Omówienie zabezpieczeń StrongVPN

Jurysdykcja Lake Tahoe
Cena £ 10
Serwery 950+
Kłody Nie
Szyfrowanie AES-256
Odblokowuje Netflix tak
Torrenting tak
Działa w Chinach tak
Zalecana  tak
Stronie internetowej https://www.strongvpn.com/
Zgodność Windows, Android, Apple, Desktop, Chrome, FireTV

Na pierwszy rzut oka StrongVPN wydawało mi się dość nową usługą. Ale zaskoczyło mnie nieskończenie, że działają na rynku od 2005 roku! Że’jest nawet starszy niż niektóre z najpopularniejszych serwisów! Dlaczego więc nie ma’t StrongVPN wystartował pomimo tylu lat doświadczenia w tej dziedzinie?

Przeglądając poprzednie recenzje, dowiedziałem się, że kilka lat temu ta usługa była naprawdę bezużyteczna. To może tłumaczyć niejasność, w której się znaleźli.

Ale co teraz? Czy ulepszyły się i zasługują na miano Najlepszego VPN?

Ja nie’nie wiem!

I to’właśnie dlatego ja’Przeprowadzę kompleksowy przegląd StrongVPN, aby dowiedzieć się, jaka dokładnie jest jego obecna wydajność i gdzie jest ona usługą w branży. ja’Dotykam także różnych aspektów jego usługi, w tym prędkości, odblokowywania serwisu Netflix, cenników i innych.

Czy to naprawdę “Silny” VPN? pozwolić’znajdź to!

Aby VPN był akceptowalny, musi być całkowicie bezpieczny, aby użytkownik mógł zaufać swojej prywatności. Ważną rolę odgrywają także inne czynniki, ale bezpieczeństwo to funkcja numer 1, którą użytkownicy chcą zapewniać VPN.

Cóż, bastion bezpieczeństwa VPN ma cztery kluczowe elementy, tj. Poziom szyfrowania, obsługę protokołu, zasady rejestrowania i jurysdykcję.

Przegląd poziomu szyfrowania

StrongVPN uzyskał pełne oceny za oferowanie szyfrowania AES-256 klasy wojskowej, czyli takiego samego poziomu szyfrowania, z jakim CIA zabezpiecza również wrażliwe pliki.

Ale nie jestem zaskoczony tym i tamtym’Ponieważ szyfrowanie AE-256 stało się normą w branży, a oferują go nawet mniejsi dostawcy.

Jeśli dostawca tego nie zrobił’t oferować, tylko wtedy byłyby to wiadomości, ale kiedy faktycznie to oferuje, to nic nie można z tego zrobić’jest niezbędną funkcją wystarczająco dobrej usługi VPN.

Przegląd obsługi protokołu

Teraz do obsługi protokołu StrongVPN oferuje opcję wyboru między protokołami, takimi jak OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 & nawet SSTP.

OpenVPN jest najbezpieczniejszym z tej partii, ponieważ nigdy dotąd nie był zagrożony, dlatego polecam wszystkim użytkownikom, którzy’nie zmieniaj tego protokołu, chyba że prędkości są absolutnie niewykonalne.

Przegląd zasad rejestrowania

Jeśli chodzi o zasady rejestrowania, StrongVPN jest bardzo niezawodny. Tak, zbierają jakieś dane osobowe, takie jak twoje imię i adres e-mail, ale nie przekazują’t zbierać historię przeglądania, znaczniki czasu połączenia lub cokolwiek związanego z danymi generowanymi przez połączenie, co jest godne pochwały.

Tak, w branży istnieją lepsze zasady niż ta, na przykład MullvadVPN’s, który generuje tylko numer konta, bez adresu e-mail ani hasła, ale StrongVPN’Politykę prywatności można uznać za wystarczająco silną, aby zdecydowanie nie narazić prywatności użytkownika w Internecie.

Ochrona przed wyciekiem DNS

I jeśli chodzi o bezpieczeństwo StrongVPN’Sieć serwerów działa, znów byłem pod wielkim wrażeniem, ponieważ nie było wycieków DNS i nie było żadnych wycieków WebRTC!

Te dwa wycieki występują, gdy dostawca’Infrastruktura serwerowa nie jest wystarczająca do ochrony twojego prawdziwego adresu IP przed rozdaniem.

Dla laika te dwa problemy to luki, które złodzieje danych, hakerzy i szpiedzy mogą wykorzystać, aby dostać się do twojego prawdziwego adresu IP i lokalizacji. Dlatego konieczne jest, aby VPN mógł chronić się przed takimi problemami.

I właśnie to oferuje StrongVPN, ochrona przed takimi przeciekami.

Przegląd jurysdykcji operacyjnej

Lake Tahoe, Stany Zjednoczone.

To tutaj ma siedzibę StrongVPN.

Czy to dobra rzecz, na pewno nie!

I to’Ponieważ USA to jedna z najgorszych lokalizacji VPN, w których można się znaleźć dzięki temu krajowi’wywrotowe i regresywne przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Kraj jest również członkiem sojuszy wymiany danych, takich jak 14 Eyes Group, co jeszcze gorzej.

Według naszego badania dotyczącego prywatności danych w różnych jurysdykcjach na całym świecie, USA nie’Wydaje się, że VPN jest bardzo dobrym wyborem do skonfigurowania bazy, więc pomimo wszystkich dobrych zalet bezpieczeństwa usługi, takich jak szyfrowanie najwyższego poziomu, obsługa protokołu OpenVPN i dobrze zaokrąglona polityka rejestrowania, StrongVPN nadal nie’t jako wysoce bezpieczny VPN.

Władze USA mogą pukać do ich drzwi w poszukiwaniu danych użytkowników, co jest naprawdę dużym zagrożeniem dla prywatności użytkowników, zmuszając mnie do znacznego zaznaczenia StrongVPN.

Sprawdzanie pliku aplikacji

Ostatnią rzeczą, którą muszę sprawdzić, aż do StrongVPN’Bezpieczeństwo dotyczy poziomu bezpieczeństwa aplikacji dla systemu. Czy zawierają złośliwe oprogramowanie lub czy są wystarczająco czyste, aby można było z nimi bezpiecznie korzystać??

Przeprowadziłem test na VirusTotal dla ich aplikacji Windows i oto jej wyniki:

Wykryto jeden silnik!

StrongVPN’Aplikacja Windows nie jest bezpieczna do używania w systemie, ponieważ ma duże szanse na jej zainfekowanie i wpływ na jej wydajność, a nawet na narażenie poufnych danych. Kolejny punkt rujnujący skądinąd dość, wystarczająco dobrą obsługę.

Recenzja serwera StrongVPN

Bardzo typowe dla VPN jest oferowanie większości swoich serwerów w Ameryce Północnej, Europie i niektórych na Dalekim Wschodzie, ignorując resztę świata. StrongVPN nie’różnią się pod jakimkolwiek względem obecnie od tego założenia.

Liczba serwerów jest dobra, a dokładniej ponad 650 serwerów, ale mimo to posiada własną infrastrukturę serwerów średniego zasięgu. Większe sieci VPN zwykle mają średnio 2000 serwerów, takich jak PureVPN i ExpressVPN.

Ta sieć serwerów jest precyzyjnie rozproszona w 26 krajach na całym świecie, co nie jest wiele, ale mogę przeoczyć krzywą rozpiętość serwerów, jeśli wydajność jest do zera.

StrongVPN również nie’zbyt często dodawaj nowsze serwery, więc jeśli to zrobisz, nie’nie oczekuj radykalnej poprawy lokalizacji, w których masz dostęp do łączenia serwerów.

Rozprzestrzenianie się serwerów również nie jest tak dobre, ponieważ StrongVPN, jak każda inna sieć VPN, koncentruje się na oferowaniu pokrycia serwerów tylko regionom Ameryki Północnej i Europy, przy praktycznie zerowym serwerze poza tym obszarem. Dla użytkowników, którzy nie’W tych regionach StrongVPN działałby dość wolno, biorąc pod uwagę fakt, że połączenie musiałoby przebyć znaczną odległość, aby wylądować na pewnym serwerze.

Tak więc, w prostych słowach, StrongVPN’Sieć serwerów będzie miała bardzo ograniczony urok, chyba że albo dywersyfikuje swój obecny zasięg serwerów, aby objąć inne regiony świata, lub doda więcej serwerów w tych obszarach oprócz tych, które już istnieją.

Przegląd prędkości StrongVPN

Wszystkie sieci VPN powodują zauważalną utratę prędkości i tak dalej’jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę całe obciążenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie i tunelowanie oparte na protokole. Ale nawet utratę prędkości należy ograniczyć do minimum, w przeciwnym razie użytkownik będzie żałosny, a tutaj leży StrongVPN’największa wada!

StrongVPN’Prędkości nie są niczym, o czym można by pisać. Nawet gdy zmieniłem 5 różnych serwerów, nie mogłem’t uzyskać więcej niż 40% faktycznej prędkości mojego połączenia internetowego. Niektóre serwery nie’posunęli się nawet tak daleko, ponieważ ledwo zarejestrowali się w testach prędkości.

Do testowania używam połączenia 50 Mb / s, więc średnie prędkości pobierania po podłączeniu większości dobrych sieci VPN wynoszą około 35-40 Mb / s. Nie mówię tu szybko, mówię tutaj o średniej, ale spójrz na prędkości, które uzyskałem dzięki StrongVPN, kiedy podłączyłem się do jego serwerów w Nowym Jorku, który był najszybszy spośród tych, które testowałem:

  1. Prędkości pobierania: 16,82 Mbps
  2. Prędkości przesyłania: 6,76 Mb / s
  3. Ping: 93ms

Że’• utrata prędkości prawie 70% w prędkości pobierania i jeszcze bardziej demoralizująca 85% w prędkości wysyłania. Po prostu nie jest wystarczająco dobry, aby używać go do czegokolwiek, czy to do przesyłania strumieniowego, torrentowania lub po prostu przeglądania.

StrongVPN musi poważnie rozwiązać ten problem, w przeciwnym razie zawsze będzie to usługa, której nikt nie poleca innym.

Recenzja StrongVPN Netflix

Tak samo jego serwery odblokowują Netflix US?

Wielkie tak i zaskakująco!

Nie byłem’poważnie oczekuję, że StrongVPN ze wszystkich sieci VPN odblokuje tę witrynę przesyłania strumieniowego Świętego Graala!

Od Netflix’Zakaz VPN wszedł w życie, nawet w przypadku największych usług nie udało się go pokonać’Ponieważ ten zakaz VPN nie stanowi przeciętnego ograniczenia geograficznego. To’jest wyrafinowanym i brutalnym systemem, który zrywa wszelkie połączenia uważane za kierowane przez połączenie VPN.

Odblokowanie serwisu Netflix US za pośrednictwem tej usługi stało się jedną z najlepszych funkcji tej usługi.

Szkoda, że ​​ich prędkości nie są wystarczająco dobre, aby obsługiwać przesyłanie strumieniowe HD, zmuszając mnie do przeoczenia możliwości odblokowania samej witryny, ponieważ jeśli prędkości nie są dobre, co zrobisz, nawet po odblokowaniu witryny?

Recenzja torrentów StrongVPN

Obecnie torrentowania nie da się zrobić bez VPN, ponieważ byłoby to równoznaczne z popełnieniem niewiarygodnie głupiego czynu, który sprawi, że poniesiesz konsekwencje, takie jak wysokie grzywny, a nawet więzienie.

Wszyscy wiedzą, że większość materiałów dostępnych na stronach Torrenting ma wątpliwe podłoże i nie jest oficjalnie obsługiwana z ochroną praw autorskich, więc jeśli pobierzesz coś stamtąd, istnieje szansa, że ​​trolle praw autorskich mogą wyśledzić twój adres IP i wysłać ci notę ​​prawną.

Aby temu zapobiec, przydają się sieci VPN, ale tylko te, które zapewniają doskonałe bezpieczeństwo i najwyższe prędkości.

StrongVPN pozwala Torrenting na swoich serwerach, a jego bezpieczeństwo jest wystarczająco silne, aby ukryć twoje IP przed trollami praw autorskich, jednak dostawca’pięta achillesowa, tzn. prędkości mogą być dużym spadkiem dla entuzjastów torrentowania, ponieważ pobieranie może być bardzo wolne w tym czasie.

Więc wygrałem’t polecam wybrać StrongVPN, jeśli chcesz VPN dla Torrenting, ponieważ nie może on obecnie oferować prędkości, które są wymagane do ciężkich zadań Torrenting, takich jak pobieranie filmów lub dużych plików oprogramowania, między innymi.

Przegląd cen StrongVPN

Ceny często nie stanowią problemu dla użytkowników, jeśli chodzi o VPN, jeśli wydajność, którą uzyskują z usługi, jest wystarczająco duża, aby uzasadnić tagi cenowe. ExpressVPN rządził roostem w domenie VPN, mimo że jest dwa razy droższy niż podobne usługi, właśnie ze względu na niesamowitą niezawodność i moc, jaką oferuje.

Ale kiedy ty don’Jeśli masz towary, które mogą wesprzeć Twoją usługę, wysokie tagi wcale nie są dobrym pomysłem.

StrongVPN to podobny przypadek.

Oferuje tylko dwa rodzaje planów cenowych:

  1. Co miesiąc: 10 USD / miesiąc
  2. Rocznie: 5,83 USD / miesiąc (69,99 USD rozliczane raz)

Ceny miesięczne są wygórowane, ale można to przeoczyć, ponieważ większość dostawców ma drogie plany krótkoterminowe, aby zachęcić użytkownika do zakupu długoterminowych subskrypcji.

Jednak roczny plan wyceniony na prawie 70 USD jest o co najmniej 40% zawyżony, ponieważ istnieją dostawcy, którzy oferują niewiarygodnie lepszą wydajność i więcej funkcji niż StrongVPN i nadal mają niższą cenę za np. Surfshark.

StrongVPN musi obniżyć ceny, biorąc pod uwagę fakt, że jego prędkości nie są tak dobre i nadal brakuje wielu funkcji, takich jak DoubleVPN lub SplitTunnelling, które oferują inni dostawcy.

Metoda płatności StrongVPN i bezpłatny przegląd próbny

Możesz zapłacić za StrongVPN’Plany cenowe za pomocą trzech różnych metod płatności:

  1. Karty kredytowe / debetowe
  2. Paypal
  3. Alipay

Te metody są jednymi z najpopularniejszych metod płatności, więc większość użytkowników nie będzie miała trudności z opłaceniem żadnego z StrongVPN’plany subskrypcji.

Brakuje tylko tego, że dostawca tego nie robi’oferuje metodę płatności opartą na kryptowalutach, która powinna obowiązywać we wszystkich sieciach VPN, ponieważ pozwala użytkownikowi płacić anonimowo, co pozwala mu zachować swobodę wyboru, czy musi udostępniać szczegóły płatności.

Otrzymasz również 30-dniowy okres zwrotu pieniędzy, w którym możesz skontaktować się z obsługą czatu i poprosić o zwrot pieniędzy. Nie ma żadnych zobowiązań ani ukrytych warunków, więc oferta jest ważna.

Przegląd aplikacji klienckiej StrongVPN

StrongVPN oferuje teraz szeroki repertuar klientów VPN, w tym dla systemów Windows, Mac, Android i iOS. Ale co było bardziej zaskakującego? Nie byłem’Oczekuję, że ten dostawca zaoferuje dedykowaną aplikację dla Firestick! Ale to oferuje! I połącz to z StrongVPN’zdolność odblokowania Netflix z serwera amerykańskiego i ciebie’mamy wystarczająco dobrą sieć VPN do przesyłania strumieniowego.

W ostatnim czasie dostawca spotkał się z dużą krytyką ze względu na niezgrabne aplikacje, które przypominały oprogramowanie z początku 2000 roku, ale po modernizacji i aktualizacjach StrongVPN’repozytorium aplikacji można uznać za dostępne tam, gdzie znajdują się niektóre z lepszych aplikacji klienckich od renomowanych dostawców.

Ten dostawca wciąż ma przed sobą długą drogę’Aplikacje nadal nie są tak proste w obsłudze, jak te oferowane przez najlepszych dostawców, takich jak ExpressVPN, ale jeśli spojrzysz na zero problemów związanych z przestojami lub awariami, które zauważyłem podczas fazy testowania, StrongVPN naprawdę zasługuje na poklepanie za włożenie tak ogromnego starania, aby jego aplikacje były jak najbardziej użyteczne.

StrongVPN oferuje również wrodzoną obsługę routerów, a nawet możesz ręcznie skonfigurować dostawcę za pomocą obszernych instrukcji instalacji dla platform takich jak Linux i Ubuntu.

Przegląd wsparcia StrongVPN

Dostawca ostatnio dodał okno obsługi czatu i przeszedł z przestarzałego systemu wsparcia opartego na poczcie e-mail.

Klient wykonuje don’t przedstawiać odpowiedzi w puszkach i rozmawiać z tobą tak, jak powinni prawdziwi pracownicy wsparcia. Wysłałem im wymyślone pytanie, a ich odpowiedź była szybka i wystarczająco jasna.

Z drugiej strony StrongVPN ma bardzo dobre repozytorium wsparcia, w którym można uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju przewodników dotyczących konfiguracji i rozwiązywania problemów.

Wniosek

Pomimo wprowadzenia wielu różnych, godnych pochwały ulepszeń w ich usłudze, StrongVPN wciąż musi zatkać wiele dziur i zastrzeżeń, zanim będzie to możliwe przeze mnie polecić innym użytkownikom. Niektóre z największych problemów, które wymagają pilnej uwagi, to żałosne prędkości, niebezpieczna jurysdykcja, drogie plany subskrypcji.

Jeśli StrongVPN rozwiąże te problemy i skorzysta z ich usług’niezawodność odpowiada branży’W związku z wymaganiami dostawcy można zaliczyć go do najlepszych w branży, ale na razie musisz szukać gdzie indziej, jeśli szukasz najlepszej sieci VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me