Betternet VPN İncelemesi 2023

yargı Kanada
Fiyat 1 Yıllık Planda 2,99 ABD doları / ay
Sunucular 10 Ülkede 10 Sunucu
Kütükler Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydeder
Şifreleme AES-256 (Ücretli) | AES-CBC-128 bit (Ücretsiz)
Engellemeyi kaldır Netflix Hayır
torrenting Hayır
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi https://www.betternet.co/
uygunluk Windows, Android, Apple

Çok nadiren ücretsiz VPN’leri öneririm.

Betternet ve diğer benzer ücretsiz VPN’ler, tamamen güvenli olmamak, verilerinizi ve performans sorunlarınızı korumamak için birçok reklam sunmaya oldukça duyarlıdır.

Ancak Betternet,’Bu Ücretsiz VPN’ler gibi değil ve anonimliğinizi çevrimiçi olarak güvence altına almak için harika bir seçenek olabilir.

Başlangıçta, VPN bu iddiaları yerine getirdi ve o zamandan beri en popüler Android VPN’lerinden biri oldu. Ancak Betternet’CSIRO çalışması, sağlayıcının kullanıcılara reklam sattığını ve bu nedenle çerezlerin cihazlara yüklenmesine izin verdiğini gösterdiğinden, ünü yokuş aşağı gitti.

Bu kapsamlı Betternet İncelemesi, hem PREMIUM hem de sağlayıcının ücretsiz tekliflerine odaklanacaktır. Yani, daha fazla uzatmadan, izin ver’s VPN’nin derinlemesine analizine başlarken!

Artıları

 1. Test için 7 Günlük Ücretsiz Deneme
 2. Beş Eşzamanlı Bağlantı (Premium Sürüm)
 3. Tüm Popüler Platformlar için Yerel Uygulamalar
 4. Premium Sürümünde Reklam Yok

Eksileri

 1. IP ve DNS sızıntıları
 2. Kötü Gizlilik Politikası
 3. Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydeder (Ücretsiz Sürüm)
 4. Ücretsiz sürüm reklamlar sunar
 5. Yetkililerle işbirliği yapar

Not: Her iki premium paket de benzer özellikler sunar. Ancak, her iki pakette protokol seçim seçeneği sunulmaz.

Contents

Betternet Planları ve Fiyat İncelemesi

Çoğu kişi Betternet’e kaydolmayı düşündüğünde, genellikle “Bedava” sağlayıcıdan teklif.

Ancak Betternet tarafından sunulan daha fazla premium özelliğe sahip ücretli bir sürüm var ve çoğunlukla uygun fiyatlı.

 • Aylık Abonelik: 11,99 ABD doları bir kez faturalandırılır
 • Altı Aylık Abonelik: 3,99 ABD doları / ay (23,99 ABD doları bir kez faturalandırılır)
 • Yıllık Abonelik: $ 2.99 / ay (bir kez 35.99 $ faturalandırılır)

Betternet Planları ve Fiyat İncelemesi

İlgili platform / cihaz için VPN uygulamasını indirmeniz ve ardından “Yükselt” bu planları görmek için.

Betternet VPN İncelemesi 2023

Betternet olsaydım, PREMIUM VPN’lerin pazarında sağlam bir üne sahip olana kadar aylık fiyatlandırmayı 10 doların altına indirmeyi düşünürdüm.

6 aylık bir plan var, bu da aylık fiyatlandırmayı aylık 3,99 dolara indiriyor.

Bu, başlangıç ​​fiyatında yalnızca% 23’e kadar% 67 indirim alacağınız anlamına gelir!

1 yıllık plan, en iyi değeri sunar. Aylık sadece 2,99 ABD dolarıdır ve bu tutar 12 ay boyunca bir kez faturalandırılan 35,99 ABD dolarıdır!

Bu planın fiyatı ucuz ama burada sorun 2.99 $ / ay ile aynı fiyat için, Betternet’ten çok daha iyi bir VPN hizmeti olan NordVPN aboneliğini güvence altına alabilirsiniz..

Farklı Cihazlar için Farklı Fiyatlandırma!

Daha önce de belirtildiği gibi, Betternet başlangıçta web sitelerinde bir fiyatlandırma sayfası sunmadı. Bu, birçok müşterinin öncelikle ÜCRETSİZ bir hizmet olduğuna inanmasına yol açtı. Ancak, son zamanlarda mevcut fiyatlandırmayı görebileceğiniz yeni bir sayfa oluşturdular. Zor kısmı, yukarıda gördüğünüz fiyatlandırmanın yalnızca Windows uygulamasında ve web sitesinde tutarlı olmasıdır. Şimdi Betternet, çeşitli cihazlarda müşterilere farklı planlar sunuyor. Bu destek sayfasına bir göz atın.

Farklı Cihazlar için Farklı Fiyatlandırma!

Doğrudan web sitelerinden veya Windows uygulamalarından kaydolursanız, aylık 11,99 ABD doları, 6 ay için 23,99 ABD doları ve 12 ay için 35,99 ABD doları ödemeniz gerekir. Ancak, iOS veya Android uygulamalarından bir abonelik satın alırsanız, daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Aylık maliyetler aynı olsa da, yani 11,99 $, 6 ay için 47,99 $ (maliyette 24 $ artış) ve 1 yıllık plan için (maliyette 36 $ artış) 71,99 $ ödemeniz gerekecektir. Planı satın almayı seçtiğiniz yer tamamen size kalmış!

Betternet Ücretsiz VPN İncelemesi

Odadaki fili ele almanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Betternet, BEDAVA için bir engelleme ve anonimlik aracı sağlamak için oldukça sağlam bir sisteme sahip olmanıza rağmen, müşterilerinize dürüst olmanız şarttır. Genellikle, CSIRO çalışmasında bulunan aynı akıl yürütme nedeniyle kullanıcılara ücretsiz olduğunu iddia eden sağlayıcılardan uzak durmalarını öneririm. KULLANICILAR VPN’lerin sunucular, destek, uygulama geliştirme / bakım ve daha fazlası için ödeme yapmak için paraya ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Bu dünyada hiçbir şey ücretsiz değildir ve VPN’ler kesinlikle değildir. Ücretsiz öğle yemeği diye bir şey yoktur ve sonunda bunun için ödeme yaparsınız. Çevrimiçi gizlilik endüstrisinde bu, dijital anonimlik ve güvenliğinizden ödün vermek anlamına gelir. Betternet, ÜCRETSİZ VPN hizmetini kullanmak için belirli uygulamaları yüklemek veya video izlemek için öneriler sunan çok sayıda reklam şirketi ile çalışır. Şimdi, web sitenizde daha önce bahsettiğiniz, buna saygı duyuyorum.

Betternet Ücretsiz VPN İncelemesi

Bununla birlikte, müşterileriniz arasında güven geliştirmek istiyorsanız, birlikte çalıştığınız bu reklam şirketlerinin, kullanıcıların cihazlarına ekstra çerezler yükleme yeteneğine sahip olduklarını da bildirin. Bu, kullanıcı etkinliği ile ilgili sekmeleri tutmalarını sağlar ve reklam verdikleri sitelerden birini ziyaret ederseniz, Betternet’in başarılı olduğunu bilirler. Muhtemelen kullanıcı bir satış yaparsa, Betternet para kazanabilir ve bir VPN yönetiminin genel maliyetleri için ödeme yapabilir.

Sonuç olarak, uygulama indirmeyi veya birkaç promosyon videosunu izlemeyi gerektiren bu tür uygulamaların kullanımı Betternet kullanıcılarını rahatsız etmiyorsa, ücretsiz VPN içeriğin engelini kaldırmak için hiç de kötü değildir. Çılgın değişen sunuculara gidin ve tek bir kuruş ödemeden işinizi yapın. Yine de gizlilik ve güvenlik arayan kullanıcılar için kesinlikle diğer premium sağlayıcılara göz atmanızı öneririm.

Betternet Ödeme Yöntemleri İncelemesi

Betternet’in premium sürümüne geçmeye karar verirseniz, ödeme için çok sayıda seçeneğiniz olmalıdır. Sizin için şanslı olan sağlayıcı, çoğu alıcı için olağan seçenekler olan VISA, MasterCard ve PayPal’ı destekliyor. Ancak, bu seçim oldukça sınırlıdır ve birkaç kullanıcının favori planlarını satın almasını engelleyebilir. Betternet, ödeme yöntemlerine daha fazla çeşitlilik eklemek için çalışmalıdır. Eşsiz anonimlik sağladıkları için Bitcoin gibi kripto paralar da eklemeliler.!

Betternet Ödeme Yöntemleri İncelemesi

Betternet Para İade Garantisi

Herhangi bir ücretsiz deneme veya para iade garantisi sunmayan sağlayıcılardan nefret ediyorum. Ancak Betternet, kullanıcılarını etkilemez. Premium hizmeti kolayca test etmenizi ve VPN sağlayıcısını kullanmaya devam etmek isteyip istemediğinize karar vermenizi sağlayan 30 günlük bir geri ödeme garantiniz var. Ancak, bu planla ilgili tek sorun, en az söylemek gerekirse, oldukça haksız olan geri ödemeyi elde etmek için 50 MB’den az veri kullanmanızdır..

500 MB’tan fazla bir şey tercih ederdim. Bu şekilde, en azından kullanıcılar hizmetin akış ve çevrimiçi oyunlar için yeterince iyi olup olmadığını test edebilir ve görebilir. Aksi takdirde, gereksinimler çok zorsa, geri ödeme garantisinin kullanımı nedir? Çok fazla işe yaramaz, çünkü pek çoğu geri ödeme almaya hak kazanamaz. Bununla birlikte, önemli olan kullanılabilirliktir, böylece Betternet yine de politikayı geliştirmeye çalışabilir.

Betternet Ücretsiz Deneme İncelemesi

Premium planlar bile bir tartışmadan çıkarıldığı için web sitesinde ücretsiz deneme hakkında bilgi yoktur. Bununla birlikte, kullanıcılar herhangi bir premium paket üzerinde yedi günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanma olanağına sahiptir. Bu özelliği kullanmak için kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Yedi günlük süre içinde iptal edemezseniz, Betternet en pahalı plan olan aylık trafik için ücret alır. Bir kullanıcının bir hizmet için ödeme yapmasını sağlayan bu akıllı taktikler, en azından.

Betternet Nasıl Para Kazanıyor – Kazanç Modeli

Daha önce de belirtildiği gibi Betternet, hizmetini sunmak için benzersiz bir ortam kullanır. Para kazanmak için genellikle iki platform kullanır. Birincisi, ücretsiz sponsorlu reklamlar sunmaktır. Tüm mobil uygulamalarda “bir uygulama yükle” buton. Bu düğmeyi tıkladığınızda birkaç seçenek sunulur. Uygulamayı yüklerseniz Betternet para kazanır. Diğeri “bir video izleyin ve bağlanın” platformudur. İzlediğiniz her video için VPN nakit kazanır.

Neden Premium Sürüm Sunuyorlar??

Betternet bazı bölgelerde hizmetini yüksek görünse de, bir şeylerin çoğu yerde de oldukça şeffaf oldukları kesin. Farklı VPN hizmetlerini incelemek için harcadığım tüm yıllar boyunca, Betternet, aslında kazanç modelinden bahseden ilk karşılaştığım. Çoğu ücretsiz VPN, bir VPN hizmetini yönetmenin maliyetlerini takip etmek için uygulamalarını belirtmez.

Sonuçta hiçbir şey ücretsiz çalışamaz! Bir VPN hizmeti, sunucu bakımı, uygulama geliştirme ve yükseltmeler, personel maaşları ve teknik destek maliyetleri dahil olmak üzere birçok şey için ödeme yapmak zorundadır. Betternet, “sponsorlu uygulamalar” ve “bir video izle” maliyet ve sunucu bakımı için ödeme yapmak. Ancak, bu açıkça bir VPN yönetiminin diğer maliyetlerini kapsamaz.

Bu nedenle İK giderlerini, özel sunucularını ve yeni eklenen yerleri karşılamak için premium bir sürüm sunuyorlar. Dolayısıyla, Betternet gibi tanınmış bir hizmetin bir VPN yönetim maliyetini yönetmek için iki farklı modele güvenmesi gerekiyorsa, diğer ücretsiz hizmetler ne yapar? Bilgilerinizi kullanıcı verilerinde başarılı olan üçüncü taraflara satıyorlar!

Betternet VPN Cihazı Uyumluluk İncelemesi

Çoklu giriş özelliği, kullanıcıların en iyi VPN’ler tarafından, kullanıcıların tek seferde birden fazla cihazda tek bir VPN aboneliği kullanmasına izin vermek için sunulur.

Ancak VPN’yi bir yönlendiriciye kurma olasılığı varsa, VPN’i çoklu girişlerde herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz..

Betternet VPN, maksimum kullanıcı kolaylığı oluşturmak için yeterince iyi bir sayı olan 5 Çoklu Oturum Açma (Yalnızca Premium Sürüm) sunar. Sen yapma’Bununla birlikte, yönlendirici desteğine sahip olmakla birlikte, Betternet aynı zamanda neredeyse tüm büyük platformlar ve tarayıcılar için yerel uygulamalar sunar, böylece yönlendirici desteği büyük bir endişe değildir.

Bunlar, sırasıyla iTunes ve Google Play mağazasında bulunan iOS ve Android uygulamalarını içerir. Mozilla Firefox ve Google Chrome için tarayıcı uzantılarının yanı sıra Windows, Mac ve Linux kullanan masaüstü PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar için de yazılımınız var..

Windows için Betternet

Windows için Betternet uygulaması oldukça sezgisel ve kullanıcı dostudur. Çoğu tarayıcı uzantısının görünüşüne benzer şekilde, dikdörtgen şeklinde bir uygulama ile oldukça basit bir tasarıma ve görünüme sahiptir. Bununla birlikte, kullanıcılar bağlantı için kullanılabilir sunuculara hızlı erişime sahiptir. VPN’yi kullanmaya başlamak için, bağlan düğmesine basmanız ve favori web sitelerinizin engellemesini kaldırmanız yeterlidir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Betternet Ücretsiz Deneme İncelemesi

Mac için Betternet

Daha önce Betternet, Mac cihazları için yerel bir uygulama sunmuyordu ve kullanıcıların VPN’yi işletim sisteminde manuel olarak yapılandırmasını gerektiriyordu. Ancak, birkaç yıl yolda ve sağlayıcı şimdi bir Mac uygulaması bile sunuyor. Uygulama, Windows benzerlerine tamamen benzer ve BBC iPlayer, Hulu, Vimeo, Netflix ve daha fazlası gibi coğrafi olarak engellenen sitelere kolay erişim sağlar.

Betternet VPN Cihazı Uyumluluk İncelemesi

Android için Betternet

Android cihazlarda Betternet VPN kullanmak istiyorsanız, Android uygulamalarını Google Play mağazasından almanız gerekir.

Uygulama ücretsiz ve premium servis olmak üzere iki farklı versiyon sunuyor.

Betternet VPN’Android ücretsiz sürümü’t Tüm özellikleri veya sunucuları sunarken, premium hizmet aboneliği sağlayıcı tarafından tüm özelliklerin engelini kaldırır.

Betternet VPN’in nasıl kullanılacağını öğrenmek hiç de zor değil.

Bir kere sen’Android uygulamasını yükledikten sonra, gitmek için sadece 3 basit adım gerekiyor:

 • Sadece üzerine dokunun “Bağlan” buton
 • Uygulama şimdi bağlantıyı başlatacak. Birkaç saniye bekleyin
 • Betternet VPN Android uygulaması artık bağlı!

Betternet Para İade Garantisi

İOS için Betternet

İPhone ve iPad cihazları için Betternet uygulaması çevrimiçi anonim olmanın basit bir yolunu sunar. Ancak, Android muadili gibi, Betternet uygulamasının iTunes mağazasında iki sürümü var. Ne olursa olsun, her ikisi de kısıtlı içeriğe erişmek için web sitelerinin engellemesini kaldırabilir veya sunucuları değiştirebilir. Bu yüzden gerçekten bir sorun değil, özellikle ÜCRETSİZ plana gitmek istiyorsanız.

İPhone için Betternet

Chrome için Betternet

Betternet’ten Chrome Uzantısı oldukça dikkat çekici ve Firefox sürümünden çok daha iyi. VPN uzantısının genel performansını engelleyen birkaç hata olmasına rağmen, kullanımı oldukça güvenilirdir. Ayrıca, Chrome uygulaması oldukça yenidir ve uygulamanın masaüstü sürümleriyle aynı arayüze sahiptir. Firefox biri muhtemelen hala geliştirme aşamasında.

Tarayıcılar için Betternet

Firefox için Betternet

VPN sağlayıcısıyla tamamen tarafsızsam, Betternet’in Firefox uzantısı ile hayal kırıklığına uğradım. Eklenti çok fazla çalışma gerektirir ve uzantının bir sunucuya bağlanmasını sağlamak için kılavuzu takip etmek son derece tahriş edicidir. DNS ve IP sızıntılarına sahip olduğu tespit edildiğinden, tarayıcı uzantısından herhangi bir katı güvenlik veya anonimlik beklemeyin..

Akıllı TV / Yönlendirici / Oyun Konsolları için Betternet Desteği

Betternet, Smart TV / Yönlendiriciler / Oyun Konsolları için herhangi bir destek sunmaz. Aslında, hizmet yukarıda belirtilen tüm cihazlarla uyumsuz olduğunu iddia eder. Bu, VPN’yi yalnızca akıllı telefonlarınızda, tabletlerinizde, dizüstü bilgisayarlarınızda veya bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, daha fazla uyumluluk elde etmek istiyorsanız, PureVPN, ExpressVPN ve NordVPN gibi servislerden her zaman destek alabilirsiniz.

Betternet Sunucuları İncelemesi

Betternet VPN ile ilgili en büyük kapanma, hizmet hakkında farklı bilgi edinme zorluğudur.’s özellikleri. Sorun, sunucuları da etkiliyor çünkü birçok kullanıcı’Betternet VPN hakkında bilgi sahibi değil’s sunucu adresi.

Çok fazla kazma işleminden sonra, ücretli planda, Betternet’in bu 10 farklı VPN sunucusu konumuna erişebildiğini buldum:

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Fransa
 • Singapur
 • UK
 • Avustralya
 • Singapur
 • Kanada
 • Almanya
 • Hollanda
 • Japonya

Bu, en iyi ücretli sağlayıcılarda elde edebileceğinize yakın bir şey değil, NordVPN 5700+ sunucu sunuyor, ExpressVPN 3000+ sunucu sunuyor, Surfshark 800+ sunucu sunuyor ve CyberGhost 3400+ sunucu sunuyor. Betternet’s Devasa sunucu parklarına kıyasla VPN sunucu listesi pales.

Bu sunucular ayrıca birçok önemli özelliğe sahip değildir. Hiçbiri Netflix’in herhangi bir ülkede engellemesini kaldırmıyor, hızlar gülünç derecede yavaş, çok sayıda IP sızıntısı bulundu ve Torrenting deneyimi işaretin yakınında değildi. Ücretsiz bir hizmet için bile, Betternet’s sunucu listesi birinci sınıf değil.

Hatta Zenmate’s ücretsiz sürümü Netflix engelini kaldırabilir. Betternet, ücretsiz bir sağlayıcı açısından bir hit olmaktan çok bir özledim.

Betternet VPN Hız Testi İncelemesi

VPN sağlayıcısının güvenilirliğini ve bant genişliğini daha iyi anlamak için 50Mbps bağlantımızda bir hız testi gerçekleştirdik:

Sunucu Ping İndir Yükleme
UK 140ms 34.5Mbps 33.3Mbps
Fransa 180 ms’ye 32.9Mbps 29.1Mbps
Avustralya 155ms 30.7Mbps 32.7Mbps
Kanada 190ms 40.2Mbps 23.4Mbps
Hollanda 220ms 32.4Mbps 37.8Mbps

Betternet IP Sızıntıları

Hizmetin güvenilirliğini ve güvenliğini test etmek için Ipleak.net ve Perfect Privacy IP Check’de IPv4 ve IPv6 sızıntıları için iki test yaptım. Her iki test de hizmetin IPV4 ve IPV6 verilerini sızdırdığını ortaya koydu. VPN, IP adresini, konumu ve DNS bilgilerini gizleyemediğinden, çoğu kullanıcı için güvenli olmayan bir seçenek haline gelir..

Betternet VPN Hız Testi İncelemesi

Betternet Çin

Hükümet, telif hakkı yasalarını ve veri korumayı çok ciddiye aldığı için Çin’de her VPN çalışmıyor. Sonuç olarak, internet kullanıcılarının şifreli ve anonim gezinme hakkını reddetmek için düzenli olarak bir VPN listesi engeller. Çin’deki Betternet, ülkedeki kullanıcılara destek sunan çok az sayıda sağlayıcıdan sadece biridir. Bazen güvenli ve istikrarlı bir bağlantı kurmak zor olsa da, Çin’deki coğrafi kısıtlamaları ve içerik sınırlamalarını atlamak için Betternet’i kullanmaktan çekinmeyin. Maksimum engelleme verimliliği için kullanıcılara premium hizmetlerine kaydolmalarını öneririm!

Kodi için Betternet

Bu Betternet İncelemesi ayrıca Kodi’deki coğrafi kısıtlamalı eklentilerin engelini kaldırmak için kodi hizmeti için en iyi VPN’i kullanabileceğinizi de ortaya koymaktadır. İyi güvenlik ve şifreleme özellikleri sayesinde IP adresinizi izlemek çok zordur. Bu nedenle, başka bir ülkedeki bir sunucuya bağlanırsanız, müzik, video veya başka herhangi bir biçimde bulunan kısıtlı içeriğe kolayca erişebilirsiniz. Bu, kullanıcıların en sevdikleri filmleri / TV şovlarını çevrimiçi olarak iyi bir anonimlikle izlemenin keyfini çıkarabilecekleri anlamına gelir.

Betternet İnceleme İstatistikleri

Betternet İncelemesi’ni yaptıktan sonra, VPN’in dünyanın her yerinden 38 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu öğrendim. Bu, sağlayıcının tamamen güvenilir olduğu anlamına gelmese de, özellikle CSIRO çalışmasını okuduktan sonra, VPN çoğu ÜCRETSİZ kullanıcı için iyi bir seçimdir. Bu rakamlar arasında kullanıcıların% 60’ı ABD dışından. Betternet’teki sunucular, 500.000 HD film izlemeye eşit olan 1 Petabyte’dan fazla günlük trafik alıyor.

Reklamları Devre Dışı Bırakma Süreci

Betternet, müşterilerine VPN hizmetini sunmak için benzersiz bir model kullanır. Müşterileri çekmek için reklamlar kullanır ve satış komisyonları getirir. Hizmete katıldığında her kullanıcı bir güçlendirici olur. Reklamlardan kurtulmak için uygulamanın ayarlarına gidin. Sağ üst tarafa hafifçe vurduğunuzda bir menü göreceksiniz. I vur “Yapmam’artık yardım etmek istemiyor düğmesi”. Bu, reklamları görmenizi engeller, ancak hizmetinizin kalitesini düşürebilir.

Betternet VPN Protokolleri / Şifreleme İncelemesi

Piyasadaki çoğu VPN sağlayıcısı, geleneksel şifreleme protokolleri kümesi (PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2 ve OpenVPN) sunar, ancak Betternet, benzersiz bir tünel protokol seti sağlayarak kendisini ayırır. İncelemem için Betternet hizmetlerinin ayrıntılı bir analizini yaptım ve ilgili şifreleme anahtarlarıyla aşağıdaki güvenli protokolleri keşfettim:

 1. AES-256 bit ile OpenVPN
 2. AES-CBC-128 bitli L2TP / IPSec

Betternet incelememde sunulan şifreleme hizmet protokollerini inceledikten sonra, kullanıcıların engellemeyi kaldırmak için Betternet’i kullanmalarını öneriyorum. VPN, torrent ve P2P dosya paylaşımı için yeterli koruma sağlamaz. Kullanıcıların masaüstü veya mobil uygulamalardaki şifreleme protokolünü değiştirme seçeneği de yoktur, bu da hangi uygulamaların L2TP / IPSec veya OpenVPN kullandığında / hangi bilgileri kullandığına dair hiçbir fikriniz olmayacağını gösterir..

Betternet Gizlilik Politikası İncelemesi

Betternet İncelememde, özellikle Gizlilik Politikası ile ilgili olarak tamamen dürüst olursam, sağlayıcının müşterilerini yanlış yönlendirdiğini söyleyebilirim. Başlangıç ​​olarak, sağlayıcı beş ve On Dört Göz İttifakı üyesi olan Kanada’da yerleşiktir. Bu sadece VPN’in Veri Tutma Yasalarına uyması gerektiği anlamına gelir, yani güvenli bir seçenek değildir. Daha da ileri giderek, Betternet kullanıcı IP adresini, e-posta adresini, kullanıcı adını veya benzersiz mobil kimliğini günlüğe kaydetmediğini / paylaşmadığını belirtir.

IP adresinizin oturumunuz kapandıktan sonra silindiğini ve bunun inandırıcı olduğunu düşünüyorlar – bilgileri doğrulayana kadar herhangi bir sağlayıcıya güvenmeye inanmıyorum.

Gizlilik politikasında VPN, herhangi bir bilgi kullanmadığını belirtir, ancak daha sonra, belirli bir kullanıcıya atfen değil, kullandığınız uygulamalar ve ziyaret ettiğiniz web siteleri hakkındaki verileri toplar. Evet, tamamen inandırıcı. Bunu, reklamverenlere size reklam sunmak için diğer bilgileri toplama olanağı veren sağlayıcıya ekleyin; böylece kararınızı yeniden düşünebilirsiniz..

Betternet’in ÜCRETSİZ hizmeti için yaptığı ortaklıklar, reklamverenlere tarayıcınıza çerez yerleştirme olanağı verir, bu da bilinmeyen kişilerin ziyaret ettiğiniz web siteleri, tıkladığınız reklamlar ve tarayıcı geçmişinize erişim hakkında bilgi toplamasına olanak tanır! Ancak, tüm bunlar sadece uygulamanın ÜCRETSİZ sürümü için geçerlidir. Premium sürümü seçerseniz, çevrimiçi olarak daha iyi güvenlik ve gizlilik alacağınızdan emin olabilirsiniz. Betternet’in ÜCRETSİZ planı, ortaklarının tutulan verilerle yaptıklarıyla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez!

Betternet Torrent

Betternet incelememe göre, hizmet P2P / Torrenting’i destekliyor. VPN tüm trafiği güvenli bir ağa şifreleyeceğinden, istediğiniz kadar torrent’i kolayca indirebilir / paylaşabilirsiniz.

Bu, hiç kimsenin torrent etkinliğinizi izleyememesini sağlar. Ağır DMCA para cezalarını ödemekten geri dönüş olmadığı için güvenliği artırmak için daha fazla özellik takdir ediyorum! Torrent özelliği sunan her VPN sağlayıcısı Split Tunneling, SOCKS5 Proxy ve Anti-DPI koruması sunmalıdır.

Wi-Fi Güvenliği

Bir Betternet sunucusuna bağlandığınızda, bağlantınızın güvenli ve gizli kaldığından emin olabilirsiniz. Sağlayıcı kimliğinizi korumak için çok sayıda güvenlik protokolüne ve yüksek düzeyde şifrelemeye sahip olduğundan, genel veya özel bir Wi-Fi ağına bağlanmanız önemli değildir. VPN’ler IP adresinizi maskelediğinden, internet etkinliğinizi size geri izlemek mümkün değildir. Web’i istediğiniz zaman, istediğiniz yerde özgürce keşfedebilirsiniz.

Akış Hizmetleri

Herkesin bir VPN kullanmaya başlamasının ana nedenlerinden biri, özellikle her VoD hizmetinin coğrafi kısıtlamalar uyguladığı bu dönemde kesintisiz akışın keyfini çıkarmaktır. Neredeyse internetin gerçek amacı her gün parçalanıyor gibi. Yine de Betternet İncelemesine, VPN’den Netflix ABD sürümüne erişmeye çalıştım, ancak hemen VoD sitesi tarafından engellendi. Bunun nedeni, muhtemelen dinamik IP’nin dünya çapında yüzlerce kullanıcı tarafından kullanılması olabilir.

VPN’lerin engelleme / akış yeteneklerini test ettikten sonra BBC iPlayer ve ABC web sitesine erişmeye çalıştım. Her ikisi de sorunsuz çalıştı ve sorunsuz bir şekilde içerik izlememe izin verdi. ÜCRETSİZ bir sağlayıcı için kötü değil söyleyebilirim. Bu incelemede sağlayıcıda yaptığım testlerin çoğunun uygulamanın premium sürümü için olduğunu unutmayın..

Betternet VPN Web Sitesi İncelemesi

Tamamen dürüst olursam, aslında Betternet web sitesinin tasarımını ve görünümünü seviyorum. Tümünde kolay gezinme sunan cazibesinde oldukça basittir. Sitede çok sayıda sayfa görebilseniz de, blog ve SSS bölümü sayesinde yeterince iyi bilgiye erişebilirsiniz. Bununla birlikte, tek sorun Betternet’in prim teklifini ana web sitesinden gizlediği ve sadece gizlilik politikasında bahsettiğidir. Bu oldukça zor görünüyor!

Betternet Gizlilik Politikası İncelemesi

Betternet VPN Müşteri Desteği İncelemesi

Betternet’ten müşteri desteği almak söz konusu olduğunda, üç seçeneğiniz vardır. Sağlayıcı hakkında en son güncellemeleri ve bilmeniz gereken yeni değişiklikleri alabileceğiniz bir blog var. 9 kategoriye ayrılmış bir yardım merkeziniz var: Windows, Hexatech, Uzantılar, Premium, Android, iOS, Betternet Hakkında, Yardıma İhtiyaç Var ve Genel. Premium kullanıcılar desteğe doğrudan uygulamalarından erişebilir. Hamburger menüsünü tıklayın ve ardından “Bize Ulaşın”.

Betternet VPN Müşteri Desteği İncelemesi

Yardım isteğinizin niteliğini belirtmeniz istenecektir. İlgili bilgileri girin ve yanıt alana kadar bekleyin. Maalesef 7/24 canlı sohbet desteği mevcut değil. Hatta uygulama biraz buggy ve Betternet müşteri ihtiyaçlarına göre yiyecek ve içecek henüz. Desteği tek başına değerlendirirsem,’d 10’dan 5’e hizmet vermek.

Betternet neden İlk Tercihiniz??

Bunun hakkında konuşmaya başlamadan önce havayı biraz temizleyelim. Günümüzde VPN’ler pazarlamaları ile aşırıya gitme eğilimindedir. Sektördeki en eskiden en yeniye doğru herkes ilk ve en iyi seçim olduğunu iddia ediyor. Ancak, HER tek biri çok özel ise, o zaman hiçbiri gerçekten değildir! Örneğin, Betternet istatistik raporunda 3.3 milyon uygulama arasında 1. sırada olduğunu belirtti.

Bu gerçeklerden daha uzak. Aslında, bir “VPN” her iki mağazada da Betternet en üst önerilerde görünmez. Bunun dışında Betternet’in hala iyi bir ünü var. Dünya genelinde 38 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu iddia ediyorlar ve bunların% 60’ı ABD dışında bulunuyor. Bu meblağ tek başına Kanada nüfusunun fazla.

Bunun yanı sıra, devletin 1 Petabyte günlük trafik var ve sosyal medya kanallarında günde 100.000 kez bahsedildiğini iddia ediyor. Bu iddiaları henüz doğrulayamadım, ancak anlayışımın çoğuna göre, bu istatistikler sahte görünüyor – Betternet geçerli bir kanıt vermedikçe.

Betternet İncelemesi Reddit

Reddit, çeşitli konular / ürünler / SaaS hakkında güncel bilgiler alabileceğiniz çevrimiçi en yararlı topluluklardan biridir. Bu nedenle, reddit için en iyi vpn ile ilgili olarak farklı kullanıcılardan ayrıntılı perspektifler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Betternet için Reddit üzerinde bir analiz yaptım ve çoğu yanıt, kullanıcıların ÜCRETSİZ bir sağlayıcıya güvenmek konusunda güvenli olmadığını belirtti. Aşağıda bir Redditor’dan Betternet’in ücretsiz olduğunu açıklayan bir açıklama bulunmaktadır, çünkü DATA’nızdan para kazanmaktadırlar:

Tartışma yorum drfusterenstein’tartışmadan yorum "Betternet torrent için çalışıyor mu?".

Betternet vs. TunnelBear

Özellikleri Betternet TunnelBear
Fiyatlandırma (Yıllık) 35 $ $ 59.99
Ülkeler 10 20 Ülke
Sunucular 10 354+
Protokoller OpenVPN ve IPSec OpenVPN ve L2TP / IPSec
Şifreleme AES-256 Bit ve CBC-128bit AES-256-CBC Şifrelemesi
Kütükler Evet Evet
Torrent’lerin & P2P İzinli Evet Hayır
Dayalı Kanada Kanada
Proxy Sunucuları Evet Evet
Eşzamanlı Kullanıcılar 5 5
Eklenen Özellikler Yok GhostBear, Uyanık Mod, En Yakın Tünel

Betternet mi Hotspot Kalkanı mı?

Özellikleri Betternet Sıcak Nokta Kalkanı
Fiyatlandırma (Yıllık) 35 $ $ 97,34
Ülkeler 10 25 Ülke
Sunucular 10 2.500+
Protokoller OpenVPN ve IPSec OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2
Şifreleme AES-256 Bit ve CBC-128bit AES-256-CBC
Kütükler Evet Hayır
Torrent’lerin & P2P İzinli Evet Evet
Dayalı Kanada BİZE
Proxy Sunucuları Evet Evet
Eşzamanlı Kullanıcılar 5 3
Eklenen Özellikler Yok VPN Kill Switch, VPN üzerinden Tor, Akış VPN

Betternet ve ExpressVPN karşılaştırması

Özellikleri Betternet ExpressVPN
Fiyatlandırma (Yıllık) 35 $ ​​(1 Yıllık Fırsat) 99.95 $ (1 Yıllık Fırsat)
Ülkeler 10 94 Ülke
Sunucular 10 3.000+
Protokoller OpenVPN ve IPSec OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2
Şifreleme AES-256 Bit ve CBC-128bit AES-256-CBC
Kütükler Evet Hayır
Torrent’lerin & P2P İzinli Evet Evet
Dayalı Kanada İngiliz Virgin Adaları
Proxy Sunucuları Evet Evet (SOCKS5 Proxy de dahil)
Eşzamanlı Kullanıcılar 5 3
Eklenen Özellikler Yok NAT Güvenlik Duvarı, Ayrı Tünel Oluşturma, Canlı Sohbet, Özel DNS

Betternet vs. Ivacy

Özellikleri Betternet Ivacy
Fiyatlandırma (Yıllık) 35 $ $ 39.95
Ülkeler 10 100+
Sunucular 20+ 400+
Protokoller OpenVPN ve IPSec OpenVPN, L2TP-IPsec ve PPTP
Şifreleme AES-256 Bit ve CBC-128bit Askeri Sınıf 256 Bit Şifreleme
Kütükler Evet Hayır
Torrent’lerin & P2P İzinli Evet Evet
Dayalı Kanada Singapur
Proxy Sunucuları Evet Evet
Eşzamanlı Kullanıcılar 5 5
Eklenen Özellikler Yok Bölünmüş Tünel Oluşturma, Güvenli DNS, IPv6 Sızıntı Koruması

Betternet ve SurfEasy karşılaştırması

Özellikleri Betternet SurfEasy
Fiyatlandırma (Yıllık) 35 $ $ 77,88
Ülkeler 10 28+
Sunucular 20+ 500+
Protokoller OpenVPN ve IPSec OpenVPN ve PPTP
Şifreleme AES-256 Bit ve CBC-128bit AES-256 Bit
Kütükler Evet Hayır
Torrent’lerin & P2P İzinli Evet Evet
Dayalı Kanada Kanada
Proxy Sunucuları Evet Evet
Eşzamanlı Kullanıcılar 5 5
Eklenen Özellikler Yok Tracker Engelleyici ve Tek Tıklamayla IP Maskeleme

Betternet VPN İncelemesi SSS

Betternet Güvenli ve Güvenilir mi?

İzleyicilere karşı dürüst olursam, Betternet sadece web sitelerinin engellemesini kaldırmak için iyi bir seçimdir. Bu ikisi için de geçerlidir: premium ve ÜCRETSİZ hizmeti. VPN, sunucu kullanılabilirliği ile birlikte şifreleme ve güvenlik / gizlilik özelliklerinde yapmak için hala birçok iyileştirmeye sahiptir. Canlı sohbet desteği de eksik. VPN ile ilgili cazip olan tek şey düşük yıllık fiyatlandırmasıdır!

Betternet Premium Ne Yapar?

Betternet’in premium sürümüne yalnızca VPN uygulamasından erişilebilir. Alacaksınız “Yükselt” ücretsiz planınızı ücretli bir plana dönüştüren ve böylece sunucuların tam listesini sunan seçenek. Premium ayrıca, ziyaret ettiğiniz web sitelerini / hizmetleri değerlendirmek için tarayıcınıza çerezler ekleyen reklamlardan da arınmış.

Betternet Nasıl Çalışır?

Betternet, hizmetin tek tıklamayla şifreleme modeliyle çalıştığını açıklar. Kullanıcılar’ VPN hizmeti, desteklenen cihazlarına Betternet’i kurup başlatın, tüm ağ trafiğini güvenli bir şifreli tünel üzerinden yönlendirir (tüm VPN hizmetlerinde olduğu gibi). Bu, birinci sınıf kimlik sağlar & kullanıcıların veri koruması’ ISP’lere, bilgisayar korsanlarına, gözetmenlere, kimlik avcılarına, kimlik hırsızlarına, gözetim ajanslarına ve ağ faaliyetlerini izleyen her gizlice izleyiciye karşı. Anonim Betternet, coğrafi kısıtlamaları (BBC iPlayer, NBC, Spotify, HBO Now vb.) Atlamalarına izin verdiğinde, bankacılık hizmetlerine güvenle erişir.

ABD’de VPN Kullanmak Yasal mı??

Bir VPN’i korsan içeriğe erişmek için P2P / Torrenting ile akış yapma veya etkileşime girme gibi amaçlar için kullanıyorsanız, yasadışıdır ve ağır DMCA cezaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte, başka bir IP üzerinden sörf yapma eylemi hala yasaldır ve dünyanın her yerinden şirketler tarafından kullanılmaktadır. Böylece, bir VPN kullanmanın sizi ABD’de herhangi bir soruna sokmayacağını bilerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Betternet Sınırsız mı??

Evet, Betternet tüm kullanıcıların internette akış / tarama için sınırsız bant genişliği ve veri almasını sağlar. Ücretsiz plan sonsuza dek sürebilir. Ancak, premium sürümü seçerseniz, bu rahatsız edici reklamlardan kaçınmak için planınızı yenilemeniz gerekir.

Betternet Yasal mı??

Bu soruyu cevaplamak için: kullanıcılar öncelikle VPN hizmetlerinin yasallığını toplu olarak anlamalıdır. Dünyadaki birçok ülke, faaliyet YASAL olduğu sürece VPN hizmetlerini kullanma konusunda herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Bu, Betternet üzerinden başka bir IP üzerinden sörf yapma işleminin yasal olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, P2P / torrent ile uğraşıyorsanız, telif hakkı ihlali sorunlarına girebilirsiniz. Bu yüzden tamamen güvenli bir hizmet seçmek gerekir, güvenebilirsiniz!

Betternet Hücresel Veri Kullanıyor mu??

Bu, 3G / 4G ağına veya Wi-Fi’ye bağlanırken VPN kullanıp kullanmadığınıza bağlıdır. Eskiyse, Betternet veya başka bir VPN hizmeti hücresel verileri kullanır. Bir VPN’nin temel amacı çevrimiçi davranışınızı özelleştirmek ve gizlemektir. Sonuç olarak, 3G / 4G bağlantısı üzerinden iletilen her veri paketine bir şifreleme katmanı ekleyecektir. Tabii ki, hücresel verilerde çok fazla para harcamaktan kaçınmak için bir Wi-Fi bağlantısı kullanmayı seçebilirsiniz.

Betternet Tavsiye Ediliyor mu?

Hayır! Bir şey değil!

Betternet’in birkaç artısı var, ancak hizmetteki büyük kusurlar tarafından gölgede kalıyorlar.

Ücretsiz sürüm gereksiz reklamları gösterir,’t Netflix’in engellemesini kaldırın, hızlar düşük bir şekilde düşük, Android uygulaması müdahaleci bulundu, sunucu sayısı çok daha az, güvenlik politikaları ve özellikleri hakkında bilgi eksikliği var ve bir öldürme anahtarı sunmuyor.

Tüm bu eksiler, herhangi bir kullanıcı için ilk etapta bir VPN edinme amacını yendi, bu yüzden Betternet benden bir başparmak aldı.

Düşük bir maliyetle daha iyi alternatifler arıyorsanız, ayda sadece 1,99 ABD doları olarak sunulan önde gelen endüstri VPN’i Surfshark hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir.. 

İyi

 1. Test için 7 Günlük Ücretsiz Deneme.
 2. Beş Eşzamanlı Bağlantı.
 3. Tüm Popüler Platformlar için Yerel Uygulamalar
 4. Premium Sürümünde Reklam Yok.

Kötü

 1. Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydeder.
 2. DNS ve IPv4 Sızıntıları.
 3. Otomatik Öldürme Anahtarı Yok.
 4. Firefox Eklentisinin Çalışması Gerekiyor.
 5. Geri Ödeme için 50 MB Veri Sınırı.
 6. Turtle Speed ​​Müşteri Desteği.
 7. Mahkeme Kararında Kullanıcı Verilerini Serbest Bırakabilir.
 8. Gizlilik Politikası Tamamen Şeffaf Değil.
 9. Kanada merkezli (Five Eyes Alliance’ın bir parçası).

Похожие статьи

 • VPNBook Review 2023

  Yargı Yetkisi İsviçre Fiyat $ 7.95 / ay Sunucular 6 Sadece Sunucular Günlükleri Mağazalar Bağlantı Günlükleri Şifreleme AES-256-Bit Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrent Evet…

 • NordVPN İnceleme 2023

  Yetkili Panama Fiyat 3 Yıllık Plan Sunucularda 3.49 $ / ay Sunucular 59 Ülkede 5560+ Sunucu Günlük Kaydı Yok Kayıtlı Şifreleme AES-256-GCM / AES-256-CBC…

 • ZenMate İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Berlin Fiyat 3 Yıllık Planda 1,64 $ / ay Sunucular 37 Ülkede 2,600 Sunucu Günlük Kaydı Yok Kayıt Şifreleme 128-bit AES-GCM Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır…

 • VyprVPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi İsviçre (Güvensiz) Fiyat 6.67 $ / ay (1 yıl için 80 $) Sunucular 700 Günlük Kayıt Yok Şifreleme AES-256 Engellemeyi kaldır Netflix Evet Torrenting…

 • GOOSE VPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Hollanda Fiyat $ 1.99 Sunucu 71 Günlükleri Şifreleme Yok AES-256 Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrenting Evet Çin’de Çalışıyor Hayır Tavsiye Edilmez Web Sitesi Yok…

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Avast VPN İnceleme 2023