NordVPN Linux – Ağ Yöneticisi Üzerinden Linux Üzerinde NordVPN Kurulumu

Panama merkezli sağlayıcı, TV kampanyaları yürüterek her yaştan ve konumdan kitleleri hedeflemeye doğru ilerledikçe her geçen gün popülerlik kazanıyor. NordVPN kullandıysanız, muhtemelen bir fikriniz vardır, VPN güvenlik için optimize edilmiştir, 62 ülkede 5150'den fazla sunucu ve coğrafi kısıtlamalı içeriğin engelini kaldırmak ve P2P / Etkileşimde çalışmak için birçok gelişmiş özellik içeren güçlü AES-256-CBC şifrelemesi sunar torrenting. Bu kılavuz NordVPN Linux uygulamasına ve eksiksiz analizine odaklanmaktadır. Sağlayıcının kapsamlı bir analizi için BestVPN.co'dan bu NordVPN İncelemesini okuyun!


NordVPN Linux İncelemesi

Göründüğü kadar şaşırtıcı olan NordVPN Linux uygulaması, sadece iki ay önce Ağustos 2018'de resmen başladı. Desteklenen tüm konumların bir haritası etrafında inşa edilen estetik mavi arayüzüne benzer bir şey beklerken, ne yazık ki NordVPN Linux sadece GUI'siz bir komut satırı uygulaması (grafik kullanıcı arayüzü). Ancak bu, Linux kullanıcıları sunucuları manuel olarak yapılandırmaktan daha kolay kurulum ve kullanım bulacaklarından uygulamanın berbat olduğu anlamına gelmez.

NordVPN Linux

Aslında, NordVPN Linux uygulaması, Windows ve Mac meslektaşlarında bulunan aynı gelişmiş özelliklerle entegre olarak gelir. Güvenli ve şifreli bir VPN tüneli üzerinden tüm ağ trafiğini atlayarak kimliğinizi her zaman gizli tutmanıza yardımcı olan DNS Sızıntı Koruması'na sahipsiniz. Sizi kötü amaçlı çevrimiçi tehditlere karşı korurken müdahaleci reklamların anında engellenmesini sağlayan CyberSec protokolü vardır..

VPN bağlantınız çalışmayı durdurur veya kesilirse, bilgisayarınızın şifrelenmiş VPN tüneli dışında bir bağlantı kurmasını engelleyecek bir Otomatik Kill Switch özelliği vardır. Buna ek olarak NordVPN, Çin, BAE, Irak, İran, Türkiye ve daha fazlası gibi kısıtlayıcı rejimlere sahip ülkelerde güvenlik duvarlarını ve algoritmaları atlamanıza izin veren gizli sunucular sunar. Bu, gittiğiniz her yerde maksimum koruma almanızı sağlar!

NordVPN Linux İncelemesi

Gerçekten Linux için NordVPN'e İhtiyacınız Var mı?

Bir VPN'ye abone olmak söz konusu olduğunda, kullandığınız cihaz için ilgili yazılım uygulamasına sahip olmanız gerekir. Bunun nedeni Linux için bir VPN'e ihtiyaç duymanız değil, çevrimiçi gizlilik / anonimlik edinme ihtiyacı nedeniyle. Bununla birlikte, kullanıcılar NordVPN'in Linux için çevrimiçi güvenliğin tüm yönlerini kapsadığından emin olabilirler. Panama merkezli, NordVPN aynı zamanda AB ve ABD gibi kütük toplama gerektiren zorunlu yasalara sahip yargı bölgelerinden uzaktır. Linux için NordVPN'e ihtiyaç duymanızın diğer nedenleri şunlardır:

  1. Coğrafi Sınırlı İçeriğe Erişme - Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve Amazon Prime gibi VoD hizmetleri, onaylanan ülke listesi dışındaki kullanıcıların tam içerik veritabanına erişmesini engelleyen coğrafi kısıtlamalar uygular. Linux aygıtlarınızda NordVPN kullanarak, VoD hizmetinin erişilebilir olduğu ülkelerdeki sunuculara bağlanarak nihayet coğrafi olarak kısıtlanmış tüm içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz.
  2. Yerel ISS'lerden Koruma - Filmleri / TV şovlarını çevrimiçi izlemek söz konusu olduğunda, çoğu kullanıcı premium hizmet için ödeme yapmayı tercih eder. Ancak, en sevdikleri içerikleri akış için ücretsiz hizmetlere güvenen bazı kablo kesiciler vardır. Korsan içerik DMCA ile ilgili ciddi sorunlara neden olabileceğinden, VPN kullanmak internet etkinliğinizin yerel ISS'lerinizden tamamen gizli kalmasını sağlar.
  3. Genel Wi-Fi'de Güvenlik - Kimlik avı, kimlik hırsızlığı, fidye yazılımı ve siber güvenlik, barlarda, barlarda, restoranlarda vb. Genel Wi-Fi ağlarıyla ilişkili bazı ciddi siber güvenlik tehditleridir. Bir VPN'ye bağlanarak, kimliğiniz gizli kalacağı için IP adresinizle birlikte kafanızı karıştırabilirsiniz.
  4. P2P / Torrent ile etkileşime geçin - Filmleri, TV şovlarını, e-Kitapları, mangaları, müzikleri, belgeleri, albümleri veya başka herhangi bir dijital veri indirmek istiyorsanız, NordVPN torrent, şüphesiz birçok bilgisayar meraklısı için en iyi seçim olduğunu kanıtlamaktadır. Linux cihazınıza torrent indirirken güvenli kalmak istiyorsanız, NordVPN gibi bir hizmet kullanmak zorunludur.
  5. Kısma Kısıtlamalarını Atla - Net Tarafsızlık yasalarının yürürlükten kaldırılmasıyla, İSS'ler artık farklı fiyatlandırma planlarına dayanarak kullanıcıların erişebilecekleri bilgiler üzerinde tam bir güce sahiptir. NordVPN gibi bir hizmet kullanarak, tüm bu kısıtlamaları atladığınızdan emin olabilirsiniz, bu da akış, torrent veya çevrimiçi oyun oynamak için daha iyi hızlar aldığınız anlamına gelir..

NordVPN Linux - Ağ Yöneticisi Üzerinden Linux Üzerinde NordVPN Kurulumu

NordVPN Linux Kurulumu

Linux'ta NordVPN kurulumu söz konusu olduğunda, kullanıcıların iki seçeneği vardır: manuel bağlantıya gidin veya NordVPN komut satırını indirin (GUI yok). Birincisine giderseniz, NordVPN'in kullanıcıların OpenVPN kullanarak hizmeti yapılandırmalarına yardımcı olan ayrıntılı eğitim kılavuzları sunduğunu duymaktan memnuniyet duyacaksınız. & IKEs2 / IPSec protokolleri. İkincisini seçerseniz, işlem oldukça basittir:

Aşama 1: Bu bağlantıya tıklayarak NordVPN .deb repo kurulum paketini indirin

Adım 2: NordVPN deposunu kurmak için Linux platformunuzda Terminal'i açın

Aşama 3: Aşağıdaki kodu çalıştırın: sudo apt-get install {/path/to/ {nordvpn-release_1.0.0_all.deb

4. Adım: Bu komutu çalıştırarak apt-get paket listesini güncelleyin: sudo apt-get update

Adım 5: Girerek Kurulum işlemini tamamlayın: sudo apt-get install nordvpn

Diğer Cihazlar için NordVPN Genel Bakış

Daha önce de belirtildiği gibi, Linux için NordVPN uygulaması GUI içermez, bunun yerine standart komut satırı uygulama görünümünü kullanır. Yine de, diğer cihazlarla aynı tasarımı sunmasını diliyoruz. Örneğin, Android ve iOS uygulamaları farklı olabilen yalnızca birkaç öğeyle aynıdır. Windows ve Mac uygulamaları yine son derece benzer olma eğilimindedir. İkisi arasındaki tek fark, Ağ Kilidi özelliği için hangi uygulamaların engelleneceğini seçme yeteneğini içerir.

NordVPN Linux Kurulumu

NordVPN Linux - Ağ Yöneticisi Üzerinden Linux Üzerinde NordVPN Kurulumu

NordVPN Linux Reddit Yorumlar

Tüm bloglarımızda / kılavuzlarımızda bu kez tekrar tekrar konuşuyoruz. Reddit'in gündelik ürünlerden teknolojiye, dijital hizmetlere ve daha fazlasına kadar neredeyse her şey hakkında bilgi edinebileceğiniz bir topluluk olarak Reddit'in güvenilirliği ve kullanışlılığı. Bu yüzden Linux uygulaması hakkında en iyi vpn reddit tarafsız değerlendirmeleri bulmak için harika bir platformdur. Aşağıda, yakın zamanda tanıtılan NordVPN Linux uygulamasını tartışan kullanıcıları bulabileceğiniz bir Reddit iş parçacığının bağlantısını bulacaksınız:

Tüm NordVPN kullanıcıları için iyi haber. Yerel Linux uygulaması Linux'tan çıktı

NordVPN Linux - Ağ Yöneticisi Üzerinden Linux Üzerinde NordVPN Kurulumu

Şeyleri Sarmak

NordVPN ve Tesonet ile ilgili davaya rağmen, VPN sağlayıcı hala pazarda dalgalar yapıyor, tüm iddiaları savunuyor ve ExpressVPN, PureVPN, Surfshark ve VyprVPN gibi isimler için güçlü bir rakip olarak duruyor. Kesinlikle bir GUI uygulamasının eksikliğinden zevk almamış olsak da, süreci kolaylaştırmak için NordVPN'den çok sayıda öğretici ve rehber var. En önemlisi, VPN WebRTC, IPv6 veya DNS sızıntısı çekmediği için çevrimiçi olarak büyük güvenlik ve anonimlik alırsınız.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me