Modem Router VPN – Bağlantı Cihazınızda Gizlilik Sağlayın

Dünya internete bağlı cihazlarla daha da kalabalıklaştıkça, bağlantılarını güçlendiren ve kullanım yeteneklerini mümkün kılan yönlendirici modemler hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir..

Modemler ve yönlendiriciler farklı aygıtlardır, ancak şimdi bunlara, her ikisinin işlevlerini birleştiren Modem Yönlendiricileri olarak bilinen tek bir aygıt olarak da erişebilirsiniz. Bu cihazlar inanılmaz özelliklere sahiptir ve En İyi VPN kullanarak bunları daha da güçlendirebilirsiniz.

Modem Yönlendirici Kılavuzunun Toplanması

 1. Modem nedir?
 2. Yönlendirici nedir?
 3. Modem Yönlendirici Özellikleri
 4. Yönlendirici Modeminde Neden VPN’e İhtiyacınız Var??
 5. Modem Yönlendirici VPN
 6. Modem Yönlendirici Farkı
 7. Kablosuz Yönlendirici nedir?
 8. Modem Yönlendirici VPN Bağlantısı
 9. Optik hat Modemi
 10. VPN Kullanarak Yönlendiricideki İnternet Kısıtlamasını Atlama

Bunun nasıl yapıldığı ve bir VPN’in bir Modem Router’da ne gibi avantajlar sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Modem Router VPN’deki bu kapsamlı kılavuzu okuyun.

Yönlendirici-VPN

Modem nedir?

Çoğu insan bu cihazla kesinlikle karıştırılır ve Modem nedir? Modem, verilerin modülasyonu ve demodülasyonu işlevini yerine getiren bağlantı cihazı / çevre birimidir..

Modemin tam olarak ne olduğu sorusunu daha basit bir şekilde cevaplamak için, dijital bilgilerinizi kodlar, böylece uzun mesafelerde hafif bir sinyal olarak iletilmesi çok daha kolaydır. Ayrıca varışta bilgileri deşifre eder, böylece veriler orijinal formunda alınabilir.

-A-modem nedir

Bu aktarım gereklidir, çünkü bilgisayar sadece dijital sinyalleri internet üzerinden Analog formda aktarılırken anlar. Bir modem, gerektiğinde sinyal şeklinde bu aktarımın gerçekleştiği bir ajan olarak hareket ederek bu işlemi kolaylaştırır..

Yönlendirici nedir?

Eğer hala yapmazsan’t Bir yönlendiricinin ne olduğunu bilmemize izin verin. Bir Yönlendirici temel olarak adının önerdiğini yapar, yani internetten gelen veri paketlerini evinizde / ofisinizde bulunan farklı cihazlara yönlendirir. Temel olarak iki farklı yönlendirici türü vardır: küçük ev / ofis yönlendiricisi ve iş yönlendiricisi. Küçük ev ve ofis yönlendiricileri yaygın olarak kullanılan şeydir, bu yüzden burada tartışmaya devam edeceğiz.

-A-yönlendirici nedir

Bir yönlendiricinin ne olduğu hakkında daha yaygın bir anlayış, yalnızca tek bir aygıttan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda erişim noktası olmasıdır. İnternet almak için tek ihtiyacınız olan modem vpn bağlantısı tek bir cihaza kadar. Cihaz sayısı birinden arttığında, internet bağlantısını bu ekstra cihazlara dağıtmak için bir yönlendirici gerekir.

  Samsung Galaxy S6 Üzerinde VPN Kurulumu

Modem Yönlendirici Özellikleri

Eski günlerde modem ve yönlendirici iki ayrı cihaz olarak geldi, ancak bunları her iki cihazın işlevselliğini sunan tek bir fiziksel ürüne birleştirmek mümkün olduğundan, Modem Router’lar internet kullanıcıları arasında giderek yaygınlaştı.

Artık nadiren modem ve yönlendiriciyi birçok evde ve ofiste iki ayrı cihaz olarak bulacaksınız, bu yüzden yönlendirici gibi sorular sormak yerine, şimdi yönlendiricilerin modemler içinde yerleşik olduğunu anlamanız gerekir..

Yönlendirici Modeminde Neden VPN’e İhtiyacınız Var??

VPN’ler çevrimiçi anonimlik sağlar ve kullanıcı verilerinin gizliliğini garanti eder ve internete daha güvenli bir şekilde bağlanmak isteyen tüm kullanıcılar için vazgeçilmez hale gelir..

Günümüzün VPN’leri, veri paketlerinizi şifreliyor ve kimsenin özel veri paketlerinizi gözetlememesini ve devlet yetkililerinin, bilgisayar korsanlarının, İSS’lerin, diğer hırsızların veri hırsızlarının meraklı gözlerinden korunmalarını sağlamak için güvenli bir protokolden geçiriyor.

Ve belki de VPN’ler Yönlendirici Modemler için en uygunudur, çünkü bu cihaza ve VPN yüklerseniz, tüm cihazlarınız güvenli ve son derece güvenli bir bağlantı üzerinden otomatik olarak yönlendirilir, böylece her bir cihazda VPN’leri ayrı ayrı yapılandırma gereği ortadan kalkar..

Yönlendirici-görüşler

VPN’ler günümüzde güvenlik dışında, kullanıcıların coğrafi olarak kısıtlı akış sitelerine (ör. VPN kullanarak şu anda Japonya’da olsanız bile Netflix ABD’ye erişebilirsiniz.

Modem Yönlendirici VPN

Her VPN modem yönlendiriciniz için yeterli değildir, çünkü modem yönlendirici cihazınızın gereksinimlerini karşılayan doğru işlevselliği sağlar. Bu işlevsellik özellikleri arasında sınırsız bant genişliği desteği, birden çok eşzamanlı bağlantı, en iyi şifreleme standartları, sıfır günlük kaydı politikası, diğerleri arasında büyük destek bulunur. Tam olarak bu özellikleri ve daha fazlasını sağlayan En İyi 3 VPN:

ExpressVPN – Modem Yönlendirici için Mükemmel Seçim

Sektörde yerleşik bir isim olan ExpressVPN, 2000’den fazla Global sunucu, hızlı canlı sohbet desteği, askeri sınıf şifreleme, özel yönlendirici destek kılavuzları ve çok daha fazlasını sunduğu için modem yönlendiriciniz için mükemmel bir seçimdir..

EpressVPN-için-modem-router

En iyi planlarının şu anda bir yıl için 99,95 $ maliyeti’30 deneme süresi dahil abonelik değeri.

oku: Expressvpn Apple TV Kurulum rehberi

  Android için NordVPN: Android TV Kutusu için Kurulum Kılavuzu

NordVPN

Modem Router VPN olarak 4000’den fazla sunucu sunan NordVPN, güvenli VPN olarak olağanüstü kimlik bilgilerine sahiptir. Diğerleri arasında Double VPN, VPN üzerinden Soğan gibi özelliklerin sağlanmasıyla ekstra güvenlik öğeleri sağlar. Yönlendirici Modemleri için, sorun giderme havuzlarından veya canlı sohbet desteğine başvurarak erişebileceğiniz kolay kurulum kılavuzlarına sahiptir..

Nord-VPN-için-modem-router

Bu sağlayıcıyla üç yıllık abonelik ücreti bir kez faturalandırılan 79,00 ABD dolarıdır. Bu nordvpn netflix blogunda netflix uyumluluğunu kontrol edin.

PrivateInternetAccess

Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin akışını ve engellemesini kaldırmak için en iyi Modem Router VPN’lerinden biri olan PIA, birden fazla cihazınıza son derece güvenli bağlantı sağlayabilir. Özel teklifler torrent indir destek, bant genişliği daraltma, kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleyici, birden çok VPN ağ geçidi vb..

PrivateInternetAccess-için-modem-router

Yaygın bir sunucu altyapı ağında 30 ülkede 3597 sunucusu var.

Fiyatlar 6,95 $ / ay’dan başlıyor ve 24 aylık planın ücreti bir kez faturalandırılan 69,95 $.

Modem Yönlendirici Farkı

Daha önce de belirtildiği gibi, modem, internet ile ona erişen cihaz arasında sinyallerin daha akıcı bir şekilde aktarılmasını sağlamak için sinyalleri dijitalden analoga ve tersi yönde modüle eden ve demodüle eden bir cihazdır. Öte yandan, bir yönlendirici sadece gelen internet bağlantısını birden fazla cihaza dağıtmak için kullanılır. Fiziksel bir erişim noktası görevi görür. Modem Router farkı çoğu için biraz kafa karıştırıcıdır, bu yüzden bunu onlara açıklar..

Yönlendirici farkı

Ama şimdi insanlar yönlendirici veya modem nedir, ancak modem yönlendiricisi nedir? Dolayısıyla, bunları kolayca açıklamak için, bir Modem Router da artık bu cihazların her ikisinin de dahili yeteneklerine sahip tek bir fiziksel cihaz olarak geliyor ve bu da kullanıcıların bunları dağıtmasını ve onlardan faydalanmasını çok daha kolay hale getiriyor..

Tek bir cihaz olarak bir Modem Router, bu iki cihaz, cihazlar arasında ve cihazlar arasında internet bağlantısını sağlamak için ayrı ayrı kullanıldığında ortaya çıkabilecek karmaşıklığı azaltır ve.

Kablosuz Yönlendirici nedir?

Kablosuz yönlendirici adından da anlaşılacağı gibi. Tek yaptığı, cihazları kablosuz olarak kendi kendine internete bağlama olasılığını güçlendirmektir. İnanılmaz erişim kolaylığı ve muazzam mobilite sağlayan akıllı telefonlar, tabletler gibi modern taşınabilir cihazlar için en uygun çözümdür..

Ne-is-a-kablosuz-yönlendirici

Modem Yönlendirici VPN Bağlantısı

Modem Yönlendiricinizde bir VPN kurmak, karmaşık bir süreçtir, çünkü her biri farklı bir yapılandırmaya sahip olan ve böylece başarılı bir şekilde tamamen benzersiz bir kurulum işlemi gerektiren piyasada bulunan çok sayıda çeşit ve Modem Yönlendirici vardır. üzerinde bir VPN yapılandır.

  Ev Kullanıcıları için En İyi 3 NetGear Router VPN

ExpressVPN, VPN’lerini herhangi bir Modem Router’da yapılandırmayı kolaylaştırmak için her yönlendirici türü için özel kurulum kılavuzları sunan böyle bir sağlayıcıdır. Bu süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek için VPN bağlantı kılavuzu.

Optik hat Modemi

Bu, optik sinyalleri elektronik sinyallere ve tam tersine kodlayan ve kodlayan farklı bir modem türüdür ve DSL, çevirmeli modemler vb.Gibi bakır tel medya kullanan daha yaygın olanlara kıyasla çok farklı ve karmaşıktır..

Optik hat modem, diğer daha geleneksel modemlerle erişilemeyen internet hızlarına ulaşmayı mümkün kılar, ancak ev ve daha küçük ofis ortamlarında geleneksel modemler kadar yaygın olarak dağıtılmazlar. Çoğunlukla büyük kuruluşlar ve askeri kuruluşlar Optik hat ve dolayısıyla optik hat modemler kullanır.

VPN Kullanarak Yönlendiricideki İnternet Kısıtlamasını Atlama

İnternet kısıtlaması birçok internet kullanıcısı için büyük bir dönüştür, çünkü hızını düşürür ve böylece İnternet kullanıcısını Torrenting ve akış gibi veri yoğun aktivitelere düşmekten alıkoyarak genel deneyimi bozar..

İnternet kısıtlamasının çoğu İSS’ler veya İnternet servis sağlayıcıları tarafından kontrol edilir, ancak bir Yönlendirici VPN kullanarak bunu kolayca atlayabilirsiniz. Bu mümkündür, çünkü bir VPN kullandığınızda, İSS’nizin taşıma türünü kontrol etmek için veri paketinizi incelemesi neredeyse imkansız hale gelir ve böylece hız kısıtlamalarını aşmanıza izin verir..

Siz de bu sorunu yaşıyorsanız, VPN kullanarak Router’da İnternet azaltmayı nasıl atlayabilirsiniz:

 1. ExpressVPN gibi bir En İyi Yönlendirici VPN Sağlayıcısı ile kaydolun
 2. Kullanıcı kimlik bilgilerini edinin, yani VPN kullanıcı adı ve şifresi
 3. Yönlendiricinize VPN kurun (Yönlendiricinize bağlı olarak, kurulum kılavuzları farklı olabilir ve tekdüzelik yoktur, bu nedenle ExpressVPN’e gitmek en iyisidir’uygun kurulum adımlarında size yol göstermesi için yönlendiricinizi seçin
 4. VPN, Yönlendiricinizde yapılandırıldıktan sonra, Yönlendiricinizde tam hızda çalışmanın keyfini çıkarın!

Sonuç

Modern yönlendiriciler, modemlerin ve yönlendiricilerin yeteneklerini tek bir cihazda birleştirmenize izin verdiği için teknolojik beceri harikasıdır. Avantajları’t Daha hızlı hızları garanti etmek için çok daha fazla güç sağladıkları ve birden fazla cihazı kesintisiz internet bağlantısı sağlayarak göreceli olarak kolaylaştırabilecekleri için orada bitirin.

Modem Yönlendiricinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bant genişliği azaltmayı atlayabilmeniz, coğrafi kısıtlamalı akış sitelerinin engellemesini kaldırabilmeniz, hassas verilerinizi birden fazla cihazda koruyabilmeniz ve her şeyden önce garanti edebilmeniz için üzerinde bir VPN kullandığınızdan emin olun. anonimliğiniz ve gizliliğiniz çevrimiçi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me