Surfshark Vs IPVanish Karşılaştırması 2020

Surfshark ve IPVanish

Surfshark nispeten yeni bir hizmet olmasına rağmen, uygun fiyatlarda mevcut olan bir dizi özellik sayesinde bütçeye bir canavar olarak ün yapmıştır..

IPVanish, 2012'den beri pazarda olmasına rağmen, bir hizmet olarak ne kadar iyi performans gösterdiği konusundaki ilgiyi ateşleyerek çoğunlukla radarın altında kaldı..

Güvenilir bir VPN hizmetinin 2020'de dijital bir zorunluluk haline gelmesiyle, işte BestVPN.co’Kararınızı kolaylaştırmak için 12 kategoride her iki hizmetin ayrıntılı karşılaştırması!

Önemli

Surfshark IPVanish
 1. 1040+ Sunucu 61+ Ülke
 2. Dinamik / Statik IP'ler Mevcuttur
 3. Sınırsız Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 1300+ sunucu 75+ ülke
 2. Özel IP'ler Kullanılabilir
 3. 10 Eş zamanlı bağlantılar
 4. 256 bit AES Şifrelemesi
 5. 7 Günlük Para İade Garantisi

Fiyatlandırma ve İndirimler

Surfshark IPVanish
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 3 ay
2 yıl 1 yıl
2 yıl
Özel teklif 24 Aylık Planda% 83 İndirim 2 Yıllık Planda% 66 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 11.95 $ 5.00
Aylık en düşük fiyat $ 1.99 $ 3.25
Bir Yıllık Fiyat $ 71.88 $ 39
Para iade garantisi 30 gün 7 gün

Surfshark, bir aydan aya göre daha pahalı bir seçenektir. Kullanıcılar aylık plana gitmeyi seçerse, ayda 11,95 ABD doları ödemeyi bekleyebilirler.

Bununla birlikte, fiyat önemli ölçüde 1.91 $ 'a kadar düşüyor ve kullanıcılar 2 yıllık planı tercih ederse toplam% 45.84 $,% 83 indirim gösterdi.

Buna karşılık, kullanıcılar IPVanish'i seçebilir ve aylık ödeme planı aracılığıyla ayda yalnızca 5,00 ABD Doları ödemeyi bekleyebilirler. Kullanıcılar 1 yıllık plana gitmeye karar verirlerse,’$ 3.25.mo'da 39 $ ödeyecek.

Herhangi bir anda performanstan memnun kalmazsanız, Surfshark size 30 günlük para iade garantisi verir. Öte yandan, IPVanish kullanıcılara sadece 7 gün garanti veriyor.

Surfshark için Bu En İyi Fırsatı Alın: 2 yıllık spesiyalde% 83 tasarruf edin

IPVanish için Bu En İyi Fırsatı Alın: 2 yıllık planlarında% 66 tasarruf edin

Özellikleri

Surfshark IPVanish
Eşzamanlı Bağlantılar Sınırsız 10
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, macOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Set Üstü Kutular, Yönlendiriciler ve Linux Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Evet (Yalnızca Android)
Ücretsiz Ekstralar Shadowsocks Desteği, Hacklock, Blindsearch, Sınırsız Mod, TrustDNS Chrome için Tarayıcı Uzantısı ve Windows Telefonları için Uygulama

Surfshark, kullanıcıları güçlendiren yenilikçi özellikler açısından IPVanish'in üstünde ve omuzlarında duruyor’ anonimlik ve çevrimiçi güvenlik.

Her ikisi de Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome ve Firefox ile tamamen uyumlu olma konusunda eşittir. Bununla birlikte, Surfshark Fire TV'ler ve Apple TV'ler için destek ekledi.

Bahsetmemek gerekirse, Xbox One ve oyuncu kitlesi için en azını söylemek için oldukça yararlı olan Nintendo Switch ile çalışan uygulamalar bile bulabilirsiniz!

Surfshark ayrıca Shadowsock desteği, Hacklock özelliği (kimlik hırsızlığı koruması için veri sızıntısı aracı), BlindSearch, NoBorders Modu (Çin'de erişim için) ve daha fazlasını sunar.

IPVanish'in bu tür son teknoloji ürünü özellikleri yoktur. Ayrıca, Surfshark sınırsız eşzamanlı bağlantıyı desteklerken, IPVanish sadece on bağlantıyla sınırlıdır.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

Surfshark IPVanish
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Surfshark, içeriğin engellemesini kaldırma açısından açıkça güçlü bir seçeneği temsil eder. Kısıtlamaları ve VPN yasaklarını atlamak için olağanüstü yetenekler aldım.

Kullanıcıların Netflix, BBC iPlayer, Prime Video, Hulu, Voot, Hotstar ve hatta ünlü Disney Plus'a getirilen kısıtlamaları atlamasına yardımcı olabilir.

Ayrıca, sunucu dizisiyle, farklı ülkelerden coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini ex-pats için kaldırabilir. Öte yandan IPVanish, bu akış sitelerinin engellemesini kaldıramaz.

VoD'nin engellemesini kaldırma açısından IPVanish'in olağanüstü bir şeyi yoktur. Ziyaret ettiğim çoğu web sitesi bana “VPN / proxy algılandı hatası,” bu oldukça sinir bozucuydu.

Çin

Çinli netizenler her zaman kullanıcıların ülke içinde engellemesini kaldırmasına veya dünyanın başka yerlerinde Çin'den yerel içeriğe erişmesine olanak tanıyan hizmetler aramaktadır..

“Büyük Güvenlik Duvarı” Görevi zorlaştıran karartma VPN hizmetleri, DNS zehirlenmesi, DNS kaçırma ve IP filtreleme gibi çeşitli teknolojileri benimser.

IPVanish'in her iki kitleye de teşvik sağlayamadığı durumlarda Surfshark, özellikle ülkede ikamet edenler için oldukça etkileyici olma eğilimindedir..

Kişilerin uygulamalarını indirmelerine / yüklemelerine izin veren bir Çin ayna web sitesi sunar. Aynı zamanda, “Sınır yok” kip.

Bu mod Sursfhark'ı etkinleştirir’Çin'deki coğrafi kısıtlamaları atlamak için VPN trafiğini normal HTTP trafiğine dönüştüren gizli sunucular.

Ancak, yerel içeriğe erişmek için 12 özel Çince sunucu sunan PureVPN gibi Çin'e VPN almak isteyenler için destek yok.

Çin'deki kullanıcılar Surfshark'ı Çince sayfalarından buradan indirebilirler: https://shark-cn.com/

Kurulum ve Arayüz

Surfshark IPVanish
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

Surfshark, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanılan tüm büyük platformları destekler. Özel özellikler listesi, bir VPN sağlayıcısı olarak genel görünümüne katkıda bulunur.

Kullanıcı arayüzünün göze daha kolay gelmesini sağlayan belirgin bir renk şeması vardır. Navigasyon panelinin yanı sıra genel GUI'nin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

Sunucu bağlantısının yanıt süresi 10 saniyeyi geçmez ve kullanım boyunca sabit bir arka plan bağlantısı sağlar.

Surfshark Akış Modu

IPVanish daha kompakt ve sofistike bir arayüze sahiptir. Mutlaka kötü bir şey olmasa da, amatörler için biraz göz korkutucu olabilir.

Navigasyon paneli nispeten karmaşıktır ve rakibi ile aynı minimalist hissi sunmaz.

Bununla birlikte, LAN erişimini engelleme veya kullanıcıların cazip bulabileceği bölünmüş tünel kullanma gibi bazı temel özellikler vardır.

IPVanish Kurulum Arayüzü

Severs ve Performans

Surfshark IPVanish
Sunucu Ülkeleri 61 51
Toplam Sunucu Sayısı 1040+ 1.300+

Bu, rekabetin biraz zor olduğu birkaç kategoriden biridir. Surfshark şu anda 60'tan fazla ülkede 1040'tan fazla sunucuya sahip sunuculara sahip.

IPVanish'in 50'den fazla ülkede 1300'den fazla sunucusu var. Bununla birlikte, Surfshark daha fazla sayıda sunucu konumuna sahip olduğundan, IPVanish'e kıyasla daha fazla içeriğin kilidini açması muhtemeldir.

hız

Surfshark IPVanish
Hız Kaybı % 10.1 % 25

Her iki hizmeti de değerlendirmenin en iyi yolunu görmek istedik’ hız iddiaları bir hız analizi ile kendimizi test etmekti.

Her ikisini de 100 Mbps bağlantıda rasgele sunuculara bağlayarak tarama, akış, indirme, oyun oynama ve torrent gibi görevler üzerinde çalışmaya başladık.

Surfshark,% 10.1'lik bir kayıp olduğunu gösteren, yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 89.9 Mbps'lik bir hız kaydetti..

Güvenlik

Surfshark IPVanish
VPN Protokolleri L2TP, IPSec, IKEv2, Gölgeler, OpenVPN PPTP, L2TP, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-256-GCM
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-2048  RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Shadowsocks OpenVPN Gizleme
Uygulama Güvenliği Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması Öldürme Anahtarı
DNS Durumu TrustDNS Özel DNS

Surfshark ağırlıklı olarak IKEv2 protokolüne dayanır. O “varsayılan” kullanıcılara tüm platformlarda OpenVPN yapılandırma seçeneği sunmanın yanı sıra tüm cihazlarda.

Ek olarak, AES-256-CBC şifresi, RSA-2048 şifrelemesi kullanılarak TLS anahtar değişimi ile aynı şifreyi kullanırken veri kanalında sağlanan ilk şifrelemedir..

IPVanish ise neredeyse aynı yapılandırmaya sahiptir. AES-256-GCM şifreleme ile birlikte gelir. Ancak, kill anahtarı WebRTC veya IP sızıntı koruması sağlamaz.

Sızıntı Testleri

Bu iki uygulamanın ne kadar güvenli olduğuna dair güvenilir ve partizan olmayan bir araştırma yapmak; kaçak testleri her ikisi üzerinde altı ayrı araç kullanılarak gerçekleştirilmiştir:

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hem IPVanish hem de Surfshark testleri uçan renklerle geçti, kişisel olarak tanımlanabilir tüm bilgileri anonimleştirerek sizi 7/24 koruyor!

Gizlilik

Surfshark IPVanish
Merkez İngiliz Virgin Adaları Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Elma, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Yok

Surfshark, operasyon merkezi İngiliz Virgin Adaları'ndaki olması nedeniyle tartışmasız daha iyi bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Bu, 5/9/14 Göz izleme veya veri paylaşım ajansı olmadığı anlamına gelir.

Surfshark hiçbir bağlantı veya faaliyet sürdürmez ve finansal gizliliğinizi dijital sınıra götüren tüm önemli kripto para birimlerini destekler.

Buna ek olarak, Surfshark hiçbir kayıt ya da formda kayıt tutulmamasını sağlamak için Cure53 tarafından tamamen denetlenmiştir..

Öte yandan, ABD içinde bulunan IPVanish, her türlü gözetleme, izleme, izleme ve son zamanlarda Anayurt Güvenliği'ne yardımcı oluyor.

Herhangi bir kripto para birimi için herhangi bir destek sağlamadan tam bir bağlantı günlüğü tutar.

Yapılandırma

Surfshark IPVanish
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP'ler 6+ Konum Yok
DDoS Koruması Evet Evet
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Her iki VPN de IP adresleri açısından oldukça farklı yapılandırmalar sunar. Surfshark, kullanıcılarına hem dinamik hem de statik IP'leri kullanma şansı sunuyor.

Bunlar, farklı ülkelere yayılmış 6'dan fazla yerde bulunmaktadır. Bununla birlikte, IPVanish'in statik IP'lere erişimi yoktur, bu da oldukça endişe vericidir..

Her ikisi de NAT Güvenlik Duvarı'nı kapatır ve paket başlıklarının şifresini çözerek istenmeyen gelen trafik olmaz. Yine de IPVanish'in tekliflerini iyileştirmesi gerekiyor!

Müşteri servisi

Surfshark IPVanish
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 31 Dakika 55 Dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

Surfshark’Müşteri desteği, VPN endüstrisinde bir ölçüt haline geldi. İstekleri ele alma konusunda sıcak ve profesyoneldirler.

Bir sorunun ne kadar genel veya teknik olabileceğine bakılmaksızın, ekip her sorguyu profesyonellikle ele alır ve başka sorunlarım olup olmadığını sormak için sürekli iletişim halinde kalır.

IPVanish'in özel bir aranabilir veritabanı yoktur, bu da hizmetle ilgili bilgileri bulmayı zorlaştırır..

Herhangi bir video kılavuzu yok veya kullanıcılar ürünü satın aldıktan sonra hangi arayüzün veya özelliklerin bekleyeceğini değerlendirmeyi giderek zorlaştırıyor.

Surfshark

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
Surfshark Android için uygun mu? 25 dakika 1 Evet
Surfshark Netflix ile çalışıyor mu? 39 Dakika 1 Evet
Surfshark'ı Birden Fazla Cihazda Kullanabilir miyim? 20 dakika 1 Evet
Surfshark'ta Gizlemeyi Etkinleştirme? 27 Dakika 1 Evet

IPVanish

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
IPVanish neden ABD'de yaşıyor (Five Eyes Üyesi)? 30 dakika 1 Evet
IPVanish oyun oynamak için iyi bir seçenek mi? 42 Dakika 1 Evet
IPVanish, Netflix ve diğer VoD'lerle çalışır mı?? 37 Dakika 1 Evet
IPVanish'ten nasıl geri ödeme alabilirim?? 52 Dakika 1 Evet

Kazanan: Surfshark

Surfshark Kazanan

Bu zorlu düello sonunda Surfshark her bölümde rakibini geride bırakıyor. Basit bir ifadeyle, kullanıcılara paraları için daha iyi değer sunar.

Surfshark'ı her kategoride üstlendiği için tercih etmemeniz için hiçbir neden yok, bu da onu bugün piyasadaki en iyi VPN sağlayıcılarından biri yapıyor.

Похожие статьи

 • PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2020

  PureVPN'in ünlü olarak uzun olduğu yer “ödül” Endüstrideki VPN, HideMyAss, çoğunlukla akılda kalıcı adı nedeniyle layman kullanıcıları arasında popüler bir seçimdir....

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me