NordVPN İnceleme 2020

yargı Panama
Fiyat 3 Yıllık Planda 3,49 $ / aylık
Sunucular 59 Ülkede 5560+ Sunucu
Kütükler Sertifika Yok
Şifreleme AES-256-GCM / AES-256-CBC
Engellemeyi kaldır Netflix Evet
torrenting Evet
Çin'de Çalışır Evet
Önerilen  Evet
İnternet sitesi https://nordvpn.com/
uygunluk Windows, Android, Apple, Chrome, Firefox

NordVPN 5-9-14 göz yetkisi altında değildir, ancak son zamanlarda saldırıya uğradıklarını doğruladı (Mart 2018'de). daha sonra, sağlayıcı önerilmez, GDPR'yi ihlal ettikleri için’s veri ihlali politikası ve güvenli olmayan bir hizmet olduğunu kanıtlamak!

Tekliflerine küçük bir genel bakış olarak, NordVPN $ 3.49 / ay'dan başlıyor. 3 yıllık bir plan üzerinde, Çift VPN, Kill Switch ve 6 çoklu oturum açma, 7/24 canlı sohbet desteği ve daha fazlası gibi özelliklerle donatılmıştır.

Hatta 58 ülkede 5200'den fazla sunucu, övgüye değer performans sunar. 100Mbps bağlantıda, indirme sırasında ortalama 80Mbps ve yüklemede 56Mbps hızların tadını çıkaracaksınız..

Sağlayıcılar hakkında tartıştığım bu 2020 NordVPN incelemesini okuyun’ güvenlik, şeffaflık, fiyatlandırma, sunucular, performans, uyumluluk, destek ve daha fazlası.

Derecelendirme Kriterlerim

 • Güvenlik: NordVPN gerçekten özel ve güvenli mi??
 • yargı: NordVPN nerede bulunur?
 • Protokoller: NordVPN hangi protokolleri kullanıyor??
 • Şifreleme: NordVPN hangi şifrelemeyi kullanıyor??
 • Kerestecilik: NordVPN oturum / bağlantı günlüklerini depolar mı??
 • Kaçak testi: NordVPN DNS, IP sızdırıyor mu & WebRTC?
 • Denetim: Bağımsız denetçiler NordVPN'i kontrol ediyor!
 • Sunucular: NordVPN sunucuları nerede bulunur??
 • Hız Testi: NordVPN gerçekten ne kadar hızlı?
 • torrenting: NordVPN torrent için iyi mi?
 • Yayın Akışı: Netflix izlemek için NordVPN kullanabilir miyim?
 • Destek: Nord müşterileri nasıl destek alıyor??
 • Fiyatlandırma: NordVPN aboneliğinin maliyeti nedir??
 • uygunluk: Uygulamalar ve desteklenen cihaz bilgileri
 • güvenilirlik: NordVPN Saldırıya Uğradı, Trustpilot, Varant Kanarya

NordVPN Gerçekten Özel mi?

NordVPN'e derinlemesine girdikten sonra’s konumu, güvenlik denetimi, kanuni izin belgesi ve kayıt politikası ve son hack olayını değerlendirmek, bunun özel / güvenli bir seçim olduğunu söyleyemem ve daha sonra sağlayıcıyı önermiyorum.

NordVPN nerede bulunur?

NordVPN'in merkezi Panama, Orta Amerika'dadır. Konum, kolay veri gizliliği yasalarına sahip olduğu ve 5, 9 ve 14 Göz gibi herhangi bir veri paylaşım ittifakının bir parçası olmadığı için bu, çoğu sağlayıcıya bir üstünlük sağlar.. 

Panama, diğerlerinden farklı olarak Toplu Gözetim ve Veri saklama şartlarını yerine getirmez “İnternet Düşmanı” yargı. Ne yazık ki, bu kazandı’Nord'u etkilemez’s güvenlik artık, çünkü sağlayıcı büyük bir ihlal gördü.

NordVPN Protokolleri Bilgi

NordVPN, PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2 ve OpenVPN'i destekler. Varsayılan olarak, Windows istemcisi OpenVPN kullanırken Mac ve iOS meslektaşları güvenli IKEv2'yi kullanır.

Kullanıcılar, Windows ve Android uygulamalarında TCP ve UDP protokolleri arasında seçim yapma seçeneğine sahiptir. Şifreleme, her uygulamada seçtiğiniz protokole bağlı olarak değişir.

NordVPN Hangi Şifrelemeyi Kullanır??

NordVPN, kontrol kanalı için RSA-2048 el sıkışması olan AES-256-CBC kullanır. Veri kanalı için HMAC SHA256 karma kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifreleri.

Mükemmel İletme Gizliliği (PFS), bir DHE-4096 anahtar değişimi tarafından sağlanır. Mac uygulamaları Cisco ile IKEv2 kullanıyor’s Yeni Nesil Şifreleme (NGE) protokolü, iOS uygulamaları ise veri kimlik doğrulaması için HMAC SHA2384 ile AES-256-GCM şifreleme kullanır.

NordVPN bir Zero Log VPN mi?

Evet, NordVPN oturum / bağlantı verilerini günlüğe kaydetmez ve benzersiz gizlilik ilkesine sadık kalır. Aslında, şu anda pazardaki bir üçüncü taraf denetim firması tarafından doğrulanan tek sağlayıcılardan biridir.

Netizenler çevrimiçi ortamda tamamen güvende kalırlar. VPN, gelen IP adresinizi veya kimliğinize geri bağlanabilecek herhangi bir şeyi izlemez. Daha fazla bilgi için gizlilik politikalarına bakabilirsiniz..

NordVPN, çevrimiçi etkinliğinizin hiçbir kaydını tutmaz. Bu, çevrimiçi bir oturumun saatini veya süresini izlemediğimiz anlamına gelir ve kullanılan IP adreslerinin veya sunucuların günlüklerini, ziyaret edilen web sitelerini veya indirilen dosyaları tutmuyoruz.

Devlet kurumları tarafından karşı karşıya kaldığında, gerçek ortaya çıkar. Biz’IPVanish ve PureVPN'de olanlar gibi çok sayıda örnek gördüm.

Ancak, NordVPN’s günlüğe kaydetme politikası, bu sağlayıcılara kıyasla, sunucularına el koymaya rağmen vaatlerine sadık kalmak ve hiçbir bilgi vermemek için temiz bir soluktur..

NordVPN DNS / WebRTC / IP'nizi Sızdırıyor mu?

NordVPN tüm sızıntıları içermez. Bunu nasıl bilebilirim? IP veya DNS sızıntısı sorunlarını kontrol etmek için yukarıdaki 3038 numaralı NordVPN sunucusunu 3 farklı sitede test ettim.

WebRTC Kaçak Testi

Önce kapsamlı bir WebRTC sızıntı testi yapmak için https://browserleaks.com/ kullanmaya karar verdim. Aşağıda görebileceğiniz gibi, hiçbir hata bulunamadı. Orijinal IPv4 ve IPv6 adresim görünmez ve NordVPN tarafından verilen IP adresini gösteriyor, yani 172.98.93.182.

NordVPN WebRTC Testi

DNS Sızıntı Testi

İkinci testim için, yukarıdaki sonuçları tekrar kontrol etmek için rezil Mükemmel Gizlilik DNS Sızıntı Testi'ni kullandım. Aşağıda görebileceğiniz gibi, hiçbir şey gerçek kimliğinizi veya konumunuzu göstermez. IP kullanılarak yalnızca tek bir DNS sunucusu tespit edildi: 172.98.93.181.

NordVPN DNS Testi

Eksiksiz Gizlilik Analizi

Gizliliğim konusunda oldukça paranoyak olduğum için başka bir test yapmaya karar verdim. Bu kez ünlü IPLeak.net web sitesinden.

Sonuçlar VPN'in gerçek konumumuzu gizlemede başarılı olduğunu gösterdi. Genel IP aynı: 172.98.93.182 ve DNS sunucusu da: 172.98.93.181!

NordVPN Gizlilik Analizi

NordVPN Uygulama Güvenliği Denetiminden Geçiyor

NordVPN, piyasada, kapsamlı bir denetim sürecinden geçerek uygulamalarını ve VPN yeteneklerini test etmeyi umursamayan birkaç sağlayıcıdan biridir..

9 Ekim 2019 itibarıyla hizmet, üçüncü taraf uygulama penetrasyon testleriyle ilgili bilgileri resmi olarak yayımladı ve sonuçlar Nord'u doğruladı’sıfır günlük ve maksimum anonimlik sözü.

NordVPN Uygulama Güvenliği Denetimi

NordVPN Sunucu Listesi

NordVPN'in şu anda dünya çapında 60 ülkede 5.200'den fazla sunucusu var. Bu NordVPN'in kilit USP'lerinden biridir. Çin, Netflix, BBC iPlayer ve Amazon Prime için farklı NordVPN sunucularını denemekten asla bıkmazsınız.

Aslında, çoğu NordVPN istemcisi size ihtiyaçlarınız için belirli sunucuları seçme olanağı sağlayacaktır. Kullanıcıların Anti-DDoS Koruması, Özel IP'ler, Çift VPN, VPN Üzerinden Soğan ve P2P / Dosya paylaşımı için açık seçenekleri vardır.

Hangi sunucuya bağlanacağınız konusunda hala kafanız karıştıysa, NordVPN daha fazla yardım sağlar. En iyi sunucuyu bulmak için akıllı algoritmalar kullanan bir öneri aracına erişiminiz var.

Sunucu Sayısı ve Konumların Değerlendirilmesi

Ayrıca NordVPN'in Çin'deki GFW'yi atlayıp atlamaması da aklınızı geçebilir. Bu yüzden, yetenekleri biraz araştırdım ve ülkedeki bireyler için erişilebilir olan özel bir Çin web siteniz olduğunu öğrendim..

Öte yandan gurbetçiler, Çin anakarasına iniş yapmadan önce uygulamayı yüklerler. Ne olursa olsun, NordVPN kullanarak ülkede tam destek alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunun nedeni NordVPN’s Gizlenmiş konumları içeren ve şifrelenmiş trafiği gösteren Çin sunucuları listesi “şifresiz”, DPI'ların VPN'yi tanımasını önleme.

Hız Testi: NordVPN Ne Kadar Hızlı??

NordVPN hız testleri ortaya çıkıyor Ortalama 80,00 Mbps'ye dokunan indirme hızları ve 56,68 Mbps'de yükleme ile inanılmaz performans. Hız kaybı, piyasadaki diğer sağlayıcılara kıyasla oldukça az.

Size performans hakkında daha doğru bir sunum yapmak için, yüksek hızlı 100Mbps bağlantıda ABD, İngiltere, Avustralya, Almanya ve Fransa'daki sunucular üzerinde kapsamlı bir hız testi gerçekleştirdim:

Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 91,71 Mbits / s 83,96 Mbits / s 75.81 Mbits / s 65,98 Mbits / s 82,55 Mbits / s 80.00 Mbits / s
Yükleme 60.63 Mbits / s 49,99 Mb / s 50,19 Mbits / s 59,88 Mbits / s 62,72 Mbits / s 56,68 Mbits / s
Ping 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

NordVPN gizliliği ile ünlü olabilir, ancak performans alanlarında da önemli ölçüde iyileşmiştir. Sağlayıcı, kullanıcılara kırılmaz şifreleme sağlarken oldukça şaşırtıcı hızlar sunmayı başarıyor.

Sağlayıcı (önceki değeri) hatta “İlk Oakla Speedtest Önerilen Rozet” 11 Ekim 2018'de NordVPN Basın Sorumlusu Laura Tyrell'in söyleyecek birkaç şeyi vardı ...

Biz’Ookla'dan Speedtest Recommended rozetini almaktan onur duyuyoruz. Bu rozet, uygun maliyetli, iyi düşünülmüş ve hızlı bir VPN hizmeti sunma çabamızı kanıtlıyor. Yıllar boyunca NordVPN dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcısı ile önde gelen bir çevrimiçi güvenlik çözümü haline geldi.

Bu ödülü almasına rağmen, NordVPN, kullanıcılarının OpenVPN UDP protokolünü kullanırken% 30'luk bir hız kaybına maruz kaldığını tahmin ediyor. Hız artışı için anında çözüm, protokolü TCP'ye geçirmek.

NordVPN Torrenting: Büyük Hızla En İyi Sunucular

İndirmelerde inanılmaz bir ortalama 80 Mbps hız sunan 4.900 P2P'ye özgü sunucuların en büyük ağına sahip NordVPN ile güvenle torrent yapabilirsiniz..

Torrent'ler tüm sunucularda desteklenmezken, NordVPN torrent sunucuları toplam 28 ülkede mevcuttur. Bunları özel sunucular menüsünde bulabilirsiniz.

Torrentleri indirirken daha fazla güvenlik için, NordVPN bir SOCKS5 proxy'si bile sunuyor. Bu protokol, yalnızca yetkili kullanıcıların bir sunucuya erişmesine izin vererek kimliğinizi gizli tutar.

UTorrent kullanıyorsanız, “Seçenekler” ve “Tercihler”. Bağlantı menüsüne gidin ve türü seçin “SOCKS5 proxy'si” Proxy Server seçiminde. NordVPN'den önerilen bir P2P sunucusunu seçerek ilgili sunucu adresini ekleyin.

Amerikan Netflix ve P2PTorrenting'in engellemesini kaldırır

Giriş “1080” Port Tipi için tıklayın ve NordVPN kimlik bilgilerinizi girerek ayarları tamamlayın. Bu, torrentleri her indirdiğinizde NordVPN'in SOCKS5 proxy ile birlikte eklediğiniz P2P sunucularını otomatik olarak kullanmasını sağlar!

US Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır

NordVPN ile Netflix ABD'nin engellemesini kaldırın ve izleyin

Evet, NordVPN, VoD'nin engellemesini kaldıran bu en iyi sunucuları kullanarak Netflix'te çalışır. Bunları destek ekipleriyle iletişime geçerek ve Netflix'in NordVPN kullanarak engellemesini kaldırma ile ilgili sorularla yaklaşarak aldım’s en hızlı sunucuları.

# 3038, 2352-2367, 2340-2347, 2332-2335, 2320-2327, 2312-2315, 2228-2307, 2216-2223, 2096-2203, 2052-2087, 2042-2045, 2010-2037, 1906-2005 , 1862-1901, 1806-1857, 1754-1801, 1734-1749, 1709-1732, 1692-1707, 1676-1687, 1652-1659, 1640-1643, 1616-1635, 1580-1607, 1560-1575, 1520 -1539, 1500-1515, 1492-1495, 1470-1487, 1422-1429, 1410-1417, 1402-1405, 1366-1373, 1358-1361, 1322-1346, 1297-1312, 1276-1283, 1260-1271 , 1248-1255, 1236-1239, 1170-1195, 1146-1165, 2404-2411, 2452-2480, 1118-1141, 1054-1113, 1046-1049, 1027-1036, 1016-1020, 1008-1011, 976 -999, 968-971, 956-959, 940-947, 932-935, 896-899, 856-883, 841-851, 829-836, 801-824, 769-780, 714-741, 707-710 , 689-702, 679-684, 645-664, US621-640, 577-617 mobil cihazlarda.

Bu farklı sunucuları defalarca yukarıdan test ettim ve en büyük kütüphaneleri barındıran Netflix ABD, İngiltere ve JP'de başarıyla akış gerçekleştirebildim.

Peki, NordVPN ile Amerikan Netflix'i nasıl elde edersiniz? Bu sunuculardan herhangi biriyle bağlantı kurduktan sonra, Netflix web sitesine gidin. Genel kategorilerde ve girişte bir değişiklik fark edeceksiniz.

NordVPN ile Netflix Nasıl Güvenli İzlenir

Örneğin, “The Walking Dead” yalnızca Netflix'in ABD sürümünde kullanılabilir. Ancak, başarıyla TV şovunun kilidini açmayı ve sunucu ile sorunsuz bir şekilde akış yapmayı başardım # 3038!

NordVPN ile Netflix'i İzleyin

NordVPN Müşterileri Nasıl Destek Alabilir??

Geç cevaplar, yetersiz destek ortamları, tatsız deneyimler hala yaygın. Ancak NordVPN çevrimiçi müşteri desteği hakkındaki fikrimi başarıyla değiştirmeyi başardı.

Uzman yardımı alabilmeniz için çeşitli ortamlar var. Üzerine tıklarsanız “Yardım” sekmesindeki sekmede yukarıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Buraya kullanılabilir bir arama çubuğunuz var. Bu, kullanıcıların alakalı sorguları yazmasına ve saniyeler içinde yanıt almasına olanak tanır, Farklı destek kategorilerini keşfetme zahmetinden kurtulmak.

NordVPN Müşterileri Nasıl Destek Alabilir?

Bununla birlikte, alakalı bir cevap bulamazsanız, bir kategori listeniz de vardır. Bunlar, yalnızca “Başlangıç” NordVPN ile.

Ardından, daha ayrıntılı bilgi için kullanabileceğiniz Faturalandırma, Bağlantı ve Panama sağlayıcısı hakkında Genel Bilgi için ayrı kategorilere sahip olabilirsiniz..

NordVPN Destek Alın

Uzman yardımı için NordVPN 7/24 Canlı Sohbet desteği bile sunmaktadır. Son derece duyarlı ve proaktiftirler ve sorgulama yapıldıktan sonra birkaç saniye içinde yanıt verirler..

Örneğin, VoD engellemeyi kaldırma hizmetini test ederken canlı sohbetlerine yaklaştım. Temsilciye söyledim “Hristiyan” Netflix'te coğrafi kısıtlamaları atlamak için çalışan sunucular hakkında bilgiye ihtiyacım olduğunu.

NordVPN'in cevabı kapsamlıydı ve bize istediğimizden daha fazla cevap verdi. Yanıtta bahsedilen sunucular, yapmaları gerekenler için mükemmel bir şekilde çalıştılar, yani Netflix ABD'nin engellemesini kaldırın.

NordVPN Müşteri Desteği

NordVPN Aboneliğinin Maliyeti?

NordVPN aboneliklerde dört farklı katman sunar. Aylık planlarını 11,95 $, 1 yıllık planı 6,99 $ / ay, 2 yıllık planı 4,9 $ / ay veya en iyi değeri 3,49 $ / ay olarak seçebilirsiniz. (bütçe gereksinimlerinize göre).

Aylık maliyet 11,95 $ 'dan başlar.. Bu, piyasadaki birçok sağlayıcı tarafından kullanılan bir numaradır, böylece daha uzun süreleri olan diğer planlar daha ikna edici görünür..

Kısa bir süre için bir VPN istiyorsanız, sadece aylık kayıt yaptırmanızı öneririm. Çalışmaları için en ucuz VPN'lere güvenen veya çeşitli konumlardan ev ağlarına erişen kullanıcılar, daha uzun süreli planları tercih etmelidir.

Yıllık maliyet sadece 6,99 $ / ay olup, yıllık 83,33 $ fiyattır ve kaldıraç için% 41 indirim sağlar. 2 yıllık plan, aylık fiyatlandırmayı 4,99 $ 'a düşürüyor ve bu da 24 ayda bir 119,76 $ olarak faturalandırılıyor. Harika bir% 58 indirim alırsınız.

Bununla birlikte, en iyi değer için, ayda 3,49 $ 'dan başlayan 3 yıllık anlaşma için gitmenizi tavsiye ederim. Bu, 36 ay boyunca yalnızca 125,64 ABD doları ödediğiniz anlamına gelir!

NordVPN Fiyatlandırması

Sağlayıcı Tarafından Desteklenen Cihazlar

NordVPN, Windows, Mac, Android, iPhone iOS, Linux, Android TV, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Firestick'i destekler.

Daha fazla yardım için NordVPN, NordVPN'in çok sayıda cihaza manuel olarak nasıl kurulacağına dair 80'den fazla öğreticinin bir listesini bile sağlar.

Bu, FlashRouters, Raspberry Pi, NAS cihazları ve daha pek çok platformun ve cihaz türünün kapsamını içerir. 6 cihaza aynı anda bile bağlanabilirsiniz!

Güvenilirlik - NordVPN Saldırıya Uğradı, Trustpilot, Varant Kanarya

Özellikle saldırı olayından sonra tekrar Nord'a olan güvenimizi arttırmak inanılmaz derecede zor. Bu tür şeylerin gerçekleştiğini kabul etsek bile, sağlayıcı GDPR'yi ihlal etti’s 72 saat içinde kullanıcıları bu konuda bilgilendiren veri ihlali politikası.

NordVPN Hack ile ilgili ayrıntılar

Twitter'da büyük bir öfke duyduktan sonra, NordVPN Finlandiya'daki sunucularının iddialarının 21 Ekim'de hacklendiğini doğruladı. Hiçbir kullanıcı verisinden ödün verilmediğini iddia ettiler, ancak birçok endüstri profesyoneli 200-500'den fazla kişinin etkilendiğine dair açıklamalar verdi.

Bilgisayar korsanı diğer iki VPN hizmetini de etkiledi; TorGuard ve VikingVPN Karşılaştırması. İkincisi ve NordVPN güvenli PKI yönetimi uygulamıyordu, TorGuard bunu kullandı, bu yüzden kullanıcıları ihlalden etkilenmedi.

NordVPN Trustpilot Derecelendirmeleri

Daha önce Trustpilot'ta 5 yıldızlı bir derecenin tadını çıkarmadan ve ASA'dan bir azarlama elde ettikleri hakkında birkaç tartışmadan sonra “yanıltıcı” kullanıcıları, TorGuard'dan bir davaya karıştı ve son hack olayı, NordVPN 2.5 yıldızlı bir dereceye indi.

NordVPN Trustpilot Derecelendirmeleri

NordVPN Varant Kanarya

NordVPN’War Gedikli Kanarya şu an için bir düdük kadar temiz, bu da potansiyel müşterilerin ve müşterilerin rahatlığı için günlük olarak güncelleniyor. 5 Aralık itibariyle, bu tür her talep için aşağıdaki sayıya sahiptirler:

 • Gag Siparişler: 0
 • Ulusal Güvenlik Mektupları: 0
 • Bir devlet kuruluşundan varantlar: 0

İnsanlar Ayrıca Soruyor

NordVPN Ne Kadar Güvenli??

Gizlenmiş Sunucular, VPN Üzerinden Soğan, DoubleVPN ve Adanmış IP'ler gibi özellikleri hesaba kattığınızda, NordVPN gibi güvenlik ve anonimlik sunmak için başka hiçbir VPN hizmeti yaklaşmaz.

Bunu HMAC SHA256 karma kimlik doğrulaması ile güçlü AES-256-CBC şifreleme şifrelemesine ekleyin, kullanıcılar NordVPN ile çevrimiçi olarak gizli kalan kimliklerinden tamamen memnun kalabilirler.

NordVPN mi’s Müşteri Hizmetleri Herhangi Bir Mal?

NordVPN, VPN pazarındaki en duyarlı ve güvenilir müşteri destek sistemlerinden birine sahiptir. Kullanıcılar 24 saat canlı sohbet desteği alır ve daha ayrıntılı teknik sorunlar ve sorunlar için bir bilet gönderme sistemine sahiptir..

Sahip olduğum tüm sorular için, canlı sohbet desteği genellikle ilgili cevaplar ve öğreticilere / rehberlere bağlantılar içeren 2 ila 5 dakika içinde bana bir cevap verecektir..

Android TV'lerde veya Firestick Cihazlarında NordVPN Kullanabilir misiniz??

Evet, kesinlikle Android TV'lerde ve Firestick Cihazlarında NordVPN'i kullanabilirsiniz. Aslında, sağlayıcı aslında Android TV'ler için özel bir uygulama sunan pazardaki tek şirkettir..

Ancak Firestick kullanıcıları, “Downloader” uygulama. Ne olursa olsun, NordVPN kurulumu için yardıma ihtiyacınız varsa, kapsamlı Android TV ve Firestick kurulum kılavuzlarımızı takip edebilirsiniz.!

NordVPN Alternatifleri

Çok yönlü bir VPN olarak, Nord için uygun bir alternatif bulmak zordur. Ancak, birkaç isim vermek gerekirse, önce ExpressVPN'e gitmenizi tavsiye ederim (1 yıllık planda 8.32 $ / aylık.).

Bununla birlikte, bu birçok kişi için çok pahalı olabileceğinden, evrensel ama bütçe dostu BVI tabanlı Surfshark'a en az 1,99 $ / ay'dan başlayarak kaydolmanızı öneririm. 2 yıllık bir plan üzerinde.

NordVPN'i Önerir miyim?

Hayır, NordVPN önerilmez. 1,5 yıl önce hacklendi ve pazarlama yanlışlığının ardından Twitter'da iddialarla karşılaşana kadar kullanıcılarını bilgilendirmekle uğraşmadı..

Makul bir fiyata doğru özellikleri sunan çok yönlü bir hizmet arıyorsanız, ancak bu tür olaylardan muafsanız, Surfshark'a kaydolun. Buradan 1,99 $ karşılığında bir plan alabilirsiniz..

Похожие статьи

 • Surfshark İnceleme 2020

  Yargı Yetkisi İngiliz Virgin Adaları Fiyatı $ 1.99 / ay (24 ay için 47.76 $) Sunucular 61+ Ülkede 1040+ Günlüğe Kayıt Yok Kayıtlı Şifreleme...

 • PureVPN İncelemesi 2020

  Yargı Yetkisi Hong Kong Fiyatı 2 Yıllık Plan Sunucularda 2.91 $ / ay 140+ Ülkede 2.000+ Sunucu Günlükleri Sertifika Yok Şifreli Şifreleme AES-256-CBC Engellemeyi Kaldır Netflix...

 • VyprVPN İnceleme 2020

  Yargı Yetkisi İsviçre (Güvensiz) Fiyat 6.67 $ / ay (1 yıl için 80 $) Sunucular 700 Günlük Kayıt Yok Şifreleme AES-256 Engellemeyi kaldır Netflix Evet Torrenting...

 • Windscribe VPN İnceleme 2020

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucusunda 49 $ Fiyat 60 Ülkede 600+ Sunucu Sunucular Evet Şifreleme AES-256 Bit Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrent Evet...

 • Betternet VPN İncelemesi 2020

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucularında $ 2.99 / ay 10 Ülkede 10 Sunucu Günlükleri Günlükleri Kullanıcı Verileri Şifreleme AES-256 (Ücretli) | AES-CBC-128 bit...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me