PureVPN ve TorGuard’a Karşı

PureVPN ve TorGuard Karşılaştırması

PureVPN, pazardaki en iyi isimlere karşı çıkan ucuz bir sağlayıcı olduğu için ünlüdür, ancak son derece güvenli ve popüler TorGuard'dan daha iyi?

PureVPN ve TorGuard'ın bu karşılaştırma analizinde öğreneceğimiz şey budur, burada her iki sağlayıcı da bir dizi önemli faktör üzerinde birbirlerine karşı.

Önemli

PureVPN TorGuard
 1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP'ler mevcut
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 3000'den fazla sunucu 55 ülke
 2. OpenConnect SSL Tabanlı VPN
 3. 8 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. WireGuard Protokolünü Destekler

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN TorGuard
Abonelik Süresi 1 ay 1/3/6 Ay
1 yıl 1 yıl
2 yıl 2 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 2 Yıllık Planda% 58 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 9.99
Aylık en düşük fiyat $ 1.32 $ 4.16
Bir Yıllık Fiyat $ 69.72 $ 59.99
Para iade garantisi 31-Gün 7 gün

Fiyatlandırma açısından, hem PureVPN hem de TorGuard, kullanıcılara istisnai indirimlerden yararlanmaları için birçok plan sunuyor. Tabii ki, ikisi arasında daha ucuz seçenek PureVPN'dir.

Aylık planı 10.95 $ 'dan başlasa da, daha uzun süreli abonelikler seçerek size daha iyi fırsatlar sunar. Örneğin, 1 yıllık planlarına giderseniz, 69,75 TL tutarında ödeme yaparsınız..

İki yıllık planlarını tercih ederseniz, en az 3,49 $ / ay ödersiniz, bu da 24 ay boyunca 83 $ 'a karşılık gelir. Ancak, en iyi değeri almak istiyorsanız, inanılmaz bir fırsat var.

En düşük aylık fiyat olan 1,32 $ ile 5 yıl boyunca PureVPN'e erişmenizi sağlar. Bu, 60 ay boyunca yalnızca 79 ABD doları ödediğiniz anlamına gelir, bu da VPN kullanıcıları için harika bir plandır. “uzun vadeli.”

Öte yandan TorGuard'ın 4 paketi vardır: anonim proxy, anonim VPN, anonim E-posta ve gizlilik paketi. Burada onların hakkında konuşacağız “anonim VPN” teklif.

Genellikle, TorGuard ile kullanabileceğiniz birçok abonelik katmanınız vardır. Aylıkları 9,99 dolardan, üç ayda bir 19,99 dolardan, altı ayda bir 29,99 dolardan ve yıllık 59,99 dolardan başlıyor.

En iyi değeri elde etmek için TorGuard, aylık maliyetleri sadece 4,16 dolara indiren 2 yıllık bir plan sunuyor. Sonuç olarak, 24 ay için sadece 99,99 $ ödersiniz, ancak yine de Pure'dan daha pahalıdır.’s 2 yıllık abonelik.

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

TorGuard için En İyi Fırsatı Alın: 2 yıllık bir planla maliyetleri% 58 düşürür

Özellikleri

PureVPN TorGuard
Eşzamanlı Bağlantılar 5 8
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Hayır
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları TorGuard Gizli Proxy

Bir VPN seçmek söz konusu olduğunda, fiyatlandırmanın ötesine bakmanız gerekir. Temel olarak, çok sayıda güvenlik özelliği içeren bir hizmet aldığınızdan emin olmanız gerekir. PureVPN bu alanda oldukça başarılı.

Hong Kong merkezli sağlayıcı tüm platformlar / cihazlar için yerel uygulamalar sunar, tüm bağlantılarda bir NAT güvenlik duvarı kullanır, bir reklam / izleyici engelleyici ve hatta kötü amaçlı bir tarayıcı uygular.

Güvenlik ve torrent için, kullanıcıların “Bölünmüş Tünel Açma” özellik. Bu, uygun güvenlik / hızları almak için VPN bağlantısı olmasını istediğiniz veya istemediğiniz hizmetlerin kesilmesine yardımcı olur.

TorGuard ayrıca NAT Güvenlik Duvarı'nı kullanır, yeni WireGuard protokolü için destek sağlar ve OpenConnect, Stunnel, WireGuard ve tüm tarayıcı uzantılarında SSL bağlantılarına izin verir.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN TorGuard
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Hayır
Kanal 4 Evet Evet

Dürüst olmak gerekirse TorGuard akış kanallarını engelleme konusunda daha bekleniyor. Ne yazık ki, kesinti sorunları, proxy algılama hataları ve düşük hız sorunları yaşadılar.

Öte yandan PureVPN'in coğrafi ve içerik sınırlamalarını aşmada oldukça etkili olduğu kanıtlandı. Tüm sunucuları bir dizi akış web sitesinde sorunsuz çalıştı.

Bunlar arasında Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime ve şimdi bile Disney Plus gibi hit platformlar var. Aslında, uygulamalarının “popüler web siteleri” tüm bu VoD'leri listeleyen seçenek.

Herhangi bir akış platformuna erişmek istiyorsanız, simgesine tıklamanız yeterlidir ve PureVPN sizi anında bir engelleme içinde engellenmemiş sürüme yönlendirir; tarayıcı uzantılarında bile!

Çin

PureVPN Hong Kong'da bulunduğundan, Çin gurbetçileri ve Çin sakinleri. Aslında, 12 Çinli sunucu sunan tek sağlayıcı.

Bunlardan 6'sı Şangay'da ve 6'sı Pekin'de bulunuyor, yabancıların yerel içeriğe erişmesine izin veriyor, aksi takdirde dürüst olmak gerçekten zor bir görev. “Büyük Güvenlik Duvarı.”

Öte yandan TorGuard, göçmenler veya bölge sakinleri için sorunsuz çalışmadı. Kullanıcıların uygulamalarını indirmeleri için özel bir ayna web sitesi yok ve Çin sunucularını da barındırmıyorlar..

Çin'deki temsilcimiz OpenConnect SSL Tabanlı VPN'in GFW tarafından kolayca tanımlanabileceğini söyledi, bu da TorGuard'ın StealthVPN veya gizlemelerini iyileştirmek için hala çalışması gerektiği anlamına geliyor..

Kurulum ve Arayüz

PureVPN TorGuard
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN ile ilgili en iyi şeylerden biri, tüm platformlarda / cihazlarda tasarımı ve görünümüdür. Uygulamaları hakkında inanılmaz derecede kullanıcı dostu ve sezgisel bir his var.

Hem yeni başlayanlar hem de teknoloji meraklıları uygulamayı kendi ihtiyaçlarına uygun bulduklarından, bu onlar için büyük bir yarar sağlar. Ana menüde, düğmeli basit bir bağlantı menünüz var.

Ancak, ayarlar menüsüne girdiğinizde, çevrimiçi güvenliğinizi / gizliliğinizi artırmanıza izin veren çeşitli yapılandırma seçenekleri bulabilirsiniz..

En iyisi: Kullanım kolaylığı Amazon Fire TV'ler, Android TV'ler ve Apple TV'ler de dahil olmak üzere daha büyük ekranlarda tehlikeye atılmaz. Her şey sorunsuz çalışıyor!

PureVPN Mac Uygulaması

TorGuard'ın hala uygulama tasarımlarında bazı iyileştirmelere ihtiyacı var. Bir sunucuya bağlanmak için bazı ayarları yapmanız gerektiğinden, genel kullanıcı arayüzü layman kullanıcısı için biraz karmaşık görünebilir.

TorGuard'ın güvenlik için varsayılan ayarları ayarlayıp daha sonra kullanıcılara değiştirmek istedikleri kolaylık vermiş olsaydı daha iyi olurdu, ama bu bile hiç kötü bir çaba değil.

Uygulamalar, anlaşılması kolay menüler ve seçeneklerle hala oldukça etkileşimli ve kullanıcı dostu, ancak iki sağlayıcıyı karşılaştırırsak, PureVPN kesinlikle daha harika görünüyor!

TorGuard Uygulama Arayüzü

Sunucular

PureVPN TorGuard
Sunucu Ülkeleri 140+ 55
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 3.000

Hem PureVPN hem de TorGuard etkileyici bir ağ altyapısı sunar. PureVPN'in 140'tan fazla ülkede 2.000 sunucu sunduğu yerlerde, TorGuard 55 ülkede 3.000'den fazla sunucuya erişim sağlar.

TorGuard'ın sunucu sayısı PureVPN'den daha yüksek olmasına rağmen, ikincisi desteklenen ülkeler ve konumlara daha fazlasını ekleyerek bunu telafi ediyor.

Sonuç olarak, kullanıcılar PureVPN'den daha çeşitli sunucular bulabilir. Bu sayıları artırmaya ihtiyaçları olsa da, TorGuard da desteklenen ülkeleri üzerinde çalışmak zorunda.

hız

PureVPN TorGuard
Hız Kaybı % 9 % 19

PureVPN ve TorGuard, engelleme ve torrent faaliyetlerinde iki hazır hizmettir, bu nedenle her ikisi de kesinlikle en uygun hızları sunar.

Bununla birlikte, her iki hizmette de hız testleri gerçekleştirdiğimizde, PureVPN'in analizimizde TorGuard'a kıyasla rastgele seçilen 4 sunucuda yer aldığını gördük.

Bu sunucular ABD, İngiltere, Fransa ve Kanada'da bulunuyordu. Çıplak hız testlerinde TorGuard, yaklaşık% 19'luk bir hız kaybı ile saat beklerken, PureVPN ortalama% 9'da daha iyiydi.

Güvenlik

PureVPN TorGuard
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN OpenVPN / WG / SSTP / IPSec
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Yok OpenConnect SSL Tabanlı
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması StealthVPN
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN, desteklenen protokoller listesine PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP ve UDP), SSTP ve IKEv2 ekler. SSTP çoğunlukla Windows cihazlarında kullanılır ve IKEv2 mobil cihazlar için yararlı bir ektir.

Veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulaması olan AES-256-CBC şifresini ve kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemeli AES-256-CBC şifresini kullanır.

Genel olarak güvenlik hakkında konuşursak, PureVPN kesinlikle daha güçlü olma eğilimindedir. Double VPN ve Split Tunneling, NAT Güvenlik Duvarı ve DDoS Koruması gibi gelişmiş güvenlik seçenekleri sunar.

Öte yandan TorGuard, OpenVPN / WireGuard / L2TP / IPSec / SSTP'de destek sunuyor. Veri kanalı için PIA, veri doğrulaması için SHA256 ve el sıkışma için RSA-4096 ile AES-256-GCM şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için TorGuard, kimlik doğrulama için SHA384'ün dahil edilmesiyle aynı şifreleri ve karma kimlik doğrulamasını kullanır. iOS uygulamaları IKEv2 veya IPSec protokollerini kullanır.

Gizlilik

PureVPN TorGuard
Merkez Hong Kong Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin ve daha fazlası  Bitcoin ve Litecoin

Stratejik Hong Kong yargı yetkisi sayesinde PureVPN TorGuard'a üstünlük kazandırıyor. Bunun nedeni, ikincisinin Beş, Dokuz ve On Dört Göz İttifakının kurucu üyesi olan ABD'de bulunmasıdır..

Bu ülkelerdeki üyelerin kitlesel gözetim ve veri saklama ile ilgili zorunlu yasaları geçirdiği bilinmektedir. Bu nedenle, VPN'lerin mahkeme celbi eşliğinde gag emirleri ve talepleri ile işbirliği yapması gerekecektir..

Ödeme yöntemleri söz konusu olduğunda, TorGuard sadece Bitcoin ve Litecoin'i desteklemektedir. Öte yandan PureVPN, PaymentWall'un eklenmesi sayesinde kripto para birimleri için daha fazla seçeneği destekliyor.

Yapılandırma

PureVPN TorGuard
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan / Statik
Statik IP'ler 7+ Ülke 30+ Konum
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyon açısından TorGuard, PureVPN'den daha büyük bir avantaj kazanıyor. Bunun nedeni, ABD tabanlı sağlayıcının 30'dan fazla ayrılmış IP konumu olan paylaşılan / statik bir IP yapısını desteklemesidir..

PureVPN ise her ikisini de destekler; paylaşılan ve statik bir altyapı. Bununla birlikte, dünya çapında sadece 7'den fazla ülkede özel IP'leri var, bu yüzden listeleri geliştirmeleri gerekiyor.

Özel IP'lerin ayrı fiyatlandırma ile bir eklenti olarak mevcut olduğunu belirtmek önemlidir. DDoS korumasını seçerseniz, özel IP için daha yüksek ücret ödemeniz gerekebilir..

Müşteri desteği

PureVPN TorGuard
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 45 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

Hem PureVPN hem de TorGuard canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla destek sunar. Canlı sohbet hizmetlerini test etmek, yanıtların oldukça hızlı olduğunu ortaya koydu.

E-posta / bilet desteği TorGuard (yanıt başına 45 dakika ortalama) ile biraz zaman aldı, PureVPN ise daha kısa kesti (39 dakikada ortalama).

Bu testleri her VPN'ye dört soru e-postayla göndererek gerçekleştirdik. Bunlar arasında ikisi genel sorgu ve ikisi biraz daha teknikti. Aşağıdaki istatistiklere bakın:

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

TorGuard

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
TorGuard aboneliğimi nasıl iptal ederim? 1 saat 1 Evet
TorGuard'ın bir öldürme anahtarı var mı? 45 dakika 1 Evet
TorGuard VPN'de proxy var mı?? 50 Dakika 1 Evet
TorGuard kişisel bilgilerinizi kaydediyor mu?? 44 Dakika 1 Evet

Diğer Karşılaştırmalar

  1. ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırması
  2. ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması
  3. PureVPN ve IPVanish karşılaştırması
  4. NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

PureVPN burada kazanıyor çünkü daha fazlası olarak ortaya çıktı “usta” Eski kullanıcı gereksinimlerine göre VPN hizmeti öncekinden daha.

Tüm popüler akış sitelerinin engellemesini kaldıran, Çin'de çalışan ve maliyet dostu olmakla birlikte torrent ve akış için en yüksek hızları sunan çok yönlü bir hizmettir.!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me