ExpressVPN ve PIA (Özel İnternet Erişimi) karşılaştırması

ExpressVPN ve PIA karşılaştırması

Pek çok olasılık VPN hizmetlerine eğitimsiz bir gözle baktığından, ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine uygun olana abone olmak zor bir iştir..

ExpressVPN ile PIA arasında aynı karmaşa ile karşı karşıyaysanız, doğru yerdesiniz. Daha iyi bir seçim belirlemek için bu ayrıntılı karşılaştırma analizine göz atın.

Önemli
ExpressVPN PIA
  1. 94 Ülkede 3.000+ Sunucu
  2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
  3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
  4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
  1. 3300+ sunucu 30 ülke
  2. AES-256 bit Şifreleme
  3. 10 Eşzamanlı Bağlantı
  4. Tüm Platformlar / Cihazlar için Uygulamalar
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)

Fiyatlandırma ve İndirimler

ExpressVPN PIA
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
6 ay 6 ay
1 yıl 1 yıl
Özel teklif 1 Yıllık Planda% 35 İndirim 1 Yıllık Planda% 67 İndirim
Aylık en yüksek fiyat $ 12.95 10,95 $
Aylık en düşük fiyat $ 8.32 $ 3.33
Bir Yıllık Fiyat $ 99.5 $ 39.95
Para iade garantisi 30 gün 7 gün

İki hizmeti karşılaştırdığımızda, ExpressVPN’in biraz daha pahalı bir hizmet olduğu anlaşılıyor. Aboneliklerde üç katman sunar: aylık, altı ay ve yıllık.

Aylık plan 12,95 dolardan başlıyor. Ancak, uzun bir aboneliği tercih ederseniz, daha az ödeme yaparken daha iyi değer elde edebilirsiniz.

Örneğin, altı aylık plan size aylık 9,99 ABD dolarına mal olacak. (6 ayda bir 59,95 ABD doları olarak faturalandırılır) ve yıllık 8,32 ABD doları / ay olarak hesaplanır. (12 ayda bir 99,95 ABD doları olarak faturalandırılır).

Öte yandan PIA, çok daha ucuzdur. Sağlayıcı ayrıca aboneliklerde üç katman sunar: aylık, 6 ay ve yıllık.

Aylıkları 10,95 $ ‘dan başlıyor, bu da ExpressVPN’den 2 $ daha ucuz. 6 aylık planın maliyeti 5,99 ABD doları / ay, 35,95 ABD doları olarak hesaplanıyor, yani 24 ABD doları daha ucuz.

Yıllık plan için PIA, ExpressVPN ile karşılaştırıldığında% 67’lik büyük bir indirim veriyor’s% 35. Bu, 24 ay boyunca toplam 39,95 ABD doları tutarında 3,33 ABD doları tutarında ödeme yaptığınız anlamına gelir..

Para iadeleri söz konusu olduğunda, ExpressVPN 30 günlük geri ödeme garantisi sunarken, PIA sadece 7 günlük geri ödeme sağlar. Ancak, düşük fiyatları göz önüne alındığında haklı..

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: 1 Yıllık Planda% 35 İndirim

PIA İçin En İyi Fırsatı Alın: 1 Yıllık Planda% 67 İndirim

Özellikleri

ExpressVPN PIA
Eşzamanlı Bağlantılar 3 10
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, bazı yönlendiriciler Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Manuel Yükleme Cihazları Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Bazı Yönlendiriciler
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları) Hayır
Ücretsiz Ekstralar Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları SOCKS5 Proxy ve reklam / izleyici engelleyici

Hem ExpressVPN hem de Özel İnternet Erişimi (PIA) mükemmel uygulama uyumluluğu sunar. Windows, Mac, iOS, Android, Linux ve hatta Fire TV’ler için yerel istemcileriniz var.

  PureVPN ve Windscribe Karşılaştırması

Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı uzantılarınız bile var. ExpressVPN, Apple TV’ler için yönlendirici desteğinden dolayı PIA üzerinde bir üstünlük kazanıyor.

BVI tabanlı sağlayıcı, piyasada DD-WRT ve Domates yönlendiricileri için yerel bir uygulama ve uygun fiyatlarla önceden yapılandırılmış yönlendiriciler sunan tek tedarikçidir.

Split Tunneling, ExpressVPN için masaüstü uygulamalarıyla kullanılabilir, ancak PIA’nın hiçbiri’s uygulamaları. Bu özellik, torrentler ve flamalar için çok önemli olduğu düşünülürse oldukça endişe vericidir..

Ancak PIA, eş zamanlı bağlantılar için daha fazlasını sunarak bunu telafi eder. ExpressVPN ile sadece 3 eşzamanlı bağlantınızın olduğu yerlerde, PIA 10 çoklu giriş sunar.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

ExpressVPN PIA
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Evet
Sky Go Evet Hayır
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Engellemeyi kaldırma açısından ExpressVPN oldukça şaşırtıcı bir performans sunmayı başardı. Öte yandan PIA, coğrafi kısıtlamaları ve VPN yasaklarını aşmada sefil bir şekilde başarısız oldu.

Netflix ve diğer VoD’lere erişebildim, ancak performans oldukça “tutarsız”. Bu akış platformlarının çalışması için birçok farklı VPN sunucusuna geçiş yapılması gerekiyor.

Tersine, ExpressVPN böyle bir sorun vermedi, Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime, Voot, Hotstar ve hatta Disney Plus’ta engelsiz bir engelleme deneyimi sunuyor.

Çin

Çinli sakinler ve gurbetçiler her zaman “Çalışma” Tarafından kullanılan birçok teknolojiyi atlayabilen VPN hizmetleri “Büyük Güvenlik Duvarı” Çin’de.

Neyse ki ExpressVPN kullanıcıları için sağlayıcı özel bir Çince sayfa sunuyor. Bu, ülke sakinlerinin uygulamalarını indirmelerine ve uygun bir plana abone olmalarına izin verir.

Öte yandan PIA, Çinli kullanıcılara böyle bir teşvik sunmuyor. Bir Çin ayna web sitesi yok, bu da insanların hizmetlerini kullanmasını imkansız hale getiriyor.

Kurulum ve Arayüz

ExpressVPN PIA
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

ExpressVPN son zamanlarda uygulama tasarımı ve görünümünün tam bir revizyonundan geçti. Öncekinden “daha büyük” ve dağınık stil, minimalist bir şey seçtiler.

Masaüstü uygulaması bir konum menüsü ve uygulamayı Windows, Mac veya Linux’ta başlattıktan sonra bağlan düğmesi ile oldukça kompakttır.

Konfigürasyonları değiştirmek için sayfanın sol üst köşesinde bir hamburger düğmesi vardır. Tıklamak tüm önemli ayarlara ve özelliklere erişmenizi sağlar.

Mobil uygulamalar söz konusu olduğunda, ExpressVPN genel UI’da aynı tasarımı ve tutarlılığı korur, bu da daha büyük bir ekranda kullanıldığında bile rahatsız edilmez.

ExpressVPN Arayüzü

Öte yandan, PIA’uygulamaları hala genel kullanıcı arayüzünde ve görünümde biraz çalışma gerektirir. Masaüstü sürümleri, simgeyi sağ tıklatarak erişilebilen görev çubuğunda bulunur..

Bu güzel bir tasarım olsa da, beraberinde biraz güçlük getiriyor. Uygulama temelde simge durumuna küçült düğmesine ikinci kez kendini gizler. Bu nedenle, uygulamayı sürekli olarak yeniden açmak zorundasınız.

Bu özellikle yorucu ve sinir bozucu olabilir, özellikle de bir kurulum veya yapılandırma kılavuzunu takip etmeye çalışıyorsanız, büyük bir adım listesini takip etmek zor bir görev olabilir.

  NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması

O’s mobil uygulamalar olsa güzel tasarlanmış ve dağınık olma eğilimindedir. Tüm seçenekler düzgün bir şekilde listelenir ve bağlantı kurmak sadece birkaç saniye alır, bu da oldukça dikkat çekici.

PIA Windows uygulaması

Sunucular ve Performans

ExpressVPN PIA
Sunucu Ülkeleri 94 30
Toplam Sunucu Sayısı 3.000 3,300

Hem ExpressVPN hem de PIA, farklı ülkelerdeki kullanıcıların taleplerini karşılamak için ağ altyapıları için çeşitli fiziksel ve sanal konumlar kullanır.

Sunucu sayısında çok fazla fark yok. ExpressVPN’in 3.000’den fazla sunucu sunduğu yerlerde, PIA listeye 300 tane daha ekleyerek BVI tabanlı sağlayıcıya üstünlük sağlıyor.

Bununla birlikte, ExpressVPN’in sayıca eksikliği, daha fazla ülkeyi kapsayarak telafi eder. Bu arada, PIA sadece 30 ülkede daha az olan sunucular sunuyor.

hız

ExpressVPN PIA
Hız Kaybı % 9 % 25

ExpressVPN ve PIA inanılmaz güvenilir servisler olarak ün yapmıştır. Ancak, internetle ilgili tüm etkinliklerin keyfini çıkarmanız için yeterince iyi performans sunuyorlar mı??

Öğrenmek için her iki sağlayıcıda da derinlemesine bir hız analizi yaptım. Bu işlem çeşitli ExpressVPN ve PIA konumlarından 5 sunucunun test edilmesini gerektirdi.

Bu sunucular ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Kanada’da bulunuyordu. Çıplak hız testlerinde, PIA yaklaşık% 25’lik bir hız kaybı ile saat hızına girerken ExpressVPN ortalama% 9’da biraz daha iyiydi.

Güvenlik

ExpressVPN PIA
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256-CBC AES-128, AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096  RSA-4096
Gizleme Teknolojisi Şifre Bloğu Zinciri Yok
Uygulama Güvenliği Öldürme Anahtarı Öldürme Anahtarı
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

ExpressVPN üç protokol için destek sunar: PPTP, L2TP ve OpenVPN. Bu arada PIA, IKEv2 ve IPSec protokollerini de destekleyerek listeye daha fazla şey ekliyor.

BVI tabanlı sağlayıcı, OpenVPN’i tüm cihazlarda varsayılan protokol olarak kullanır. Veri kanalında HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulaması ile AES-256-CBC şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için RSA-384 el sıkışma ve HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulamalı AES-256-GCM şifreleri kullanır.

Öte yandan, PIA veri doğrulaması için SHA256 ve veri kanalında el sıkışma için RSA-4096 ile AES-256-bit şifreleme kullanır.

Kontrol kanalı için PIA, aynı şifreleme ve karma kimlik doğrulamasını kullanır ve kimlik doğrulama için SHA384 dahil edilir. Perfect Forward Gizlilik (PFE), ECDHE + ECDSA üzerinden edinilebilir.

Bununla birlikte, ExpressVPN daha güvenli bir seçenektir, çünkü şifre bloğu zincirini kullanırlar ve TrustedServer Altyapısı tüm sabit disklerini bir RAM modeline kaydırır ve tüm günlükleri anında siler.

Gizlilik

ExpressVPN PIA
Merkez İngiliz Virgin Adaları Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Yok
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Bitcoin ve Nane 32 Kripto para birimi

Yukarıdaki tabloya bir göz atın ve hangi sağlayıcının daha güvenli olduğu anlaşılır. ExpressVPN’in merkezi İngiliz Virgin Adaları’nda bulunurken, PIA Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır.

BVI, kendi yasalarına sahip özerk bir ulus olduğu için, 5/9/14 Göz ittifakları tarafından kitlesel gözetim ve veri tutma gibi benimsenen invaziv taktiklerden arınmış.

  PureVPN ve HideMyAss Karşılaştırması 2020

Aynı şey Beş Göz’ün kurucu üyesi olan ABD için de söylenemez. Bu nedenle, bir sağlayıcı günlük içermeyen bir politikaya sahip olsa bile, onlara güvenmek zor bir iştir.

Anonim ödeme yöntemleri söz konusu olduğunda, ExpressVPN sadece Bitcoin ve Mint’i destekler. Öte yandan PIA, 32 kripto para birimi aracılığıyla kaydolma olanağı sunuyor.

Yapılandırma

ExpressVPN PIA
Adres Tahsisi Paylaşılan Paylaşılan
Statik IP’ler Yok Yok
DDoS Koruması Hayır Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Konfigürasyonlar için hem ExpressVPN hem de PIA, paylaşılan bir ağ altyapısı kullanır. Sonuç olarak, bu açıdan eşit kabul edilebilirler.

Birçok IP kullanıcısının, evlerinin dışındayken yerel ağlara erişmelerini gerektiren ihtiyaçları olduğunu göz önünde bulundurarak, özel IP’lerin eksikliği hala oldukça endişe vericidir..

Müşteri servisi

ExpressVPN PIA
Video Kılavuzları Evet Evet
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Evet
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 33 Dakika 45 dakika
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet (Dış kaynaklı) Evet (Dış kaynaklı)

Hem PIA hem de ExpressVPN canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla destek sunar. Canlı sohbet hizmetlerini test etmek, yanıtların oldukça hızlı olduğunu ortaya koydu.

E-posta / bilet desteği PIA ile biraz zaman aldı (yanıt başına ortalama 45 dakika), ExpressVPN ise daha kısa kesti (33 dakikada ortalama).

Bu testleri her VPN’ye e-posta yoluyla üç soru göndererek gerçekleştirdik. Bunlar arasında ikisi genel sorgu ve ikisi biraz daha teknikti. Aşağıdaki istatistiklere bakın:

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN takip edilebilir mi?? 15 dakika 1 Evet
ExpressVPN Günlükleri depolar mı?? 18 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile Netflix Nasıl İzlenir? 55 Dakika 1 Evet
ExpressVPN torrent için hangi özellikleri sunuyor?? 47 Dakika 1 Evet

PIA

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
PIA neden bir Beş Göz Ülkesinde bulunur?? 1 saat 1 Evet
Özel İnternet Erişimi günlükleri tutar mı?? 45 dakika 1 Evet
Özel İnternet erişimi Netflix ile çalışır mı?? 50 Dakika 1 Evet
Özel İnternet erişiminden nasıl geri ödeme alabilirim?? 44 Dakika 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN Kazandı

İncelenen VPN’lerin her ikisi de inanılmaz performans, güvenlik, gizlilik ve özellikler sunarken, ExpressVPN kesinlikle daha iyi bir seçenek olma eğilimindedir.

Daha geniş bir sunucu ağı sunar, Netflix’in engellemesini başarıyla kaldırır, Çin’de çalışır ve hatta DD-WRT ve Tomato yönlendiriciler üzerinde çalışan bir yönlendirici uygulaması sunar.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me