Opera VPN Hızlı İnceleme

yargı Kanada
Fiyat Bedava
Sunucular Sadece 3 Bölge
Kütükler Bağlantı Günlüklerini Saklar
Şifreleme Bilgi bulunmamaktadır
Engellemeyi kaldır Netflix Hayır
torrenting Hayır
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi https://www.opera.com/computer/features/free-vpn
uygunluk Chrome, Firefox

SurfEasy’nin sahibi olduğu Opera VPN, yalnızca dahili bir hizmet olarak Opera Web tarayıcısında kullanılabilir, kullanıcıların interneti güvenli bir şekilde kullanmasına olanak tanır. Bant genişliği sınırı yoktur, ücretsizdir ve Netflix ile çalışır! Bununla birlikte, OpenVPN protokolü desteklenmez ve trafiğiniz proxy üzerinden korunur ve bu da onu büyük ölçüde savunmasız hale getirir.

Yüzeyde, yeterince iyi, ücretsiz bir servis gibi görünüyor. Ancak birçok ücretsiz hizmet kadar hızlı değil’ve incelemeler, özellikle kullanıcı verilerini ve çevrimiçi gizliliği koruyan birçok cephede kısa sürede ortaya çıktı.

Opera VPN de aynı mı yoksa farklı bir hat üzerinde mi çalışıyor??

BestVPN.com’dan bu kapsamlı Opera VPN incelemesini okuyun! Biz de ünlü markaların vpn incelemelerini ele aldık.

Contents

Opera VPN Netflix ile çalışır

Opera VPN’in en büyük yanlısı, ücretsiz bir hizmet olmasına rağmen birden fazla Netflix kütüphanesinin engellemesini kaldırabiliyor olması.

Ne düşünüyorsan’bunda büyük mü? O zaman muhtemelen yapmazsın’Netflix hakkında bilmiyorum’s VPN yasağı.

Netflix dünyanın dört bir yanında farklı bölgesel kütüphaneler sunmaktadır.’bir ülkede Netflix’te bulunan diğer ülkede bulunmayabilir. Bu kısıtlamayı aşmak için, kullanıcılar Netflix intikamla geri dönene kadar bu dijital çitleri kolaylıkla atlamak için Netflix’i kullanmaya başladı..

Kötü şöhretli Netflix VPN yasağı yürürlüğe girdi.

Ve bundan sonra, Netflix’e bir VPN ile bağlanmaya çalıştıysanız bu ekranı gördünüz.

Netflix VPN Yasağı

Bu yasak, Netflix ABD, İngiltere ve diğer farklı kütüphanelerin engellemesini kaldırmak için çok sayıda VPN’yi işe yaramaz hale getirdi.

Ve ücretsiz VPN’ler, Netflix’in engellemesini kaldırmanın artık IP’leri döndürmek için Netflix’in kara listeye alabileceğinden daha hızlı olması için yüksek miktarda kaynağa ihtiyaç duyması nedeniyle en zor hit oldu..

Bu yüzden Opera VPN’i test ettiğim tüm sunucularda Netflix’in engellemesini kaldırmaya çalışırken bulduğumda, büyük bir sürpriz oldu.

Bu, Opera VPN Review’un en büyük özelliği.

Opera VPN Planları ve Fiyat İncelemesi

Opera hayranı değilim, bu yüzden VPN hizmeti hakkında gerçekten hiçbir fikrim yoktu. Çok sayıda kullanıcının güvenliği hakkında daha iyi bir fikre ihtiyacı olduğu için sağlayıcıyı analiz etmeye başladım.

Opera VPN incelememi gerçekleştirirken sitede veya başka bir yerde fiyatlandırma bilgisi bulamadım. Bu, entegre VPN hizmetlerini tek bir kuruş ödemeden tarayıcıyı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Opera zaten güçlü bir üne sahip olduğundan, birçok kullanıcının neden hizmeti tercih edebileceğini anlıyorum. Ancak, tamamen tarafsız olursak, özgür sadece bir örtüdür.

Ürün aslında bir “Sanal Özel Ağ (VPN) hizmeti yerine bir proxy. Yani, Opera VPN ile yapabileceğiniz maksimum coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engelini kaldırmak.

Opera VPN Nasıl Kullanılır?

Tüm inceleme kariyerimizde, VPN için Opera Opera’dan daha kolay bir kurulumla karşılaşmadık.

Opera tarayıcısını resmi web sitesinden indirmeniz yeterlidir: https://www.opera.com.

Tarayıcıyı başlat

URL çubuğunun hemen yanında bir “VPN” buton. Ancak etkinleştirmek için Menü’ye gitmek zorunda kaldım > Ayarlar > Gizlilik > VPN.

Opera VPN’i kullanmak tamamen ücretsiz, çünkü hiçbir abonelik planı bulamadım.

Sunucuları, yalnızca mevcut listeyi çevirerek tarayıcıdaki aynı ayarlar bölmesinden değiştirebilirsiniz..

Opera Ücretsiz Bir VPN Sunuyor mu?

Opera VPN Ödeme Yöntemleri İncelemesi

Opera VPN bir “Bedava” hizmet, herhangi bir ödeme yöntemlerini desteklemez. Çünkü hiçbir şey sunmuyor “ödül” satın almayı gerektirebilecek.

Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi tarayıcı ÜCRETSİZ olarak indirilebilir. Opera’da bulunan eklentiler bile’s özel mağaza ücretsiz indirilebilir. Ödeme yöntemlerine gerek yoktur!

Opera VPN Sunucuları ve Performans İncelemesi

Opera VPN çok belirsiz bir sunucu listesi sunuyor.

Size bağlanmak için yalnızca üç seçenek sunulur:

  • Amerika Kıtası
  • Avrupa
  • Asya

Hangisinden bağlandığınız önemli değil, hangi şehirden / konumdan / ülkeden yönlendirildiğiniz konusunda kesin bir fikriniz olmayacak.

Sunucular herhangi bir şifreleme veya protokol desteği ile korunmazlar ve IP sızıntılarından da muzdariptirler (IP testimi 7 farklı testte en az 3 kez sızdırdığını gördüm).

Diğer herhangi bir üst sağlayıcıyla karşılaştırdığımızda sunucu listesi daha azdır (NordVPN 5700+ sunucu sunar) Netflix’in engellemesini kaldırmak için kullanabileceğim beni etkiledi, ancak bunun dışında Opera VPN, buradaki otorite.

Opera VPN Hız Testi İncelemesi

Opera VPN’nin güvenilirliğini ve bant genişliğini daha iyi anlamak için 50 Mbps bağlantımda bir hız testi yapmaya karar verdim. Sonuçları aşağıdaki tabloda sundum:

Sunucu Ping İndir Yükleme
Amerika Birleşik Devletleri 159ms 32.4Mbps 37.8Mbps
Kanada 133ms 40.2Mbps 23.4Mbps
Almanya 203ms 30.7Mbps 29.1Mbps
Singapur 119ms 32.9Mbps 32.7Mbps
Hollanda 102ms 34.5Mbps 33.3Mbps

Opera VPN Gizlilik ve Güvenlik

Daha önce kullanıcılara Opera’nın genel merkezinin Norveç’te olduğunu söyledim. VPN servisleri SurfEasy adlı bir yan kuruluş aracılığıyla sağlanır. Şimdi, gizlilik savunucuları ve internet yasalarına dikkat edenler Norveç’in kullanıcı gizliliği hakkını koruduğunu ve koruduğunu bilebilir.

Yasalarının ve yasalarının çoğu ortalama Joe için olumlu olma eğilimindedir. Ancak, SurfEasy o kadar güvenilir olmayabilir! Tahmin et neden? Proxy teknolojisini amiral gemisi tarayıcısına entegre eden hizmetin merkezi KANADA’da!

Şimdi, Kanada’nın Beş ve Ondört Göz İttifakı’nın bir üyesi olduğunu unutmayalım. Bu istihbarat grubu Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada gibi isimleri içerir. Bu nedenle, hükümetlerinin kitlesel gözetim altında kalmasını bekleyebilirsiniz..

Aslında, AB ve ABD yargı yetkisi altındaki çoğu ülke zorunlu veri saklama yasaları bile koymaktadır. Bu, Opera VPN’in tüm bilgilerinizi günlüğe kaydetmeyeceği anlamına gelir. Ancak, Kanada hükümetinin talebi üzerine, özel verileri dağıtacaklar.

Opera VPN’i incelerken işler kafa karıştırıyor. Kimin neye sahip olduğunu gerçekten bilmiyorsun! Nisan 2023’de Android Polisi ile yapılan bir tartışmada Opera PR, VPN uygulamalarının artık tarayıcı yazılımlarının bir parçası olmadığını bildirdi..

Bu, Kanada’da bulunmanın tepkisini önlemek için bir püf noktası veya VPN hizmetlerinin gerçek karargahı hakkında büyük karışıklığa neden olan zayıf pazarlama ve halkla ilişkiler. Ne olursa olsun, gizliliğimi Opera’nın eline bırakmaktan kaçınırdım’s VPN hizmeti.

Opera VPN Protokolleri / Şifreleme İncelemesi

Opera VPN tarafından herhangi bir yerde kullanılan protokoller veya şifrelemeler hakkında neredeyse hiç bilgi yok.

Bu, Opera’nın bir VPN değil, IP’nizi gizleyen ancak çevrimiçi olarak üst düzey koruma ve güvenlik istiyorsanız son derece işe yaramayan bir proxy olduğu anlamına gelir.

Hassas bir finansal işlem yaparken sizi korumak için Opera VPN kullanmayı düşünüyorsanız, hemen fikri bırakın.

Opera VPN P2P / Torrenting İncelemesi

Opera VPN, Torrenting için hiç iyi değil.

IP sızıntılarından muzdarip ve sizi telif hakkı trollerinden korumak için neredeyse hiç güvenlik kapağı yok.

Daha fazla şüpheyi gidermek için Opera VPN, VPN sayfasında P2P / Torrenting’i desteklemediğini açıkça belirtiyor. Bu nedenle, kullanıcıların Opera VPN kullanırken torrentleri paylaşmaktan / indirmekten kaçınmaları zorunludur.

Opera VPN Gizlilik Politikası İncelemesi

Daha önce de belirtildiği gibi, Opera VPN tam olarak bir sanal-özel ağ hizmeti değil, bir proxy sunucusudur. Bir VPN’den ihtiyacınız olan tüm işlevselliği sağlasa da, kapasitenin çoğu yalnızca tarayıcı verilerinizle sınırlıdır.

Bu, sağlayıcı yalnızca web tarayıcınızdan ve internetten aktarılan verileri şifreler. Sonuç olarak, hizmet tamamen güvenli olmayabilir. Aslında, evinizin kapısını kilitlemeye benzer, ancak pencereleri açık bırakır.

Kilitli kapı bir miktar güvenlik sağlar, ancak davetsiz misafirler pencereleri kırabilir / açabilir. Bu açıkça aldığınız güvenlik seviyesini azaltır. VPN koruması hakkında daha fazla bilgi için eski Gizlilik Politikası sayfasını (Opera VPN’in kendi özel sitesi olduğunda) inceledim.

Hizmet, bağlantı / oturum bilgilerini günlüğe kaydetmediğini, ancak daha önce ortaya çıkardığım gibi, bu yanlış olduğunu belirtir. Tabii ki, ücretsiz bir hizmet olduğundan, bir ad, e-posta adresi ve diğer önemli kişisel bilgileri sağlamanız gerekmez.

Ancak Opera VPN kurallarını kabul etmek, SurfEasy’yi kabul ettiğiniz anlamına da gelir’Veri Hizmeti çünkü yönetim hizmetidir. Hangi bilgilerin saklandığına dair net ayrıntılar olmasa da, kişisel verileri paylaşmadan önce dikkatli olmak sizin sorumluluğunuzdadır..

Opera VPN Güvenli mi??

Opera VPN bir proxy yani don’Bir VPN için yanlış değil çünkü adında.

Öyle değil’t Diğer VPN’lerin anonimliğinizi çevrimiçi olarak korumak için yaptığı her türlü şifreleme, protokol, kill anahtarı veya tam anlamıyla başka bir engel sunmayın.

Opera VPN Müşteri Desteği İncelemesi

Opera VPN hiçbir şekilde müşteri desteği sunmuyor.

Canlı sohbet, iletişim formu ve hatta bilet mi oluşturuyorsunuz? Kazandın’Opera VPN için böyle bir şey bulamıyorum.

Mevcut tek destek SSS bölümündedir..

Sık sorulan sorulara ayrıntılı yanıtlar alacaksınız. İşte bu kadar.

SSS’ye alternatif olarak, Opera forumunda soru sormayı düşünebilirsiniz, ancak bu bile’Opera için özel bir bölümünüz yok’s VPN hizmeti.

Kötü müşteri desteğine sahip birçok VPN var, ancak Opera VPN muhtemelen en kötüleri arasında.

Opera VPN Cihazı Uyumluluk İncelemesi

Opera VPN yalnızca Opera Tarayıcıları için geçerlidir, nokta.

Windows, Mac, Android, iOS ve hatta diğer tarayıcılar için hiçbir uygulama mevcut değil.

İOS ve Android sağlayıcı tarafından durduruldu, bu yüzden şimdi sadece Opera Tarayıcı’da var.

Ancak buradaki sorun, Opera tarayıcısının dünya olmadığıdır’en popüler, hatta bunun için popüler bir tarayıcı.

Google Chrome, Mozilla Firefox en çok tercih edilen iki tarayıcı ancak Opera VPN kullanmıyor’onlar üzerinde çalışma.

Uyumluluk cephesinde, Opera VPN’bizden bir rütbe almayı bile hak etmiyor.

Opera VPN İncelemesi Reddit

Opera VPN incelemem ve en iyi vpn reddit, hizmetin Reddit’te çok aktif bir varlığa sahip olduğunu açıklıyor. Kullanıcıların tarayıcı eklentileri ve akıllı telefon uygulamaları ile ilgili sorunlarla ilgili çözümler aradığı çeşitli konuları bulabilirsiniz.

Çeşitli sorunlara çözüm sunmak için birçok aktif topluluk üyeniz var. Aşağıda, kullanıcıların yalnızca bir Windows tarayıcı VPN teklifi bırakarak, web sitelerini ve uygulamalarını kaldırmayla ilgili Opera VPN’leri işlemini tartıştığı bir konu bulabilirsiniz:

Androidapps’den Opera VPN alternatifi

Nihai Karar

Hayır.

Bana Opera VPN’in ne kadar iyi olduğunu soracak olsaydın? Şunu söyleyebilirim ki, en özgür istenmeyen VPN’lerden biri, hatta Ücretsiz olanı bile.

Opera VPN, Netflix’in engellemesini kaldırmanın dışında, çok az şey yapar.

O’temelde bir numara oyun.

Opera VPN kazandı’t Güvenliğinizi çevrimiçi olarak koruyun, hiçbir uygulaması yok, müşteri desteği yok, yok’t Torrenting’i destekleyin, sunucu parkı yetersiz ve hangi yetki alanında çalıştığı konusunda belirsizlik var.

Bu Opera tarayıcısı VPN incelemesinde tavsiye etmemiz için kesinlikle hiçbir neden yok.

İyi

  1. Engellemeyi kaldır Netflix.
  2. Ücretsiz VPN Hizmeti.

Kötü

  1. Müşteri Desteği Yok.
  2. Platformlar Arası Uyumluluk Yok.
  3. Tescilli Yerine Google DNS Sunucularını Kullanır.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  VPNBaron İncelemesi 2023