ExpressVPN vs. PIA (soukromý přístup k internetu)

ExpressVPN vs PIA

Protože se mnoho vyhlídek dívá na služby VPN z netrénovaného oka, je přihlašování se k tomu, které vyhovuje jejich potřebám a požadavkům, obtížný úkol..

Pokud čelíte stejné záměně s ExpressVPN vs. PIA, jste na správném místě. Podívejte se na tuto podrobnou srovnávací analýzu a určete tak lepší výběr.

Zdůrazňuje
ExpressVPN PIA
  1. 3 000+ serverů v 94 zemích
  2. AES-256-CBC a AES-256-GCM
  3. 3 Současná připojení
  4. Aplikace pro Windows, Mac, iOS & Android
  5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)
  1. 3300+ serverů v 30 zemí
  2. AES-256 bitové šifrování
  3. 10 současných připojení
  4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
  5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)

Ceny a slevy

ExpressVPN PIA
Předplatné období 1 měsíc 1 měsíc
6 měsíců 6 měsíců
1 rok 1 rok
Speciální nabídka 35% sleva na jednoletý plán 67% sleva na jednoletý plán
Nejvyšší cena za měsíc 12,95 $ 10,95 $
Nejnižší cena za měsíc 8,32 $ 3,33 $
Jednoroční cena 99,5 $ 39,95 $
Záruka vrácení peněz 30 dní 7 dní

Po porovnání obou služeb je zřejmé, že ExpressVPN je o něco dražší služba. Nabízí tři úrovně předplatného: měsíčně, šest měsíců a ročně.

Měsíční plán začíná na vysoké 12,95 $. Pokud však zvolíte zdlouhavé předplatné, můžete získat lepší hodnotu a přitom platit méně.

Například šestiměsíční plán vás bude stát 9,99 $ / měsíc. (účtováno jako 59,95 $ každých 6 měsíců) a roční 8,32 $ / měsíc. (účtováno jako 99,95 $ každých 12 měsíců).

PIA, na druhé straně, má tendenci být levnější. Poskytovatel také nabízí tři úrovně předplatného: měsíčně, 6 měsíců a ročně.

Jejich měsíční cena začíná na 10,95 $, což je o 2 $ levnější než ExpressVPN. Šestiměsíční plán stojí 5,99 $ / měsíc, účtováno jako 35,95 $, což znamená, že je o 24 $ levnější.

V případě ročního plánu poskytuje PIA masivní 67% slevu ve srovnání s ExpressVPN’s 35%. To znamená, že za 24 měsíců zaplatíte 3,33 $ / měsíc, celkem tedy 39,95 $.

Pokud jde o vrácení peněz, ExpressVPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz, zatímco PIA poskytuje pouze 7denní vrácení peněz. Je to však odůvodněné s ohledem na jejich nízké ceny.

Získejte nejlepší nabídku pro ExpressVPN: 35% sleva na jednoletý plán

Získejte nejlepší nabídku pro PIA: 67% sleva na jednoletý plán

Funkce

ExpressVPN PIA
Simultánní propojení 3 10
Aplikace operačního systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, některé směrovače Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ruční instalace zařízení Některé směrovače, set-top boxy Některé směrovače
Split Tunneling Ano (pouze pro stolní aplikace) Ne
Doplňky zdarma Media Streamer Smart DNS, rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari SOCKS5 Proxy a blokování reklam / sledování

ExpressVPN a Private Internet Access (PIA) nabízejí skvělou kompatibilitu aplikací. Máte nativní klienty pro Windows, Mac, iOS, Android, Linux a dokonce i Fire TV.

Máte dokonce k dispozici rozšíření prohlížeče pro Google Chrome a Mozilla Firefox. ExpressVPN však získává nad PIA převahu díky podpoře routeru pro Apple TV.

Poskytovatel založený na BVI je jediný na trhu, který nabízí nativní aplikaci pro směrovače DD-WRT a Tomato, spolu s předkonfigurovanými směrovači za rozumné ceny..

Split Tunneling je k dispozici u desktopových aplikací pro ExpressVPN, ale žádná z PIA’s aplikacemi. To je docela alarmující, vzhledem k tomu, že tato funkce je pro torrentery a streamery zásadní.

PIA to však nahrazuje tím, že nabízí více možností současného připojení. Pokud máte pouze 3 současná spojení s ExpressVPN, PIA nabízí 10 multi-přihlášení.

Odblokování schopností

ExpressVPN PIA
Netflix Ano Ne
Hulu Ano Ano
Sky Go Ano Ne
Amazon Prime Ano Ne
BBC iPlayer Ano Ne
břišní svaly Ano Ne
CBS Ano Ano
NBC Ano Ano
ITV Ano Ano
Kanál 4 Ano Ano

Z hlediska odblokování se ExpressVPN podařilo dosáhnout docela úžasného výkonu. Na druhou stranu PIA nešťastně selhala při obcházení geo-omezení a zákazů VPN.

Byl jsem schopen přistupovat k Netflixu a dalším VoD, ale výkon byl docela dobrý “nekonzistentní”. Aby tyto streamingové platformy fungovaly, bylo nutné přesunout na mnoho různých serverů VPN.

Naopak, ExpressVPN nedal žádné takové problémy, přináší neomezený odblokovací zážitek přes Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar a dokonce i na Disney Plus.

Čína

Čínští obyvatelé a krajané jsou vždy hledáni “pracovní” VPN služby, které mohou obejít mnoho technologií používaných v internetu “Skvělý Firewall” v Číně.

Naštěstí pro uživatele ExpressVPN poskytovatel nabízí vyhrazenou čínskou stránku. To umožňuje obyvatelům země stahovat své aplikace a přihlásit se k odběru vhodného plánu.

Na druhou stranu PIA takové čínské uživatele nenabízí. Nemají čínské zrcadlové webové stránky, což lidem znemožňuje využívat jejich služby.

Nastavení a rozhraní

ExpressVPN PIA
Průvodce automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výběr hlavního umístění Seznam Seznam
Stránky zvláštních nastavení Ano Ano
Mobilní přátelské Ano Ano

ExpressVPN nedávno prošlo kompletní revizí designu a vzhledu aplikace. Z předchozího “větší” a zaplněný styl, rozhodli se pro něco minimalistického.

Desktopová aplikace je poměrně kompaktní s nabídkou umístění a tlačítkem pro připojení, které jsou k dispozici po spuštění aplikace na Windows, Mac nebo Linux.

Pro změnu konfigurace je v levém horním rohu stránky tlačítko hamburgeru. Kliknutím na něj získáte přístup ke všem důležitým nastavením a funkcím.

Pokud jde o mobilní aplikace, ExpressVPN si zachovává stejný design a konzistenci v celkovém uživatelském rozhraní, což nenarušuje ani při použití na větší obrazovce.

Rozhraní ExpressVPN

Na druhou stranu PIA’Aplikace stále vyžadují určitou práci v celkovém uživatelském rozhraní a vzhledu. Jejich verze pro počítače sedí na hlavním panelu, který je přístupný kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu.

I když je to pěkný design, přináší to také nějaké potíže. Aplikace se v podstatě skryje, když stisknete tlačítko minimalizace. Proto musíte aplikaci neustále otevírat.

To může být docela únavné a frustrující, zejména pokud se pokoušíte dodržovat průvodce nastavením nebo konfigurací, protože následování obrovského seznamu kroků může být obtížný úkol.

To’Mobilní aplikace jsou však pěkně navrženy a mají sklon být nepřehledné. Všechny možnosti jsou přehledně uvedeny a připojení trvá sotva několik sekund, což je docela pozoruhodné.

Aplikace PIA pro Windows

Servery a výkon

ExpressVPN PIA
Země serveru 94 30
Celkový počet serverů 3 000 3 300

ExpressVPN i PIA používají pro svou síťovou infrastrukturu sortiment fyzických a virtuálních umístění, aby uspokojily požadavky uživatelů v různých zemích..

V počtu serverů není velký rozdíl. Tam, kde ExpressVPN nabízí 3 000+ serverů, přidá PIA do seznamu dalších 300, což mu dává výhodu před poskytovatelem založeným na BVI.

Co však ExpressVPN postrádá v číslech, nahradí to pokrytím více zemí. Mezitím PIA nabízí pouze servery ve 30 zemích, což je celkem méně.

Rychlost

ExpressVPN PIA
Ztráta rychlosti 9% 25%

ExpressVPN a PIA jsou známé tím, že jsou neuvěřitelně spolehlivé služby. Nabízejí však pro vás dost dobrý výkon, abyste si mohli užívat všech činností souvisejících s internetem?

Abych to zjistil, provedl jsem hloubkovou analýzu rychlosti u obou poskytovatelů. Tento proces inovoval testování 5 serverů z různých umístění ExpressVPN a PIA.

Tyto servery byly umístěny v USA, Velké Británii, Francii, Austrálii a Kanadě. V testech holých otáček se PIA spojila se ztrátou rychlosti kolem 25%, zatímco ExpressVPN byl v průměru o 9% mírně lepší.

Bezpečnostní

ExpressVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Data Encryption AES-256-CBC AES-128, AES-256
OpenVPN Control Channel Encryption RSA-4096  RSA-4096
Maskovací technologie Cipher Block Chaining Žádný
Zabezpečení aplikace Zabijte Switch Zabijte Switch
Stav DNS Soukromé DNS Soukromé DNS

ExpressVPN nabízí podporu pro tři protokoly: PPTP, L2TP a OpenVPN. Mezitím PIA přidává další seznam podporováním protokolů IKEv2 a IPSec.

Poskytovatel založený na BVI používá OpenVPN jako výchozí protokol pro všechna zařízení. Používá šifry AES-256-CBC s ověřováním dat HMAC SHA-256 na datovém kanálu.

Pro řídicí kanál používá šifry AES-256-GCM s RSA-384 handshake a ověřování dat HMAC SHA-256.

Na druhou stranu PIA používá AES-256-bitové šifry s SHA256 pro autentizaci dat a RSA-4096 pro handshake na datovém kanálu.

Pro řídicí kanál používá PIA stejné šifry a hašovací autentizaci, se zahrnutím SHA384 pro autentizaci. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozici prostřednictvím ECDHE + ECDSA.

ExpressVPN je však bezpečnější možnost, protože využívají řetězení šifrovacích bloků a jejich infrastruktura TrustedServer přesouvá všechny své pevné disky na model RAM a okamžitě odstraní všechny protokoly.

Soukromí

ExpressVPN PIA
Hlavní sídlo Britské Panenské ostrovy Spojené státy
Protokoly připojení Žádný Žádný
Protokoly aktivit Žádný Žádný
Informace o registraci Emailová adresa Emailová adresa
Anonymní platba Metody Bitcoin a mincovna 32 Kryptoměny

Jeden pohled na tabulku výše a je jasné, který poskytovatel je bezpečnější. ExpressVPN má sídlo na britských Panenských ostrovech, zatímco PIA se nachází ve Spojených státech.

Protože BVI je autonomní národ s vlastním souborem zákonů, je osvobozen od invazivní taktiky přijaté aliancemi Eyes 5/9/14, jako je hromadný dohled a uchovávání dat..

Totéž nelze říci o Spojených státech, které jsou zakládajícím členem Pět očí. Jako takový, i když se poskytovatel může chlubit zásadou no logs, je důvěra v ně obtížný úkol.

Pokud jde o anonymní platební metody, ExpressVPN podporuje pouze bitcoiny a mincovny. Na druhou stranu PIA nabízí možnost registrace prostřednictvím 32 kryptoměn.

Konfigurace

ExpressVPN PIA
Přidělení adresy Sdíleno Sdíleno
Statické adresy IP Žádný Žádný
Ochrana DDoS Ne Ne
NAT Firewall Ano Ano

Pro konfigurace využívají ExpressVPN i PIA sdílenou síťovou infrastrukturu. V důsledku toho je lze v tomto ohledu považovat za rovnocenné.

Nedostatek vyhrazených IP je stále alarmující, protože mnoho uživatelů VPN má potřeby, které vyžadují přístup k lokálním sítím, i když jsou mimo domov..

Služby zákazníkům

ExpressVPN PIA
Video průvodce Ano Ano
Prohledávatelná znalostní báze  Ano Ano
Telefonická podpora Ne Ne
E-mailová podpora Ano Ano
Průměrná doba odezvy e-mailu 33 minut 45 minut
Podpora vstupenek Ano Ano
Podpora živého chatu Ano (externě) Ano (externě)

PIA i ExpressVPN nabízejí podporu prostřednictvím živého chatu, e-mailu a lístkového systému. Testování živých chatových služeb ukázalo, že reakce byly poměrně rychlé.

Podpora e-mailů / vstupenek nějakou dobu trvala u PIA (průměrování 45 minut na odpověď), zatímco ExpressVPN jej zkrátil (průměrování 33 minut).

Tyto testy jsme provedli zasláním každé VPN tři otázky e-mailem. Mezi nimi byly dva obecné dotazy a dva byly trochu technické. Podívejte se na statistiky níže:

ExpressVPN

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Lze vysledovat ExpressVPN? 15 minut 1 Ano
Ukládá ExpressVPN protokoly? 18 minut 1 Ano
Jak se dívat na Netflix s ExpressVPN? 55 minut 1 Ano
Jaké funkce ExpressVPN nabízí pro torrenting? 47 minut 1 Ano

PIA

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Proč se PIA nachází v zemi pěti očí? 1 hodina 1 Ano
Zajišťuje soukromý přístup k internetu protokoly? 45 minut 1 Ano
Funguje soukromý přístup k internetu s Netflixem? 50 minut 1 Ano
Jak získám vrácení peněz ze soukromého přístupu k internetu? 44 minut 1 Ano

Vítěz: ExpressVPN

Výhry ExpressVPN

Přestože obě prověřované VPN poskytují úžasný výkon, zabezpečení, soukromí a funkce, ExpressVPN je rozhodně lepší volbou.

Nabízí větší síť serverů, úspěšně odblokuje Netflix, pracuje v Číně a dokonce nabízí routerovou aplikaci, která funguje na routerech DD-WRT a Tomato.

Похожие статьи