PureVPN ve NordVPN

PureVPN ve NordVPN

Kendilerini en iyi pazarlayan yüzlerce VPN hizmeti. Bu dolandırıcılıkların farkında olmak ve bunları her zaman birbirleriyle karşılaştırmak önemlidir.

Bugün, ikisi arasında daha iyi bir seçim yapmak için NordVPN ve PureVPN'e karşı çukur açıyoruz. Yani, daha fazla uzatmadan, tam karşılaştırmaları için aşağıya bakın.

Önemli
NordVPN PureVPN
 1. 58 Ülkede 5.200+ Sunucu
 2. AES-256-CBC Şifrelemesi
 3. 6 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. Tüm Akış Platformlarının Engellemesini Kaldırır
 5. Denetlenmiş Günlük Yok Politikası
 1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP'ler mevcut
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

NordVPN PureVPN
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 1 yıl
2 yıl 2 yıl
3 yıl
Özel teklif 3 Yıllık Planda% 70 İndirim 2 Yıllık Planda% 73 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 11.95 10,95 $
Aylık en düşük fiyat $ 3.49 $ 1.32
Bir Yıllık Fiyat $ 83.88 $ 69.72
Para iade garantisi 30 gün 30 gün

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, hiç kimse PureVPN'den daha bütçe dostu değildir. Ve şu’sadece NordVPN ile karşılaştırdığımızda değil, VPN endüstrisinde de aynı şey geçerli.

Hiç kimse Pure ile eşleşmeye bile yaklaşamaz’s kir ucuz vpn planları. O’s aylık abonelik sadece 10,95 $ arkasında olacak, bu hala sektörde çoğu 2 $ daha az.

Daha uzun bir süre tercih ederseniz, daha iyi indirimler alırsınız. En iyi değeri elde etmek için 5 yıllık plan için gidiş tavsiye ediyoruz. $ 1.32 / ay'dan başlıyor. (bir kez 80 $ olarak faturalandırılır)!

NordVPN için aylık fiyatlandırma 11,95 dolardan başlıyor. Ancak, her zaman iki yıllık aboneliklerini tercih edebilirsiniz, bu da size% 24'lük inanılmaz bir indirim sağlar.

Tabii ki, süre ne kadar uzun olursa, fiyatlandırma o kadar ucuz olur. Yıllık olarak giderseniz% 41 indirim alırsınız. Bu, yalnızca 6,99 $ aylık ödeme yaptığınız anlamına gelir.

Yine de en iyi değeri elde etmek için, kullanıcılara aylık maliyetlerini 3,49 $ 'a düşüren (bir kez 125.64 $ olarak faturalandırılır) 3 yıllık planlarına gitmelerini öneriyorum.. 

Para iade garantileri ile ilgili olarak, hem PureVPN hem de NordVPN 30 günlük bir geri ödeme sunar, bu da her iki sağlayıcıdan memnun kalmazsanız kaldırabilirsiniz.

NordVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 3 yıllık planda% 70 indirim

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

Özellikleri

NordVPN PureVPN
Eşzamanlı Bağlantılar 6 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, Kodi ve Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Set Üstü Kutular, Yönlendiriciler ve Linux Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular ve Linux
Bölünmüş Tünel Açma Müsait değil Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Chrome ve Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay için tarayıcı uzantıları Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları

Özellikler açısından, hem NordVPN hem de PureVPN sayısız cihaz ve platformda kullanıcılara ekstra güvenlik ve koruma sağlamada ekstra bir yol kat ediyor.

Her iki VPN de Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Apple TV'ler ve önceden yapılandırılmış bir yönlendirici uygulaması için yerel uygulamalar sunar. PureVPN listeye Kodi için de özel bir eklenti ekliyor.

NordVPN ve PureVPN'in her ikisi de Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantıları sunuyor. İkisini de karşılaştırırsak, ben’d PureVPN daha iyi güvenlik sunuyor.

Eklentileri, Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime ve Hulu gibi akış platformlarının doğrudan tarayıcıdan engellenmesini sağlayan tek sektördür..

Split Tunneling, NordVPN için mevcut değildir, ancak tüm PureVPN uygulamalarında bulunur. PureVPN ile 5 ve NordVPN ile 6 eşzamanlı bağlantı kurabilirsiniz.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

NordVPN PureVPN
Netflix Evet Evet
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Evet
BBC iPlayer Evet Evet
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Çoğunlukla, NordVPN ve PureVPN çoğu açıdan eşit olarak eşleştirilir. Engellemeyi kaldırma açısından, hem ünlü VoD'lerde hem de akış platformlarında coğrafi kısıtlamaları başarıyla atlayın.

Tek fark, NordVPN'in tarayıcı uzantıları aracılığıyla bu VoD'lerin engellemesini kaldırmaması durumunda, PureVPN'in teknolojisinin üstün olduğunu gösteren başarılı olmayı başarmasıdır..

Hala benzersiz bir satış noktası olduğu için, özellikle tarayıcı uzantıları aracılığıyla PureVPN ile aynı engellemeyi kaldırma özelliklerini sunan bir VPN hizmetini test etmeyi bekliyorum..

NordVPN ile ilgili olarak, aşağıdakilerin bir listesini alabilirsiniz: “Çalışma” destek ekibinin sunucuları. Ancak, bu sunucuları test sunucuları yaptım ve Nord hala tüm kanallarda sorunsuz çalıştı.

Çin

Dan beri PureVPN'in merkezi Hong Kong'da, her ikisi için de daha iyi çalışıyor: Çinli gurbetçilerin ve ülkede ikamet edenler. Ancak, özel bir Çince sayfa sunmaz.

Diğer yandan NordVPN bir Çince sayfa sunuyor ülkede yaşayanların uygulamalarına erişmelerine ve uygun bir ödeme planına abone olmalarına olanak tanıyan.

Ne yazık ki, Çin'de sunucu sunmuyorlar. Buna karşılık, PureVPN, 6'sı Şangay ve 6'sı Pekin'de olmak üzere ülkede 12 sunucu sunuyor..

Çin'deki kullanıcılar NordVPN kullanıcılarını buradan indirebilir: http://nord-for-zh.com/

Kurulum ve Arayüz

NordVPN PureVPN
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS ve Linux, Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Fire TV
Ana Yer Seçimi Harita tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

NordVPN, tüm yerel uygulamalarında temiz ve temiz bir görünüme sahiptir. Farklı platformlarda ve cihazlarda birkaç tasarım ince ayarıyla benzer bir görünüme sahiptirler..

Örneğin, Windows uygulaması dinamik bir harita görüntüleyerek açılır. Mac bile sunucuları bölgeye ve ülkeye göre seçme olanağı sunuyor.

Her iki uygulama yine de bir “uzmanlık” adanmış bir IP almak, p2p / dosya paylaşımına katılmak ve DoubleVPN'yi etkinleştirmek gibi belirli görevler için sunucuları seçtiğiniz panel.

Tıklama “Ayarlar” ayrıca etkinleştirebileceğiniz / devre dışı bırakabileceğiniz özelliklerin bir listesini sağlar. Bunlar arasında LAN'da Görünmezlik, Internet Kill Switch ve rezil CyberSec.

NordVPN Arayüzü

Öte yandan, PureVPN masaüstü ve daha küçük ekranlı meslektaşları için farklı bir tasarım kullanıyor. Windows ve Mac'teki arayüz daha büyük ve sayısız seçenek sunuyor.

PureVPN hakkında en iyi şey’masaüstü uygulamaları olsa da, çaylak ve uzman kullanıcılar için yiyecek ve içecek sağlamaktır. Teknisyenlerin istenen güvenliği elde etmesine yardımcı olan birçok yapılandırma seçeneğiniz var.

Tersine, çerezler akış, dosya paylaşımı engellemeyi kaldırma, göz atma vb. Gibi farklı modlara dayalı korumadan yararlanma özelliğine sahiptir. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Mobil sürümler daha karmaşık değildir, ancak özelliklerden ödün vermez. Benzer şekilde, tarayıcı uzantıları kompakt bir tasarımı benimser, ancak Netflix'in doğrudan tarayıcı içinden engellemesini kaldırabilir!

PureVPN Arayüzü

Sunucular ve Performans

NordVPN PureVPN
Sunucu Ülkeleri 58 140
Toplam Sunucu Sayısı 5,200+ 2.000

NordVPN birkaç ay öncesine kadar en büyük sunucu ağını barındırıyordu. Şimdi, CyberGhost dünya çapında 90'dan fazla ülkede 5.700'den fazla sunucu sunan liderliği üstleniyor.

Hızlar söz konusu olduğunda, NordVPN inanılmaz derecede hızlıdır ve herhangi bir kesinti süresi yaşamaz. Torrent kullanırken Ultra HD akışta veya maksimum hız elde etmede sorun yaşamadım.

PureVPV ise 2.000'den fazla sunucu sunuyor. Bu sayı NordVPN'den daha az olsa da, dünya çapında 140'tan fazla ülkede sunucu ekleyerek bunu telafi ediyorlar.

Hızlar da oldukça makul ve NordVPN tarafından sunulan ortalamalara dokunuyor. Her ikisi de yayın platformlarının engelini başarıyla kaldırıyor ve Çin'de çalışıyor.

Güvenlik

NordVPN PureVPN
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-2048 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Obfsproxy Yok
Ekstra Koruma VPN Üzerinden Double Hop Rotaları ve Soğan Bölünmüş Tünel ve NAT Güvenlik Duvarı
Uygulama Güvenliği Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması Kill Switch ve DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması
DNS Durumu PrivateDNS Özel DNS

NordVPN, IKEV2, L2TP ve endüstri standardı OpenVPN dahil olmak üzere tüm güncellenmiş protokoller için destek sunar. Veri kanalında HMAc SHA256 ile AES-256-CBC şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için NordVPN, RSA-2048'in dahil edilmesiyle yukarıdaki aynı şifreleme ve kimlik doğrulamasını kullanır. Perfect Forward Secrecy (PFS), güçlü DHE-4096 anahtar değişimi kullanılarak kurulur.

Diğer yandan mobil uygulamaları, özellikle iOS, AES-256-GCM şifresi ve HMAC SHA2-384 veri kimlik doğrulaması ile IKEv2'yi kullanıyor. PFE bir DHE-3075 borsası tarafından sağlanır.

PureVPN ise desteklenen protokoller listesine SSTP ve IKEv2'yi ekler. SSTP çoğunlukla Windows cihazlarında kullanılır ve IKEv2 mobil cihazlar için yararlı bir ektir.

Veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulaması olan AES-256-CBC şifresini ve kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemeli AES-256-CBC şifresini kullanır.

Genel olarak güvenlik hakkında konuşursak, PureVPN kesinlikle daha güçlü olma eğilimindedir. Yakın zamanda saldırıya uğrayan NordVPN'in aksine, Pure hala bu tür güvenlik açıklarından korunuyor.

Gizlilik

NordVPN PureVPN
Merkez Panama Hong Kong
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Çeşitli Crpytocurrenies

NordVPN ve PureVPN'in her ikisi de kitlesel Gözetim ile uğraşan Beş, Dokuz ve On Dört Göz İttifakının meraklı gözlerinden uzakta güvenli yargı bölgelerinde.

NordVPN'nin son derece güvenli Panama'da bulunduğu yerlerde, PureVPN'in merkezi Hong Kong'dadır. Her iki konumda da zorunlu veri saklama ve istilacı yasalar bulunmaz.

Bu nedenle, ABD, Kanada, Avustralya, vb. Yer alan ve hükümetten gag emirlerine ve taleplerine uymak zorunda olan VPN'lerden daha savunmacı olmalarını bekleyebilirsiniz..

Anonim ödeme yöntemleri ile ilgili olarak, NordVPN Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin ve diğerlerini kabul ederken, PureVPN listeye daha fazla seçenek onaylar ve ekler.

Yapılandırma

NordVPN PureVPN
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan / Statik
Statik IP'ler 40+ Konum 10+ Konum
DDoS Koruması Evet Yok
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Yapılandırmalar için NordVPN ve PureVPN'nin her ikisi de dinamik ve statik IP adreslerini destekler. Nord'un konumlarda daha fazlasını sunduğu yerlerde, Pure ekstra güvenlik özellikleri ekler.

Örneğin, NordVPN dünya genelinde 40'tan fazla yerde özel IP'leri destekler. PureVPN şu anda yalnızca 10'dan fazla konumda statik IP'ler sunuyor ve DDoS koruması ekliyor.

Adanmış IP'ler bir eklenti olarak mevcuttur, yani DDoS koruması gibi özelliklerin size daha pahalıya mal olduğu, bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir.

Müşteri servisi

NordVPN PureVPN
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 30 dakika 39 Dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

Hem NordVPN hem de PureVPN, müşterilere teknik ve genel sorgular için inanılmaz destek sunma konusunda ekstra çaba sarf ediyor. Canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemini destekliyorlar.

Aynı zamanda, canlı sohbet kullanılamıyorsa, kullanıcıların soruları için anında destek almalarına yardımcı olmak için SSS ile birlikte özel bir sorun giderme sayfası sunarlar..

Hatta her sağlayıcıdan e-posta desteği ile ilgili yanıt süreleri üzerinde bir test yaptım. Bu süreç, her iki sağlayıcıya e-posta yoluyla dört soru göndermeyi de içeriyordu. Aşağıdaki her VPN için statik bilgilere bakın:

NordVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
NordVPN Netflix ile çalışır mı?? 12 Dakika 1 Evet
NordVPN Torrenting için iyi mi? 40 dakika 1 Evet
NordVPN hangi şifrelemeyi kullanıyor?? 38 Dakika 1 Evet
NordVPN nasıl etkinleştirilir?’s gizli sunucular? 30 dakika 1 Evet

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Hiç şüphe yok ki NordVPN aynı derecede PureVPN kadar iyi. Ne yazık ki, son saldırıya uğrayan skandalı tüm güvenilirliğini ve itibarını kaybetmesine neden oldu.

Bu yüzden çok daha güvenli ve güvenilir bir seçenek olan PureVPN'e gitmenizi tavsiye etmiyorum, çünkü asla saldırıya uğramadı ve günlükleri saklamadı (Altius IT tarafından doğrulandı ve denetlendi).

VPN, tüm popüler VoD'lerin kilidini açan, Çin'de çalışan ve inanılmaz derecede bütçe dostu olmanın yanı sıra akış ve torrent için inanılmaz hızlar sunan çok yönlü bir hizmettir!

Похожие статьи

 • ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

  Günümüzde, sayısız seçenek nedeniyle bir VPN hizmeti seçmek birçok kişi için zor bir iştir. Hemen hemen tüm hizmetler en güvenli olduğunu iddia ediyor,...

 • PureVPN ve TorGuard'a Karşı

  PureVPN, pazardaki en iyi isimlere karşı çıkan ucuz bir sağlayıcı olduğu için ünlüdür, ancak son derece güvenli ve...

 • PureVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi) karşılaştırması

  Birçok kullanıcı, uygun bir VPN seçmeye çalışırken büyük karışıklıklar yaşar. Bu karışıklık çoğunlukla kullanıcıların sık sık VPN servislerine bakmasından kaynaklanıyor...

 • NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

  Kullanıcılar, bu ikisini pazardaki en iyi sağlayıcılar olarak listeleyen birçok inceleme web sitesine düzenli olarak rastlar. Her iki VPN'i de her birine karşı koyarsanız ne olur?...

 • PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2020

  PureVPN'in ünlü olarak uzun olduğu yer “ödül” Endüstrideki VPN, HideMyAss, çoğunlukla akılda kalıcı adı nedeniyle layman kullanıcıları arasında popüler bir seçimdir....

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me