5 Göz, 9 Göz, 14 Göz İttifakı – Terörden Koruyucular mı, Gizliliğin İstilacıları mı?

Contents

VPN’nizin Güvenli Bölgede olup olmadığını doğrulama

Anonine VPNAvast SecureLine VPNBuffered VPNKaktüsVPNCyberGhostEncrypt.MeExpressVPNGoose VPNGizle.

Dijital dünya ışık hızında büyüyor. Yeni hizmetler, uygulamalar, platformlar ve yenilikler yaşam tarzımızda devrim yaratmaya devam ediyor. Bazıları bizim kontrol edildiğimizi, ilkel içgüdülerimizi görmezden geldiğimizi iddia ediyor. Diğerleri tartışıyor, internet sadece hayatımızı iyileştirdi.

Yine de gizlilik hakkımıza saygı duyuyor mu? Şimdi, bu cevaplaması zor bir soru. Çoğu kişi, çevrimiçi olduğunuzda, her zaman SİZİN dijital bir izinin olacağını bilir. Bazıları sonuçları kabul eder, kameralarını bir selfie için çıkarır ve #onfleek hashtag’i ile sosyal medyaya yükler..

“Hayatımda ne yaptığımı kim önemsiyor? Ben terörist değilim. Yapmam’saklanacak bir şey yok”. Bu, gizlilikle ilgili görüşmelerde aldığım olağan yanıttır. Diğerleri durum hakkında daha fazla uyarı, bu dijital ayak izinin riskli olduğunu biliyor ve Toplu Gözetleme, VPN günlük politikaları ve sızıntı sorunları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Bu nedenle, bu kılavuz daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan, gizlilik bilincine sahip kullanıcılar içindir. Burada, özellikle internetin düşmanları hakkında bilgi edineceksiniz ( 5 Göz / 9 Göz / 14 Göz İttifakı), kullanıcı gizliliğine saygı duyulan güvenli yargı bölgeleri hakkında bilgilerle birlikte.

5 Göz, 9 Göz, 14 Göz Milleti İttifakı

 1. Beş Göz İttifakı
 2. FVEY Tarafından İşletilen Gözetim Programları
 3. FVEY Tarafından Hedeflenen Önemli Kişiler
 4. FVEY Tarafından Hedeflenen Önemli Kuruluşlar
 5. Beş Göz (FVEY) Gözetim Ülkesi
 6. Dokuz Göz Gözetim Ülkesi
 7. Ondört Göz Gözetim Ülkesi

İnternet Düşmanları – Ülkelere ve İttifaka Göre Güvenli Olmayan Yargı Yetkileri

İkinci Dünya Savaşı, 5 Mart 1946’da resmen yürürlüğe giren 1941 Atlantik Şartı ve 1943 BRUSA Anlaşmasından doğan İngiltere / ABD Anlaşmasına yol açtı. Temel amacı sinyal istihbaratında işbirliği için çok taraflı bir ittifak yaratmaktı..

Sonraki yıllarda anlaşma Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada’yı kapsayacak şekilde genişletildi. Daha sonra birkaç yıl daha hızlı ilerledikçe, birkaç İskandinav Ülkesi, Filipinler ve Batı Almanya’nın – ayrı mekanizmalar üzerinde, birleşik varlıklar olarak dahil edildiğini gördük.

Bu varlıklar Beş, Dokuz ve Ondört Göz İttifakı adıyla anılmaktadır. Ve 11 Eylül Saldırılarının ardından bu varlıkların gözetim yetenekleri önemli ölçüde arttı. Şimdi, bu ittifakların bir kısmındaki ülkelerdeki her netizen sürekli izleniyor.

Bu ittifakların kendi gündemleri var ve kendi ülkelerine cevap vermiyorlar’yasaları. Toplanan ayrıntıları birbirlerini gözetleyerek paylaşıyorlar’vatandaşları. Bunun internet kullanıcıları ve özellikle en iyi VPN’ler için geniş etkileri vardır. Kısacası, bu 14 ulustan herhangi birinde bulunuyorsanız, güvende değilsiniz!

Daha sonra, içinde bulunduğunuz ülkenin yönetmeliklerine ve çevrimiçi yasalarına aşina olmanız gerekir. Bu nedenle, 187’den fazla sağlayıcıyı analiz ederek ittifak ve ülke tarafından güvenli olmayan yargı bölgelerine gerçekten derinlemesine gitmeye karar verdim.. Umarım çabayı takdir edersin &# 55357;&# 56898;

Beş Göz İttifakı

Olarak kısaltılmıştır “FVEY”, Beş Gözler İttifakı daha önce tartıştığımız UKUSA anlaşmasına kadar uzanıyor. Başlangıçta sadece iki ülke arasında istihbarat paylaşma paktı olması gerekiyordu, ancak daha sonra üç tane daha ele alındı. Bu, beş göz ülkesi için bir güç merkezi yarattı:

 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Yeni Zelanda
 • Avustralya
 • Kanada

5-gözler-9-gözler-14-gözler

İngilizce konuşulan bu ülkeler, bu Beş Göz Sözleşmesi’ni onlarca yıl gizli tuttu. Birisi bu konuda bulursa, gidecekleri uzunlukları hayal edebiliyor musunuz? Varlığı sadece 2003 yılına kadar keşfedildi ve Edward Snowden belgelere sızdığında işler daha net hale getirildi.

Bu dosyalar NSA için yüklenici olarak çalışırken elde edildi. İttifak’ın Sovyetler Birliği ile ilgili istihbarat paylaştığı, “Soğuk Savaş” ve ardından ECHELEON Ağ Açıklamaları. GCHQ ve NSA, e-postalara, fakslara, telefon görüşmelerine ve diğer veri trafiğine dokunarak yakalandı.

Şimdi, gündemleri önemli ölçüde değişti. Sürekli “Terörle Savaş” yerlilerin hayatlarına casusluk yapmak için bir bahane olarak. Bu bizim için adil mi? Yapmam’öyle düşünmüyorum! Siyasi görüşlerimi burada paylaşmaktan kaçınırdım, ama bazen her şeyin nasıl bu kadar önceden planlanmış göründüğünü düşünmeyi bırakamıyorum.

FVEY Tarafından İşletilen Gözetim Programları

911 Saldırılarından sonra, Beş Göz İttifakı gözetimini artırdı ve kullanıcıların tüm çevrimiçi faaliyetlerini izlemek için uygulamaları benimsedi. Küresel bir gözetim sistemi tipik olarak ulusal sınırların ötesindeki tüm popülasyonların iletişimini yakalar.

Edward Snowden tarafından sızdırılan belgeler, Beş Göz ülkesi tarafından işletilen çok sayıda gözetim programının varlığını bile ortaya koydu. Aşağıda, kullanıcı gizliliğini tamamen göz ardı eden ortaklaşa işletilen bu kuruluşlarla ilgili tüm bilgileri okuyabilirsiniz..

PRISM – ASD ve GCHQ ile birlikte NSA tarafından yönetilir

PRISM a.k.a. SIGAD US-984XN, NSA tarafından işletilen bir programdır. ABD’deki çeşitli dijital şirketlerden internet iletişimi toplar / depolar. Bunlar, hükümetin 2008 FISA Değişiklik Yasası’nın 702. Bölümü uyarınca Google LLC gibi internet şirketlerine olan taleplerine dayanmaktadır..

İnternet tabanlı şirketler, mahkeme onaylı arama terimleriyle eşleşen tüm verileri çevirmek zorunda kalacaklar. NSA, şifreli olanlar da dahil olmak üzere iletişimleri hedeflemek için bu PRISM isteklerini kullanır. Bilgiler daha sonra gizli görevler yürütmek için kullanılır.

XKeyscore – ASD ve GCSB ile NSA tarafından yönetiliyor

XKS olarak kısaltılmış XKeyscore, NSA tarafından kullanılan gizli bir bilgisayar sistemidir. Dünya çapında internet verilerini günlük olarak analiz eder ve izler. Program ayrıca Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere, Japonya ve Almanya’nın istihbarat teşkilatlarıyla paylaşıldı..

Edward Snowden’e göre, karmaşık sistem dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bireylerin sınırsız gözetimi sağlar. Buna karşılık, NSA erişiminin sınırlı ve kısıtlı olduğunu savunmaktadır. Ne olursa olsun, sistem dünyanın herhangi bir yerinde bulunan insanların daha fazla veri toplamak için beş göz ülkesi tarafından kullanılan teknolojilerin sadece bir kanıtıdır.

Tempora – NSA ile GCHQ tarafından yönetiliyor

Fiber optik kablolardan çıkarılan internet iletişimini arabelleğe almak için GCHQ tarafından kullanılan gizli bir bilgisayar. Sistem 2008’den beri test edildi ve sadece 2011’de faaliyete geçti. Ajansa şüphe duymadan büyük miktarlarda kişisel verilere erişim izni veriyor..

Edward Snowden, sistemin telefon ve çevrimiçi trafiği harmanlamayı amaçlayan iki temel bileşeni Global Telecom Exploitation (GTE) ve Internette Mastering (MTI) olduğunu iddia ediyor. Mayıs 2012 itibariyle toplanan verileri sıralamak için 250 NSA analisti ve 300 GCHQ analisti atandı.

MUSCULAR – GCHQ ve NSA tarafından yönetiliyor

İngiltere’de bulunan MUSCULAR a.k.a. DS-200B, Google ve Yahoo! veri merkezlerinde saldırıların nedeni olduğu onaylanan GCHQ ve NSA tarafından yürütülen bir programdır! 30 günlük bir dönemde MÜSKÜLER gizli amaçlar için 181 milyon kayıt toplamıştı.

NSA Edward Snowden tarafından sızdırılan belgeye göre, NSA’s satın alma işlemleri Google ve Yahoo’dan her gün milyonlarca kayıt kullanıyor’s Fort Meade, Maryland veri ambarları ağları. Program PRISM ile karşılaştırıldığında iki kat daha fazla veri noktası toplar.

STATEROOM – CSE, CIA, ASD, GCHQ ve NSA tarafından yönetilir

ECHELON ağı üyeleri ve UKUSA anlaşmasını imzalayanlar tarafından işletilen STATEROOM, iddia edildiği gibi diplomatik misyonları yürütmek için kullanılan bir sinyal istihbarat programıdır. Ancak, çoğu programın gerçek amacının farkında değil.

  YouTube Kids ile WTF Yanlış - Ebeveynler Sinirli!

Ancak, bildiğimiz kadarıyla STATEROOM, CSE, CIA, ASD, GCHQ ve NSA kombine tarafından yönetilir. Diğer herhangi bir Toplu Gözetim sisteminden farklı olmayabilir..

FVEY Tarafından Hedeflenen Önemli Kişiler

FVEY tarafından paylaşılan zeka kullanılarak çok sayıda hedef alındı. Muhtemelen sizi şaşırtacak bir isim, geç kalanın adı Charlie Chaplin. Komedyen / film yapımcısı / besteci komünist inançları için gözetim altına alındı. Diğer hedefler arasında daha ünlü isimler var:

 • Strommond Strom – ECHELON Gözetim Sistemi ile yaptığı telefon görüşmelerine casusluk.
 • Nelson Mandela – İngiliz SIS ajanları tarafından terörist söylentiler üzerinde gözetim altına alındı.
 • Jane Fonda – Siyasi aktivizm için GCHQ ve NSA tarafından ele geçirilen iletişim.
 • Ali Khamenei – GCHQ ve NSA’nın ileri teknoloji casusluğu misyonu hedefi.
 • John Lennon – Vietnam Wa karşı protesto için FBI ve MI5 tarafından gözetim
 • Ehud Olmert – GCHQ ve NSA’nın izleme hedefleri listesine dahil edildi.
 • Susilo bambang – Eski başkan ve eşi ASD ve NSA gözetimi altına alındı.
 • Angela Merkel – STATEROOM programı ile 2003-2013 arasında telefon iletişimi izlendi.
 • Prenses Diana – GCHQ ve NSA tarafından toplanan 1000’den fazla sayfa içeren çok gizli dosya.
 • Kim Dotcom – GCSB Megaupload kurucusunda yasadışı gözetim gerçekleştirdi.

FVEY Tarafından Hedeflenen Önemli Kuruluşlar

Five Eyes Nations’ın birçok gözetim programı tarafından toplanan paylaşılan istihbarat sadece bireyleri hedef almıyor. NSA, GCHQ, ASD, GCSB, CSIS tarafından ünlü havayollarının, yayın ağlarının, finansal kurumların ve daha fazlasının gözetlenmesi çok sayıda örnek oldu..

Üniversiteler

 • Tsinghua Üniversitesi – PRISM programı binlerce Hong Kong ve Çin vatandaşını gözetliyor.
 • Racah Fizik Enstitüsü – Amerikan ve İngiliz gözetimi altında listelenen 1.000 İsrail hedefi.

Birleşmiş Milletler

 • Birleşmiş Milletler Genel Kurulu – NSA, BM ortakları, yetkilileri ve gizli paktlarını gözetliyor.
 • Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı – NSA, IAEA’nın telefonunu dinledi’kurucusu.

Telekom Operatörleri

 • Pacnet – Asya Pasifik fiber optik şebeke operatörü 2009 yılında ABD tarafından saldırıya uğradı.
 • Belgacom – Ülkede öfke dalgası tetikleyen GCHQ, Belgacom’u (Sosyalist Operasyon) hackliyor.

Petrol Şirketleri

 • Petrobras – NSA, derin deniz bölgelerindeki petrol arama Petrobras girişimlerine casusluk yapıyor.

Çok uluslu şirketler

 • Thales Grubu – Thales Group’un sahibi de dahil olmak üzere 60 ülkede üst düzey yetkililere casusluk.

Finansal Kurumlar

 • MasterCard – NSA, finans şirketinden uluslararası ödemeleri izlemekle meşgul.
 • Visa Inc – Şube adlı “Parayı takip et” (FTM), ödemeleri izlemek için NSA tarafından oluşturuldu.

Beş Göz (FVEY) Gözetim Ülkesi!

Umarım yukarıdaki bölüm, Beş Göz İttifakı’ndaki istilacı ülkelerin nasıl alabileceğini anlamanıza yardımcı olur. Kullanıcı gizliliği ile ilgili hiçbir saygıları yoktur ve dolambaçlı uygulamalarını sürdürmeye devam ederler.

Kullanıcılara daha iyi bir fikir vermek için, Beş Göz Ülkesinin her bir üyesini, VPN kullanımı ve dijital gizlilikle ilgili hükümet yasalarını tartışarak ayrı bir kategoriye ayırdım..

Amerika Birleşik Devletleri

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Sakinlerin çevrimiçi faaliyetleri üzerindeki agresif kontrolüne rağmen, ABD VPN kullanımını yasaklamıyor. Aslında, araştırmamıza göre dünyanın en çok sayıda VPN Sağlayıcısı, toplam 49’u barındırıyorlar.

Aşağıda ABD merkezli bazı popüler isimler listeledim. Ve hükümet talep ettiğinde işbirliği göstermeleri garantilidir. Bu, çevrimiçi gizliliğinize zarar verebilir..

Şüphesiz, ABD sivil özgürlüklere ve insan haklarına destek vermekte çok başarılı. Ancak, destek talepleri “İfade ve Basın Özgürlüğü” tamamen yanlış.

Birkaç ABD ajansı (aşağıda listelenmiştir) internet kullanımını çevreleyen tartışmalara katılmıştır. NSA’nın birçok MAJOR teknolojik şirketine arka kapısı var.

Bu, çevrimiçi iletişimleri kendi bencil nedenleriyle takip etmek için Facebook, Google, Yahoo, Microsoft da dahil olmak üzere tüm internet verilerine erişmelerini sağlar..

Hükümetleri ISS izlemeyi bile destekler ve eğitiminiz, okulunuz ve ebeveynlerinizle ilgili tüm ayrıntıları bilir’ gelir, istihdam durumu, iş yeri, kredi ödeme durumu.

Tüm bu nedenlerin bir araya gelmesi, ABD’nin “İnternet Düşmanı” Sınır Tanımayan Gazetecilerden. Bu nedenle, ben’d kesinlikle şirket ve size anonimlik çevrimiçi iddia iddia birçok hizmet güven karşı tavsiye.

Veri Paylaşımında Yer Alan ABD Ajansları

 • Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA)
 • Merkezi İstihbarat Ajansı (CIA)
 • Savunma İstihbarat Ajansı (DIA)
 • Federal Soruşturma Bürosu (FBI)
 • Ulusal Mekansal-İstihbarat Ajansı (NGA)

Popüler ABD Tabanlı VPN Hizmetleri

Aşağıda belirtilenler gibi ABD tabanlı VPN hizmetlerinden neden kaçınmanız gerektiği konusunda daha fazla ayrıntıya girmeme gerek yok. Ancak, güvenilir bir hizmete ihtiyacınız varsa, ülke dışında bulunan sağlayıcılara bağlı olmanız gerekir. Sizi FVEY ülkesinde güvende tutmak için önerilerim için bu en iyi ABD için VPN kılavuzunu okuyabilirsiniz.

 • Anonimleştirici VPN
 • Ace VPN
 • Saklamak. Ben mi
 • IP adresimi gizle
 • Tüm IP’leri Gizle
 • Sıcak Nokta Kalkanı
 • Hoxx VPN
 • IPVanish
 • LiquidVPN
 • Norton Wi-Fi Gizliliği
 • Özel Tünel
 • Özel İnternet Erişimi
 • ProXPN
 • RA4W VPN
 • SwitchVPN
 • StrongVPN
 • Speedify
 • SlickVPN
 • TouchVPN
 • TorGuard
 • VPN Sınırsız

Birleşik Krallık

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

İngiltere ve ABD 5, 9 ve 14 Göz Ülkesinin kurucu üyeleridir. Bu nedenle, her iki ülkeden de büyük bir güvensizlik ve sahtekârlık bekleyebilirsiniz.

Anayasal monarşi çok masum davranma eğilimindedir, ancak son birkaç on yıl içinde çok demokratik bir yönetim biçimi benimsemiştir. Tıpkı ABD gibi, destekleyici olduklarını iddia ediyorlar.

Özellikle sivil özgürlükler, siyasi haklar, ifade özgürlüğü ve mahremiyet açısından. Bununla birlikte, aynı zamanda, sakinleri üzerinde gözetim yapılmasını zorunlu hale getirmektedirler..

Soruşturma Yetkileri Yasası 2016’da yayımlandığından beri, ISS’ler ve Telekomünikasyon kısa mesajlar, çağrılar, bağlantı süreleri, tarayıcı geçmişi ve çok daha fazlasını kaydediyor.

Bu veriler 2 yıl boyunca saklanır ve İngiltere’ye açıktır’s Temsilcilikler (aşağıda listelenmiştir), iş ortakları ve Five Eyes Alliance herhangi bir garanti vermeden.

İngiltere, çocuk istismarı ve terörizmle mücadele etmek için bu önlemleri aldıklarını iddia ediyor, ancak bunun yerine fiber optik kablolara dokunuyor ve hedeflenen casusluğa düşüyor.

VPN kullanmak ülkede yasaldır, ancak veri saklama yasaları tüm sağlayıcılar için geçerlidir. Bu yüzden Sınır Tanımayan Gazeteciler ülkeyi “İnternet Düşmanı”.

Veri Paylaşımında Yer Alan İngiltere Ajansları

 • Devlet İletişim Merkezi (GCHQ)
 • Gizli İstihbarat Servisi (SIS a.k.a. MI6)
 • Savunma İstihbaratı (DI)
 • Güvenlik Hizmeti (MI5)

Popüler İngiltere Tabanlı VPN Sağlayıcıları:

 • HideMyAss!
 • SaferVPN
 • ZoogVPN

Yeni Zelanda

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

VPN’ler Yeni Zelanda’da yasal olsa da, konum çevrimiçi etkinlikleriniz için hala güvenli bir yer değildir. Ülke, komşusu Avustralya (başka bir Beş Göz Üyesi) ile oldukça benzer yasalar koyuyor.

İkisi arasındaki tek fark, Yeni Zelanda’nın İnternet’i düzenlerken biraz daha yumuşak olarak tanımlanabilmesidir. Nefret söylemi için yayından kaldırma bildirimleri yayınlamazlar.

  VPN Sağlayıcıları ve Sahte (Sanal) Sunucuları Kullanımları

İnternette sakıncalı içerik ticareti yapan konut sakinleriyle uğraşırken de daha işbirlikçidirler. Ancak bu, Hükümet’in bölge sakinleri ile taraf olduğu anlamına gelmez..

Yeni Zelanda, diğer tüm Gözler İttifakı üyesi olarak tüm gözetim faaliyetlerini gerçekleştirir. Ayrıca, bu tür uygulamalara düşkünlük nedenleri “terörle mücadele” son zamanlarda çürütüldü.

Ülke Beyaz Milliyetçi Terörizmle mücadele edemedi. En son örnek, elli kişinin öldüğü ve onlarca kişinin daha fazla yaralandığı 15 Mart saldırısı.

Beyaz radikallerden kaynaklanan terörizm, politika yapıcılar ve Five Eyes üyeleri tarafından büyük ölçüde göz ardı edilen ulusötesi bir tehdittir. Saldırının 17 dakikalık videosu teröristlerin FB profilinde canlı olarak yayınlandı! NZ polisi bile olay yerine varmak için 20+ dakika sürdüğünde gözetim ne kadar kullanışlıydı?

Veri Paylaşımında Yeni Zelanda Temsilcileri

 • Yeni Zelanda Güvenlik İstihbarat Servisi (NZSIS)
 • Devlet İletişim Güvenliği Bürosu (GCSB)
 • Savunma İstihbarat ve Güvenlik Müdürlüğü (DDIS)

Kanada

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Bir ülkenin dostu olarak Kanada, Başbakanları Justin Trudeau ile birlikte kendisini resmediyor – kesinlikle vatandaşları üzerinde gözetim için bazı karanlık uygulamalara giriyor.

Aslında, Kanada’nın gözetim, veri tutma ve net tarafsızlığın sınır dışı edilmesi gibi katı politikalar uygulamayı nasıl başardığı hayli takdire şayan ve hala en özgür bölgelerden biri olarak sıralanıyor..

Hükümetleri İSS’lerle düzenli olarak işbirliği yapmaktadır ve beş göz istihbarat teşkilatına (aşağıda listelenmiştir) üye ülkelerle veri paylaşımı için güç veren aynı yasal çerçeveyi uygulamaktadır..

VPN’ler ülkede yasal olsa da, ben de garanti edebilirim, tüm kişisel verileri hükümete paylaşmak zorundayım. Son zamanlarda, Kanada da diğer üyelerden çok fazla sıcakla karşı karşıya.

Bu özel durum, Five Eyes casuslarının Çin ile çalıştığını iddia ettiği Çin yüksek teknoloji devi Huawei ile olan ilişkisi etrafında dönüyor.’s İstihbarat teşkilatları.

Ancak, benim gibi insanlar merak edip merak edemezler. Beş Göz ve Huawei hakkındaki tüm dram ve gerilim miydi, sadece ülkelerin 5G teknolojilerine bağlı olarak düşmelerini durdurmak için bir hile?

Veri Paylaşımına Katılan Kanadalı Ajanslar

 • Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi (CSIS)
 • İletişim Güvenliği Kurulumu (ÖAM)
 • Kanada Kuvvetleri İstihbarat Komutanlığı (CFINTCOM)

Popüler Kanada Tabanlı VPN Hizmetleri:

 • Betternet
 • BTGuard VPN
 • SurfEasy
 • TunnelBear
 • Windscribe

Avustralya

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Diğer Five Eyes Ülkeleri gibi Avustralya da VPN kullanımında herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Ancak bu, istihbarat paylaşım anlaşmaları nedeniyle istilacı yasalar uygulamalarını engellemez.

Avustralya’Anayasası açık ifade özgürlüğü hakkını reddediyor. bir “ iletişim gücü” Madde, Avustralya ajanslarının internet, telefon, telgraf ve hatta posta hizmetlerini düzenlemesine bile izin verir.

Hatta bir “opt-in” kullanıcıların rahatsız edici, yasadışı veya pornografik içeriği engellemek için gönüllü olarak kabul ettikleri filtreleme programı.

Bu yasalara uyulmasını sağlamak için, İSS’lerin kendileri hükümet tarafından test edilir ve verilerin saklanması ve paylaşılması da dahil olmak üzere gerekli tüm yasal hususları karşıladığı doğrulanır..

Veri Paylaşımında Yer Alan Avustralya Ajansları

 • Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIO)
 • (ASD) – Avustralya Sinyalleri Müdürlüğü
 • (ASIO) – Avustralya Gizli İstihbarat Servisi
 • (ASIS) – Avustralya Güvenlik İstihbarat Teşkilatı
 • (AGO) – Avustralya Mekansal-İstihbarat Teşkilatı

Popüler Avustralya Tabanlı VPN Sağlayıcıları:

 • Celo VPN
 • Beni Güvenle

Dokuz Göz İttifakı Nedir?

Edward Snowden’e göre, NSA’nın “büyük beden” Dışişleri Direktörlüğü olarak bilinen, diğer müttefikler ve ülkelerle ortaklık kurmaktan sorumlu.

1956’ya gelindiğinde, UKUSA anlaşmasına Beş Göz İttifakı’nı oluşturan üç ülke daha eklendi. Daha sonra listeye daha fazla üye eklendi, 9 veya 14 Göz Ülkesi adıyla gidin.

Toplu Gözetim verilerinin paylaşılması ve toplanmasıyla benzer işbirliğinden faydalanarak FVEY’in bir uzantısı olarak hareket ederler.

Yine de öğrendiğim kadarıyla, FVEY üyeleri, lakaplı merkezi, otomatik olarak güncellenen bir sistem kullanıyor “Taş Hayalet” ulusları paylaşmak için’ zeka.

Nine Eyes, istihbarat paylaşımı kanallarının daha dar olması ve Stone Ghost gibi teknolojilere erişimi içermemesi bakımından farklıdır..

Dokuz Göz Gözetim Ülkesi!

Dokuz Göz İttifakı’nın parçası olan ülkeler, istihbarat paylaşımı ile aynı özerkliğe sahip olmayabilir, ancak dijital gizlilik açısından eşit derecede riskli yerlerdir.

Onları James Bond Filminde Dokuz Göz olarak düşünün “SPECTRE” önceki Five Eyes ülkelerinin tümünü içeren yakın bir temsil için artı:

 1. Norveç
 2. Hollanda
 3. Fransa
 4. Danimarka

9 Dokuz Göz Milleti İttifakı

Norveç

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Kullanıcılar dijital gizliliklerinden endişe duyuyorlarsa Norveç’te bir VPN hizmeti kullanabilirler. Opera VPN (ücretsiz hizmet – zor, ha?) Gibi ülkenin kendisinde olmayan birini seçtiğinizden emin olun..

VPN-konuşma hariç, Norveç medya ve ifade özgürlüğü için açık bir ortama sahip olduğu için ünlüdür. 2009’da ONI tarafından doğrulanan herhangi bir filtre uygulamazlar.

Bu nedenle, ülkenin bir ONI ülke profili yoktur, ancak adını OpenNet Girişimi tarafından İskandinav Ülkeleri için bölgesel genel bakışta bulabilirsiniz..

Norveç kamuoyuna hükümet bilgilerine erişim izni veriyor, ancak karşılığında internete giriyor ve gözetim altında tutuluyor.

İçerik için herhangi bir kısıtlama veya sansür olmamakla birlikte, büyük İSS’ler çocuk pornografisini, Pirate Bay’i ve diğer benzer web sitelerini engellemek için DNS filtreleri kullanıyor.

Popüler Norveç Tabanlı VPN Hizmetleri:

 • Opera VPN

Hollanda

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

VPN’ler Hollanda’da tamamen yasaldır ve sakinler en yumuşak internet sistemlerinden birine sahiptir. Hükümet internet erişimine sansür veya kısıtlama getirmiyor.

Tabii ki, telif hakkı ihlali söz konusu olduğunda, 2023’de Hollanda Mahkemesi tarafından sipariş edilen Korsan Körfezi gibi siteleri yasaklayan bir çizgi çiziyorlar.

Bununla birlikte, Nine Eyes Üyeleri listesinde yer alması, sakinler için hassas bir emsal oluşturuyor. Kullanıcılar verilerini paylaşmak konusunda kendilerini güvende hissetmezler ya da basit bir göz atmanın keyfini çıkarmazlar.

Bunun nedeni, ülkenin üyelerin vatandaşlar hakkında elektronik veri topladığı ve paylaştığı aynı istihbarat paylaşım çerçevesini kullanmasıdır..

Popüler Hollanda Tabanlı VPN Sağlayıcıları:

 • Kaz VPN’i
 • ShadeYouVPN
 • VPN4All
 • WifiMask
 • WASEL Pro
 • ProXPN
 • RootVPN

Fransa

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Fransa, VPN hizmetlerine karşı katı düzenlemeler yapmaz. Ülke çoğunlukla çevrimiçi basın ve konuşma özgürlüğünü teşvik ediyor.

Terör / nefret / ırksal şiddet ve çocuk pornografisini tanıtan web siteleri hariç, site sakinlerinin içeriğe filtresiz erişmesine izin verir.

Ancak, aynı zamanda, “Üç vurur” mevzuat ve idari filtrelemeyi teşvik eden bir yasa “uygar” Internet.

Bu yasalara cevaben, birkaç gazeteci ve medya şirketinin yetkilileri mahkeme çağrıları için baskın düzenlediler ve kaynaklarını tanımlamaları için baskı yaptılar.

Ülke, Haziran 2011’de yayınlanan ve bakanlıklara çevrimiçi içeriği kısıtlama yetkisi veren bir taslak yürütme emri nedeniyle 18. Maddeyi bile uygulamaktadır;

“ihlal durumunda veya ciddi bir ihlal riski olduğunda, kamu düzeninin korunması, reşit olmayanların korunması, halk sağlığının korunması, ulusal savunmanın çıkarlarının korunması veya fiziksel kişilerin korunması”.

Popüler Fransa Tabanlı VPN Hizmetleri:

 • ActiVPN
  VPN Hız Testi - 80 Sağlayıcıdan 5'i & lsquo; Hız İhtiyacı Var & rsquo;

Danimarka

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Danimarka’nın henüz bir ONI profili yok, ancak yine de İskandinav Ülkeleri için bölgesel genel bakışta yer alıyor. ONI, ülkenin filtre uygulamadığını iddia ediyor.

Ancak, bu çocuk pornografisi, yasadışı müzik, düzenlenmiş uyuşturucular ve korsan dosya paylaşımını kapsamaz. Bu nedenle, The Pirate Bay ve All of Mp3 gibi sitelerin ülkede erişimi reddedildi.

23 Aralık 2008’deki WikiLeaks’e göre, Danimarka’da çok sayıda 3.863 web sitesi filtrelendi. Bunların çoğu yerli ve yabancı siteler dahil olmak üzere sahte hizmetleri içeriyordu.

Nine Eyes üyeliği, Danimarka’yı diğer sakinlerin elektronik verilerini diğer üye ülkelere paylaşmaya da bağlamaktadır. Bu nedenle, yer bir “Kasa” yargı.

Popüler Danimarka Tabanlı VPN Sağlayıcıları:

 • BeeVPN
 • CitizenVPN
 • Unlocator

Ondört Göz İttifakı Nedir?

Yukarıdaki dört ülkenin UKUSA anlaşmasına dahil edilmesinden sonra, diğer bazı istihbarat teşkilatları davaya katılmış ve sözde “Terör Savaşı”.

İttifak beş üye ülkeyi daha içerecek şekilde genişletildi.  “14 Göz Ülkesi” a.k.a. Edward Snowden’e göre SIGINT Seniors Europe (SSEUR)’s sızdırılmış belgeler.

Bununla birlikte, bu ittifakın FVEY’den bile daha ölümcül olduğunu düşünebilirse, aslında daha da azdır “samimi” Nine Eyes Alliance üyelerinden daha.

Bu satın alma ile tutarlı kalan tek şey, hükümetlerin kaynak ve istihbarata erişiminden yararlanması, daha önce.

Ondört Göz Gözetim Ülkesi!

14 ülkeyi kapsayan UKUSA anlaşmasıyla, ABD ve İngiltere’nin ne kadar zeki olduklarını belirtmekten başka bir şey yapamam. Stone Ghost teknolojisini yeni üyelerle paylaşmayı zahmet etmediler.

Bu doğrudan veri toplamalarını genişlettikleri anlamına gelirken, daha geniş ittifakın diğer üyeleriyle paylaşmak için bir şeyler toplarken, neden 14 Göz Dışındaki en iyi VPN’lere güvenmeniz gerekiyor?.

14 Gözetleme ülkesi, önceki Nine Eyes ülkelerinin tümünü ve ayrıca şunları içerir:

 1. İtalya
 2. İsveç
 3. Almanya
 4. ispanya
 5. Belçika

İtalya

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

İtalya, VPN’ler konusunda yumuşak olabilir, ancak 14 Göz Ülkesinin bir parçası oldukları için, ülke içindeki hizmetlerin Hükümet yetkilileri ile işbirliği yapıp yapmadığını merak edemiyorum.

Elbette, güvenlikten yararlanmak istiyorsanız, ülke dışındaki VPN’leri seçebilirsiniz (5, 9 ve 14 Göz Ülkesinin üyesi olmayan).

Çoğunlukla İtalya, Konuşma özgürlüğü. Ancak, ONI profili, hükümet çevrimiçi gizlilikle ilgili endişeleri ele alma konusunda çok yavaş.

Ayrıca, özellikle kumar oynamayı teşvik eden bazı web sitesi kategorilerinde dikkat çeken bazı düzenlemeler var, Telif hakkı ihlali, ve çocuk pornografisi.

OpenNet etiketleri İtalya’s şeffaflığı “yüksek”, ama tutarlı “düşük”. Bu sadece hükümetin şu anda çevrimiçi erişimi sansürlemek / izlemek için yasalar üzerinde çalıştığını doğrular..

Popüler İtalya tabanlı VPN Hizmetleri:

 • AirVPN

İsveç

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

İsveç, filtreleme kanıtı olmadan ONI tarafından sınıflandırıldığı için şanslı, ancak ülke hala Kuzey ülkeleri için bölgesel genel bakışa dahil edildi.

Ülke varlıklı bir Avrupa monarşisidir, ancak Yeni Zelanda’ya benzer bir parlamenter Hükümet biçimini izler. İsveç sınırsız İnternet’i tanıttı.

Konuşma, basın özgürlüğü ve gizlilik / anonimlik ile ilgili davalara müdahaleyi yasaklayarak sivil özgürlüklere erişim izni veriyorlar..

Hükümet bu haklara saygı duyuyor ancak ulusal güvenlik tehditleriyle ilgili konularda hedeflenen bireylerin izlenmesi için mahkeme emirleri veriyor.

Çoğu İskandinav ülkesine benzer şekilde, İsveç de Stockholm yakınlarındaki nükleer korumalı bir veri merkezine baskın yaparak Korsan Koyu’na erişimi engellemek için harekete geçti.

Popüler İsveç tabanlı VPN Sağlayıcıları:

 • AzireVPN
 • FrootVPN
 • IPredator
 • proxyst
 • Mullvad
 • OVPN
 • PRQ
 • PrivateVPN

Almanya

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Oy “Bedava” İnternette Özgürlük ve “kanıt yok” dört alanda da (internet araçları, çatışma / güvenlik, sosyal, politik) ONI tarafından Almanya, bir diğer şaşırtıcı Fourteen Eyes Üyesi.

Sanırım olmasaydı’Edward Snowden’ın bu belgeleri sızdırması için, Almanya’nın UKUSA Anlaşması’na üye olup olmadığını bile bilemeyiz.

Vatandaşlarının gizlilik hakkını savunduklarını iddia etmekte oldukça açıklar. Tabii ki, yıllar içinde interneti sansürlemeye çalıştılar.

Ancak Almanya bunun yalnızca terörle ilgili aşırıcılığı engellemek, sahte haberleri bastırmak, nefret söylemini ortadan kaldırmak ve küçükleri korumak için yapıldığını iddia ediyor.

Popüler Almanya Tabanlı VPN Hizmetleri:

 • Avira Phantom
 • ZenMate
 • ChillGlobal
 • GoVPN
 • ben mi
 • Steganos
 • ben mi

ispanya

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

İspanya, Sınır Tanımayan Gazeteciler’de listelenmiyor, ONI tarafından sınıflandırılmıyor ve ikisi de Özgürlükte Ağda yer almıyor’2013’ün raporu, bunun oldukça güvenli bir yer olduğunu gösteriyor.

Bildiğim kadarıyla’Hükümet, internette herhangi bir kısıtlama getirmedi. Bazıları, alakalı olmadan e-postaları veya internet sohbet odalarını izleyemediklerini bile iddia ediyor yasal izin.

Bununla birlikte, yasa, aşağıdakilerin yüceltilmesini veya desteklenmesini yasaklamaktadır terörizm, ırk ayrımcılığı veya cinsel yönelim, ulusal köken vb. için nefret.

Yakın zamana kadar yapılan tek engelleme P2P / Torrenting sitesi Pirate Bay için. Mart 2015’te TBP birden çok URL’de engellendi.

Ancak, İspanya On Dört Göz İttifakı’nın bir parçası olduğu için, yerin güvenli bir yer olmadığı inancına sadık kalacağım. Bu, özellikle de tam dijital gizlilik arzusundaysanız.

Belçika

VPN kullanımına Yasa tarafından izin veriliyor mu? Evet

Belçika’nın bir ONI profili yoktur, ancak ülke Avrupa’nın bölgesel genel görünümüne dahil edilmiştir. Çok fazla sansürün olduğu ülkede VPN kullanımı yasaldır.

Tele2, Versatel, Vikings, Mobistar, Proximus, Belgacom ve Telenet gibi çok sayıda telekom sağlayıcısı Nisan 2009’dan bu yana DNS düzeyinde birkaç web sitesini filtreliyor.

Belçika, bunun İnternet Sansür kampanyalarının bir parçası olarak yasadışı dosya paylaşımını, lisanssız kumar oynamayı ve Bigotry ve Anti-Semitizmi teşvik etmeyi önlemek için yapıldığını iddia ediyor.

Ülke bir Fourteen Eyes Üyesi olduğu için, çevrimiçi etkinlikler için güvenli bir yer olmasını tavsiye etmem. Bilgileriniz günlük olarak izleme riski altında olabilir!

Şeyleri Sarmak

Bu derinlemesine kılavuzun kullanıcıların 5/9/14 Göz İttifakları hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacağını umuyorum. Özetlemek gerekirse, UKUSA Anlaşması’nın bir parçası olan ülkelere asla güvenmemelisiniz.

Kitlesel Gözetim ve gizlilik ihlali yerine çevrimiçi anonimlik ve güvenliği garanti ettikleri için yalnızca üye olmayan ülkelerde bulunan VPN hizmetlerini tercih edin.

Bu da beni diğer soruma götürüyor: Bu kılavuzun tamamını okuduktan sonra, bu ittifakların aslında “Teröre karşı savaş?” – SİZİN gizliliğinizi istila etmek için sürekli kullanmasının bir nedeni! Tüm bunların önünde bir sebep var gibi görünmüyor mu??

2000’den (gözetim yetenekleri artırıldığında) terör saldırılarını bile tartışmayacağım, ancak’2010’dan günümüze kadar olan konuşması. Bu ülkelerden kaç tanesi dünya çapında milyarlarca / trilyonlarca insan üzerinde gerçekleştirdikleri çevrimiçi gözetim yoluyla bombalama / vurma işlemini DURDURDU?

Bu ajansların peşinde olduğu tek şey birbirleri, ünlüler, sıradan insanlar veya büyük organizasyonlar hakkında BİLGİ.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me