PureVPN ve Windscribe Karşılaştırması

PureVPN ve Windscribe

PureVPN’in tanınmış olarak uzun durduğu yer “ödül” sektördeki sağlayıcısı olan Windscribe, “freemium” model ve güçlü bir rütbe “Bedava” ücretli planları ile hizmet.

Hangi hizmet daha iyidir? Öğrenmek için, her iki sağlayıcıyı da bir dizi önemli açıdan değerlendireceğim, bu kapsamlı PureVPN ve Windscribe karşılaştırma analizini okuyun:

Contents

Önemli

PureVPN Windscribe
 1. 2000’den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP’ler Kullanılabilir
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Günlük Yok Politikası (AltiusIT tarafından denetlenmiştir)
 1. 600+ sunucu 60 ülke
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. Özel IP’ler Kullanılabilir
 4. Özel Plan Seçeneği Oluşturma
 5. Ücretsiz 10 GB Bant Genişliği Sınırı

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN Windscribe
Abonelik Süresi 1 ay Bedava
1 yıl 1 ay
2 yıl 1 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 1 Yıllık Planda% 54 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 9.00
Aylık en düşük fiyat $ 2.91 $ 4,08
Bir Yıllık Fiyat $ 49.92 49 $
Para iade garantisi 31-Gün 3 gün

Fiyatlandırma açısından, hem PureVPN hem de Windscribe bütçe dostu sağlayıcı olma eğilimindedir. İkincisi, kullanıcıların kaldıraç için ücretsiz bir plan hazırlamasını sağlar.

Bu plan 10 GB bant genişliği sınırı ile birlikte geliyor. Bunu TunnelBear ve Hide.Me gibi diğer hizmetlerle karşılaştırırsak, sınır ÜCRETSİZ bir hizmet için o kadar da kötü değildir..

Aynı zamanda, sunucular ve özelliklerde sınırlı bir seçiminiz vardır. Bu yüzden Windscribe, kullanıcıları için premium bir plan da sunuyor.

İki katmanı vardır: aylık ve yıllık. Aylık 9,00 $ ‘dan başlarsa, yıllık% 54 indirim uygulayarak maliyetleri 4,08 $ / mo’ya düşürür..

Başka bir seçenek olarak, Windscribe ayrıca kullanıcılara “bir plan yap”. Bu, abonelik süresini ve diğer özellikleri seçmelerini sağlar.

Öte yandan PureVPN, “Bedava” plan ve hiçbiri “özel abonelik”. Üç farklı sürenin planlarını sunarlar.

Aylık 10.95 $ ‘dan başlar, yıllık size 4.16 $ / ay’dan başlayarak% 62 indirim verir, yani 12 ay boyunca sadece 49.92 $ ödersiniz, bu da Windscribe’den neredeyse 1 $ daha pahalıdır.

Eğer PureVPN’den en iyi değeri almak istiyorsanız, 2 yıllık aboneliklerine gitmenizi tavsiye ederim, bu da minimum 2.91 $ / ay’dan başlıyor.

Bu, kullanıcıların% 73’lük büyük bir indirimden yararlanabileceği anlamına gelir. Toplam 24 ay boyunca, yalnızca oldukça uygun olan 69 ABD doları tutarında bir kerelik ücret ödeyeceksiniz..

Bildiğim kadarıyla para iadesi’Söz konusu olduğunda, PureVPN 31 günlük geri ödeme garantisi sunmaktadır. Bu arada, Windscribe yalnızca 3 günlük bir geri ödeme sunar (10 GB sınırını kullanırsanız kullanılamaz).

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

Windscribe için Bu En İyi Fırsatı Alın: 1 yıllık özel etkinliklerinde% 54 tasarruf edin

Özellikleri

PureVPN Windscribe
Eşzamanlı Bağlantılar 5 Sınırsız
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Yönlendiriciler, TV’ler ve daha fazlası
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları R.O.B.E.R.T., Yapılandırma Jeneratörleri, ScribeForce, Bölünmüş Tünel, DoubleHop

Hem PureVPN hem de Windscribe kendi benzersiz özelliklerini sunar. Bunlar, kullanıcıların İnternet ile ilgili tüm etkinlikler için çevrimiçi olarak daha fazla güvenlik ve koruma almasını sağlar.

Uygulama uyumluluğu hakkında konuşursak, her iki VPN’in de Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Mozilla Firefox, Google Chrome, Fire TV, Android / Apple TV’ler için yerel istemcileri vardır.

PureVPN bu listeye Kodi için özel bir uzantı ekliyor. Yönlendirici desteği ile ilgili olarak, her iki sağlayıcıyı da Domates veya DD-WRT cihazlarına kurmak için manuel kurulum kılavuzlarınız var.

  PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2023

PureVPN’in sadece 5 cihazda eşzamanlı bağlantıları desteklediği yerlerde, Windscribe sınırsız çoklu oturum açmayı destekleyerek piyasadaki diğer sağlayıcılara göre avantaj sağlar.

Ekstra özellikler söz konusu olduğunda, PureVPN NAT Güvenlik Duvarı, Bölünmüş Tünel Oluşturma, Reklam / İzleyici engelleme, IPv6 Sızıntı Koruması, Bağlantı Noktası İletme, Kill Switch, DDoS Koruması ve özel IP’ler sunar.

Windscribe ise kullanıcılara R.O.B.E.R.T., konfigürasyon jeneratörleri, ScribeForce (Takım hesapları), port yönlendirme, split tunneling ve DoubleHop’a erişim sağlıyor.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN Windscribe
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Engellemeyi kaldırma açısından, Windscribe tarafından sunulan performanstan oldukça hayal kırıklığına uğradım. PureVPN ise oldukça dikkat çekici “unblocker.”

Windcribe, farklı sunucuları denedikten sonra bile Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar, Disney Plus gibi engellemeyi kaldırma hizmetlerinde başarısız oldu.

Engellemeyi kaldırmayı başardığı akış siteleri, tutarsızlık, kesinti süreleri ve proxy / VPN hatalarının tespiti ile ilgili sorunlarla karşılaşmak zorunda kaldım..

Tersine, PureVPN tüm platformların uçan renklerle engelini kaldırmayı başardı. Aslında, tüm uygulamaları bir “popüler web siteleri” seçenek.

Bu menü tüm popüler akış sitelerini listeler. Netflix’in engellemesini kaldırmak istiyorsanız, simgeyi tıkladığınızda sitenin engellenmemiş ABD sürümüne yönlendirileceksiniz..

En iyisi: Performans, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcı uzantılarında bile tutarlı kalır; bu, sektördeki en iyilerin bile başaramadığı bir başarıdır!

Çin

Çin, VPN’leri engellemeyi oldukça ciddiye alıyor. Haddi zatında, “Büyük Güvenlik Duvarı” göçmenlerin / sakinlerin coğrafi kısıtlamaları atlamasını önlemek için çok sayıda teknoloji ve algoritma kullanıyor.

Ne yazık ki, Windscribe her iki kitleye de herhangi bir teşvik sunamadı. Kanada merkezli sağlayıcı, uygulamalarını ülkeye indirmek için ayna web sitesine sahip değil ve Çin sunucuları da yok.

Tersine, PureVPN sektörde 12 Çinli sunucu (Pekin’de 6 ve Şangay’da 6) sunan tek sağlayıcıdır. Aynı zamanda, ülkede çalışan uygulamalar sunar.

Gerçi, şu anda liste sadece Windows, macOS ve Android ile sınırlıdır. Bununla birlikte, birçok sağlayıcı Çin’e erişim sağlamada başarısız olduğu için bu hala bir başarıdır!

Kurulum ve Arayüz

PureVPN Windscribe
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN tüm popüler platformları / cihazları destekler. Kullanıcı arayüzü açısından, tüm uygulamalarının kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve hem çaylak hem de teknoloji VPN kullanıcıları için uygundur..

Tüm uygulamalar liste tabanlı bir konum seçim menüsünü benimser ve ayrıca ilgili sunuculara bağlanmak için p2p / dosya paylaşımı, akış, engellemeyi kaldırma vb.Gibi farklı modlara sahipsiniz..

Ek bir teşvik olarak PureVPN’s app bile bir port değiştirme seçeneği vardır. Bu, akış siteleri ve zorlu yasalara sahip ülkelerdeki coğrafi kısıtlamaları ve VPN yasaklarını atlamaya yardımcı olur.

Mobil uygulamalar da aynı özelliklere sahiptir ancak görünüşleri farklıdır. Daha koyu bir tasarıma ve kullanıcı arayüzüne sahipler, ancak inanılmaz derecede kullanıcı dostu.

PureVPN Mac Uygulaması

PureVPN, Windscribe ile karşılaştırıldığında’s uygulamaları daha kompakt bir arayüze ve stile sahiptir; farklı cihazlar / platformlar için tüm uygulamalarında tutarlı kalan.

Renk teması, erişilebilirliği ve gezinmeleri hemen hemen aynı olduğundan, masaüstü / dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon uygulamaları arasında çok fazla fark yoktur.

VPN istemcilerinin boyutu cihazdan cihaza ve platformdan platforma değişir. Örneğin, tarayıcı uzantıları daha minimalist bir görünüme sahiptir. e

  ExpressVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi) karşılaştırması

Sunucular

PureVPN Windscribe
Sunucu Ülkeleri 140+ 60
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 600+

PureVPN ile karşılaştırıldığında, Kanada merkezli Windscribe, “sunucu numaraları”. Aslında, ağ altyapıları en küçükler arasında.

Dünya çapında 60 ülkede yalnızca 600’den fazla sunucuya erişiminiz var. Bu zayıf sunucu sayısı, farklı sunuculardaki kullanıcı yükünün neden olduğu hız sorunlarına neden olur.

Öte yandan PureVPN, dünya çapında 140’tan fazla ülkede 2.000’den fazla sunucunun geniş bir listesine sahiptir ve farklı ülkelerdeki kullanıcılara daha fazla işlevsellik kazandırır..

Aslında, Hong Kong tabanlı VPN, sunucular açısından desteklenen en fazla ülkeye sahiptir, bu da bütçe dostu bir sağlayıcı için oldukça başarılıdır.

hız

PureVPN Windscribe
Hız Kaybı % 9 % 30.75

Her iki tedarikçinin performansı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bir hız analizi yaptım. Bu işlem, her iki sağlayıcıdan farklı sunucuların sayısız yönüyle test edilmesini gerektiriyordu.

Bunlar arasında Netflix gibi sitelerde akış, internette gezinme, torrent dosyalarını indirme veya çevrimiçi oyunlar oynama yer alıyor. Görev için PureVPN ve CyberGhost’tan 4 rastgele sunucu seçtik.

100 Mbps bağlantıda çıplak hız testlerinde, PureVPN yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 91 mbps iletmeyi başardı ve bu da% 9’luk bir hız kaybı olduğunu gösterdi.

Windscribe ise ortalama 69.25 mbps hızda ortalama hız verdi. Bu, herhangi bir VPN kullanıcısı için uygun olmayan% 30’un üzerinde bir hız kaybını gösterir.!

Güvenlik

PureVPN Windscribe
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN IKEv2 ve OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256-CBC
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Yok Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN çok çeşitli protokolleri destekler. Bunlar arasında PPTP, L2TP, IKEv2, SSTP ve OpenVPN (TCP ve UDP) yer alır..

Yine de, varsayılan olarak PureVPN, daha yüksek hızlar ve güvenlik için IKEv2 protokolünü kullanan iOS cihazlar hariç, OpenVPN protokolünü tüm cihazlara dağıtır.

Şifreleme için sağlayıcı, veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifresini kullanır, bu da oldukça etkileyici ve son derece güvenli.

Bu arada, kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemesi ile AES-256-CBC şifresini dağıtır.

Windscribe ise tüm cihazlarında yalnızca IKEv2 ve OpenVPN protokolünü desteklemektedir. Varsayılan olarak, tüm uygulamaları OpenVPN kullanır.

Şifreleme için Windscribe, SHA-512 kimlik doğrulaması ve el sıkışma için en güçlü 4096 bit RSA anahtarı ile birlikte AES-256 şifreleme kullanır –  desteklemeye ek olarak Mükemmel İleri Gizlilik Diffie Hellman (DHE) kullanma.

Sızıntı Testleri

Uygulama güvenliği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için PureVPN ve Windscribe üzerinde bir sızıntı testi yaptım. Süreç, kontrol etmek için 6 farklı aracın kullanımını içeriyordu;

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Hem PureVPn hem de Windscribe, testleri yukarıdaki 6 farklı araçtan temizlemeyi başardı ve orijinal IP, DNS veya WebRTC bilgilerimizi açıklamadı.

Gizlilik

PureVPN Windscribe
Merkez Hong Kong Kanada
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Çeşitli Kripto Para Birimleri Sadece Bitcoin

Mahremiyet açısından, kazananın karar vermesi gerçekten uzun sürmez. PureVPN’in merkezi Hong Kong kasasında, Windscribe ise Kanada’da bulunuyor.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Kanada, zorunlu kitle gözetimi ve veri saklama yasaları uygulayarak istihbarat paylaşımını teşvik eden Five Eyes Alliance’ın kurucu üyesidir..

  NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması

Bu nedenle, Windscribe’a kaydolmak iyi bir seçenek olmayabilir, ancak “sıfır günlük” Sağlayıcı. Ülkelerine uymak zorunda kalacaklar’yasaları!

Windscribe ayrıca günlüksiz politikaları hakkında bir denetime tabi tutulmamıştır. Bu arada, PureVPN son zamanlarda hizmetini AltiusIT tarafından denetlenerek saflara katıldı.

Yapılandırma

PureVPN Windscribe
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan / Statik
Statik IP’ler 8+ Ülke 13 Konum
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Hem PureVPN hem de Windscribe, müşterilerinin çeşitli taleplerini karşılamak için paylaşılan / statik bir altyapıyı destekler. Yine de, IP’lerin kullanılabilirliği sağlayıcıya göre değişir.

Windscribe, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada’da dağıtılan sınırlı 13 yerde IP’lere sahiptir..

Öte yandan PureVPN, 8’den fazla ülkede daha fazla sayıda statik IP’ye sahiptir. Desteklenen ülkeler arasında ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Almanya, Malta, Hong Kong, Singapur.

Müşteri desteği

PureVPN Windscribe
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 45 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Hayır

PureVPN ve Windscribe her ikisi de canlı sohbet, video rehberleri, bilgi tabanı, SSS, e-posta ve bilet şeklinde destek sunar. Bunların hepsi destek almak için iyi seçeneklerdir.

Çoğu için en iyi ikinci seçenek e-posta desteğidir. Bu nedenle, her iki sağlayıcıdan da yanıt sürelerini analiz etmek için testimle biraz daha ileri gittim.

Aşağıda, her iki sağlayıcının istatistiklerini dört farklı soruya göre görebilirsiniz.

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN’i LibreELEC’e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick’te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

Windscribe

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
Windscribe IP’nizi gizliyor mu? 42 Dakika 1 Evet
Windscribe oyun oynamak için iyi mi? 1 saat 1 Evet
Windscribe Netflix ile çalışır mı?? 37 Dakika 1 Evet
Windscribe’in bir öldürme anahtarı var mı? 40 dakika 1 Evet

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Her iki sağlayıcıyı analiz ettikten sonra, PureVPN’in muzaffer ve haklı olarak ortaya çıktığı anlaşılıyor. VPN, basit kelimelerle çok yönlüdür.

Bütçe dostu, iyi bir sunucu sayısına sahip, tüm akış platformlarını sorunsuz bir şekilde engelliyor ve Çin’de çalışıyor. Bu yeterli değilse, Forbes tarafından bile onaylandı.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me