ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması

Günümüzde, sayısız seçenek nedeniyle bir VPN hizmeti seçmek birçok kişi için zor bir iştir. Hemen hemen tüm hizmetler en güvenli, en hızlı veya en iyi olduğunu iddia ediyor.

Bununla birlikte, daha iyi bir seçimi ancak her ikisini de birbirine çarparak belirleyebilirsiniz. Bu yazıda,’s ExpressVPN ve PureVPN karşılaştırması; karşılaştırma analizleri için aşağıya bakınız.

Önemli
ExpressVPN PureVPN
  1. 94 Ülkede 3.000+ Sunucu
  2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
  3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
  4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
  1. 2000'den fazla sunucu 140 ülke
  2. Özel IP'ler mevcut
  3. 5 Eşzamanlı Bağlantı
  4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

ExpressVPN PureVPN
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
6 ay 1 yıl
1 yıl 2 yıl
Özel teklif 3 Aylık Ücretsiz 2 Yıllık Planda% 73 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 12.95 10,95 $
Aylık en düşük fiyat $ 8.32 $ 1.65
Bir Yıllık Fiyat $ 99.5 $ 69.72
Para iade garantisi 30 gün 31-Gün

İki hizmeti karşılaştırdığınızda, ExpressVPN daha pahalı bir seçenek olma eğilimindedir. Üç farklı abonelik süresi sunar: aylık, altı ay ve 1 yıl.

Aylık plan için giderseniz, 12,95 $ ödemek zorunda kalacaksınız. Tersine, daha uzun bir abonelik için giderseniz, daha az ödeme yapabilir ve daha iyi değer elde edebilirsiniz.

Örneğin, altı aylık plan size aylık 9,99 ABD dolarına mal olacak. (6 ayda bir 59,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ve yıllık 8,32 ABD doları / ay olarak hesaplanır. (12 ayda bir 99,95 ABD doları olarak faturalandırılır).

PureVPN aylık planları Express'in yıllık maliyetlerine yaklaşırken çok daha ucuz. Aylık abonelik için yalnızca 10,95 ABD doları ödersiniz.

Ancak, daha uzun bir süre tercih ederseniz, daha iyi indirimler alırsınız. En iyi değeri elde etmek için 5 yıllık plan için gidiş tavsiye ediyoruz. $ 1.65 / ay'dan başlıyor. (bir kez 99 ABD doları olarak faturalandırılır)!

Para iade garantileri ile ilgili olarak, hem ExpressVPN hem de PureVPN, yukarıda görebileceğiniz gibi, ikisi arasında tek bir günlük farkla 30 günlük bir geri ödeme sunar.

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: Maliyetleri% 35 azaltın

PureVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 2 yıllık spesiyallerinde% 73 tasarruf edin

Özellikleri

ExpressVPN PureVPN
Eşzamanlı Bağlantılar 3 5
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, bazı yönlendiriciler Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları) Evet (Tüm Uygulamalar)
Ücretsiz Ekstralar Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları Resmi Kodi eklentisi, reklam engelleyici, kötü amaçlı yazılım tarayıcı, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları

Hem ExpressVPN hem de PureVPN kullanıcılara mükemmel çoklu platform desteği sunar. Windows, Mac, Linux, Android, iOS ve hatta Fire TV'ler için uygulamalarınız var.

Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantılarınız bile var. PureVPN, Kodi için yerel bir uygulama bile sunduğundan ExpressVPN'e göre bir avantaj kazanıyor.

Ancak, ExpressVPN tarafından sağlanan yönlendirici desteği, PureVPN ile karşılaştırıldığında benzersizdir. Sonuç olarak, Express ile daha iyi işlevsellik alabilirsiniz.

Split Tunneling, ExpressVPN için masaüstü uygulamalarıyla ve tüm PureVPN uygulamalarıyla kullanılabilir. PureVPN ile 5 ve ExpressVPN ile 3 eşzamanlı bağlantı bile kurabilirsiniz.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

ExpressVPN PureVPN
Netflix Evet Evet
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Evet
BBC iPlayer Evet Evet
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

ExpressVPN ve PureVPN'in ikisi de pazardaki tüm popüler VoD'lerin engelini kaldırabilir. Daha önce, PureVPN tutarsız performans sunuyordu.

Ancak, artık pazardaki Netflix ve BBC iPlayer gibi akış platformlarını doğrudan tarayıcı uzantıları üzerinden kaldırabilen tek sağlayıcı.

ExpressVPN bu platformların da engellemesini kaldırır, ancak bazı sunucular coğrafi kısıtlamaları aşmakta başarısız olabilir, bu da birden fazla sunucuyu test etmenizi gerektirir.

Çin

Dan beri PureVPN'in merkezi Hong Kong'da, her ikisi için de daha iyi çalışıyor: Çinli gurbetçilerin ve ülkede ikamet edenler. Ancak, özel bir Çince sayfa sunmaz.

ExpressVPN ise bir Çince sayfa sunuyor ülkede yaşayanların uygulamalarına erişmelerine ve uygun bir ödeme planına abone olmalarına olanak tanıyan.

Ne yazık ki, Çin'de sunucu sunmuyorlar. Buna karşılık, PureVPN, 6'sı Şangay ve 6'sı Pekin'de olmak üzere ülkede 12 sunucu sunuyor..

Basit dünyalarda, ExpressVPN ülkede ikamet edenler için daha iyi bir seçimdir ve PureVPN Çin dışında yaşayanlar içindir, ancak yerel içeriğe erişmek isterler!

Kurulum ve Arayüz

ExpressVPN PureVPN
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Fire TV
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

VPN endüstrisindeki farklı sağlayıcıları inceleyerek / test ederek yıllar geçirdikten sonra, her hizmetin kullanıcı arayüzünü ve genel görünümünü nasıl geliştirdiğine tanıklık ediyorum.

PureVPN tasarımlarını denemeye devam ettiğinde, ExpressVPN geleneksel görünümlerine bağlı kalmaya ve tüm masaüstü ve mobil uygulamalarında tutarlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olmaya meyillidir..

Ana ekran dağınık değildir ve kolay seçim için ortada net ve görünür bir bağlantı düğmesine sahiptir, ülke seçimi ve altta akıllı konumlar bulunur.

ExpressVPN Arayüzü

Bu, mobil cihazlarında da tutarlı kalır, ancak yapılandırma seçenekleri masaüstü sürümlerinden daha azdır. Kill switch ve protokol seçimi de eksik.

PureVPN ise masaüstü, mobil ve tarayıcı uzantıları için farklı bir tasarım kullanıyor. Arayüz ExpressVPN'den çok daha büyük’s ve birçok seçenek sunuyor.

Çaylaklar için biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak genel olarak farklı modları seçme fikrini seviyorum. Örneğin, akış, dosya paylaşımı, göz atma vb. Modlarınız vardır..

Mobil uygulama daha karmaşık değildir, ancak özelliklerden ödün vermez. Ortada büyük bir bağlantı düğmesi ve konum seçimi için bir sürgülü panel var.

Tarayıcı uzantıları en ilginç olanlarıdır. Mobil uygulamalarla aynı stili daha kompakt bir biçimde benimserler, ancak Netflix gibi platformların doğrudan tarayıcı üzerinden engelini kaldırabilirler!

PureVPN Arayüzü

Sunucular ve Performans

ExpressVPN PureVPN
Sunucu Ülkeleri 94 140
Toplam Sunucu Sayısı 3.000 2.000

ExpressVPN, 94 ülkede 3.000'den fazla sunucunun ve dünyanın 160 lokasyonunda geniş bir listeye sahiptir. Bu zaten pazardaki rakiplerinin çoğundan fazla.

Her sunucudaki performans da oldukça şaşırtıcı ve ExpressVPN, hız testlerime dayanarak ortalama 85.29 Mbps indirme ve 76.92 Mbps yükleme gerçekleştirmeyi başardı.

PureVPV ise 2.000'den fazla sunucu sunuyor. Bu sayı ExpressVPN'den daha az olsa da, dünya çapında 140'tan fazla ülkede sunucu ekleyerek bunu telafi ediyorlar.

Hızlar da oldukça makul ve ExpressVPN tarafından sunulan ortalamalara dokunuyor. Her ikisi de yayın platformlarının engelini başarıyla kaldırıyor ve Çin'de çalışıyor.

Ancak, her iki sağlayıcının sanal konumları kullandığını belirtmek gerekir. 82 PureVPN’ın konumu sanal sunucuları kullanırken ExpressVPn bunları yalnızca 33 yerde kullanır.

Güvenlik

ExpressVPN PureVPN
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-256-CBC
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096  RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Şifre Bloğu Zinciri Yok
Uygulama Güvenliği Öldürme Anahtarı Kill Switch ve DNS Kaçak Koruması
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

ExpressVPN üç protokolü destekler: PPTP, L2TP ve OpenVPN (TCP ve UDP). Veri kanalında HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulaması ile AES-256-CBC şifreleme kullanır, ve RSA-384 el sıkışması ve kontrol kanalında HMAC SHA-256 veri teyidi bulunan AES-256-GCM şifreleri.

PureVPN ise desteklenen protokoller listesine SSTP ve IKEv2'yi ekler. SSTP çoğunlukla Windows cihazlarında kullanılır ve IKEv2, hızlı olduğu ve otomatik yeniden bağlanmaya izin verdiği için mobil cihazlar için yararlı bir ektir. Şifreleme ile ilgili olarak, PureVPN ExpressVPN kadar güçlüdür.

Veri kanalı için HMAC SHA1 karma kimlik doğrulaması olan AES-256-CBC şifresini ve kontrol kanalı için HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ve RSA-4096 el sıkışma şifrelemeli AES-256-CBC şifresini kullanır. Ayrıca ExpressVPN yerine PureVPN ile daha birçok özelliğiniz var.

Bununla birlikte, ExpressVPN daha güvenli bir seçenektir, çünkü şifre bloğu zincirini kullanırlar ve TrustedServer Altyapısı tüm sabit disklerini bir RAM modeline kaydırır ve tüm günlükleri anında siler. PureVPN hala MUD (Verilerinize Dikkat Edin) modelini benimseme planları ile altyapılarını geliştirmeye çalışıyor.

Gizlilik

ExpressVPN PureVPN
Merkez İngiliz Virgin Adaları Hong Kong
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Bitcoin ve Nane Çeşitli Kripto Para Birimleri

ExpressVPN'in merkezi İngiliz Virgin Adaları'ndadır. Bu nedenle, zorunlu veri saklama veya kitlesel gözetim yasalarından muaftırlar, bunu İngiliz Hükümdarı izler.

Çünkü BVI, kullanıcı gizliliğini ve gizliliğini destekleyen kendi yasalarına sahip özerk bir ulustur. Bu nedenle, ExpressVPN pazardaki diğerlerine göre iyi bir avantaj kazanıyor.

İzleyicilerime her zaman, ABD'de bulunan herhangi bir VPN hizmetine asla güvenmemelerini söylüyorum, PIA gibi kanıtlanmış bir sicile sahip olmadıkları sürece (iki yasal davada yer aldı, ancak hiçbir günlük bilgisi göstermedi).

PureVPN ise, hala teknik olarak Çin'in bir parçası olan Hong Kong'da bulunuyor. Kendi yasal çerçevesine sahip olmasına rağmen, konum bir VPN sağlayıcısı için kaygan bir eğimdir.

Çin Hükümeti ne zaman Hong Kong'u devralabilir ve “Büyük Güvenlik Duvarı” Şimdilik, kitle gözetimi veya veri saklama yasaları olmadan konum, olabildiğince güvenli.

ExpressVPN ve PureVPN'nin ikisi de mantıksız iddialarını doğrulayan bir güvenlik denetiminden geçmiştir. Bununla birlikte, PureVPN'in gizlilikle ilgili sorunlu bir geçmişi var, bu yüzden Express'e kazanmayı burada veriyorum.

Yapılandırma

ExpressVPN PureVPN
Adres Tahsisi Paylaşılan Paylaşılan / Dedicated
Statik IP'ler Yok Evet
DDoS Koruması Yok Evet
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyonlar için PureVPN, Express'e göre üstünlük kazanır. BVI tabanlı sağlayıcı ortak bir altyapı ve adres tahsisini benimsediğinde, PureVPN hem dinamik hem de statik desteği destekler.

Bu, Hong Kong merkezli sağlayıcının, özellikle bankacılık bilgilerine erişirken ofis dosyalarına uzaktan erişim ve koruma isteyen yabancılar / gezginler için kullanıcılarına daha fazla teşvik sunmasına yardımcı olur.

Özel olan ve aynı anda birçok farklı kullanıcı tarafından kullanılmayan bir IP adresi kullandığınızda, PureVPN'in akış platformlarındaki coğrafi kısıtlamaları atlamasını bile kolaylaştırır.

Adanmış IP'ler PureVPN tarafından bir eklenti olarak mevcuttur, yani DDoS koruması gibi özelliklerin size daha pahalıya mal olduğu, bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekecektir..

Müşteri servisi

ExpressVPN PureVPN
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 33 Dakika 39 Dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet (Dış kaynaklı) Evet (Dış kaynaklı)

Hem PureVPN hem de ExpressVPN canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla destek sunar. Canlı sohbet hizmetlerini test etmek, yanıtların oldukça hızlı olduğunu ortaya koydu.

E-posta / bilet desteği PureVPN (yanıt başına ortalama 40 dakika) ile biraz zaman aldı, ExpressVPN ise daha kısa kesti (33 dakikada ortalama).

Bu testleri her VPN'ye e-posta yoluyla üç soru göndererek gerçekleştirdik. Bunlar arasında ikisi genel sorgu ve ikisi biraz daha teknikti. Aşağıdaki istatistiklere bakın:

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN takip edilebilir mi?? 15 dakika 1 Evet
ExpressVPN Günlükleri depolar mı?? 18 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile Netflix Nasıl İzlenir? 55 Dakika 1 Evet
ExpressVPN torrent için hangi özellikleri sunuyor?? 47 Dakika 1 Evet

PureVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PureVPN Torrent için iyi mi? 25 dakika 1 Evet
PureVPN Netflix ile çalışır? 39 Dakika 1 Evet
PureVPN'i LibreELEC'e kurabilir miyim 50 Dakika 1 Evet
Firestick'te PureVPN nasıl kurulur? 44 Dakika 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN Kazandı

İncelenen VPN'lerin her ikisi de inanılmaz performans, güvenlik, gizlilik ve özellikler sunarken, ExpressVPN kesinlikle daha iyi bir seçenek olma eğilimindedir.

Daha geniş bir sunucu ağı sunar, Netflix'in engellemesini başarıyla kaldırır, Çin'de çalışır ve hatta DD-WRT ve Tomato yönlendiriciler üzerinde çalışan bir yönlendirici uygulaması sunar.

Genellikle 4k olarak akış ve torrent dosyalarını indirmek için iyi hızlar alırsınız. Ayrıca, VPN'nin günlük kayıtları politikası doğrulanmadı, Türk makamları bile atlayamadı.

VPN, yüksek maliyetlere değer çok yönlü bir hizmettir. Ancak, daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, PureVPN'den daha iyi bir seçenek yoktur.!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me