PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2023

PureVPN vs HideMyAss

PureVPN’in ünlü olarak uzun olduğu yer “ödül” Endüstrideki VPN, HideMyAss, çoğunlukla akılda kalıcı adı nedeniyle layman kullanıcıları arasında popüler bir seçimdir.

Hangi hizmet daha iyidir? Öğrenmek için, bu iki PureVPN ile HideMyAss karşılaştırma analizini okuyun, burada her iki sağlayıcıyı da çok önemli yönlerden değerlendireceğim:

Contents

Önemli

PureVPN HMA VPN
 1. 2000’den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP’ler Kullanılabilir
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Günlük Yok Politikası (AltiusIT tarafından denetlenmiştir)
 1. 1000’den fazla sunucu 190 ülke
 2. AES-256-GCM Şifrelemesi
 3. Sızdırmaz Bağlantı
 4. 30 Gün Para İade Garantisi
 5. Etkili Kill Switch Sistemi

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN HMA VPN
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 1 yıl
2 yıl 3 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 3 Yıllık Planda% 67 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 9.99
Aylık en düşük fiyat $ 2.91 $ 3.99
Bir Yıllık Fiyat $ 49.92 $ 71.88
Para iade garantisi 31-Gün 30 gün

Özellikler, teknolojiler ve blokeyi kaldırma özellikleri konusunda daha fazlasını sunmasına rağmen, PureVPN, HMA VPN ile karşılaştırıldıktan sonra daha ucuz bir seçenek olma eğilimindedir..

Hong Kong merkezli sağlayıcı üç farklı sürenin planlarını sunuyor. Aylık 10.95 $ ‘dan başlıyor, bu da sektör ortalama fiyatından hala 2 $ daha az.

1 yıllık planın maliyeti 4.16 $ / ay olup, toplamda en az 49.92 $ ‘dır. En iyi değer için PureVPN’e gitmenizi tavsiye ederim’s 2 yıllık abonelik.

Bu plan bütçeye uygun $ 2.91 / mo’dan başlıyor. Bu nedenle, toplam 24 ay boyunca sadece 69.84 dolar ödeyeceksiniz, bu da onu en ucuz VPN’lerden biri haline getiriyor.

HMA VPN ise aylık planlarına $ 9,99’dan başlıyor. Bununla birlikte, PureVPN’e benzer şekilde, uzun abonelikler için indirimler sunuyorlar.

Örneğin, 1 yıllık plan 5,99 $ / ay’dan başlayarak size% 50 indirim sağlar. Sonuç olarak, 12 ay boyunca 71,88 $ ödersiniz, bu da PureVPN’den 21 $ daha pahalıdır.

3 yıllık plan size% 67 indirim vererek aylık fiyatı 143,64 $ olarak faturalandırılır. Bu, düşük kaliteli bir hizmet için son derece maliyetlidir!

Bildiğim kadarıyla para iadesi’Söz konusu olduğunda, PureVPN 31 günlük geri ödeme garantisi sunmaktadır. Bu arada, HMA VPN 30 günlük bir geri ödeme sunuyor, bu da bir gün daha az.

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

HideMyAss için Bu En İyi Fırsatı Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 67 tasarruf edin

Özellikleri

PureVPN HMA VPN
Eşzamanlı Bağlantılar 5 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve Yönlendiriciler
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Yönlendiriciler, TV’ler ve daha fazlası
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları Akıllı Kill Switch, IP Shuffle, Sızıntı Koruması, DDoS Koruması

HideMyAss VPN ve PureVPN’in her ikisi de gelişmiş özelliklerin iyi bir listesini sunar. Bu, kullanıcılara İnternet’i keşfederken daha iyi anonimlik / güvenlikten yararlanma olanağı sağlar.

Her iki sağlayıcıda da Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Mozilla Firefox, Google Chrome, Fire TV, Android / Apple TV’ler için özel uygulamalarınız var.

Yine de PureVPN, Kodi için yerel bir eklenti sunarak HMA VPN üzerinde bir avantaj kazanıyor. Bahsetmemek gerekirse, sağlayıcı manuel kurulum kılavuzları ve önceden yapılandırılmış yönlendiriciler bile sunuyor.

  ExpressVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

Eşzamanlı bağlantılar açısından, her iki hizmet de yalnızca 5 cihazda çoklu oturum açmayı destekler. Bununla birlikte, uygulamaların kurulumu oldukça kolay ve karmaşık değildir.

Ekstra özellikler söz konusu olduğunda, PureVPN NAT Güvenlik Duvarı, Bölünmüş Tünel Oluşturma, Reklam / İzleyici engelleme, IPv6 Sızıntı Koruması, Bağlantı Noktası İletme, DDoS Koruması ve özel IP’ler sunar.

HMA VPN ise kullanıcılara Smart Kill Switch, IP Shuffle, Sızıntı Koruması, DDoS Koruması ve Split Tunneling gibi özelliklere erişim sağlar.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN HMA VPN
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Hayır
NBC Evet Hayır
ITV Evet Hayır
Kanal 4 Evet Hayır

Çok sayıda inceleme web sitesi ve sağlayıcı, HMA’nın akış platformlarının engellemesini kaldırmak ve coğrafi kısıtlamaları veya VPN yasaklarını atlamak için çalıştığını iddia ediyor.

Sunucularındaki testlerimden hiçbirinin piyasadaki popüler VoD’lerin engelini kaldırmak için sorunsuz bir şekilde çalışmadığını ortaya çıkardığı için, hiçbir şey gerçeğe uygun olamaz..

PureVPN ise Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar ve hatta Disney Plus’ta coğrafi kısıtlamaları aşmada çok daha başarılıydı.

Tüm uygulamaları bir “popüler web siteleri” yukarıdaki gibi tüm ünlü akış platformlarını listeleyen menü. Engellemesini kaldırmak istediğiniz hizmetin simgesini tıklayın.

En iyisi: Bu menü Chrome ve Mozilla’da da mevcuttur ve kullanıcıların Netflix’in bile doğrudan tarayıcıdan engelini kaldırmasına izin verir!

Çin

Çin VPN’leri hafifçe engellemiyor ve “Büyük Güvenlik Duvarı” sakinleri / gurbetçilerin birini kullanmasını durdurmak için çok sayıda teknoloji ve algoritma kullanır.

Ne yazık ki, HMA VPN her iki kitleye de fayda sağlayamıyor. İngiltere merkezli sağlayıcı ayna web sitesine erişim sağlamaz, Çin sunucuları da yoktur.

Öte yandan PureVPN her ikisi için de çalışır: yerel içeriğe erişmek için Çin’e VPN isteyenler ve ülkede çalışan bir VPN’ye ihtiyaç duyanlar.

Sağlayıcı, 12 Çinli sunucu (Pekin’de 6 ve Şangay’da 6) sunan sektördeki tek isimdir. Aynı zamanda, ülkede çalışan uygulamalar sunar.

Gerçi, şu anda liste sadece Windows, macOS ve Android ile sınırlıdır. Bununla birlikte, birçok VPN Çin’de erişim sağlamada başarısız olduğu için bu hala bir başarı!

Kurulum ve Arayüz

PureVPN HMA VPN
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN, pazarda Xbox One, PS4, Nvidia Shield ve hatta Nintendo Switch dahil olmak üzere neredeyse tüm platformları / cihazları destekleyen birkaç sağlayıcıdan biridir..

Kullanıcı arayüzü açısından, uygulamaları oldukça kolay ve sezgiseldir, hem çaylak hem de teknoloji-y VPN kullanıcıları, düzgün ve temiz bir tasarıma sahiptir..

Ek bir teşvik olarak PureVPN’s app, zorlu yasalara sahip ülkelerde coğrafi kısıtlamaları ve VPN yasaklarını atlamaya yardımcı olan bir bağlantı noktası değiştirme seçeneğine bile sahiptir..

Mobil uygulamalar da aynı özelliklere sahiptir ancak görünüşleri farklıdır. Daha koyu bir tasarıma ve kullanıcı arayüzüne sahipler, ancak inanılmaz derecede kullanıcı dostu.

PureVPN Mac Uygulaması

PureVPN ile karşılaştırıldığında, ünlü HMA VPN daha geniş bir arayüze ve stile sahiptir. Uygulamaları, masaüstü / dizüstü bilgisayarlarda ekranın en az yarısını kapsar.

Bu nedenle, tam olarak kullanıcı dostu olarak kabul edilemez. En iyi uygulamalar minimalist bir tasarıma sahiptir, ancak HMA ile kullanılamayan kullanım kolaylığının tüm yönlerini karşılar.

  PureVPN ve Windscribe Karşılaştırması

Renk teması, erişilebilirliği ve gezinmeleri hemen hemen aynı olduğundan, masaüstü / dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon uygulamaları arasında çok fazla fark yoktur.

VPN istemcilerinin boyutu cihazdan cihaza ve platformdan platforma değişir. Örneğin, tarayıcı uzantıları daha minimalist bir görünüme sahiptir.

HMA Pro VPN Arayüzü

Sunucular

PureVPN HMA VPN
Sunucu Ülkeleri 140+ 190+
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 1.000+

PureVPN ile karşılaştırıldığında, İngiltere merkezli HMA VPN “sunucu ülkeler”. Aslında, ağ altyapıları en büyük.

Dünya çapında 190’dan fazla ülkede 1000’den fazla sunucuya erişiminiz var. Bu yüksek sunucu sayısı, kullanıcıların farklı sunuculardaki eşit dağılımıyla sonuçlanır.

PureVPN ise, daha çok “sunucu sayısı”. Dünya çapında 140’tan fazla ülkede 2.000’den fazla sunucuya sahiptir ve bu oldukça büyük bir başarıdır..

hız

PureVPN HMA VPN
Hız Kaybı % 9 29.28%

Her iki tedarikçinin performansı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bir hız analizi yaptım. Bu işlem, her iki sağlayıcıdan farklı sunucuların sayısız yönüyle test edilmesini gerektiriyordu.

100 Mbps bağlantıda çıplak hız testlerinde, PureVPN yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 91 Mbps iletmeyi başardı ve bu da% 9’luk bir hız kaybını gösteriyor.

HMA VPN ise ortalama 70.72 Mbps hızında vasat hız sağladı. Bu, herhangi bir VPN kullanıcısı için uygun olmayan% 29,28’in üzerinde bir hız kaybını gösterir.!

Güvenlik

PureVPN HMA VPN
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN OpenVPN, PPTP, IKEv2 / IPSec
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256-GCM
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Yok Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve Kaçak Koruması Kill Switch ve Kaçak Koruması
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN çok çeşitli protokolleri destekler. Bunlar arasında, kullanıcılara her türlü seçim özgürlüğünü vermek için PPTP, L2TP, IKEv2, SSTP ve OpenVPN (TCP ve UDP) dahildir..

Yine de, varsayılan olarak PureVPN, daha yüksek hızlar ve güvenlik için IKEv2 protokolünü kullanan iOS cihazlar hariç, OpenVPN protokolünü tüm cihazlara dağıtır.

Şifreleme için sağlayıcı, veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifresini kullanır, bu da oldukça etkileyici ve son derece güvenli.

Bu arada, kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemesi ile AES-256-CBC şifresini dağıtır.

HMA VPN ise tüm cihazlarında yalnızca PPTP, IKEv2 / IPSec ve OpenVPN protokolünü desteklemektedir. Varsayılan olarak, tüm uygulamaları OpenVPN kullanır.

Windows ve Android’de şifreleme için, SHA-256 kimlik doğrulaması ve el sıkışma için en güçlü 4096 bit RSA anahtarı ile birlikte AES-256-GCM kullanır.

Mac ve iOS’ta HMA, kullanıcılara daha iyi hız ve performans sunmak için aynı Galois Sayaç Modu şifresini kullanır, ancak IKEV2 / IPSec ile.

Sızıntı Testleri

Uygulama güvenliği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için PureVPN ve HMA VPN üzerinde bir sızıntı testi yaptım. Süreç, kontrol etmek için 6 farklı aracın kullanımını içeriyordu;

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Hem HMA VPN hem de PureVPN, testleri yukarıdaki 6 farklı araçtan temizlemeyi başardı ve orijinal IP, DNS veya WebRTC bilgilerimizi açıklamadı.

Gizlilik

PureVPN HMA VPN
Merkez Hong Kong Birleşik Krallık
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Çeşitli Kripto Para Birimleri Yok
  ExpressVPN ve TorGuard Karşılaştırması

Mahremiyet açısından, kazananı belirlemek aslında kolay bir iştir. PureVPN’in genel merkezi Hong Kong kasasında, HMA VPN ise İngiltere’de bulunuyor.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, İngiltere, zorunlu kitle gözetimi ve veri saklama yasaları uygulayarak istihbarat paylaşımına teşvik eden Five Eyes Alliance’ın kurucu üyesidir..

Bu nedenle, bir HMA olduğunu iddia etmelerine rağmen, HMA’ya kaydolmak iyi bir seçenek olmayabilir. “sıfır günlük” Sağlayıcı. Ülkelerine uymak zorunda kalacaklar’yasaları!

Bu iki durumda doğrulanmıştır; Biri taciz davası içeriyor ve HMA günlükleri teslim ettikten sonra failin tutuklanmasına yol açıyor.

Başka bir durumda HMA, Sony Pictures’ı hacklemekle suçlanan bir müşterisi olan Cody Kretsinger’in kişisel bilgilerini açıkladı.

Yapılandırma

PureVPN HMA VPN
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP’ler 8+ Ülke Yok
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

PureVPN’in paylaşılan / statik bir ağ altyapısını desteklediği yerlerde, HMA VPN geleneksel paylaşılan yalnızca IP adresleri sistemine yapışır.

Statik IP’ler VPN endüstrisinde önemli bir amaca hizmet ettiği için bu oldukça sorunludur. Kullanıcıların hassas bankacılık bilgilerine ve LAN ağlarına erişmesine izin verir.

Neyse ki, PureVPN’in 8’den fazla ülkede statik IP’leri var. Bunlara ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Almanya, Malta, Hong Kong, Singapur dahildir.

PureVPN Adanmış IP'leri

Müşteri desteği

PureVPN HMA VPN
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 30 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

PureVPN ve HMA VPN, birden fazla kanal üzerinden iyi destek sunar. Bunlar biletleme, e-posta, canlı sohbet, SSS, bilgi bankası ve video kılavuzlarını içerir.

E-posta desteği hala birçokları için geçerli seçenek olduğundan, yanıt süreleri için küçük bir test yaptım. Bu sadece müşteri temsilcilerinin ne kadar proaktif olduğunu görmekti.

Aşağıda, her iki sağlayıcıya ait istatistikleri dört farklı soruya göre görebilirsiniz. Tipik olarak, PureVPN’in ortalama tepki süresi 39 dakika ve HMA 30 dakikadır.!

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN’i LibreELEC’e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick’te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

HideMyAss

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
HMA VPN ne kadar güçlü? 35 Dakika 1 Evet
HideMyAss’ın maliyeti nedir?? 27 Dakika 1 Evet
HMA Netflix ile çalışıyor mu? 22 Dakika 1 Evet
HMA VPN’i nasıl satın alabilirim? 33 Dakika 1 Evet

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Her iki sağlayıcıyı karşılaştırdıktan sonra, PureVPN’in kazanan olduğunu söylemek güvenlidir. VPN, inanılmaz derecede bütçe dostu olmasına rağmen, çok yönlüdür.

Netflix gibi platformların engelini kaldırma sorunuyla karşılaşmaz, iyi bir sunucu sayısına sahiptir, Çin’de çalışır ve hatta özel IP’ler sunar. Kısacası, satın almak için harika bir hizmet!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me