Jak ominąć blokowanie geograficzne i ograniczenia treści

Niewielu o tym wie, ale przeciętny człowiek ma dostęp tylko do około 0,004% internetu. Reszta 99,996% obejmuje “Głęboka sieć” i w zasadzie wszelkie inne treści, które nie są indeksowane przez wyszukiwarki takie jak Google czy Bing.

Jednak nawet w tym 0,004% internetu, do którego mamy dostęp, wiele stron internetowych na całym świecie angażuje się w blokowanie geograficzne, co dodatkowo ogranicza dostęp do treści. Dlatego ten przewodnik koncentruje się na blokowaniu geograficznym i sposobie jego omijania. Ale najpierw…

Contents

Czym dokładnie jest blokowanie geograficzne?

Geoblokowanie obejmuje różne metody i technologie wykorzystywane do ograniczania dostępu do Internetu w oparciu o jedną’położenie geograficzne. Witryny / usługi, które konfigurują blokowanie geograficzne, najpierw identyfikują adresy IP, a następnie weryfikują je na czarnej liście lub białej liście.

Wszelkie adresy IP, które nie znajdują się na zatwierdzonej białej liście i znajdują się na czarnej liście, są natychmiast blokowane przed nawiązaniem połączenia z witryną / serwerem usług, co powoduje błąd taki jak “strona niedostępna w Twojej lokalizacji / obszarze.”

Dlaczego istnieje Geoblocking??

Geoblokowanie odgrywa istotną rolę w ograniczaniu dostępu do wysokiej jakości treści multimedialnych w Internecie, takich jak programy telewizyjne i filmy, z powodu problemów z licencjonowaniem i prawami autorskimi. Zazwyczaj domy produkcyjne tracą pieniądze, gdy ktoś spoza kraju uzyskuje dostęp do ich treści.

Właśnie dlatego widzisz wiele platform przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, HBO NOW i więcej, które ograniczają dostęp do niektórych treści lub udostępniają inną wersję swoich stron internetowych, aby uniemożliwić użytkownikom odblokowanie pełnej biblioteki tytułów.

Idą nawet dalej, zakazując usług VPN używanych do omijania blokad geograficznych i blokad treści na całym świecie. Oprócz tego geoblokowanie odgrywa również rolę w egzekwowaniu dyskryminacji cenowej, blokowaniu złośliwego ruchu, hazardu online, zapobieganiu oszustwom i uwierzytelnianiu uwzględniającemu lokalizację.

  Podręcznik konfiguracji VPN dla różnych platform / urządzeń!

Obsługa blokowania geograficznego za pomocą proxy

Najczęściej, gdy ludzie napotykają blokady geograficzne, zaleca się im skorzystanie z usługi proxy. Te cenne narzędzia dają użytkownikom możliwość połączenia się z serwerem w innym kraju z nowym adresem IP w celu odblokowania różnych stron / usług.

Jednak, gdy używanie proxy w przeszłości było łatwym rozwiązaniem dla blokad geograficznych, nie istnieje już jako realna opcja. Wiele witryn / usług może łatwo wykryć usługę proxy, natychmiast ją blokując, uznając za technicznie bezużyteczne.

Usługi proxy zmieniają tylko twój adres IP, ale nie oferują żadnego szyfrowania, które powstrzymywałoby strony internetowe przed stwierdzeniem, że używasz proxy. Rezultatem końcowym jest sytuacja “wykryto błąd serwera proxy”, dlatego radzę korzystać z niezawodnej usługi VPN.

Obsługuj Geoblocking za pomocą VPN

Sieci VPN zazwyczaj kierują twoje połączenie internetowe bezpieczny i szyfrowany tunel, który ukrywa Twoje działania online i zapewnia prywatność Twojej tożsamości. Cały ruch internetowy, który miał być przekazywany bezpośrednio od dostawcy usług internetowych do odwiedzanej witryny, przechodzi teraz przez dodatkową warstwę szyfrowania z innym adresem IP.

W związku z tym docelowa witryna internetowa widzi teraz dane z serwera wybranego przez klienta VPN. Nie twoją prawdziwą lokalizację i adres IP otrzymałeś od twojego dostawcy usług internetowych, dzięki czemu zawsze jesteś anonimowy. Właśnie dlatego geoblokowanie za pomocą VPN jest bardziej opłacalną i wykonalną opcją, aczkolwiek trzeba płacić za usługę premium VPN.

Czy omijanie blokowania geograficznego jest legalne?

Zależy to całkowicie od kraju zamieszkania i strony internetowej / usługi, do której uzyskujesz dostęp. Niektóre kraje, takie jak Chiny, Iran, Irak, Turcja, Egipt itp. Całkowicie zakazują usług VPN, ponieważ zniechęcają do blokowania geograficznego w celu uzyskania dostępu do nieograniczonego internetu.

W związku z tym, jeśli zostaniesz przyłapany na korzystaniu z VPN w celu ominięcia blokad geograficznych, możesz napotkać kłopoty prawne i być może będziesz musiał zapłacić wysokie grzywny. W przypadku witryn zniechęcających do omijania blokowania geograficznego takie ścisłe działania nie są podejmowane, a konta osobiste nie są zawieszane.

  Test szczelności sieci VPN - tylko 18 (ze 105) sieci VPN przeszło nasz audyt [aktualizacja co tydzień]

Chociaż należy wspomnieć, że większość stron internetowych zawiera klauzulę dotyczącą blokowania geograficznego “warunki usługi / użytkowania”. Tak więc, jeśli masz obsesję na punkcie działania, przeczytaj zasady, aby uniknąć zbanowania lub zablokowania poza kontami.

Inne sposoby na ominięcie blokad geoblokowania

Oprócz korzystania z usługi proxy lub VPN, ludzie mogą polegać na Tora, jeśli chodzi o omijanie blokad geograficznych. Tor zazwyczaj ma zdecentralizowaną sieć chronioną przez kilka warstw szyfrowania, ukierunkowany ruch internetowy poprzez nakładkę serwerów.

Ta nakładka serwerów składa się z ponad siedmiu tysięcy przekaźników, co pozwala na właściwe ukrywanie użytkowników’ lokalizacja, nie pozwalając nikomu monitorować Twojej aktywności, czy to w komunikatorach internetowych, mediach społecznościowych lub na innych platformach.

Tor może być nawet używany w połączeniu z VPN przez dwie konfiguracje; Tor przez VPN lub VPN przez Tor. Pierwszy obejmuje najpierw połączenie z serwerem VPN, a następnie z siecią Tor, podczas gdy drugi z nich działa odwrotnie.

Oglądanie niemieckiej telewizji za granicą przez Internet

Jeśli chcesz oglądać niemiecką telewizję za granicą, nie potrzebujesz rakiety. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby cieszyć się nieograniczonym dostępem w dowolnym miejscu:

  1. Subskrybuj do niezawodnej usługi VPN, takiej jak NordVPN lub Surfshark
  2. Pobieranie odpowiednia aplikacja dla używanej platformy / urządzenia
  3. zainstalować Aplikacja, otwarty raz to zrobiono i wchodzić twoje dane logowania
  4. Połączyć do dowolnego konkretnego serwera w Niemczech (Berlin, Monachium, Hamburg Frankfurt)
  5. Odwiedzić ARD, ZDF, Arte, n-TV, ProSieben, Netflix DE lub dowolna niemiecka strona internetowa poświęcona telewizji
  6. Zauważysz teraz, że witryna jest dostępna i nie wyświetla błędu lokalizacji!
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me