NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

NordVPN ve ExpressVPN Karşılaştırması

Kullanıcılar, bu ikisini pazardaki en iyi sağlayıcılar olarak listeleyen birçok inceleme web sitesine düzenli olarak rastlar. Her iki VPN'i de birbirine koyarsanız ne olur??

İkisi arasında kazanan ilan etmek mümkün mü? Peki, bu NordVPN ve ExpressVPN kılavuzu size tüm sulu detayları verecektir. Karşılaştırma analizleri için aşağıya bakın.

Önemli
NordVPN ExpressVPN
  1. 58 Ülkede 5.300+ Sunucu
  2. AES-256-CBC Şifrelemesi
  3. 6 Eşzamanlı Bağlantılar
  4. Tüm Akış Platformlarının Engellemesini Kaldırır
  5. Denetlenmiş Günlük Yok Politikası
  1. 94 Ülkede 3.000+ Sunucu
  2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
  3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
  4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

NordVPN ExpressVPN
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
1 yıl 6 ay
2 yıl 1 yıl
3 yıl
Özel teklif 3 Yıllık Planda% 70 İndirim 1 Yıllık Planla 3 Aylık Ücretsiz
Aylık en yüksek fiyat $ 11.95 $ 12.95
Aylık en düşük fiyat $ 3.49 $ 8.32
Bir Yıllık Fiyat $ 83.88 $ 99.5
Para iade garantisi 30 gün 30 gün

Bir VPN sağlayıcı seçerken, fiyatlandırma karar verme sürecinde önemli bir rol oynar. En iyi hizmetler biraz pahalı olabilir, ancak her zaman ucuz ama şaşırtıcı VPN fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

NordVPN için aylık fiyatlandırma 11,95 dolardan başlıyor. Ancak, her zaman iki yıllık aboneliklerini tercih edebilirsiniz, bu da size% 24'lük inanılmaz bir indirim sağlar.

Tabii ki, süre ne kadar uzun olursa, fiyatlandırma o kadar ucuz olur. Yıllık olarak giderseniz% 41 indirim alırsınız. Bu, yalnızca 6,99 $ aylık ödeme yaptığınız anlamına gelir.

Yine de en iyi değeri elde etmek için, kullanıcılara aylık maliyetlerini 3,49 $ 'a düşüren (bir kez 125.64 $ olarak faturalandırılır) 3 yıllık planlarına gitmelerini öneriyorum.. 

ExpressVPN, ikisi arasında daha pahalı bir seçenek olma eğilimindedir ve aylık 12,95 ABD dolarıdır. Ancak, Nord'a benzer şekilde, daha uzun sürelerle daha iyi indirimler alabilirsiniz.

Örneğin, altı aylık plan size aylık 9,99 ABD dolarına mal olacak. (6 ayda bir 59,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ve yıllık 8,32 ABD doları / ay olarak hesaplanır. (12 ayda bir 99,95 ABD doları olarak faturalandırılır).

Para iade garantileri ile ilgili olarak, hem ExpressVPN hem de NordVPN, her iki hizmetten memnun kalmazsanız kullanabileceğiniz 30 günlük bir geri ödeme sunar..

NordVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 3 yıllık planda% 70 indirim

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 1 yıllık özel etkinliklerinde% 35 tasarruf edin

Özellikleri

NordVPN ExpressVPN
Eşzamanlı Bağlantılar 6 3
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV ve Yönlendiriciler
Manuel Yükleme Cihazları Set Üstü Kutular, Yönlendiriciler ve Linux Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular
Bölünmüş Tünel Açma Müsait değil Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları)
Ücretsiz Ekstralar Chrome ve Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay için tarayıcı uzantıları Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları

Uygulama uyumluluğu ve özellikleri hakkında konuşursak, ExpressVPN ve NordVPN eşit derecelere sahiptir. Tabii ki, ExpressVPN yönlendirici desteğiyle avantaj elde ediyor.

Bununla birlikte, ExpressVPN'in DD-WRT ve domates yönlendiricileri ile uyumlu bir yönlendirici uygulaması sunduğu durumlarda, NordVPN kullanıcıları için önceden yapılandırılmış VPN yönlendiricileri sunar.

Bölünmüş tünellemeyle ilgili olarak, ExpressVPN bunu yalnızca masaüstü uygulamalarında desteklerken, NordVPN bu özelliği VPN istemcilerine dahil etmiyor.

Bununla birlikte, CyberSec (reklamlara / kötü amaçlı yazılımlara / izleyicilere karşı koruma), SmartPlay (hızlı akış) ve DoubleVPN gibi kullanışlı özelliklerin bir listesini sunarlar..

Bunların çoğu, kullanıcıların VoD hizmetlerinde daha akıcı akışın keyfini çıkarmasına olanak tanıyan rekabetçi Media Streamer dışında ExpressVPN'de eksik..

Tarayıcı uyumluluğu için hem ExpressVPN hem de NordVPN, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari için uzantılar sunar. Yani, yine burada bir kravat.

Eşzamanlı bağlantılarla ilgili olarak, ExpressVPN sadece 3 çoklu girişi desteklerken, NordVPN 6 çoklu giriş yapma olanağı sunar!

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

NordVPN ExpressVPN
Netflix Tüm Netflix Kütüphaneleri 13 Kütüphane
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Evet
BBC iPlayer Evet Evet
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

ExpressVPN ve NordVPN, pazardaki tüm popüler VoD'lerin engellemesini kaldırabilir. ExpressVPN, bazı sunuculardaki VoD'lerin engellemesinin kaldırılmasında küçük bir sorunla karşı karşıya.

Ancak yine de 13 farklı Netflix kütüphanesinin kilidini açabilirler. Diğer yandan NordVPN, farklı platformların akışını ve engellemesini kaldırmak için çok daha iyi olma eğilimindedir.

Destek ekibine yaklaşırsanız, size bir “Çalışma” Sunucular. Ancak, ben’liste hariç sunucuları test ettik ve Nord tüm kanallarda sorunsuz bir şekilde akış gerçekleştirebildi.

Çin

Tamamen tarafsız olursam, NordVPN ve ExpressVPN, Çin'de yaşayanlar için harika seçimlerdir, ancak başka bir yerde Çince içeriğe erişmek isteyebilecek gurbetçiler için değil.

Bunun nedeni, hem Nord hem de Express'in Çin'de sunucu sunmamasıdır. Gerçi, adanmış Çince sayfalar sundukları için sakinlere daha iyi işlevsellik sunuyorlar.

Çin'deki kullanıcılar ExpressVPN'i özel Çince sayfalarından buradan indirebilirler: http://exp4links4.net/ ve NordVPN kullanıcıları buradan: http://nord-for-zh.com/

Kurulum ve Arayüz

NordVPN ExpressVPN
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS ve Linux, Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Domates ve DD-WRT Yönlendiriciler
Ana Yer Seçimi Harita tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

İki hizmeti karşılaştırırsak, ExpressVPN daha basit ama kullanıcı dostu bir görünüm benimseme eğilimindedir. Kırmızı ve beyaz renklerin karışımı ile geleneksel görünümlerine sadık kalırlar.

Bu, tüm masaüstü ve mobil uygulamalarında tutarlı kalır. Ana ekranda karışıklık yoktur ve kolay bağlantı için ortada net ve görünür bir bağlantı düğmesi bulunur.

VoD'lerin engellemesini kaldırmak veya p2p torrent ile meşgul olmak için kullanabileceğiniz sunucuları kolayca bulmak için ülke seçimi ve akıllı konumlar seçenekleri en altta bulunur..

Mobil cihazlar için yapılandırma seçenekleri masaüstü sürümlerinden daha azdır. Bölünmüş tünelleme özellikleriyle birlikte Kill switch ve protokol seçimi de eksik.

ExpressVPN Arayüzü

NordVPN ise daha geniş bir arayüze sahip. Windows uygulaması, birçok sunucu konumunu dinamik bir haritada görüntüleyerek başlatılır.

Ayrıca ayrı bir teklif “uzmanlık” panel, belirli görevler için sunucuları seçebilirsiniz: P2P / dosya paylaşımı, özel bir IP'ye erişme, DoubleVPN veya VPN üzerinden Soğan.

Tıklarsanız “Ayarlar”, çevrimiçi gizliliğinizi artıran CyberSec, Internet Kill Switch, LAN'da Görünmezlik gibi özelliklerin listesine erişirsiniz.

NordVPN’mobil uygulamaları kullanıcı dostu olduğu gibi, hızlıca yukarı kaydırmak size tam sunucu listesine erişmenizi sağlar ve hatta gizlenmiş sunucuları doğrudan etkinleştirebilirsiniz.

NordVPN arayüzü

Sunucular ve Performans

NordVPN ExpressVPN
Sunucu Ülkeleri 58 94
Toplam Sunucu Sayısı 5300+ 3.000

ExpressVPN, 94 ülkede 3.000'den fazla sunucunun ve dünyanın 160 lokasyonunda geniş bir listeye sahiptir. Bu zaten pazardaki rakiplerinin çoğundan fazla.

Her sunucudaki performans da oldukça şaşırtıcı ve ExpressVPN, hız testlerime dayanarak ortalama 85.29 Mbps indirme ve 76.92 Mbps yükleme gerçekleştirmeyi başardı.

NordVPN ise VPN pazarında (dünyanın ilk CyberGhost olmak üzere) ikinci büyük ağını sunmakta ve dünyanın 58 ülkesinde toplam 5.300'den fazla sunucuya sahiptir.

Hızlar da oldukça makul ve ExpressVPN tarafından sunulan ortalamalara dokunuyor. Her ikisi de yayın platformlarının engelini başarıyla kaldırıyor ve Çin'de çalışıyor.

Ancak, ExpressVPN'in sanal konumlar kullandığını belirtmek gerekir. Sunucularının 33'ü sanal, tüm NordVPN’sunucuları fizikseldir ve üçüncü taraflardan edinilir.

Gerçi, yakın zamanda NordVPN olarak, bu onlar için lehine çalışmadı’Creanova'dan Finlandiya sunucusu saldırıya uğradı, bu da özel anahtarlarının açığa çıkmasına neden oldu (aşağıdaki bölümde daha fazlasını okuyun).

Güvenlik

NordVPN ExpressVPN
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-2048 RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Obfsproxy Şifre Bloğu Zinciri
Ekstra Koruma VPN Üzerinden Double Hop Rotaları ve Soğan
Uygulama Güvenliği Kill Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Kaçak Koruması Öldürme Anahtarı
DNS Durumu PrivateDNS Özel DNS

Hem NordVPN hem de ExpressVPN kullanıcılara inanılmaz gizlilik ve güvenlik sunar. Müşterilerin kimliğini anonim tutmak için en iyi ve gelişmiş teknolojilerden bazılarını kullanıyorlar.

NordVPN, OpenVPN, L2TP ve IKEv2 dahil tüm protokoller için destek sunar. Veri kanalı için, sağlayıcı HMAC SHA256 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifresi kullanır.

Kontrol kanalı için NordVPN, yukarıdaki RSA-2048'in dahil olduğu aynı şifreleri ve karma kimlik doğrulamasını kullanır. Perfect Forward Secrecy (PFS), güçlü DHE-4096 anahtar değişimi kullanılarak kurulur.

VPN'lerin iOS uygulamaları ise AES-256-GCM şifresi ve HMAC SHA2-384 veri kimlik doğrulaması ile IKEv2'yi kullanır. PFE bir DHE-3075 borsası tarafından sağlanır.

ExpressVPN'e kaydolan kullanıcılar için NordVPN ile aynı güçlü güvenliği bekleyebilirsiniz. Hizmet OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec ve PPTP protokollerini destekler.

Güvenlik için AES-256-CBC ve AES-256-GCM şifreleri ile koruma alırsınız. İkisi arasındaki fark, “seçilen şifreli metin saldırıları”. AES-256-CBC güvenli bir Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu (MAC) kullanır.

Tersine, AES-256-GCM, dahili kimlik doğrulama kodlarına sahiptir, bu da süreci çok daha hızlı hale getirir! Ek güvenlik için ExpressVPN, DH-2048 Diffie-Hellman anahtar değişimi yoluyla Perfect Forward gizliliğini kullanır.

Her iki sağlayıcı da IP adresinizi başarıyla anonimleştirdiğinden, hiçbir WebRTC, DNS veya IPv6 sızıntısı açığa vurmadığından, gizlilik segmentinde bir kazanana karar vermek zor. Şimdilik her biri 2 puan!

teknoloji

Gizleme teknolojisi açısından, ExpressVPN şifre engelleme zincirini ve NordVPN'i, VPN trafiğini normal HTTPS trafiği olarak gösteren ünlü Obfsproxy'yi kullanıyor.

Bu nedenle, ikincisi (Nord), özellikler açısından bile, Kill switch, Wi-Fi ve DNS / WebRTC / IP kaçak koruması sunan kesinlikle daha iyidir.

Ne yazık ki, bu özellikler NordVPN'in bir hack girişiminden savunma kazanmasına yardımcı olmadı, bu da özel anahtarlarının açığa çıkmasına neden oldu. Tüm olayı buradan okuyabilirsiniz.

Gizlilik

NordVPN ExpressVPN
Merkez Panama İngiliz Virgin Adaları
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Bitcoin ve Nane

NordVPN ve ExpressVPN'in her ikisi de merkezi Beş, Dokuz ve On Dört Göz İttifakının meraklı gözlerinden uzakta, güvenli yargı bölgelerinde.

ExpressVPN'in İngiliz Virgin Adaları'nda bulunduğu yerlerde, NordVPN karargahını inanılmaz derecede güvenli Panama'da buluyor. Her iki konumda da zorunlu veri saklama ve toplu gözetim yasaları bulunmaz.

Bu nedenle, ABD, Kanada, Avustralya, vb. Yer alan ve hükümetten gag emirlerine ve taleplerine uymak zorunda olan VPN'lerden daha savunmacı olmalarını bekleyebilirsiniz..

Anonim ödeme yöntemleri ile ilgili olarak, ExpressVPN sadece Bitcoin ve Mint'i desteklerken, NordVPN Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin ve diğerlerini kabul eder.

Yapılandırma

NordVPN ExpressVPN
Adres Tahsisi Paylaşılan / Statik Paylaşılan
Statik IP'ler 40+ Konum Yok
DDoS Koruması Evet Yok
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyonlar için NordVPN, Express'e göre üstünlük kazanır. BVI tabanlı sağlayıcı ortak bir altyapı ve adres tahsisini benimsediğinde, Nord hem dinamik hem de statik destekliyor.

Bu, Panama merkezli sağlayıcının, özellikle bankacılık bilgilerine erişirken ofis dosyalarına uzaktan erişim ve koruma isteyen yabancılar / gezginler için kullanıcılarına daha fazla teşvik sunmasına yardımcı olur.

Özel ve çok sayıda farklı kullanıcı tarafından aynı anda kullanılmayan bir IP adresi kullandığınız için NordVPN'in akış platformlarındaki coğrafi kısıtlamaları atlamasını bile kolaylaştırır.

Adanmış IP'ler NordVPN tarafından bir eklenti olarak mevcuttur, yani DDoS koruması gibi özelliklerin size daha pahalıya mal olduğu, bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Aşağıda, özel bir IP alabileceğiniz fiyatlandırma ve konumlara genel bir bakış verilmiştir:

NordVPN Özel IP'leri

Müşteri servisi

NordVPN ExpressVPN
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 30 dakika 33 Dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet (Dış kaynaklı)

VPN endüstrisindeki yarışmacılar NordVPN ve ExpressVPN'den bir iki şey öğrenmelidir. Her iki sağlayıcı da anında ve kullanışlı müşteri desteği sunmak için harika bir iş çıkarıyor.

Telefon yardım hattı hariç, yardım alabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır. Ne olursa olsun, canlı sohbete, e-posta desteğine ve yanıtlar için bilgi tabanına güvenebilirsiniz.

Hatta her tedarikçinin yanıt süreleri üzerinde bir test yaptım. Bu süreç, her iki sağlayıcıya e-posta yoluyla dört soru göndermeyi de içeriyordu. Aşağıdaki her VPN için statik bilgilere bakın:

NordVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
NordVPN Netflix ile çalışır mı?? 12 Dakika 1 Evet
NordVPN Torrenting için iyi mi? 40 dakika 1 Evet
NordVPN hangi şifrelemeyi kullanıyor?? 38 Dakika 1 Evet
NordVPN nasıl etkinleştirilir?’s gizli sunucular? 30 dakika 1 Evet

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN takip edilebilir mi?? 15 dakika 1 Evet
ExpressVPN Günlükleri depolar mı?? 18 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile Netflix Nasıl İzlenir? 55 Dakika 1 Evet
ExpressVPN torrent için hangi özellikleri sunuyor?? 47 Dakika 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN Kazandı

Hiç şüphe yok ki NordVPN, ExpressVPN kadar iyi. Ne yazık ki, son saldırıya uğrayan skandalı tüm güvenilirliğini ve itibarını kaybetmesine neden oldu.

Bu yüzden çok daha güvenli ve güvenilir bir seçenek olan ExpressVPN'e gitmenizi tavsiye etmiyorum, çünkü asla saldırıya uğramadı ve günlükleri saklamaz (Türk makamlarının sunucularını ele geçirdiğinde doğrulandı).

VPN, yüksek maliyetlere değer çok yönlü bir hizmettir. Ancak, daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, Hong Kong merkezli PureVPN'e kaydolmayı düşünün.!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me