RA4W VPN İncelemesi 2023

yargı Amerika Birleşik Devletleri
Fiyat 2 Yıllık Planda 2,08 $ / aylık
Sunucular 20’den Fazla Ülkede 27 Sunucu
Kütükler Evet
Şifreleme Balon Balığı 128-CBC
Engellemeyi kaldır Netflix Hayır
torrenting Evet
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi https://ra4wvpn.com/
uygunluk pencereler

Contents

RA4W VPN nedir?

RA4W, düşük fiyatları ve yüksek hızlı sunucuları ile pazarda oldukça statü kazanan ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. OpenVPN protokollerini destekler ve sıfır günlük politikası izler. Ancak, mükemmel güvenlik sunmakta yetersizdir. Kötü bir şifreleme düzeyi vardır, kill switch desteği yoktur ve DNS sızıntıları oldukça belirgindir. Sağlayıcı hakkında daha fazla bilgi için Best VPN’in bu derinlemesine RA4W incelemesini okuyun:

RA4W VPN Fiyatlandırma İncelemesi

Bu VPN kesinlikle kullanıcıların güvenebileceği güvenilir bir sağlayıcı olsa da, bunun en iyi kısmı en düşük fiyatı olmalı.

Şu anda RA4W VPN tarafından sunulan fiyatlandırma planları şunlardır:

RA4W Fiyatlandırması

 • Aylık Abonelik: 3,49 ABD doları bir kez faturalandırılır
 • Üç Aylık Abonelik: 7,99 ABD doları bir kez faturalandırılır
 • Yıllık Abonelik: 15,99 ABD doları bir kez faturalandırılır
 • Ömür boyu abonelik: 29,99 ABD doları bir kez faturalandırılır

Aylık plan’s fiyatlandırması diğer VPN’ler tarafından eşleştirilebilecek bir şey olabilir, ancak çok azı üç aylık ve yıllık fiyatlandırma planlarında RA4W VPN ile eşleşebilir. 8 doların biraz altında, tam üç ay boyunca güvenli bir VPN aboneliği alabilirsiniz! Bu, ayda yaklaşık 2,66 dolar yapar, bu sadece inanılmaz, ama bekleyin, orada’daha fazla.

Yıllık plan, bu plana abone olması durumunda caydırıcı bir şekilde 1,33 $ / ay tutarında bir kez faturalandırıldığında yalnızca 15,99 ABD doları olarak sunulur!

Bu, düşük fiyatlarla yeterince iyi bir hizmete abone olmak isteyen tüm VPN kullanıcıları için harika. Pek çok sağlayıcı planlarını ayda 1,5 $ ‘a yakın bir yerde sunmamaktadır, bu nedenle RA4W’deki bu plan kesinlikle bir anlaşma kırıcıdır!

RA4W VPN Ömür Boyu Abonelik İncelemesi

Hiç bir VPN’in sadece 30 $ ‘a ömür boyu abonelik sunduğu herhangi bir anlaşmaya rastladınız mı? Doğru değil? Ve RA4W dışında daha erken karşılaşmayacaksınız’s ömür boyu abonelik!

Bir kez faturalandırılan 29,99 ABD doları karşılığında bu sağlayıcıyı alabilirsiniz’Birden fazla sunucu erişimi, sınırsız bant genişliği, port yönlendirme ve diğer harika özellikleri içeren ömür boyu abonelik. Ve tüm bunların yanı sıra, RA4W çok yakında kendi iOS istemcisini sunmak üzeredir, bu yüzden bu kesinlikle kontrol edebileceğiniz bir sağlayıcıdır, çünkü burada tehlikeye atacağınız para böyle büyük fırsatlar için hiçbir şeyin yanında değil!

RA4W VPN Kurulumu / Kayıt İşlemi İncelemesi

RA4W incelememiz, hizmete kaydolmanın kolay olduğunu göstermektedir. Sadece kayıt sayfasını ziyaret edin. Bir kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre girin. Lisans kodunuz varsa, yazdığınızdan emin olun. Hizmet Şartları ‘nı kabul edip aşağıdaki koşulları tıklayarak işleme devam edin. “Kayıt ol” çıkıntı.

RA4W VPN Kurulumu / Kayıt İşlemi İncelemesi

Site sizi aşağıdaki mesajı gösteren bir sayfaya yönlendirecektir. E-postayı aldıktan sonra doğrulama bağlantısını tıklayın. Bu, kayıt işlemini tamamlar ve hesabınızı oluşturur.

RA4W VPN Girişi

Hizmeti kullanmaya başlamak için “Satın alma” kontrol panelinden çıkın. İhtiyaçlarınıza ve bütçe gereksinimlerinize en uygun planı seçin. Satın alma düğmesine basın ve göreceksiniz “Ödeme Ayarları”. Ödeme türünüzü seçin, ödeme işlemini tamamlayın ve RA4W kullanmanın tadını çıkarın! Ekstra 5.00 $ olan sınırsız bağlantı noktası eklentisi bile satın alabilirsiniz.

Hesap Gösterge Tablosu Düzeni

Bir hesap oluşturduktan sonra, “Gösterge Paneli” RA4W web sitesi sayfasının üstünde. Ana sekmede kullanıcı adınız, bağlantı verileri (oturum açma adı ve şifre), plan seçimi, son kullanma tarihi ve geçerli IP adresi hakkında bilgiler bulacaksınız.

RA4W hesabı

Sıradaki “satın alma” Paketinizin süresinin dolması durumunda VPN aboneliğinizi kolayca yenileyebileceğiniz bir sekme. Bundan sonra, “Limanlar” sekmesinde, sunucularda Bağlantı Noktası Yönlendirme yapılandırmanıza olanak tanır. Windows istemcisini veya OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirmek için “İndir”.

“Bildirimler” sekmesi boş. Karşılama mesajı yoktu. Çalışan / çalışmayan sunucular hakkında uyarı yok. Hala gelişme aşamasında gibi görünüyor. Gelecekte, her türlü bildirimi alabilirsiniz. Kullanıcı adınızın yanına giderseniz profili düzenleme, yönlendirmeler, fatura hesabı ayarları ve çıkış sekmeleri gibi seçenekler görürsünüz.

Bu kullanıcı kontrol panelindeki ayarlar yetersizdir. Bazı seçenekler hala tamamlanma aşamasında. Örneğin, “Profili Düzenle” sekmesinde, size “Bu özellik henüz işlevsel değil ve yakında tamamlanacak”. E-postanızı ve şifrenizi değiştirmek isterseniz, ana ayarları “Hesap Bilgilerini Düzenle” sekmesi. Bildirim çubuğu çalışmıyor olsa da, güvenlik ve sistem e-postalarını etkinleştirme / devre dışı bırakma seçenekleriniz vardır.

Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri

RA4W incelememiz, VPN’nin kabul edilen ödeme yöntemleri hakkında fazla bilgi sağlamadığını açıklamaktadır. Ancak, bir plan satın alırsanız, bazı seçenekleriniz vardır. Bunlar:

 • American Express,
 • MasterCard,
 • Vize,
 • PayPal ve
 • Bitcoin.

RA4W VPN İadesi & Para İade Garantisi İncelemesi

Ne yazık ki, RA4W VPN herhangi bir para iade garantisi veya geri ödeme sunmaz. Bununla birlikte, RA4W incelememize göre, oldukça anlaşılabilir. Satıcı, premium planı için inanılmaz derecede ucuz vpn fiyatlandırması sunuyor. Ayda 2,99 $ gibi düşük bir ücretle 25 ülkedeki sunuculara erişebilirsiniz.

RA4W VPN Sunucuları İncelemesi

RA4W incelememiz, sağlayıcının beş kıtada sunucular sunduğunu ortaya koyuyor. ABD, İngiltere, Ukrayna, İsviçre, Singapur, Hollanda, Moldova, Almanya, Fransa ve daha birçoğunu içeren 25’ten fazla ülkede 30’dan fazla sunucu var..

RA4W VPN Sunucuları İncelemesi

Bir plan satın aldığınızda, tüm bu sunuculara istediğiniz zaman bağlantı kurabilme olanağına erişebilirsiniz. Sağlayıcı bant genişliğini kısıtlamaz veya veri sınırları koymaz. RA4W VPN, periyodik olarak tüm dünyadan daha fazla kullanıcıyı teşvik etmek için yeni sunucu konumları ekler. Ana sayfada her sunucunun adı altında listelenmiş, gerçek zamanlı durumunu görebilirsiniz. Ancak, birçok kullanıcı bazı sunucularla bağlantı sorunları yaşadığını bildirmiştir.

RA4W Gizlilik ve Güvenlik

ABD merkezli bir VPN sağlayıcısı olarak RA4W VPN, belirli veri saklama yasalarına tabidir. Ancak sitede herhangi bir tür bilginin günlüğe kaydedilmesiyle ilgili herhangi bir söz verilmemiştir. Bu, internet üzerinden iyi anonimlikten yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Hizmet tarafından kullanılan eski 128 bit şifreleme şifrelerine baktığınızda sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Uygulama ayrıca gerçekleştirdiğimiz DNS sızıntı testini geçemedi. SSL sertifikaları iyi olmasına rağmen, RA4W incelememiz çok sayıda izleyiciyi barındıran siteyi de ortaya çıkardı.

Bu nedenle, sağlayıcının çok temel bir koruma seviyesi sunduğunu söylemek güvenlidir. Coğrafi olarak kısıtlanmış ve engellenmiş sitelere kolayca erişebilmenize rağmen, aldığınız gizlilik yetersiz olacaktır. Bu, işler güneye inerse, IP adresinizin size geri izlenebileceği anlamına gelir. Kimse böyle bir risk almak istemez!

RA4W VPN Protokolleri İncelemesi

RA4W VPN’imiz, tüm sunucuların yalnızca OpenVPN protokolünü desteklediğini keşfeder. Yalnızca TCP 443 ve UDP 1194 üzerinde bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu protokoller iyi güvenlik sunsa da, bunlara güvenmek tamamen aptalca olur. En iyi VPN sağlayıcıları her zaman yüksek seviye AES-256 şifreli L2TP, PPTP, IPSec, IKEv1 ve IKEv2 protokollerini eklediğinizden emin olurlar.

Tüm RA4W sunucuları SHA1 kimlik doğrulaması ve 2048 bit RSA anahtarıyla Blowfish 128-CBC şifreleme şifrelemesini kullanır. Bu şifreleme düzeyi yeterlidir, ancak en güçlü düzey değildir. Bu algoritmanın kolayca hacklenebileceği kanıtlandığı için, eski SHA1 karması risklidir. Kesinlikle daha yüksek seviyeli şifreleme ile birlikte protokollerde bir gelişme görmek istiyoruz.

RA4W VPN P2P / Torrenting İncelemesi

RA4W incelememize göre, sağlayıcı ABD’de olanlar dışında tüm sunucularında P2P / Torrent uygulamasına izin veriyor. Ülkedeki tüm konumların Torrents aracılığıyla indirilmesi yasaklanmıştır. Bununla birlikte, ISS’niz tarafından engellenen torrent sitelerine erişmek, internet sansürünü atlamak ve HBO, Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Spotify gibi coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerine erişmek için diğer konumlara bağlanabilirsiniz..

RA4W VPN ne kadar güvenli?

Günlük kaydı açısından, oturum / bağlantı verilerinin kaydedilmesinin VPN kullanıcıları için sağlıklı olmaması beyin değildir. Ancak, birçok üst düzey hizmet bu bilgileri depolayarak güvenilirliklerini azaltır. RA4W web sitesinde sıkı bir sıfır günlük politikası bulunduğunu belirtir. Hizmet içinde oturum / bağlantı verisi depolanmadığını söylüyorlar, ancak diğer bilgileri kaydediyorlar.

Özel internet erişimi, ödeme onayları, abonelik bilgileri ve promosyon teklifleri göndermek için site e-posta adreslerini günlüğe kaydeder. İptalleri, faturaları yönetmek ve müşteri kayıtlarını işlemek için ödeme verileri saklanır. Ancak, bu tek başına sağlayıcının güvenliğini garanti etmek için yeterli değildir. RA4W incelememiz sırasında Reddit hakkında bazı çelişkili ifadelere rastladık.

Bazı kullanıcılar, diğer metriklerle birlikte oturum / bağlantı verilerini günlüğe kaydetme hizmetini açıkladı. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi RA4W VPN Reddit Gösterimleri bölümünde okuyabilirsiniz.

RA4W DNS Sızıntı Sorunu

RA4W incelememizi yaparken VPN’yi değerlendirdik’DNS sızıntı testi yaparak anonimlik. Rastgele seçtik ‘Belarus’ sınama sunucusu. Beyaz Rusya bayrağını herhangi bir yerde görürseniz, hizmetin sızıntı testini geçmediği anlamına gelir.

RA4W VPN DNS Sızıntı Testi

Yukarıda gördüğünüz sonuçlar DNS sızıntı testinin başarısız olduğu sonucuna varmıştır. Bu, hizmeti kullanırken bağlantınızın anonim olmayacağı anlamına gelir. Kullanıcılar DNS sunucusunu el ile ayarlayarak sızıntıyı kendileri düzeltebilir. Aşağıdaki adımları izlediğinizden emin olun:

 1. Açık “Ağ ve Paylaşım Merkezi” ve tıkla “Adaptör ayarlarını değiştir”
 2. Yapılandırmak istediğiniz bağlantıyı seçin
 3. Bağlantıya sağ tıklayın ve ‘‘özellikleri’’
 4. Internet Protokolü Sürüm 4’ü (TCP / IPv4) seçin
 5. Tıklamak “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın”
 6. Tercih Edilen DNS sunucusu veya Alternatif DNS sunucusu ekle

Manuel konfigürasyonun zor olduğu kanıtlanıyorsa, “Blok-dış-DNS” seçeneği yalnızca OpenVPN sürüm 2.3.9 için geçerlidir. Bu işe yaramazsa:

 1. İndir ‘düzeltme-dns-kaçak-32.dll’ veya ‘düzeltme-dns-kaçak-64.dll’, işletim sisteminize bağlı olarak
 2. Ekle ‘’eklenti onarım-dns-leak-32.dll’’ yapılandırma dosyanıza kaydetme
 3. 64 bit sistem kullanıyorsanız, “eklenti onarım-dns-leak-64.dll”

Bu eklenti, OpenVPN hariç tüm IPv4 ve IPv6 DNS sorgularını engeller’s TAP arayüzü. IP ve bağlantı bilgilerinizi korumak için çökme veya sonlandırma sırasında tüm sızıntıları engelleyen ve kurallarını temizleyen geçici bir güvenlik duvarı gibi davranır. Bu sadece korumayı arttırmakla kalmaz, aynı zamanda ISS’lerin internet etkinliğini izlemelerini ve bireylerin bağlantınızı hacklemesini / kilidini açmasını da zorlaştırır.

RA4W VPN SSL Sertifika Testi İncelemesi

Kredi kartı bilgilerini, kullanıcı adlarını ve şifreleri kabul eden ve daha sonraki işlemler için bir veritabanında saklayan her web sitesinin güçlü bir SSL sertifikası olmalıdır. Yüklendiğinde, güvenli bağlantılar için https protokolünü ve asma kilidini etkinleştirir. RA4W incelememiz sırasında bir SSL sertifika testi gerçekleştirdik.

Gördüğünüz gibi RA4W, sertifika sınıfı A + kullanır. Bu, VPN servisinin kesinlikle bir yükseltme gerektirmesine rağmen, web sitesindeki güvenliğin hiç de kötü olmadığı anlamına gelir. Hassas kişisel bilgilerinizin web sitesinde güvenli ve sağlam olduğundan emin olabilirsiniz.

RA4W VPN İzleyici Testi

Dijital bilginin egemen olduğu hızlı bir dünyada yaşadığımızdan, çevrimiçi yaptığımız her bir tıklama, internet etkinliğimizin bilinmeyen yetkililer tarafından izlenebilir olmasına neden olabilir – çerezlerin kullanımı sayesinde. Böylesine ürpertici bir eylemin sonuçlarını ayrıntılı olarak açıklamak zorunda değiliz.

RA4W VPN İzleyici Testi

Birçok internet kullanıcısı web sitelerinin değerli etkinlik bilgilerini çaldığını bilmediği için işler daha da sinir bozucu hale geliyor. Bu, gerçek dünyada izlenmekten / takip edilmekten farklı değildir. RA4W incelememiz için VPN hakkında daha iyi bir fikir edinmek için; Bir Tracker Testi yapmaya karar verdik. Gördüğünüz gibi, hem Privacy Badger hem de Ghostery RA4W web sitesinde beş izleyici tespit etti. Bu, web sitesini kullanan herkes için büyük risk oluşturur. Elbette bir engelleyici yazılım kullanmıyorsanız, tüm bilgileriniz saniyeler içinde günlüğe kaydedilir.

RA4W Destek İncelemesi

RA4W incelememize göre, VPN sağlayıcısının çok aktif veya işbirlikçi bir destek ekibi yok. SSS sayfasına bakılırsa, yanıt almanız bir gün sürebilir. Çoğu zaman, yanıtlar pek yardımcı olmuyor. Sitenin kendisi hakkındaki bilgiler oldukça az.

RA4W Destek İncelemesi

Destek sağlamak için kullanılan bir Bilet sistemi vardır. [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz ve RA4W’nin Facebook’ta yardım sunmak için bir sayfası vardır. Ancak, canlı sohbet mevcut değildir. Kullanıcıların kurulum kılavuzlarına erişimi de yoktur. Kısacası, destek neredeyse yokluğa yakın.

RA4W VPN Uygulama İncelemesi

RA4W incelememiz, VPN sağlayıcısının yalnızca Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilen tek bir uygulama sunduğunu açıklamaktadır. Mac, Android, iOS veya Linux için özel bir uygulama yoktur. VPN’yi kullanabilmek için OpenVPN GUI’yi kurmanız gerekecek. Bu yazılım, RA4W kullanıcılarının yapılandırma dosyaları eklemelerini, kimlik bilgilerini girmelerini ve VPN sunucularına bağlanmasını mümkün kılar.

RA4W Windows İstemci İncelemesi

RA4W incelememize göre, Windows İstemcisi tamamen dağınık görünüyor ve neredeyse hiç ayar yok. UDP’den TCP’ye geçemezsiniz. Bağlantıları yapılandırmanın bir yolu yoktur. Windows İstemcisi’ni seçmek yerine OpenVPN kullanmak daha iyi olabilir. Uygulamayı başlattıktan sonra, mevcut IP adresinizi gösteren ana sekmeyi göreceksiniz. Bir sunucuya bağlanmak için, istediğiniz herhangi bir konumu seçin ve “connect” buton. Artık yükleme verilerini ve indirme verilerini içeren bağlantı istatistiklerini görebileceksiniz.

RA4W Windows İstemci İncelemesi

Üzerine tıklarsanız “İstatistik” sekmesinde, bağlantınızla ilgili bir bağlantı günlükleri ve grafik şeklinde gerçek zamanlı güncellemeler alırsınız. Bu bilgileri, farklı sunucular için tutarlılığı ve performansı değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz. “ayarlar” sekmesinde, RA4W incelememiz yapılandırma seçeneklerinin tamamen eksik olduğunu tespit etti. Yalnızca TAP bağdaştırıcısını silebilir, doğrulayabilir, güncelleyebilir veya oluşturabilirsiniz. Farklı bir protokole geçmek mümkün değildir ve yapılandırma yöneticisi işe yaramaz.

RA4W VPN Mobile (Android) İnceleme

Daha önce de belirtildiği gibi, RA4W VPN’in özel bir Android uygulaması yoktur. Kullanıcılar OpenVPN üzerinden sunuculara bağlanabilir. Android cihazınızdaki RA4W sunucularına bağlanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Google Play Store’dan OpenVPN’i indirin ve yükleyin
 2. RA4W VPN web sitesine gidin ve yapılandırma dosyalarını indirin
 3. OpenVPN uygulamasını başlatın
 4. Üzerine dokunun. “ithalat” buton
 5. Yapılandırma .ovpn dosyasını bulun ve seçin
 6. Dokunduktan sonra içe aktarma iletişim kutusunu kapat “Yapılandırma dosyası okundu”
 7. İstediğiniz sunucuyu seçin
 8. RA4W kullanıcı adını ve şifresini girin
 9. Kontrol edin “Uygulamaya güveniyorum” kutu ve dokunun “Tamam”
 10. Android cihazınızda RA4W VPN kullanmanın keyfini çıkarın

RA4W VPN Mac ve iOS İncelemesi

RA4W VPN’imiz, servisin Mac ile uyumlu olduğunu bulur. Yine de OpenVPN yazılımı kullanmak yerine Tunnelblick kullanmanızı öneririz. Mac’te özel VPN bağlantıları oluşturmak için mükemmel çalışan ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Uygulamayı indirip yükledikten sonra, farklı sunuculara bağlanmak için RA4W VPN’deki OpenVPN yapılandırma dosyalarını eklemeniz yeterlidir.

İOS’ta RA4W VPN kullanma süreci Android’e oldukça benzer. Apple Store’dan OpenVPN İstemcisini indirip yüklemeniz yeterlidir. RA4W VPN’den yapılandırma dosyalarını indirin, VPN yazılımına aktarın, istediğiniz herhangi bir sunucuyu seçin ve kullanıcı adı ile şifreyi girin. VPN bağlantısını başarıyla kurduktan sonra yeşil bir onay işareti göreceksiniz..

RA4W VPN İndir

RA4W incelememiz, hizmetle bir hesap oluşturduktan sonra (bir plan için ödeme yapıp yapmadığınıza bakılmaksızın) yalnızca indirme merkezine erişim sağlayabileceğinizi gösterir. Kayıt olduktan sonra, “indir” kullanıcı kontrol panelindeki sekmesini tıklayın. İki seçenek elde edeceksiniz. İndir “Windows için VPN İstemcisi” veya “OpenVPN Yapılandırma dosyaları”.

Windows için RA4W VPN Client İndir

Uygulamayı indirdikten sonra zip dosyasını açmanız gerekir. VPN istemcisi taşınabilir olduğundan kurulum gerektirmez.

RA4W VPN OpenVPN Yapılandırmaları

Yapılandırma dosyalarını indirip zip dosyasını çıkardıktan sonra iki klasör göreceksiniz. Biri TCP protokolü için VPN ayarları, ikincisi UDP protokolü için. TCP, kısıtlı ağlar için 441 numaralı bağlantı noktasını ve UDP 1194 numaralı bağlantı noktasını kullanır.

RA4W VPN’yi Eşzamanlı Olarak Kaç Cihaz Kullanabilirsiniz?

RA4W incelememize göre, VPN’i istediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz. Ancak, her aygıt için farklı sunucular kullanmanın önemli olduğunu lütfen unutmayın. Bu, bilgisayarınızdan Server X’e bağlanırsanız, cep telefonunuz için aynı sunucuyu kullanmaktan kaçınmanız gerektiği anlamına gelir..

RA4W VPN Reddit Gösterimleri

Bazen kullanıcılar sizi kendi düşüncelerinizden farklı olabilecek kendi fikirlerini gönderebildikleri için sizi şaşkına çevirir. RA4W VPN için Reddit’teki kullanıcı görüşlerini kontrol ederken de aynı şey oldu.

Araştırmamıza göre bu platformda birçok kullanıcının RA4W’nin kullanıcı etkinlik günlüklerini tuttuğu tespit edildiğini söyleyen çok sayıda iş parçacığı vardı ve bu sağlayıcıyı güvensiz bir hizmet olmakla suçladı!

Bu görüşmelerin çoğu, kaldırılmış bir yapıştırma kutusu bağlantısı etrafında ortalanmıştı, ancak yayınlandığında, bir kullanıcının RA4W VPN’nin günlükleri tuttuğunu nasıl öğrendiğinin ayrıntılı bir açıklamasını içeriyordu..

Bu en iyi vpn reddit kullanıcılarının ardından, deneyimlerini iyi bulmadıkları konusunda yorum yaptıkları kendi deneyimleriyle öne çıktılar.

RA4WVPN Günlükleri vpnreviews’den tutar

Ancak bu gönderiler oldukça eski, en az bir yıl, bu yüzden RA4W’nin hizmetini yükselttiğini ve kullanıcıların bu hizmetle o sırada yaşadığı sorunların çoğunu çözdüğünü umuyoruz.

Nihai Karar

RA4W incelememiz, sağlayıcının yalnızca emrinde bir bütçe VPN’sine ihtiyaç duyan kişiler için uygun olduğunu ve tutarsız bağlantı hızlarından rahatsız olmayacağını ortaya koymaktadır. Düşük fiyatlandırma kesinlikle cazip bir özelliktir. Ancak, hizmet pazardaki diğer VPN’lerle rekabet edemez.

Sınırlı protokol seçimi, şifreleme seçenekleri eksikliği, ortalama müşteri desteği ve DNS sızıntıları ile en üst düzeyde güvenlik ve anonimlik almanız pek olası değildir. Bu kusurları Reddit gösterimleriyle birleştirin; VPN’ye abone olmadan önce iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

İyi

 1. Ömür boyu abonelik mevcut
 2. OpenVPN protokol desteği

Kötü

 1. Android, Mac ve iOS için destek yok
 2. Kurulum kılavuzu yok
 3. Temel şifreleme şifreleri
 4. Sunucularda DNS sızıntıları
 5. Kötü Windows İstemcisi
 6. Güvenilmez sunucular

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  NordVPN İnceleme 2023