Opera VPN Szybki przegląd

Jurysdykcja Kanada
Cena £ Darmowy
Serwery Tylko 3 regiony
Kłody Przechowuje dzienniki połączeń
Szyfrowanie Brak dostępnych informacji
Odblokowuje Netflix Nie
Torrenting Nie
Działa w Chinach Nie
Zalecana  Nie
Stronie internetowej https://www.opera.com/computer/features/free-vpn
Zgodność Chrome, Firefox

Opera VPN należąca do SurfEasy jest dostępna tylko w przeglądarce Opera jako usługa wbudowana, umożliwiając użytkownikom bezpieczne korzystanie z Internetu. Nie ma limitu przepustowości, jest bezpłatny i działa z Netflix! Protokół OpenVPN nie jest jednak obsługiwany, a ruch jest zabezpieczony przez serwer proxy, co powoduje, że jest on w dużym stopniu podatny na ataki.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to wystarczająco dobrą, bezpłatną usługą. Ale nie tak szybko, jak wiele bezpłatnych usług, które my’Sprawdzone przeze mnie pojawiły się na wielu frontach, szczególnie w zakresie ochrony danych użytkowników i prywatności w Internecie.

Tak jak Opera VPN jest taka sama czy działa na innej linii?

Przeczytaj tę kompleksową recenzję Opera VPN z BestVPN.co! Omówiliśmy również recenzje VPN renomowanych marek.

Opera VPN współpracuje z Netflix

Największą zaletą Opery VPN jest to, że może odblokować wiele bibliotek Netflix, mimo że jest bezpłatną usługą.

Jeśli myślisz co?’jest w tym duży? Więc prawdopodobnie nie’t wiem o Netflix’s Blokada VPN.

Netflix oferuje różne biblioteki regionalne na całym świecie, więc co z tego’s dostępne w serwisie Netflix w jednym kraju mogą nie być dostępne w innym kraju. Aby obejść to ograniczenie, użytkownicy zaczęli używać Netflix do łatwego przeskakiwania przez te cyfrowe ogrodzenia, dopóki Netflix nie wrócił z zemstą.

Wprowadzono niesławny zakaz Netflix VPN.

A potem zobaczyłeś ten ekran, jeśli próbowałeś połączyć się z Netflix za pomocą VPN.

Netflix VPN Ban

Zakaz ten sprawił, że wiele VPN-ów nie przydało się do odblokowania Netflix US, UK i innych różnych bibliotek.

Wolne VPN były najciężej dotknięte z tego powodu, ponieważ odblokowanie Netflix wymagało teraz dużej ilości zasobów, aby utrzymać rotację adresów IP szybciej, niż Netflix mógłby je umieścić na czarnej liście.

Kiedy więc znalazłem Opera VPN pracującą nad odblokowaniem Netflix na wszystkich testowanych serwerach, było to dużym zaskoczeniem.

Jest to największa atrakcja tego przeglądu Opery VPN.

Plany Opera VPN i przegląd cen

Nie jestem fanem Opery, więc naprawdę nie miałem pojęcia o jej usłudze VPN. Właśnie zacząłem analizować dostawcę, ponieważ wielu użytkowników potrzebowało lepszego pomysłu na temat ich bezpieczeństwa.

Podczas przeprowadzania recenzji Opery VPN nie mogłem znaleźć żadnych informacji o cenach na stronie ani w żadnym innym miejscu. Oznacza to, że możesz korzystać ze zintegrowanej usługi VPN w przeglądarce, nie płacąc ani grosza.

Ponieważ Opera ma już dobrą reputację, rozumiem, dlaczego wielu użytkowników może zdecydować się na tę usługę. Jeśli jednak jesteśmy całkowicie bezstronni, bezpłatny jest jedynie przykrywką.

Produkt tak naprawdę nie jest “Usługa wirtualnej sieci prywatnej (VPN), ale raczej serwer proxy. Tak więc maksimum, jakie możesz zrobić za pomocą Opera VPN, to odblokowanie niektórych witryn z ograniczeniami geograficznymi.

Jak korzystać z Opera VPN?

W całej naszej karierze recenzji nigdy nie natrafiliśmy na łatwiejszą konfigurację VPN niż Opera VPN.

Wystarczy pobrać przeglądarkę Opera z oficjalnej strony: https://www.opera.com.

Uruchom przeglądarkę

Tuż obok paska adresu URL znajduje się “VPN” przycisk. Aby go jednak aktywować, musiałem przejść do Menu > Ustawienia > Prywatność > VPN.

Opera VPN jest całkowicie darmowa, ponieważ nie znalazłem żadnych planów subskrypcji.

Możesz zmieniać serwery za pomocą tego samego panelu ustawień w przeglądarce, po prostu przewijając dostępną listę.

Czy Opera oferuje darmową sieć VPN?

Przegląd metod płatności Opera VPN

Ponieważ Opera VPN jest “Darmowy” usługa, nie obsługuje żadnych metod płatności. Jest tak, ponieważ po prostu nic nie oferuje “premia” które mogą wymagać zakupu.

Przeglądarkę taką jak Mozilla Firefox i Google Chrome można pobrać ZA DARMO. Nawet dodatki dostępne w Operze’sklep dedykowany można pobrać bezpłatnie. Nie ma potrzeby stosowania metod płatności!

Serwery Opera VPN i przegląd wydajności

Opera VPN oferuje bardzo niejednoznaczną listę serwerów.

Wyświetlane są tylko trzy opcje połączenia:

  • Amerykanie
  • Europa
  • Azja

Bez względu na to, z którym się łączysz, nie masz pewności, do którego miasta / lokalizacji / kraju kierujesz.

Serwery nie są chronione przez żadnego rodzaju szyfrowanie lub obsługę protokołów, a także cierpią z powodu wycieków IP (stwierdziłem, że przecieka moje IP co najmniej 3 razy w 7 różnych testach).

Lista serwerów jest mniejsza, jeśli porównamy ją z jakimkolwiek innym wiodącym dostawcą (NordVPN oferuje ponad 5700 serwerów), wywarło na mnie wrażenie, że mogę jej użyć do odblokowania Netflix, ale poza tym Opera VPN nie wystarcza, by dowodzić jakimkolwiek rodzajem autorytet tutaj.

Przegląd testu prędkości Opera VPN

Aby lepiej zrozumieć niezawodność i przepustowość Opery VPN, postanowiłem przeprowadzić test szybkości połączenia 50 Mb / s. Wyniki przedstawiłem w poniższej tabeli:

serwer Świst Pobieranie Przekazać plik
Stany Zjednoczone 159ms 32,4 Mb / s 37,8 Mb / s
Kanada 133ms 40,2 Mb / s 23,4 Mb / s
Niemcy 203ms 30,7 Mb / s 29,1 Mb / s
Singapur 119ms 32,9 Mb / s 32,7 Mb / s
Holandia 102ms 34,5 Mb / s 33,3 Mb / s

Opera VPN Prywatność i bezpieczeństwo

Wcześniej powiedziałem użytkownikom, że Opera ma swoją siedzibę główną w Norwegii. Ich usługa VPN jest udostępniana za pośrednictwem spółki zależnej SurfEasy. Zwolennicy prywatności i osoby nieufne wobec przepisów internetowych mogą wiedzieć, że Norwegia przestrzega i chroni prawo do prywatności użytkowników.

Wiele przepisów i ustaw jest zwykle korzystnych dla przeciętnego Joe. Jednak SurfEasy może nie być tak godny zaufania! Zgadnij dlaczego? Usługa, która zintegrowała technologię proxy z flagową przeglądarką, ma swoją siedzibę główną w KANADZIE!

Nie zapominajmy teraz, że Kanada jest członkiem sojuszu Pięciu i Czternastu Oczu. Ta grupa wywiadu obejmuje nazwiska takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Australia i Kanada. W związku z tym można oczekiwać, że ich rządy poddają się masowej inwigilacji.

W rzeczywistości większość krajów podlegających jurysdykcji UE i USA nakłada nawet obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Oznacza to, że Opera VPN nie tylko rejestruje wszystkie informacje. Jednak na żądanie rządu kanadyjskiego przekażą prywatne dane.

Sprawy stały się jednak mylące podczas przeglądania Opera VPN. Naprawdę nie wiesz, kto jest właścicielem! Podczas dyskusji z Android Police w kwietniu 2018 r. Opera PR poinformowała, że ​​ich aplikacja VPN nie jest już częścią oprogramowania przeglądarki.

Jest to albo sztuczka, aby uniknąć luzu z siedzibą w Kanadzie, albo po prostu słaby marketing i PR, co spowodowało ogromne zamieszanie wokół prawdziwej siedziby głównej dla ich usługi VPN. Niezależnie od tego unikałbym oddania mojej prywatności w ręce Opery’s usługa VPN.

Przegląd protokołów / szyfrowania Opera VPN

Nigdzie nie ma praktycznie żadnych informacji na temat protokołów lub szyfrów używanych przez Opera VPN.

Oznacza to, że Opera to nie VPN, ale serwer proxy, który ukrywa twoje IP, ale jest wyjątkowo bezużyteczny, jeśli chcesz najwyższej jakości ochrony i bezpieczeństwa online.

Więc jeśli zastanawiasz się nad użyciem Opera VPN do ochrony podczas wykonywania delikatnej transakcji finansowej, po prostu porzuć ten pomysł.

Przegląd Opera VPN P2P / Torrenting

Opera VPN w ogóle nie nadaje się do torrentowania.

Ma przecieki IP i nie ma praktycznie żadnej ochrony, która chroniłaby cię przed trollami z praw autorskich.

Aby wyjaśnić wszelkie dalsze wątpliwości, Opera VPN wyraźnie wspomina również na swojej stronie VPN, że nie obsługuje P2P / Torrenting. Dlatego konieczne jest, aby użytkownicy unikali udostępniania / pobierania torrentów za wszelką cenę podczas korzystania z Opera VPN.

Przegląd polityki prywatności Opera VPN

Jak wspomniano wcześniej, Opera VPN nie jest dokładnie usługą wirtualnej sieci prywatnej, ale raczej serwerem proxy. Chociaż zapewnia on wszystkie funkcje, których potrzebujesz od VPN, większość możliwości jest ograniczona tylko do danych przeglądarki.

Oznacza to, że dostawca szyfruje tylko dane przesyłane z przeglądarki internetowej i Internetu. W rezultacie usługa może nie być całkowicie bezpieczna. W rzeczywistości jest to podobne do zamykania drzwi w domu, ale pozostawiania otwartych okien.

Zamknięte drzwi zapewniają pewne bezpieczeństwo, ale intruzi mogą nadal pękać / odblokowywać okna. Zmniejsza to oczywiście poziom bezpieczeństwa, który otrzymujesz. Przejrzałem starą stronę Polityki prywatności (kiedy Opera VPN miała własną dedykowaną stronę) w celu uzyskania dalszych informacji na temat ochrony VPN.

Usługa twierdzi, że nie rejestruje informacji o połączeniu / sesji, ale jak odkryłem wcześniej, jest to nieprawda. Oczywiście, ponieważ jest to usługa bezpłatna, nie musisz podawać imienia i nazwiska, adresu e-mail ani innych ważnych danych osobowych.

Jednak zaakceptowanie zasad Opera VPNs oznacza również, że akceptujesz SurfEasy’s Polityka danych, ponieważ jest to usługa rządząca. Chociaż nie ma wyraźnych szczegółów na temat tego, jakie informacje są przechowywane, Twoim obowiązkiem jest zachować ostrożność przed udostępnieniem danych osobowych.

Czy Opera VPN jest bezpieczna??

Opera VPN jest serwerem proxy, więc don’pomyl go z VPN tylko dlatego, że jest tam w nazwie.

Nie robi’oferować wszelkiego rodzaju szyfrowanie, protokół, zabijanie przełączników lub dosłownie każdą inną barierę, którą robią inne sieci VPN w celu ochrony Twojej anonimowości w Internecie.

Przegląd obsługi klienta Opera VPN

Opera VPN w ogóle nie oferuje żadnej obsługi klienta.

Czat na żywo, formularz kontaktowy czy nawet generowanie biletu? Wygrałeś’nie będzie w stanie znaleźć czegoś takiego dla Opera VPN.

Jedyne dostępne wsparcie jest dostępne w sekcji FAQ.

Otrzymasz szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Właśnie o to chodzi.

Jako alternatywę dla FAQ możesz zadawać pytania na forum Opery, ale nawet tak nie jest’Mam wydzieloną sekcję dla Opery’s usługa VPN.

Istnieje wiele sieci VPN o złej obsłudze klienta, ale Opera VPN jest prawdopodobnie jedną z najgorszych.

Przegląd zgodności urządzenia Opera VPN

Opera VPN jest dostępna tylko dla przeglądarek Opera, kropka.

Żadna aplikacja nie jest dostępna dla systemów Windows, Mac, Android, iOS ani nawet innych przeglądarek.

IOS i Android zostały wycofane przez dostawcę, więc teraz jest on dostępny tylko w przeglądarce Opera.

Problem w tym, że przeglądarka Opera nie jest światem’najpopularniejsza lub nawet popularna przeglądarka do tego.

Google Chrome i Mozilla Firefox to dwie najbardziej preferowane przeglądarki, ale Opera VPN nie’pracować nad nimi.

Jeśli chodzi o zgodność, Opera VPN nie’zasługuję nawet na ranking od nas.

Przegląd VPN Opera Reddit

Mój przegląd VPN Opera i najlepsze VPN Reddit ujawniają, że usługa jest bardzo aktywna na Reddit. Można znaleźć różne wątki, w których użytkownicy szukają rozwiązań problemów związanych z dodatkami do przeglądarki i aplikacjami na smartfony.

Wielu obecnych członków społeczności zapewnia rozwiązania różnych problemów. Poniżej znajduje się wątek, w którym użytkownicy omawiają działania Opery VPN po usunięciu jej witryny internetowej i aplikacji, pozostawiając tylko jedną ofertę VPN systemu Windows:

Alternatywa Opera VPN z aplikacji na Androida

Ostateczny werdykt

Nie.

Gdybyś mnie zapytał, jak dobra jest Opera VPN? Powiedziałbym, że jest to jedna z najbardziej niepożądanych sieci VPN, nawet jako darmowa.

Oprócz odblokowania Netflix, Opera VPN robi niewiele więcej.

To’jest w zasadzie kucykiem z jedną sztuczką.

Opera VPN wygrała’t chronić swoje bezpieczeństwo online, nie ma aplikacji, nie ma żadnej formy obsługi klienta, nie ma’t wspiera Torrenting, jego park serwerów jest skąpy i nie ma pewności co do tego, z jakiej jurysdykcji działa.

Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby polecać go w tej recenzji VPN przeglądarki Opera.

Dobry

  1. Odblokowuje Netflix.
  2. Darmowa usługa VPN.

Złe

  1. Brak obsługi klienta.
  2. Brak zgodności między platformami.
  3. Korzysta z serwerów Google DNS zamiast zastrzeżonych.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me