PureVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi) karşılaştırması

PureVPN ve PIA Karşılaştırması

Birçok kullanıcı, uygun bir VPN seçmeye çalışırken büyük karışıklıklar yaşar. Bu karışıklık çoğunlukla kullanıcıların VPN servislerine eğitimsiz bir gözle bakmasından kaynaklanıyor.

PureVPN ve PIA olmak üzere iki üst hizmet için aynı kafa karışıklığı ile karşı karşıyaysanız, doğru yerdesiniz. Daha iyi bir seçim belirlemek için bu ayrıntılı karşılaştırma analizine göz atın:

Önemli

PureVPN PIA
 1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP'ler mevcut
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 3300+ sunucu 30 ülke
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. 10 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN PIA
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 6 ay
2 yıl 1 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 1 Yıllık Planda% 67 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 6.95
Aylık en düşük fiyat $ 1.65 $ 3.33
Bir Yıllık Fiyat $ 69.72 $ 34.95
Para iade garantisi 31-Gün 7 gün

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, bu iki VPN arasında çok yakın bir rekabet var. Ve daha da şaşırtıcı bir şekilde, genel olarak her iki fiyatlandırma planına da bakarsanız, Özel İnternet Erişimi PureVPN'den daha ucuzdur..

Bu inanılmaz derecede gariptir, çünkü PureVPN kendisini uygun fiyatlı bir VPN hizmeti olarak konumlandıran nadir Üst VPN hizmetlerinden biridir ve burada, bu karşılaştırmada PIA'nın lider olduğu açıktır..

PureVPN’s en iyi anlaşma maliyet inanılmaz bir $ 1.65 / ay aşağı geliyor 5 yıllık anlaşma olduğunu. 24 Aylık anlaşma da ayda 3.29 $ 'dan oldukça fiyatlandırılıyor ve hala uygun fiyatlı aralığın dışında değil.

Bununla birlikte, PureVPN tarafından uygulanan düşük fiyatlandırmaya rağmen,’PIA ile karşılaştırıldığında hala yeterince ucuz değil’s fiyatlandırma planları.

Çoğu kişi PIA'yı ucuz bir VPN hizmeti olarak düşünmez, ancak bu yanlış anlaşılmanın üstesinden gelinmesi gerekir, çünkü bir Top VPN PureVPN'den daha ucuzsa, kesinlikle en uygun fiyatlı en iyi VPN'dir..

PIA için Bu En İyi Fırsatı Alın: Maliyetleri% 71 azaltın

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

Özellikleri

PureVPN PIA
Eşzamanlı Bağlantılar 5 10
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Hayır
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları SOCKS5 Proxy ve reklam / izleyici engelleyici

Bir VPN seçmek, sadece maliyetlere bakmaktan daha fazlası demektir. Premium hizmetin özelliklerine erişiminiz olduğundan emin olmanız gerekir. Neyse ki, PureVPN bu konuda oldukça başarılı olmayı başarıyor.

PIA ile karşılaştırıldığında, Hong Kong merkezli sağlayıcı, kullanıcılara geniş bir gelişmiş özellikler listesi sunmak için ekstra yol kat ediyor. Tüm platformlar / cihazlar için yerel uygulamalar aracılığıyla daha fazla erişilebilirlik elde edersiniz.

Güvenlik ve torrent işlemleri için, kullanıcılar “Bölünmüş Tünel Açma” PIA ile eksik olan özellik’s uygulamaları. Ek olarak, kötü amaçlı bir tarayıcı, reklam engelleyici ve hatta resmi bir Kodi Eklentisi var.

PureVPN ayrıca, aşağıda kolaylık olması için aşağıda tartışacağım benzersiz bir araç seti de sunmaktadır. Tüm bu özellikler VPN'i PIA ve pazardaki diğerlerinden daha yüksek konumlandırır.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN PIA
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Hakkında konuşursak “deblokaj”, PureVPN'den daha iyi bir seçenek yoktur. Tüm sunucuları, coğrafi kısıtlamaların anında atlanmasına izin veren güçlü şifreleme ve güvenlik teknolojileri kullanmaktadır..

Bu, kullanıcıların Netflix'in tüm sürümlerinin yanı sıra Amazon Prime, BBC iPlayer, Hulu ve şimdi bile Disney + gibi diğer hit platformlarının engelini kaldırmasını sağlarken, PIA aynı erişilebilirliği sunmakta başarısız oluyor.

Bahsetmemek gerekirse, PureVPN, pazardaki tüm popüler VoD'lerin doğrudan Chrome ve Mozilla Firefox'taki tarayıcı uzantıları aracılığıyla engellemesini kaldırmaya izin veren tek sağlayıcıdır..

Sende var “popüler web siteleri” Erişmek isteyebileceğiniz tüm ünlü siteleri listeleyen seçenek. Engellemesini kaldırmak istediğinizi seçtiğinizde, PureVPN sizi derhal yerel sürüme yönlendirir;.

Çin

Dan beri PureVPN'in merkezi Hong Kong'da, her ikisi için de daha iyi çalışıyor: Çinli gurbetçilerin ve ülkede ikamet edenler. Aslında, aynı zamanda 12 Çinli sunucu sunuyor.

Bu, pazardaki en iyi sağlayıcıların bile sunmayı başaramadığı bir şeydir. Birçok VPN Çin'de çalıştığını iddia ediyor ve bunu yaparken, “gurbetçiler” Market.

Örneğin, PIA herhangi bir Çince sunucu sunmaz ve kullanıcıların uygulamalarını indirmeleri için özel bir Çince sayfası da yoktur. Sonuç olarak, PureVPN kesinlikle daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Kurulum ve Arayüz

PureVPN PIA
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN, Android / Apple TV'ler ve Firestick dahil olmak üzere birden çok platformda / cihazda inanılmaz derecede kullanıcı dostu ve kullanımı kolay uygulamalar sunarak pazardaki diğer sağlayıcılardan ayrılıyor.

Windows / Mac sürümü, teknoloji düşünen bireyler için birçok yapılandırılabilir seçenekle düzgün ve temiz bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda, “direkt” çaylaklar için mevcut seçenekler.

Bu arada, mobil uygulamalar bir “koyu” görünüm, ama aynı derecede etkileyici bir görünüm. Özel IP'lere erişimin yanı sıra VPN ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için özel sunucu listeleriniz var.

PureVPN Mac Uygulaması

PIA’s uygulamaları hala genel kullanıcı arayüzünde çalışmaya ve iyileştirmeye ihtiyaç duyuyor. Masaüstü sürümleri, görev çubuğunda, simgeyi sağ tıklatarak doğrudan erişilebilen birçok özelliğe sahiptir. Bu güzel, ama aynı zamanda biraz güçlük çekiyor.

Uygulama en aza indirdiğiniz saniye gizlendiğinden, uygulamayı tekrar açmak için sürekli olarak simgeyi tıklamanız gerektiğinden, bir kurulum veya yapılandırma kılavuzunu takip etmeye çalışanlar için büyük bir sıkıntı haline gelir..

O’s mobil uygulamalar olsa güzel tasarlanmış ve dağınık olma eğilimindedir. Tüm seçenekler düzgün bir şekilde listelenir ve bağlantı kurmak sadece birkaç saniye alır, bu da oldukça dikkat çekici.

PIA Windows uygulaması

Sunucular

PureVPN PIA
Sunucu Ülkeleri 140+ 30
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 3,300

VPN sunucularını sunucu altyapılarında karşılaştırmaya gelince, toplam sunucu sayısı, dünya çapında konum sayısı, diğerleri arasında özel torrent sunucuları gibi birçok farklı unsuru dikkate almamız gerekir..

Bu nedenle, bu hesaptaki bu hizmetlerin her ikisini de analiz etmek zorlaştı çünkü her VPN'deki numaralar şu şekilde yığılmıştı:

PureVPN şu anda özel Torrenting ve P2P sunucuları da dahil olmak üzere dünya çapında 2000'den fazla sunucu sunmaktadır, ancak diğer tüm VPN'leri geçtiği faktör, desteklenen 140 ülke sayısını aşan ülke sayısıdır..

Öte yandan PIA, PureVPN'den yani 3300 toplam sunucudan çok daha fazla sunucu sunuyor, ancak sunduğu konumlar, PureVPN'e karşı her türlü net bir ipucu vermek için çok sınırlı.

Yalnızca 33 ülkede sunucuları var, bu da PureVPN'in sunduğu konumların 1 / 4'ü bile değil. Karar: Sunucu altyapıları söz konusu olduğunda her ikisi de boyundan boyadır, bu yüzden bir kazanan belirlemek zordur.

hız

PureVPN PIA
Hız Kaybı % 9 % 25

PureVPN ve PIA, Netflix ve BBC iPlayer gibi sitelerdeki akış etkinliklerini destekleme konusunda iki hazır hizmettir, bu nedenle her ikisi de kesinlikle en uygun hızları sunar.

Bununla birlikte, her iki hizmette de hız testleri gerçekleştirdiğimizde, PureVPN'in PIA ile karşılaştırıldığında analizimizde rastgele seçilen 4 sunucuya dağıldığını gördük.

Bu sunucular ABD, İngiltere, Fransa ve Kanada'da bulunuyordu. Çıplak hız testlerinde, PIA yaklaşık% 25'lik bir hız kaybı ile saat beklerken, PureVPN ortalama% 9'da biraz daha iyiydi.

Hız Kararı: PureVPN buradaki zafer ve kullanıcılara, bir VPN hizmetine abone olurken hız birincil endişelerinden biri ise bunu yapmasını tavsiye ediyoruz..

Güvenlik

PureVPN PIA
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-128, AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Yok Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması Öldürme Anahtarı
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN, desteklenen protokoller listesine PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP ve UDP), SSTP ve IKEv2 ekler. SSTP çoğunlukla Windows cihazlarında kullanılır ve IKEv2 mobil cihazlar için yararlı bir ektir.

Veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulaması olan AES-256-CBC şifresini ve kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemeli AES-256-CBC şifresini kullanır.

Genel olarak güvenlik hakkında konuşursak, PureVPN kesinlikle daha güçlü olma eğilimindedir. Double VPN ve Split Tunneling, NAT Güvenlik Duvarı ve DDoS Koruması gibi gelişmiş güvenlik seçenekleri sunar.

Öte yandan, PIA sadece L2TP / IPSec ve OpenVPN Protokollerinde destek sunmaktadır. Veri kanalı için PIA, veri doğrulaması için SHA256 ve el sıkışma için RSA-4096 özellikli AES-256 bit şifreleme kullanır.

PFE, DHE + RSA değişimi ile kullanılabilir. Kontrol kanalı için PIA, aynı şifreleme ve karma kimlik doğrulamasını kullanır ve kimlik doğrulama için SHA384 dahil edilir. Perfect Forward Gizlilik (PFE), ECDHE + ECDSA üzerinden edinilebilir.

Kısacası, her iki sağlayıcıda da büyük gizlilik elde edersiniz. Ancak PureVPN, dünya genelindeki kullanıcılara daha iyi güvenlik sağlamak için ek özellikler sunarak ekstra yol kat ediyor.

Gizlilik

PureVPN PIA
Merkez Hong Kong Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin ve daha fazlası Nane, BitPay, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil 32 kripto para birimi

PureVPN, Beş, Dokuz ve Ondört Göz İttifakının meraklı gözlerinden uzakta olan (veri saklama ve kitlesel gözetim ile ilgilenen) stratejik Hong Kong konumu sayesinde PIA üzerinde bir avantaj kazanıyor

PIA'nın merkezi ABD'de olup, kelimenin tam anlamıyla tüm istilacı faaliyetlerin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı özetidir. Bu nedenle, hakkında konuşursak “güven faktörü”, PureVPN kesinlikle çok özel bir seçenek gibi görünüyor, bunlar da günlük hizmeti yok. .

PIA'nın Mint, BitPay, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil 32 kripto para birimini desteklediği ödeme yöntemleri ile ilgili olarak, PureVPN kaydolmalarına PaymentWall inc'i ekleyerek listeye daha fazlasını ekler.

Yapılandırma

PureVPN PIA
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP'ler 7+ Ülke Hayır
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyon açısından, PureVPN bir kez daha PIA üzerinde bir üstünlük kazanıyor. Bunun nedeni ABD merkezli sağlayıcının yalnızca dinamik IP'leri olan paylaşılan bir altyapıyı desteklemesi.

PureVPN ise kullanıcılarına her ikisini de destekleyerek daha fazla teşvik sunuyor; paylaşılan ve statik bir altyapı. Dünya çapında 7'den fazla ülkede özel IP'leri var.

Özel IP'lerin ayrı fiyatlandırma ile bir eklenti olarak kullanılabildiğinden bahsetmek önemlidir. DDoS korumasını seçerseniz, özel IP için daha yüksek ücret ödemeniz gerekebilir..

Müşteri desteği

PureVPN PIA
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 45 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

En iyi müşteri desteği canlı sohbet desteği seçeneğidir, çünkü hantal olan e-posta desteğinden çok daha kişisel, kullanımı kolay ve tekniktir..

Ve bu en iyi müşteri desteğini belirlemek için bir ölçümse, PureVPN PIA ile karşılaştırıldığında mükemmel müşteri ellerimi sağlıyor. İnanılmaz derecede proaktif bir canlı sohbet sistemi sunar.

Öte yandan, PIA hala e-posta tabanlı desteği ile 2010'ların ortasında kalmış. PIA’s müşteri destek yöntemi bugün için geçerli değil’s dünya, bu yüzden onu yükseltmek için tavsiye.

Ancak, e-posta desteği her iki sağlayıcı için hala bir seçenek olduğundan, bunları test etmeye karar verdim. Aşağıda, e-posta desteğinde her sağlayıcıdan gelen yanıt süreleriyle ilgili ayrıntılar verilmiştir.

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

Özel İnternet Erişimi (PIA)

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PIA neden bir Beş Göz Ülkesinde bulunur?? 1 saat 1 Evet
Özel İnternet Erişimi günlükleri tutar mı?? 45 dakika 1 Evet
Özel İnternet erişimi Netflix ile çalışır mı?? 50 Dakika 1 Evet
Özel İnternet erişiminden nasıl geri ödeme alabilirim?? 44 Dakika 1 Evet

Diğer Karşılaştırmalar

  1. ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırması
  2. ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması
  3. PureVPN ve IPVanish karşılaştırması
  4. NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Kuşkusuz, PureVPN PIA ile karşılaştırıldığında çok daha büyük bir hizmettir ve çoğu kullanıcı, eşit olmayan iki hizmeti aynı metriklerle karşılaştırdığımız haksız olduğuna inanacaktır..

Ancak, en iyi isimler arasında oldukları için tarafsız bir karşılaştırmaya ihtiyaç vardır. Ve sunuculardaki farklılığa rağmen, canlı sohbet ve Kill Switch eksikliği gibi bazı şeyler göz ardı edilemez.

PIA harika bir VPN hizmetidir, ancak PureVPN'i burada kazanan olarak ilan etmeliyiz çünkü daha fazla “usta” Eski kullanıcı gereksinimlerine göre VPN hizmeti öncekinden daha.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me