Jak obejít Geo-blokování a omezení obsahu

Málokdo to ví, ale průměrný člověk má přístup pouze k asi 0,004% internetu. Zbývajících 99,996% tvoří “Hluboká síť” a v podstatě jakýkoli jiný obsah, který není indexován vyhledávacími nástroji, jako je Google nebo Bing.

Avšak i v tomto 0,004% internetu, ke kterému máme přístup, se mnoho webových stránek po celém světě věnuje činnosti geobloku, což dále omezuje přístup k obsahu. Tato příručka se tedy zaměřuje na geoblokování a způsob, jak jej obejít. Ale nejdřív…

Contents

Co přesně je Geoblocking?

Geoblocking zahrnuje různé metody a technologie používané k činnosti omezující přístup k internetu, založené na jednom’s geografická poloha. Webové stránky / služby, které nastavují geoblokování, nejprve identifikují IP adresy a poté je ověřují na černé listině nebo na bílé listině.

Jakákoli IP adresa, která není na schváleném seznamu povolených a která vstupuje na černou listinu, je okamžitě zablokována v dokončení připojení k webovému serveru / serveru služeb, což vede k chybě, jako je “web není přístupný ve vaší oblasti / oblasti.”

Proč existuje Geoblocking?

Geoblocking hraje zásadní roli při omezování přístupu k prémiovému multimediálnímu obsahu na internetu, jako jsou televizní pořady a filmy, kvůli problémům s licencemi a autorskými právy. Výrobní domy obvykle ztratí peníze, když někdo mimo zemi přistupuje k jejich obsahu.

Z tohoto důvodu vidíte mnoho platforem pro streamování, jako jsou Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, HBO NYNÍ, a další omezení přístupu k určitému obsahu nebo zpřístupnění jiné verze jejich webových stránek, aby uživatelé zabránili v odblokování celé knihovny titulů.

Dokonce jdou ještě dále tím, že zakážou služby VPN, které se používají k obcházení geografických a obsahových blokád po celém světě. Kromě toho hraje geoblock také roli při prosazování cenové diskriminace, blokování škodlivého provozu, online hazardních her, předcházení podvodům a ověřování podle polohy.

  Průvodce nastavením VPN pro různé platformy / zařízení!

Zacházejte s geoblokem pomocí proxy

Většinou, když se lidé potýkají s geografickými blokádami, se doporučuje používat proxy službu. Tyto cenné nástroje poskytují uživatelům možnost připojení k serveru v jiné zemi s novou IP adresou pro odblokování různých webů / služeb.

Avšak tam, kde použití proxy v minulosti bylo snadným řešením geografických blokád, již neexistuje jako schůdná možnost. Mnoho webových stránek / služeb může snadno detekovat proxy službu, okamžitě je blokovat a považovat je za technicky zbytečné.

Proxy služby pouze přesouvají vaši IP adresu, ale nenabízejí žádné šifrování, které by webům bránilo zjistit, že používáte proxy. Konečným výsledkem je, že čelíte a “Chyba zjistila proxy”, proto doporučuji používat spolehlivou službu VPN.

Zacházejte s geobloky pomocí VPN

VPN obvykle směrují vaše připojení k internetu bezpečný a šifrovaný tunel, která skrývá vaše online aktivity a udržuje vaši identitu v soukromí. Veškerý internetový provoz, který měl přejít přímo z poskytovatele internetových služeb na navštívený web, nyní prochází přidanou vrstvou šifrování s jinou IP adresou.

Cílový web jako takový nyní vidí data ze serveru, který jste vybrali prostřednictvím klienta VPN. Ne vaše skutečná poloha a IP adresa získaná od vašeho poskytovatele internetových služeb, takže vás neustále udržuje v anonymitě. To je důvod, proč je geoblokování pomocí VPN životaschopnější a proveditelnější možností, i když musíte platit za prémiovou službu VPN.

Je obcházení geobloku legální?

To zcela závisí na zemi, ve které sídlíte, a na webu / službě, ke které přistupujete. Některé země, jako je Čína, Írán, Irák, Turecko, Egypt atd. Úplně zakazují služby VPN, protože odrazují od geobloku v přístupu k neomezenému internetu..

Pokud tedy zjistíte, že používáte VPN k obcházení geografických blokád, můžete čelit legálním problémům a možná budete muset platit vysoké pokuty. U webových stránek, které odrazují od obcházení geobloku, se taková přísná opatření neuskuteční a vaše osobní účty nebudou pozastaveny..

  Test úniku VPN - náš audit prošel pouze 18 (z 105) sítí VPN [Týdenní aktualizace]

Je však důležité zmínit, že většina webových stránek obsahuje klauzuli o geobloku “podmínky služby / použití”. Pokud jste tedy s činností obezřetní, přečtěte si pravidla, abyste se vyhnuli zákazu nebo zamknutí mimo vaše účty..

Další způsoby, jak obejít geoblokovací zámky

Kromě použití proxy nebo služby VPN se mohou jednotlivci spolehnout na Tor pro obcházení geografických blokád. Tor má typicky decentralizovanou síť chráněnou několika vrstvami šifrování, řízený internetový provoz přes overlay serverů.

Toto překrytí serverů se skládá z více než sedmi tisíc relé, což umožňuje správné skrytí uživatelů’ umístění, zatímco brání komukoli jinému sledovat vaši aktivitu, ať už jde o rychlé zasílání zpráv, sociální média nebo jiné platformy.

Tor lze dokonce použít ve spojení s VPN prostřednictvím dvou konfigurací; Tor prostřednictvím VPN nebo VPN prostřednictvím Tor. První zahrnuje první připojení k serveru VPN a poté síť Tor, zatímco druhá naopak.

Sledování německé televize v zahraničí prostřednictvím internetu

Pokud chcete sledovat německou televizi v zahraničí, není potřeba žádná raketová věda. Jednoduše postupujte podle níže uvedených kroků a užijte si neomezený přístup kdekoli:

  1. předplatit na spolehlivou službu VPN, jako je NordVPN nebo Surfshark
  2. Stažení relevantní aplikace pro platformu / zařízení, které používáte
  3. Nainstalujte Aplikace, otevřeno jednou to udělal a vstoupit vaše přihlašovací údaje
  4. Připojit na jakýkoli konkrétní server v Německu (Berlín, Mnichov, Hamburg Frankfurt)
  5. Návštěva ARD, ZDF, Arte, n-TV, ProSieben, Netflix DE nebo jakékoli německé specifické televizní stránky
  6. Nyní si všimnete, že web je přístupný a nevykazuje chybu umístění!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me