Ev Kullanıcıları için En İyi 3 NetGear Router VPN

IoT (Nesnelerin İnterneti) yaşı burada ve daha iyisini istiyor & artık çok sayıda elektronik ürüne güç vermek için daha hızlı bağlantı “akıllı”. TV’ler, saatler, telefonlar, buzdolapları, tüm evler, arabalar ve hatta saç fırçalarından her şey artık çevrimiçi. Bununla birlikte, çoğu ev kullanıcısı, çeşitli akıllı elektroniklerini ciddi bağlantı sorunları yaşamaya bağlamak için güçlü bir yönlendirici seçme konusunda takılıyor.

Aşağıdaki makalede ilk 3’e bakıyoruz NetGear Yönlendirici VPN evler için gerekli olan ve sürekli bağlantı gerektiren çok sayıda akıllı cihaza sahip olan cihazlar. Mükemmel En Hızlı VPN hizmetleri sunan çok sayıda saygın marka olsa da, özellikle markanın sunduğu bağlantı ve sunuculara erişim nedeniyle NetGear’a bakacağız.

Teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcılar için hiçbir anlam ifade etmeyecek cihaz özelliklerinden kaçındım. Gerekli önemli yönleri özetledim, bu bir yönlendirici inceleme makalesi değil, ev kullanıcılarının en iyi kablosuz NetGear yönlendirici vpn’yi seçmelerine yardımcı olmak için basitleştirilmiş bir kılavuz.

Contents

2023’deki En İyi NetGear Router VPN

Her VPN sağlayıcısı yönlendiriciler için destek sunmaz, bazı sağlayıcıların’t Seçeneği bile sunmayın. O’Yönlendiricinizle kullanabileceğiniz en güvenilir, cep dostu ve yüksek hızlı VPN’den yalnızca 3 tanesini seçtim..

 1. ibVPN (Görünmez Tarama VPN’si)

Romanya merkezli ibVPN, özellikle markanın seçici sunucu kapsamı nedeniyle VPN endüstrisinde göz ardı edilen bir isimdir. ibVPN, ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Romanya, Singapur ve daha pek çok popüler lokasyona sahip 43 ülkede 100’den fazla sunucudan oluşan bir ağ tarafından desteklenmektedir..

netgear yönlendirici vpn

Her iki masaüstü için de mükemmel uygulamalarının yanı sıra & mobil, ibVPN’in yönlendiricilere göre yapılandırılması çok kolaydır & DDWRT, Domates, NAS Synology ve Sabai Tech yönlendiricileri için öğreticiler mevcuttur. Eski NetGearNighthawk’ımla test ettiğim için ibVPN, OpenVPN veya PPTP protokol desteğine sahip herhangi bir yönlendirici ile çalışıyor.

İbVPN’in harika bir yönü marka’s herkes için bir şeyler içeren fiyatlandırma planları. Torrent VPN planı, iş planı ve her şey dahil Ultimate en ucuz vpn planını içeren mükemmel bir hizmet yelpazesi. Resmi uygulamalarla 5 cihazda eşzamanlı olarak kullanabilirken, yönlendiricide yapılandırıldığında 10 cihaza kadar kullanabilirsiniz..

ibvpn netgear nighthawk yönlendirici vpn testi

Sağlayıcı nedeniyle en sevdiğim VPN servislerinden biri’hiçbir soru sordu sıfır günlük politikası, hiçbir şey hizmet sunucularında korur. Fiyatlandırma da cüzdan dostu olup, size yıllık 42 dolarlık nihai plana abone olmanızı sağlayarak, gizlilik araçlarının mükemmel bir seçimini sunar..

 1. Özel İnternet Erişimi (PIA VPN)

PIA VPN sadece VPN dünyasının en eski isimlerinden değil aynı zamanda en güvenilir isimlerden biridir. ABD merkezli sağlayıcı, favori video akışı, müzik engelini kaldırmak için yüksek hızlı sunucu ağı ile ünlüdür & radyo ve coğrafi olarak kısıtlanmış diğer çevrimiçi hizmetler. PIA VPN, 25 ülkede 3300+ sunucudan oluşan ve ABD’de mükemmel kapsama alanına sahip büyük bir ağ sunuyor. Özel İnternet Erişimi eski bir PCMag Editörü’s Tom, okuyucuya önerilen VPN’i derecelendirmenin yanı sıra VPN hizmeti de sunar’2015 yılında donanım.

pia netgear yönlendirici vpn

PIA VPN, OpenVPN ve PPTP protokollerini destekleyen tüm yönlendirici modelleriyle uyumludur. Hizmeti, destek merkezindeki resimli eğitmenlerin yardımıyla yapılandırabilir veya canlı sohbet veya e-postadaki destek temsilcilerinden biriyle iletişime geçebilirsiniz.PIA sunucuları, torrentler, akış ve büyük boyutlu veri aktarımları için Gigabit hızları sunmak üzere optimize edilmiştir.

Dünyadaki en uygun fiyatlı yüksek hızlı VPN hizmetlerinden biri olarak kabul edilen PIA VPN, yıllık tasarruf planını $ 39.95. PIA VPN, 3 tünel protokolü, ücretsiz SOCKS proxy, 5 kıtadaki ağ geçidi, yönlendiriciler üzerinden sınırsız cihaz bağlantısı, reklam & DDWRT, pfSense ve Tomato yönlendirici ile uyumluluğa ek olarak kötü amaçlı yazılım engelleyici. Blogdaki PIA VPN ayrıntılı incelememize göz atın.

  Android için NordVPN: Android TV Kutusu için Kurulum Kılavuzu

 1. VyprVPN

VyprVPN, gizlilik endüstrisinin bir efsanesidir, markanın en deneyimli VPN sağlayıcılarından biri olmasının bir parçası olarak, çevrimiçi gizlilik hakları için yorulmadan çalışır. VyprVPN, torrent, akış, oyun, ftp barındırma ve diğer bant genişliği yoğun hizmetleri için mükemmel destekle 50 ülkede 700’den fazla turbo hız sunucusu sunar.

vyprvpn netgear yönlendirici vpn

Her zaman mevcut destek ve mükemmel platformlar arası uyumluluk VyprVPN’i gelişmiş VPN ayarlarıyla minimum etkileşim isteyenler için ideal bir seçim haline getirir. Uygulamalar tüm büyük işletim sistemlerinde bulunurken (Windows, Mac, iOS & Android), VyprVPN yönlendiriciler üzerinden de yapılandırılabilir.

VyprVPN ayrıca DDWRT, OpenWRT, ASUSWRT üzerinde de çalışır&NAS Synology yönlendiricileri, sağlayıcıda bulunan resmi kılavuzları kullanarak ayarlayabilirsiniz’s web sitesi. Bunlara ek olarak, VyprVPN’i PPTP veya OpenVPN desteğine sahip herhangi bir yönlendiricide de yapılandırabilirsiniz. Torrent indirmek isteyenler için VyprVPN kullanabilir’s OpenVPN teknolojisine dayanan bukalemun Protokolü.

VyprVPN, çok pahalı fiyatlandırma planları göz önüne alındığında kolay erişilebilir bir hizmet değildir ve marka geri ödeme yapmaz. Ancak hizmetleri ile hizmeti değerlendirmek ve daha sonra devam etmemek için kullanabileceğiniz mükemmel bir 3 günlük ücretsiz deneme geliyor’Çalışmıyor. Tam yüklü yıllık planın, bir kerelik ödemeye abone olmak için büyük bir 80 $ maliyeti.

Ancak VyprVPN, yerel olarak geliştirilmiş bir şirket içi sunucu sunucusu ağı da dahil olmak üzere harika özellikler sunar & yönetilen uygulamalar, oyun için özel destek, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli güvenlik protokolleri, 7/24 canlı destek, VyprDNS ve daha fazlası. VyprVPN sizin hakkınızda birçok bilgiye giriş yapıyor, bu yüzden kaydolmadan önce dikkat edin.

2023’nin En İyi NetGear Yönlendiricileri

Peki, en iyi NetGear Router hangisidir? Bu analiz, daha sonra tartışacağımız bir dizi faktöre bağlıdır. İnternetteki popüler incelemelere ve analizlere dayanarak, oyun, yüksek tanımlı akış, torrent indirme ve çok sayıda akıllı cihazı bağlama gibi farklı ihtiyaçlarınız olduğunda aşağıdaki NetGear yönlendiricileri göz önünde bulundurulmalıdır..

 1. NetGear NightHawk X4S (D7800)

NightHawk X4S D7800, X4 R7500 modeline yükseltme ve diğer mükemmel özellikler arasında süper hızlı aktarımlara sahiptir. X4S D7800 daha büyük ayarlar için tasarlandı, örneğin video akışı yapan, medya indiren, akıllı giyilebilir cihazları bağlayan, VoIP üzerinden iletişim kuran ve çevrimiçi oyun oynayan birkaç kullanıcılı bir ev.

Olarak bilinen ile gömülü MIMO (Çoklu Giriş, Çoklu Çıkış) teknolojisi X4S R7800 daha hızlıdır ve NetGear’a kıyasla daha geniş bir bağlantı aralığı sunar’s daha ucuz yönlendiriciler. Bu, özellikle değişen radyo bantları kullanan farklı cihazlarınız olduğunda iyidir. Cihazlar birbirine müdahale etmeden çalışabilir’s kullanılabilir maksimum bant genişliği alan bağlantı.

Ev Kullanıcıları için En İyi 3 NetGear Router VPN

Daha üst düzey bir yönlendirici olan X4S, sağlayıcınız yerine kullanabilmeniz için bir VDSL2 modem içerir’s modem / yönlendirici. X4S ayrıca iki adet USB 3.0 bağlantı noktasına sahiptir. eSATA (Harici Seri Gelişmiş Teknoloji Eki) yerleşik, böylece yönlendiriciyi kullanarak verileri kolayca yedekleyebilir veya bir ağ sürücüsü yapabilirsiniz.

Oyuncular ve gerçek zamanlı akan kullanıcılar, Netflix, CounterStrike, DOTA 2, HBO Now vb. X4S, 71Mbps’ye yakın görkemli hızlar sunmak için test edildi, 15Gbps’ye yakın olmasına rağmen 2.4GHz radyo bandı hızları çok düşük.

  PureVPN Nasıl Kullanılır - 2 Dakikadan Az Kullanmayı Öğrenin

Şimdi, X4S hiçbir şekilde yönlendirici tasarımının zirvesi değil. Hantal ve yeni başlayanlar için karmaşık ve uzman kullanıcılar için çok eski olan gerçekten eski bir kullanıcı arayüzü ile geliyor. Bir lüks arasında fiyatlandırılır 270 dolar ve 300 dolar (nereden satın aldığınıza bağlı olarak) NetGear X4S, oyuncular, akışlı hayranlar ve 15’ten fazla akıllı cihaza sahip evler için idealdir.

 

 1. AC-1900 NightHawk Akıllı WIFI Yönlendirici (Model R7000)

CNET ve PC Mag tarafından ideal bir ev yönlendiricisi olarak adlandırılan R7000, üstün 1GHz işlemcisi ile güçlendirilmiştir ve 802.11ac radyo bandında çalışan en hızlı NetGear yönlendiricilerinden biridir. VPN kullanıcıları için R7000 iyi bir haberdir çünkü hem OpenVPN sunucusu hem de DDWRT gibi 3. taraf ürün yazılımı desteği sunar. Yönlendirici ayrıca çevrimiçi oyun ve HD video akışı için mükemmel bir alt uç seçimidir.’torrent indiricileri için mükemmel bir seçim.

AC-1900, cihazlarınızdan veri yedeklemek için harici depolama birimine de bağlanabilir ve Apple için mükemmel bir seçimdir’s Time Machine yedekleme teknolojisi. İxChariot tarafından yapılan bir test, yönlendiricinin endüstrideki en iyi değil, yeterince iyi olan 2.4GHz üzerinde 444.8 Mbps ve 5GHz bant üzerinde 315.2 Mbps aktarabileceği sonucuna vardı..

Ev Kullanıcıları için En İyi 3 NetGear Router VPN

R7000 ön tarafta bir USB 2.0 yuvası ve arkada harici HDD’leri bağlamanıza ve bunları ağ üzerinden kullanmanıza olanak tanıyan bir USB 3.0 yuvası sunar. NetGear Genie UI, yönlendiriciyi yapılandırmadan sabit disklerinizi yapılandırmaya ve ağ paylaşımına kadar her şeyi kolaylaştırır. Genie kullanıcı arayüzünün dahil edilmesi, doktorun yeni başlayanlar olarak sipariş ettiği şeydir..

R7000, 190 ila 200 dolar arasında lüks bir fiyata (satın aldığınız yere bağlı olarak) ve performansı göz önünde bulundurarak & istikrar, ev kullanıcıları için çok cazip bir pazarlık. Ancak menzili ile ilgili bir sorun var ve geniş bir alandaki bağlantı engeller nedeniyle zarar görebilir.

 1. AC1750-Akıllı WIFI Yönlendirici (Model R6400)

Yönlendirici performansında SmallNetBuilder tarafından 1 numara olan R6400, birden fazla oyun ve akış kullanıcısı olan evler için mükemmel bir çift bant çözümüdür. BeamForming + teknolojisini kullanarak, yönlendiricinin sizden uzaklaştıkça sinyalini büyütmesini sağlar. Evet, 5’ten fazla kullanıcısı olan geniş alanlar ve kalabalık ayarlar için ideal bir bağlantı çözümüdür.
Ev Kullanıcıları için En İyi 3 NetGear Router VPN

3 anteni ve BeamForming + R6400’ün izniyle üç yönlü akışı destekleyerek maksimum sınırlarına yansıtabilirsiniz. R6400 ayrıca bir USB 2.0 sunar & Ağ ortamı sabit sürücüsü olarak kullanmak üzere 3.0 yuvasındaki bir HDD’ye ek olarak ağınız için bir yazıcı bağlayabilmeniz için USB 3.0 yuvası.

R6400 ayrıca size AirTime Adillığı yüksek hızlı cihazlarınızın sabit bir veri akışı almasını sağlamak için bir teknolojiye sahipken, daha eski yavaş cihazların da özelliklerine göre veri almaya öncelik verilir. Tom hakkında çok sayıda inceleme’s Guide, CNET ve PCMag, R6400’ü uzun menzilli bağlantı için de en iyi NetGear yönlendiricisi olarak kurdu.

NetGear, yeni başlayanların, orta ve ileri düzey kullanıcıların yönlendiriciyi istedikleri gibi kolayca yapılandırabilmelerini veya ayarlayabilmelerini sağlamak için Genie Router Yönetim Kullanıcı Arayüzünü cihaza yerleştirmiştir. Genie kullanıcı arabirimi, R6400 yönlendiricisinde ilk kez yapılandırmayı ve VPN hizmetlerini yapılandırmayı kolaylaştırır. NetGear Genie ayrıca, gelenler de dahil olmak üzere ayrıntılı ağ istatistikleri sunar & giden veriler, cihazlar & cihazı kullanan uygulamalar ve şifreler & ağ üzerinde kullanılan kullanıcı adları.

  Samsung Galaxy S6 Üzerinde VPN Kurulumu

Bence, özellikler göz önüne alındığında, NetGear R6400 en uygun fiyatlı ve en ucuz NetGear yönlendiricilerinden biridir. Şu anda, alabilirsiniz R6400 için $ 140- $ 150 yönlendiriciyi nereden satın aldığınıza bağlı olarak.

VPN Geçişli NetGear Yönlendiricileri Nelerdir?

O’Çoğu yeni yönlendirici sahibinin ve VPN kullanıcısının cihazlarının teknik özelliklerini okurken sorduğu yaygın bir sorudur. İzin Vermek’anlamak gerçekten kolay hale getirmek için bu kavramı adım adım almak.

Bir VPN’nin ana görevi güvenli bir “noktadan noktaya” uzak bir konumdaki cihazlara, sunuculara veya veritabanlarına güvenli bir şekilde erişmek için genel veya özel bir ağ üzerinden bağlantı. İyi bir örnek, seyahat ederken veya tatildeyken iş bilgisayarınıza erişmek için VPN kullandığınızda verilebilir. İş bilgisayarınıza VPN ile erişmek için yönlendiricinizin internet üzerinden diğer cihazlarla iletişim kurmak için VPN bağlantılarının geçmesine izin vermesi gerektiğini unutmayın..

Çoğu yönlendirici, NAPT veya Ağ Adresi Protokol Çevirisi olarak bilinen bir teknolojiyle gömülüdür; NAPT’nin bir yönü VPN trafiğini tamamen engellemesidir. Aşağıdaki şemada VPN geçişi olmayan ve VPN geçişli bir yönlendirici gösterilmektedir..

netgear yönlendirici vpn geçişi

VPN Geçişinin Önemini Gösterme. Resim izniyle Linksys

Bu açık amaç için, üreticiler ayrıca ‘VPN Geçişi’özelliklerine yönlendirebilirsiniz. VPN geçişi, şifrelenmiş VPN trafiğinin yönlendiriciden rahatça geçmesini ve uzak ağa bağlanmasını sağlar. NetGear, uyumlu yönlendiricilerdeki VPN Geçişini yapılandırmak için,’t özelliği destekleme.

NetGear Router VPN Çalışmıyor Hatası / Sorunları

Markadan en iyi ürün ve hizmet kalitesini aldığınızdan emin olmak için NetGear, yönlendiricinizin çeşitli sorunlarla karşılaşması durumunda çalışmasını sağlamak için kapsamlı bir web sitesi destek bölümü sunar. Resmi Destek Sayfasına, Resmi NetGear Topluluğuna göz atabilir veya Destek Ekibine Ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi destek hizmetinin yalnızca müşteriler için geçerli garantiler ve ticari müşteriler için olduğunu unutmayın.

Android için NetGear Router VPN Uygulaması

NetGear, Google Play Store’da Android kullanıcıları için mükemmel bir resmi uygulama sunuyor:

NetGear Genie UI artık tüm yönlendiriciler için sunulan yeni arayüz& marka tarafından üretilen modemler. NetGear Genie Android uygulaması, cihaz sahiplerine ev ağını yönetmek, izlemek veya onarmakdoğrudan akıllı telefonunuzdan. Tüm NetGear yönlendiricinize erişebilirsiniz’evin veya ofiste hareket ederken özellikleri. Android akıllı telefon veya tablet ile donatılmıştır

 1. kablosuz ağ ayarları,
 2. Ağ Haritası,
 3. Canlı Ebeveyn Denetimleri,
 4. Misafir erişimi,
 5. Trafik Ölçümü,
 6. Medyam ve
 7. Diğer birçok özellik.

Ayrıca ev ağı, ağ sürücüsünden medya akışı, yazıcılar, QR kodlarını kullanarak mobil cihazları bağlama üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Uygulamanın yalnızca Google Play Store’daki NetGear Genie uygulama açıklamasında bulunabilecek belirli NetGear yönlendirici modelleriyle çalıştığını unutmayın..

Kısaca

Eviniz için yeni bir yönlendirici / modem ararken yukarıdaki en iyi NetGear yönlendirici özetlerini yararlı bulacağınızı umuyorum. Cihaz incelemelerini özetlememe rağmen, ilgili inceleme bağlantılarını da ekledim, böylece ileri düzey bir kullanıcı olursanız, yönlendiricilerin özelliklerine de bakarak daha iyi bir fikir edinebilirsiniz..

Bir şeyi kaçırmışsam veya başka bir yönlendirici markasını incelememi isterseniz aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin. Bir sonraki ilk 3 blogu geliştirebilmem için geri bildirim ve yorumlar bırakın. Sosyal düğmeleri kullanarak paylaşmayı ve abone olmayı unutmayın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me