ExpressVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

ExpressVPN ve TunnelBear Karşılaştırması

ExpressVPN’in pazarda lider olduğu yer “ödül” VPN’ler, TunnelBear bir süredir freebies arasında favori.

Bugün, iki hizmeti ve hizmetlerini “ödül” hangi sağlayıcının kullanıcılara daha iyi teşvikler sunduğunu belirlemek için teklifler.

Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, iki farklı faktör üzerinde ikisini karşılaştıracağım bu derinlemesine ExpressVPN ve TunnelBear karşılaştırma analizine göz atın:

Önemli
ExpressVPN TunnelBear
 1. 3000’den fazla Sunucu 94 Ülke
 2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
 3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 1.000’den fazla sunucu 23 ülke
 2. AES-256 bit Şifreleme
 3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Kullanıcılar için Ücretsiz Plan
 5. İki Bağımsız Güvenlik Denetimi Geçti

Contents

Fiyatlandırma ve İndirimler

ExpressVPN TunnelBear
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
6 ay 1 yıl
1 yıl 2 yıl
Özel teklif 1 Yıllık Planda% 35 İndirim 1 Yıllık Planda% 50 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 12.95 $ 9.99
Aylık en düşük fiyat $ 8.32 $ 4.99
Bir Yıllık Fiyat $ 99.5 $ 59.88
Para iade garantisi 30 gün Yok

Her iki sağlayıcıda birden fazla ödeme planınız vardır. TunnelBear bir “freemium” fiyatlandırma modeli, bu yüzden her ikisi de: ücretsiz ve ücretli planlar.

Kaydolmak istiyorsanız, e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir. İşiniz bittiğinde, yalnızca 500 MB bant genişliği kapağıyla 4 konuma erişeceksiniz.

Premium abonelikler söz konusu olduğunda, TunnelBear üç plan sunar: aylık ve yıllık. Aylık 9,99 $ ‘dan başlıyor, ki bu hala oldukça makul.

Öte yandan, yıllık planın maliyeti 4,99 $ / ay. Bu arada, 2 yıllık planın maliyeti 4,17 $ / ay..

ExpressVPN elbette biraz daha pahalı bir hizmet olma eğilimindedir. Tunnelbear ile karşılaştırıldığında, aboneliklerde üç katman sunuyor: aylık, altı ay ve yıllık.

Aylık plan 12,95 dolardan başlıyor. Ancak, uzun bir aboneliği tercih ederseniz, diğer VPN hizmetlerine benzer şekilde daha az ödeme yaparken daha iyi değer elde edebilirsiniz..

Örneğin, ExpressVPN’s altı aylık planı size aylık 9,99 $ mal olacak. (6 ayda bir 59,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ve yıllık 8,32 ABD doları / ay olarak hesaplanır. (12 ayda bir 99,95 ABD doları olarak faturalandırılır).

Para iadeleri söz konusu olduğunda, ExpressVPN 30 günlük geri ödeme garantisi sunar. Tersine, TunnelBear daha önce 30 günlük bir geri ödeme teklif etti, ancak artık değil!

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 1 Yıllık Planda% 35 İndirim

TunnelBear için Bu En İyi Teklifi Alın: 1 Yıllık Planda% 50 İndirim

Özellikleri

ExpressVPN TunnelBear
Eşzamanlı Bağlantılar 3 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, bazı yönlendiriciler Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları) Evet (Uyanık Ayı)
Ücretsiz Ekstralar Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları En Yakın Tünel, Wi-Fi Koruması, 500MB Ücretsiz

Hem ExpressVPN hem de TunnelBear olağanüstü çoklu platform uyumluluğu sunar. Windows, Mac, iOS, Android, Linux ve hatta Fire TV’ler için özel uygulamalarınız var.

Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantılarınız bile var. ExpressVPN, Apple TV’ler için yönlendirici desteğinden dolayı PIA üzerinde bir üst el kazanıyor.

Pazardaki diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında ExpressVPN, DD-WRT ve Tomato yönlendiricilerinize yükleyebileceğiniz yerel bir uygulama sunan tek VPN’dir.

En iyisi: Uygulamayı manuel olarak kurma zahmetinden geçmek istemiyorsanız, kullanıcılar onlardan önceden yapılandırılmış bir yönlendirici satın alma yeteneğine sahiptir..

  ExpressVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi) karşılaştırması

TunnelBear böyle bir teşvik sunmaz, ancak bazı iyi özellikler sunar: VigilantBear ve GhostBear. Bunlar kullanıcıların çevrimiçi ortamda daha fazla güvenlik sağlamasına olanak tanır.

Birden fazla cihaz bağlantısı söz konusu olduğunda, ExpressVPN sadece 3 eşzamanlı oturum açmayı destekler. Bu arada, TunnelBear 10 eşzamanlı bağlantı sunuyor.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

ExpressVPN TunnelBear
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

TunnelBear arasında ünlü olduğu için “ücretsiz VPN kullanıcıları”, Onlardan yüksek beklentilerim yoktu. Ücretsiz ve premium ürünlerini farklı sitelerde test ettikten sonra varsayımlarım doğrulandı.

Basitçe, sağlayıcı Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar, Disney Plus ve diğer akış platformlarının engellemesini kaldıramadı.

ExpressVPN ise inanılmaz bir performans ve engelleme özellikleri sunmayı başardı. TrustedServer Teknolojisi ve kullanımı sayesinde “gizleme“.

VPN yasağına rağmen Netflix ve diğer tüm VoD’lere tutarlı bir şekilde erişebildim. Bahsetmemek gerekirse, 4k kalitesinde izlerken bile akış hızları inanılmazdı!

Çin

Çinli sakinler ve gurbetçiler her zaman “Çalışma” Tarafından kullanılan birçok teknolojiyi atlayabilen VPN hizmetleri “Büyük Güvenlik Duvarı” Çin’de.

Ne yazık ki, TunnelBear, Çin’deki kullanıcılara coğrafi kısıtlamaların herhangi bir engelini kaldırmak veya atlamak için herhangi bir teşvik sunmamaktadır. Ayna bir web sitesinin bulunmaması.

Bu nedenle, ülkedeki kullanıcıların uygulamayı cihazlarına indirip yüklemeleri imkansızdır. ExpressVPN, diğer taraftan, yerel bir Çince sayfa sunuyor.

Aynı zamanda, tüm VPN trafiğini 443 numaralı bağlantı noktasından yönlendirerek normal HTTPS’ye dönüştüren güçlü gizleme teknolojisini kullanır..

Kurulum ve Arayüz

ExpressVPN TunnelBear
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

Diğer tüm sağlayıcılara benzer şekilde, ExpressVPN dört ünlü platform için otomatik bir kurulum sihirbazı sunar: Windows, Mac, Android ve iOS.

Arayüz açısından, masaüstü uygulamaları son zamanlarda tam bir revizyondan geçti. Tasarımları ve görünümleri, “minimalist” bak.

Uygulamayı Windows, Mac veya Linux’ta başlatmak, bir bağlantı düğmesine ve konumlar menüsüne anında erişmenizi sağlar, böylece hızlı bir şekilde işinize başlayabilirsiniz.

Teknoloji meraklısı için sayfanın sol üst köşesinde bir hamburger düğmesi var. Tıklamak tüm önemli ayarlara ve özelliklere erişmenizi sağlar.

Mobil uygulamalar, kullanıcı arayüzünde aynı tasarımı ve tutarlılığı korur. Hepsinden iyisi: TV gibi büyük ekranlarda bile kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

ExpressVPN Arayüzü

ExpressVPN ile karşılaştırıldığında, TunnelBear aynı seviyede çoklu platform uyumluluğu sunmakta başarısız olmaktadır. Yalnızca masaüstü, mobil ve tarayıcılar için uygulamalarınız var.

Fire TV’ler, Apple TV’ler ve Kodi için neredeyse hiç destek yok. Tasarım açısından, tüm müşteriler olağanüstü ve inanılmaz görünüyor “kullanımı eğlenceli”.

ExpressVPN ile karşılaştırıldığında, Tunnelbear’ın VPN uygulamaları eğlenceli ayı grafikleri ve sevimli ifadelerle ayı joes ile doldurulur.

Üzerine tıklarsanız “Genel” sekmesinde, aşağıdaki gibi seçeneklere erişirsiniz: “bilgisayar başladığında çalıştır.”Bu arada, “Güvenlik” sekmesi, “Uyanık Ayı ve “GhostBear”.

Sonuçta, her iki sağlayıcının VPN uygulamaları oldukça etkileyici. Ancak, hakkında konuşursam “görünüm” sadece, TunnelBear kesinlikle pastayı alır!

Sunucular ve Performans

ExpressVPN TunnelBear
Sunucu Ülkeleri 94 23
Toplam Sunucu Sayısı 3.000 1.000

Sunucu sayısı açısından, ExpressVPN belli ki kazanan olma eğilimindedir. 94 ülkede 3.000’den fazla sunucunun ve dünyanın dört bir yanındaki 160 lokasyonun büyük bir listesini sunar.

  NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması

Bu arada, TunnelBear bu sayılara bile yaklaşmıyor. Kullanıcılara yalnızca 23 ülkede sınırlı 1.000 sunucuya erişim sağlar.

Sunucu sayısı ne kadar az olursa, genel performans üzerinde o kadar fazla etki yaratacağını unutmayın. Farklı sunucularda yüksek kullanıcı yükü, daha düşük hızlara katkıda bulunur.

Bu nedenle, aradığınız dünya çapında erişilebilirlikse, TunnelBear en ideal seçenek olmayabilir. ExpressVPN’den daha iyi işlevsellik bulacaksınız.

Tabii ki, ExpressVPN’in kullandığı “sanal konumlar” de. Toplam 160’tan BVI tabanlı sağlayıcı 33 yerde sanal sunucular sunuyor.

hız

ExpressVPN TunnelBear
Hız Kaybı % 9 % 30

Her bir sağlayıcının performansı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, her iki sağlayıcı için de derin bir hız analizi yaptım.

Bu süreç, tarama, akış, torrent ve oyun da dahil olmak üzere sayısız internetle ilgili görev için 5 farklı sunucunun test edilmesini içeriyordu..

Bu sunucular ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Kanada’da bulunuyordu. Çıplak hız testlerinde, TunnelBear yaklaşık% 30’luk bir hız kaybı ile zaman aşımına uğrarken, ExpressVPN sadece% 9’da!

Güvenlik

ExpressVPN TunnelBear
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, OpenVPN L2TP / IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096  RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Şifre Bloğu Zinciri Yok
Uygulama Güvenliği Öldürme Anahtarı Uyanık Ayı ve Hayalet Ayı
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

ExpressVPN üç protokol için destek sunar: PPTP, L2TP ve OpenVPN. Bu arada TunnelBear, IKEv2 ve IPSec protokollerini de destekleyerek listeye daha fazla şey ekliyor.

BVI tabanlı sağlayıcı, OpenVPN’i tüm cihazlarda varsayılan protokol olarak kullanır. Veri kanalında HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulaması ile AES-256-CBC şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için RSA-4096 el sıkışma ve HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulamalı AES-256-GCM şifreleme kullanır.

Pek çok sağlayıcı RSA-4096’ya geçmedi, ancak ExpressVPN bunlardan biri. Bu nedenle, TunnelBear dahil diğer sağlayıcılara göre bir avantaj kazanıyor

OpenVPN protokolünü tüm cihazlarda standart olarak kullanmasına rağmen, iOS kullanıcıları IKEv2 veya L2TP / IPSec protokolünü kullanma seçeneğine sahiptir.

Şifreleme AES-256 şifreleriyle kullanılabilir, ancak bazı uygulamalar veri kimlik doğrulaması için eski 128 bit şifreyi ve SHA-1’i kullanır.

Sızıntı Testleri

Uygulama güvenliği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için ExpressVPN ve TunnelBear’da bir sızıntı testi yaptım. Süreç, kontrol etmek için 6 farklı aracın kullanımını içeriyordu;

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

ExpressVPN, 6 araçtaki tüm testleri temizlediğinde ve orijinal WebRTC / DNS / IP adresimizi göstermediğinde, TunnelBear görevde başarısız oldu.

IPv6 kullanırken, araçlar hem Windows hem de Mac uygulamalarında WebRTC sızıntılarını tespit etti. Bunun basit bir çözümü, cihazınızdaki IPv6 bağlantılarını devre dışı bırakmaktır.

Gizlilik

ExpressVPN TunnelBear
Merkez İngiliz Virgin Adaları Kanada
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Bitcoin ve Nane Yok

Yukarıdaki tabloya bir göz atın ve hangi sağlayıcının daha güvenli olduğu anlaşılır. ExpressVPN’in merkezi İngiliz Virgin Adaları’nda bulunurken, TunnelBear ABD’de bulunmaktadır.

BVI, kendi yasalarına sahip özerk bir ulus olduğu için, 5/9/14 Göz ittifakları tarafından kitlesel gözetim ve veri tutma gibi benimsenen invaziv taktiklerden arınmış.

Beş Gözün kurucu üyesi olan TunnelBear için de aynı şey söylenemez. Bu nedenle, bir sağlayıcı günlük içermeyen bir politikaya sahip olsa bile, onlara güvenmek zor bir iştir.

  PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2023

Anonim ödeme yöntemleri söz konusu olduğunda, ExpressVPN sadece Bitcoin ve Mint’i destekler. TunnelBear, kripto para birimleri için destek sunmuyor.

Yapılandırma

ExpressVPN TunnelBear
Adres Tahsisi Paylaşılan Paylaşılan
Statik IP’ler Yok Yok
DDoS Koruması Hayır Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyonlar için hem ExpressVPN hem de TunnelBear, paylaşılan bir ağ altyapısı kullanır. Sonuç olarak, bu açıdan eşit kabul edilebilirler.

Birçok IP kullanıcısının, evlerinin dışındayken yerel ağlara erişmelerini gerektiren ihtiyaçları olduğunu göz önünde bulundurarak, özel IP’lerin eksikliği hala oldukça endişe vericidir..

Müşteri servisi

ExpressVPN TunnelBear
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 33 Dakika 1 saat
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet (Dış kaynaklı) Evet (Dış kaynaklı)

Hem TunnelBear hem de ExpressVPN e-posta ve bir bilet sistemi aracılığıyla destek sunar. ExpressVPN, TunnelBear (oldukça endişe verici) ile eksik olan listeye canlı sohbet ekliyor.

E-posta / bilet desteği TunnelBear ile biraz zaman aldı (yanıt başına ortalama 1 saatte), ExpressVPN ise daha kısa kesti (33 dakikada ortalama).

Bu testleri her VPN’ye e-posta yoluyla üç soru göndererek gerçekleştirdik. Bunlar arasında ikisi genel sorgu ve ikisi biraz daha teknikti. Aşağıdaki istatistiklere bakın:

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN takip edilebilir mi?? 15 dakika 1 Evet
ExpressVPN Günlükleri depolar mı?? 18 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile Netflix Nasıl İzlenir? 55 Dakika 1 Evet
ExpressVPN torrent için hangi özellikleri sunuyor?? 47 Dakika 1 Evet

TunnelBear

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
TunnelBear karanlık ağ için güvenli midir?? 1 saat 1 Evet
TunnelBear aboneliğimi nasıl iptal ederim? 48 Dakika 1 Evet
TunnelBear Netflix için çalışıyor mu? 52 Dakika 1 Evet
TunnelBear VPN’in sahibi? 59 Dakika 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN Kazandı

İncelenen VPN’lerin her ikisi de inanılmaz performans, güvenlik, gizlilik ve özellikler sunarken, ExpressVPN kesinlikle daha iyi bir seçenek olma eğilimindedir.

Daha geniş bir sunucu ağı sunar, Çin’deki GFW’yi başarıyla atlar, eşsiz Netflix engelleme kaldırma özellikleri sağlar ve sıfır sızıntı sorunu yaşar.

TunnelBear’ın sunucu altyapısı zayıf, Çin için destek yok, canlı sohbet yok ve hatta kripto para birimlerini bile kabul etmiyor.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me