla nich dostępne zgodnie z prawem autorskim. Amazon Prime Video nie różni się pod tym względem i podąża w kierunku wymuszania blokowania VPN, przez co większość dostawców staje się bezużyteczna na swojej platformie.

Jednak nadal istnieją niektóre najlepsze usługi VPN, które mogą przełamać bariery treści i zaoferować użytkownikom transcendentalne i holistyczne doświadczenie, jeśli chcą odblokować US Amazon Prime. Tutaj, w BestVPN.co, wierzymy w testowanie rzeczy dla siebie, a następnie rekomendowanie ich naszym użytkownikom.

Oto nasza lista najlepszych VPN dla Amazon Prime obejmująca tylko te selektywne VPN, które mogą pomóc w obejściu ograniczeń geograficznych i zwiększeniu wartości Twojej subskrypcji:

Dostawcy Cena ($) Funkcje Ocena Rabat Odwiedź dostawcę

 1. Surfshark

  Surfshark

  11,95 USD1,99Na miesiąc

  • Ponad 800 serwerów w ponad 50 krajach
  • Szyfrowanie AES-256-GCM
  • 24/7 czat na żywo
  • Brak zasad rejestrowania
  • Nieograniczone jednoczesne połączenia
  • Aplikacje na Windows, Mac, iOS & Android

  Niezawodny 83% rabat Odwiedź stronę
  Przeczytaj recenzję

 2. PureVPN

  PureVPN

  10,95 USD2,91Na miesiąc

  • Ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach
  • 256-bitowe szyfrowanie AES
  • 24/7 czat na żywo
  • Brak zasad rejestrowania
  • 5 jednoczesnych połączeń
  • Aplikacje na Windows, Mac, iOS & Android

  Niezawodny 73% rabat Odwiedź stronę
  Przeczytaj recenzję

 3. ExpressVPN

  ExpressVPN

  12,95 USD8,32Na miesiąc

  • Ponad 3000 serwerów w 94 krajach
  • 256-bitowe szyfrowanie AES
  • 24/7 czat na żywo
  • Brak zasad rejestrowania
  • 3 jednoczesne połączenia
  • Aplikacje na Windows, Mac, iOS & Android

  Wiarygodne 35% zniżki na odwiedzenie strony
  Przeczytaj recenzję

 4. Ivacy

  Ivacy

  9,95 USD2.25Na miesiąc

  • Ponad 1000 serwerów w 100 lokalizacjach
  • 256-bitowe standardowe szyfrowanie klasy wojskowej
  • Obsługa czatu na żywo jest doskonała
  • Dostawca zerowych dzienników
  • Dostępnych 5 logowań wielokrotnych
  • Aplikacje Windows, Mac, Android, iOS i rozszerzenie Chrome

  Niezawodny 77% zniżki Odwiedź stronę
  Przeczytaj recenzję

 5. CyberGhost

  CyberGhost

  12,99 USD2,75Na miesiąc

  • 3700 serwerów w 60 krajach
  • 256-bitowe szyfrowanie AES
  • 24/7 czat na żywo
  • Surowe zasady braku dziennika
  • 7 jednoczesnych połączeń
  • Aplikacje na Windows, Mac, iOS & Android

  Niezawodny 77% zniżki Odwiedź stronę
  Przeczytaj recenzję

PureVPN - najbardziej przystępna cenowo usługa Amazon Prime VPN

Kiedy ty’już kupiłeś abonament na twoje konto Amazon Prime i planujesz wydać mniej na uzyskanie najwyższej jakości VPN, to PureVPN będzie dla Ciebie najlepszy.

PureVPN dla Amazon Prime

Oprócz najwyższej klasy funkcji bezpieczeństwa, takich jak Double VPN, Onion przez VPN, obsługa wielu protokołów, Split Tunneling i więcej, PureVPN zapewnia dedykowane adresy IP do odblokowania Amazon Prime US. Poprosiliśmy ich zespół obsługi klienta o uzyskanie dokładnie tej odpowiedzi za pośrednictwem funkcji czatu na żywo.

PureVPN’Zespół obsługi klienta był niezwykle przyjazny i chętny do współpracy, a zespół wsparcia brzmiał tak ludzko, jak powinien być. Podali nam nazwę serwera, z którym musielibyśmy się połączyć, gdybyśmy chcieli odblokować Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych. Ten serwer miał działać tylko w trybie dedykowanego adresu IP.

Po prostu nie’zatrzymaliśmy się na tym, ale dostarczyliśmy również link do przewodnika, który pokazał nam, jak wdrożyć tryb dedykowanego adresu IP na wypadek, gdybyśmy tego nie zrobili’wiedzieć o tym w fantastyczny sposób pokazujący ułatwienia dla klientów.

Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime 2020 - Oglądaj Amazon Prime US bezproblemowo

Oprócz tego niesamowitego wsparcia, oferują fantastyczne, niewiarygodnie tanie długoterminowe plany, dzięki czemu możesz po prostu odpocząć i zrelaksować się przy Amazon Prime, wydając bardzo nominalną kwotę na odblokowanie. Roczny pakiet jest wyceniany komfortowo na 58,92 USD, podczas gdy 2-letnia oferta jest jeszcze lepsza i kosztuje tylko 69,00 USD.

Plusy

 1. Niedrogie plany dostępne jako VPN dla Amazon Prime US
 2. Ochrona przed DDoS
 3. Dedykowane serwery P2P i Torrent
 4. Ponad 750 serwerów w 141 krajach
 5. Nat Firewall
 6. Obsługa wielu protokołów, w tym OpenVPN i L2Tp
 7. Umożliwia dzielone tunelowanie

Cons

 1. Prowadzi dzienniki
 2. Brak bezpłatnej wersji próbnej

Uzyskaj PureVPN

NordVPN - oferuje oddzielne serwery dla łatwiejszej kompatybilności urządzeń jako Amazon Prime VPN

VPN ma chyba jeden z najlepszych profili na świecie VPN. Często uznawany za najlepszy VPN, Nord VPN gwarantuje najwyższą wydajność na wszystkich frontach, dzięki czemu jest wysoce zalecaną usługą dla wszystkich rodzajów użytkowników.

NordVPN dla Amazon Prime

Prędkości są szybkie, a siła serwera jest wystarczająco duża, aby zapewnić, że żadna próba odblokowania zawartości nie spadnie. Oferuje także Double VPN dla dodatkowej kontroli bezpieczeństwa. Jednak najlepszą częścią usługi jest to, ile pracy włożono w to, aby ułatwić użytkownikom odblokowanie Amazon Prime Video, niezależnie od używanego urządzenia.

Gdy poprosiliśmy obsługę klienta o podanie najlepszego lub dedykowanego adresu IP w celu odblokowania Amazon Prime US, dostarczyliśmy nam oddzielną listę adresów IP, których moglibyśmy użyć w zależności od tego, czy korzystamy z komputerów PC, czy smartfonów / SmartTV.

Podczas gdy miesięczny plan tutaj w NordVPN jest wyceniany wyjątkowo, roczny plan w wysokości 83,38 USD naliczany raz, a 3-letnia umowa w wysokości 124,64 USD naliczana raz, są zdecydowanie w granicach akceptowalnych limitów dla użytkowników, aby łatwo subskrybować.

Plusy

 1. Zapewnia dedykowane serwery do obsługi różnorodnych urządzeń jako VPN dla Amazon Prime
 2. Dedykowana obsługa P2P i torrentów
 3. Bezpłatny okres próbny
 4. Funkcja SmartPlay dla stron streamingowych
 5. Dostępne podwójne szyfrowanie
 6. 3359 serwerów w ponad 60 krajach
 7. Bitcoin i ściana płatności są akceptowane
 8. Protokoły OpenVPN, IKEv2 / IPSec, L2TP / IPSec, PPTP i SSTP

Cons

 1. Drogie plany krótkoterminowe

Uzyskaj NordVPN

ExpressVPN - najszybsze prędkości jako Amazon Prime VPN

Jeśli VPN nalicza więcej, ale oferuje funkcje, które pasują do niego, to oferta nie pozostaje już poza zasięgiem. ExpressVPN jest drogi w porównaniu z pozostałymi najlepszymi dostawcami VPN, jednak może zagwarantować najlepszą wydajność na każdym froncie, co czyni go doskonałym najszybszym VPN.

Express VPN dla Amazon Prime

W przypadku Amazon Prime, oprócz odblokowania strony streamingowej w USA, ExpressVPN oferuje wysokie prędkości, pozwalając cieszyć się Amazon Prime’biblioteka wideo bez obawy o zbyt duże buforowanie. Nie ma awarii ani rozłączeń, a nawet serwery zapewniają odpowiednie zabezpieczenia, aby zapobiec wyciekom DNS. Tutaj’ich obsługa klienta odpowiada na nasze pytanie, czy ich usługa działała przy odblokowaniu Amazon Prime US.

Plany zaczynają się od 12,95 USD za miesiąc’Subskrypcja jest warta subskrypcji, ale najlepszym planem jest roczny abonament, który kosztuje użytkowników 99,95 USD rozliczanych jeden raz.

Plusy

 1. Niesamowicie szybki jak VPN dla Amazon Time
 2. Obsługa wielu opcji płatności
 3. Dedykowane aplikacje dla zgodnego systemu operacyjnego
 4. Wysokie standardy szyfrowania
 5. Ekspansywna obsługa protokołu
 6. Polityka zerowych dzienników

Cons

 1. Brak dedykowanych serwerów P2P
 2. Drogie plany cenowe

Uzyskaj ExpressVPN

Torguard.net - Zwiększona ochrona bezpieczeństwa jako VPN dla Amazon Prime

Przeglądarka Tor jest być może jedną z najbezpieczniejszych przeglądarek na rynku i zalecamy ją jako alternatywę dla użytkowników, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Internecie. Postępowanie zgodnie z tym samym modelem i replikacja go w sieci VPN sprawia, że ​​Torguard.Net jest wzorowy i bardzo bezpieczny.

Torguard VPN dla Amazon Prime

Model routingu cebuli jest znacznie lepszy od innych przeciętnych modeli bezpieczeństwa VPN, które zawierają tylko szyfrowanie i bezpieczne tunele. Jednak nie byliśmy’spodziewam się, że ta sieć VPN będzie działać na odblokowaniu Amazon Prime. Kiedy zapytaliśmy o wsparcie, czy ich VPN może odblokować Amazon Prime Video, ich odpowiedź była najlepsza, z której uzyskaliśmy podczas naszej recenzji.

Jednak w przeciwieństwie do innych sieci VPN, które oferują możliwości odblokowania w swoich tradycyjnych planach VPN, Torguard oferuje dedykowany plan IP do uzyskiwania dostępu do treści ograniczonych geograficznie, takich jak Amazon Prime. Dedykowany plan IP kosztuje 7,99 USD / miesiąc lub 54,99 USD / rok i jest najlepszy dla tych, którzy chcą odblokować treści z ograniczeniami geograficznymi.

Liczba dedykowanych adresów IP jest niesamowita i zawiera fantastyczną liczbę lokalizacji, które są dość zdolne do zapewnienia usług odblokowujących z dowolnego kraju w wielu krajach świata. Nie mamy’widziałem lepszą usługę niż ta pod względem odblokowywania nie tylko Amazon Prime, ale zapewniające całościowe rozwiązanie w kierunku większych potrzeb odblokowania.

Plusy

 1. VPN z funkcją Stealth dla odblokowywania Amazon Prime
 2. Silne poziomy szyfrowania
 3. Działa w modelu routingu Onion
 4. Ponad 3000 serwerów VPN w 50 krajach
 5. Dedykowany adres IP

Cons

 1. Plany są bardzo drogie
 2. Pakiety funkcji mogą być mylące

Uzyskaj TorGuard VPN

Najlepsza VPN dla Amazon Prime za darmo

Jeśli chcesz odblokować Amazon Prime US, to bezpłatna usługa VPN nie jest świetną opcją, ponieważ według naszej recenzji nie ma jednej bezpłatnej usługi VPN, która to zrobiłaby. Tak, istnieją pewne bardzo wiarygodne usługi, które są bezpłatne, ale odblokowują treści ograniczone geograficznie, szczególnie usługa przesyłania strumieniowego nie ma swoich nieodłącznych możliwości.

Że’s, ponieważ dostawcy przesyłania strumieniowego, tacy jak Amazon Prime, używają blokowania VPN, aby uniemożliwić użytkownikom przeglądanie treści, które mogą być niedostępne na ich obszarze. Tylko premium Best Amazon Prime VPN, który my’opisani na naszej liście mogą to zrobić. Darmowe usługi don’mają dedykowane adresy IP, takie jak Torguard lub potężne serwery, które mogą ominąć Amazon Prime’s Ściana blokująca VPN.

To’drogie jest uruchomienie tych funkcji i bezpłatne usługi don’mieć pieniądze na zaangażowanie w zapewnianie takich funkcji. Z drugiej strony wiele darmowych sieci VPN oferuje niskie prędkości (ze względu na priorytetowe traktowanie planów płatnych usług), niskie limity przepustowości danych (średnio od 500 MB do 2 GB / miesiąc) i małą liczbę serwerów, wszystkie co nie pozwala na dobre korzystanie z Amazon Prime.

Najgorsze sieci VPN, które don’t Odblokuj wideo Amazon Prime

Chociaż większość sieci VPN nie jest w stanie odblokować Amazon Prime Video, z wyjątkiem kilku wybranych, istnieją takie, które nie tylko nie są w stanie zapewnić odpowiedniego zestawu funkcji, ale są również niebezpieczne w instalacji z powodu spójnych zagrożeń, takich jak złośliwe oprogramowanie, osadzanie kodów śledzenia itp..

Tutaj’szybki przegląd najgorszych sieci VPN, które nie działają’odblokuj Amazon Prime:

 1. Hotspot Shield
 2. SurfEasy VPN
 3. Opera Browser VPN (wygasła)

Jak oglądać Amazon Prime poza USA

Zasadniczo, aby odblokować dowolną witrynę z określonego regionu, np. chcesz odblokować Amazon Prime US podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, masz dwie dostępne opcje. Pierwszy korzysta z VPN, a drugi wdraża serwer proxy. Obaj z reguły podążają tą samą drogą, aby odblokować treści ograniczone geograficznie. Sfałszują twoje IP, aby wyglądało na to, że pochodzi z USA.

Jednak wygraliśmy’Zalecam użycie proxy, ponieważ po pierwsze fałszuje twój adres IP, pozostawiając pakiety DNS narażone na szpiegowanie, a po drugie mogą nie zawsze działać.

Sieci VPN są szybsze, bezpieczniejsze i wysoce niezawodne w świadczeniu usług odblokowywania. Żadne trolle z prawami autorskimi nie mogą celować w ciebie, jeśli używasz najlepszego Amazon Prime VPN, aby odblokować wersję amerykańską.

VPN dla Amazon Prime

Omówienie urządzeń wideo Amazon Prime:

Amazon Prime Video oferuje opcje wysokiej kompatybilności i jest obsługiwany przez wiele różnych urządzeń. Tutaj’podsumowanie urządzeń, których można użyć do oglądania wideo Amazon Prime:

 1. Wszystkie komputery PC i przeglądarki, takie jak Windows i Mac
 2. Smart TV
 3. Odtwarzacze Blu-ray
 4. Dekodery (Roku, Google TV, TiVo, Nvidia Shield)
 5. Amazon Fire TV
 6. Fire TV Stick / Telefon / Tablety
 7. Konsole do gier (PlayStation, Xbox, Wii)
 8. Urządzenia z systemem Android i iOS

Możesz także oglądać Amazon Prime na Chromecast, jeśli masz zainstalowane rozszerzenie przeglądarki Chrome. Działa również na Kodi poprzez repozytorium Krypton.

Jak skonfigurować Amazon Prime w telewizji

Oglądanie filmów i programów na telewizorze to doświadczenie, któremu nigdy nie dorówna żadne inne urządzenie. Współczesne telewizory Smart TV oferują jakość HD, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać ulubione treści na ekranie panoramicznym, zapewniając tym samym fantastyczne wrażenia.

I to’skonfigurowanie usługi w telewizorze nie jest trudne. Tutaj’jak możesz uruchomić Amazon Prime na swoim Smart TV:

Jeśli ty’już kupiłem konto dla Amazon Prime Video, a następnie przejdź do Google Play Store na Android TV lub Samsung Apps na Samsung Smart TV

 1. Szukaj “Prime Video” i pobierz aplikację
 2. Uruchom instalację i po wyświetleniu monitu wprowadź poświadczenia użytkownika (nazwę użytkownika i hasło użyte do rejestracji w Amazon Prime)
 3. Teraz, gdy aplikacja zostanie uruchomiona, wybierz dowolny film, program telewizyjny lub program i zacznij zabawę!

Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime Reddit

Podczas gdy duża liczba najlepszych dostawców Reddit VPN’Nazwy pojawiają się na Reddit w wątkach dyskusyjnych Best VPN, niewielu dostawców zostało poleconych przez użytkowników do odblokowania Amazon Prime US.

Z wyjątkiem kilku wzmianek o NordVPN, takich jak ten my’wspominałem tutaj, wygrałeś’znaleźć wiele rekomendacji i najlepiej trzymać się tych, które my’Wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy dla Ciebie w naszej najlepszej sieci VPN, aby odblokować US Amazon Prime.

Komentarz z dyskusji ContiGhostwood’komentarz z dyskusji "VPN i Amazon Prime Video".

Amazon Instant Video vs. Amazon Prime Video

Podczas gdy Amazon niedawno uprościł swoją usługę i zmienił nazwę Amazon Instant Video na tylko Amazon Video i Amazon Prime Video na Amazon Prime, usługi są nadal dość mylące dla nowicjuszy i nowicjuszy.

Amazon Prime była właściwie całą ofertą dostępną za 79 USD tylko dla klientów w USA i oferowała roczny pakiet, który zapewnia użytkownikom bezpłatną dwudniową wysyłkę przez cały rok wraz z subskrypcją Amazon Prime Video.

Ale w kwietniu 2016 r. Amazon Prime Video zaczął być oferowany osobno po 2,99 USD miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie za 5,99 USD miesięcznie. Tam’dostępny jest również miesięczny bezpłatny okres próbny. To’s ryczałtowa oferta, w której można oglądać nieograniczoną liczbę treści.

Jednak usługa Amazon Instant przypomina raczej model pay-per-view, w którym musisz płacić za każdy film, program lub film osobno i to’są dostępne jako osobna usługa dla ludzi w USA i poza USA.

Amazon Prime jest dostępny tylko dla klientów w USA i to’s zalecamy wdrożenie Najlepsza sieć VPN do odblokowania US Amazon Prime, aby móc korzystać z usługi i cieszyć się najnowszymi dostępnymi treściami.

VPN dla Amazon Prime

Najlepsza sieć VPN dla Amazon Prime - często zadawane pytania

Amazon Prime Video nie działa?

W większości przypadków ponowne uruchomienie połączenia internetowego lub zamknięcie jakiejkolwiek innej działalności, która pochłania dane, spowoduje ponowne włączenie Prime Video. W przeciwnym razie, jeśli nadal nie będzie’t działa, sprawdź, czy urządzenie jest na bieżąco z aktualizacjami lub czy została zaktualizowana aplikacja Prime Video.

Czy naprawdę potrzebuję członkostwa Amazon Prime, aby przesyłać strumieniowo wideo Amazon??

Nie, ty nie’potrzebuję tego. Amazon Video wymaga osobnego zakupu programów telewizyjnych, filmów lub innych treści wideo na sztukę. Członkostwo Amazon Prime jest obecnie oferowane w cenie 2,99 USD / miesiąc przez pierwsze sześć miesięcy po rejestracji, a następnie zostanie naliczona opłata w wysokości 5,99 USD / miesiąc.

Czy możemy używać Amazon Prime na więcej niż jednym urządzeniu na raz?

Tak, możesz, ale w tym celu musisz utworzyć Amazon Household. Aby rozpocząć, wykonaj następujące czynności:

 • Na stronie Amazon zaloguj się do swojego konta, a następnie przejdź do “Moje konto” Opcja
 • Iść do “Zarządzaj treściami i urządzeniami” > Ustawienia > Biblioteka gospodarstw domowych i rodziny > Zaproś dorosłego
 • Teraz utwórz nowe konto lub użyj istniejącego konta, aby zalogować się ponownie i zainicjować wspólne połączenie z Amazon Prime z innego urządzenia

Jak znaleźć aplikację wideo Amazon Prime?

Możesz przejść bezpośrednio do Prime Video’na oficjalnej stronie internetowej lub przejdź do sklepu Google Play, aby pobrać aplikację na Androida Amazon Prime i sklep iTunes, aby pobrać aplikację na iOS.

Wniosek

Amazon Prime jest obecnie jedną z najlepszych usług przesyłania strumieniowego w Internecie, a wraz ze wzrostem popularności telewizji internetowej, usługa ta z pewnością będzie oferować spektakularne programy w nadchodzących czasach.

W BestVPN.co zalecamy bezpłatne korzystanie z Internetu dla wszystkich bez żadnych ograniczeń i ograniczeń, ale ponieważ zagrożenia i zakazy wciąż rosną, najlepszą opcją, aby uczynić twoje korzystanie z Internetu naprawdę darmowym jest skorzystanie z Best VPN i cieszenie się najlepszymi Internet ma dla Ciebie do zaoferowania’s treść.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 − = 10

map