PureVPN ve CyberGhost Karşılaştırması

PureVPN ve CyberGhost

PureVPN'in bütçe dostu ancak güvenilir bir hizmet olarak uzun olduğu yerlerde, CyberGhost, sunacak çok şeyi olan eşit derecede etkileyici bir sağlayıcıdır. Hangi VPN daha iyi?

Cevabı almak için, her iki sağlayıcıyı da çok önemli yönlerde birbirine karşı çekeceğim bu derinlemesine PureVPN ve CyberGhost karşılaştırma analizine göz atın:

Önemli

PureVPN CyberGhost
 1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
 2. Özel IP'ler Kullanılabilir
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Günlük Yok Politikası (AltiusIT tarafından denetlenmiştir)
 1. 6,100+ sunucu 90 ülke
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. 7 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. DNS ve IP Kaçak Koruması
 5. Günlük Yok Politikası (QSCert tarafından denetlenmiştir)

Fiyatlandırma ve İndirimler

PureVPN CyberGhost
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 1 yıl
2 yıl 2 yıl
3 yıl
Özel teklif 2 Yıllık Planda% 73 İndirim 3 Yıllık Planda% 79 İndirim
Aylık en yüksek fiyat 10,95 $ $ 12.99
Aylık en düşük fiyat $ 2.91 $ 2.75
Bir Yıllık Fiyat $ 49.92 $ 71.88
Para iade garantisi 31-Gün 45-Gün

Fiyatlandırma açısından, hem PureVPN hem de CyberGhost satın alınabilirlik ve değer arasında mükemmel bir denge kurar. Yine de, aylık planlar biraz maliyetli görünebilir.

PureVPN en az 10,95 $ 'dan başlarsa, CyberGhost bir ay için 12,99 $ ücret alır. Elbette, daha uzun abonelikleri tercih ederseniz daha iyi indirimler alırsınız.

PureVPN iki uzun plan sunuyor: 1 yıl ve 2 yıl. Yıllık plan kullanıcılara sadece 4,16 $ / ay maliyetlidir ve size% 62 indirim sağlar. Sonuç olarak, 12 ay boyunca yalnızca 49,92 ABD doları ödersiniz.

Benzer şekilde, 2 yıllık plan, aylık fiyatlandırmada size% 73 indirim vererek maliyetleri daha da azaltır. Bu, 24 ay boyunca 69 ABD doları olarak yalnızca 2.91 ABD doları / ay ödediğiniz anlamına gelir.

Tersine, CyberGhost üç uzun plan sunar: 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl. Yıllık plan sizi 12 ay boyunca 71,88 $ olarak faturalandırdı (PureVPN'den 21 $ daha pahalı)’s).

2 yıllık plan, fiyatlandırmayı 88,66 $ olarak faturalanan 3,69 $ / ay seviyesine düşürdü, ancak yine de PureVPN'den oldukça pahalı olma eğiliminde. VPN buna rağmen uyuyor.

CyberGhost, 2 aylık ücretsiz 3 yıllık bir plan sunarak size% 79 büyük bir indirim sunarak aylık maliyetleri 2,75 $ 'a düşürür. Sonuç olarak, 38 ay boyunca yalnızca 99 ABD doları ödersiniz!

Bildiğim kadarıyla para iadesi’Söz konusu olduğunda, PureVPN 31 günlük geri ödeme garantisi sunmaktadır. Bu arada CyberGhost, kullanıcı güvenini artırmak için 45 günlük geri ödeme yapmak için ekstra yol kat ediyor.

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

CyberGhost için En İyi Fırsatı Alın: 3 yıllık spesiyallerinde% 79 tasarruf edin

Özellikleri

PureVPN CyberGhost
Eşzamanlı Bağlantılar 5 7
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, macOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Yönlendiriciler, TV'ler ve daha fazlası
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Tüm Uygulamalar) Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları Wi-Fi Koruması, DNS ve IP sızıntı koruması

Her iki sağlayıcıyı da özellikler temelinde karşılaştırdığımızda, PureVPN ve CyberGhost'un eşit şekilde rakip olduğu anlaşılıyor.

Her iki sağlayıcı da Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Mozilla Firefox, Google Chrome, Fire TV, Android / Apple TV'ler dahil olmak üzere birden fazla cihaz / platform için uygulama sunuyor.

PureVPN bu listeye Kodi için özel bir uzantı ekliyor. Yönlendirici desteği ile ilgili olarak, her iki sağlayıcıyı da Domates veya DD-WRT cihazlarına kurmak için manuel kurulum kılavuzlarınız var.

CyberGhost'un 7 cihazda eşzamanlı bağlantıları desteklediği durumlarda, PureVPN sadece 5 cihazda çoklu oturum açmayı destekler. Bölünmüş Tünel Oluşturma, her iki sağlayıcı için tüm uygulamalarda kullanılabilir.

PureVPN bile güvenliğinizi ve gizliliğinizi artırmak için özel IP'ler, reklam / izleyici engelleyiciler, kötü amaçlı yazılım tarayıcıları, NAT güvenlik duvarı ve sayısız diğer teknolojiler sunuyor (CyberGhost ile eksik).

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

PureVPN CyberGhost
Netflix Evet Evet
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Evet
BBC iPlayer Evet Evet
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Engellemeyi kaldırma açısından, CyberGhost testlerimizde oldukça başarılı oldu. Gerçi, performanstaki tutarsızlık nedeniyle bazı iyileştirme alanları var.

VPN, Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar, Disney Plus ve diğer popüler sitelerin engellemesini kaldırdı, ancak yalnızca farklı sunucuları denedikten sonra.

Sende var “arama” Farklı platformlar için belirli sunucuları bulmanızı sağlayan çubuk kullanılabilir, ancak bazen tutarlı engellemeyi kaldırma konusunda biraz sorun çıkarırlar.

PureVPN ise bu tür sorunlardan arınmıştı. Güçlü gizleme teknolojilerinin kullanımı sayesinde, coğrafi kısıtlamaları atlamak çok kolaydı.

Farklı akış platformlarında test edilmesi, sağlayıcının tüm uygulamalarında popüler hizmetlerin engellemesinde herhangi bir sorunla karşılaşmadığını gösterdi. Bunlar “tarayıcı uzantıları” çok.

Tüm uygulamalar aynı zamanda bir “popüler web siteleri” Tüm ünlü akış sitelerini listeleyen tüm cihazlarda seçenek. Engellemesini kaldırmak istediğiniz kanalı tıklayın ve herhangi bir sorun çıkmadan anında erişin.

Çin

Blackholing VPN sunucuları, DNS zehirlenmesi, DNS ele geçirme ve Derin Paket Denetimi (DPI) saldırıları “Büyük Güvenlik Duvarı” Çin'deki coğrafi kısıtlamaları aşmayı tehditkar bir görev haline getirmek.

Ne yazık ki, CyberGhost Çin'deki yabancılara veya sakinlere herhangi bir teşvik sunmakta başarısız oluyor. Romen merkezli sağlayıcı, ülkedeki uygulamaları indirmek için ayna web sitesine sahip değil. Çin sunucuları da yok.

PureVPN ise, Windows, macOS ve Android için Çin'de erişilebilir doğrudan indirme bağlantıları sağlar. Ayrıca 12 Çinli sunucu sunan sektördeki tek sağlayıcıdır..

Bunların 6'sı Pekin'de ve 6'sı Şangay'da bulunuyor, bu da ülke dışında bulunanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar Çin'e özgü içeriğe erişmelerini mümkün kılıyor.

Kurulum ve Arayüz

PureVPN CyberGhost
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

PureVPN, tüm uygulamalarında liste tabanlı bir konum seçim menüsü kullanır. Masaüstü, macOS ve linux sürümleri oldukça etkileyici ve olağanüstü kullanım kolaylığı sağlıyor.

Farklı modların kullanılabilirliği, VPN kullanıcılarının ilgili sunuculara bağlanmasını kolaylaştırır ve yapılandırma seçenekleri teknoloji meraklıları için mükemmel şekilde uygundur.

Kullanıcılar bağlantı noktalarını manuel olarak değiştirebilir, bu da akışlı sitelerdeki ve zor internet yasalarına sahip ülkelerdeki coğrafi kısıtlamaları ve VPN yasaklarını atlamaya yardımcı olur.

Bu arada, mobil uygulamalar, sunuculara, özelliklere ve yapılandırmalara kolay erişilebilen daha koyu bir görünüm benimser. Ve tarayıcı uzantıları Netflix'in doğrudan tarayıcı içinden engellemesini kaldırmasına bile izin verir.

PureVPN Mac Uygulaması

CyberGhost’s masaüstü uygulamaları, PureVPN ile karşılaştırıldığında daha geniş bir arayüze sahiptir. Ancak bu, müşterilerinin kullanım kolaylığı veya kullanım kolaylığından ödün verdikleri anlamına gelmez.

Aslında, CG7 istemcisi estetik, sunucuların / özelliklerin erişilebilirliği açısından büyük ölçüde gelişmiştir. Windows veya macOS'ta inanılmaz derecede iyi ve gezinmesi kolay görünüyor.

Mobil uygulamalar aynı derecede etkileyicidir ve aynı koyu ve sarı tasarıma sahiptir. Kullanıcılara, uygulamanın mesafeye ve yüke göre yakındaki bir sunucuyu seçmesine izin verme yeteneği verir.

Ayrıca torrent ve akış için veya Netflix, BBC iPlayer gibi farklı platformlara erişmek için optimize edilmiş sunucuları da seçebilirsiniz..

CyberGhost Uygulama Arayüzü

Sunucular

PureVPN CyberGhost
Sunucu Ülkeleri 140+ 90
Toplam Sunucu Sayısı 2.000 6100+

CyberGhost ile karşılaştırıldığında, PureVPN “sunucu numaraları”. CyberGhost'un 6.100+ sunucunun ağ altyapısını desteklediği durumlarda, PureVPN yalnızca 2.000'den fazla veritabanına ev sahipliği yapar.

Bu, CyberGhost'u sunucu sayısı açısından lider sağlayıcı yapar. Bununla birlikte, PureVPN'in sunucu sayısında eksik olduğu şey, “sunucu kullanılabilirliği”.

CyberGhost yalnızca 90'dan fazla ülkede sunucu barındırmaktadır. Bu arada, PureVPN'in dünya çapında 140'tan fazla ülkede sunucuları var ve farklı ülkelerdeki kullanıcılara daha fazla işlevsellik sağlıyor.

hız

PureVPN CyberGhost
Hız Kaybı % 9 % 9.2

Her iki tedarikçinin performansı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için bir hız analizi yaptım. Bu işlem, her iki sağlayıcıdan farklı sunucuların sayısız yönüyle test edilmesini gerektiriyordu.

Bunlar arasında Netflix gibi sitelerde akış, internet tarayıcısı, torrent dosyalarını indirme veya çevrimiçi oyunlar oynama yer alıyor. Görev için PureVPN ve CyberGhost'tan 4 rastgele sunucu seçtik.

100 Mbps bağlantıda çıplak hız testlerinde, PureVPN yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 91 mbps iletmeyi başardı ve bu da% 9'luk bir hız kaybı olduğunu gösterdi.

CyberGhost aynı teğete dokundu, hız kaybında sadece% .2'lik bir farkla, yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 90.80 Mbps hız kaydetti.

Güvenlik

PureVPN CyberGhost
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN L2TP / IPSec, PPTP, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256-CBC
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Yok Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

PureVPN çok çeşitli protokoller için destek sunar. Buna PPTP, L2TP, IKEv2, SSTP ve OpenVPN (TCP ve UDP) dahil olmak üzere her türden kullanıcıya seçme özgürlüğü sunar.

Yine de, varsayılan olarak PureVPN, daha yüksek hızlar ve güvenlik için IKEv2 protokolünü kullanan iOS cihazlar hariç, OpenVPN protokolünü tüm cihazlara dağıtır.

Şifreleme için sağlayıcı, veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifresini kullanır, bu da oldukça etkileyici ve son derece güvenli.

Bu arada, kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemesi ile AES-256-CBC şifresini dağıtır.

CyberGhost eşit derecede güçlüdür ve PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2 ve OpenVPN (TCP ve UDP) için destek sunar. Varsayılan olarak, Windows ve macOS uygulamaları IKEv2 protokolünü kullanır.

Ancak, gerektiğinde OpenVPN'e geçme olanağınız vardır. Android uygulamaları OpenVPN protokolünü ve iOS uygulamaları da IKEv2 protokolünü kullanıyor.

Şifreleme için CyberGhost, veri kanalında SHA-256 karma kimlik doğrulaması ve kontrol kanalında RSA-4096 anahtar şifrelemesi ve SHA384 karma kimlik doğrulaması ile AES-256-CBC şifresi kullanır.

Sızıntı Testleri

Uygulama güvenliği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için PureVPN ve CyberGhost üzerinde bir sızıntı testi yaptım. Süreç, kontrol etmek için 6 farklı aracın kullanımını içeriyordu;

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Hem PureVPn hem de CyberGhost, yukarıdaki 6 farklı araçtan gelen tüm testleri yaptı ve orijinal IP, DNS veya WebRTC bilgilerimizi açıklamadı.

Gizlilik

PureVPN CyberGhost
Merkez Hong Kong Romanya
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Çeşitli Kripto Para Birimleri Sadece Bitcoin

Gizlilik açısından, hem PureVPN hem de CyberGhost oldukça başarılıdır. Karargahları, 5/9/14 İttifaklarının meraklı gözlerinden uzak yerlerde bulunuyor..

Bu, kullanıcıları özel olarak çevrimiçi özel bilgi paylaşan kişilerde paranoya hissini tetikleyen zorunlu veri saklama ve kitlesel gözetim yasaları hakkında endişelenmekten korur..

Günlük kaydı söz konusu olduğunda, PureVPN ve CyberGhost'un ikisi de logless hizmetidir. PureVPN daha önce giriş yaptı, ancak güven geliştirmek için gizlilik politikalarını tamamen yeniledi.

Aslında, günlükleri yok politikası başarılı denetimlerle doğrulanabilir. PureVPN kısa süre önce AltiusIT tarafından denetlenirken, CyberGhost QSCert tarafından denetlendi.

Yapılandırma

PureVPN CyberGhost
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan / Statik
Statik IP'ler 8+ Ülke 7+ Konum
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Hem PureVPN hem de CyberGhost, müşterilerinin çeşitli taleplerini karşılamak için paylaşılan / statik bir altyapıyı destekler. Yine de, IP'lerin kullanılabilirliği sağlayıcıya göre değişir.

CyberGhost Özel IP'leri

CyberGhost, 2'si ABD'de, 2'si Birleşik Krallık'ta, 1'i Fransa'da, 1'i Almanya'da ve 1'i Kanada'da olmak üzere sınırlı 7 yerde IP'lere tahsis edilmiştir..

PureVPN Adanmış IP'leri

Öte yandan PureVPN, 8'den fazla ülkede daha fazla sayıda statik IP'ye sahiptir. Desteklenen ülkeler arasında ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Almanya, Malta, Hong Kong, Singapur.

Müşteri desteği

PureVPN CyberGhost
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 39 Dakika 1 saat
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Hayır

PureVPN ve Cyberghost, canlı sohbet, video rehberleri, bilgi tabanı, SSS, e-posta ve bilet şeklinde destek sunar. Bunların hepsi destek almak için iyi seçeneklerdir.

Çoğu için ikinci en iyi seçenek e-posta desteğidir. Bu nedenle, her iki sağlayıcıdan da yanıt sürelerini analiz etmek için testimle biraz daha ileri gittim.

Aşağıda, her iki sağlayıcının istatistiklerini dört farklı soruya göre görebilirsiniz.

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

CyberGhost

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
CyberGhost VPN Nasıl Çalışır? 52 Dakika 1 Evet
CyberGhost VPN'in kullanımı güvenli mi?? 59 Dakika 1 Evet
CyberGhost Netflix'in engellemesini kaldırabilir? 1 Saat 2 Dakika 1 Evet
CyberGhost Hulu ile çalışır mı?? 48 Dakika 1 Evet

Kazanan: PureVPN

PureVPN Kazanan

Çoğunlukla, PureVPN ve CyberGhost eşit olarak eşleşen rakiplerdir. Ancak, sadece BİR kazanan olabileceğinden, bunu ucuz ama güvenilir PureVPN'e vermek zorunda kalacağım.

CyberGhost, PureVPN'e zor zamanlar verdi, ancak Çinli kullanıcılar için teşvik eksikliği ve akış sitelerinin engellemesini kaldırması, bazı puanları kaybetmesine neden oldu..

Bu arada, PureVPN bütçe dostu, iyi bir sunucu sayısına sahip, tüm akış platformlarını sorunsuz bir şekilde engelliyor ve Çin'de çalışıyor. Bu yeterli değilse, Trustpilot tarafından övgüyle karşılanıyor ve Forbes tarafından onaylanıyor.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me