Surfshark vs. soukromý přístup k internetu (PIA)

Surfshark vs. PIA

Tam, kde Surfshark představuje nové plemeno VPN služeb, má Private Internet Access (PIA) několik mil a stojí jako oblíbená volba pro mnoho.

Snažíte se určit lepší volbu mezi nimi? Pokud ano, jste na správném místě. Podívejte se na tuto podrobnou srovnávací analýzu Surfshark vs. PIA.

Zdůrazňuje

Surfshark PIA
 1. 1040+ serverů v 61+ zemí
 2. Dostupné dynamické / statické adresy IP
 3. Neomezené simultánní připojení
 4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
 5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)
 1. 3300+ serverů v 30 zemí
 2. AES-256 bitové šifrování
 3. 10 současných připojení
 4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
 5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)

Ceny a slevy

Surfshark PIA
Předplatné období 1 měsíc 1 měsíc
1 rok 6 měsíců
2 roky 1 rok
Speciální nabídka 83% sleva na plán 24 měsíců 67% sleva na jednoletý plán
Nejvyšší cena za měsíc 11,95 $ 10,95 $
Nejnižší cena za měsíc 1,99 $ 3,33 $
Jednoroční cena 71,88 $ 39,95 $
Záruka vrácení peněz 30 dní 7 dní

PIA a Surfshark jsou obě služby VPN s nízkými náklady, které nabízejí dobrou hodnotu za méně peněz. Chcete-li začít, máte tři úrovně předplatného.

Měsíční tarif pro PIA vás bude stát 10,95 $, zatímco stejný pro Surfshark vás stojí 11,95 $. PIA proto bývá levnější volbou pro měsíční předplatné.

Další úrovně dostupné od PIA zahrnují 6měsíční a jednoletý plán. Šestiměsíční plán vás vrátí zpět o 5,99 $ / měsíc, účtováno jednou jako 35,95 $.

Mezitím je jednoletý plán k dispozici za 3,33 $ / měsíc, což vám dává obrovskou slevu 67%. Uživatelé proto platí pouze minimální částku 39,95 USD za 12 měsíců.

Surfshark na druhou stranu nenabízí šestiměsíční plán. Po měsících poskytují uživatelům přístup k předplatnému na 1 rok a 2 roky.

Jednoletý plán vám poskytuje 50% slevu na původní cenu. Platíte 5,99 $ / měsíc, což v souhrnu činí 71,88 $ za 12 měsíců. To je ve srovnání s PIA poměrně drahé.

Surfshark to však vynahradí tím, že nabízí 83% slevu na dvouletý plán. Za 24měsíční přístup zaplatíte pouze minimálně 47,76 $!

Pokud jde o vrácení peněz, společnost PIA nabízí pouze 7denní záruku. Mezitím Surfshark nabízí delší dobu 30 dnů pro vrácení peněz.

Získejte tento nejlepší obchod pro Surfshark: Ušetřete 83% za speciální dvouletou akci

Získejte nejlepší nabídku pro PIA: Získejte 67% slevu na jednoletý plán

Funkce

Surfshark PIA
Simultánní propojení Neomezený 10
Aplikace operačního systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ruční instalace zařízení Set-Top boxy, směrovače a Linux Některé směrovače
Split Tunneling Ano (všechny aplikace) Ne
Doplňky zdarma Podpora Shadowsocks, Hacklock, Blindsearch, NoBorders Mode, TrustDNS SOCKS5 Proxy a blokování reklam / sledování

Surfshark i PIA nabízejí skvělou funkčnost na více zařízeních. U každého poskytovatele máte nativní aplikace pro všechny populární platformy / zařízení.

Patří mezi ně Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Google Chrome, Mozilla Firefox a dokonce i Fire TV. Rovněž získáte podporu routeru pro Apple TV.

Nemluvě o tom, že dokonce najdete aplikace, které pracují s Xbox One, a Nintendo Switch, což je docela užitečné, přinejmenším pro publikum hráčů!

Pokud jde o simultánní připojení, PIA nabízí možnost navázat 10 multi-přihlašovacích údajů, zatímco Surfshark jde o míli navíc.

Poskytuje uživatelům neomezené více přihlašovacích údajů a funkcí, jako je podpora Shadowsocks pro Čínu, Hacklock pro ochranu před krádeží identity a režim NoBorders pro přístup k zastaralým serverům.

Na druhou stranu PIA nenabízí moc funkcí. V jejich aplikacích také chybí klíčové “Split Tunneling” technologie!

Odblokování schopností

Surfshark PIA
Netflix Ano Ne
Hulu Ano Ano
Sky Go Ano Ne
Amazon Prime Ano Ne
BBC iPlayer Ano Ne
břišní svaly Ano Ne
CBS Ano Ano
NBC Ano Ano
ITV Ano Ano
Kanál 4 Ano Ano

Pokud jde o odblokování, od společnosti Surfshark jsem získal mimořádné možnosti. Bohužel PIA nedokázala obejít geo-omezení a VPN zákazy tak snadno.

Poskytovateli se nepodařilo zajistit konzistentní výkon napříč více služeb streamování. Proto nemusí být nejlepší volbou pro odblokování.

Lepší výkon získáte od Surfshark, který úspěšně odblokuje Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime, Hulu, Voot, Hotstar a dokonce Disney Plus.

Neměl jsem žádné problémy s prostojem u poskytovatele, streamování bylo plynulé i v kvalitě Ultra HD a nedostal jsem “Byla zjištěna chyba serveru proxy / VPN” na všech výše uvedených webech.

Čína

Čínští Netizens vždy hledají služby, které uživatelům umožní odblokování v rámci země nebo přístup k místnímu obsahu z Číny kdekoli na světě.

“Velký Firewall” přijímá různé technologie, jako jsou služby Blackholing VPN, otrava DNS, únos DNS a filtrování IP, což ztěžuje tento úkol.

Tam, kde PIA selhala při poskytování jakýchkoli pobídek pro kterékoli publikum, Surfshark bývá docela působivý; zejména pro ty, kteří bydlí v zemi.

Nabízí čínský web pro zrcadlení, který umožňuje jednotlivcům stahovat / instalovat své aplikace. Současně nabízí a “NoBorders” režim.

Tento režim aktivuje Sursfhark’s zamlžené servery, které transformují provoz VPN na pravidelný provoz HTTP, aby obešly geo-omezení v Číně.

Neexistuje však podpora pro ty, kteří chtějí koupit síť VPN do Číny, jako je PureVPN, která nabízí 12 vyhrazených čínských serverů pro přístup k místnímu obsahu..

Uživatelé v Číně si mohou stáhnout Surfshark ze své vyhrazené čínské stránky zde: https://shark-cn.com/

Nastavení a rozhraní

Surfshark PIA
Průvodce automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výběr hlavního umístění Seznam Seznam
Stránky zvláštních nastavení Ano Ano
Mobilní přátelské Ano Ano

Pokud jde o rozhraní, Surfshark’Aplikace jsou úžasně uživatelsky přívětivé a intuitivní. Stolní aplikace se mohou pochlubit kompaktním designem, který je neuvěřitelně snadno pochopitelný.

Hned po otevření aplikace je viditelné menu pro výběr umístění a tlačítko pro připojení. To umožňuje uživatelům využít okamžité připojení k serveru VPN.

Pro konfiguraci jednoduše klikněte na “Ozubené kolo” ikona. To vám poskytne možnosti pro změnu protokolů a šifrování, spolu s dalšími funkcemi aplikace.

Mobilní aplikace jsou stejně uživatelsky přívětivé a pyšní se stejným designem a vzhledem, ale jsou optimalizovány pro menší obrazovku. Vyhrazené adresy IP jsou také přímo přístupné z aplikace.

Streamovací režim surfshark

PIA’s aplikacemi, na druhé straně, se mohou pochlubit širším vzhledem a designem, který vyžaduje nějakou práci v celkovém uživatelském rozhraní, protože se stává docela komplikovanou.

Na ploše se aplikace skryje, když stisknete tlačítko minimalizace. To znamená, že musíte aplikaci neustále otevírat pokaždé, když chcete něco udělat.

Pro ty, kteří se snaží postupovat podle kroků v průvodci konfigurací / nastavením, se to může stát velmi rozzlobeným. Jednotlivci tech-y samozřejmě nebudou mít problém s tímto úkolem.

Mobilní aplikace jsou však pěkně navrženy a mají sklon být nepřehledné. Všechny možnosti jsou přehledně uvedeny a připojení trvá sotva několik sekund, což je docela pozoruhodné.

Aplikace PIA pro Windows

Severs a Performance

Surfshark PIA
Země serveru 61 30
Celkový počet serverů 1040+ 3 300

Surfshark i PIA nabízejí dobrou síťovou infrastrukturu. První server se může pochlubit 1040+ serverů v 61 zemích, zatímco PIA podporuje 3 300 serverů ve 30 zemích.

Přestože je počet serverů Surfshark menší než PIA. Vyrovnává to tím, že přidává další způsob podpory zemí, což je docela užitečné.

Je to proto, že většina uživatelů požaduje rozmanitost výběru dostupných serverů. Přestože PIA podporuje 30 zemí, počet je příliš nízký.

Podobně musí Surfshark upgradovat na svém počtu serverů, aby nedošlo k problémům s rychlostí / výkonem, protože více uživatelů si předplatilo svůj produkt.

Rychlost

Surfshark PIA
Ztráta rychlosti 12% 25%

Pro lepší představu o výkonu jsem provedl rychlostní analýzu na: PIA a Surfshark. To vyžadovalo testování 5 různých serverů od každého poskytovatele.

Vybrány byly USA, Velká Británie, Francie, Austrálie a Kanada. Všechny testy byly provedeny na mém připojení 100 Mb / s, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků.

V testech holých rychlostí se společnosti Surfshark podařilo v nahrávání a stahování dosáhnout průměrně 88 Mbps, což naznačuje ztrátu rychlosti 12%.

PIA, na druhé straně, měl větší ztrátu dotýkající se 25% značky v redukci rychlosti, zaznamenávající průměrnou rychlost 75 Mbps.

Bezpečnostní

Surfshark PIA
Protokoly VPN L2TP, IPSec, IKEv2, Shadowsocks, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Data Encryption AES-256 AES-128, AES-256
OpenVPN Control Channel Encryption RSA-2048  RSA-4096
Maskovací technologie Stínové ponožky Žádný
Zabezpečení aplikace Zabijte Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Leak Protection Zabijte přepínač a ochranu proti netěsnostem DNS / WebRTC / IP
Stav DNS TrustDNS Soukromé DNS

Surfshark je velkým fanouškem protokolu OpenVPN a používá jej jako “výchozí” na všech svých zařízeních s výjimkou systému iOS. Uživatelé mohou kdykoli potřebovat přepínání mezi UDP a TCP.

K šifrování využívá šifry AES-256-GCM, takže na datovém kanálu není zajištěno žádné další ověřování.

Pro řídicí kanál používá Surfshark šifru AES-256-GCM s výměnou klíčů TLS zabezpečenou pomocí RSA-2048. Dokonalé dopředné tajemství zajišťuje výměna klíčů ECDH- (384?).

Na druhou stranu PIA podporuje stejný počet protokolů. Ve výchozím nastavení také používá OpenVPN na všech zařízeních s výjimkou iOS a MacOS, které používají protokol IKEv2.

Pro řídicí kanál používá PIA stejné šifry a hašovací autentizaci, se zahrnutím SHA384 pro autentizaci. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozici prostřednictvím ECDHE + ECDSA.

Únikové testy

Abychom vám zajistili silnou bezpečnost od obou poskytovatelů, provedl jsem test těsnosti. Tento proces zahrnoval použití 6 různých nástrojů pro detekci WebRTC / DNS / IP adresy:

Úniky požadavků WebRTC a HTTP:
 • https://browserleaks.com/webrtc
 • https://www.doileak.com/
Netěsnosti DNS:
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/
 • https://www.dnsleaktest.com/
Netěsnosti IPv4 / IPv6 a Torrent IP:
 • https://ipleak.net/
 • https://ipx.ac/run/

Není divu, že jak PIA, tak Surfshark prošly testy s létajícími barvami, anonymizovaly všechny důležité osobní údaje a udržovaly vás v bezpečí 24/7!

Soukromí

Surfshark PIA
Hlavní sídlo Britské Panenské ostrovy Spojené státy
Protokoly připojení Žádný Žádný
Protokoly aktivit Žádný Žádný
Informace o registraci Emailová adresa Emailová adresa
Anonymní platba Metody Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin 32 Kryptoměny

Surfshark se sídlem na Britských Panenských ostrovech získává výhodu nad ostatními poskytovateli. Společnost BVI neukládá žádné povinné zákony o hromadném dozoru ani o uchovávání údajů.

Přestože je BVI součástí britského monarchu, je nezávislou jurisdikcí, která se řídí svými vlastními zákony, které upřednostňují soukromí a bezpečnost uživatelů.

PIA, na druhé straně, má své sídlo ve Spojených státech, které je zakládajícím členem Aliancí pěti / devíti / čtrnácti očí.

Proto se oddává sdílení zpravodajských informací a ukládá povinné zákony o uchovávání údajů, které musí dodržovat také poskytovatelé telekomunikačních služeb, internetu a VPN..

Vláda může kdykoli vydat rozkaz gag doprovázený předvoláním, které vyžaduje spolupráci při jakýchkoli požadavcích na protokoly.

Konfigurace

Surfshark PIA
Přidělení adresy Sdílené / statické Sdíleno
Statické adresy IP 6+ míst Žádný
Ochrana DDoS Ano Ano
NAT Firewall Ano Ano

Pokud společnost Surfshark přijme sdílenou / statickou síťovou infrastrukturu, řídí se přístup k soukromému internetu (PIA) podle struktury přidělování sdílených adres.

To je docela problematické vzhledem k tomu, že statické adresy IP jsou nezbytné pro přístup k citlivým bankovním informacím nebo pro přístup k domácí síti LAN v různých zemích.

Naštěstí Surfshark nabízí vyhrazené adresy IP jako doplněk. I když musíte platit navíc, pro okamžité připojení máte k dispozici více než 6 míst.

Služby zákazníkům

Surfshark PIA
Video průvodce Ano Ano
Prohledávatelná znalostní báze  Ano Ano
Telefonická podpora Ne Ne
E-mailová podpora Ano Ano
Průměrná doba odezvy e-mailu 25 minut 45 minut
Podpora vstupenek Ano Ano
Podpora živého chatu Ano Ano

U obou poskytovatelů máte více možností podpory. Patří mezi ně podpora vstupenek, e-mail a živý chat, spolu s prohledávanou databází znalostí a častými dotazy.

Všechny možnosti fungují docela dobře a doba odezvy na live chatu VPN je docela působivá. Odpovědi na technické dotazy trvalo jen několik sekund.

Dokonce jsem provedl test doby odezvy od každého poskytovatele na e-mailovou podporu. Tento proces zahrnoval zasílání obou poskytovatelů čtyř otázek e-mailem. Níže naleznete statiku pro každou VPN:

Surfshark

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Funguje Surfshark s Netflixem? 20 minut 1 Ano
Je Surfshark dobrý pro Torrenting? 25 minut 1 Ano
Funguje Surfshark v Číně? 30 minut 1 Ano
Jak aktivovat zmatek? 20 minut 1 Ano

PIA

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Proč se PIA nachází v zemi pěti očí? 1 hodina 1 Ano
Zajišťuje soukromý přístup k internetu protokoly? 45 minut 1 Ano
Funguje soukromý přístup k internetu s Netflixem? 50 minut 1 Ano
Jak získám vrácení peněz ze soukromého přístupu k internetu? 44 minut 1 Ano

Vítěz: Surfshark

Surfshark je vítěz

Surfshark nepochybně zvítězí v tomto srovnání díky lepšímu odblokování streamovacích platforem, práci v Číně a nabídnutí vyhrazených IP, a to vše při neuvěřitelně cenově příznivém rozpočtu.

PIA je také dobrá služba, ale v několika oblastech je zapotřebí vylepšení. Nemluvě o tom, že poskytovatel je založen v riskantní jurisdikci, která vylučuje celý účel využití soukromí!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me