ExpressVPN ve IPVanish karşılaştırması

Bir VPN hizmetinin seçilmesi zor bir iş haline geldi ve çevrimiçi olarak mevcut olan ve hepsi pazarda en iyi olduğunu iddia eden çok sayıda seçenekle.

Dolayısıyla, ExpressVPN ve IPVanish'ten bir hizmet seçmeyi düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. BestVPN.co, her iki sağlayıcı için de kapsamlı bir analiz gerçekleştirir:

Önemli
ExpressVPN IPVanish
  1. 94 Ülkede 3.000+ Sunucu
  2. AES-256-CBC ve AES-256-GCM
  3. 3 Eşzamanlı Bağlantılar
  4. Windows, Mac, iOS için uygulamalar & Android
  5. Doğrulanmış Günlük Yok Politikası (Denetlenmiş)
  1. 75+ konumda 1300+ sunucu
  2. 256 bit AES Şifrelemesi
  3. 10 Eşzamanlı Bağlantı
  4. Kullanıcı Dostu ve Sezgisel Uygulamalar
  5. 7 Günlük Para İade Garantisi

Fiyatlandırma ve İndirimler

ExpressVPN IPVanish
Abonelik Süresi 1 ay 1 ay
6 ay 3 ay
1 yıl 1 yıl
Özel teklif 3 Aylık Ücretsiz % 73 tasarruf edin
Aylık en yüksek fiyat $ 12.95 $ 5.00
Aylık en düşük fiyat $ 8.32 $ 3.25
Bir Yıllık Fiyat $ 99.5 $ 39
Para iade garantisi 30 gün 7 gün

Fiyatlandırma açısından, ExpressVPN daha pahalı tarafa eğilirken, IPVanish inanılmaz derecede bütçe dostu olma eğilimindedir. ExpressVPN'e abone olmayı planlıyorsanız, üç planınız olacaktır: 1 ay, 12 ay ve 6 ay.

Aylık pakete giden kullanıcılar 12,95 $ ödemek zorunda kalacaklar. 6 aylık plana gidenler için% 22 indirim alırsınız.Bu aylık fiyatlandırmayı 9,99 $ 'a düşürür..

En iyi değer için, kullanıcılar yıllık pakete gidebilir, bu da% 35 büyük bir indirim sağlar. Bu, aylık fiyatı 8.32 $ 'a düşürür. Bu da 12 ayda bir 99,95 $ faturalandırılır.

IPVanish, 5 $ 'dan başlayan aylık fiyatları ile tüm sürelerde en ucuz vpn olma eğilimindedir. İki yılda bir anlaşma yoktur, ancak kullanıcılar 3 ayı tercih edebilir, bu da aylık fiyatlandırmada% 63'lük inanılmaz bir indirimden yararlanmanızı sağlar.

IPVanish'ten en iyi değeri almak istiyorsanız, kullanıcılarına% 73 indirim sağlayan en popüler, 1 yıllık paketine gidebilirsiniz (yalnızca toplam 39 ABD doları).

ExpressVPN için Bu En İyi Teklifi Alın: Maliyetleri% 35 azaltın

IPVanish için Bu En İyi Fırsatı Alın: 1 yıllık özel etkinliklerinde% 73 tasarruf edin

Özellikleri

ExpressVPN IPVanish
Eşzamanlı Bağlantılar 3 10
İşletim Sistemi Uygulamaları Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick, bazı yönlendiriciler Windows, MacOS, Android, iOS, Linux ve Fire TV
Manuel Yükleme Cihazları Bazı Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular Linux, Yönlendiriciler, Set Üstü Kutular
Bölünmüş Tünel Açma Evet (Yalnızca Masaüstü Uygulamaları) Evet (Yalnızca Android)
Ücretsiz Ekstralar Media Streamer Smart DNS, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları Chrome için Tarayıcı Uzantısı ve Windows Telefonları için Uygulama

Özellikler açısından, ExpressVPN paranız için büyük bir değer sunar. Önceden yapılandırılmış yönlendiriciler ve DD-WRT ve Tomato yönlendiriciler üzerinde çalışan bir uygulama da dahil olmak üzere tüm büyük platformlar / cihazlar için uygulamalara sahiptir..

IPVanish ise aynı uygulama uyumluluğunu sunuyor. Ancak, Mozilla Firefox kullanıcıları için toplam değerini etkileyen bir tarayıcı uzantısı sunmuyorlar.

IPVanish'in oldukça basit olduğu StealthVPN sunucuları, Obfuscation, Media Streamer Smart DNS ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ExpressVPN ile daha fazla özelliğiniz de var..

IPVanish'e kaydolmanın tek avantajı, daha fazla eşzamanlı bağlantı elde edebilmenizdir. ExpressVPN'in yalnızca 3 çoklu girişi desteklediği durumlarda, IPVanish 10'dan fazla çoklu giriş sağlar.

Engellemeyi Kaldırma Özellikleri

ExpressVPN IPVanish
Netflix Evet Hayır
Hulu Evet Hayır
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Evet Hayır
BBC iPlayer Evet Hayır
ABS Evet Evet
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

Yukarıda görebileceğiniz gibi, ExpressVPN yukarıdaki akış hizmetlerinin tümünün engellemesini kaldırarak yayıncılara daha fazla işlevsellik sunar. IPVanish, Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve Amazon Prime'ın engellemesini kaldırmakta başarısız oluyor.

Bu VoD'ler en popüler ve engelleme yeteneklerinin olmaması arasında IPVanish'i kötü bir seçim haline getiriyor. Ucuz fiyatlandırma için hiçbir değer almazsınız ve bu da VPN'ye oldukça olumsuz bir izlenim verir.

Çin

Atlamak söz konusu olduğunda “Büyük Güvenlik Duvarı”, güvenlikten yoksun güçlü bir sağlayıcıya ihtiyacınız var. Büyük Güvenlik Duvarı hizmeti, bir VPN sağlayıcısının parçası olduğundan şüphelenilen tekrarlanan IP adreslerini anında engelleyen algoritmalar uygular.

Ayrıca, Çin dışındaki içeriğe erişmeye çalışan herhangi bir cihazla olan bağlantıyı da devre dışı bırakır. İki sağlayıcıyı test ettikten sonra, yalnızca ExpressVPN, şirket tarafından belirlenen zorlukların üstesinden gelmede inanılmaz derecede başarılı olduğunu kanıtladı. “Büyük Güvenlik Duvarı”

BVI tabanlı sağlayıcı, sakinlerin ülkede uygulama indirmesini sağlayan özel bir Çin ayna sitesi bile sunuyor. Öte yandan IPVanish, özellikle Çin'de erişim için böyle bir özellik sunmuyor.

Kurulum ve Arayüz

ExpressVPN IPVanish
Otomatik Kurulum Sihirbazı Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Fire TV
Ana Yer Seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ekstra Ayarlar Sayfaları Evet Evet
Mobil Uyumlu Evet Evet

ExpressVPN ve IPVanish, daha büyük ve daha küçük ekranlarda sorunsuz çalışan sezgisel uygulamalar sunar. Kolay yer seçimi özelliğine sahip tek tıklamalı bağlantı arayüzü ile temiz bir görünüme sahiptirler.

ExpressVPN, IPVanish'ten daha kompakt bir stil kullanıyor ve sağ üst köşedeki menü düğmesine tıklandığında gizlenen özelliklerinin çoğunu açıyor.

ExpressVPN Windows

IPVanish ise mobil muadillerine göre daha fazla özelliğe erişilebilen daha geniş bir tasarıma sahiptir. Kullanıcılar LAN erişimini engellemeyi, bölünmüş tünel kullanmayı veya OpenVPN trafiğini karıştırmayı seçebilir.

Yine de, ExpressVPN'in gerisinde kalıyor’s barebone otomatik yeniden bağlanma ve Akıllı Konum özelliği, kill switch ve split tünel kullanılabilirliği.

IPVanish Windows

Sunucular ve Performans

ExpressVPN IPVanish
Sunucu Ülkeleri 94 51
Toplam Sunucu Sayısı 3.000 1.300

Bu kategoride kazananı belirlemek oldukça kolaydır. Yukarıda da görebileceğiniz gibi, ExpressVPN, ABD tabanlı IPVanish'e kıyasla sunucu seçiminde çok daha fazla çeşitlilik sunuyor.

ExpressVPN'in 94 ülkede 3.000'den fazla sunucu sunduğu yerlerde, IPVanish 51 ülkede sadece 1.300+ sunucuya ulaşıyor. Sonuç olarak, kullanıcılar sunucu yükleme ve gecikme sorunlarıyla karşılaşabilir.

Güvenlik

ExpressVPN IPVanish
VPN Protokolleri PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN PPTP, L2TP, OpenVPN
OpenVPN Veri Şifrelemesi AES-256 AES-256
OpenVPN Kontrol Kanalı Şifrelemesi RSA-4096  RSA-2048
Gizleme Teknolojisi Şifre Bloğu Zinciri OpenVPN Gizleme
Uygulama Güvenliği Öldürme Anahtarı Öldürme Anahtarı
DNS Durumu Özel DNS Özel DNS

ExpressVPN'e kaydolan kullanıcılar için IPVanish'ten daha iyi güvenlik aldığınızdan emin olabilirsiniz. VPN, OpenVPN, SSTP, L2TP / IPSec ve PPTP protokollerini destekler.

Güvenlik için AES-256-CBC ve AES-256-GCM şifreleri ile koruma alırsınız. İkisi arasındaki fark, “seçilen şifreli metin saldırıları”. AES-256-CBC, AES ile birlikte güvenli bir Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu (MAC) kullanır.

Tersine, AES-256-GCM, dahili kimlik doğrulama kodlarına sahiptir, bu da süreci çok daha hızlı hale getirir! Ek güvenlik için ExpressVPN, DH-2048 Diffie-Hellman anahtar değişimi yoluyla Perfect Forward gizliliğini kullanır.

Eklenen özellikler “Gizli Sunucular” Hong Kong'da bulunan ve anakara Çin'de sansür ve coğrafi kısıtlamaları yenmek için izin veren sağlayıcıdan!

IPVanish ise aynı teknolojileri ve şifrelemeyi kullanıyor ancak ExpressVPN kadar etkili olmayan eski RSA-2048 kontrol kanalı şifrelemesini kullanması nedeniyle geride kalıyor’s RSa-4096!

Gizlilik

ExpressVPN IPVanish
Merkez İngiliz Virgin Adaları Amerika Birleşik Devletleri
Bağlantı Günlükleri Yok Evet
Etkinlik Günlükleri Yok Yok
Kayıt Bilgileri E E
Anonim Ödeme Yöntemler Bitcoin ve Nane Yok

ExpressVPN hariç’s inanılmaz derecede güvenli İngiliz Virgin Adaları konumu (AB ve ABD yargı bölgelerinden uzakta), sağlayıcı inanılmaz derecede güçlü bir sıfır günlük politikası var.

Ad, e-posta adresi ve ödeme bilgileri gibi bazı hesap bilgileri kaydedilmiş olsa da, VPN oturum / bağlantı bilgilerini, zaman damgalarını ve IP etkinliğini saklamaz.

Aslında Türk makamları bile Rusya Büyükelçisi suikastinden sonra bir nöbet sonrasında ExpressVPN sunucularında hiçbir şey bulamadılar.

Öte yandan IPVanish'in genel merkezi ABD'nin beş gözlü ittifak ülkesinde bulunuyor. Bu nedenle, hükümet veri saklamayı zorunlu kıldığından, otomatik olarak güvenilirliğini kaybeder.

Bu nedenle, IPVanish bir gag talebinin eşlik ettiği bir mahkeme emri alırsa, yasal zorluklara girmemek için yasaya uymak zorunda kalacaklar.

Yapılandırma

ExpressVPN IPVanish
Adres Tahsisi Paylaşılan Paylaşılan
Statik IP'ler Yok Hayır
DDoS Koruması Yok Hayır
NAT Güvenlik Duvarı Evet Evet

Her iki VPN de benzer IP adreslerini kullanma yapılandırmasını benimser. Her ikisi de adanmış / statik IP'lere erişme yeteneği vermez ve bu, bankacılık işlemlerinde güvenle şımartmak veya uzak ağlara erişmek isteyebilecek büyük bir kitle yayar.

ExpressVPN ve IPVanish ayrıca Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) korumasından yoksundur ve bu özellikle oyun oynamak için VPN kullanan kullanıcılar için zararlı olabilir..

Olumlu olarak, Express ve IPVanish, paket başlıklarının şifresini çözerek, ilgili IP adresini alarak ve yalnızca gerektiğinde bu IP'den trafik göndererek, istenmeyen gelen trafiği engellemek için NAT güvenlik duvarlarını kullanır.!

Müşteri servisi

Hem IPVanish hem de ExpressVPN canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemi aracılığıyla destek sunar. Canlı sohbet hizmetlerini test etmek, yanıtların oldukça hızlı olduğunu ortaya koydu.

E-posta / bilet desteği IPVanish (yanıt başına 3 saatte ortalama) ile biraz zaman aldı, ExpressVPN ise daha kısa kesti (40 dakikada ortalama).

Bu testleri her VPN'ye e-posta yoluyla üç soru göndererek gerçekleştirdik. Bunlar arasında ikisi genel sorgu ve ikisi biraz daha teknikti. Aşağıdaki istatistiklere bakın:

ExpressVPN IPVanish
Video Kılavuzları Evet Hayır
Aranabilir Bilgi Tabanı  Evet Hayır
Telefon Desteği Hayır Hayır
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama E-posta Yanıt Süresi 40 dakika 3 saat
Bilet Desteği Evet Evet
Canlı Sohbet Desteği Evet Evet

ExpressVPN

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
ExpressVPN Netflix ABD'nin engellemesini kaldırabilir? 30 dakika 1 Evet
ExpressVPN varsa hangi günlükleri depolar? 30 dakika 1 Evet
ExpressVPN Çin'de ve Nasıl Kullanılır?? 50 Dakika 1 Evet
ExpressVPN ile uTorrent nasıl güvenle kullanılır? 50 Dakika 1 Evet

IPVanish

Soru İlk Tepki Süresi E-posta Sayısı Soru Cevaplandı
IPVanish Torrenting için iyi mi? 3 saat 1 Evet
IPVanish Netflix ile çalışır? 2 saat 1 Evet
IPVanish neden Firestick üzerinde çalışmıyor?? 3 saat 1 Evet
IPVanish ile hangi yönlendiriciler çalışır?? 4 saat 1 Evet

Kazanan: ExpressVPN

ExpressVPN IPVanish'e Karşı Kazandı

Hem ExpressVPN hem de IPVanish harika hizmetler olsa da, BVI tabanlı sağlayıcı bu karşılaştırmayı kesinlikle kazanır. Daha güvenli bir yargı bölgesinde bulunur, giriş politikası doğrulanmamıştır ve tüm büyük akış platformlarının engellemesini kaldırır.

Bahsetmemek gerekirse, Çin'de VPN'ye erişmek için harika bir işlevselliğe ve her ikisinde de çalışan yönlendiriciler için bir tane de dahil olmak üzere uygulamalar için olağanüstü desteğe sahipsiniz: DD-WRT ve Tomato.

ExpressVPN'e alternatif arıyorsanız, en iyi seçenek Surfshark için gitmek olacaktır. ExpressVPN ile aynı işlevselliği sunan ancak en az 1,99 $ / aylık bir yeni gelen. 2 yıllık bir plan üzerinde.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me