PureVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

PureVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

PureVPN'in bütçeye uygun ancak değer odaklı bir hizmet olarak tanındığı TunnelBear, bir süredir freebies arasında favori.

Bugün, iki hizmeti karşılaştıracağız’ “ödül” hangi sağlayıcının kullanıcılara daha iyi teşvikler sunduğunu belirlemek için teklifler.

Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, ikisini çeşitli faktörler üzerinde karşılaştırdığımız bu kapsamlı PureVPN ve TunnelBear karşılaştırma analizine göz atın:

Önemli

PureVPN TunnelBear
 1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP'ler Kullanılabilir
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 1.000'den fazla sunucu 23 ülke
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Kullanıcılar için Ücretsiz Plan
 5. İki Bağımsız Güvenlik Denetimi Geçti

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN TunnelBear
Abonelik Süresi 1 ay Bedava
1 yıl 1 ay
2 yıl 1 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 1 Yıllık Planda% 50 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 9.99
Aylık en düşük fiyat $ 1.65 $ 4.99
Bir Yıllık Fiyat $ 69.72 $ 59.88
Para iade garantisi 31-Gün Yok

Fiyatlandırma açısından, her iki sağlayıcıda da birden fazla seçeneğiniz vardır. Gerçi, TunnelBear bir “freemium” fiyatlandırma modeli, bu nedenle teklifleri bir “Bedava” sürümü de.

E-posta adresinizi girerek kaydolabilirsiniz ve 500 MB bant genişliği sınırına sahip sınırlı bir 4 konuma erişmeye hak kazanırsınız. Öte yandan PureVPN, “ödül” abonelikleri.

Aylık planları 10.95 $ 'dan başlıyor, bu arada TunnelBear’s $ 9,99'dan başlıyor. Tabii ki, daha uzun süreli planlar tercih ederseniz, daha iyi indirimlerden ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Örneğin, 1 yıllık PureVPN planını seçerseniz, ayda 5,81 $ ödemeniz gerekecektir. Bu toplam 12 ay boyunca 69.72 $ 'dır. Tersine, TunnelBear’s 1 yıllık planın maliyeti 4,99 $ / aylık.

Sonuç olarak, 12 aylık erişim için yalnızca 59,88 $ ödersiniz. TunnelBear, ücretsiz, 1 aylık ve 1 yıllık dışında başka planlar sunmaz, ancak PureVPN ile 2 yıllık bir planınız da vardır.

Bu planlar, kullanıcılara en az 3.49 $ / ay'dan başlayan ve 83 $ olarak faturalandırılan en iyi değeri verir. Son anlaşmalarının bir parçası olarak PureVPN, sınırlı bir süre için 79 $ 'a 5 yıllık bir plan sunuyor.

Bildiğim kadarıyla para iadesi’Söz konusu olduğunda, PureVPN 31 günlük geri ödeme garantisi sunmaktadır. Bu arada, TunnelBear 30 günlük geri ödeme teklif ediyordu, ancak son zamanlarda bu özelliği iptal etti.

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

TunnelBear için En İyi Fırsatı Alın: 1 yıllık özel etkinliklerinde% 50 tasarruf edin

Özellikleri

PureVPN TunnelBear
Eşzamanlı Bağlantılar 5 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Evet (Uyanık Ayı)
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları En Yakın Tünel, Wi-Fi Koruması, 500MB Ücretsiz

PureVPN, özellikler açısından TunnelBear'a üstünlük kazandırıyor. Güvenlik ve gizlilik için birçok gelişmiş teknolojisi sayesinde yenilikçi ve etkileyici olarak duruyor.

Bahsetmemek gerekirse, Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Mozilla Firefox, Google Chrome, Amazon Fire TV, Apple TV'ler ve hatta Kodi için bir eklenti dahil olmak üzere her platform / cihaz için uygulamalarınız var.

TunnelBear ayrıca Kodi için özel bir eklenti hariç aynı uygulama uyumluluğunu sunar. Aynı zamanda, PureVPN'de VPN kullanıcıları için gerekli olan birçok kullanışlı özellikten yoksundur.

Bölünmüş tünelleme sunuyorlar ( “VigilantBear”) tüm uygulamalarda oldukça faydalıdır. Bunun dışında, daha fazla güvenlik sağlayan bir GhostBear özelliğine sahipler (aşağıda ayrıntılı olarak açıklayacağım).

Bu minimum özelliklerle karşılaştırıldığında, PureVPN güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırmak için özel IP'ler, reklam / izleyici engelleyiciler, kötü amaçlı yazılım tarayıcıları, NAT güvenlik duvarı ve sayısız diğer teknolojiler sunar.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN TunnelBear
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

TunnelBear arasında ünlü olduğu için “beleşe”, Akış platformlarının engelini kaldırma yolunda çok fazla beklemiyordum. Ücretsiz ve premium sürümlerini farklı sitelerde test ettikten sonra varsayımlarım doğrulandı.

VPN, Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar, Disney Plus ve diğer popüler sitelerin engellemesini kaldırmada başarısız oldu. Bu nedenle, akış için bir VPN isteyen kullanıcılar için en iyi seçenek olmayabilir.

Öte yandan PureVPN, mükemmel engelleme kaldırma yetenekleri sağlamak için tüm olasılıkları karşıladı. VPN, dünyadaki coğrafi kısıtlamaları atlamak için güçlü gizleme teknolojileri kullanıyor.

Farklı akış platformlarında test edilmesi, sağlayıcının tüm uygulamalarında popüler hizmetlerin engellemesinde herhangi bir sorunla karşılaşmadığını gösterdi. Bunlar “tarayıcı uzantıları” çok.

Birçok sağlayıcı, bir Chrome veya Mozilla uzantısı aracılığıyla Netflix gibi VoD'lerin engellemesini kaldırabileceklerini iddia edemez. Bununla birlikte, PureVPN bunu mümkün kılar ve diğer sağlayıcılara göre bir avantaj sağlar.

Ayrıca kullanıcılara “popüler web siteleri” Tüm ünlü akış sitelerini listeleyen tüm cihazlarda seçenek. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kanalı tıklayın ve herhangi bir sorun olmadan eksi olarak anında erişin.

Çin

“Büyük Güvenlik Duvarı” Çin'de, Coğrafi kısıtlamaları atlamayı inanılmaz derecede zorlaştıran Deep Packet Inspection (DPI) saldırıları, DNS Hijacking, DNS Zehirlenmesi ve Blackholing VPN sunucuları gibi çeşitli VPN engelleme teknikleri kullanılıyor.

Ne yazık ki TunnelBear, Çin'deki yabancılara veya sakinlere herhangi bir teşvik sunmadı. Ülkende uygulamalarını indirmek için bir ayna web siteniz yok ve Çin sunucunuz da yok.

Sağlayıcı, “GhostBear” VPN bağlantısını düzenli olarak gizlemek için 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden TCP protokolünü kullanan sunucularda gizleme kullanan özellik “HTTPS” trafik, ancak testlerimizde bu etkisiz oldu.

Bu arada, PureVPN her ikisi için de daha iyi çalıştı: Çin gurbetçileri ve sakinleri. Bir ayna web sitesi sunar ve 12 Çinli sunucu (Pekin'de 6 ve Şangay'da 6) sunan pazardaki tek sağlayıcıdır..

Kurulum ve Arayüz

PureVPN TunnelBear
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN tüm çoklu cihazlar ve platformlar için uygulamalar sunar. Bunlar Windows, Mac, Android ve iOS ile sınırlı değildir. VPN, Android / Apple TV'lerin ve hatta Fire TV'lerin daha büyük ekranlarını destekler.

En iyi yanı; küçük veya büyük ekranlarda kullanım kolaylığı ve sezgisellikten ödün verilmez. PureVPN, tüm cihazlarda mükemmel kullanıcı dostu olarak tutarlı kalır.

Masaüstü uygulamaları hem çaylaklara hem de uzmanlara hitap eden bir tasarıma sahiptir. Mobil uygulamalar, sunuculara, özelliklere ve yapılandırmalara kolay erişilebilen daha koyu bir görünüm alır.

Bu arada, tarayıcı uzantıları da şaşırtıcı ve hatta kullanıcılara Netflix gibi akış platformlarının doğrudan tarayıcı içinden engellenmesini sağlama olanağı sunuyor.

PureVPN Mac Uygulaması

TunnelBear, aynı düzeyde uygulama uyumluluğu sunmaz. Masaüstü, mobil ve tarayıcı uygulamalarınız var, ancak Fire TV'ler, Apple TV'ler ve Kodi desteği eksik.

Tasarım söz konusu olduğunda, tüm müşteriler harika görünüyor ve olma eğilimi gösteriyor “kullanımı eğlenceli”. PureVPN ile karşılaştırıldığında, müşterileri eğlenceli ayı grafikleri ve ayı joes ile doldurulur.

“Genel” sekmesi aşağıdaki gibi VPN istemcisi ile ilgili seçenekler sunar “bilgisayar başladığında çalıştır”, bu arada “Güvenlik” sekmesi aşağıdaki gibi özelliklere erişim sağlar “VigilantBear” ve “GhostBear”.

Sonuç olarak, her iki sağlayıcının VPN uygulamaları oldukça şaşırtıcı, ancak “görünüm”, TunnelBear kesinlikle piyasadaki çeşitli hizmetler arasında üstünlük kazanıyor.

Sunucular

PureVPN TunnelBear
Sunucu Ülkeleri 140+ 23
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 1.000

PureVPN ile karşılaştırıldığında, Kanada merkezli TunnelBear, genel ağ altyapısına bağlı olarak sayıca çok azdır. Dünya çapında sınırlı 23 ülkede sadece 1.000 sunucuları var.

Bu arada, PureVPN dünya çapında 140'tan fazla ülkede 2.000'den fazla sunucudan oluşan daha geniş bir ağa sahiptir. Bu, dünya çapında birçok yerde destek sunan tek VPN olmasını sağlar.

Bu nedenle, bir kazananı bu açıdan belirlemek zor değildir. TunnelBear, premium sunucularla rekabet etmek istiyorsa, sunucu sayısını büyük ölçüde artırmak zorundadır.

hız

PureVPN TunnelBear
Hız Kaybı % 9 % 30

Ayrıca, her iki sağlayıcıda da kullanıcılar için karar verme sürecini kolaylaştırmak için bir hız analizi yaptım. Süreç, internetle ilgili tüm faaliyetler için farklı sunucuların test edilmesini içeriyordu.

Bunlar arasında internette gezinmek, çevrimiçi oyunlar oynamak, torrent dosyalarını indirmek veya Netflix gibi sitelerde akış yapmak yer alır. Görev için Pure ve TunnelBear'dan 4 rastgele sunucu aldık.

Konumlar Kanada, ABD, İngiltere ve Fransa'yı içeriyordu. 100 Mbps bağlantıda çıplak hız testlerinde, PureVPN yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 91 mbps iletmeyi başardı ve bu da% 9'luk bir hız kaybı olduğunu gösterdi.

Bu arada, Tunnelbear, yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 30 Mbps hız kaydetti ve bu da% 30'luk bir hız kaybına işaret ediyor. PureVPN'in bu yönü büyük bir farkla kazandığını söylemek güvenlidir!

Güvenlik

PureVPN TunnelBear
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN L2TP / IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Yok Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması Uyanık Ayı ve Hayalet Ayı
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN çok çeşitli protokoller için destek sunar. Buna PPTP, L2TP, IKEv2, SSTP ve OpenVPN (TCP ve UDP) dahil olmak üzere her türden kullanıcıya seçme özgürlüğü sunar.

Yine de, varsayılan olarak PureVPN, daha yüksek hızlar ve güvenlik için IKEv2 protokolünü kullanan iOS cihazlar hariç, OpenVPN protokolünü tüm cihazlara dağıtır.

Şifreleme için sağlayıcı, veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifresini kullanır, bu da oldukça etkileyici ve son derece güvenli.

Bu arada, kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemesi ile AES-256-CBC şifresini dağıtır.

Birçok sağlayıcı RSA-4096'ya geçmedi, ancak PureVPN sahip olanlardan biri. Bu nedenle, pazardaki diğer sağlayıcılara göre bir avantaj kazanıyor.

Buna sadece üç protokolü destekleyen TunnelBear da dahildir; OpenVPN, L2TP / IPsec ve IKEv2. PureVPN'e benzer şekilde, tüm cihazlarda varsayılan olarak OpenVPN kullanır.

iOS kullanıcıları IKEv2 veya L2TP / IPSec protokolünü kullanma seçeneğine sahiptir. Şifreleme AES-256 şifreleriyle sağlanır, ancak bazı uygulamalar veri kimlik doğrulaması için eski 128 bit şifrelemeyi ve SHA-1'i kullanabilir.

Sızıntı Testleri

Uygulama güvenliği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için PureVPN ve TunnelBear üzerinde bir sızıntı testi yaptım. Süreç, kontrol etmek için 6 farklı aracın kullanımını içeriyordu;

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

PureVPN yukarıdaki 6 farklı araçtan yapılan tüm testleri gerçekleştirdi ve orijinal IP, DNS veya WebRTC bilgilerimizi açıklamadı. TunnelBear, IPv4 ve IPv6'da IP sızıntısı içermiyordu.

Ancak, IPv6 kullanırken, araçlar hem Windows hem de Mac uygulamalarında WebRTC sızıntılarını algıladı. Bunun basit bir çözümü, cihazınızdaki IPv6 bağlantılarını devre dışı bırakmaktır.

Gizlilik

PureVPN TunnelBear
Merkez Hong Kong Kanada
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin ve daha fazlası Yok

Yukarıdaki tabloya bir göz atın ve PureVPN'in genel gizlilik açısından TunnelBear'a göre bir avantaj kazandığı anlaşılıyor. Merkezi Hong Kong'da, 5/9/14 Göz İttifaklarından uzakta.

TunnelBear'ın genel merkezi Kanada'dadır. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Kanada Beş Göz'ün kurucu üyesidir ve kitlesel gözetim ve veri saklama ile uğraşır.

Mahkeme celbi eşliğinde gag emri alırsa, VPN hükümetten yasal taleplere uymak zorunda kalabilir. Bu nedenle, her zaman sağlayıcıya güvenme riski vardır.

Bahsetmemek gerekirse, TunnelBear ayrıca Bitcoin hariç çok çeşitli kripto para birimlerini desteklemiyor. Bu arada, PureVPN, PaymentWall'ın tanıtımı sayesinde 250'den fazla seçeneği destekliyor.

Günlük kaydı söz konusu olduğunda, her iki sağlayıcı da günlükleri günlükleri depoladı, ancak şimdi logless VPN hizmetleri saflarına katıldı. PureVPN kısa süre önce AltiusIT tarafından denetlendi.

Bu arada, TunnelBear yıllar boyunca her ikisi de Cure53 tarafından yürütülen iki güvenlik denetimi geçirdi. Bağımsız denetimlerin sonuçlarını burada görebilirsiniz.

Yapılandırma

PureVPN TunnelBear
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP'ler 7+ Ülke Hayır
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyon açısından, PureVPN bir kez daha TunnelBear üzerinde bir üst el kazanıyor. Bunun nedeni, Kanada merkezli sağlayıcının yalnızca dinamik IP'leri olan paylaşılan bir altyapıyı desteklemesidir..

Öte yandan PureVPN, her ikisini de destekleyen kullanıcılarına daha fazla teşvik sunar; paylaşılan ve statik bir altyapı. Dünya çapında 7'den fazla ülkede özel IP'leri var.

Müşteri desteği

PureVPN TunnelBear
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 1 saat
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Hayır

PureVPN ve TunnelBear'ın her ikisi de canlı sohbet, video rehberleri, bilgi tabanı, SSS, e-posta ve bilet şeklinde destek sunar. Bunların hepsi destek almak için iyi seçeneklerdir.

Çoğu için ikinci en iyi seçenek e-posta desteğidir. Bu nedenle, her iki sağlayıcıdan da yanıt sürelerini analiz etmek için testimle biraz daha ileri gittim.

Aşağıda, her iki sağlayıcının istatistiklerini dört farklı soruya göre görebilirsiniz.

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

TunnelBear

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
TunnelBear karanlık web için güvenli midir?? 1 saat 1 Evet
TunnelBear aboneliğimi nasıl iptal ederim? 48 Dakika 1 Evet
TunnelBear Netflix için çalışıyor mu? 52 Dakika 1 Evet
TunnelBear VPN kime ait?? 59 Dakika 1 Evet

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Kuşkusuz, PureVPN bu karşılaştırmayı, daha büyük sunucu altyapısı, Çin'deki GFW'yi atlama yeteneği, Netflix engelleme kaldırma yetenekleri ve sıfır sızıntı sorunları nedeniyle kazanır..

TunnelBear da iyi bir hizmet, ancak Kanada genel merkezi, sızıntı sorunları, zayıf sunucu sayısı ve engelleme yeteneklerinin olmaması, VPN'in uzun bir yol olduğu anlamına geliyor.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me