AVG Secure VPN Review 2023: AVG VPN İyi mi?

yargı Çek Cumhuriyeti
Fiyat 79,99 $ bir kez faturalandırıldı (1 Yıllık Plan)
Sunucular 50+
Kütükler Evet
Şifreleme AES-256-CBC
Engellemeyi kaldır Netflix Evet
torrenting Evet
Çin’de Çalışır Hayır
Önerilen  Hayır
İnternet sitesi https://www.avg.com/en-ww/secure-vpn
uygunluk Windows, Android, Apple

Güvenli VPN, AVG Technologies’in yan ürünüdür; 1991 yılında Avast tarafından 2016 yılında satın alınan bir antivirüs sağlayıcısı olarak kurulmuştur. İddiasız bir gizlilik aracıdır ve BestVPN.co’daki 180 sağlayıcıdan 50. sıradadır..

256 bit AES şifrelemesi ve SADECE ana bilgisayarlar kullanır 50 30 ülkedeki sunucular Dünya çapında. Ne yazık ki, oturum ve bağlantı günlüklerini de saklıyor ve Windows uygulamasında bir virüs var. Memnuniyetle, Netflix ABD gibi akış platformlarının engellemesini kaldırmayı başarıyor.

Fiyatlandırma $ 6.66 / ay’dan başlıyor. yıllık bir plan üzerinde çalışırsanız, hizmeti test etmek için 7 günlük ücretsiz bir deneme sürümü alırsınız. ÖNERMİYORUM gizlilik bilincine sahip kullanıcılar için sağlayıcı, ancak ucuz ve güvenilir bir alternatif için tavsiye tavsiye Surfshark 1,99 $ / mo fiyat.

Daha fazla bilgi için güvenlik, şeffaflık, fiyatlandırma, sunucular, performans, uyumluluk ve destek hakkında tartıştığım bu derinlemesine AVG VPN incelemesi 2023’yi okuyun:

Sunucu Sayısı 50+
yargı Çek Cumhuriyeti
Kütükler Evet
torrenting Evet
Engellemeyi kaldır Netflix Evet
Fiyat 79,99 $ bir kez faturalandırıldı (1 Yıllık Plan)
Protokoller OpenVPN & IPSec
Çin Güvenlik Duvarını Atlar Hayır
Veri şifreleme AES-256-CBC
İnternet sitesi https://www.avg.com/en-ww/secure-vpn

Contents

AVG VPN Analizi’s Güvenlik

AVG Secure VPN’nin genel merkezi Çek Cumhuriyeti’nde olup 5/9/14 Göz İttifaklarından uzaktır. Çoğu AB ülkesinde olduğu gibi, konumun daha az internet kısıtlaması vardır.

Ülke, BitTorrent ağına erişenlere bile yumuşak olduğu için bu, sağlayıcı lehine çalışır. Ülkede VPN’ler yasaklanmamıştır ve yasalar ifade ve basın özgürlüğü öngörmektedir.

Hükümet, netizenlerin haklarına saygı duymaktadır. “Nefret söylemi” komünist dönem suçlarını ve Holokostu inkar eden davalar. Aksi takdirde, hükümet mahremiyete keyfi müdahaleyi yasaklar.

Maliye Bakanı Andrej Babiš’in yeni tasarısında bir öfke vardı. Odaklandı “internet deanomizasyonu” her kullanıcının bir “internet pasaportu” dijital dünyaya erişmek için. Ancak, netizenlerin reddetmesi nedeniyle asla geçilmedi.

Bu nedenle, netizenler ülkede kısıtlanmamış bir internetten yararlanıyor, sadece pedofili, çocuk kaçakçılığı, çocuk fuhuşu ve pornografiyi tanıtan web sayfalarına bloklar dayatıyor.

AVG Secure VPN Verilerinizi Günlüğe Kaydediyor mu??

AVG Güvenli VPN’s “Günlük Kaydı İlkesi ve Kullanımı” oldukça şeffaf ve anlaşılır. Diğer sağlayıcıların aksine, bu ürün VPN verilerinin saklanmaması hakkında yalan söylemez..

Tabii ki, tam olarak ne olduğunu belirtmiyorlar “VPN Verileri” kayıt yaparlar, ancak sadece gizlilik bilincinin hizmetin uyanık olması için yeterli olduklarını iddia etmek.

Sağlayıcı, bu verileri teknik amaçlar, hizmete yönelik sahtekarlık ve hizmetlerinin kötüye kullanılmasını önlemek / tanımlamak için topladığını iddia eder. “Son Kullanıcı Sözleşmesi”.

Bu, spam gönderme, dosya paylaşımı veya diğer yasadışı etkinliklere düşkün olmayı içerir. Sağlayıcının bu gibi durumları tanımlaması için hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi izler.

Bu nedenle, hangi verilerin kaydedildiğini belirtmelerine gerek yoktur, ancak kullanım günlüklerini (kırmızı bir bayraktır) kaydettiğini biliyoruz. ben’Bilgilerinizle sağlayıcıya güvenmeyi bırakacağım!

AVG Güvenli VPN İncelemesi

AVG VPN Hangi Şifrelemeyi Kullanır??

Gelen / giden trafiği güvenceye almak için AVG Secure VPN, HMAC SHA256 karma kimlik doğrulaması ile askeri düzeyde AES-256 şifrelemesi kullanır.

Kontrol kanalı için AVG VPN, RSA-2048 el sıkışmasıyla aynı AES-256 şifrelerini kullanır. Mükemmel İletme Gizliliği (PFS), DHE-4096 anahtar değişimi tarafından sağlanır.

AVG VPN WebRTC / DNS / IP Adresinizi Sızdırıyor mu??

AVG Secure VPN tarafından sunulan güvenliğin tam bir resmini elde etmek için, üç farklı web sitesinde WebRTC / DNS / IP Adresi sızıntı testleri yaptım.

Bu süreç, çeşitli sunuculara bağlanmayı ve sağlayıcının herhangi bir sızıntı sorunu yaşayıp yaşamadığını görmeyi içeriyordu. Aşağıda gördüğünüz sonuçlar İsrail, Petah Tikva sunucusundaki testlerimden alınmıştır..

IP-DNS Sızıntı Testi - VPN Bağlı

Mükemmel Gizlilik – DNS Sızıntı Testi

Gördüğünüz gibi, DNS’yi Mükemmel Gizlilik’ten kontrol ettikten sonra, sonuçlar adresin HQserv İletişim Çözümleri ISS’si üzerinden İsrail’den geldiğini ortaya koyuyor.

Bu, sağlayıcının resmi adresimi bilinmeyen ve görünmez yapan DNS adresimi başarıyla gizlemeyi başardığı anlamına gelir. Erişim sağladığım IP; 185.191.205.3

Mükemmel Gizlilik - DNS Sızıntı Testi AVG Güvenli VPN

Tarayıcı Sızıntıları – WebRTC Sızıntı Testi

Hiç kimse bir VPN’in en temel yönünü sunmayan bir sağlayıcıya kaydolmak istemez: PRIVACY. WebRTC’nizin en ufak bir şansı olsa bile, çok kötü.

Şanslısınız, AVG Secure bir İsrail Sunucusuna bağlandıktan sonra testi geçti. Gördüğünüz gibi, aşağıdaki sonuçlar İsrail’den herkese açık bir IP ve yerel IP gösteriyor.

Tarayıcı Sızıntıları - WebRTC Sızıntı Testi AVG Secure VPN

IPLeak.Net – Tam Gizlilik Analizi

Hem WebRTC hem de DNS sızıntı testleri için aldığımız sonuçların doğru olduğundan emin olmak için, IPLeak.net kullanarak sağlayıcı üzerinde tam bir gizlilik analizi yapmaya karar verdim..

Aşağıdaki sonuçlara bakarsanız, herhangi bir sızıntı belirtisi göremezsiniz. IP adresi, yerel IP dahil İsrail konumudur.

DNS sunucusu aynı zamanda gizlenmiş IP ile aynıdır ve AVG kullanırken kimliğinizin güvenli kaldığını doğrular’s VPN uygulaması.

IPLeak.Net - Tam Gizlilik Analizi AVG Secure VPN

Uygulama Dosyası Kontrolü: 1 GrayWare Virüsü Tespit Edildi

AVG’nin ünlü bir virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı olmasına rağmen Windows için Secure VPN.exe dosyasında bir virüs olduğunu keşfettiğim için gerçekten hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim.

Uygulama Dosyası Denetimi

Test, bir dosya yükleyebileceğiniz ve herhangi bir kırmızı işareti kontrol etmek için birden fazla virüsten koruma hizmetinde analiz ettirebileceğiniz virustotal.com web sitesinde gerçekleştirildi..

.Exe uygulamasının 69 denetimi geçtiği yerde birinde başarısız oldu. Uygulamaya GrayWare / Win32.Presenoker virüsü ile birlikte gelir. Mac .dmg dosyası 55 kontrolün tümünü geçti.

Uygulama Dosyası Denetimi

AVG VPN Sunucu Konumları

AVG Secure VPN, kullanıcılara dünya çapında 50’den fazla konumdaki sunucuları sunmaktadır. Yine de tekliflerini genişletmek zorundalar, ancak müşteriler P2P / Torrent ve akış için özel sunucular seçme olanağına sahip..

Ayrıca, sanal (sahte) sunuculardan çıplak metal sunucuları tanımlamak için çeşitli yerlerde hız / sunucu testi yaptım. Süreç yaklaşık bir saat sürdü, burada yaklaşık 20 yeri test ettim. Memnuniyetle, tüm sunucular reklamı yapılan tam hedefe yerleştirildi.

AVG Secure VPN Sunucuları Sunulan

Akış ve İndirme için AVG VPN Hız Testleri

AVG, ortalama olarak 5 farklı sunucu konumunda gerçekleştirdiğimiz testlerimize dayanarak, indirme sırasında istikrarlı bir 72.83Mbps ve yükleme hızlarında 68.63Mbps sağlamayı başardı.

Sunucu BİZE UK Avustralya Almanya Fransa Ortalama
İndir 80.23Mbps 79.34Mbps 58.81Mbps 69.98Mbps 75.81Mbps 72.83Mbps
Yükleme 77.12Mbps 68.97Mbps 62.77Mbps 72.60Mbps 61.72Mbps 68.63Mbps
Ping 127 ms 180 ms 99 ms 150 ms 109 ms 133 ms

AVG VPN Netflix ile Çalışır?

Neyse ki, AVG VPN Netflix ile çalışır. Sonuçta, bir VPN çözümüne yatırım yapmanın ana nedenlerinden biri, dünya çapında web sitelerinin akışının getirdiği coğrafi kısıtlamaları ve içerik sınırlamalarını atlatmaktır.

AVG Secure VPN’nin VoD’lerin engellemesini kaldırmak için sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bir ABD sunucusuna bağlandım ve daha sonra tam başlık veritabanlarını kontrol etmek için doğrudan Netflix.com’a gittim.

Bize Akış

Önceden, izleyemediğim yer “Parklar ve Rekreasyon” platformda, AVG Secure’daki ABD sunucusuna bağlanıyor, TV şovunun engelini kaldırıyor.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, TV şovu oldukça sorunsuz ve HD kalitesinde akış yapıyor. Ancak, bu sadece ABD Netflix’in engellemesini kaldırmak için çalıştı ve BBC iPlayer ve Amazon Prime gibi diğer platformlar için değil.

Akarsu Parkları ve Rekreasyon

AVG VPN ile Torrent Güvenli mi??

Ne yazık ki, sağlayıcı bir StealthVPN a.k.a sunmuyor. gizleme özellik. Hala bir temsilcim vardı Çin’de hizmeti test edin (80+ sağlayıcımızın bir parçası olarak’s analizi), ancak işe yaramadı.

Yine de VPN, VPN yasaklarının yakın olduğu ve atlaması oldukça zor olan İran, Irak, Türkiye ve Mısır gibi diğer yerlerde de işlev gördü..

P2P / Torrenting ile ilgili olarak, IPLeak.net üzerinde bir mıknatıs bağlantısı indirmeyi ve ardından ağın arkasındaki arka planı değerlendirmeyi isteyen bir test yaptım..

Gördüğünüz gibi, sonuçlar kimliğimin korunduğunu ve gerçek konumumdan ve adresimden farklı bir IP ortaya koyduğunu gösteriyor: 185.191.205.6.

Torrent Adres Tespiti AVG Güvenli VPN

Sanal Konum Testi

Aşağıda CA Technologies’in sonuçlarını görebilirsiniz’ Uygulama Sentetik Monitör. İsrail sunucusuna ASM.CA’dan dünya çapında 90’dan fazla izleme istasyonuna ping attım..

Sanal Konum Testi

İsrail – Kiryat-Matalon hariç, tüm yerlerdeki Gidiş-Dönüş-Zaman (RTT) son derece yüksekti. 1,620 ms’lik rtt, sunucunun yakın olduğunu gösterir.

AVG VPN için Sanal Konum Testi

CA Technologies’in tracert aracı’ App Synthetic Monitor, ayrıca 1.603 ms’lik bir rtt görüntüleyerek bu bulguları doğrulayın. Bu, sunucunun gerçekten İsrail’de bulunduğu anlamına gelir.

Sanal Konum Testleri

AVG VPN Uyumluluk İncelemesi

Sağlayıcıyı analiz ettikten sonra AVG Secure VPN’nin herhangi bir tarayıcı uzantısı sunmadığını fark ettim. Yalnızca Windows, Mac, Android ve iOS için kullanılabilir uygulamalarınız var.

Hepsini doğrudan web sitesinden indirebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcıları, kullandıkları cihaza bağlı olarak VPN’yi doğrudan Google Play Store veya iTunes’dan yüklemeyi seçebilirler.

AVG Güvenli VPN Uyumluluğu

AVG VPN Müşteri Desteği İncelemesi

Müşteri desteği açısından AVG Secure VPN oldukça proaktiftir. Sorgunuzu saniyeler içinde yanıt alabileceğiniz ücretli kullanıcılara 7/24 canlı sohbet desteği sunarlar.

Piyasadaki diğer sağlayıcıların aksine, VPN telefonla bile premium destek sunuyor. Ürünleri hakkında her türlü bilgi / yardım için 1-844-234-6038 numaralı telefonu arayabilirsiniz..

Ayrıca, kullanıcıların ilgili bloglara / sorun giderme kılavuzlarına yönlendirilmek için arama sorguları girebilecekleri bir destek panosu da vardır..

Müşteri desteği

AVG VPN’nin Maliyeti?

İndirimlerle değişen sürelerde abonelikler sunan diğer sağlayıcıların aksine, AVG VPN incelemem, 79.99 $ / yıl’dan başlayan tek bir yıllık plan sunarak sağlayıcıyı basit tutar..

Bu, ayda 6,66 $ ödediğiniz anlamına gelir. Bu maliyetler, piyasadaki aylık 10 $ + ‘dan başlayan diğerlerine kıyasla oldukça bütçe dostudur..

AVG Güvenli VPN Fiyatlandırması

AVG VPN Özel Güvenlik Özellikleri Sunuyor mu??

AVG Secure VPN’ye derinlemesine girdikten sonra bile, anonimliğinizi çevrimiçi olarak artırabilecek gelişmiş özellikler bulamadım. Evet, ancak sağlayıcı kimliğinizi başarıyla gizliyor.

Otomatik öldürme anahtarı, DoubleVPN, VPN Üzerinden Soğan, StealthVPN ve DDoS / DPI Saldırı Koruması gibi ekstra güvenlik özellikleri sunmaktan büyük ölçüde yoksun.’s hızlı teknoloji dünyası.

AVG VPN ile Aynı Anda Kaç Cihaza Bağlanabilirim?

AVG Secure VPN, kullanıcılara bağlantılarını farklı cihazlarda paylaşma konusunda fazla yetenek sunmaz. Piyasadaki çoğu sağlayıcı gibi, beş çoklu giriş limiti vardır.

Bu, aynı anda yalnızca beş cihazda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Sınırsız bağlantı sunan ve bir acemi olan (2023’de başlatıldı) Surfshark ile karşılaştırıldığında – AVG Secure VPN’nin hala uzun bir yolu olduğunu söyleyebilirim.

AVG VPN Karşılaştırmaları

VPN Sağlayıcıları

Netflix US üzerindeki engellemeyi kaldır

Yüksek Hızlar Sunar

Şifreleme

Protokoller

Çoklu Girişlere İzin Verilir

Fiyatlandırma

Yorumları Oku

İnternet sitesi

Surfshark AVG Güvenli VPN
Evet Evet
Ortalamanın üstü Yavaş
Surfshark desteklediği tüm protokollerde AES-256 şifrelemesi sunar AVG VPN, desteklediği tüm protokollerde AES-256 şifreleme sunar
OpenVPN & IKEs2 OpenVPN
Tek bir abonelikte Sınırsız Bağlantı Tek bir abonelikte 5 çoklu oturum açma
1.99 $ / ay (2 Yıllık Plan) dahil tüm özellikler 2,99 $ / ay (3 Yıllık Plan) Tüm özellikler dahil
Surfshark İnceleme AVG VPN İncelemesi
Surfshark’ı ziyaret edin AVG Secure VPN’yi ziyaret edin

AVG VPN Alternatifleri

AVG VPN dikkate alındığında’performansı etkileyici değildir, kullanıcılar güvenilir bir alternatif arıyor olabilir. Bütçenize uygun ancak son derece değerli Surfshark’a kaydolmanızı öneririm.. 

Bununla birlikte, biraz daha fazla para harcamak sakıncası yoksa, ünlü Hong Kong merkezli PureVPN’den daha iyi bir seçenek yoktur. Da başlar 5 yıllık planda 2,91 $ / aylık ve 5.600’den fazla sunucudan oluşan geniş bir ağa sahiptir.!

AVG Secure VPN’yi öneririm?

Hımm… sanmıyorum. Her şeyden önce, günlük kayıt politikaları oldukça gölgeli ve zaman damgası ve ziyaret edilen web sitelerini içeren kullanım günlüklerini tuttuklarına inanıyorum.

İkincisi, sunucu sayısı çok düşük ve listelerini genişletmeleri gerekiyor. Üçüncüsü, anonimliğinizi artırmak için gelişmiş güvenlik özellikleri yoktur.

ben’d VPN’in sadece sadelik isteyen ve US Netflix’e erişmesi gereken kullanıcılar için iyi bir seçim olacağını söylüyor. Bunun dışında VPN’in çok fazla çalışmaya ihtiyacı var.

Tüm tarama, torrent, akış ve oyun ihtiyaçlarınız için ucuz bir çok yönlü arıyorsanız, 1,99 $ / ay’dan başlayan Surfshark’a gitmenizi tavsiye ederim.

Похожие статьи

 • Betternet VPN İncelemesi 2023

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucularında $ 2.99 / ay 10 Ülkede 10 Sunucu Günlükleri Günlükleri Kullanıcı Verileri Şifreleme AES-256 (Ücretli) | AES-CBC-128 bit…

 • NordVPN İnceleme 2023

  Yetkili Panama Fiyat 3 Yıllık Plan Sunucularda 3.49 $ / ay Sunucular 59 Ülkede 5560+ Sunucu Günlükleri Kayıt Yok Şifreli Şifreleme AES-256-GCM / AES-256-CBC…

 • Windscribe VPN İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi Kanada 1 Yıllık Plan Sunucusunda 49 $ Fiyat 60 Ülkede 600+ Sunucu Sunucular Evet Şifreleme AES-256 Bit Engellemeyi Kaldır Netflix Hayır Torrent Evet…

 • Surfshark İnceleme 2023

  Yargı Yetkisi İngiliz Virgin Adaları Fiyat $ 1.99 / ay (24 ay için 47.76 $) Sunucular 61+ Ülkede 1040+ Günlüğe Kayıt Yok Kayıtlı Şifreleme…

 • PureVPN İncelemesi 2023

  Yargı Yetkisi Hong Kong Fiyatı 2 Yıllık Plan Sunucularda 2.91 $ / ay 140+ Ülkede 2.000+ Sunucu Günlükleri Sertifika Yok Şifreli Şifreleme AES-256-CBC Engellemeyi Kaldır Netflix…

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  ExpressVPN İnceleme 2023