NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması

Surfshark’ın en iyi VPN hizmetlerinin yeni türünü temsil ettiği yerlerde, NordVPN insanların uzun zamandır güvendiği eski bir savaş atıdır..

Aşağıda, bu sağlayıcıların her ikisini de birbirine ittim ve hangilerinin galip geldiğini öğrenmek için VPN ile ilgili birkaç faktör üzerinde değerlendirdim.

Önemli

NordVPN Surfshark
 1. 5.200+ Sunucu 58 Ülke
 2. AES-256-CBC Şifrelemesi
 3. 6 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. Tüm Akış Platformlarının Engellemesini Kaldırır
 5. Denetlenmiş Günlük Yok Politikası
 1. 1040+ sunucu 61+ ülke
 2. Özel IP’ler mevcut
 3. Sınırsız Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

NordVPN Surfshark
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 1 yıl
2 yıl 2 yıl
3 yıl
Özel teklif 3 Yıllık Planda% 70 İndirim 25 Aylık Planda% 84 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 11.95 $ 11.95
Aylık en düşük fiyat $ 3.49 $ 1.91
Bir Yıllık Fiyat $ 83.88 $ 71.88
Para iade garantisi 30 gün 30 gün

Fiyatlandırma hakkında konuşursak, Surfshark aynı aylık fiyatla başlamasına rağmen, ikisi arasında daha ucuz bir seçenek olma eğilimindedir. Aylık bir plana giderseniz Surfshark ve NordVPN ile 11,95 $ ödemeniz gerekecek.

Ancak, daha uzun süreli planları tercih etmeye devam ettikçe, fiyatlandırma daha da düşüyor. NordVPN’in 1 yıllık bir planla 6,99 $ ‘dan başlayıp toplamda 83,88 $’ a ulaştığı yerlerde, Surfshark 5,99 $ karşılığında kullanılabilir ve yıllık 71,88 $ olarak faturalandırılır.

NordVPN, 2 yıllık ve 3 yıllık planlarda olduğu gibi Surfshark’a kıyasla daha fazla katman sunuyor. Bu arada, ikincisi sadece oldukça makul olan 2 yıllık bir plan sunmak kadar ileri gider.

NordVPN’den en iyi değeri almak istiyorsanız, aylık maliyetleri 3.49 $ ‘a düşüren 3 yıllık anlaşmalarını yapın. Öte yandan Surfshark’s en iyi anlaşma en az 1,91 $ / aylık başlayan 2 yıllık planlarında.

Ücretsiz denemeler söz konusu olduğunda, hem NordVPN hem de Surfshark kullanılabilirliğini atmıştır. Bununla birlikte, hizmetten memnun kalmazsanız, her iki hizmette de 30 günlük para iade garantisi vardır..

NordVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 3 yıllık planda% 70 indirim

Surfshark için Bu En İyi Fırsatı Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 84 tasarruf edin

Özellikleri

NordVPN Surfshark
Eşzamanlı Bağlantılar 6 Sınırsız
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, Kodi ve Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Set Üstü Kutular, Yönlendiriciler ve Linux Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular ve Linux
Bölünmüş Tünel Açma Müsait değil Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Chrome ve Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay için tarayıcı uzantıları Shadowsocks Desteği, Hacklock, Blindsearch, Sınırsız Mod, TrustDNS

Özellikler için hem NordVPN hem de Surfshark oldukça yenilikçi olma eğilimindedir ve kullanıcılara maksimum çevrimiçi koruma ve gizlilik sağlamak için kendi araç ve teknolojilerini sunar.

Her iki VPN de Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Apple TV’ler ve önceden yapılandırılmış bir yönlendirici uygulaması için yerel uygulamalar sunar. Kodi için nolist adanmış eklenti olmasına rağmen, VPN’lerini Fire TV’lerde de alabilirsiniz.

NordVPN ve Surfshark ayrıca Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantıları sunuyor. İkisini de karşılaştırırsak, ben’ds Surfshark her iki platformda da daha iyi güvenlik ve anında bağlantı sunuyor.

NordVPN ile CyberSec (şüpheli web sitelerini anında engeller), DoubleVPN (iki farklı VPN sunucusuna bağlanır) ve SmartPlay (VoD’lerde anında engelleme ve akış) gibi araçlara erişebilirsiniz.

  PureVPN ve Windscribe Karşılaştırması

Surfshark, Shadowsocks desteği, Hacklock özelliği (kimlik hırsızlığı koruması için veri sızıntısı aracı), BlindSearch, NoBorders Modu (Çin’de erişim için) ve daha fazlası ile daha fazla teşvik sunuyor..

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

NordVPN Surfshark
Netflix Evet Evet
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Evet
BBC iPlayer Evet Evet
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Bloke açma açısından NordVPN ve Surfshark oldukça proaktif ve güvenilirdir. Çeşitli İsteğe Bağlı Video hizmetlerinde (VoD’ler) içerik sınırlamalarını, VPN yasaklarını ve coğrafi kısıtlamaları başarıyla atlamayı başardılar.

Bunlar Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu ve hatta Disney Plus gibi akış platformlarını içerir. Her iki VPN’deki süreç de oldukça basittir ve herhangi bir roket bilimi gerektirmez.

Örneğin, Netflix’in ABD sürümünün engellemesini kaldırmak istiyorsanız, en sevdiğiniz film / TV şovlarıyla içerik kütüphanesinin tamamına erişmek için VPN istemcilerinden herhangi birinde ABD’deki bir sunucuya bağlanmanız yeterlidir.

Çin

NordVPN’in Çin için bir yeniden yönlendirme sitesi var, ancak kullanıcıların Çin’de bu hizmetle karşılaşacakları önemli bir sorun,’t bazen cevap verir. Kazandın’t Uzun süre herhangi bir şeye erişemez.

Surfshark, Çin için bir VPN olarak hizmet sunma konusunda daha güçlü ve duyarlı. Çin’deki Büyük Güvenlik Duvarı’nı ve engelleme hizmetlerini atlamak söz konusu olduğunda bu VPN’den önemli bir sorun yoktur..

Surfshark, Çin için çok daha uygun bir VPN’dir, çünkü sunucuları Çin’deki birçok web sitesinin engellemesini kaldırabilir, bu da çok iyi yanıt verdikleri ve kesinti ile ilgili sorun vermedikleri anlamına gelir.

Çin’deki kullanıcılar Surfshark’ı Çince sayfalarından buradan indirebilirler: https://shark-cn.com/

Çin’deki kullanıcılar NordVPN’i özel Çince sayfalarından buradan indirebilirler: http://nord-for-zh.com/

torrenting

NordVPN, daha fazla sayıda sunucu nedeniyle kalabalıklaşmaktan muzdarip değildir, bu nedenle sunucu yakınlığının çok daha iyi bir garantisi nedeniyle daha yüksek hızlara sahiptir. Aynı zamanda ücretsiz ve fevkalade Torrenting dostu.

Surfshark, sunucularında P2P etkinliklerine izin verir ve sızıntılardan muzdarip değildir. Tek sorun, sınırlı sayıda sunucu nedeniyle bazı kullanıcıların bazı ağlarda düşük hızlarla karşılaşabilmesidir..

Kurulum ve Arayüz

NordVPN Surfshark
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS ve Linux, Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Fire TV
Ana Yer Seçimi Harita tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

NordVPN ile Windows, Mac’ler ve iPhone’lar gibi tüm cihazlarınızı güvenceye alan uygulamalarınız olacaktır. Sağlayıcı, özel kurulum kılavuzları aracılığıyla yönlendiriciler için doğal desteği bile genişletir.

Android’de VPN’yi manuel olarak ayarlamak isteyenler için bir .apk dosyası da mevcuttur. Firestick uygulaması da akış meraklıları için orada. Sonuç olarak, NordVPN tarafından sunulan uyumluluk inanılmaz.

En iyisi: NordVPN’s uygulamaları kararlı ve yok’t Arabirimi biraz hantal ama hiç çökmesi. Bağlantı süreleri iyi ama çok iyi değil. Uygulamaları iyi bir UI / UX’e sahip, ancak alışmak biraz zaman alıyor.

NordVPN arayüzü

Surfshark’uygulamaları minimalist bir şekilde oluşturulmuştur ve bu da onları son derece kullanıcı dostu yapar. Uygulama’s GUI özellikle harika ve mimari de öyle’t Navigasyonda büyük sorunlar var.

Uygulamalar da kararlı. Bir sunucuya yanıt süresi şu anda yaklaşık 10 saniyedir, bu da NordVPN’den çok daha iyidir. Farklı sunuculara bağlanmak uzun sürmüyor.

Surfshark’ın NordVPN olduğunu varsayabilirdik’eşit, ama bu’durum böyle değil. Birincisi, birçok platformda uyumluluk ve kullanıcı kolaylığı açısından daha iyi olduğunu kanıtlıyor.

  ExpressVPN ve TorGuard Karşılaştırması

Surfshark Akış Modu

Severs ve Performans

NordVPN Surfshark
Sunucu Ülkeleri 58 61
Toplam Sunucu Sayısı 5,200+ 1040
Hız Kaybı  % 19.2 % 10.1

NordVPN’in şu anda dünya çapında 58 ülkede 5200 + sunucudan oluşan bir sunucu ağı bulunmaktadır. Bu, tek başına NordVPN’in kullanıcılara Surfshark dahil olmak üzere diğer VPN’lerden çok daha iyi bir deneyim sunmasına izin veriyor.

Çok sayıda sunucu, kullanıcı yükü eşit olarak dağıtıldığı için daha az kalabalık anlamına gelir. Sunucular 60 ülkede bulunduğundan, çoğu konumlarına yakın bir tane bulabilir ve böylece gecikme yaşama şansını önemli ölçüde azaltır..

Surfshark’ın 50’den fazla ülkede 800’den fazla sunucusu vardı. Bununla birlikte, 2019’un sonunda, bu listeyi dünya çapında 61 ülkede 1040’tan fazla sunucuya genişlettiler ve bunların tümü büyük hızlar ve engelleme kaldırma yetenekleri sunuyor.

Güvenlik

NordVPN Surfshark
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN L2TP, IPSec, IKEv2, Gölgeler, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-2048 RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Obfsproxy Shadowsocks
Ekstra Koruma VPN Üzerinden Double Hop Rotaları ve Soğan CleanWeb, Multihop, Beyaz Liste
Uygulama Güvenliği Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması Kill Switch ve DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması
DNS Durumu PrivateDNS TrustDNS

NordVPN, IKEV2, L2TP ve endüstri standardı OpenVPN dahil olmak üzere tüm güncellenmiş protokoller için destek sunar. Veri kanalında HMAc SHA256 ile AES-256-CBC şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için NordVPN, RSA-2048’in dahil edilmesiyle yukarıdaki aynı şifreleme ve kimlik doğrulamasını kullanır. Perfect Forward Secrecy (PFS), güçlü DHE-4096 anahtar değişimi kullanılarak kurulur.

Mobil uygulamaları, aksine, özellikle iOS, AES-256-GCM şifresi ve HMAC SHA2-384 veri kimlik doğrulaması ile IKEv2’yi kullanıyor. PFE bir DHE-3075 borsası tarafından sağlanır.

Surfshark, IKEv2 protokolünün büyük bir hayranı ve bunu “varsayılan” tüm cihazlarında. Bununla birlikte, kullanıcılar tüm platformlarda OpenVPN’yi yapılandırma seçeneğine sahiptir..

AES-256-GCM şifrelerini kullanır, böylece veri kanalında ek kimlik doğrulama sağlanmaz. Kontrol kanalı için Surfshark, RSA-2048 kullanılarak sabitlenmiş TLS anahtar değişimiyle AES-256-GCM şifresini kullanır.

Mükemmel ileri gizlilik ECDH- (384?) Anahtar değişimi ile sağlanır. Genel olarak güvenlik hakkında konuşursak, Surfshark kesinlikle daha güçlü olma eğilimindedir. Yakın zamanda saldırıya uğrayan NordVPN’in aksine, Surf hala bu tür güvenlik açıklarından korunuyor.

Gizlilik

NordVPN Surfshark
Merkez Panama İngiliz Virgin Adaları
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Çeşitli Crpytocurrenies

NordVPN, veri saklama yasaları olmayan Panama’da bulunmaktadır. Panama, herhangi bir veri paylaşım ittifakının parçası bile değil. Yani NordVPN’merkezi güvenli bir bölgede bulunuyor.

NordVPN ayrıca’t Her türlü hassas kullanıcı bilgisinin günlüklerini tutar. Depolanmış IP yok, göz atmanız yok’t kayıtlı ve verileriniz değil’t 3. taraflarla paylaşılmaz.

Surfshark, Panama kadar güvenli olan İngiliz Virgin Adaları’nda yer almaktadır. BVI ayrıca’Zorunlu veri yasalarına sahip değildir ve 5/9/14 Göz İttifaklarına veya diğer veri paylaşım ajanslarına da üye değildir..

Surfshark’ta büyük bir sorun yok’s kayıt ilkesi. Sağlayıcı gizlilik politikasını temiz tutmayı başardı ve böylece kullanıcıların sıfır günlük hizmeti olarak körü körüne güvenebilmelerini sağladı..

Yapılandırma

NordVPN Surfshark
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan / Statik
Statik IP’ler 40+ Konum 6+ Konum
DDoS Koruması Evet Yok
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Yapılandırmalar için NordVPN ve Surfshark dinamik ve statik IP adreslerini destekler. Nord’un konumlarda daha fazlasını sunduğu yerlerde, Surfshark ekstra güvenlik özellikleri ekler.

  ExpressVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

Örneğin, NordVPN dünya çapında 40’tan fazla yerde özel IP’leri destekler. Surfshark şu anda sadece çeşitli şehirlerde 6’dan fazla konumda statik IP’ler sunuyor.

Özel IP’ler bir eklenti olarak mevcuttur, yani bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Ancak, özellikle gezginler, flamalar, torrentler vb.İçin inanılmaz kullanışlı araçlardır..

Müşteri servisi

NordVPN Surfshark
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 30 dakika 25 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

NordVPN’canlı sohbet desteği iyidir. Tepki süresi bir dakikadan beş dakikaya kadar değişir, bu oldukça yavaştır. Ancak bir que sistemi mevcut olduğundan, bu zamanlar bekleniyor.

Sohbet ekibiyle ilgili en büyük sorunum, yanıtlarında biraz soğuk olmaları ve bazen olay küntleri, beni istenmeyen hissettiriyorlar.

Surfshark’Müşteri desteği NordVPN’den çok daha iyidir. Bir sohbet desteği yürütücüsünün 30 saniyeden kısa bir soruyu yanıtlaması için yanıtlar hızlı bir şekilde yanıp sönüyor.

Her teknik sorgu onlar tarafından ayrıntılı olarak ele alınır ve size yardımcı olacak olası her çözümü ararlar. Bunun da ötesinde, sohbet desteği yöneticileri kibar ve misafirperver.

Hatta her sağlayıcıdan e-posta desteği ile ilgili yanıt süreleri üzerinde bir test yaptım. Bu süreç, her iki sağlayıcıya e-posta yoluyla dört soru göndermeyi de içeriyordu. Aşağıdaki her VPN için statik bilgilere bakın:

NordVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
NordVPN Netflix ile çalışır mı?? 12 Dakika 1 Evet
NordVPN Torrenting için iyi mi? 40 dakika 1 Evet
NordVPN hangi şifrelemeyi kullanıyor?? 38 Dakika 1 Evet
NordVPN nasıl etkinleştirilir?’s gizli sunucular? 30 dakika 1 Evet

Surfshark

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
Surfshark Netflix ile çalışıyor mu? 20 dakika 1 Evet
Surfshark Torrenting için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
Surfshark Çin’de çalışıyor mu? 30 dakika 1 Evet
Gizleme nasıl etkinleştirilir? 24 Dakika 1 Evet

Diğer Karşılaştırmalar

 1. PureVPN ve PIA Karşılaştırması
 2. NordVPN ve PIA Karşılaştırması
 3. PureVPN ve NordVPN karşılaştırması
 4. NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması
 5. ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

Kazanan: Surfshark

Surfshark Kazanan

Hiç şüphe yok ki NordVPN, Surfshark kadar iyi. Ne yazık ki, son saldırıya uğrayan skandalı tüm güvenilirliğini ve itibarını kaybetmesine neden oldu.

Bu yüzden çok daha güvenli ve güvenilir bir seçenek olan Surfshark’a gitmenizi tavsiye etmiyorum, çünkü asla saldırıya uğramamış ve günlükleri saklamaz (Cure53 tarafından doğrulanmış ve denetlenmiş).

Tüm popüler VoD’lerin engelini kaldıran, Çin’de çalışan ve son derece uygun maliyetli olmakla birlikte torrent ve akış için en yüksek hızları sunan çok yönlü bir hizmettir.!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me