HideMyAss VPN! Şifreleme ve Protokol Desteği İncelemesi

Piyasadaki diğer tüm VPN'ler gibi, HMA! ayrıca bunun en iyi VPN olduğunu iddia ediyor. Anonimliğinizi çevrimiçi olarak güvence altına almayı vaat ediyor, ancak kullanıcı yorumları var’Son zamanlarda harika olmadı. Bu yüzden işleri test etmeye karar verdim ve bu popüler VPN hizmeti hakkındaki bu görüşlerde ne kadar ağırlık olduğunu kontrol ettim.

HMA! çok benzersiz ve gösterişli web sitesinde bazı uzun vaatlerde bulunuyor, ancak aslında bu kapsamlı HideMyAss VPN İnceleme 2019'da bulmam gereken şey

 • Güvenlik
 • şeffaflık
 • Fiyatlandırma
 • Sunucular
 • Verim
 • uygunluk
 • Destek

Şifreleme için endüstri standardı, askeri sınıf AES-256 şifrelemesidir,’s en güvenli veri şifreleme standardı. Yüzlerce yıldır 24 × 7 çalışan bin süper bilgisayarınız olsa bile bu standart altında şifrelenmiş verileri deşifre edemezsiniz.

Ve HMA! bu standardı dağıtır, böylece verilerinizi bağlantıları üzerinden güvenli bir şekilde aktarmak için bu metrik altında güvenli olarak işaretleyebilirim.

Tünel protokolü desteği için üç farklı protokol varyasyonu sunar:

 1. OpenVPN
 2. PPTP
 3. L2TP / IPSec

Bu üçünden, OpenVPN açık kaynağından bu yana en güvenli ve büyük güvenlik açıklarından uzak olarak kabul edilir. HMA kullansanız da, bu protokolü varsayılan olarak kullanmanızı öneririm! veya başka bir VPN.

PPTP eski bir protokol standardı olarak güvenli değildir ve zayıf olduğu düşünülür, bu yüzden orada olsa bile işe yaramaz.

L2TP / IPSec, iOS platformları için en iyisidir çünkü OpenVPN'in biraz yavaş olduğu bilinmektedir. Eğer yapmazsan’t Hız sorunları ile karşılaşmayın, OpenVPN'e devam edin, ancak bunu yaparsanız, L2TP / IPSec'e geçin, çünkü OpenVPN'den daha küçük bir ölçekte bile nispeten güvenli.

HMA! DNS Sızıntı Koruması İncelemesi

Gerçek IP'nizi çevrimiçi gizlemek, sadece bağlantınızı yeniden yönlendirmek için bir sunucu sunarak kolayca yapılabilecek bir şey değildir. Kullandığınız VPN yoksa, IP'niz kolayca sızdırılabilir’t WebRTC veya DNS sızıntılarına karşı koruma sağlama.

DNS sızıntıları ile ilgili çalışmamızda, sağlam güvenlik vaat eden birçok VPN ile karşılaştık, ancak’t Gerçek IP'nizi çevrimiçi olarak bile gizlemeyin. Çoğu kullanıcı’Bunu bilmiyorum ama bu bilmen gereken bir şey’t Yeni bir plana abone olmayı planlıyorsanız hafife alın.

HMA da öyle! DNS, WebRTC ve diğer sızıntı türlerine karşı koruma?

Şaşırtıcı bir şekilde, kesinlikle!

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları

 1. https://browserleaks.com/webrtc (Temizle)
 2. https://www.doileak.com/ (Temizle)

DNS Sızıntıları:

 1. https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (Temizle)
 2. https://www.dnsleaktest.com/ (Temizle)

IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:

 1. https://ipleak.net/ (Temizle)
 2. https://ipx.ac/run/ (Temizle)

Bu hizmetin birden fazla güvenlik yönünü nasıl titrek ve güvenilmez bulduğumdan sonra,’t HMA bekliyor! hiçbir sızdırmaz olması için. HMA! ancak kayıt politikası ve yargı yetkisi bu kadar uygun olmazsa, bu kadar açık sızdırmaz olması nedeniyle Torrenting için mükemmel bir seçim olurdu.

HideMyAss! Uygulama Dosyası Kontrol İncelemesi

Uygulamalar, bilinen veya güvenilir sağlayıcılardan gelse bile, potansiyel olarak cihazınıza zarar verebilecek veya verilerinizi tehlikeye atabilecek motorlar veya kötü amaçlı yazılımlar taşıyabilir.

Sisteminizin çalışmadığından emin olmak için’Bu şekilde taviz verilmiyorsa, bir uygulama kontrolü çalıştırmanız gerekiyor.

Bu görev için kullandığım en iyi site Virustotal.com.

Genellikle kötü amaçlı yazılım veya şüpheli bir motor taşıma şansı yüksek olan uygulamalar için masaüstünü kontrol ederim..

HMA!’s Windows uygulaması, 60 farklı testte hiçbir motor algılanmadan bu testten çıktı.

HideMyAss VPN İncelemesi

HMA'ya abone olmayı hiç düşündüyseniz, göz ardı edilemeyecek bu güvenlik kusurlarına ciddi bir şekilde bakmanız gerekir..

yargı

Birleşik Krallık.

İşte burada HMA'nın sahibi Privax Limited var! dayanır.

Privax Limited, çevrimiçi gizlilikle ilgili birden fazla ürüne sahip ünlü güvenlik şirketi Avast tarafından 2015 yılında satın alındı. Ve Avast, Çek Cumhuriyeti'nde olmasına rağmen, HMA! hala İngiltere dışında faaliyet gösteriyor.

İngiltere, herhangi bir VPN'nin dayanabileceği güvenli bir yer değildir. Yargı yetkileri konusundaki çalışmamızda İngiltere, veri güvenliği söz konusu olduğunda dünyanın en tehlikeli yerleri arasındaydı. Bir VPN orada bulunuyorsa, hükümet gag emirleri, veri iade talepleri vb..

Verileriniz güvenli değilse’s HMA yapım Birleşik Krallık'ta park! ile ilişkilendirilecek güvenli ve anonim bir sağlayıcı arıyorsanız uygun olmayan bir seçim.

Kerestecilik

Tüm VPN'ler sıfır günlük taşıdıklarını söylüyorlar, ancak her zaman, tüm sektördeki farklı günlük politikaları hakkındaki çalışmamızda doğruladığımız gibi arka planda saklanan bazı veriler var.

Ancak bir VPN yapmadığı sürece’t Kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri depolamak, kullanıcılar için güvenli kabul edilebilir, ancak HMA! bu kategoriye gir?

Hayır değil’t. Buraya’neden:

HMA! aşağıdaki günlükleri tutar:

 1. Kullanıcı adı
 2. Bağlantı zaman damgaları
 3. Bant genişliği günlükleri
 4. Kullanıcının IP adresi
 5. Kullanıcının bağlandığı VPN sunucusunun IP adresi

Ve o’sadece hassas bilgileri depolamakla kalmaz, aynı zamanda saklandığı zaman periyoduyla da ilgilidir, her şeyi bir kullanıcı için daha da tehlikeli hale getirir.

HMA! bu günlüklerin tümünü 30 gün boyunca saklar. o’Hassas verilerinizin HMA ile tutulduğu bir ay! ve bunu veri depolama yerinin İngiltere içinde olduğu gerçeğiyle birleştirirseniz,’HMA'ya güvenmeniz için yer kalmadı! hiç.

Sağlayıcı ayrıca yakın geçmişte hassas kullanıcı verilerini, bazı kullanıcıları için hapis cezasına neden olan yetkililere açıkladığı davalarda yer almıştır..

Bir şey’HMA kullanırken asla yasadışı bir şey yapmamalısınız! herhangi bir makamdan sipariş geldiğinde, sağlayıcı kesinlikle verilerinizi bırakacaktır. Ve bunu yapmayan bir kullanıcı olsanız bile’t HMA'ya abone olarak yasadışı bir şeye şımartın! tavsiye edilmez.

HMA! Genel olarak üç tür fiyatlandırma planı sunar, ancak şu anda sınırlı bir uzun vadeli plan vardır.’s de mevcuttur.

Tüm HMA'ya erişebileceksiniz!’her planın özellikleri.

 1. Aylık Abonelik Planı: 11,99 ABD doları bir kez faturalandırılır.
 2. Yıllık Abonelik Planı: Bir kez 83,88 ABD doları fatura (aylık 6,99 ABD doları).
 3. İki Yıllık Abonelik Planı: 119,76 ABD doları bir kez faturalandırılır (ayda 4,99 ABD doları).
 4. Özel Plan: Üç Yıllık Abonelik Planı: 107.64 $ bir kez faturalandırılır ($ 2.99 / ay).

HideMyAss VPN Fiyatlandırma İncelemesi

Bu planlar ve fiyat etiketleri de HMA! Teklifler?

HMA olarak benim görüşüme göre değil!’s fiyatlandırma planları sadece overpriced değil, aynı zamanda çelişkili.

Aylık plan yaklaşık 12 $ 'dan çok yüksek fiyatlandırılıyor. ExpressVPN değilseniz, böyle bir planın fiyat aralığı 7-8 $ 'ı aşmamalıdır..

Aylık plandan sonra HMA! Yıllık anlaşmaya doğrudan atlar, bu da 6 aylık bir anlaşma gibi bir aracı plan olması gerektiğinden biraz gariptir. HMA gibi görünüyor! Kullanıcıları daha büyük planları satın almaya itmek istiyor, dolayısıyla aylık anlaşma böyle hissettiriyor’Diğer planların daha iyi ve daha ucuz görünmesini sağlamak için orada.

Ama HMA! Sen’bununla çok akıllı değilim!

Planı 2,99 $ / ay olarak sunan yeni değer anlaşması, üç yıllık plana abone olmanızı ve bir kez fatura edilen 107,64 dolarlık büyük bir miktar öksürmenizi gerektirir; bu, aslında ödemeniz gereken fiyatla karşılaştırıldığında daha düşük bir tutardır. aynı sağlayıcıdaki 2 yıllık plan.

Gerçekten yapmam’t HMA'nın fiyatlandırma stratejisinin arkasındaki mantığı anlama! şu.

Fiyatlandırma kafa karıştırıcıdır ve hizmete abone olmak isteyen herhangi bir kullanıcı için kolay olmaz.

Ve 2.99 $ / ay fiyatı ucuz görünmekle birlikte, birçok kritik cephede özellik eksikliği ve başarısızlık HMA yapar! Daha az bir fiyat etiketi için Surfshark gibi güçlü bir VPN alabileceğiniz göz önüne alındığında kötü bir seçim gibi görünüyor.

HideMyAss Ücretsiz Deneme ve Ödeme Yöntemi İncelemesi

HMA! hizmetini güvenle test edebileceğiniz toplam 60 günlük bir süre sunar.

Denemenin ilk 30 gününü etkinleştirmek için geçerli bir Paypal veya kredi kartı numarasına ihtiyacınız var.

HideMyAss Ödeme Yöntemi İncelemesi

İkinci 30 günlük deneme süresi için planlar için ödeme yapmanız gerekir, ancak yine de bu süre için geçerli olan geri ödeme teklifinden sorumlusunuz.

HMA kullanabileceğiniz gün sayısı! ücretsiz kesinlikle ücretsiz bir deneme hizmeti değil, sadece bir geri ödeme süresi sunan diğer sağlayıcılarda ne alabilirsiniz daha çok daha fazla. Ama HMA! ikisini de sunar.

30 günlük ücretsiz deneme sürümü bir kredi kartı veya Paypal numarası gerektiriyor, ancak NordVPN gibi’Bunu bile gerektirmez, yani HMA! deneme süresinin geçerliliğini koruduğu gün sayısını azaltmak anlamına gelse bile, bu engeli kaldırmak için burada çalışması gerekiyor.

HMA!’s geri ödeme politikası kulağa kolay gelebilir, ancak 10 GB bant genişliği sınırını geçerseniz geri ödeme talebinde bulunmayacağınızı unutmayın, bu nedenle dikkatlice takip edin.

Ödeme yöntemlerine gelince, HMA için ödeme yapmak için sadece üç yöntem kullanabilirsiniz!’s fiyatlandırma planları:

 1. Kredi kartları
 2. Paypal
 3. Skrill

Ödeme seçenekleri, HMA'dan bu yana en popüler iki ödeme yöntemini kapsar! doesn’Bitcoin veya başka bir kripto tabanlı ödeme desteği sunma (Bu, kullanıcının ödeme bilgilerini gizli tutmasını sağlar), markanın mevcut endüstri dinamiklerini ve müşterilerin tam olarak ne istediğini anlamak için uzun bir yol kat etmesi gerektiğine inanıyorum..

PureVPN 15+ ödeme yöntemi sunuyor ve’s endüstri lideri bir hizmet yani HMA! farklı alanlarda başvurabileceği ve mevcut hizmet standartlarını düzeltebileceği veya hatta daha iyi ayarlayabileceği birçok ölçüt var.

Dünya çapında 190'ın üzerinde yerde HMA! Sektördeki en çeşitli sunucu dağıtımlarından birine sahiptir.

ExpressVPN ve NordVPN gibi birçok üst VPN, listelerinde 2000-4000 sunucu arasında herhangi bir yerde sunduğundan, sundukları toplam sunucu sayısı 940+'dır..

HideMyAss Sunucu İncelemesi

Ancak, ağdaki kullanıcılar bunu yapmazsa sunucuların sayısı belirli bir sayının ötesinde durur’t Trafik darboğazları ve dolayısıyla daha düşük hızlar. Bir VPN ister 1000 ister 3000 sunuyor olsun, fark hızlardaki performans açısından çok fazla değil.

Bir VPN'nin sunucu sunduğu konumların sayısı, kullanıcı deneyimini etkileyen inanılmaz derecede önemli bir faktördür. Bunun nedeni, kullanıcı belirli bir sunucuya ne kadar yakınsa, bağlantı şeridinin kat etmesi gereken fazla mesafe olmadığı için hızlar o kadar hızlı olur.

İşte HMA burada! Bazı önemli puanlar alır. 190+ sunucu lokasyonu dünyaya yayılmıştır. Antarktika hariç, 6 yaşadığı kıtadaki kullanıcılar HMA'nın belirli bir sunucusuna çok yakın olabilir! Sunucu ağı.

Çoğu VPN sağlayıcısı’t Çoğu VPN kullanıcısı bu yerlerde bulunduğundan Avrupa ve Kuzey Amerika bölgeleri dışında birçok sunucu sunmaz, ancak HMA! Guam, Butan, Filistin, Yemen, Kenya, Malavi ve hatta Kuzey Kore gibi garip yerlerde sunucuları var.

Ben sahibim’Bu yerleri HMA kadar acımasızca kapsayan başka bir VPN görmedim! Yapıldı.

Üstelik bu sunucuların çoğu gerçek çıplak metal sunuculardır..

Hız şifrelemesi VPN'lerle anlaşılabilir, çünkü ağır şifreleme, protokol desteği ve bağlantıları üzerinden yeniden yönlendirmeleri vardır, bu da hızların azalmasına neden olan hızlara baskı yapar. Ancak, bu hız kaybının katlanılabilir olduğu bir derece vardır, bunun ötesinde hızlar sinir bozucu veya kullanılamaz hale gelebilir.

Bir VPN için maksimum hız kaybı% 25-40 ve HMA aralığında olmalıdır!’s hızları genellikle bu aralıkta şükürler olsun.

50 Mbps internet bağlantı hızı kullanıyorum.’t Hızların 30 Mbps işaretinin altında kalmasına neden olan herhangi bir VPN gibi.

5 farklı HMA üzerinde hız testleri yaptım! sunucular, hepsi farklı kıtalardan ve ortalama hızlar:

 • Ping: 72 Bayan
 • İndirme Hızları: 32.16 Mbps
 • Yükleme Hızları: 27.92 Mbps

HMA! İle hızları bundan daha fazla elde edebilirsiniz, ancak bazı sunucularda özellikle Orta Doğu ve Kanada'da olmak üzere, zaman zaman% 50'den fazla hız kaybı bekleyebilirsiniz. Avrupa ve Asya Pasifik, çoğu sunucuda yaklaşık% 35 hız kaybı ile en yüksek hızlara sahiptir.

HMA! Torrenting İncelemesi

Yapılmayan VPN'ler’t Torrenting'i destekleyin, açıkça söyleyin, ama HMA! degil’böyle değil.

Torrenting'i destekleyip desteklemediğinden bahsetmiyor, ancak birçok kullanıcı HMA'nın farklı forumlarından şikayet etti! Torrent için hiç uygun değil.

Birçok kullanıcı, HMA kullanırken DMCA bildirimleri aldı, daha düşük hızlar yaşadı ve hatta tam kesimler aldı! Torrenting için ve ben şahsen de yaşadım.

Sadece 2 Mbs değerinde basit bir kitap indirmesi 3 dakika sürdü, bu HMA'dan çok ağlıyor! genel taramada oldukça iyi hızlar. Yani, don’Eğer ağır Torrenting'e düşkünseniz, bunun için gitmeyin.

HideMyAss VPN Netflix Bloke Açma İncelemesi

HMA bekliyordum! Netflix ABD ve diğer birçok ülkede engellemeyi kaldırmak için, ama hayal kırıklığına uğradım. o’çünkü Netmalix'e herhangi bir HMA kullanarak bağlanmaya çalıştığımda!’sunucuları, bu kötü Netflix proxy hatası aldım.

Netflix proxy hatası

Netflix, hizmetlerini sunduğu farklı ülkeler için farklı içerik kitaplıklarına sahiptir ve üzerindeki bazı içerikler tüm ülkelerde kullanılabilirken, bazıları’t. Ve şu’VPN'ler devreye giriyor. Ancak Netflix, hizmetine VPN tabanlı bağlantıları ayıklamak için güvenlik duvarını kullandığı için sitesine bir VPN yasağı koyduğunda bu sorunu karmaşık hale getirdi..

Günümüzde, sadece bir avuç VPN, akış devi tarafından sunulan Netflix ABD ve diğer bölgesel kütüphanelerin engellemesini kaldırmaya çalışıyor ve bunu kesin olarak söyleyebilirim, HMA! Aralarında değil.

Burada HMA olarak farklı veya benzersiz bir şey yok! sadece aşağıdakiler de dahil olmak üzere yalnızca en popüler platformlar için istemci uygulaması desteği sunar:

 • pencereler
 • Mac
 • Android
 • iOS
 • Linux

HideMyAss VPN Uygulamaları Uyumluluğu

Firestick, Kodi ve diğer niş cihaz meraklıları için HMA! degil’t Olmadığı için sizin için doğru seçim’t Böyle bir platform için yerel destek sunma.

HMA! yönlendirici desteği sunar, böylece tüm cihazlarınızı otomatik olarak bağlantı üzerinden yönlendirebilirsiniz.

Tek bir hesapta, hizmeti aynı anda 5 farklı cihazda kullanabilirsiniz, bir süre önce sağlayıcı tarafından büyük bir iyileştirme yapabilirsiniz.’t Aynı anda 2'den fazla cihaza giriş yapın.

Uygulamaların kullanılabilirliği söz konusu olduğunda, yapılandırılması ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Tek tıklamayla bağlantı girişimleri ve basit sunucu değişimleri sadece istediğiniz konuma bir kez tıklayarak / dokunarak, HMA'nın başlıca UX USP'lerinden sadece birkaçı! uygulamaların.

HMA! geçmişte yavaş ve neredeyse yok olan müşteri desteği konusunda çok sayıda kullanıcı şikayeti vardı. Sadece o günlerde e-posta tabanlı destek sundular, ki bu bariz nedenlerden ötürü VPN gibi bir teknik servis için uygun değil.

Şimdi HMA! 'Nın canlı sohbet desteği ile bu tür sorunlar ortadan kalktı.

HideMyAss VPN Destek İncelemesi

Sohbet desteği yöneticileri canlı sohbetlerini yönetir ve sorgularınıza ayrıntılı cevaplar verir. Onlara Firestick desteğini sordum ve oldukça tatmin edici bir cevap aldım, böylece desteklerinin kesinlikle endüstri standartlarına göre işaretlendiğini söyleyebilirim.

Sonuç

Şimdi son görüşmeye!

HMA'ya abone olmanızı öneririm!?

Büyük Hayır!

Neden?

HMA! doesn’t Netflix, Torrenting veya herhangi bir diğer akış tabanlı etkinliği destekliyorsa, 30 günlük bir süre boyunca hassas değer ve bu günlükleri tutar ve’VPN'lerin içinde olması çok güvenli bir yetki alanı olmayan İngiltere merkezli.

Ortalamanın üstünde hızlar, dostça deneme politikaları, iyi kullanıcı arayüzü ve UX tasarımları ile çoklu cihaz desteği ve tüm sorun giderme sorunlarınızı çözmek için canlı sohbet desteği gibi bazı iyi pozitifler var. Ancak bu pozitifler karşısında bile olumsuzluklar göz ardı edilemeyecek kadar fazla.

Yani yapma’t HMA! için git, çünkü sunduğu ve sunma hizmeti için overpriced’t Diğer sağlayıcılardan alabileceğiniz ve daha düşük bir fiyat etiketi için alabileceğiniz birçok iyi özellik içermiyor.

Çok daha iyi ve daha ucuz bir VPN için Surfshark'a veya bütçeniz varsa ExpressVPN'e gidebilirsiniz, ancak şimdilik’HMA'ya abone olmayı bile düşünmeyin!.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me