Yoga VPN İncelemesi 2023

yargı Bilgi yok
Fiyat Bedava
Sunucular 30 Bölgede 500+ Sunucu
Kütükler Bağlantı Günlüklerini Saklar
Şifreleme AES-256-Bit
Engellemeyi kaldır Netflix Hayır
torrenting Evet
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi Google ve Apple Play Store’daki uygulamalar
uygunluk Android, Apple

Yoga VPN, gizlilik araçları pazarına girdiği kısa sürede 5 milyondan fazla kullanıcıyı toplamayı başardı. Bu ücretsiz bir VPN hizmetidir. “en iyi” Google Play Store’daki birçok kullanıcı tarafından yapıldı, ancak analizim VPN hakkında oldukça karanlık bir tarafı gösteriyor.

Uygulamaları hiç güvenli değildir ve verilerinizi üçüncü taraf hizmetlere satmayı ve reklam tabanlı bir model kullanmayı (yine bilgilerinizi güvensiz hizmetlerden daha fazla günlüğe kaydetme riskine sokan) para kazanmak için haksız uygulamalar kullanır..

Yoga VPN hakkında daha fazla bilgi için güvenliği, şeffaflığı, fiyatlandırması, sunucuları, performansı, uyumluluğu ve desteği hakkında eleştiriler içeren bu her şey dahil incelemeyi okuyun.

 • Güvenlik
 • şeffaflık
 • Fiyatlandırma
 • Sunucular
 • Verim
 • uygunluk
 • Destek

Contents

Güvenlik

yargı

Yoga VPN ile ilgili ilk ve en endişe verici gerçek, kimsenin sağlayıcının merkezini nerede bulunduğunu bilmemesidir. Resmi bir web sitesi yok, sadece çekirdeğe belirsiz bir Facebook sayfası var. Çoğunlukla, hizmetin çevrimiçi olarak etkin olmayan bir varlığı var.

Yine de, Google Play Store’da 4.7 ve iTunes’ta 4.8 puan alan (çoğu incelemenin sahte göründüğü) çok sayıda kayıt yaptırıyor. Sağlayıcıyı biraz daha derinden inceleyerek, ZDNet tarafından yapılan ilginç araştırmalarla karşılaştım..

Yoga VPN Yetkili Mahkemesi

Apple ve Google Play Store’daki en iyi ücretsiz mobil uygulamaların yaklaşık% 60’ının Çin merkezli geliştiricilerden veya Çin sahipliğine sahip olduğunu belirtiyor. Analiz edilen 30 uygulamadan 17’sinde (her iki mağazada da görülüyor) Çin’e resmi bağlantılar vardı, bu da en azını söylemek için endişe verici.

Yukarıdaki listeye bakarsanız, Yoga VPN’in dahil edilen isimler arasında olduğunu göreceksiniz. Tek tavsiyem, hizmetten mümkün olduğunca hızlı kaçmanız gerektiğidir. Çin Hükümeti, veri saklama ve Kitle Gözetimi ile ilgili yasalarıyla ünlüdür.

Gizlilik Politikası

Muhtemelen bir Gizlilik Politikası için en üzücü bahane olan Yoga VPN, günlük kayıt politikalarını buradan erişebileceğiniz bir metin dökümü barındırma web sitesinde yayınlar: http://www.yogavpn.com/static/privacy.txt

Sadece 373 kelime uzunluğunda, gizlilik politikası tamamen belirsiz olma eğilimindedir ve hangi bilgilerin toplandığı ve ne kadar süreyle toplandığı hakkında geçerli bir bilgi sunmaz.

Sizi veya adınızı ve soyadınızı, fiziksel adreslerinizi, e-posta adreslerinizi, telefon, faks, SSN, cihazınızda depolanan bilgiler gibi başka bir kişiyi tanımlayan Kişisel Bilgileri toplamıyoruz.

Gördüğünüz gibi, ilk durumu herhangi bir kişisel bilgi kaydetmezler, ancak sonra “Bizimle iletişim kurduğunuzda veya bize verdiğinizde bilgilerinizi toplayabiliriz”.

Hangi bilgilerin saklandığı / kaydedildiği hakkında hiçbir bilgi yoktur, bu da size söylememiz için başka bir neden verir: bu ücretsiz VPN sahtekarlığına güvenmeyin. Düzgün çalışabilir, ancak çekirdeğe gölgeli!

Yoga VPN Gizlilik Politikası

IP / WebRTC / DNS Sızıntı Testi

Yoga VPN tarafından sunulan güvenlik / gizlilik hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Tarayıcı Sızıntıları, Mükemmel Gizlilik DNS Sızıntısı ve IPLeak.Net üzerinde birkaç test yaptım..

Birçok farklı sunucuya bağlandım ve aldığım sonuçlar, Almanya IP adresiyle aşağıda gördüğünüz ekran görüntülerine oldukça benziyordu.

Evet, VPN IPv4 adresimi ve WebRTC’mi gizlemeyi başarıyor, ancak endişe verici kısım 70’ten fazla DNS sunucusu adresinin tanımlanması.

Çeşitli konumlardan bu kadar çok DNS isteği alan herhangi bir web sitesi, ziyaret etmenizi kara listeye alacaktır. Bahsetmiyorum bile, DNS iki farklı konum gösteriyor.

Biri Almanya ve diğeri Hollanda, bu sunucu için ping süreleri dikkate alındığında her iki konum için 8.000 ms’nin altındaydı.

Bu, sağlayıcının kendi sunucuları olmadığını, ancak aslında onları Linode adında ABD merkezli bir şirketten satın aldığı teorisimi doğruluyor..

Yoga VPN IP WebRTC DNS Sızıntı Testi

şeffaflık

Yoga VPN’in belirsizliği, hem iTunes hem de Google Play Store için her ikisi de iki ayrı VPN uygulamasına sahip iki farklı geliştiriciye sahip olacak şekildedir..

İTunes’ta, Yoga VPN, LANPIPER PTE.LTD (ayrıca Melon VPN için geliştirici) tarafından oluşturulur ve Google Play Store’da, Sarah Hawken (ayrıca VPN Çakmak’a da sahiptir) tarafından geliştirilmiştir..

Yoga VPN Saydamlığı

Bu nedenle, kimin Yoga VPN’yi tam olarak işlettiğini belirlemek imkansız, ancak hala sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinmek için her iki geliştiriciye de yaklaştım..

Hala yogavpn.feedback [@] gmail.com destek ekibine sordum bazı invaziv soruların cevapları ile birlikte, bir cevap bekliyorum

 1. Şirket merkeziniz nerede? Bir adres alabilir miyiz?
 2. Şeffaflık Raporları / Varant Kanunları yayınlıyor musunuz??
 3. cevap evetse, ne sıklıkla? Bir URL veya PDF dosyasına bağlantı yararlı olabilir!
 4. Taleplerinizin bağımsız bir üçüncü taraf güvenlik firması tarafından denetlenmesini sağlayın?
 5. Neden henüz denetlenmediniz? Herhangi bir sebep?
 6. Şirketin arkasındaki sahipler hakkında bilgi alabilir miyiz?
 7. Herhangi bir yatırımcınız var mı ve bu bilgiler kullanıcılar için kamuya açık mı??
 8. Şirketinizin Yönetim Kurulu kimlerdir?

Fiyatlandırma

Play Store veya iTunes mağazasındaki uygulama sayfalarından herhangi birini geçtiyseniz, artık ücretsiz bir VPN olduğunu bilmelisiniz, bu yüzden neden bir fiyatlandırma incelemesi?

Yoga VPN kesinlikle ücretsiz, ancak ihtiyacınız var “makas” belirli özelliklerin engelini kaldırmak için. Bu noktalar, sunucuların tam listesini etkinleştirmek için üç farklı katmana ayrılmıştır.

Yoga VPN Fiyatlandırması

Böyle bir sistemi ilk görüyorum. Puan almak için çeşitli seçenekleriniz vardır. Birincisi, size 10 ila 1000 puan arasında bir yer verecek bir video izlemek..

İkincisi, +200 ila 1000 puan veren check-in yapmaktır. Üçüncüsü, daha fazla arkadaşınızı davet etmek, size 9000’den fazla puan vermek ve dördüncüsü bir kod girmek için tekrar 4000 puan veriyor.

Sunucular

Yoga VPN, 500 sunduğunu söylüyor “Proxy Sunucuları” 30 farklı bölgede. Bu sunuculara erişmek için yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak puan almanız gerekir.

Sahip olduğunuz noktalara bağlı olarak, üç farklı düzeydeki sunuculara erişebilirsiniz. Seviye 1 size beş farklı ülkede beş sunucu sunar.

Tier 2, kullanıcıları toplamda bazı bölgesel seçenekler ekleyen toplam 15 sunucuya yükseltir (East Coast US ve West Coast US gibi).

Tier 3, girişi belirli şehir konumlarını (Fransa – Paris veya ABD – Miami gibi) içeren 30 ayrı sunucuya daha da artırır..

Bu 3 seviyeli sunucu ve günlük olarak engellemelerini kaldırmanız gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir. Unutmayın ki bu miktarlar değişmeye devam ediyor.

 1. Temel: 500 Puan / Gün
 2. Daha kararlı: 1800 Puan / Gün
 3. Dünya çapında & Stablest: 5000 Puan / Gün

Yoga VPN Sunucuları

Sağlayıcı ne tür bir şifreleme veya protokol kullandığını veya sunduğunu belirtmez. Bu iki özellik olmadan, ilk etapta bir VPN olamaz.

En güzel VPN’ler bile bu iki şeyden bahseder, ancak Yoga VPN onlar hakkında sessizdir. Verilerinizi şifrelediğini söylüyor ancak bundan sonra başka bir şey yok.

Verim

Özellikle hız hakkında konuşursam, sağlayıcı daha önce test edilen herhangi bir ücretsiz hizmetten daha kötüdür. Bu, geniş kullanıcı tabanına ve sunucu kullanılabilirliğinin olmamasına bağlı olabilir..

Hiç kimse, sağlayıcıdan sunulan 3. seviye sunuculara erişmek için reklamları izlemek veya tıklamak için zaman harcamak istemez.

Herkes, reklamların kendilerinin kullanıcılar hakkındaki verileri günlüğe kaydettiğini ve Yoga VPN’i indirip yüklemeyi seçtiğinizde kendi başına riskli bir teklif olduğunu bilir.

Oakla Speedtest Tool aracılığıyla birden fazla sunucuda gerçekleştirilen VPN testleri, ortalama 15 Mbps indirme hızı ve 4G ağımda 10 Mbps yükleme hızı sunuyor!

Sanal Konum Testi

Kullanıcılara Yoga VPN olan aldatıcı hizmet hakkında daha iyi bir fikir vermek için sunucularında bir test yaptım. Bu, sağlayıcıların’ sunucular, reklamı yapılan konuma dayanır.

Almanya’da IP adresini veren bir sunucuya bağlandım: 139.162.168.186. Bu adresi CA App Synthetic Monitor ping testine gönderdim.

Yoga VPN Sanal Konum Testi

Araç, sunucuyu dünya çapında 90’dan fazla konuma pingler. Gördüğünüz gibi, gidiş-dönüş süresi diğer konumlar için oldukça yüksek, ancak Almanya – Frankfurt’ta, ms 1,080 ms kadar düşük.

Yoga VPN İncelemesi

Ancak, Hollanda – Amsterdam yerini kontrol ettiğimde, aynı Almanya – Berlin sunucusu gibi aynı 8.000+ ms’ye dokunuyordu ve sunucu yönlendirmesini gösteriyor. Bu yüzden bir traceroute yaptım.

Yoga VPN

Yukarıdaki sonuçları görürseniz, Frankfurt’tan bir traceroute yaparken ping sürelerinin oldukça kısa olduğunu görebilirsiniz, ancak yine Hollanda – Amsterdam’da benzer sonuçlar aldım.

Daha fazla kazıp uç nokta IP adresini Hurricane Electric BGP Toolkit’e kopyaladıktan sonra, sunucularının aslında https://www.linode.com adresinden satın alındığını keşfettim.

Yoga VPN Sanal Konumu

Bu, hepimize Yoga VPN’in güvenilemeyeceğine dair net bir resim veriyor. Çin’de izleri var ve daha sonra Five Eyes Yargı Yetkisi’nin bir üyesi olan ABD’den satın alınan sunucular var. Bir parça güvenli değil!

P2P / Torrenting ve Netflix

Yoga VPN, Torrenting’e izin vermez ve ayrıca herhangi bir büyük akış sitesinin engellemesini kaldırabileceğinizi söylemez, bu da ücretsizdir, çünkü ücretsiz hizmetler bu işlevleri sunmak için kaynaklara sahip değildir..

Sunucularla ilgili yaptığım araştırma, Netflix gibi VoD’lerin torrentini veya engellemesini neden desteklemediklerini açıklıyor. VPN yeterli donanıma sahip değil ve DNS sızıntısı çekiyor!

uygunluk

YogaVPN çok fazla uyumluluk sunmuyor. Yalnızca iki platformu destekler: üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulan iOS ve Android, LANPIPER PTE.LTD (iTunes’da) ve Sarah Hawken (Google Play Store’da).

Bu, Windows için Yoga VPN veya Firestick’te Yoga olmadığı anlamına mı geliyor? Ne yazık ki, sağlayıcının resmi bir web sitesi bile olmadığından, çoklu platform desteği beklemek aptalca.

Eminim kullanıcılar çok daha iyi cihaz uyumluluğu ile birçok seçenek bulabilirler. VPN’yi çalıştırmak hala çok önemliyse, Yoga VPN apk dosyasını Mac veya Windows’ta Bluestacks aracılığıyla yükleyebilirsiniz..

Bluestacks App Player, .apk dosyalarını yüklemek / yüklemek için yazılım tarafından sağlanan bir sahte cihaz için Gmail hesabınızda Google Play Store’u ayarlayan bir Android emülatörüdür.!

Destek

Yoga VPN’in resmi bir web sitesi olmadığından, destek almak için çok fazla seçenek yoktur. Yoga VPN’in herhangi bir çevrimiçi varlığına en yakın şey bir Facebook sayfasıdır.

Ne yazık ki, sağlayıcı inanılmaz derecede aktif değildi. Mesajları inceleyerek, Yoga VPN’in 2023’de sadece 2023, 2023 ve 2023’de minimum etkinlikle aktif olduğunu görebiliyorum.

Yoga VPN Desteği

Hala onlara Facebook’ta mesaj göndermeye ve ürünleri için resmi bir web sitesi oluşturma planlarının olup olmadığını sormaya karar verdim.

Uygulamanın içinde veya e-posta yoluyla iletişim kurmamı gerektiren otomatik olarak oluşturulan bir yanıt aldım. İkisini de yaptım, ama yine de cevap alamadım.

YogaVPN İncelemesi

Yoga Rusya’da yasaklandı?

Ben sağlayıcı kendilerini cevap isterdim ama ne yazık ki, destek berbat. Size şu anda Rusya’daki durum hakkında söyleyebileceğim şey, şeylerin iyi olmadığıdır!

Hükümet, Çin’dekine benzer şekilde, dijital dünyanın daha fazla kontrolünü istiyor. Yalnızca günlükleri ajanslarla paylaşmayı kabul eden akredite VPN hizmetlerini destekler.

Bu nedenle, ülke ile işbirliği yapmayan tüm sağlayıcılar, hem VPN uygulamaları hem de iTunes VPN için Google Play Store dahil olmak üzere kalıcı bir yasaktan muzdarip olacak:.

Nihai Karar

Yoga VPN’i önerir miyim?

Hmm. Yargı yetkisi, DNS sızıntısı sorunları, sanal konumların kullanımı, resmi web sitesi yok, yüksek performanslı sunucuların eksikliği ve zorlayıcı puan sistemleri hakkında kesin bilgi yok.?

Sağlayıcı muhtemelen serbest segmentteki en kötüsü arasındadır ve yüksek kullanıcılı bir taban, VPN’in tüm uygulamalarında son derece belirsiz olduğu gerçeğini değiştirmez, zayıf güvenlik ve performans sağlar.

Tavsiyem, mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde ters yönde koşmak ve müşterileri ve beklentileri için daha şeffaf olmayı seçene kadar Yoga VPN’e güvenmemek olacaktır..

Похожие статьи

 • Surfshark İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi İngiliz Virgin Adaları Fiyat $ 1.99 / ay (24 ay için 47.76 $) Sunucular 61+ Ülkede 1040+ Günlüğe Kayıt Yok Kayıtlı Şifreleme…

 • PureVPN İncelemesi 2023

  Yargı Yetkisi Hong Kong Fiyatı 2 Yıllık Plan Sunucularda 2.91 $ / ay 140+ Ülkede 2.000+ Sunucu Günlükleri Sertifikalı Şifreleme AES-256-CBC…

 • GOOSE VPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Hollanda Fiyat $ 1.99 Sunucu 71 Günlükleri Şifreleme Yok AES-256 Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrenting Evet Çin’de Çalışıyor Hayır Tavsiye Edilmez Web Sitesi Yok…

 • Betternet VPN İncelemesi 2023

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucularında $ 2.99 / ay 10 Ülkede 10 Sunucu Günlükleri Günlükleri Kullanıcı Verileri Şifreleme AES-256 (Ücretli) | AES-CBC-128 bit…

 • AVG Secure VPN Review 2023: AVG VPN Herhangi İyi mi?

  Yargı Yetkisi Çek Cumhuriyeti Fiyat 79,99 $ bir kez faturalandırılır (1 Yıllık Plan) Sunucular 50+ Günlük Evet Şifreleme AES-256-CBC Engellemeyi Kaldır Netflix Evet Evet Evet İşler…

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  PureVPN İncelemesi 2023