ExpressVPN ve TorGuard Karşılaştırması

ExpressVPN ve TorGuard Karşılaştırması

ExpressVPN ve TorGuard, çevrimiçi gizliliği / güvenliği en üst düzeye çıkarmak için yeni teknolojiler ve gelişmiş özellikler oluşturmaya çalışan ünlü VPN hizmetleridir.

İkisi arasında daha iyi bir seçim belirlemeye mi çalışıyorsunuz? Öyleyse, kazanan hakkında bilgi edinmek için bu derin ExpressVPN ve TorGuard karşılaştırmasına göz atın!

Önemli
ExpressVPN TorGuard
 1. 3000’den fazla Sunucu 94 Ülke
 2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
 3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
 4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
 5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
 1. 3000’den fazla sunucu 55 ülke
 2. OpenConnect SSL Tabanlı VPN
 3. 8 Eşzamanlı Bağlantı
 4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
 5. WireGuard Protokolünü Destekler

Contents

Fiyatlandırma ve İndirimler

ExpressVPN TorGuard
Abonelik Süresi 1 ay 1/3/6 Ay
6 ay 1 yıl
1 yıl 2 yıl
Özel teklif 1 Yıllık Planda% 35 İndirim 2 Yıllık Planda% 58 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 12.95 $ 9.99
Aylık en düşük fiyat $ 8.32 $ 4.16
Bir Yıllık Fiyat $ 99.5 $ 59.99
Para iade garantisi 30 gün 7 gün

TorGuard ve ExpressVPN karşılaştırıldığında, ikincisinin daha pahalı bir seçenek olduğu ortaya çıkıyor. Üç farklı süreye sahip abonelik planları sunar.

Aylık olanı seçerseniz, 12,99 ABD doları ödemek zorunda kalacaksınız. 6 ay boyunca, 9,99 $ / ay ödemeniz gerekir..

En iyi değeri elde etmek için, kullanıcıların yıllık pakete gitmelerini öneririm. Kullanıcılara inanılmaz bir% 35 indirim sağlayarak aylık maliyetleri 8.32 dolara düşürüyor.

Tersine, TorGuard’ın 4 paketi vardır: anonim proxy, anonim VPN, anonim E-posta ve çeşitli abonelik katmanlarına sahip gizlilik paketi.

Aylıkları 9,99 dolardan, üç ayda bir 19,99 dolardan, altı ayda bir 29,99 dolardan ve yıllık 59,99 dolardan başlıyor. En iyi değer için, 2 yıllık planlarını öneriyorum.

Aylık maliyetleri sadece 4,16 dolara indiriyor. Sonuç olarak, 24 ay boyunca yalnızca 99,99 ABD doları ödersiniz, bu da ExpressVPN için ödeyeceğinizle aynıdır’s 1 yıllık planı.

Para iade garantilerine gelince, ExpressVPN 30 günlük geri ödeme sunarken, TorGuard sadece 7 Gün boyunca deneme sunuyor.

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 1 Yıllık Planlarında% 35 tasarruf edin

VyprVPN için Bu En İyi Fırsatı Alın: 2 Yıllık Özel Fiyatlarında% 81 tasarruf edin

Özellikleri

ExpressVPN TorGuard
Eşzamanlı Bağlantılar 3 8
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, bazı yönlendiriciler Windows, macOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları) Hayır
Ücretsiz Ekstralar Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları TorGuard Gizli Proxy

ExpressVPN ve TorGuard, tüm popüler platformlar için yerel uygulamalar sunar. Bunlara Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome ve Firefox dahildir.

Ayrıca, uygulamalarını Apple TV, Nvidia Shield TV, Xbox One ve Nintendo Switch gibi birden fazla cihazda da kullanabilirsiniz..

Ancak ExpressVPN, DD-WRT ve Tomato ethernet anahtarlarında da ayarlayabileceğiniz yönlendiriciler için yerel bir uygulama sunarak TorGuard’a üstünlük kazandırıyor.

Yönlendirici uygulamasını manuel olarak ayarlama konusunda sorun yaşıyorsanız, sağlayıcı önceden yapılandırılmış yönlendiricileri makul fiyatlarla sunarak çaylak kitleye hitap eder.

Eşzamanlı bağlantılar için TorGuard 8 birden fazla cihazı destekleyerek avantaj elde ederken, ExpressVPN tek bir abonelikte yalnızca 3 çoklu oturum açmaya izin verir.

  PureVPN ve Windscribe Karşılaştırması

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

ExpressVPN TorGuard
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Tıpkı pazardaki diğer tüm sağlayıcılar gibi TorGuard da “tutarsız” genelinde yayın akışının engellemesini kaldırma performansı.

Bazen sunucuları coğrafi kısıtlamaları atlamak için çalıştı, bazen olmadı. Bu nedenle, TorGuard akış için güvenilir bir seçenek olarak kabul edilemez.

Elbette ExpressVPN böyle bir sorun yaşamaz. Sunucularının çoğu, güçlü güvenlikleri nedeniyle farklı akış hizmetlerindeki VPN yasaklarını atlamak için çalıştı.

Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar ve hatta Disney Plus dahil olmak üzere çoklu VoD’lerde 4k kalitede akış yapabildim!

Çin

Çinli sakinler ve göçmenler IP engelleme, DNS zehirlenmesi, DNS kaçırma ve Blackholed VPN sunucularını başarılı bir şekilde atlayan bir VPN için sürekli arama yapıyorlar.

“Büyük Güvenlik Duvarı” Çin’de VPN’leri yasaklamak ve insanların dışarıda veya yerel olarak içeriğe erişmesini engellemek için bu çeşitli teknolojileri ve algoritmaları benimser.

Sizin için şanslı olan ExpressVPN ve TorGuard, Çinli kullanıcılara iyi teşvikler sunuyor. Coğrafi kısıtlamaları atlamak için sağlayıcılardan herhangi birini kullandıklarından, “gizleme” teknoloji.

Yine de, TorGuard kullanıcıları bir Çinli ayna web sitesi olduğundan uygulamalarını indirirken sorunlarla karşılaşabilirler. ExpressVPN ise,!

Kurulum ve Arayüz

ExpressVPN TorGuard
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

Diğer sağlayıcılara benzer şekilde, Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarınıza ExpressVPN’i yüklemek için otomatik kurulum sihirbazlarına sahipsiniz.

Diğer platformlar için manuel kurulum kılavuzlarınız vardır. Arayüz söz konusu olduğunda, ExpressVPN’s masaüstü uygulamaları oldukça etkileyici olma eğilimindedir.

Yeni ve daha kompakt bir tasarıma sahiptirler. Ana menüde bir konum çubuğu ve bağlantı düğmesi olduğundan, anında bağlantıdan yararlanmak inanılmaz derecede kolaydır.

Tabii ki, uygulamayı yapılandırmak isteyenler bunu tıklayarak “Hamburger” menüsünde, VPN istemcisinin sağ üst köşesinde.

ExpressVPN Arayüzü

TorGuard ayrıca Windows, Mac, iOS ve Android için otomatik kurulum sihirbazları sunar. Arayüzleri ile ilgili olarak, dürüstçe kullanmak oldukça zor buluyorum.

Örneğin, VPN istemcilerini başlattıktan sonra sizi karşılayan birçok yapılandırma ayarı nedeniyle masaüstü uygulamaları oldukça karmaşık olma eğilimindedir..

Bu zorlaştırır “layman kullanıcıları” VPN protokollerine ve şifrelemeye aşina olmayan güçlü bir bağlantının nasıl oluşturulacağını anlamak.

TorGuard’ın güvenlik için bir dizi varsayılan ayar getirmesi ve daha sonra kullanıcılara gerektiğinde değiştirmesi için kolaylık sağlaması daha iyi olacaktır..

TorGuard Uygulama Arayüzü

Sunucular ve Performans

ExpressVPN TorGuard
Sunucu Ülkeleri 94 55
Toplam Sunucu Sayısı 3.000 3.000

Sunucu sayısı açısından, hem ExpressVPN hem de TorGuard büyük bir ağ altyapısına sahiptir. Bu nedenle, sınırlı sunucular hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

ExpressVPN ile 94 ülkede 3.000’den fazla sunucuya ve dünyanın dört bir yanındaki 160’dan fazla konuma erişiminiz var ki bu oldukça etkileyici.

Bu arada, TorGuard kullanıcılara 55 ülkede 3.000’den fazla sunucu sunuyor. Bu nedenle, ExpressVPN burada daha fazla ülkeyi desteklemek için bir avantaj kazanıyor.

  PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2023

hız

ExpressVPN TorGuard
Hız Kaybı % 9 % 19

Tam performans analizi için her iki sağlayıcıda bir hız testi yaptım. Süreç, ExpressVPN ve TorGuard’dan 5 farklı sunucunun test edilmesini içeriyordu.

Bu sunucular ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Kanada’da bulunuyordu. En iyi sonuçları almak için testler 100 Mbps bağlantıda yapıldı.

Çıplak hız testlerinde, ExpressVPN yükleme ve indirme işlemlerinde ortalama 91 Mbps iletmeyi başardı ve bu da% 9’luk bir hız kaybına işaret ediyor.

Öte yandan TorGuard, ortalama 81 Mbps hız kaydederek, hız azaltımında% 19 işaretine dokunarak daha yüksek bir kayıp yaşadı..

Güvenlik

ExpressVPN TorGuard
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, OpenVPN OpenVPN / WG / SSTP / IPSec
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096 RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Şifre Bloğu Zinciri OpenConnect SSL Tabanlı
Uygulama Güvenliği Öldürme Anahtarı StealthVPN
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

ExpressVPN üç popüler protokolü destekler: PPTP, L2TP ve OpenVPN (TCP ve UDP). Varsayılan olarak, ExpressVPN tüm cihazlara OpenVPN protokolünü uygular.

Tabii ki, iOS cihazları daha yüksek hızlar ve güvenlik için IKEv2 protokolünü kullanır. Şifreleme için, veri kanalında HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulamasına sahip AES-256-CBC şifreleri kullanır.

Bu arada, RSA-4096 el sıkışma ve kontrol kanalı için HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulaması ile AES-256-GCM şifrelerini dağıtır.

Öte yandan TorGuard, OpenVPN / WireGuard / L2TP / IPSec / SSTP’de destek sunuyor. Veri kanalı için, veri doğrulaması için SHA256 ve bir el sıkışma için RSA-4096 ile AES-256-GCM şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için TorGuard, kimlik doğrulama için SHA384 dahil olmak üzere aynı şifreleri ve karma kimlik doğrulamasını kullanır. iOS uygulamaları IKEv2 veya IPSec protokollerini kullanır.

Sızıntı Testleri

Her iki sağlayıcıdan da güçlü güvenlik almanızı sağlamak için bir sızıntı testi yaptım. Bu işlem, WebRTC / DNS / IP adresi tespiti için 6 farklı aracın kullanılmasını içeriyordu:

WebRTC ve HTTP İstek Sızıntıları:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
DNS Sızıntıları:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
IPv4 / IPv6 ve Torrent IP Sızıntıları:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hem TorGuard hem de ExpressVPN testleri gerçekleştirdi ve kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir önemli bilgiyi ifşa etmedi ve sizi 7/24 korudu!

Gizlilik

ExpressVPN TorGuard
Merkez İngiliz Virgin Adaları Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Bitcoin ve Nane Bitcoin ve Litecoin

TorGuard, birçok kullanıcı için güvenlik / gizlilik için tercih edilen seçenek olmasına rağmen, merkezlerinin ABD’de olduğunu bilmek birkaçını korkutabilir..

Muhtemelen bildiğiniz gibi, ABD Beş / Dokuz / Ondört Göz İttifakının kurucu üyesidir. Bu nedenle VPN’ye kolayca güvenilemez.

ABD Hükümeti, telekom, internet ve VPN sağlayıcılarının kullanıcı bilgilerini depolamasını gerekli kılan zorunlu veri saklama ve toplu gözetim yasaları getirmektedir.

TorGuard bir “kayıt yok” politika, devlet kurumları her zaman gag sipariş isteği eşliğinde bir celp göndererek onları baskı olabilir.

Öte yandan ExpressVPN, son derece güvenli ve özerk İngiliz Virgin Adaları’na dayanmaktadır. Bu nedenle, tamamen anonim olduğundan emin olabilirsiniz.

BVI, İngiliz Hükümdarının bir parçası olabilir, ancak genellikle kullanıcı gizliliğini destekleyen kendi yasalarına uyar. ABD’nin bu günlerde ünlü olmadığı bir şey.

  NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması

Kullanıcılarının zihnini daha da kolaylaştırmak için ExpressVPN bir güvenlik denetimine bile katılmıştır; ünlü PWC tarafından yürütülen bir.

Yapılandırma

ExpressVPN TorGuard
Adres Tahsisi Paylaşılan Paylaşılan / Statik
Statik IP’ler Yok 45+ Konum
DDoS Koruması Hayır Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

ExpressVPN’in paylaşılan bir ağ altyapısını desteklediği yerlerde TorGuard, kullanıcıların çeşitli taleplerini karşılamak için daha güçlü bir paylaşılan / statik kombinasyon kullanır.

ABD merkezli sağlayıcı, hassas bankacılık bilgilerine erişenler veya ev ağlarına erişmek isteyenler için oldukça yararlı olan, dünya çapında 45’den fazla konumda statik IP’ler sunuyor.

Müşteri servisi

ExpressVPN TorGuard
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 33 Dakika 45 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

Destek söz konusu olduğunda, TorGuard ve ExpressVPN ile canlı sohbet, e-posta desteği ve bir biletleme sisteminiz var..

E-posta / bilet desteği TorGuard (yanıt başına 45 dakika ortalama) ile biraz zaman aldı, ExpressVPN ise daha kısa kesti (33 dakika ortalama).

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN takip edilebilir mi?? 15 dakika 1 Evet
ExpressVPN Günlükleri depolar mı?? 18 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile Netflix Nasıl İzlenir? 55 Dakika 1 Evet
ExpressVPN torrent için hangi özellikleri sunuyor?? 47 Dakika 1 Evet

TorGuard

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
TorGuard aboneliğimi nasıl iptal ederim? 1 saat 1 Evet
TorGuard’ın bir öldürme anahtarı var mı? 48 Dakika 1 Evet
TorGuard VPN’de proxy var mı?? 52 Dakika 2 Evet
TorGuard kişisel bilgilerinizi kaydediyor mu?? 48 Dakika 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN Kazandı

Şüphesiz, ExpressVPN bu karşılaştırmayı güvenli bir yere dayandığı için kazanıyor, tüm popüler akış platformlarının engelini kaldırıyor, Çin’de çalışıyor ve sıfır sızıntı sorunu var.

Öte yandan TorGuard’ın merkezi ABD’de, coğrafi kısıtlamaları atlamakta sorun yaşıyor, Çin’in ayna web sitesi sunmuyor ve kafa karıştırıcı bir fiyatlandırma yapısı var.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me