2023’de En İyi Domates Yönlendiricileri

Günümüzde, en yaygın yönlendirici üreticileri, yönlendiricilere genel işlevsellik veren varsayılan bellenimleri (yönlendiricilerin Salt Okunur Belleğine yerleşik kalıcı bir yazılımı) ile aygıtlarına güç sağlar. Bazen bu bellenim kullanıcıları için oldukça yetersiz olabilir’ Çeşitli seçenekleri yapılandırmak için en yaygın yöntemlerden biri yönlendiricilerde En İyi VPN hizmetlerini.

Fifa Dünya Kupası Haberleri

Not! Devamı & İnternete bağlandığınızda cihazlarınızı güvence altına almak için her geçen gün daha fazla güvenlik kaygısı, bir VPN şarttır. Güvenli tarama için internet bağlantınızı şifrelemek üzere bir Domates Yönlendiriciye bir VPN kurmanızı öneririz..

Şimdi bir VPN edinin

Domates Yönlendirici Yazılımı nedir?

Tomato, Broadcom Chipsets’li yönlendiriciler için tasarlanmış açık kaynaklı HyperWRT tabanlı, Linux destekli bir bellenimdir. Uzun avantajlar listesi arasında, Tomato yönlendirici ürün yazılımı, web sayfalarının daha kolay yüklenmesini sağlayan Ajax’ı (bir dizi Web Geliştirme tekniği) kullanır & sayfayı tekrar tekrar yüklemeden daha hızlı. Domates yönlendirici teknolojisi, iki çok önemli mod ile geliştiriciler tarafından son derece takdir edildi. Shibby tarafından Domates ve Gelişmiş Domates kullanım kolaylığı nedeniyle ünlüdür.

Domates Router Ürün Yazılımını Kullanmak için 8 Neden

Genellikle, Domates uyumlu yönlendiricileri kullanmanın 5 nedenini özetlersem, ancak FlashRouters gibi uzmanlardan duymanız daha iyi olur:

Bizimle teknoloji meraklı olmayan kullanıcılarımız varsa, burada Domates tabanlı bir yönlendirici kullanmanın ek avantajını anlamanız için kolaylaştıran bazı en iyi özellikler şunlardır:

 1. Gelişmiş QoS (Hizmet Kalitesi) Bant Genişliği Denetimleri

Hayranların Netflix, HBO Now, YouTube vb. Gibi çeşitli uygulamalara ve web sitelerine tahsis edilecek bant genişliğini yapılandırması için harika bir seçenek.

     2. Kullanıcıya veya IP Adresine göre trafik istatistikleri

Özellikle ofis ayarları için, yöneticinin Domates yönlendiriciye bağlı tüm kullanıcılar / cihazlar için ayrıntılı istatistikler almasına izin veren harika bir özellik.

     3. OpenVPN, PPTP, & L2TP VPN Yapılandırması

Ev için mükemmel bir özellik & VPN yazılımı kullanmak yerine kolay yapılandırmaya izin veren ofis tabanlı VPN kullanıcıları. Bu, karmaşık veya hatalı VPN uygulamalarını doğrudan yüklemek zorunda kalmadan tüm çevrimiçi cihazlarınızı korumanıza izin verir. Özellikle eski cihazlar için’VPN işlevselliği yok.

     4. Gelişmiş USB Desteği

Domates yönlendirici yazılımı, yazıcılar, 4G MIFI cihazları, ağ sabit sürücüleri vb. Gibi yönlendiriciye hangi cihazlara bağlamak istediğinize de erişim sağlar..

      5. Kullanıcı dostu Ajax tabanlı arayüz

Ajax tabanlı arayüz, web’de gezinmeyi otomatik olarak hızlandırır ve çok sayıda medya ve Adobe flash öğesiyle ağır web sayfalarının yükleme sürelerini azaltır.

      6. Dinamik DNS hizmeti kurulumu

VPN durumunda olduğu gibi internetinizi yavaşlatmadan VoD hizmetlerinin veya diğer web sitelerinin engellemesini kaldırmak için bir SmartDNS hizmeti kurmak istiyorsanız, Tomato yönlendirici ürün yazılımı size bunu yapmak için özel bir seçenek sunar.

      7. Bant Genişliği İstatistikleri

Özellikle yöneticilerin kullanıcılara ve tüm ağ için ayrıntılı bant genişliği kullanım istatistiklerini izleyebildiği çalışma ayarları için bir başka özel seçenek.

      8. Entegre BitTorrent

Evet, Tomato yönlendirici yazılımında yerleşik bir BitTorrent istemcisi vardır. İndirmeleri hızlandırmak için bant genişliğini, torrentleri ve diğer şaşırtıcı özellikleri yönetmenizi sağlar. Bir Tor istemcisi de var, böylece gerçek bilgilerinizi internet üzerinden yayınlamak yerine farklı düğümlerden trafiği yönlendirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek ve Domates yönlendirici yazılımının diğer sayısız faydaları hakkında bilgi edinmek için Shibby’nin resmi Domates, Gelişmiş Domates ve Domates sayfalarına da bakabilirsiniz..

Eviniz için 7 En İyi Domates Router Modeli & İş

Tomato ürün yazılımı, ASUS, NetGear, LinkSys, HP, D-Link, Huawei, Tenda, ZTE ve diğerleri de dahil olmak üzere çok sayıda yönlendirici markası listesiyle uyumludur. En İyi Domates yönlendirici yazılımının çok yönlülüğü nedeniyle, her iki evde de olması mükemmel bir seçimdir & çalışma ayarları.

Aşağıda, göz önünde bulundurmanız gereken en iyi 3 Domates yönlendiricisinin özetinin yanı sıra, aşırı bir şey arıyorsanız, kontrol etmek için diğer 4 Domates yönlendirici seçeneğinin bir listesi bulunmaktadır:

En İyi Domates Router: ASUS RT-N66U Çift Bant Kablosuz-N900

En popüler Domates uyumlu yönlendirici olan Asus RT-N66U, üreticiden daha eski bir tasarımdır. Bununla birlikte, tüm Tomato ürün yazılımı sürümleriyle aralıksız uyumluluğu nedeniyle popülerdir. RT-N66U her ikisi ile uyumludur Domates Shibby tarafından & Gelişmiş Domates modlar, üzerinde ürün yazılımı seçeneği sunar.

en iyi domates yönlendirici

RT-N66U çift bantlı bir yönlendirici olmasına rağmen, içinde modem yoktur. Bu, ISS’ye bağlamanız gerekeceği anlamına gelir’Kablolu modem. 5GHz bandında RT-N66U mükemmel menzil ve hız sunar. Hız, yönlendiricideki maksimum 450Mbps ile sınırlı olsa da unutmayın. Ayrıca, yönlendirici veri iletimi için sadece 802.11b, 802.11g ve 802.11n desteği sunar, bu nedenle daha hızlı 802.11ac standardı istiyorsanız, muhtemelen daha yeni bir modelle devam edin.

RT-N66U, 4 gigabit Ethernet bağlantı noktasından ayrı olarak, ağ için kullanılacak bir yazıcıyı bağlamak için iki USB bağlantı noktası, daha hızlı bağlantı için bir 4G Modem, ağda medya paylaşmak için bir ağ sabit sürücüsü veya USB sürücüsü sunar. Yönlendirici ince şık bir tasarıma sahiptir, bu yüzden kazandı’t Çıkarılır ve üç anteni kullanmamanız durumunda çıkarılabilir’onlara ihtiyacım yok.

Ek Özellikler:

Yönlendirici FTP, HHTP, BitTorrent, P2P istemcileri ve NZB’yi destekler, ancak CNet’teki çeşitli kullanıcı incelemelerine göre kimlik doğrulaması gerektiren web sitelerinden dosya indirmez. Yönlendiricideki gelişmiş ayarlar,’t Domates yazılımını kurun. VPN’yi yapılandırabilir, QoS paketlerine öncelik verebilir, özelleştirilebilir güvenlik duvarını kullanabilir ve IPv6 bağlantıları için destek alabilirsiniz. Cnet’RT-N66U’nun genel sıralaması aşağıdaki gibidir:

Bununla birlikte, 25 metreye kadar veri iletim hızları düşmeye başladığında, RT-N66U’daki menzil bazı sorunlar var. Bu, hem 2.4GHz hem de 5GHz radyo bantları için gözlemlenmiştir. RT-N66U için farklı indirimlerden başlayan fiyatlarla başlayabilirsiniz $ 85.99 Amazon’da.

En İyi 2. Domates RouterTenda W1801R / W1800R Kablosuz AC1750

W1801R (diğer adıyla W1800R), ağ teknolojisi öncüsü Tenda’nın eski bir yönlendirici tasarımıdır. Gerçi, küçük fiziksel görünümü nedeniyle düşmeyin, çünkü W1081R bir canavar ve evde kullanılabilecek en iyi domates uyumlu yönlendiricilerden biridir. Çok güvenilir bir 600MHz CPU ile güçlendirilmiş yönlendirici çift banttır (2.4GHz & 5GHz) cihaz hem Shibby ile uyumlu & Gelişmiş Domates modları.

en iyi domates yönlendirici tenda

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, W1801R, yerleşik DLNA özelliğini kullanarak ev ağı üzerinden medya paylaşımı isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir. Tenda’s W1801R, aynı zamanda yüksek tanımlı videolar izlemek isteyen ev kullanıcıları için mükemmel bir seçimdir & canlı TV ve online oyun. İki USB bağlantı noktası da ağ üzerinden paylaşmak için sabit sürücüler ve yazıcılar takma olanağı sunar. Nikktech tarafından 15 metrelik bir aralıkta test edildiğinde, maksimum kablosuz ortalama hız 60 Mbps arasında kaydedildi & 75 Mb / sn.

Ek Özellikler:

Çift bant özelliğine ek olarak, W1801R, 802.11 a / b / g ve n uyumlu cihazları sağlayabilir, böylece eski veya yeni teknoloji ne olursa olsun, cihazlarınız veri aktarımını rasgele bir şekilde alır. Üç güçlü anteni sayesinde W1801R, 5 veya daha fazla kullanıcı ayarına sahip büyük evler için idealdir. Maksimum hız maksimum 1300 Mbps’ye kadar kaydedildi, bu da ev kullanıcıları için oldukça parlak.

Dahili Tenda bellenimi gülünç ve cihaz hakkında büyük bir sapma. Bu nedenle, W1801R’de Domates yönlendirici yazılımına ihtiyaç vardır. Cihaz bir Amerikan yonga seti kullandığından, varsayılan ABD yapılandırmasına geri dönerek kullanabileceğiniz kablosuz kanal sayısını 11’e sınırlar. VPN’yi çok kolay bir şekilde kurabilir, ağ cihazlarını paylaşabilir ve W1801R’deki Tomato ürün yazılımı ile daha fazla işlevsellik elde edebilirsiniz..

Tenda W1801R, ev kullanıcıları ve kaliteli bir yönlendirici için daha düşük bir bütçeye sahip olanlar için mükemmel bir seçenektir. Fiyatı nedeniyle W1081R, pahalı router modelleri için mükemmel bir alternatiftir. 60 dolar ve 100 dolar (nereden satın aldığınıza bağlı olarak).

En İyi 3. Domates Router: NETGEAR Nighthawk AC1900 – R7000

R7000 Nighthawk, Domates yönlendirici ürün yazılımı kullanıcıları için bir efsanedir. Domates uyumlu eski bir yönlendiricidir, ancak bu küçük şey hızın anlamını gösterebilir. Tarafından desteklenmektedir ‘çift ​​çekirdek 1000 MHz işlemci, 128 GB flash bellek depolama ve 256 MB DDR RAM. Bu, küçük ofis ayarları ve 1000 fit kareye kadar ev ayarları için gerçekten güçlü bir yönlendiricidir (Amazon’daki çeşitli ev kullanıcı incelemeleri tarafından onaylanmıştır) & diğer web siteleri).

en iyi domates yönlendirici netgear

2014 yılında NightHawkR7000, üreticinin sunduğu en hızlı 802.11ac yönlendiricisiydi. Kadar, R8000 NightHawk modelinin piyasaya sürülmesi. Hiç şüphe yok, R7000 pahalı bir teknoloji. Ancak, parasal değerinden daha fazlasını sunmak çok daha güçlü 150 $ 200 $ Amazon’da listelenmiştir. Her ikisi ile uyumlu Shibby &Gelişmiş Domates mods, ev ağımda en hızlı VPN hizmetimle test edilen ilk Tomato yönlendiriciydi.

R7000 yetkilisi Tomato yönlendirici yazılımını destekliyor, aynı zamanda resmi OpenVPN ve Apple için destek sunuyor’s Time Machine yedekleme teknolojisi. R7000 büyük bir cihazdır, ancak ek işlevsellik için bu gereklidir. Ron Wesley gibi 3 mükemmel anteni “zekice!”.   Önceden yapılandırılmış (zaten mevcut ağınızla otomatik olarak eşleşecek şekilde ayarlanmış), varsayılan kullanıcı adıyla & cihazda listelenen şifre.

Ek Özellikler:

R7000 şimdi NetGear Genie UI tarafından yönetiliyor. &Bir domates yönlendirici yazılım güncellemesi ile bile yapılandırma çok kolay. Ancak, Tomato ürün yazılımı ile yeniden başlatıldığında R7000, yönlendirici için kendi yorumunuzu yazmanıza izin verir. Farklı uygulamalar, bağlantı noktası yönlendirme özellikleri, VPN kurulumu için hızı yönetme yeteneğini çok seveceksiniz & yönetimi, DLNA, uzaktan erişim ve çok daha fazlası.

NetGear’s R7000, Broadcom BCM4709 Kablosuz çipi üreticiyi kullanmasına izin vermek’s tescilli TurboQAM teknolojisi. Bu, R7000’in kullanıcıların tüm WIFI aktarım standartlarına (802.11ac / n) dahil olan ve radyo bantlarına (2,4 GHz veya 5GHz) bakılmaksızın daha hızlı bir bağlantının keyfini çıkarmasına izin verdiği anlamına gelir. TurboQAM, tüm 2,4 GHz aktarımların 150Mbps yerine 200 Mbps aktarım elde etmesini sağlar, bu da eski mobil cihazlarda bile yıldırım hızında çalışacağı anlamına gelir & USB ağ dongle’ları.

Üçüncü olarak listelemiş olmama rağmen, tavsiye edilen Tomato uyumlu yönlendiricim. Bunun nedeni cihazla olan büyük deneyimim. Önceki evim 1800 fit kareden fazlaydı ve 7 cihazı 12 cihaz üzerinden bağlıydı. Genelde odama 22 metre mesafeden ortalama 24 MBPS hız alırdım. Arada bir duvar vardı (geniş bant bağlantım 30MBPS idi).

4. En İyi Domates Router: ASUS RT-AC3200 Kablosuz-AC3200

 1. Fiyat: 150 $ arasında &180 $
 2. bantlar: Çift (2,4 GHz & 5GHz kanalları) 802.11ac / n WIFI protokol uyumluluğu ile
 3. USB Bağlantı Noktaları: İki USB 3.0 bağlantı noktası
 4. Diğer şaşırtıcı özellikler
 5. % 33 daha iyi hız için Broadcom Turbo QAM teknolojisi
 6. 128MB RAM ile Çift Çekirdekli 1GHz CPU
 7. Işın Oluşumu + WIFI menzil genişletici teknolojisi
 8. Dahili Çok Kademeli A.I. Trends Micro’dan koruma teknolojisi
 9. Dahili ASUSWRT kullanıcı arayüzü

en iyi domates kablosuz yönlendirici

    5. En İyi Domates Router: Netgear R8000

 1. Fiyat: 259 $ arasında&400 $
 2. bantlar: Üçlü (bir 2.4GHz &iki 5GHz kanal) ve 802.11ac WIFI protokol uyumluluğu
 3. USB Bağlantı Noktaları: Bir adet USB 2.0 & bir adet USB 3.0 bağlantı noktası
 4. RAM / ROM: 256 / 128MB
 5. Diğer şaşırtıcı özellikler
 6. Çift Çekirdekli 1GHz CPU
 7. BeamForming + menzil genişletici teknolojisi
 8. NetGear Genie Kullanıcı Arayüzü

netgear r800 domates yönlendirici

    En İyi 6. Domates Router: D-Link DIR-868L

 1. Fiyat: 100 $ arasında&$ 190
 2. bantlar: Çift (2,4 GHz &5GHz kanalları) 802.11a / b / g / n / ac WIFI protokol uyumluluğu ile
 3. USB Bağlantı Noktaları: Bir adet USB 3.0 bağlantı noktası
 4. RAM / ROM: 256 / 128MB
 5. Diğer şaşırtıcı özellikler
 6. Çift Çekirdekli 1GHz CPU
 7. BeamForming + menzil genişletici teknolojisi
 8. Wi-Fi Multimedya (WMM) desteği
 9. Dahili VPN desteği

en iyi domates yönlendirici d bağlantı

    En İyi 7. Domates Router: Linksys EA6900

 1. Fiyat: 120 $ arasında & 150 $
 2. bantlar: Çift (2,4 GHz & 5GHz kanalları) 802.11a / b / g / n / ac WIFI protokol uyumluluğu ile
 3. USB Bağlantı Noktaları: Bir adet USB 2.0 & Bir adet USB 3.0 bağlantı noktası
 4. RAM / ROM: 256 / 128MB
 5. Diğer şaşırtıcı özellikler
 6. Çift Çekirdekli 800MHz CPU
 7. BeamForming + menzil genişletici teknolojisi
 8. DLNAcertified
 9. Dahili Broadcom TurboQAM teknolojisi
 10. Wi-Fi Multimedya (WMM) desteği
 11. Aşırı ısınma sorunları, bulutta aksaklık, kararsız 5Ghz alımı ve çok pahalı

Kısaca

Layman okuyucu için özetleri olabildiğince kolay tutmak için elimden geleni yaptım. Umarım bu kılavuz belirli bir yönlendirici markası ve modeli kullanma konusunda daha iyi bir fikir verir. Eğer beğendiysen en iyi Domates yönlendirici listesi, bize bir haykırış verin. Ayrıca, iyi bir seçeneği kaçırdığımı düşünüyorsanız, bana bildirin ve bunu en kısa sürede listeleyeceğim.

Paylaşmayı ve abone olmayı unutmayın, yakında daha havalı teknoloji incelemeleriyle görüşeceğim & bloglar.