NordVPN vs. PIA (soukromý přístup k internetu)

Nordvpn vs PIA

NordVPN a PIA jsou obě populární jména na trhu VPN používaná tisíci po celém světě. Která služba je lepší, pokud jde o zabezpečení, soukromí, streamování, torrenting?

Chcete-li se dozvědět, který z nich ve všech aspektech zvítězí, přečtěte si toto podrobné srovnání NordVPN vs. PIA. Zde budeme analyzovat oba poskytovatele na 10 faktorech:

Zdůrazňuje
NordVPN PIA
 1. 5 200+ serverů v 58 zemích
 2. Šifrování AES-256-CBC
 3. 6 Současná připojení
 4. Odblokuje všechny streamovací platformy
 5. Auditované zásady bez protokolů
 1. 3300+ serverů ve 30 zemích
 2. AES-256 bitové šifrování
 3. 10 současných připojení
 4. Aplikace pro všechny platformy / zařízení
 5. Ověřené zásady bez protokolů (auditované)

Ceny a slevy

NordVPN PIA
Předplatné období 1 měsíc 1 měsíc
1 rok 6 měsíců
2 roky 1 rok
3 roky
Speciální nabídka 70% sleva na tříletý plán 67% sleva na jednoletý plán
Nejvyšší cena za měsíc 11,95 $ 6,95 $
Nejnižší cena za měsíc 3,49 $ 3,33 $
Jednoroční cena 83,88 $ 39,5 $
Záruka vrácení peněz 30 dní 7 dní

Stanovení ceny je hlavním prodejním místem poskytovatelů v odvětví VPN. Uživatelé často vyhledávají služby, které mají tendenci být nejlevnější VPN. Nicméně i s některými drahými plány můžete využít úžasné nabídky.

Například měsíční cena za NordVPN začíná na 11,95 USD. Pokud však chcete využít levné ceny, můžete si vybrat jejich dvouletý plán. Poskytuje uživatelům 24% slevu v celkové výši pouze 54 $.

Čím delší je doba trvání předplatného, ​​tím levnější je cena u společnosti NordVPN. Řekněme, že jdete na roční plán. Budete muset zaplatit pouze 6,99 $ / měsíc, což znamená, že dostanete slevu 41%.

Pro uživatele, kteří chtějí využít nejlepší hodnotu, můžete jít o dvouletý plán. To snižuje měsíční náklady na 4,99 $, což znamená slevu 58%. To znamená, že platíte pouze 119,76 $ za 24 měsíců.

PIA rozhodně dokáže být levnější než NordVPN. Nabízí některé z nejlepších cen na trhu. Díky tomu je nejlepší volbou pro kupující, kteří si uvědomují rozpočet.

Měsíční cena za soukromý přístup k internetu (PIA) začíná na 6,95 USD. Pokud chcete lepší nabídku, můžete jít na jejich roční plán. Snižuje cenu na 3,33 za měsíc, což znamená, že dostanete obrovskou slevu 52%.

V důsledku toho budou uživatelé muset platit pouze 39,96 $. Pro nejlepší hodnotu si mohou uživatelé zvolit dvouletý plán. Snižuje měsíční ceny na 2,91 $, což uživatelům přináší masivní 58% slevu.

To znamená, že musíte platit pouze 69,84 $ za dva roky. Pro vrácení peněz nabízí PIA pouze 7denní záruku vrácení peněz. Pokud se však rozhodnete pro NordVPN, můžete využít 30denní záruku vrácení peněz.

Funkce

NordVPN PIA
Simultánní propojení 6 5
Aplikace operačního systému Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, Amazon Fire TV Windows, MacOS, Android, iOS, Linux
Ruční instalace zařízení Set-Top boxy, směrovače a Linux Některé směrovače
Split Tunneling Není dostupný Ne
Doplňky zdarma Rozšíření prohlížeče pro Chrome a Firefox, CyberSec, DoubleVPN, SmartPlay SOCKS5 Proxy a blokování reklam / sledování

Pokud jde o výběr služby VPN, musíte mít k dispozici pokročilé funkce. Společnost NordVPN vždy stála v popředí inovací v oblasti soukromí.

Nabízí jedinečnou sadu nástrojů, které jsem uvedl pro vaše pohodlí níže. Všechny tyto funkce umisťují VPN na vyšší úroveň než ostatní na trhu, protože vždy získáte maximální zabezpečení / soukromí.

Nezdá se však, že by PIA ustupovala. Poskytovatel, přestože je neuvěřitelně levný, stojí proti NordVPN. Nabízí většinu stejných funkcí / technologií, jaké jsou k dispozici s NordVPN.

Bohužel selhává v nabídce pokročilých funkcí, jako jsou DoubleVPN a Onion over VPN, které zákazníci NordVPN těží z maximálního zabezpečení online.

Odblokování schopností

NordVPN PIA
Netflix Ano Ne
Hulu Ano Ano
Sky Go Ano Ne
Amazon Prime Ano Ne
BBC iPlayer Ano Ne
břišní svaly Ano Ne
CBS Ano Ano
NBC Ano Ano
ITV Ano Ano
Kanál 4 Ano Ano

Pokud jde o odblokování, má NordVPN rozhodně tendenci být aktivnější a spolehlivější. Všechny jeho servery využívají k odblokování VoD silné technologie šifrování a zabezpečení.

Poskytovatel dokáže odblokovat všechny verze Netflixu a zároveň poskytuje přístup k některým z nejvíce zasažených streamovacích platforem, jako jsou Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime a další.

Na druhou stranu PIA nenabízí moc k odblokování. Většinou se jedná o scénář zásahů a chyb. Nejznepokojivější je nedostatek odblokování Netflixu.

Jako takový, Kdybych měl mluvit na základě streamování, NordVPN je nejlepší volbou. PIA stále potřebuje zlepšit své možnosti odblokování, aby byla ospravedlnitelná její cena a zákazníci, kteří si ji kupují.

Čína

Abychom získali lepší představu o VPN aplikacích NordVPN a PIA, rozhodl jsem se provést odblokovací test. Tento proces zahrnoval připojení k různým serverům VPN.

Poté navštivte různé blokované weby a zjistěte, zda VPN úspěšně obchází geo-omezení. NordVPN fungoval úžasně, zejména když byl připojen k jejich zastaralým serverům. Snadno jsem se mohl obejít “Velký Firewall”.

Zároveň jsem neobdržel žádné problémy při odblokování US Netflix a jeho úplné knihovny. Výsledky PIA byly přinejmenším zklamáním.

PIA nenabízí žádnou takovou technologii nebo šifrování, které by jí umožnilo odblokovat webové stránky v Číně. Na rozdíl od společnosti NordVPN, která nabízí vyhrazené webové stránky čínských zrcadel, PIA nenabízí žádné pobídky pro čínské publikum.

Uživatelé v Číně si mohou stáhnout uživatele NordVPN zde: http://nord-for-zh.com/

Nastavení a rozhraní

NordVPN PIA
Průvodce automatickým nastavením Windows, Mac, Android, iOS a Linux, Windows, Mac, Android, iOS
Výběr hlavního umístění Na základě mapy Seznam
Stránky zvláštních nastavení Ano Ano
Mobilní přátelské Ano Ano

NordVPN se může pochlubit jednoduchým, ale interaktivním uživatelským rozhraním, které uživatelům umožňuje prozkoumat více funkcí / doplňků, ať už na jejich stolních nebo menších náprotivcích.

Verze pro počítače jsou dodávány s mapovým designem a “specialita” seznam, který uživatelům umožňuje přístup k vyhrazeným IP, dvojitým VPN, cibule přes VPN a dalším technologiím.

Mezitím mobilní aplikace používají stejný design, ale zbavují se mapy a představují seznamový design, který rozděluje servery podle “země” a dokonce “region (v aplikacích pro iOS).

PIA’Aplikace stále vyžadují práci a vylepšení v celkovém uživatelském rozhraní. Jejich verze pro počítače sedí na hlavním panelu a většina funkcí je přístupná přímo kliknutím pravým tlačítkem na ikonu.

Protože se však aplikace sama skrývá, když ji minimalizujete, stane se z toho pro všechny, kteří se snaží řídit průvodcem nastavením nebo konfigurací, velká nepříjemnost..

To’Mobilní aplikace jsou však pěkně navrženy a mají sklon být nepřehledné. Všechny možnosti jsou přehledně uvedeny a připojení trvá sotva několik sekund, což je docela pozoruhodné.

Servery a výkon

NordVPN PIA
Země serveru 58 30
Celkový počet serverů 5 200+ 3 300
Ztráta rychlosti 5% 25%

Protože sítě VPN jsou klíčovými nástroji pro odblokování / streamování / torrentování, je důležité, abyste dostávali dobré rychlosti. Poslední věc, kterou potřebujete, je želví internet.

Na základě toho jsem se rozhodl provést hodnocení výkonnosti obou poskytovatelů. To zahrnovalo testování maximální šířky pásma stahování NordVPN a PIA pro různé servery v různých zemích. Pak jsem si všiml průměrných přijatých rychlostí.

Pokud mluvím o NordVPN, všechny servery byly velmi rychlé. Ti, kteří se nacházejí daleko, měli samozřejmě průměrný výkon. Průměrný vrchol však dosáhl 43Mbps, což naznačuje ztrátu rychlosti 5%.

U soukromého přístupu k internetu (PIA) nebyly výsledky pro NordVPN shodné. Průměrné rychlosti vrcholily na 38Mbps, což znamenalo ztrátu rychlosti 25%. Existuje velká potřeba zlepšení rychlosti připojení pro PIA!

Bezpečnostní

NordVPN PIA
Protokoly VPN PPTP, L2TP, IKEv2, OpenVPN PPTP, L2TP, IPSec, IKEv2, OpenVPN
OpenVPN Data Encryption AES-256 AES-128, AES-256
OpenVPN Control Channel Encryption RSA-2048 RSA-4096
Maskovací technologie Obfsproxy Žádný
Zabezpečení aplikace Zabijte Switch, Wi-Fi, DNS / WebRTC / IP Leak Protection Zabijte Switch
Stav DNS PrivateDNS PrivateDNS

Jednou z nejlepších věcí společnosti NordVPN musí být její silné soukromí a bezpečnost. Poskytovatel je pro webové stránky jednoduše nezjistitelný, a to díky velkému fondu sdílených IP.

Přidejte to k podpoře NordVPN pro všechny protokoly, včetně IKEv2, L2TP / IPSec a OpenVPN. Můžete mít jistotu, že dostanete maximální anonymitu. Pro datový kanál používá NordVPN 256-CBC šifry s ověřením hash HMAC SHA256.

Pro svůj řídicí kanál používá NordVPN stejné hašovací ověřování a šifry výše, s přidáním RSA-2048. Silná výměna klíčů DHE-4096 se používá k nastavení Perfect Forward Secrecy (PFS).

Pokud používáte aplikaci pro iOS, NordVPN změní své šifrování. Všechna připojení používají protokol IKEv2 s AES-256-GCM šifry s ověřováním dat HMAC SHA2-384.

Přestože je soukromý poskytovatel v USA, soukromý přístup k internetu (PIA) udržuje neuvěřitelně silnou síť serverů. Používají silné šifrovací šifry na protokolech L2TP / IPSec a OpenVPN.

Pro datový kanál používá PIA neslavnou vojenskou třídu; AES-256-bitové šifry s SHA256 pro autentizaci dat a RSA-4096 pro handshake. PFE je k dispozici prostřednictvím výměny DHE + RSA.

Pro řídicí kanál používá PIA stejné šifry a hašovací autentizaci, se zahrnutím SHA384 pro autentizaci. Perfect Forward Secrecy (PFE) je k dispozici prostřednictvím ECDHE + ECDSA.

Stručně řečeno, s oběma poskytovateli získáte skvělé soukromí. NordVPN však jde o krok dál tím, že nabízí protokol CyberSec a funkce, jako jsou vyhrazené adresy IP a cibule přes VPN.

Soukromí

NordVPN PIA
Hlavní sídlo Panama Spojené státy
Protokoly připojení Žádný Žádný
Protokoly aktivit Žádný Žádný
Informace o registraci Emailová adresa Emailová adresa
Anonymní platba Metody Monero, Dash, Gridcoin, Rpple, ZCaas, Ehterum, Litecoin, Bitcoin Mincovna, BitPay, 32 kryptoměn, včetně bitcoinů, etereum a litecoinů

Porovnáme-li tyto dva, NordVPN má tendenci být bezpečnější volbou kvůli své jurisdikci. Poskytovatel je vzdálený od pěti, devíti, čtrnácti Eyes Alliance se sídlem v bezpečné Panamě.

Private Internet Acess (PIA), na druhé straně, má své ústředí v USA. Země je zakládajícím členem Aliancí Eyes 5/9/14 a pyšní se nejinvazivnějšími zákony.

Pověřuje hromadné sledování a uchovávání dat, ať už se jedná o poskytovatele internetových služeb, telekomunikační poskytovatele nebo poskytovatele virtuální soukromé sítě.

Pokud tedy chcete zůstat v bezpečí před zvědavými očima vlády, zpravodajských agentur a lovců porušování autorských práv, PIA není spolehlivou možností.

Konfigurace

NordVPN PIA
Přidělení adresy Sdílené / statické Sdíleno
Statické adresy IP 40+ míst Ne
Ochrana DDoS Ano Ne
NAT Firewall Ano Ano

V případě konfigurací získává NordVPN nad PIA v USA horní hranici. Tam, kde PIA přijme sdílenou infrastrukturu a přidělování adres, Nord podporuje dynamickou i statickou.

To pomáhá poskytovateli se sídlem v Panamě nabídnout svým uživatelům větší motivaci, zejména expatům / cestujícím, kteří chtějí vzdálený přístup k kancelářským souborům a ochranu při přístupu k bankovním informacím..

Určené adresy IP jsou k dispozici jako doplněk společnosti NordVPN, což znamená, že za ně budete muset platit navíc, přičemž funkce jako ochrana DDoS vás budou stát dražší. Níže je uveden přehled cen a míst, kde můžete získat vyhrazenou IP adresu:

Určené IP adresy společnosti NordVPN

Služby zákazníkům

NordVPN PIA
Video průvodce Ano Ano
Prohledávatelná znalostní báze  Ano Ano
Telefonická podpora Ne Ne
E-mailová podpora Ano Ano
Průměrná doba odezvy e-mailu 30 minut 39 minut
Podpora vstupenek Ano Ano
Podpora živého chatu Ano Ano

Pokud jde o podporu, dělá NordVPN mnohem lepší práci při poskytování pomoci zákazníkům ve srovnání s PIA. Poskytovatel nabízí 6 různých médií pro získání pomoci, kde PIA poskytuje přístup pouze ke 4.

Přidejte si to k neuvěřitelně rychlé podpoře 24/7 live chatu a NordVPN dává nejlepší tresk za vaši babku. A naopak, PIA, přestože je v průmyslu již několik let, nenabízí live chat jako možnost podpory. To je přinejmenším zklamáním.

Poskytovatel se sídlem v USA nabízí pouze podporu e-mailů a vstupenek, a to i v tom, že dávají pozdní odpovědi. Jejich průměrná doba odezvy je někde mezi 7 až 8 hodinami, což je docela hodně, zejména s ohledem na to, že uživatelé vyžadují okamžitou pomoc s dotazy.

Pokud jde o znalostní základnu, PIA používá screenshoty pro zpracování ve svých tutoriálech, zatímco NordVPN nabízí komplexní video návody pro specifické úkoly, jako je řešení problémů s připojením.

Dokonce jsem provedl test doby odezvy od každého poskytovatele na e-mailovou podporu. Tento proces zahrnoval zasílání obou poskytovatelů čtyř otázek e-mailem. Níže naleznete statiku pro každou VPN:

NordVPN

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
S čím máš spojení “CloudVPN”? 12 minut 1 Ano
Je možné nakonfigurovat NordVPN na Raspberry Pi? 40 minut 1 Ano
Jak opravit “Připojení vypršelo” Chyba? 38 minut 1 Ano
Jak aktivovat NordVPN’s zamlžené servery? 30 minut 1 Ano

Soukromý přístup k internetu (PIA)

Otázka Počáteční doba odezvy Počet e-mailů Otázka zodpovězena
Proč se PIA nachází v zemi pěti očí? 1 hodina 1 Ano
Zajišťuje soukromý přístup k internetu protokoly? 45 minut 1 Ano
Funguje soukromý přístup k internetu s Netflixem? 50 minut 1 Ano
Jak získám vrácení peněz ze soukromého přístupu k internetu? 44 minut 1 Ano

Další srovnání k odhlášení

  1. ExpressVPN vs. IPVanish
  2. ExpressVPN vs. PureVPN
  3. PureVPN vs. IPVanish
  4. NordVPN vs. ExpressVPN

Vítěz: NordVPN

Není pochyb o tom, že NordVPN i PIA jsou na trhu skvělá jména. Avšak pokud jde o určení vítěze mezi těmito dvěma, věci jsou zcela jasné. Věřím, že NordVPN přemáhá PIA v nesčetných aspektech.

Jeho poloha je také neuvěřitelně strategická, zatímco PIA má svoji základnu v USA (nebezpečné umístění). Z hlediska ochrany soukromí bych doporučil používat NordVPN!

Похожие статьи

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me