NordVPN Linux – jak skonfigurować NordVPN w systemie Linux za pośrednictwem Network Managera

Panamski dostawca z dnia na dzień zyskuje na popularności, kierując kampanie telewizyjne na odbiorców w każdym wieku i lokalizacji. Jeśli korzystałeś z NordVPN, prawdopodobnie masz pomysł, VPN jest zoptymalizowany pod kątem bezpieczeństwa, oferując ponad 5150 serwerów w 62 krajach i silne szyfrowanie AES-256-CBC z dużą ilością zaawansowanych funkcji do odblokowywania treści ograniczonych geograficznie i angażowania się w P2P / Torrenting. Ten przewodnik koncentruje się na aplikacji NordVPN Linux i jej pełnej analizie. Aby uzyskać kompleksową analizę dostawcy, przeczytaj tę recenzję NordVPN z BestVPN.co!

Recenzja NordVPN Linux

Choć może się to wydawać zaskakujące, aplikacja NordVPN Linux oficjalnie zadebiutowała zaledwie dwa miesiące temu w sierpniu 2018 r. Podczas gdy spodziewaliśmy się czegoś podobnego do jego estetycznego niebieskiego interfejsu, zbudowanego wokół mapy wszystkich obsługiwanych lokalizacji, niestety NordVPN Linux oferuje tylko aplikacja wiersza poleceń bez GUI (graficzny interfejs użytkownika). Nie oznacza to jednak, że aplikacja jest do bani, ponieważ użytkownicy Linuksa uznają je za niezwykle łatwe do skonfigurowania i używania niż ręczne konfigurowanie serwerów.

NordVPN Linux

W rzeczywistości aplikacja NordVPN Linux jest zintegrowana z tymi samymi zaawansowanymi funkcjami, które są dostępne w wersjach Windows i Mac. Dostępna jest ochrona przed wyciekiem DNS, która pomaga w utrzymaniu tożsamości w tajemnicy przez cały czas, omijając cały ruch sieciowy przez bezpieczny i szyfrowany tunel VPN. Dostępny jest protokół CyberSec, który oferuje natychmiastowe blokowanie natrętnych reklam, chroniąc jednocześnie przed złośliwymi zagrożeniami online.

W pewnych okolicznościach Twoje połączenie VPN przestaje działać lub spada, dostępna jest funkcja automatycznego przełączania zabójstw, która blokuje komputerowi ustanowienie połączenia poza szyfrowanym tunelem VPN. Oprócz tego NordVPN oferuje zaciemnione serwery, które pozwalają ominąć zapory ogniowe i algorytmy w krajach o restrykcyjnych reżimach, takich jak Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irak, Iran, Turcja i inne. Zapewnia to maksymalną ochronę w dowolnym miejscu!

Recenzja NordVPN Linux

Czy naprawdę potrzebujesz NordVPN dla systemu Linux??

Jeśli chodzi o subskrypcję VPN, musisz mieć odpowiednią aplikację na urządzenie, którego używasz. Nie dzieje się tak dlatego, że potrzebujesz VPN dla Linuksa, ale z powodu potrzeby uzyskania prywatności / anonimowości w Internecie. Niemniej jednak użytkownicy mogą mieć pewność, że NordVPN obejmuje wszystkie aspekty najwyższego bezpieczeństwa online w systemie Linux. Z siedzibą w Panamie, NordVPN jest także z dala od jurysdykcji takich jak UE i USA, które mają obowiązkowe przepisy prawne wymagające zbierania kłód. Inne powody, dla których możesz wymagać NordVPN dla systemu Linux, to:

  1. Dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi - Usługi VoD, takie jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer i Amazon Prime, nakładają ograniczenia geograficzne, które uniemożliwiają użytkownikom spoza zatwierdzonej listy krajów dostęp do pełnej bazy danych treści. Korzystając z NordVPN na urządzeniach z systemem Linux, możesz w końcu odblokować całą zawartość ograniczoną geograficznie, łącząc się z serwerami w krajach, w których dostępna jest usługa VoD.
  2. Ochrona przed lokalnymi dostawcami usług internetowych - Jeśli chodzi o oglądanie filmów / programów telewizyjnych online, większość użytkowników decyduje się zapłacić za usługę premium. Jednak istnieją przecinarki, które polegają na bezpłatnych usługach do strumieniowego przesyłania swoich ulubionych treści. Ponieważ pirackie treści mogą sprawić ci poważne problemy z ustawą DMCA, korzystanie z sieci VPN gwarantuje, że Twoja aktywność internetowa pozostaje całkowicie ukryta przed lokalnymi dostawcami usług internetowych.
  3. Bezpieczeństwo w publicznej sieci Wi-Fi - Wyłudzanie informacji, kradzież tożsamości, oprogramowanie ransomware i cyberstalking to niektóre poważne zagrożenia cyberbezpieczeństwa związane z publicznymi sieciami Wi-Fi w pubach, barach, restauracjach itp. Cyberprzestępcy nakłaniają użytkowników do ujawnienia swoich prywatnych informacji. Łącząc się z VPN, możesz sprawić, że będą zdezorientowani, ponieważ twoja tożsamość pozostanie ukryta wraz z twoim adresem IP.
  4. Zaangażuj się w P2P / Torrenting - Niezależnie od tego, czy chcesz pobierać filmy, programy telewizyjne, książki elektroniczne, mangę, muzykę, dokumenty, albumy lub dowolną inną formę danych cyfrowych, torrentowanie NordVPN jest niewątpliwie najlepszym wyborem dla wielu maniaków komputerowych. Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo podczas pobierania torrentów na urządzenie z systemem Linux, konieczne jest skorzystanie z usługi takiej jak NordVPN.
  5. Obejście Ograniczenia ograniczania przepustowości - Dzięki uchyleniu przepisów dotyczących neutralności sieci dostawcy usług internetowych mają teraz pełną kontrolę nad tym, do jakich informacji użytkownicy mają dostęp, w oparciu o różne plany cenowe. Korzystając z usługi takiej jak NordVPN, możesz mieć pewność, że ominiesz wszystkie takie ograniczenia, co oznacza, że ​​uzyskasz lepszą prędkość przesyłania strumieniowego, torrentów lub grania w gry online.

NordVPN Linux - jak skonfigurować NordVPN w systemie Linux za pośrednictwem Network Managera

Jak skonfigurować NordVPN Linux

Jeśli chodzi o konfigurację NordVPN w systemie Linux, użytkownicy mają do dyspozycji dwie opcje: przejdź do ręcznego połączenia lub pobierz aplikację NordVPN z wiersza poleceń (bez GUI). Jeśli wybierzesz tę pierwszą, z przyjemnością usłyszysz, że NordVPN oferuje szczegółowe przewodniki instruktażowe, które pomagają użytkownikom w konfiguracji usługi za pomocą OpenVPN & Protokoły IKEv2 / IPSec. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, proces jest dość prosty:

Krok 1: Pobierz pakiet instalacyjny repozytorium NordVPN .deb, klikając ten link tutaj

Krok 2: Otwórz terminal na platformie Linux, aby zainstalować repozytorium NordVPN

Krok 3: Uruchom następujący kod: sudo apt-get install {/path/to/}nordvpn-release_1.0.0_all.deb

Krok 4: Zaktualizuj listę pakietów apt-get, uruchamiając następującą komendę: sudo apt-get update

Krok 5: Zakończ proces instalacji, wpisując: sudo apt-get install nordvpn

Przegląd NordVPN dla innych urządzeń

Jak wspomniano wcześniej, aplikacja NordVPN dla systemu Linux nie ma graficznego interfejsu użytkownika, ale zamiast tego korzysta ze standardowego wyglądu aplikacji wiersza polecenia. Chcielibyśmy jednak, aby oferował taki sam wygląd jak inne urządzenia. Na przykład aplikacje na Androida i iOS są identyczne i zawierają tylko kilka elementów, które mogą się różnić. Aplikacje Windows i Mac znów są bardzo podobne. Jedyna różnica między nimi polega na możliwości wyboru aplikacji, które mają być blokowane dla funkcji blokady sieci.

Jak skonfigurować NordVPN Linux

NordVPN Linux - jak skonfigurować NordVPN w systemie Linux za pośrednictwem Network Managera

NordVPN Linux Reddit Recenzje

Mówimy o tym raz po raz we wszystkich naszych blogach / przewodnikach. Niezawodność i użyteczność Reddit jako społeczności, w której można uzyskać informacje na temat prawie wszystkiego, od produktów codziennego użytku po technologię i usługi cyfrowe i nie tylko. Właśnie dlatego jest to świetna platforma do znalezienia najlepszych VPN bezstronnych opinii na temat aplikacji Linux. Poniżej znajduje się link do wątku Reddit, w którym można znaleźć użytkowników omawiających ostatnio wprowadzoną aplikację NordVPN Linux:

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników NordVPN. Natywna aplikacja Linux nie jest dostępna w systemie Linux

NordVPN Linux - jak skonfigurować NordVPN w systemie Linux za pośrednictwem Network Managera

Podsumowanie

Pomimo procesu sądowego dotyczącego NordVPN i Tesonet, dostawca VPN nadal faluje na rynku, broniąc wszystkich zarzutów i będąc silnym konkurentem dla nazw takich jak ExpressVPN, PureVPN, Surfshark i VyprVPN. Chociaż z pewnością nie podobało nam się brak aplikacji GUI, w NordVPN dostępnych jest wiele samouczków i przewodników ułatwiających ten proces. Co najważniejsze, zyskujesz duże bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie, ponieważ VPN nie cierpi z powodu wycieków WebRTC, IPv6 lub DNS.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me