3 najlepšia sieť NetGear Router VPN pre domácich používateľov

Vek internetu vecí je tu a vyžaduje si to lepšie & rýchlejšie pripojenie na napájanie obrovského množstva elektroniky, ktorá už odišla “šikovný”. Všetko z televízorov, hodiniek, telefónov, chladničiek, celých domovov, automobilov a dokonca aj kefiek na vlasy je teraz online. Väčšina domácich používateľov sa však zasekne, pokiaľ ide o výber výkonného smerovača na pripojenie ich rôznych inteligentných elektroník s problémami s pripojením..

V nasledujúcom článku sa pozrieme na prvé 3 Smerovač NetGear vpn ktoré sú nevyhnutné pre domácnosti a majú množstvo inteligentných zariadení, ktoré vyžadujú neustále pripojenie. Aj keď existuje mnoho ďalších uznávaných značiek, ktoré ponúkajú vynikajúce najrýchlejšie služby VPN, špeciálne sa pozrieme na NetGear z dôvodu konektivity a serverov, ktoré značka ponúka..

Úmyselne som sa vyhýbal špecifikáciám zariadení, ktoré nebudú mať zmysel pre netradičných pútavých používateľov. Zhrnul som dôležité aspekty, ktoré sa vyžadujú. Nejde o článok o preskúmaní smerovača, ale o zjednodušený sprievodca, ktorý má pomôcť domácim používateľom vybrať najlepší bezdrôtový smerovač NetGear routeru.

Najlepšie NetGear Router VPN v roku 2023

Nie každý poskytovateľ VPN ponúka podporu smerovačov, nájdete niektorých poskytovateľov don’Ani ponúknuť možnosť. to’Nie je možné uviesť v zozname takmer 45 a viac poskytovateľov VPN, ktorí poskytujú dobrú podporu pre smerovače v blogu, preto som vybral iba 3 z najspoľahlivejších, vreckovo prístupných a vysokorýchlostných sietí VPN, ktoré môžete použiť so smerovačom.

 1. ibVPN (VPN neviditeľného prehliadania)

Rumunsko založené na Rumunsku je jedným z podceňovaných názvov v odvetví VPN, predovšetkým kvôli selektívnemu pokrytiu značky serverom. ibVPN je napájaný sieťou viac ako 100 serverov v 43 krajinách s obľúbenými miestami vrátane USA, Veľkej Británie, Nemecka, Holandska, Rumunska, Singapuru a mnohých ďalších..

smerovač netgear vpn

Okrem vynikajúcich aplikácií pre obe počítače & mobile, ibVPN sa dá veľmi ľahko konfigurovať cez smerovače pomocou sprievodcov & návody k dispozícii pre smerovače DDWRT, Tomato, NAS Synology a Sabai Tech. Pretože som to testoval so svojím starším NetGearNighthawk, ibVPN pracuje s akýmkoľvek routerom s podporou protokolu OpenVPN alebo PPTP.

Veľkým aspektom ibVPN je značka’s cenové plány, ktoré obsahujú niečo pre každého. Veľký výber služieb, ktoré zahŕňajú torrent VPN plán, podnikateľský plán a all-inclusive konečný najlacnejší vpn plán z čoho vyberať. Službu môžete používať súčasne na 5 zariadeniach s oficiálnymi aplikáciami, zatiaľ čo ju môžete nakonfigurovať na smerovači až na 10 zariadeniach.

ibvpn netgear nighthawk router vpn test

Je to jedna z mojich obľúbených služieb VPN kvôli poskytovateľovi’Keďže nie sú kladené otázky na politiku nulového protokolovania, služba si na svojich serveroch neponecháva nič. Ceny sú tiež priateľské k peňaženkám, čo vám umožní prihlásiť sa na odber konečného plánu za 42 dolárov ročne, čo vám poskytne vynikajúci výber nástrojov na ochranu osobných údajov.

 1. Súkromný prístup na internet (PIA VPN)

PIA VPN nie je iba jedným z najstarších mien sveta VPN, ale aj jedným z najdôveryhodnejších. Americký poskytovateľ je známy svojou vysokorýchlostnou serverovou sieťou na odblokovanie obľúbeného streamovania videa a hudby & rozhlasové a iné služby online obmedzené geograficky. PIA VPN ponúka rozsiahlu sieť 3300+ serverov v 25 krajinách, s vynikajúcim pokrytím v Spojených štátoch. Súkromný prístup na internet je bývalý editor PCMag’s Vyberte službu VPN okrem toho, že ste čitateľovi odporúčali VPN v tom čase’s hardvérom v roku 2015.

pia netgear router vpn

PIA VPN je kompatibilná so všetkými modelmi smerovačov, ktoré podporujú protokoly OpenVPN a PPTP. Službu môžete tiež nakonfigurovať pomocou ilustrovaných výukových programov v centre podpory alebo jednoducho kontaktovať jedného z opakovaní podpory na živých chatoch alebo e-mailoch. Servery PIA sú optimalizované tak, aby ponúkali gigabitové rýchlosti pre toky, streaming a prenosy veľkých dát..

PIA VPN, považovaná za jednu z najdostupnejších prémiových vysokorýchlostných služieb VPN na svete, ponúka svoj ročný plán na vynikajúcu ponuku sporiteľov $ 39,95. PIA VPN ponúka úžasný balík, ktorý zahŕňa 3tunnelingové protokoly, bezplatný proxy server SOCKS, brány na 5 kontinentoch, neobmedzené pripojenie zariadení cez smerovače, reklamu & blokovanie škodlivého softvéru, okrem kompatibility s DDWRT, pfSense a Tomato routerom. Pozrite sa na našu podrobnú recenziu PIA VPN na blogu.

 1. VyprVPN

VyprVPN je legenda v oblasti súkromia. Časť z toho, že je jedným z najskúsenejších poskytovateľov VPN, značka neúnavne pracuje aj na online právach na súkromie. VyprVPN ponúka viac ako 700 turbo rýchlostných serverov v 50 krajinách s vynikajúcou podporou pre torrenty, streamovanie, hranie hier, ftp hosting a ďalšie služby náročné na šírku pásma.

vyprvpn netgear router vpn

Vždy dostupná podpora a vynikajúca kompatibilita medzi platformami robí z VyprVPN ideálnu voľbu pre tých, ktorí chcú minimálnu interakciu s pokročilými nastaveniami VPN. Aplikácie sú k dispozícii vo všetkých hlavných operačných systémoch (Windows, Mac, iOS) & Android), VyprVPN možno nakonfigurovať aj cez smerovače.

VyprVPN tiež pracuje na DDWRT, OpenWRT, ASUSWRT&Smerovače NAS Synology môžete nastaviť tak, aby využívali oficiálnych sprievodcov dostupných u poskytovateľa’web. Okrem nich môžete tiež nakonfigurovať program VyprVPN na ľubovoľnom smerovači s podporou protokolu PPTP alebo OpenVPN. Pre tých, ktorí chcú sťahovať torrenty, môže použiť aj VyprVPN’s Chameleonov protokol založený na technológii OpenVPN.

VyprVPN nie je ľahko dostupnou službou vzhľadom na jej veľmi drahé cenové plány a značka neponúka žiadne náhrady. Ale s ich službami prichádza vynikajúca 3-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorú môžete použiť na vyhodnotenie služby, a potom prerušiť, ak sa tak nestane.’t práca. Plne zaťažený ročný plán stojí obrovské náklady na predplatné pri jednorazovej platbe 80 dolárov.

VyprVPN však ponúka skvelé funkcie vrátane lokálnej siete serverových sietí & spravované aplikácie, exkluzívna podpora pre hranie hier, výber rôznych protokolov zabezpečenia, živá podpora 24/7, VyprDNS a ďalšie. VyprVPN prihlási veľa informácií o vás, takže pred registráciou buďte opatrní.

Najlepšie NetGear routery roku 2023

Aký je najlepší NetGear router? Táto analýza závisí od mnohých faktorov, o ktorých budeme diskutovať neskôr. Na základe populárnych recenzií a analýz na internete by sa mali zvážiť nasledujúce smerovače NetGear, ak máte rôzne základné potreby, ako sú hry, streamovanie vo vysokom rozlíšení, sťahovanie torrentov a pripojenie veľkého počtu inteligentných zariadení..

 1. NetGear NightHawk X4S (D7800)

NightHawk X4S D7800 je inováciou na model X4 R7500 a môže sa pochváliť vysokorýchlostnými prenosmi okrem iných skvelých funkcií. Model X4S D7800 bol navrhnutý pre väčšie nastavenia, napríklad doma s množstvom používateľov, ktorí streamujú video, sťahujú médiá, spájajú inteligentné nosiče, komunikujú cez VoIP a hry online..

Vstavané do tzv MIMO (Multiple Input, Multiple Output) technológia X4S R7800 je rýchlejšia a ponúka rozšírený rozsah konektivity v porovnaní s NetGear’lacnejšie smerovače. Toto je obzvlášť dobré, keď máte rôzne zariadenia, ktoré používajú rôzne rádiové pásma. Zariadenia môžu pracovať bez vzájomného rušenia’s pripojenie prijíma maximálnu dostupnú šírku pásma.

Ako router vyššieho stupňa obsahuje X4S modem VDSL2, takže ho môžete použiť namiesto svojho poskytovateľa’s modem / smerovač. X4S tiež obsahuje dva porty USB 3.0 s eSATA (External Serial Advanced Technology Attachment) vstavaný, takže môžete ľahko zálohovať údaje pomocou smerovača alebo z neho vytvoriť sieťovú jednotku.

Hráči a používatelia streamingu si zamilujú skutočnosť, že môžu nakonfigurovať plánovač QoS (Quality of Service), aby sa zaistilo, že pre ich rôzne činnosti, ako sú Netflix, CounterStrike, DOTA 2, HBO teraz atď., Existuje stály prúd šírky pásma atď. Ak sa používajú v pásme 5 GHz X4S bol testovaný tak, aby ponúkal majestátne rýchlosti blízko 71Mbps, 2,4 GHz rýchlosti rádiového pásma sú veľmi zlé, aj keď blízko 15Mbps.

Teraz X4S v žiadnom prípade nie je vrcholom dizajnu routeru. Je objemný a prichádza so skutočne starým používateľským rozhraním komplikovaným pre začiatočníkov a príliš zastaraným pre skúsených používateľov. Ceny medzi štedrým 270 dolárov a 300 dolárov (v závislosti od toho, kde si kúpite), je NetGear X4S ideálny pre hráčov, streamingových fanúšikov a domácnosti s viac ako 15 inteligentnými zariadeniami.

 

 1. AC-1900 NightHawk Smart WIFI router (model R7000)

R7000, označovaný ako ideálny domáci smerovač od spoločností CNET a PC Mag, je napájaný vynikajúcim procesorom 1 GHz, vďaka čomu je jedným z najrýchlejších smerovačov NetGear pracujúcich v rádiovom pásme 802.11ac. Pre používateľov VPN je R7000 dobrá správa, pretože ponúka server OpenVPN a podporu firmvéru tretej strany, ako je DDWRT. Router je tiež vynikajúcou voľbou pre hranie online hier a streamovanie videa v HD plus’s vynikajúcou voľbou pre torrent downloaderov.

AC-1900 môže byť tiež prepojený s externým úložiskom na zálohovanie dát z vašich zariadení a je skvelou voľbou pre Apple’s Tech Time Tech. Test ixChariot dospel k záveru, že smerovač dokáže prenášať 444,8 Mbps cez pásmo 2,4 GHz a 315,2 Mbps cez pásmo 5 GHz, nie to najlepšie v odbore, ale dosť dobré.

R7000 ponúka na prednej strane slot USB 2.0 a na zadnej strane konektor USB 3.0, ktorý umožňuje pripojiť k nemu externé pevné disky a používať ich v sieti. Používateľské rozhranie NetGear Genie zjednodušuje všetko od konfigurácie smerovača po konfiguráciu pevných diskov a zdieľanie v sieti. Zahrnutie používateľského rozhrania Genie je presne to, čo lekár nariadil ako začiatočníkov, aby to považoval za najužitočnejšie.

Cena modelu R7000 je v cene 190 dolárov – 200 USD (v závislosti od toho, kde si kúpite) a so zreteľom na výkon & stabilita, ktorú ponúka, je veľmi atraktívnym obchodom pre domácich používateľov. Existuje však problém s jeho dosahom a konektivita na veľkej ploche môže utrpieť v dôsledku prekážok.

 1. AC1750-Smart WIFI router (model R6400)

Model R6400, ohodnotený spoločnosťou SmallNetBuilder ako číslo 1 vo výkone smerovača, je vynikajúcim dvojpásmovým riešením pre domácnosti, ktoré majú viac používateľov hier a streamingu. Použitím technológie BeamForming + umožňuje routeru zväčšiť jeho signál, keď sa od neho vzdialite. Áno, ideálne riešenie pripojenia pre veľké plochy a preplnené nastavenia s viac ako 5 používateľmi.

Zdvorilostné 3 antény a BeamForming + R6400 môžu podporovať tri smerové prúdy a premietať ich na svoje maximálne limity. R6400 tiež ponúka USB 2.0 & USB 3.0 slot, takže môžete pripojiť tlačiareň pre svoju sieť k HDD v 3.0 slote a používať ju ako pevný disk sieťového média.

R6400 tiež ponúka Spravodlivosť AirTime technológia na zabezpečenie toho, aby vaše vysokorýchlostné zariadenia prijímali konštantný tok údajov, zatiaľ čo staršie pomalšie zariadenia majú tiež prioritu pri prijímaní údajov v súlade s ich schopnosťami. Početné recenzie na Tom’s Guide, CNET a PCMag ustanovili R6400 ako najlepší router NetGear pre pripojenie na veľké vzdialenosti.

Spoločnosť NetGear tiež do svojho zariadenia vložila svoje používateľské rozhranie Genie Router Management, aby sa zaistilo, že začiatočníci, pokročilí a pokročilí používatelia môžu router ľahko nakonfigurovať alebo vylepšiť podľa svojho želania. Rozhranie Genie UI uľahčuje prvú konfiguráciu a konfiguráciu služieb VPN na smerovači R6400. NetGear Genie tiež ponúka podrobné sieťové štatistiky vrátane prichádzajúcich & odchádzajúce dáta, zariadenia & aplikácie používajúce zariadenie a heslá & Používateľské mená používané v sieti.

Podľa môjho názoru je NetGear R6400 vzhľadom na jeho vlastnosti jedným z najdostupnejších a jedným z najlepších lacných smerovačov NetGear v okolí. V súčasnosti môžete získať model R6400 $ 140- $ 150 podľa toho, kde si router kúpite.

Čo sú NetGear routery s VPN pass-through?

to’je to bežná otázka, ktorú si väčšina nových majiteľov routerov a používateľov VPN kladie pri čítaní špecifikácií svojich zariadení. nechať’Vezmite tento koncept krok za krokom, aby bolo skutočne ľahké porozumieť.

Hlavnou úlohou VPN je vytvoriť zabezpečené zariadenie “bod za bodom” pripojenie cez verejnú alebo súkromnú sieť na bezpečný prístup k zariadeniam, serverom alebo databázam na vzdialenom mieste. Dobrým príkladom je použitie VPN na prístup k pracovnému počítaču počas cestovania alebo na dovolenke. Nezabudnite, že na prístup k pracovnému počítaču pomocou siete VPN musí smerovač umožniť pripojenie VPN prostredníctvom neho, aby mohol komunikovať s inými zariadeniami prostredníctvom internetu..

Väčšina smerovačov je vybavená technológiou známou ako NAPT alebo Network Address Protocol Translation, ktorá umožňuje viacerým zariadeniam zdieľať pripojenie na internet prostredníctvom smerovača. Jedným aspektom NAPT je to, že úplne blokuje prenos VPN. Nasledujúci diagram zobrazuje smerovač bez pripojenia VPN a jeden s prenosom VPN.

netgear router vpn pass-through

Preukázanie dôležitosti prenosu VPN. Obrázok s láskavým dovolením LinkSys

Na tento výslovný účel výrobcovia zahŕňajú aj to, čo sa nazýva ‘Prenos VPN’sa vyskytujú v ich smerovačoch. VPN pass-through umožňuje šifrovanú komunikáciu VPN pohodlne prechádzať cez smerovač a pripájať sa k vzdialenej sieti. NetGear poskytuje správneho sprievodcu na konfiguráciu VPN Pass-through na kompatibilných smerovačoch s podrobnými informáciami o modeloch, ktoré dodávajú’nepodporuje túto funkciu.

NetGear Router VPN nefunguje

S cieľom zabezpečiť najlepšiu kvalitu výrobkov a služieb od spoločnosti NetGear ponúka komplexnú sekciu podpory webových stránok, aby váš router pracoval v prípade, že sa vyskytnú rôzne problémy. Môžete sa pozrieť na stránku Oficiálna podpora, Oficiálnu komunitu NetGear alebo Kontaktovať podporu. Nezabudnite, že služba online podpory je určená iba pre zákazníkov, ktorí budú mať platné záruky a pre obchodných zákazníkov.

Aplikácia NetGear Router VPN pre Android

NetGear ponúka vynikajúcu oficiálnu aplikáciu v Obchode Google Play pre používateľov systému Android:

UI NetGear Genie je nové rozhranie, ktoré je teraz ponúkané pre všetky smerovače& modemy vyrábané touto značkou. Aplikácia NetGear Genie pre Android umožňuje majiteľom zariadení jednoduchý spôsob spravovať, monitorovať alebo opravovať domácu sieťpriamo z vášho smartfónu. Máte prístup ku všetkým smerovačom NetGear’s funkcie pri pohybe po dome alebo kancelárii. Vybavený smartfónom s Androidom alebo tabletou, máte prístup

 1. Nastavenia bezdrôtovej siete,
 2. Mapa siete,
 3. Živé rodičovské kontroly,
 4. Prístup pre hostí,
 5. Meranie premávky,
 6. Moje médiá a
 7. Mnoho ďalších funkcií.

Môžete tiež získať kontrolu nad domácou sieťou, streamovaním médií zo sieťovej jednotky, tlačiarňami, pripojením mobilných zariadení pomocou QR kódov. Nezabudnite, že táto aplikácia funguje iba s vybratými modelmi smerovačov NetGear, ktoré nájdete v popise aplikácie NetGear Genie v Obchode Google Play..

Stručne

Dúfam, že vyššie uvedené prehľady smerovačov NetGear nájdete užitočné pri hľadaní nového smerovača / modemu pre váš domov. Aj keď som zhrnul recenzie zariadení, pridal som tiež relevantné odkazy na recenzie, takže v prípade, že ste pokročilý používateľ, môžete získať lepšiu predstavu o špecifikáciách smerovačov..

V prípade, že mi niečo chýba, alebo by ste chceli, aby som skontroloval inú značku smerovača, dajte mi vedieť v sekcii komentárov nižšie. Nechajte spätnú väzbu a komentáre, aby som mohol vylepšiť ďalší 3 najlepší blog. Nezabudnite zdieľať a prihlásiť sa na odber pomocou sociálnych tlačidiel.