Mac için NordVPN – Acemi Kullanıcılar için 3 Dakika Kurulum Kılavuzu

Panama merkezli sağlayıcı, çevrimiçi mükemmel gizlilik / anonimlik almak için en iyi seçim olduğu için her geçen gün popülerlik kazanıyor. NordVPN, Windows, iOS, Android, Linux, platformları da dahil olmak üzere tüm destek cihazlarında kullanıcı dostu, kullanımı kolay ve tutarlı bir deneyim yaratmada ekstra bir yol kat ediyor. Kullanıcılar, mevcut sunucu konumlarını gösteren bir harita etrafında oluşturulmuş hoş ve estetik mavi bir arayüzle karşılanır. Mac için NordVPN uygulaması da hayal kırıklığına uğratmaz, bu kılavuzda ve NordVPN İncelememizde görebilirsiniz.

Mac için NordVPN İncelemesi

İlk bakışta, NordVPN Mac uygulaması Windows ve Linux muadilleriyle aynı görünüyor / hissediyor. Standart mavi renkle birlikte tasarımda aynı çizgi film denizaltılarını ve gemileri kullanır. Ancak, sadece macOS sürümünü tamamen keşfettiğinizde, birkaç benzersiz gelişmeyi buluyorsunuz. Örneğin, haritanın Mac uygulamasında doğrudan görünmesi yerine, sunucuların tam bir listesini ortaya çıkarmak için kaydırılan gizli bir sol tepsi var.

Kullanıcı dostu olması açısından, uygulamanın Windows İstemcisinden daha duyarlı ve etkileşimli olduğunu da hissettik. Geçerli konumunuza bağlı olarak, üstteki büyük bir düğme sizi en yakın sunucuya hızlı bir şekilde bağlar. Ancak, konumu kendiniz değiştirmek istiyorsanız, haritadan herhangi bir ülke seçin veya sağ üst köşedeki büyüteç simgesini tıklayın.

Mac için NordVPN

Genel olarak, uygulama aynı NordVPN deneyimini başarıyla gerçekleştirmeyi başarıyor, diğer platformlarda bekleyebilirsiniz. Tek sorun, bazı özelliklerin gerçekten kullanıcılar tarafından görülememesidir. Tor'u yalnızca liste görünümünde belirli filtreler uygulayarak veya adresini tıklayarak VPN, çift şifreleme ve özel sunucular akışıyla görüntüleyebilirsiniz “seçenekleri” arama ekranının alt tarafında.

VPN istemcisinde sunucu yükleme bilgileri de yoktur. Ağ Kilidi özelliği açısından, Windows uygulaması genellikle tüm internet özellikli uygulamaların bilgi göndermesini / almasını engeller. Ancak, macOS sürümünde, hangi uygulamaların bu tedaviyi manuel olarak alacağını seçme olanağınız vardır. Bu nedenle, bazı isabet ve özlemlerle NordVPN uygulamasının her zamanki gibi (Mac'te bile) kullanımı şaşırtıcı olduğu sonucuna varmamız kolaydır.!

NordVPN Mac Kurulum Kılavuzu

Mac platformunuzda NordVPN kurulumu söz konusu olduğunda, kullanıcıların iki seçeneği vardır: uygulamayı doğrudan web sitesinden indirin / yükleyin veya iTunes Store'a gidin. Başka bir seçenek olarak, bu bağlantıyı tıklayıp .PKG dosyasını hemen indirebilirsiniz. İstemci sürümüyle ilgilenmeyen diğer kullanıcılar, Tunnelblick'i yükleyerek Mac'i manuel olarak kurabilir, NordovPN'den .ovpn sunucu dosyalarını indirebilir, kimlik bilgilerinizi girebilir ve VPN hizmetini sorunsuz bir şekilde kullanmanın keyfini çıkarabilir.

NordVPN Mac Kurulum Kılavuzu

Mac için NordVPN İstemcisini indirin

Mac için NordVPNs istemcisinin indirme bağlantılarını bulmak için herhangi bir roket bilimi gerekmez. Web sitesi, ilgili bilgileri ve tüm faydalı kaynaklara bağlantılar sağlar. İndirme bağlantısıyla birlikte, uygulamanın daha ayrıntılı bir incelemesi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. İndirme ve yüklemeye başlamak isteyen kullanıcılar için bu bağlantıyı iTunes mağazasından kontrol edin?

Mac için NordVPN İstemcisini indirin

NordVPN IKEv2 Mac (Manuel Bağlantı Yöntemi)

 1. Buraya tıklayarak Mac'iniz için IKEv2 sertifikasını indirin.
 2. Sertifikayı şuradan açın: “İndirilenler” doğrudan klasör.
 3. bir “Sertifika Ekle” açılır pencere görünecektir. Tıklamak “Ekle”.
 4. seçmek “Bilgi almak” NordVPN Root CA'ya sağ tıkladıktan sonra.
 5. Tıklamak “Her zaman güven” bitişik, yanında “Bu sertifikayı kullanırken”.
 6. Mac dizüstü bilgisayarınıza kimlik bilgilerini girin ve Tamam'a tıklayın.
 7. Tıkla “elma” simgesini seçin ve ardından “Sistem Tercihleri”.
 8. Seç “Ağ” seçeneğini seçin ve ardından “+” ikon.
 9. Aşağıdaki girişleri girin: VPN, IKEv2 ve NordVPN (IKEv2).
 10. Sunucu ayarlarını ve bağlantı için uygun adresi burada bulabilirsiniz.
 11. Tıklamak “Kimlik Doğrulama Ayarları” ve NordVPN kimlik bilgilerini girin.
 12. I vur “Bağlan” düğmesini tıklayın ve Mac için NordVPN kullanmanın tadını çıkarın.

Mac için NordVPN SSS

Mac için NordVPN kullanımı söz konusu olduğunda, birçok kullanıcı uygulama hakkında sorgularla karşılaşabilir. BestVPN.co, Mac İstemcisi hakkında bize sorulan tüm genel soruları listeler.

Mac için En İyi Ücretsiz VPN Nedir?

Freemium VPN hizmetleri içeren 80'den fazla sağlayıcıda kapsamlı bir analiz yaptıktan sonra, şu anda TunnelBear, Windscribe ve Speedify derecelerinin Mac için en popüler olduğunu söylemek güvenlidir. Sıkı veri sınırlamalarına katlanmak zorunda olmanıza rağmen, bu tür VPN'leri kullanmak, coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerinin engellemesini kaldırmak için yerelleştirilmiş içeriğe erişim sağlamak için mutlaka kötü değildir. Mac için NordVPN 7 Gün ücretsiz Deneme sürümünü ayrıntılı olarak okuyun.

NordVPN'i Mac bilgisayarımdan nasıl kaldırabilirim?

Mac cihazınızdan NordVPN'i kaldırmak için herhangi bir roket bilimi gerekmez. Diğer üçüncü taraf uygulamalarını kaldırmak için aynı prosedürü uygulamanız gerekir. Sadece “Bulucu” menüsüne gidin ve şuraya gidin: “Uygulamalar”. Ardından, kaldırmak istediğiniz uygulamayı çöp kutusuna atarak veya sağ tıklayıp “Çöp kutusuna taşıyın” seçeneği. İşlemi tamamlamak için çöp kutusunu boşaltın!

Şeyleri Sarmak

Kılavuzumuzun, kullanıcıların Mac aygıtlarında kurma işlemi ile birlikte NordVPN uygulaması hakkında tarafsız bir fikir almasına yardımcı olacağını umuyoruz, böylece çevrimiçi olarak en üst düzeyde gizlilik / gizlilikten yararlanabilirsiniz. Ne olursa olsun, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum yapmaktan çekinmeyin. Kılavuzu Mac platformlarında da maksimum korumaya ihtiyaç duyan diğer kullanıcılarla paylaşmaktan çekinmeyin!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me