PureVPN vs. PIA (soukromý přístup k internetu)

PureVPN vs PIA

Mnoho uživatelů se při pokusu o výběr vhodné VPN setká s obrovským zmatkem. Tento zmatek pramení zejména ze skutečnosti, že uživatelé se často dívají na služby VPN z netrénovaného oka.

Pokud čelíte stejnému zmatku ohledně dvou nejlepších služeb, tj. PureVPN a PIA, jste na správném místě. Podívejte se na tuto podrobnou srovnávací analýzu a určete lepší výběr:

Zdůrazňuje

PureVPN PIA
 1. 2000+ serverů v 140 zemí
 2. Dostupné vyhrazené adresy IP
 3. 5 Současná připojení
 4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
 5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)
 1. 3300+ serverů v 30 zemí
 2. AES-256 bitové šifrování
 3. 10 současných připojení
 4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
 5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)

Ceny a slevy

PureVPN PIA
Předplatné období 1 měsíc 1 měsíc
1 rok 6 měsíců
2 roky 1 rok
Speciální nabídka 73% sleva na dvouletý plán 67% sleva na jednoletý plán
Nejvyšší cena za měsíc 10,95 $ 6,95 $
Nejnižší cena za měsíc 1,65 $ 3,33 $
Jednoroční cena 69,72 $ 34,95 $
Záruka vrácení peněz 31 dní 7 dní

Pokud jde o tvorbu cen, existuje mezi těmito dvěma VPN velmi úzká konkurence. A co je ještě překvapivější, soukromý přístup k internetu je levnější než PureVPN, pokud se celkově podíváte na oba jejich cenové plány.

To je neuvěřitelně podivné, protože PureVPN je jednou z těch vzácných Top VPN služeb, které se umístily jako cenově dostupná VPN služba, a zde je v tomto srovnání jasné, že PIA je lídrem.

PureVPN’Nejlepší řešení je jejich pětiletá dohoda, ve které náklady klesnou na neuvěřitelných 1,65 $ / měsíc. 24měsíční dohoda je také slušná za $ 3,29 / měsíc a stále není mimo dostupný rozsah.

Nicméně, přes nízké ceny prováděné PureVPN, to’ve srovnání s PIA stále není dostatečně levná’s cenové plány.

Většina lidí nepovažuje PIA za levnou službu VPN, ale tuto mylnou představu je třeba vyřešit, protože pokud je top VPN levnější než PureVPN, je to určitě nejdostupnější nejlepší VPN venku.

Získejte tento nejlepší obchod pro PIA: Snižte náklady o 71%

Získejte tento nejlepší obchod pro PureVPN: Ušetřete 73% na jejich dvouleté speciální

Funkce

PureVPN PIA
Simultánní propojení 5 10
Aplikace operačního systému Windows, MacOS, Android, iOS, Linux a Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ruční instalace zařízení Linux, směrovače, set top boxy Některé směrovače
Split Tunneling Ano (všechny aplikace) Ne
Doplňky zdarma Oficiální addon Kodi, blokování reklam, malware-scanner, rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox SOCKS5 Proxy a blokování reklam / sledování

Výběr VPN znamená více než jen prohlížení nákladů. Musíte si být jisti, že máte přístup k funkcím prémiové služby. Naštěstí se PureVPN v tomto ohledu daří docela dobře.

Ve srovnání s PIA, poskytovatel v Hongkongu jde o další míle, protože nabízí uživatelům obrovský seznam pokročilých funkcí. Díky nativním aplikacím pro všechny platformy / zařízení získáte větší přístupnost.

Uživatelé mají k dispozici zabezpečení a torrentování “Split Tunneling” funkce, která u PIA chybí’s aplikací. Kromě toho máte skener malware, blokování reklam a dokonce i oficiální doplněk Kodi.

PureVPN také nabízí jedinečnou sadu nástrojů, o kterých níže budu hovořit pro vaše pohodlí. Všechny tyto funkce umisťují VPN na vyšší úroveň než PIA a další na trhu.

Odblokování schopností

PureVPN PIA
Netflix Ano Ne
Hulu Ano Ano
Sky Go Ano Ne
Amazon Prime Ano Ne
BBC iPlayer Ano Ne
břišní svaly Ano Ne
CBS Ano Ano
NBC Ano Ano
ITV Ano Ano
Kanál 4 Ano Ano

Pokud mluvíme o “odblokování”, není lepší volba než PureVPN. Všechny jeho servery používají silné technologie šifrování a zabezpečení, které umožňují okamžité obcházení geo-omezení.

To umožňuje uživatelům odblokovat všechny verze Netflixu spolu s dalšími hitovými platformami jako Amazon Prime, BBC iPlayer, Hulu a nyní dokonce Disney +, zatímco PIA selhává při poskytování stejné dostupnosti.

Nemluvě o tom, PureVPN je jediný poskytovatel na trhu, který umožňuje odblokování všech populárních VoD přímo prostřednictvím jeho rozšíření prohlížeče v Chrome a Mozilla Firefox.

Máte “populární webové stránky” k dispozici je možnost, která obsahuje seznam všech slavných webů, ke kterým budete chtít přistupovat. Když vyberete tu, kterou chcete odblokovat, PureVPN vás okamžitě přesměruje na místní verzi, bez potíží.

Čína

Od té doby PureVPN má své sídlo v Hongkongu, pro oba to funguje lépe: Čínští expat a ti, kteří žijí v zemi. Ve skutečnosti také nabízí 12 čínských serverů.

To je něco, co ani ti nejlepší poskytovatelé na trhu nedokážou nabídnout. Mnoho VPN prohlašuje, že pracují v Číně, a zatímco oni dělají, oni zapomenou obstarávat “expat” trh.

Například PIA nenabízí žádné čínské servery a nemá ani vyhrazenou čínskou stránku pro uživatele ke stažení jejich aplikací. Výsledkem je, že se PureVPN rozhodně jeví jako lepší volba.

Nastavení a rozhraní

PureVPN PIA
Průvodce automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS Windows, Mac, Android, iOS
Výběr hlavního umístění Seznam Seznam
Stránky zvláštních nastavení Ano Ano
Mobilní přátelské Ano Ano

PureVPN se odlišuje od ostatních poskytovatelů na trhu tím, že nabízí neuvěřitelně uživatelsky přívětivé a snadno použitelné aplikace napříč různými platformami / zařízeními, včetně Android / Apple TV a Firestick.

Verze Windows / Mac se může pochlubit elegantním a čistým výhledem s množstvím konfigurovatelných možností dostupných pro technologicky zaměřené jedince. Zároveň máte “Přímo” možnosti dostupné pro nováčky.

Mezitím mobilní aplikace využívají “tmavší” vzhled, ale ten, který je stejně působivý. Máte seznamy speciálních serverů pro všechny vaše potřeby související s VPN a také přístup k vyhrazeným IP.

PureVPN Mac App

PIA’Aplikace stále vyžadují práci a vylepšení v celkovém uživatelském rozhraní. Jejich verze pro počítače sedí na hlavním panelu a většina funkcí je přístupná přímo kliknutím pravým tlačítkem na ikonu. To je hezké, ale také to představuje nějaké potíže.

Vzhledem k tomu, že se aplikace sama skryje, když ji minimalizujete, stává se pro všechny, kteří se snaží následovat průvodce nastavením nebo konfigurací, velkou nepříjemností, protože neustále musíte klepnutím na ikonu aplikaci znovu otevřít..

To’Mobilní aplikace jsou však pěkně navrženy a mají sklon být nepřehledné. Všechny možnosti jsou přehledně uvedeny a připojení trvá sotva několik sekund, což je docela pozoruhodné.

Aplikace PIA pro Windows

Servery

PureVPN PIA
Země serveru 140+ 30
Celkový počet serverů 2 000 3 300

Pokud jde o porovnání poskytovatelů VPN na jejich serverové infrastruktuře, musíme vzít v úvahu řadu různých aspektů, jako je celkový počet serverů, počet míst po celém světě, vyhrazené servery pro torrenting mimo jiné.

Proto bylo obtížné analyzovat obě tyto služby v tomto účtu, protože čísla z každé VPN se skládala takto:

PureVPN v současné době nabízí kolem 2000+ serverů po celém světě, včetně vyhrazených serverů Torrenting a P2P, ale faktorem, který překonává všechny ostatní VPN, je počet podporovaných zemí, který přesahuje počet 140.

PIA, na druhé straně nabízí mnohem více serverů než PureVPN, tj. 3300 serverů celkem, ale umístění, která nabízí, jsou příliš omezená, aby poskytovala jakýkoli jasný přehled nad PureVPN.

Má pouze servery v 33 zemích, což není ani 1/4 míst, která PureVPN nabízí. Výrok: Pokud jde o infrastrukturu jejich serverů, jsou oba krční, takže je těžké určit vítěze.

Rychlost

PureVPN PIA
Ztráta rychlosti 9% 25%

PureVPN a PIA jsou dvě základní služby, pokud jde o podporu streamovacích aktivit na webech, jako jsou Netflix a BBC iPlayer, takže obě z nich rozhodně nabízejí optimální rychlosti.

Když jsme však provedli testy rychlosti na obou těchto službách, zjistili jsme, že PureVPN se v naší analýze umístil na 4 náhodně vybraných serverech ve srovnání s PIA.

Tyto servery byly umístěny v USA, Velké Británii, Francii a Kanadě. V testech holých otáček se PIA dostavil se ztrátou rychlosti kolem 25%, zatímco PureVPN byl v průměru o 9% mírně lepší.

Rychlost verdikt: PureVPN je vítězem zde a doporučujeme uživatelům, aby za něj přišli, pokud je při přihlášení k odběru služby VPN jedním z hlavních problémů rychlost.

Bezpečnostní

PureVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Data Encryption AES-256-CBC AES-128, AES-256
OpenVPN Control Channel Encryption RSA-4096 RSA-4096
Maskovací technologie Žádný Žádný
Zabezpečení aplikace Zabijte Switch a DNS Leak Protection Zabijte Switch
Stav DNS Soukromé DNS Soukromé DNS

PureVPN přidá PPTP, L2TP, OpenVPN (TCP a UDP), SSTP a IKEv2 do seznamu podporovaných protokolů. SSTP se většinou používá na zařízeních Windows a IKEv2 je užitečným doplňkem pro mobilní zařízení.

Využívá šifru AES-256-CBC s ověřováním hash HMAC SHA1 pro datový kanál a šifru AES-256-CBC s ověřováním hash HMAC SHA384 a šifrování handshake RSA-4096 pro řídicí kanál.

Pokud ale mluvíme o bezpečnosti celkově, PureVPN rozhodně má tendenci být silnější. Nabízí rozšířené možnosti zabezpečení, jako je Double VPN a Split Tunneling, NAT Firewall a DDoS Protection.

Na druhou stranu PIA nabízí podporu pouze pro protokoly L2TP / IPSec a OpenVPN. Pro datový kanál používá PIAAES-256-bitové šifry s SHA256 pro autentizaci dat a RSA-4096 pro handshake.

PFE je k dispozici prostřednictvím výměny DHE + RSA. Pro řídicí kanál používá PIA stejné šifry a hašovací autentizaci, se zahrnutím SHA384 pro autentizaci. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozici prostřednictvím ECDHE + ECDSA.

Stručně řečeno, s oběma poskytovateli získáte skvělé soukromí. PureVPN však jde o krok dál tím, že nabízí další funkce pro zajištění lepší bezpečnosti uživatelům na celém světě.

Soukromí

PureVPN PIA
Hlavní sídlo Hongkong Spojené státy
Protokoly připojení Žádný Žádný
Protokoly aktivit Žádný Žádný
Informace o registraci Emailová adresa Emailová adresa
Anonymní platba Metody Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin a další Mincovna, BitPay, 32 kryptoměn, včetně bitcoinů, etereum a litecoinů

PureVPN získává náskok před PIA, a to díky své strategické poloze v Hongkongu, která je daleko od zvědavých očí Aliancí pěti, devíti a čtrnácti očí (oddává se uchovávání dat a hromadnému sledování)

PIA má své sídlo v USA, což je doslova ztělesněním všech invazivních aktivit: online i offline. Pokud tak mluvíme “faktor důvěry”, PureVPN se rozhodně zdá být více soukromou volbou, protože jsou také službou bez protokolů. .

Pokud jde o platební metody, kde PIA podporuje Mint, BitPay, 32 kryptoměn včetně bitcoinů, Ethereum a Litecoin, PureVPN přidává do seznamu více zahrnutím PaymentWall inc do jejich registrace.

Konfigurace

PureVPN PIA
Přidělení adresy Sdílené / statické Sdíleno
Statické adresy IP 7+ zemí Ne
Ochrana DDoS Ano Ne
NAT Firewall Ano Ano

Pokud jde o konfiguraci, PureVPN opět získá horní kontrolu nad PIA. Je to proto, že poskytovatel v USA podporuje pouze sdílenou infrastrukturu s dostupnými dynamickými IP.

Na druhou stranu PureVPN nabízí svým uživatelům větší pobídku a podporuje oba; sdílená a statická infrastruktura. Mají vyhrazené adresy IP dostupné ve více než 7 zemích po celém světě.

Je však důležité zmínit, že vyhrazené adresy IP jsou k dispozici jako doplněk se samostatnou cenou. Pokud zvolíte ochranu DDoS, možná budete muset za vyhrazenou IP platit vyšší.

Zákaznická podpora

PureVPN PIA
Video průvodce Ano Ano
Prohledávatelná znalostní báze  Ano Ano
Telefonická podpora Ne Ne
E-mailová podpora Ano Ano
Průměrná doba odezvy e-mailu 39 minut 45 minut
Podpora vstupenek Ano Ano
Podpora živého chatu Ano Ano

Nejlepší druh zákaznické podpory je prostřednictvím možnosti podpory live chatu, protože jeho mnohem osobnější, snadnější použití a techy než e-mailová podpora, která je těžkopádná.

A pokud je to metrika pro stanovení nejlepší zákaznické podpory, pak PureVPN poskytuje vynikající zákaznické ruce ve srovnání s PIA. Nabízí neuvěřitelně aktivní systém živého chatu.

Na druhou stranu, PIA je stále uvízl v polovině 2010 s jeho e-mailovou podporu. PIA’Metoda zákaznické podpory není v dnešní době relevantní’s světem, takže ho doporučujeme upgradovat sám.

Protože však e-mailová podpora je pro oba poskytovatele stále možností, rozhodl jsem se je vyzkoušet. Níže jsou uvedeny podrobnosti týkající se doby odezvy od každého poskytovatele na e-mailovou podporu.

PureVPN

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Je PureVPN dobrý pro Torrenting? 25 minut 1 Ano
Funguje PureVPN s Netflixem? 39 minut 1 Ano
Mohu nainstalovat PureVPN na LibreELEC 50 minut 1 Ano
Jak nastavit PureVPN na Firestick? 44 minut 1 Ano

Soukromý přístup k internetu (PIA)

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Proč se PIA nachází v zemi pěti očí? 1 hodina 1 Ano
Zajišťuje soukromý přístup k internetu protokoly? 45 minut 1 Ano
Funguje soukromý přístup k internetu s Netflixem? 50 minut 1 Ano
Jak získám vrácení peněz ze soukromého přístupu k internetu? 44 minut 1 Ano

Další srovnání k odhlášení

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Vítěz: PureVPN

PureVPN je vítěz

PureVPN je nepochybně mnohem větší službou ve srovnání s PIA a většina uživatelů bude věřit, že je nespravedlivé, že porovnáváme dvě nerovné služby na stejných metrikách..

Protože však patří mezi přední jména, je nutné nestranné srovnání. A navzdory rozdílu na serverech, některé věci nelze ignorovat, jako je nedostatek živého chatu a Kill Switch.

PIA je skvělá služba VPN, ale musíme zde prohlásit PureVPN za vítěze, protože se objevila jako další “Adept” Služba VPN podle požadavků moderních uživatelů než dříve.

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me