Przegląd NordVPN 2020

Jurysdykcja Panama
Cena £ 3,49 USD miesięcznie w planie 3-letnim
Serwery Ponad 5560 serwerów w 59 krajach
Kłody Brak certyfikatów dzienników
Szyfrowanie AES-256-GCM / AES-256-CBC
Odblokowuje Netflix tak
Torrenting tak
Działa w Chinach tak
Zalecana  tak
Stronie internetowej https://nordvpn.com/
Zgodność Windows, Android, Apple, Chrome, Firefox

NordVPN nie podlega jurysdykcji 5-9-14 oczu, ale niedawno potwierdził, że został zhakowany (w marcu 2018 r.). Następnie, dostawca nie jest zalecany, gdy naruszyli RODO’s zasady naruszenia danych i okazują się być niezabezpieczoną usługą!

Jako krótki przegląd ich oferty, NordVPN zaczyna się od 3,49 $ / mc. na planie 3-letnim, i jest wyposażony w funkcje, takie jak Double VPN, Kill Switch i 6 funkcji wielokrotnego logowania, obsługa czatu na żywo przez całą dobę i wiele innych.

Nawet ma ponad 5200+ serwerów w 58 krajach, oferując godną pochwały wydajność. Przy połączeniu 100 Mb / s będziesz mógł cieszyć się średnią prędkością pobierania 80 Mb / s i przesyłania 56 Mb / s.

Przeczytaj tę recenzję NordVPN 2020, w której omawiam dostawców’ bezpieczeństwo, przejrzystość, ceny, serwery, wydajność, kompatybilność, wsparcie i wiele innych.

Moje kryteria oceny

 • Bezpieczeństwo: Czy NordVPN jest naprawdę prywatny i bezpieczny?
 • Jurysdykcja: Gdzie znajduje się NordVPN?
 • Protokoły: Z jakich protokołów korzysta NordVPN?
 • Szyfrowanie: Z jakiego szyfrowania korzysta NordVPN?
 • Logowanie: Czy NordVPN przechowuje dzienniki sesji / połączeń?
 • Badania szczelności: Czy NordVPN wyciek DNS, IP & WebRTC?
 • Rewizja: Niezależni audytorzy sprawdzają NordVPN!
 • Serwery: Gdzie znajdują się serwery NordVPN?
 • Testowanie prędkości: Jak szybko naprawdę działa NordVPN?
 • Torrenting: Czy NordVPN jest dobry do torrentowania?
 • Streaming: Czy mogę używać NordVPN do oglądania Netflix?
 • Wsparcie: W jaki sposób klienci Nord otrzymują wsparcie?
 • cennik: Ile kosztuje subskrypcja NordVPN?
 • Zgodność: Informacje o aplikacjach i obsługiwanych urządzeniach
 • Solidność: Hakowany NordVPN, Trustpilot, Warrant Canary

Czy NordVPN jest naprawdę prywatny?

Po szczegółowym wejściu do NordVPN’lokalizacji, audytu bezpieczeństwa, nakazu kanarka i polityki rejestrowania oraz oceny niedawnego incydentu hakerskiego, nie mogę powiedzieć, że jest to prywatny / bezpieczny wybór, a następnie nie polecam dostawcy.

Gdzie znajduje się NordVPN?

NordVPN ma swoją siedzibę w Panamie w Ameryce Środkowej. Daje to przewagę większości dostawców, ponieważ lokalizacja ma przyjazne przepisy dotyczące prywatności danych i nie jest częścią żadnego sojuszu udostępniania danych, takiego jak 5, 9 i 14 Eyes. 

Panama nie nakazuje masowego nadzoru i przechowywania danych, w przeciwieństwie do innych “Wróg internetowy” jurysdykcje. Niestety wygrał’mieć jakikolwiek wpływ na Nord’bezpieczeństwa, ponieważ dostawca doznał poważnego naruszenia.

Informacje o protokołach NordVPN

NordVPN obsługuje PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2 i OpenVPN. Domyślnie klient Windows używa OpenVPN, podczas gdy odpowiedniki Mac i iOS korzystają z bezpiecznego IKEv2.

Użytkownicy mają możliwość wyboru między protokołami TCP i UDP w aplikacjach Windows i Android. Szyfrowanie różni się w zależności od protokołu wybranego w każdej aplikacji.

Jakiego szyfrowania używa NordVPN?

NordVPN korzysta z kanału AES-256-CBC z uzgadnianiem RSA-2048. Szyfry AES-256-CBC z uwierzytelnianiem skrótu HMAC SHA256 dla kanału danych.

Perfect Forward Secrecy (PFS) zapewnia wymiana kluczy DHE-4096. Aplikacje Mac używają IKEv2 z Cisco’s Protokół szyfrowania nowej generacji (NGE), podczas gdy aplikacje iOS wykorzystują szyfry AES-256-GCM z HMAC SHA2384 do uwierzytelniania danych.

Czy NordVPN to zero log VPN?

Tak, NordVPN nie rejestruje danych sesji / połączenia, pozostając wierny swojej niezrównanej prywatności. W rzeczywistości są jednym z niewielu dostawców na rynku, którzy zostali zweryfikowani przez zewnętrzną firmę audytorską.

Internauci pozostają całkowicie bezpieczni w Internecie. VPN nie będzie monitorować twojego przychodzącego adresu IP ani niczego, co może łączyć się z twoją tożsamością. Możesz sprawdzić ich politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.

NordVPN ściśle nie prowadzi dzienników twojej aktywności online. Oznacza to, że nie śledzimy czasu ani czasu trwania sesji online, nie przechowujemy dzienników adresów IP ani używanych serwerów, odwiedzanych stron internetowych ani pobranych plików.

W konfrontacji z agencjami rządowymi rzeczywistość wychodzi na jaw. My’widziałem już wiele przykładów takich jak IPVanish i PureVPN.

Jednak NordVPN’Polityka rejestrowania jest powiewem świeżości w porównaniu do tych dostawców, pozostając wiernym swojej obietnicy i nie ujawniając żadnych informacji, pomimo przejęcia swoich serwerów.

Czy NordVPN wycieka z twojego DNS / WebRTC / IP?

NordVPN jest wolny od wszelkich wycieków. Skąd to wiem? Testowałem serwer NordVPN nr 3038 powyżej w 3 różnych witrynach, aby sprawdzić, czy nie występują problemy z wyciekiem adresu IP lub DNS.

Test szczelności WebRTC

Najpierw zdecydowałem się użyć https://browserleaks.com/ do przeprowadzenia dokładnego testu szczelności WebRTC. Jak widać poniżej, nie znaleziono błędów. Mój pierwotny adres IPv4 i IPv6 są niewidoczne, wyświetlając adres IP podany przez NordVPN, tj. 172.98.93.182.

Test NordVPN WebRTC

Test szczelności DNS

W drugim teście wykorzystałem niesławny test wycieku DNS Perfect Privacy, aby dokładnie sprawdzić powyższe wyniki. Jak widać poniżej, nic nie ujawnia Twojej prawdziwej tożsamości ani lokalizacji. Wykryto tylko jeden serwer DNS przy użyciu adresu IP: 172.98.93.181.

Test DNS NordVPN

Pełna analiza prywatności

Ponieważ jestem dość paranoikiem co do mojej prywatności, postanowiłem przeprowadzić kolejny test. Tym razem ze słynnej strony IPLeak.net.

Wyniki pokazały, że VPN skutecznie ukrył naszą prawdziwą lokalizację. Publiczny adres IP jest taki sam: 172.98.93.182, a także serwer DNS: 172.98.93.181!

Analiza prywatności NordVPN

NordVPN przechodzi audyt bezpieczeństwa aplikacji

NordVPN jest jednym z niewielu dostawców na rynku, którzy nie mają nic przeciwko testowaniu swoich aplikacji i możliwości VPN poprzez poddanie się dokładnemu procesowi audytu.

Według stanu na dzień 9 października 2019 r. Usługa oficjalnie opublikowała informacje dotyczące testu penetracji aplikacji innych firm, a wyniki potwierdzają Nord’obietnica zerowania logów i maksymalnej anonimowości.

Audyt bezpieczeństwa aplikacji NordVPN

Lista serwerów NordVPN

NordVPN ma teraz ponad 5200 serwerów w 60 krajach na całym świecie. Jest to jeden z kluczowych USP NordVPN. Nigdy nie możesz męczyć się testowaniem różnych serwerów NordVPN dla Chin, Netflix, BBC iPlayer i Amazon Prime.

W rzeczywistości większość klientów NordVPN zapewni ci możliwość wyboru określonych serwerów do swoich potrzeb. Użytkownicy mają wyraźny wybór ochrony anty-DDoS, dedykowanych adresów IP, podwójnego VPN, cebuli przez VPN oraz udostępniania P2P / plików.

Jeśli nadal nie masz pewności, z którym serwerem się połączyć, NordVPN zapewnia dalszą pomoc. Masz dostęp do narzędzia rekomendacji, które wykorzystuje inteligentne algorytmy do znalezienia najlepszego serwera.

Ocena liczby serwerów i lokalizacji

Może również przyszło ci do głowy, czy NordVPN omija GFW w Chinach. Więc trochę zagłębiłem się w możliwości i dowiedziałem się, że masz dedykowaną chińską stronę internetową, która jest dostępna dla osób w tym kraju.

Z drugiej strony emigranci zazwyczaj instalują aplikację przed lądowaniem w Chinach kontynentalnych. Niezależnie od tego możesz mieć pewność otrzymania pełnego wsparcia w kraju za pomocą NordVPN.

Wynika to z NordVPN’s Lista serwerów w Chinach, która zawiera zaciemnione lokalizacje, dzięki czemu wygląda zaszyfrowany ruch “niezaszyfrowane”, zapobieganie identyfikowaniu VPN przez DPI.

Testowanie prędkości: jak szybko działa NordVPN?

Testy prędkości NordVPN ujawniają niesamowita wydajność dzięki prędkościom pobierania sięgającym średnio 80,00 Mb / s i wysyłaniu z 56,68 Mb / s. Utrata prędkości jest znacznie mniejsza w porównaniu do innych dostawców na rynku.

Aby zapewnić dokładniejsze przedstawienie wydajności, przeprowadziłem dokładny test prędkości na serwerach w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i Francji na szybkim połączeniu 100 Mb / s:

serwer NAS UK Australia Niemcy Francja Średni
Pobieranie 91,71 Mb / s 83,96 Mb / s 75,81 Mb / s 65,98 Mb / s 82,55 Mb / s 80,00 Mb / s
Przekazać plik 60,63 Mb / s 49,99 Mb / s 50,19 Mb / s 59,88 Mb / s 62,72 Mb / s 56,68 Mb / s
Świst 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

NordVPN może być znany ze swojej prywatności, ale w rzeczywistości znacznie się poprawił również w obszarach wydajności. Dostawcy udaje się zapewnić całkiem niesamowite prędkości, zapewniając jednocześnie użytkownikom nieszyfrowane szyfrowanie.

Dostawcą był nawet nagrodzony “Pierwsza odznaka polecana przez Oakla Speedtest” 11 października 2018 r., do której rzecznik prasowy NordVPN, Laura Tyrell miała kilka rzeczy do powiedzenia…

My’jestem zaszczycony otrzymaniem od firmy Ookla odznaki Rekomendowanej Speedtest. Ta plakietka potwierdza nasze nieustanne starania o zapewnienie opłacalnej, przemyślanej i szybkiej usługi VPN. Przez lata NordVPN stał się wiodącym rozwiązaniem bezpieczeństwa online z ponad 8 milionami użytkowników na całym świecie.

Pomimo otrzymania tej nagrody, NordVPN oszacował, że jego użytkownicy tracą prędkość o 30% podczas korzystania z protokołu OpenVPN UDP. Natychmiastowym rozwiązaniem dla zwiększenia prędkości jest zmiana protokołu na TCP.

NordVPN Torrenting: najlepsze serwery z dużą prędkością

Możesz bezpiecznie torrentować dzięki NordVPN, który oferuje największą sieć 4900 serwerów specyficznych dla P2P, które zapewniają niesamowitą średnią prędkość pobierania 80 Mb / s.

Chociaż torrenty nie są obsługiwane na wszystkich serwerach, serwery torrentowe NordVPN są dostępne w 28 krajach. Można je znaleźć w menu serwerów specjalnych.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa podczas pobierania torrentów, NordVPN zapewnia nawet proxy SOCKS5. Ten protokół pozwala tylko autoryzowanym użytkownikom na dostęp do serwera, utrzymując twoją tożsamość w tajemnicy.

Jeśli używasz UTorrent, przejdź do “Opcje” i “Preferencje”. Przejdź do menu połączenia i wybierz typ “Serwer proxy SOCKS5” na wybór serwera proxy. Dodaj odpowiedni adres serwera, wybierając tutaj zalecany serwer P2P z NordVPN.

Odblokowuje American Netflix i P2PTorrenting

Wchodzić “1080” dla typu portu i sfinalizuj ustawienia, wprowadzając poświadczenia NordVPN. Zapewnia to, że za każdym razem, gdy pobierasz torrenty, NordVPN automatycznie korzysta z dodanych serwerów P2P wraz z proxy SOCKS5!

Odblokowuje amerykański serwis Netflix

Odblokuj i obejrzyj Netflix US za pomocą NordVPN

Tak, NordVPN działa na Netflix przy użyciu tych najlepszych serwerów, które odblokowują VoD. Dostałem je, kontaktując się z zespołem wsparcia i zwracając się do nich z pytaniami dotyczącymi odblokowania Netflix za pomocą NordVPN’najszybsze serwery.

# 3038, 2352-2367, 2340-2347, 2332-2335, 2320-2327, 2312-2315, 2228-2307, 2216-2223, 2096-2203, 2052-2087, 2042-2045, 2010-2037, 1906-2005 , 1862-1901, 1806-1857, 1754-1801, 1734-1749, 1709-1732, 1692-1707, 1676-1687, 1652-1659, 1640-1643, 1616-1635, 1580-1607, 1560-1575, 1520 -1539, 1500-1515, 1492-1495, 1470-1487, 1422-1429, 1410-1417, 1402-1405, 1366-1373, 1358-1361, 1322-1346, 1297-1312, 1276-1283, 1260-1271 , 1248-1255, 1236-1239, 1170-1195, 1146-1165, 2404-2411, 2452-2480, 1118-1141, 1054-1113, 1046-1049, 1027-1036, 1016-1020, 1008-1011, 976 -999, 968-971, 956-959, 940-947, 932-935, 896-899, 856-883, 841-851, 829-836, 801-824, 769-780, 714-741, 707-710 , 689-702, 679-684, 645-664, US621-640, 577-617 na urządzeniach mobilnych.

Wielokrotnie testowałem te różne serwery powyżej i udało mi się strumieniować na Netflix US, UK i JP, które obsługują największe biblioteki.

Jak zdobyć American Netflix dzięki NordVPN? Po ustanowieniu połączenia z dowolnym z tych serwerów, po prostu przejdź na stronę Netflix. Zauważysz zmianę w ogólnych kategoriach i liście.

Jak bezpiecznie oglądać Netflix za pomocą NordVPN

Na przykład, “The Walking Dead” jest dostępna tylko w amerykańskiej wersji Netflix. Udało mi się jednak odblokować program telewizyjny i płynnie przesyłać strumieniowo z serwerem # 3038!

Oglądaj Netflix z NordVPN

Jak klienci NordVPN otrzymują wsparcie?

Opóźnione reakcje, niewystarczające środki wsparcia, niesmaczne doświadczenia są nadal powszechne. NordVPN udało się jednak zmienić moją opinię na temat obsługi klienta online.

Mają różne media, aby uzyskać fachową pomoc. Jeśli klikniesz na “Wsparcie” na stronie głównej nastąpi przekierowanie do powyższej strony.

Tutaj masz dostępny pasek wyszukiwania. Umożliwia to użytkownikom wpisywanie odpowiednich zapytań i otrzymywanie odpowiedzi w ciągu kilku sekund, dzięki czemu nie będziesz musiał odkrywać różnych kategorii wsparcia.

Jak klienci NordVPN otrzymują wsparcie

Jeśli jednak nie możesz znaleźć odpowiedniej odpowiedzi, masz również listę kategorii. Obejmują one wsparcie dla sprawiedliwych użytkowników “Pierwsze kroki” z NordVPN.

Następnie możesz mieć osobne kategorie fakturowania, łączności i ogólnych informacji o dostawcy panamskim, których możesz użyć, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

NordVPN otrzymuje wsparcie

Aby uzyskać pomoc eksperta, NordVPN oferuje nawet wsparcie czatu na żywo przez całą dobę. Są bardzo responsywni i proaktywni i udzielają odpowiedzi w ciągu kilku sekund od zapytania.

Na przykład, kiedy testowałem usługę odblokowywania VoD, podszedłem do ich czatu na żywo. Powiedziałem przedstawicielowi “chrześcijanin” że potrzebowałem informacji o działających serwerach w celu obejścia ograniczeń geograficznych w serwisie Netflix.

Odpowiedź od NordVPN była wyczerpująca i dostarczyła nam więcej odpowiedzi, niż nawet poprosiliśmy. Serwery wymienione w odpowiedzi działały idealnie dobrze do tego, co miały zrobić, tj. Odblokować Netflix US.

Obsługa klienta NordVPN

Ile kosztuje subskrypcja NordVPN?

NordVPN oferuje cztery różne poziomy subskrypcji. Możesz wybrać abonament miesięczny za 11,95 USD, abonament roczny za 6,99 USD / mc, plan dwuletni za 4,9 USD / mc lub najlepszą wartość 3,49 USD / mc. (w oparciu o twoje wymagania budżetowe).

Koszt miesięcznie zaczyna się od wysokiego 11,95 USD. Jest to sztuczka stosowana przez wielu dostawców na rynku, dzięki czemu inne plany o dłuższym czasie trwania wyglądają bardziej przekonująco.

Radziłbym zapisać się tylko na miesięcznik, jeśli chcesz VPN na krótki czas. Użytkownicy, którzy w swojej pracy korzystają z najtańszych sieci VPN lub uzyskują dostęp do sieci domowej z różnych lokalizacji, powinni wybrać plany o dłuższym czasie trwania.

Rocznie kosztuje tylko 6,99 USD miesięcznie, co daje 83,33 USD rocznie, co daje 41% zniżki na dźwignię finansową. Dwuletni plan dodatkowo obniża ceny miesięczne do 4,99 USD, które są naliczane 119,76 USD co 24 miesiące. Otrzymujesz niesamowitą 58% zniżkę.

Jednak dla najlepszej wartości radzę wybrać 3-letnią umowę, która zaczyna się od 3,49 USD miesięcznie. Oznacza to, że płacisz tylko 125,64 $ za 36 miesięcy!

Ceny NordVPN

Urządzenia obsługiwane przez dostawcę

NordVPN obsługuje systemy Windows, Mac, Android, iPhone iOS, Linux, Android TV, Mozilla Firefox, Google Chrome i Firestick.

Aby uzyskać dalszą pomoc, NordVPN udostępnia nawet listę ponad 80 samouczków dotyczących ręcznego konfigurowania NordVPN na wielu urządzeniach.

Obejmuje to obsługę wielu platform i typów urządzeń, takich jak FlashRouters, Raspberry Pi, urządzenia NAS i inne. Możesz nawet połączyć się z 6 urządzeniami jednocześnie!

Wiarygodność - zhakowany NordVPN, Trustpilot, Warrant Canary

Bardzo trudno jest nam ponownie zaufać Nordowi, szczególnie po incydencie z hakowaniem. Nawet jeśli przyznamy, że takie rzeczy się zdarzają, dostawca naruszył RODO’s zasada naruszenia danych polegająca na informowaniu użytkowników o tym w ciągu 72 godzin.

Szczegóły dotyczące hacka NordVPN

Po oburzeniu Twittera, NordVPN potwierdził zarzuty włamania na ich serwery w Finlandii 21 października. Twierdzą, że żadne dane użytkowników nie zostały naruszone, ale wielu specjalistów z branży oświadczyło, że dotyczyło to ponad 200-500 osób.

Włamanie wpłynęło również na dwie inne usługi VPN; TorGuard i VikingVPN. Ten ostatni i NordVPN nie ćwiczyli bezpiecznego zarządzania PKI, podczas gdy TorGuard je zastosował, dlatego naruszenie nie miało wpływu na ich użytkowników.

Oceny NordVPN Trustpilot

Z poprzedniej oceny 5 gwiazdek na Trustpilot i kilku kontrowersji związanych z karaniem ASA “zwodniczy” użytkowników, angażując się w proces TorGuard i niedawny incydent hakerski, NordVPN spadł do 2,5 gwiazdki.

Oceny NordVPN Trustpilot

NordVPN Warrant Canary

NordVPN’s Warrant Canary jest na razie czysty jak gwizdek, który jest codziennie aktualizowany w celu zapewnienia wygody potencjalnych klientów i klientów. Od 5 grudnia mają oni następujące liczenie na każde takie żądanie:

 • Zamówienia na knebel: 0
 • Listy bezpieczeństwa narodowego: 0
 • Warranty od organizacji rządowej: 0

Ludzie również pytają

Jak bezpieczny jest NordVPN?

Jeśli weźmiesz pod uwagę takie funkcje, jak zaciemnione serwery, cebula przez VPN, DoubleVPN i dedykowane adresy IP, żadna inna usługa VPN nie jest tak blisko zapewnienia bezpieczeństwa i anonimowości, jak NordVPN.

Dodaj to do silnego szyfrowania szyfrów AES-256-CBC z uwierzytelnianiem hash HMAC SHA256, użytkownicy mogą być całkowicie zadowoleni z faktu, że ich tożsamość pozostaje ukryta w sieci dzięki NordVPN.

Czy NordVPN’s Obsługa klienta Wszelkie dobra?

NordVPN ma jeden z najbardziej responsywnych i niezawodnych systemów obsługi klienta na rynku VPN. Użytkownicy otrzymują całodobową pomoc na czacie na żywo i mają system przesyłania zgłoszeń umożliwiający uzyskanie bardziej szczegółowych problemów technicznych.

Na wszystkie moje pytania obsługa czatu na żywo zazwyczaj udziela mi odpowiedzi w ciągu 2–5 minut wraz z odpowiednimi odpowiedziami i linkami do samouczków / przewodników.

Czy możesz używać NordVPN na telewizorach z Androidem lub urządzeniach Firestick?

Tak, z pewnością możesz używać NordVPN na telewizorach z Androidem i urządzeniach Firestick. W rzeczywistości dostawca jest jedynym na rynku, który oferuje dedykowaną aplikację na telewizory z Androidem.

Użytkownicy Firestick muszą jednak polegać na “Downloader” podanie. Niezależnie od tego, jeśli potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu NordVPN, możesz skorzystać z naszych kompleksowych przewodników konfiguracji Android TV i Firestick!

Alternatywy NordVPN

Jako wszechstronny VPN trudno jest znaleźć odpowiednią alternatywę dla Nord. Jeśli jednak konieczne będzie podanie kilku, zaleciłbym najpierw skorzystanie z ExpressVPN (8,32 USD miesięcznie w abonamencie rocznym).

Ponieważ jednak może to być zbyt drogie dla wielu, sugeruję zapisanie się na uniwersalny, ale niedrogi, oparty na BVI, Surfshark, który zaczyna się za minimum 1,99 USD / mc. na planie 2-letnim.

Czy polecam NordVPN?

Nie, NordVPN nie jest zalecany. Został zhakowany 1,5 roku temu i nie zawracał sobie głowy informowaniem swoich użytkowników, dopóki nie zaczęli stawiać czoła zarzutom na Twitterze po nieszczęściu marketingowym.

Jeśli szukasz wszechstronnej usługi, która oferuje odpowiednie funkcje w rozsądnej cenie, ale jest wolna od takich incydentów, zarejestruj się w Surfshark. Możesz dostać plan za 1,99 $ stąd.

Похожие статьи

 • Przegląd Surfshark 2020

  Jurysdykcja Brytyjskie Wyspy Dziewicze Cena 1,99 USD / mc (47,76 USD przez 24 miesiące) Serwery 1040+ w ponad 61 krajach Dzienniki Brak dzienników Certyfikowane szyfrowanie...

 • Przegląd PureVPN 2020

  Jurysdykcja Hongkong Cena 2,91 USD / mc za dwuletni plan Serwery 2000+ w ponad 140 krajach Dzienniki Brak dzienników Certyfikowane szyfrowanie AES-256-CBC Odblokowuje Netflix...

 • VyprVPN Recenzja 2020

  Jurysdykcja Szwajcaria (niebezpieczne) Cena 6,67 USD / miesiąc (80 USD przez 1 rok) Serwery 700 dzienników Brak dzienników Szyfrowanie AES-256 Odblokowuje Netflix Tak Torrentowanie...

 • Windscribe VPN Review 2020

  Jurysdykcja Kanada Cena 49 USD na abonament roczny Serwery Ponad 600 serwerów w 60 krajach Dzienniki Tak Szyfrowanie AES-256 Bit Odblokowuje Netflix Nie Torrentowanie Tak...

 • Betternet VPN Review 2020

  Jurysdykcja Kanada Cena 2,99 USD / mc na abonament roczny Serwery 10 serwerów w 10 krajach Dzienniki Dzienniki Szyfrowanie danych użytkownika AES-256 (płatne) | AES-CBC-128 bit...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me