NordVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi)

Nordvpn vs PIA


NordVPN ve PIA, dünya çapında binlerce kişi tarafından kullanılan VPN pazarında popüler isimlerdir. Güvenlik, gizlilik, akış, torrent sağlama açısından hangi hizmet daha iyidir?

Hangisinin her açıdan zaferle ortaya çıktığını öğrenmek için, bu derinlemesine NordVPN ve PIA karşılaştırmasını okuyun. Burada her iki sağlayıcıyı 10 faktör üzerinde analiz edeceğiz:

Önemli
NordVPN PIA
 1. 58 Ülkede 5.200+ Sunucu
 2. AES-256-CBC Şifrelemesi
 3. 6 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. Tüm Akış Platformlarının Engellemesini Kaldırır
 5. Denetlenmiş Günlük Yok Politikası
 1. 30 ülkede 3300+ sunucu
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. 10 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

NordVPN PIA
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 6 ay
2 yıl 1 yıl
3 yıl
Özel teklif 3 Yıllık Planda% 70 İndirim 1 Yıllık Planda% 67 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 11.95 $ 6.95
Aylık en düşük fiyat $ 3.49 $ 3.33
Bir Yıllık Fiyat $ 83.88 $ 39.5
Para iade garantisi 30 gün 7 gün

Fiyatlandırma, VPN endüstrisindeki sağlayıcıların ana satış noktasıdır. Kullanıcılar genellikle en ucuz VPN olma eğilimindeki hizmetleri tercih ederler. Bununla birlikte, bazı pahalı planlarla bile, inanılmaz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Örneğin, NordVPN için aylık fiyatlandırma 11,95 dolardan başlıyor. Yine de ucuz fiyatlardan yararlanmak istiyorsanız, iki yıllık planlarını tercih edebilirsiniz. Kullanıcılara% 24 indirim sağlayarak toplamda yalnızca 54 ABD doları.

Bu nedenle, abonelik süresi ne kadar uzun olursa NordVPN ile fiyatlandırma o kadar ucuz olur. Yıllık plana gittiğinizi söyleyin. Sadece 6,99 $ / ay ödemek zorunda kalacaksınız, yani% 41 indirim alırsınız.

En iyi değeri kullanmak isteyen kullanıcılar için 2 yıllık plana geçebilirsiniz. Bu, aylık maliyetleri% 58 indirimle 4.99 $ 'a düşürür. Bu, 24 ay boyunca yalnızca 119,76 ABD doları ödediğiniz anlamına gelir.

PIA kesinlikle NordVPN'den daha ucuz olmayı başarıyor. Piyasadaki en iyi oranlardan bazılarını sunar. Bu, bütçeye duyarlı alıcılar için en iyi seçimdir.

Özel İnternet Erişimi (PIA) için aylık fiyat 6,95 dolardan başlıyor. Daha iyi bir anlaşma yapmak istiyorsanız, yıllık planlarına gidebilirsiniz. Fiyatlandırmayı aylık 3,33'e düşürür, yani% 52'lik büyük bir indirim alırsınız.

Sonuç olarak, kullanıcılar sadece 39,96 $ ödemek zorunda kalacaklar. En iyi değer için, kullanıcılar 2 yıllık planı tercih edebilir. Aylık fiyatlandırmayı 2,91 $ 'a düşürerek kullanıcılara% 58 büyük bir indirim sağlıyor.

Bu, yalnızca iki yıl boyunca 69,84 dolar ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Para iadeleri için, PIA sadece 7 günlük para iade garantisi sunmaktadır. Ancak, NordVPN'e giderseniz 30 günlük geri ödeme garantisinden yararlanabilirsiniz.

Özellikleri

NordVPN PIA
Eşzamanlı Bağlantılar 6 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Set Üstü Kutular, Yönlendiriciler ve Linux Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Müsait değil Hayır
Ücretsiz Ekstralar Chrome ve Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay için tarayıcı uzantıları SOCKS5 Proxy ve reklam / izleyici engelleyici

Bir VPN hizmeti seçmek söz konusu olduğunda, gelişmiş özelliklerinizin olması gerekir. NordVPN her zaman gizlilik yeniliklerinin ön saflarında yer almıştır.

Aşağıda, size kolaylık sağlamak için listelediğim benzersiz bir araç seti sunar. Her zaman maksimum güvenlik / gizlilik elde ettiğiniz için tüm bu özellikler VPN'yi piyasadaki diğerlerinden daha yüksek konumlandırır.

Ancak PIA da geri çekilmiyor gibi görünüyor. Tedarikçi, inanılmaz derecede ucuz olmasına rağmen, NordVPN'e karşı zeminini koruyor. NordVPN ile aynı özelliklerin / teknolojilerin çoğunu sunar.

Ne yazık ki, çevrimiçi olarak maksimum güvenlikten yararlanmak için NordVPN müşterileri tarafından desteklenen DoubleVPN ve VPN üzerinden Soğan gibi gelişmiş özellikler sunmakta başarısız oluyor..

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

NordVPN PIA
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Engellemeyi kaldırma açısından NordVPN kesinlikle daha proaktif ve güvenilir olma eğilimindedir. Tüm sunucuları VoD'lerin engelini kaldırmak için güçlü şifreleme ve güvenlik teknolojileri kullanmaktadır.

Sağlayıcı, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime ve daha fazlası gibi en popüler akış platformlarından bazılarına erişim sağlarken Netflix'in tüm sürümlerinin engellemesini kaldırmayı başarıyor..

Öte yandan PIA, engellemeyi kaldırma konusunda fazla bir şey sunmaz. Çoğu zaman bir hit ve miss senaryosu. En endişe verici olan Netflix'in engellemesini kaldırma.

Bu nedenle, Akış temelinde konuşacak olsaydım, NordVPN en iyi seçimdir. PIA, fiyatını ve satın alan müşterileri haklı çıkarmak için engelleme yeteneklerini geliştirmeye ihtiyaç duyuyor.

Çin

NordVPN ve PIA'nın VPN uygulamaları hakkında daha iyi bir fikir edinmek için engelleme kaldırma testi yapmaya karar verdim. Bu işlem farklı VPN sunucularına bağlanmayı içeriyordu.

Ardından, VPN'nin coğrafi kısıtlamaları başarıyla geçip geçmediğini görmek için engellenen çeşitli web sitelerini ziyaret edin. NordVPN, özellikle Gizli Sunucularına bağlandığında inanılmaz çalıştı. Kolayca atlayabiliyordum “Büyük Güvenlik Duvarı”.

Aynı zamanda, ABD Netflix ve tam kütüphanesinin engelini kaldırırken de herhangi bir sorun almadım. PIA için, sonuçlar en azını söylemek oldukça hayal kırıklığı yarattı.

PIA, Çin'deki web sitelerinin engellemesini kaldırmasına izin veren böyle bir teknoloji veya şifreleme sunmaz. Özel bir Çin ayna web sitesi sunan NordVPN'in aksine, PIA Çinli izleyicilere hiçbir teşvik sunmuyor.

Çin'deki kullanıcılar NordVPN kullanıcılarını buradan indirebilir: http://nord-for-zh.com/

Kurulum ve Arayüz

NordVPN PIA
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS ve Linux, Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Harita tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

NordVPN, kullanıcıların ister masaüstlerinde ister daha küçük ekran meslektaşlarında olsun, birden fazla özelliği / eklentiyi keşfetmelerini sağlayan basit ama etkileşimli bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Masaüstü sürümleri, harita tabanlı bir tasarım ve “uzmanlık” kullanıcıların Adanmış IP'lere, Çift VPN'ye, VPN üzerinden Soğan ve diğer teknolojilere erişmesini sağlayan liste.

Bu arada mobil uygulamalar aynı tasarımı kullanıyor ancak haritadan kurtuluyor ve sunucuları bölen bir liste tabanlı tasarım sunuyor. “ülke” ve hatta “bölgesi (iOS uygulamalarında).

PIA’s uygulamaları hala genel kullanıcı arayüzünde çalışmaya ve iyileştirmeye ihtiyaç duyuyor. Masaüstü sürümleri, doğrudan sağ tıklanarak erişilebilen özelliklerin çoğuna sahip görev çubuğunda bulunur.

Ancak, uygulama en aza indirdiğiniz saniye gizlendiğinden, bir kurulum veya yapılandırma kılavuzunu takip etmeye çalışanlar için büyük bir sıkıntı haline gelir..

O’s mobil uygulamalar olsa güzel tasarlanmış ve dağınık olma eğilimindedir. Tüm seçenekler düzgün bir şekilde listelenir ve bağlantı kurmak sadece birkaç saniye alır, bu da oldukça dikkat çekici.

Sunucular ve Performans

NordVPN PIA
Sunucu Ülkeleri 58 30
Toplam Sunucu Sayısı 5,200+ 3,300
Hız Kaybı % 5 % 25

VPN'ler, engellemeyi kaldırma / akış / torrent gönderme için önemli araçlar olduğundan, iyi hızlar almanız çok önemlidir. İhtiyacınız olan son şey bir kaplumbağa internetinden acı çekmek.

Bunun ışığında, her iki sağlayıcı için bir performans değerlendirmesi yapmaya karar verdim. Bu, çeşitli ülkelerdeki farklı sunucular için NordVPN ve PIA'nın maksimum indirme bant genişliklerinin test edilmesini içeriyordu. Sonra alınan ortalama hızları not ettim.

NordVPN hakkında konuşursam, tüm sunucular oldukça hızlıydı. Tabii ki, çok uzakta bulunanlar vasat bir performans sergiledi. Ortalama 43 Mbps'de zirve yaptı ve% 5'lik bir hız kaybını gösterdi.

Özel İnternet Erişimi (PIA) için sonuçlar NordVPN ile eşleşmedi. Ortalama hızlar 38Mbps'de zirve yaptı,% 25'lik bir hız kaybı olduğunu gösterdi. PIA için bağlantı hızlarında iyileştirmeye büyük ihtiyaç vardır!

Güvenlik

NordVPN PIA
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-128, AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-2048 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Obfsproxy Yok
Uygulama Güvenliği Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması Öldürme Anahtarı
DNS Durumu PrivateDNS PrivateDNS

NordVPN ile ilgili en iyi şeylerden biri, güçlü gizliliği ve güvenliği olmalıdır. Geniş paylaşılan IP havuzu sayesinde sağlayıcı, web siteleri tarafından algılanamaz.

Bunu IKEv2, L2TP / IPSec ve OpenVPN dahil tüm protokoller için NordVPN desteğine ekleyin. Maksimum anonimlik aldığınızdan emin olabilirsiniz. Veri kanalı için NordVPN, HMAC SHA256 karma kimlik doğrulaması ile 256-CBC şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için NordVPN, yukarıdaki RSA-2048 eklenmesiyle aynı karma kimlik doğrulamasını ve şifrelerini kullanır. Mükemmel İletme Gizliliği (PFS) ayarlamak için güçlü bir DHE-4096 anahtar değişimi kullanılır.

İOS uygulamasını kullanıyorsanız, NordVPN şifrelemesini değiştirir. Tüm bağlantılar HMAC SHA2-384 veri kimlik doğrulamalı AES-256-GCM şifreli IKEv2 protokolünü kullanır.

ABD merkezli bir sağlayıcı olmasına rağmen, Özel İnternet Erişimi (PIA) inanılmaz derecede güçlü bir sunucu ağına sahiptir. L2TP / IPSec ve OpenVPN Protokollerinde güçlü şifreleme şifreleri kullanırlar.

Veri kanalı için PIA, meşhur askeri sınıfı kullanır; Veri doğrulaması için SHA256 ve el sıkışma için RSA-4096 ile AES-256-bit şifreler. PFE, DHE + RSA değişimi ile kullanılabilir.

Kontrol kanalı için PIA, aynı şifreleme ve karma kimlik doğrulamasını kullanır ve kimlik doğrulama için SHA384 dahil edilir. Perfect Forward Gizlilik (PFE), ECDHE + ECDSA üzerinden edinilebilir.

Kısacası, her iki sağlayıcıda da büyük gizlilik elde edersiniz. Bununla birlikte NordVPN, CyberSec Protokolü ve Özel IP'ler ve VPN üzerinden Soğan gibi özellikler sunarak ekstra yol kat eder.

Gizlilik

NordVPN PIA
Merkez Panama Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Nane, BitPay, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil 32 kripto para birimi

İkisini karşılaştırırsak, NordVPN yargı yetkisi nedeniyle daha güvenli bir seçenek olma eğilimindedir. Sağlayıcı, merkezi Panama'da olan Beş, Dokuz, On Dört Göz İttifaktan uzakta.

Özel İnternet Erişimi (PIA) ise merkezde ABD'de bulunmaktadır. Ülke, 5/9/14 Göz İttifaklarının kurucu üyesidir ve en invaziv yasalara sahiptir.

Kitlesel Gözetim ve Veri muhafazasının internet servis sağlayıcıları, telekom sağlayıcıları veya Sanal Özel Ağ sağlayıcıları olmasını zorunlu kılar.

Bu nedenle, hükümetin, istihbarat kurumlarının ve telif hakkı ihlali avcılarının meraklı gözlerinden güvende kalmak istiyorsanız, PIA güvenilir bir seçenek değildir.

Yapılandırma

NordVPN PIA
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP'ler 40+ Konum Hayır
DDoS Koruması Evet Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyonlar için NordVPN, ABD merkezli PIA üzerinde üstünlük kazanır. PIA'nın paylaşılan bir altyapı ve adres tahsisini benimsediği durumlarda Nord, hem dinamik hem de statik desteği destekler.

Bu, Panama merkezli sağlayıcının, özellikle bankacılık bilgilerine erişirken ofis dosyalarına uzaktan erişim ve koruma isteyen yabancılar / gezginler için kullanıcılarına daha fazla teşvik sunmasına yardımcı olur.

Adanmış IP'ler NordVPN tarafından bir eklenti olarak mevcuttur, yani DDoS koruması gibi özelliklerin size daha pahalıya mal olduğu, bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Aşağıda, özel bir IP alabileceğiniz fiyatlandırma ve konumlara genel bir bakış verilmiştir:

NordVPN Özel IP'leri

Müşteri servisi

NordVPN PIA
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 30 dakika 39 Dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

Destek açısından NordVPN, PIA ile karşılaştırıldığında müşterilere yardımcı olmaktan çok daha iyi bir iş çıkarıyor. Sağlayıcı, yardım almak için 6 farklı ortam sunar; PIA size 4.

Bunu inanılmaz hızlı 7/24 canlı sohbet desteğine ekleyin ve NordVPN paranızın karşılığını en iyi şekilde veriyor. Buna karşılık, PIA, birkaç yıldır sektörde olmasına rağmen, bir destek seçeneği olarak canlı sohbet sunmuyor. Bu az söylemek, oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.

ABD merkezli sağlayıcı sadece e-posta ve bilet desteği sunuyor ve bu durumda bile geç yanıt veriyorlar. Ortalama yanıt süreleri 7 ila 8 saat arasındadır, bu da özellikle kullanıcıların sorgulara anında yardım gerektirdiğini düşünürsek oldukça fazladır..

Bilgi tabanı açısından PIA, eğitimlerinde ayrıntı oluşturmak için ekran görüntüleri kullanırken NordVPN, bağlantı sorunlarını çözme gibi belirli görevler için kapsamlı video izlenmeleri sunuyor.

Hatta her sağlayıcıdan e-posta desteği ile ilgili yanıt süreleri üzerinde bir test yaptım. Bu süreç, her iki sağlayıcıya e-posta yoluyla dört soru göndermeyi de içeriyordu. Aşağıdaki her VPN için statik bilgilere bakın:

NordVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
İle bağlantın nedir “CloudVPN”? 12 Dakika 1 Evet
Raspberry Pi'de NordVPN yapılandırmak mümkün mü? 40 dakika 1 Evet
Nasıl düzeltilir? “Bağlantı zaman aşımına uğradı” Hata? 38 Dakika 1 Evet
NordVPN nasıl etkinleştirilir?’s gizli sunucular? 30 dakika 1 Evet

Özel İnternet Erişimi (PIA)

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PIA neden bir Beş Göz Ülkesinde bulunur?? 1 saat 1 Evet
Özel İnternet Erişimi günlükleri tutar mı?? 45 dakika 1 Evet
Özel İnternet erişimi Netflix ile çalışır mı?? 50 Dakika 1 Evet
Özel İnternet erişiminden nasıl geri ödeme alabilirim?? 44 Dakika 1 Evet

Diğer Karşılaştırmalar

  1. ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırması
  2. ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması
  3. PureVPN ve IPVanish karşılaştırması
  4. NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

Kazanan: NordVPN

Hiç şüphe yok ki hem NordVPN hem de PIA pazarda büyük isimlerdir. Ancak, ikisi arasında bir kazanan belirlemek söz konusu olduğunda, işler oldukça açık hale geliyor. NordVPN'in PIA'yı sayısız açıdan güçlendirdiğine inanıyorum.

Konumu da inanılmaz derecede stratejikken, PIA'nın ABD'deki operasyon üssü (güvensiz bir konum) var. Bir gizlilik açısından, NordVPN kullanmanızı tavsiye ederim!

Похожие статьи

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me