הצד האפל של ענף ה- VPN – האם ניתן לסמוך על כל ה- VPN?

עבור משתמשים VPNs הם המושיעים שלהם מכל מיני איומים ברשת, אך האם כולם מחויבים לשמור על פרטיותך או שהם משחקים בניגוד לחוקי המשחק? תן לי להעביר אותך דרך כל שירותי ה- VPN המפוקפקים האלה שהבהילו אותי ואילצו אותי לרשום את הפוסט הזה בצד האפל של תעשיית ה- VPN.!

פרולוג:

מאז ומתמיד נועדה הטכנולוגיה להיות קושיה הכבירה של האנושות, ולסייע במאמציה לצמוח ולממש את הפוטנציאל שלה עוד יותר. אך מה שרוב האנשים לא מצליחים להבין לעיתים קרובות הוא ש, הטכנולוגיה, היא החרב הפיפית המהותית, שיכולה לגרום לנו נזק והרס רבים ככל שיכולים לשפר את חיינו.

איינשטיין וניסויי המחשבה שלו מעולם לא נועדו להוביל אותנו להתפתחות פצצת האטום, שהיא הנשק הפיזי ההרסני ביותר שהומצא אי פעם, אך הנה אנו נמצאים בימינו’עולמו, מהרהר כיצד ניתן לסיים את האיום הזה. אך הבנות כאלה רק הוקמו עלינו, לאחר שהשתמשנו בהן בשתי הערים היפניות שעדיין נושאות את הצלקות שקיבלו מאותם כדורי האש שגשמו מהשמיים.

ולמרות שיעורים כאלה לאורך ההיסטוריה, עדיין לא הצלחנו לשים לב ולתקן כיצד נוכל להיות יותר פעילים בבקרת זרימת ההרס מהכלים שיצרנו לטובתנו.

אך ללא קשר לכמה פצצות גרעין חזקות ועד כמה המחשבה על התפוצצות אחת מורגשת בצורה מרהיבה, הנזק שיכולים לגרום לנשק להשמדה המונית להישאר מוגבל לגבול גאוגרפי מסוים. עם זאת, האדם הוא יצור מצחיק מכיוון שהוא לא מפסיק להדהים את עצמו כיצד הוא יכול להמשיך ליצור דברים שעשויים להראות מועילים ו שפירים, אך הם משמשים לפגיעה אנושית בעצמם על ידי כמה מהמוחות הפליליים ביותר שבינינו..

האינטרנט, כשמסתכלים עליו קודם, נראה כמו החלום המושלם. מקום שאתה יכול לגשת אליו לכל דבר. משוחח עם חבריך ועד ידיעה על מי ניצח בבחירות באוגנדה ובדיקת מחיר המניה של אפל בוול סטריט וכלה ברכישה של השעון האחרון של אמזון, האינטרנט הוא הכוח האולטימטיבי בידי האדם הרגיל.

אבל, מה שרוב האנשים לא’אני לא מבין מתי באינטרנט זה שפעילותם הבלתי מזיקה לכאורה עלולה להנחית אותם בצרה קשה אם הם לא מצליחים להישאר מוגנים.

VPNs ותפקידם בהגנה על משתמשים:

הפעילויות שלך באינטרנט מהוות מוקש זהב לאנשים עם מספיק עניין אם הם יכולים להבטיח גישה אליו.

האקרים יכולים לגרוף כמה מולים טובים למדי רק על ידי החלקה בחבילות הנתונים שלך וידע על המידע הכספי הרגיש שלך כמו פרטי כרטיסי אשראי, אישורי חשבון PayPal וכו ‘..

ספק האינטרנט שלך יכול לבדוק את מנות הנתונים שלך כדי להשיג את הרגלי הגלישה האישיים שלך באינטרנט ואז למכור נתונים אלה למפרסמים.

אפילו הממשלה לא נמצאת הרחק מאחור בכך שכן היו מקרים רבים של תוכניות פיקוח מאסיביות שביצעה על ידיהם, במטרה לאסוף נתונים על אזרחים באמצעי לשלוט בהם.

הדבר היחיד שעומד בין הפרטיות שלנו באינטרנט לבין עובדי הנתונים האלה הוא VPNs.

VPN או רשת פרטית וירטואלית הוא כלי שמטרתו העיקרית היא להגן עלינו באינטרנט הציבורי על ידי הרחבת ענן מאובטח על חיבורי האינטרנט שלנו באמצעות שילוב של טכנולוגיות אבטחה כמו הצפנה בדרגה צבאית ואתיקה של פרטיות כמו מדיניות מפורשת של יומני אפס..

על ידי הפעלת VPN דרך חיבור האינטרנט שלך, אתה יכול להסתיר את זהותך המקוונת ולהבטיח כי לא יתערבבו בנתונים שלך ובאינטרנט, אך האם זה באמת המקרה??

לא ממש וזה’מכיוון שעם ניסיון רב בקשר לתעשיית ה- VPN בשנים האחרונות, אני יכול לומר בסמכות שלענף זה בהחלט יש צד אפל, שרוב המשתמשים אינם מודעים אליו מאוד.

ובבלוג המגדיר הזה, אני שואף להוציא את היבט הבלתי נראה הזה של תעשיית ה- VPN בפני קהל רחב יותר, בכדי לאפשר להם להבין את ההיקף שאליו הסתנן התעשייה הזו על ידי עבריינים וגופים אחרים, שמתחת ללבוש של עבודה ו מתן שירותים בתעשייה, משרתים כמה מטרות מצמצמות במיוחד.

VPNs HoneyTrap:

VPNs הם לפי הענף שלהם’הסמכות, מהימנה במיוחד למשתמשים. זה דומה לזה שאתה רואה כמה מאבטחים בהליכה הצדדית של הבית שלך. היית רוצה’אני לא חושד שהם מסוכנים, אך מרגישים בטוחים יותר בנוכחותם.

אבל יכול’האם זה המצב שפושע מסתתר בקרבם, שמטרתו אינה להגן אלא לפגוע באקדח ההוא? בהחלט אפשרי, אבל רובנו לא’אני לא חושב ככה וככה’זוהי ההגנה הגדולה ביותר שיש ל- VPNs של HoneyTrap בפעילות חופשית בענף.

אבל מה בדיוק VPN של HoneyTrap? טבעתי את השם הזה לאחר שראיתי סרט עם אותו שם עוד בשנת 2014. אמנם הסרט עצמו הוצא להורג בצורה מרעיש, אך הוא ביצע מושג חשוב מאוד, אך לעיתים קרובות התעלם מזמננו, שמפית את האנשים למזיקים לכאורה, אפילו דברים מועילים, רק כדי לטפטף אותם בהמשך.

VPNs של HoneyTrap עובדים על הנחת יסוד דומה. משתמשים בדרך כלל עוברים ל- VPN כדי לרכוש פרטיות רבה יותר באמצעות חיבורי האינטרנט שלהם או כדי להשיג מטרות אחרות כמו ביטול חסימת אתרים מוגבלים גיאוגרפיים ותמיכה בטורנינג מאובטח. ולעין הבלתי מאומנת, רבים מאתרי ה- VPN שם בחוץ עשויים לפגוע בתחושה שהם נותנים שירות שלא היה.

אתרי VPN אלה נראים כמו ספקי VPN ממוצעים שנמצאים שם בכדי לספק לך גישה לאינטרנט בצורה בטוחה יותר ובטוחה יותר, עם שפה גימיקית שיווקית, תוכניות תמחור נוצצות, כמה עיצובים וסמלים מעולים. עם זאת, הם נמצאים בפירוטים דבש, בכך שהם מפתים אנשים בתואנה של מתן שירות VPN אך בדרך כלל מבצעים פעילויות לא אתיות שיכולות להזיק למשתמש באופן מוגזם..

הפעילויות הלא אתיות כוללות כריית נתונים בדרך של מעקב אחר אנשים’פעילויות מקוונות, השתלת קודי מעקב במכשירים שלהם, שימוש במכשיר שלך כצומת במערכת גדולה יותר של כריית ביטקוין וכו ‘..

למעשה לא הייתי מודע לעוצמת הבעיה הזו עד שהורדתי אפליקציית אנדרואיד VPN ל- VPN לכאורה על ידי שירות המכונה EasyVPN. אני סוקר, אז אני צריך לבדוק דברים לפני שאוכל לרדת לקראת הכתיבה על זה. EasyVPN היה ברשימת המטלות שלי מאחר ולא האמנתי שלא נתתי לאפליקציות VPN ל- Android את חלקן ההוגן של ביקורות, כך שההתחלה הזו החלה.

דבש VPN קל - -

הפעילות הזו, בה אני מתמכר לעיתים קרובות כל כך עם שירותי VPN דומים, עלתה לי כל כך קשה שלא יכולתי להשתמש בטלפון S5 של סמסונג במשך 2 דקות רצופות. חלונות קופצים מביכים מאתרי פורנו זרים בעיקר המשיכו להופיע ואם רץ מהר מדי עם הנייד שלי, הייתי נשאר עם המכשיר שלי תלוי.

אפליקציית Android vpn קלה

לאחר מכן התברר לי שהאפליקציה הזו הייתה שורצת ולפני שעשיתי מחקר משלי, נכנסתי לאינטרנט ובדקתי האם אכן אפליקציית ה- VPN היא שעשתה את כל האפליקציה הזו או אחרת. אבל החשדות שלי נשמעו נכונים כשראיתי מחקר שתייג את האפליקציה הזו כאפליקציית ה- VPN השנייה הנגועה ביותר בחנות Play..

האפליקציה המושפעת אנדרואיד

אבל זה לא רק ספקי VPN נדירים או שניים שעושים זאת, אלא סוג של דרך הפוכה בימים אלה, כמו שרוב ספקי ה- VPN דווחו כ- HoneyTraps.

גודל הבעיה:

פייסבוק. שם זה נשמע מוכר’זה לא? ולמה זה צריך להיות כך. אחרי הכל, לשירות זה יש יותר משני מיליארד משתמשים ברחבי העולם, מה שאומר שאם פייסבוק הייתה מדינה, זה היה העולם’המדינה המאוכלסת ביותר על ידי לפחות מיליארד איש.

וכולם יודעים שפייסבוק היא שירות מאסיבי ואם היא עושה משהו אז זה לא חסר השלכות. מרכישת הוואטסאפ ועד סקנדל קיימברידג ‘אנליטיקה, פייסבוק הובילה את ההתעוררות בחשיבות הנתונים לשרת כל מיני מטרות..

אבל האם הרבה אנשים יודעים שלפייסבוק יש VPN משלה? כן את זה’נכון. שירות ה- VPN הזה נקרא Onavo בבעלות ומופעל על ידי פייסבוק מאז רכישתו בשנת 2013.

Onavo מהפייסבוק

עם זאת, פייסבוק לא הצליחה כל כך בניסיון זה שלה לכרות נתונים מורכבים עוד יותר ממשתמשים באמצעות שירות VPN זה וזה’זה בעיקר בגלל ערנותם של מומחי פרטיות ומשתמשי VPN סמכותיים שלא עשו זאת’לא לאפשר לפייסבוק להמשיך בפעילות המזלזל שלה עם אונאבו.

השירות הפך ידוע לשמצה בגלל עצם ההתאגדות הזו ופייסבוק הפסיקה לעבוד עליו. אפילו לא יתקיימו עדכונים בעתיד. עם זאת, האתר עדיין חי ובועט. לפיכך, פייסבוק לא התייחסה מחדש לשדרה זו לנתונים שלי, אולם בגלל כל הפיאסקו היא לא עושה זאת הלאה “סולם פייסבוק באמת”.

אבל זה מחזיר אותנו למימוש רציני מאוד וזה אם פייסבוק, שמשגשגת ושורדת ממכירת נתוני משתמשים, הראתה עניין כה רב בזירת ה- VPN, אז כמה בתי עסק דומים אחרים שמפעילים שירותי VPN, האם מישהו’נחשו.

לפייסבוק אין שום קשר לתעשיית פרטיות הנתונים, אך אפילו היו לה אינטרסים בזירה זו, היא הייתה יכולה להשתמש בפלטפורמה המסיבית שלה כדי לשווק את Onavo ולהפוך אותה לשירות VPN הטוב ביותר כדי להתחרות בדומה לפאות גדולות בתעשייה כמו ExpressVPN ו- NordVPN.

במקום זאת, פייסבוק לא עשתה זאת’אני אפילו לא מודיע בצורה נמרצת שיש לה שירות כזה בקפל כמו שהיה צריך לעשות ולא עשה זאת’אני אפילו לא נותן כל הסבר ראוי לציון מדוע הוא פועל בתחום כה לא קשור. אנחנו יכולים להבין את הפייסבוק’רכישת שירותי מדיה חברתית כמו אינסטגרם ו- Whatsapp ואפילו של חממות AI ו- Virtual Reality, אולם הפעלת VPN, מבלי אפילו להודיע ​​שהיא הרימה גבות רבות, במיוחד שלי.

אנאבו’מדיניות הפרטיות היא המקום בו הבעיה נמצאת

“אנו משתמשים במידע שאנחנו מקבלים כדי להפעיל ולשפר את השירותים, מפתחים מוצרים ושירותים חדשים, מנתחים את השימוש באפליקציות שלנו וביישומים אחרים במכשיר שלך, כדי לתמוך בפרסום ופעילויות קשורות ולמטרות אחרות.”

מדיניות פרטיות Onavo

נאמר במפורש “מדיניות אפס יומנים” הוא הגביע הקדוש של תעשיית ה- VPN. אבל נראה שהרוח נושבת בכיוון הלא נכון באונאבו.

מדיניות הפרטיות שלה, שלמעשה יש לכנות אותה “שימוש בנתונים והרשאה” המדיניות קובעת כי היא משתמשת במידע משירותו ל “שפר שירותים” ו “פיתוח מוצרים ושירותים חדשים”. ומכיוון שאונאבו נמצאת בבעלות פייסבוק, פירוש הדבר שאונאבו הוא האישיות המושלמת של א “מלכודת דבש”, בו VPN משמש כחזית להעצמת פייסבוק’מטרות כריית נתונים.

אבל פייסבוק אינה מעצמת התאגידים הגדולה היחידה שמציעה שירות VPN כרגע. חברות גדולות אחרות מציעות גם VPNs שלהן אך השירותים הללו נותרו מוצלים ברגע שהם לא’אני אגיד כיצד הם יגנו על המשתמש. אין אזכור של דברים כמו ספירת שרתים, ציון הצפנה וכו ‘, והדבר היחיד שנראה שהם מקדמים כאן הוא שירות ה- VPN שלהם..

VPNHub, הגנה על פרטיותך או משפך אותך לקראת המרה?

PornHub הוא אתר פורנו בעל שם עולמי, אולי אחד הגדולים בעולם ומציע גרסת חינם ובנוסף גרסת פרימיום לשירותו..

במבט ראשון נראה כי אין שום דבר פסול בשירות. VPNHub נראה כמו שירות ה- VPN הישן והפשוט שלך שיש לו גרסאות חינמיות ופרמיות, בדומה לשירותי VPN דומים אחרים למשל. זנמאט. אבל אם אתה מסתכל על זה מקרוב, הדברים מתחילים להיראות מעט מוצלים.

vpnhub

MindGeek, אחד מהעולם’הבעלים הגדולים ביותר של אתרים פורנוגרפיים, הוא גם הבעלים של Pornhub.

מינדג'ק

משרד זה תמך בחוק הכלכלה הדיגיטלית משנת 2023 על ידי הממשלה הבריטית הכולל את התניה כי המשתמשים יצטרכו להפיק מסמכים רשמיים כמו תעודות זהות ממשלתיות שלהם, בכדי שיוכלו להיכנס לאתרי פורנו כמו Pornhub.

זה אפילו פיתח את הכלי בשם “AgeID” המאפשרת למשתמשים לעבור את תהליך אימות הגיל הזה בצורה חלקה, אך רק לאחר תשלום מינימלי.

כלי גיל

עם זאת, אם ברצונך לעקוף מגבלה זו, ברור שתוכל לעשות זאת באמצעות VPN. זה’זה תהליך פשוט. התחבר לשרת מחוץ לבריטניה ותיהנה מגישה לאתרי מבוגרים בבריטניה.

לפיכך, זה אולי טבעי ש- VPNHub הוצג על ידי PornHub במטרה להבטיח שהמשתמשים שלהם יבואו אליהם לכל דבר. מאימות גיל עד עקיפה של מערכות אימות גיל ממש מופעל כעת על ידי MindGeek.

VPNHub הוא בחינם וזה משחק בצורה מושלמת עבור אתרים למבוגרים שברשותם MindGeek, מכיוון שרובם בחינם. עם זאת, בגרסה החינמית של VPN זה יהיו מודעות מטרד, אשר ייעלמו רק אם תקנו את גרסת הפרמיום של VPN זה..

אוקיי, כל זה נראה די מבלבל מדוע MindGeek תחילה, יתמוך בהצעת חוק לאימות גיל, ואז ייצור כלי המסייע לאותו חשבון ואז שוב, יוצר VPN שיעקוף לא רק את אותו חשבון, אלא גם את ה- AgeID כלי?

כאן טמון ניגוד העניינים ב- VPN זה, ה- HoneyTrap המושלם, דרך לפתות משתמשים לשירות ה- VPN שלהם על ידי יצירת משפך שלם שמקל על המרות.

VPNs נועדו להגן על המשתמשים בתחום המקוון מפני איומים קיימים בתחום הדיגיטלי, ולא ליצור תחילה איום בעצמך ואז להציע את ה- VPN כפתרון לכך. לדעתי, זה’דומה לראשונה ליצור שריפה ואז למכור חליפות חסינות אש ממש במקום היכן שהאש משתוללת.

אבל זה בדיוק מה שמטרת הבלוג הזה היא לגרום למשתמשים להבין שהצנזורה והבקרה באינטרנט ההולכת וגוברת גורמת ליותר ויותר אנשים לעבור לכיוון של שימוש ב- VPNs, מה שהופך את זה לתעשייה משתלמת מאוד שאותם חברות ביגוויג מחויבות בשמחה הוציא נתח גדול ממנו.

מלכודת השירותים החינמיים:

תחזוקה והפעלה של VPN זו משימה אינטנסיבית למדי וכזו’מכיוון ש- VPNs אינם כלים טכניים רגילים. הם בנויים על תשתית מתוחכמת במיוחד הכוללת רשת משולבת של שרתים ברחבי העולם, מתקני הצפנה ופענוח, תמיכה בפרוטוקולים ועוד, וכל אלה יקרים למדי לתחזוקה ולהפעלה, ולכן רוב ספקי ה- VPN המובילים מציעים את שירותיהם עבור תוכניות תמחור שונות..

אז אם ספק VPN מציע את שירותיו בחינם, אז הוא בהחלט מרוויח איפשהו, וזה אולי הדבר המסוכן ביותר שמשתמשים צריכים לחשוב עליו תמיד לפני שהם נרשמים לשירות כזה..

משתמשים די שוללים בקלות ופיתויים על ידי ספקי ה- VPN החופשיים המפוקפקים הללו. אחרי הכל, מי לא’לא כמו שירות חינם. והספקים המפוקפקים האלה משחקים על נפש המשתמש המדויק הזה.

שירותי VPN בחינם אלה צריכים להרוויח כסף מאיפשהו, כך שאם לא על ידי הצעת השירותים שלהם במחיר, אז מהן האפשרויות שנותרו לרשותם?

רבים, אך כולם בעייתיים להפליא. שיטות אלה כוללות הכנסת קודי מעקב למכשירי משתמש, שמירה על יומני פעילות משתמשים ואז מכירתם למפרסמים, המרת מכשירי משתמשים לצמתים כדי לתמוך ברשת בוטנט גדולה יותר בין היתר..

במדריכים שלי אני תמיד מרתיע אנשים מלהירשם ל- VPN חינם המפוקפקים האלה, כי ראשית, הם לא עושים זאת’אפילו לא לבצע או לספק 10% מהפונקציונליות והגרון של עמיתיהם בתשלום.

VPNs בחינם אינם יכולים לעקוף את האתרים המוגבלים יותר הגיאוגרפיים כמו Netflix US וגם אינם מספקים כל מהירות מהירה לדבר על כמה מגרעותיהם..

יש אמירה ישנה מאוד “אם אתה מקבל משהו בחינם, אתה המוצר” ושום מקום זה לא מתבטא יותר מאשר בעולם שירותי VPN בחינם.

Google Play – הבית של אפליקציות VPN בחינם מפוקפקות:

כדי שכל עסק או הונאה מפוקפקים יצליח, תחילה הוא צריך הסוואה ושנית הוא זקוק למקום או למצע בו הוא יכול להפיץ את זרועותיו לרחבה. ובאפליקציות VPN בחינם, אין מקום מושלם יותר לקיים את עצמם מאשר חנות Google Play.

מערכת ההפעלה אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הנפוצה ביותר בסמארטפונים ברחבי העולם, כך שהיא טבעית כי הפופולריות של חנות Google Play, שהיא אנדרואיד’חנות האפליקציות הרשמית, נפוצה להפליא. אבל הפופולריות או טווח ההגעה לעולם לא מבטיחים שהפלטפורמה תהיה בטוחה ובטוחה למשתמשים.

חנות Google Play ידועה לשמצה בגלל אירוח של כל מיני אפליקציות הנגועות בספק. המערכת שלה להעלאה ואירוח של אפליקציות היא רפה למדי בהשוואה למתחרה המחמיר יותר שלה, כלומר חנות iTunes, כלומר חנות האפליקציות הרשמית למשתמשי iOS..

פשוט הפעל חיפוש “VPN” בחנות Google Play ותתקלו באלפי אפליקציות אנדרואיד VPN, שלרובן אין מקורות אחרים מלבד הפעלה כאפליקציית אנדרואיד..

להלן צילום מסך של חיפוש שניהלתי בחנות האפליקציות אחר מילת המפתח “ExpressVPN”

תוצאת חיפוש VPN אקספרס

תוצאות חיפוש - -

תוצאות חיפוש - -

משמות שערורייתיים שלא קשורים ל- VPN’זה מתפקד כמו “סמנכ”ל יוגה” וסגן VPN של מנגו” ל- VPNs עם אייקונים המראים אנשים בסצנות אינטימיות, אין מחסור באפליקציות אנדרואיד ל- VPNs בחינם אם אתה יוצא לחפש אותם.

אבל בואו נחפור קצת יותר לעומק ואפשר לי להעביר אתכם דרך דברים שאתם ומשתמשים בלתי מעורערים עלולים לפספס ביישומים אלה לכאורה לא בולטים ל- Android VPN.

אם אתה מחפש בחנות האפליקציות של גוגל אפליקציות VPN ל- Android, יש סיכוי גבוה שתיתקל בשירות אחד בשם “GO VPN Proxy Master-Free · ללא הגבלה”. הוא צבר יותר מחצי מיליון הורדות ובדירוג מרשים של 4.5.

GOVPN באנדרואיד

וכל מה שהיא דורשת כדי שהאפליקציה הזו תפעל היא פשוט להוריד ולהתקין אותה, ללא אימות משתמש, ללא סיסמאות, ללא הגדרת חשבון, שום דבר. זה בחינם וקל, אך האם הוא מאובטח.

לא בדיוק.

יש כמה פרטים צורמים על מקורם של אפליקציות זו והמשרד שמאחורי זה בחנות האפליקציות שמשתמשים יכולים לפספס די בקלות, אחרי הכל, שקורא את מדיניות הפרטיות או עובר לעומק כדי לברר מי באמת היזמים שמאחורי אפליקציה זו. הם? ימין?

ובכן, אני לא מאלה וכפריק פרטיות, אני בדרך כלל נכנס עמוק למטה ומנסה לברר מה בדיוק המניע שמאחורי שירות כה מדהים ונטול טרחה..

אם אתה מסתכל על המפתחים שלו, זה אומר שזה פותח על ידי צוות VPNMaster, שנשמע אותנטי למדי. אך ראשית, מאפשר להתעמק בסוג ההרשאות של המשתמש שהוא דורש כדי להפעיל במכשיר ה- Android שלך.

לכו אחסון vpn

ראשית, זה דורש הרשאה לא רק לקרוא את תוכן המכשיר’אחסון של s, אבל יש גם את הכוח ל – Windows “שנה או מחק” את תוכנו. אם זה לא’אני לא פולש’אני לא יודע מה זה. אם אתה עדיין לא ברור, פירוש הדבר שהאפליקציה יכולה למחוק כל דבר מהמכשיר שלך’האחסון שהוא אוהב או אפילו מבטל ממנו את פעולתו לחלוטין. בין אם מדובר בקבצי תמונות או בקבצי הווידיאו שלך, אפליקציה זו יכולה למחוק אותם ולשנות אותם כרצונם.

מידע על מכשיר GOVPN

יתר על כן, זה דורש אישור ל “חבר ונתק Wi-Fi”, מה שאומר שגם אם לא תעשה זאת’אני לא רוצה שהמכשיר שלך יהיה באינטרנט זמן מה, האפליקציה הזו יכולה להפעיל אותו בניגוד לרצונך בכל עת שהוא רוצה.

VPNMaster

לאפליקציה תהיה גישה גם ל- שלך “נתוני יומן רגישים” אשר בהדיוט’משמעות המונח שהיא יכולה לעקוב אחר הפעילויות שלך באופן מקוון. אבל זה לא’זה בדיוק מה ש- VPN הוא כדי לאבטח אותך מפני כלומר מעקב אחר הפעילויות שלך באופן מקוון? לא ל- VPN זה. משתמשים לא’בדרך כלל אני עובר על הרשאות אלה לעתים קרובות למדי ולעתים קרובות מסמן אותן להסכים, מבלי להבין אפילו עד כמה הם מסכנים את פרטיותם ואבטחת הנתונים הסלולריים שלהם..

אבל מדוע אפליקציה תעשה זאת? ובכן, התשובה לכך נמצאת בטווח התחתון של העמוד של האפליקציה הזו ב- Google Play. גלול אל מדיניות הפרטיות והרחף את הסמן מעל אליה ותראה שמדיניות הפרטיות של אפליקציה זו מפנה אותך לאתר המכונה “TalkingData”.

נתונים מדברים

Wasn’האפליקציה הזו פותחה על ידי מישהו בשם VPNMaster? לא, זה רק גימיק לדף האפליקציה, בכדי לגרום לאפליקציה הזו להראות ולהרגיש יותר אותנטית ממה שהיא בפועל.

לאלו מכם אל’אני לא יודע, TalkingData היא חברת כריית נתונים סינית. מופתע? דון’לא, מכיוון שרוב אפליקציות האנדרואיד שנמצאות ב- Google Play חולקות מקורות מפוקפקים כל כך ופשוט גירדתי את פני השטח כאן בכדי לאפשר לכם להבין עד כמה לא בטוחים אלו נקראים “VPN חינם” אפליקציות יכולות להיות פרטיות המשתמש שלך.

כעת, כשחוזרים למדיניות הפרטיות, שהיא אחת ממדיניות הפרטיות הגרועות ביותר שאי פעם נתקלתי בהן עבור VPN באופן ספציפי, היא מזכירה שיש לה “חריגים” על איך הוא יכול להשתמש בנתונים שלך וכן, זה מכיל חריגים למקרים כמו להיות “קשור ישירות לביטחון הלאומי ובטיחות ההגנה הלאומית” ועבור “קשור ישירות לחקירה פלילית, העמדה לדין, משפט ואכיפת פסקי דין”.

חריגים

ובכן, מדובר בסופו של דבר בחברה סינית, הפועלת במדינה שבה הממשלה היא הסמכות האולטימטיבית בכל הדברים. סין ידועה לשמצה ביישום בקרה וצנזורה קפדנית באינטרנט ומשתמשיה, ואם חברה ששוכנת בה, המעורבת בפעילות כריית נתונים מפעילה שירות VPN, יש להימנע ממנה לחלוטין.

VPN זה לא’t קיים?

אבל, ההונאות, המין, הספקנות’זה לא נגמר מכיוון שדברים יכולים אפילו להתקדם יותר בענף זה.

רק כדי לספק לך התייחסות חולפת בסוף מאמר זה, היה לפני כמה זמן שירות VPN שפעל בשם “ה- VPN הבטוח שלי”.

עם שם כה לא מזיק למראה, שירות זה היה ההונאה הגדולה ביותר שקיימה אי פעם בענף, מכיוון שלא היה VPN בפועל, רק שירות שמופעל כדי שאנשים יוכלו לשלם להם עבור שירות שלא היה קיים מלכתחילה.

השירות הזה היה כל כך מגעיל עד שהוא עשה זאת’אני אפילו לא נרתע משימוש בשמות של שירותים ומותגים פופולריים כחתימה בדוא”ל. אחד מהודעות דוא”ל כזה כלל את השם Tunnelbear, שהוא אחד משירותי ה- VPN החינמיים הנדירים ביותר שניתן להיחשב אמינים ביותר..

Tunnelbear נקטה במהירות נגד MySafeVPN וצייץ כי השירות צריך להפסיק ולהימנע משימוש בשמו הוא יכול לצפות לפעולה משפטית קשה של Tunnelbear.

ציוץ מנהרות

אבל MySafeVPN לא השתמש רק ב- Tunnelbear’בשם, היא גם השתמשה בשם Plex, שירות סטרימינג פופולרי ביותר, במיילים שלו, בניסיון לגייס את הפופולריות של השירות ולהשתמש באמינותו כדי לפתות יותר ויותר משתמשים לרכישת ה- VPN.

להלן דוא”ל לדוגמא משירות הונאה זה. אלפי מיילים כאלה נשלחו למשתמשים ושילבו שמות של שירותים פופולריים אחרים הקשורים ל- VPN ותחום הסטרימינג.

דוא

סיכום:

בשנת 2023, גודל השוק הכולל של ענף ה- VPN היה 20.6 מיליארד דולר שצפויים לצמוח לסכום של 35.73 מיליארד דולר עד 2023 בלבד, הנמצא בחמש השנים הבאות. זה מסמן שתעשייה זו צומחת בצורה מאסיבית וכי המשתמשים נעשים מודעים יותר ליתרונות של שימוש ב- VPN כדי להגן על האנונימיות שלהם באופן מקוון.

גודל תעשיה vpn

אך הצמיחה המדהימה הזו בענף תמשוך גם רמאים ושירותים מפוקפקים שנמצאים כאן כדי לקחת את חלקם בעוגה הרווחית ביותר. ולא רק ממכירת VPNs, קיימת נפילה משתלמת נוספת מהצמיחה הזו, כלומר מאגזי הנתונים המסיביים שאפשר יהיה למצות מהם משתמשים על ידי הצבת דבש בצורת שירותי VPN..

הדרך היחידה לצאת ממנו היא ליידע את המשתמש כיצד הוא יכול לזהות ולהתרחק מהונאות כאלה, מכיוון שאיש אינו יכול לעצור את הרמאים והספקים המפוקפקים לשחק את המשחק, כי אחרי הכל, כמה קשה לבנות אתר או הפעל קמפיין שיווקי בדוא”ל?

כדי להאיר את המשתמשים, התפקיד הגדול ביותר ימלא על ידי ספקי ה- VPN המובילים עצמם. שירותים כמו NordVPN, ExpressVPN, PureVPN, Torguard, PIA, VyprVPN, Tunnelbear, בין השאר, השולטים על ההמולה בענף ה- VPN, צריכים להתאגד כדי להגן על המשתמשים מפני איום זה שעלול לפגוע בהם עד אין קץ..

זו הייתה תרומתי הקטנה למאמץ הזה ואני מאמין שחובבי פרטיות ופעילי תעשיה כאלה עוד יצאו בתקופות הקרובות למלא את תפקידם בחשיפת שירותי VPN מפוקפקים ומוצללים כל כך, כך שהמשתמשים יוכלו להישאר בטוחים מפני הונאות שעלולות להזיק. הם חכמים מבחינה כלכלית ופרטיות, וזה אחרי הכל מה שעוסק בענף זה.