Hola VPN Review 2019 – A Dangerous & ldquo; Free & rdquo; VPN, którego należy unikać!

Uruchomiony w 2017 roku i założony przez Ofera Vilenskiego i Derry'ego Shribmana, Hola VPN jest znaną nazwą wśród gratisów. Wykorzystuje model freemium, co oznacza, że ​​mają bezpłatne (bez reklam) i płatne plany. Gdybym jednak był całkowicie bezstronny, oba zapewniają słabą wydajność.

Produkt był przedmiotem wielu kontrowersji w ramach strategii wykorzystania zasobów użytkowników jako węzłów wyjściowych dla Holi’płatna usługa siostrzana, Luminati. Istnieje również dowód, że VPN działa jako botnet i jego inny produkt Hola Browser, powiązany z atakami DDoS!

Czy decydujesz się na subskrypcję dostawcy? Jeśli tak, radzę zatrzymać się tutaj i przeczytać dokładną recenzję Hola VPN Review 2019, aby uzyskać wyraźniejszy obraz!

 • Bezpieczeństwo
 • Przezroczystość
 • cennik
 • Serwery
 • Występ
 • Zgodność
 • Wsparcie

Jurysdykcja

Hola VPN ma swoją siedzibę w Izraelu, który, choć nie jest członkiem FVEY Alliance, nadal można uznać za silnego sojusznika. Kraj jest jednym z najbliższych partnerów z rządem USA i agencjami wywiadowczymi, takimi jak National Security Agency (NSA).

Oczywiście twierdzą, że są urzędnikami “obserwator” jest nadal dyskusyjny, biorąc pod uwagę, że dokumenty Edwarda Snowdena nie zawierały wielu szczegółów na temat kraju. Jednak Wikipedia nadal wymienia Izrael jako oficjalnego obserwatora FVEY, a NSA bezpośrednio nadzoruje surowy nadzór.

Gdyby tego było mało, istniało wiele przypadków identyfikowania podejrzanych firm z powiązaniami z Izraelem. Niektórzy twierdzą nawet, że władze Izraela dają szersze uprawnienia do nadzoru w porównaniu z władzami USA. Naprawdę nie chciałbym ufać usłudze opartej na takim kraju!

Zasady rejestrowania

W przeciwieństwie do większości darmowych usług VPN, cieszę się, że Hola VPN oferuje umowę licencyjną użytkownika końcowego oraz stronę z polityką prywatności. W ten sposób użytkownicy będą dokładnie wiedzieć, na co się rejestrują.

Jeśli mówię konkretnie o logowaniu, ważne jest, aby przypomnieć, że Hola VPN odnowił swoją stronę, po tym jak spotkał się z ostrą krytyką wokół “botnet” plotki.

To było po tym wydarzeniu, dostawca postanowił być “jaśniejsze” na temat ich operacji i przeważnie cieszę się, że starają się zachować przejrzystość.

Jednak, jak się spodziewałem lata temu i po przejrzeniu setek dostawców na rynku, również Hola VPN rejestruje twoje informacje.

Dane dziennika zarejestrowane przez VPN obejmują typ używanej przeglądarki, odwiedzane strony internetowe, a także informacje, takie jak spędzony czas oraz godziny i daty dostępu.

“Nie wynajmujemy ani nie sprzedajemy żadnych danych osobowych. Możemy ujawniać Dane osobowe innym zaufanym zewnętrznym dostawcom usług lub partnerom w celu świadczenia Usług, przechowywania i analiz. Możemy również przekazywać lub ujawniać Dane osobowe naszym spółkom zależnym, stowarzyszonym.”

Teraz Hola VPN oświadcza, że ​​nie sprzedaje / nie udostępnia żadnych danych osobowych, ale nie wierzę, że biorąc pod uwagę większość darmowych sieci VPN sprzedaje twoje dane stronom trzecim.

Nie wspominając, że zaprzeczają swojemu oświadczeniu w tym samym akapicie, stwierdzając najpierw, że nie udostępniają danych osobowych, ale następnie informują, że ujawniają je podmiotom zależnym i powiązanym.

Wykorzystywanie zasobów użytkownika jako węzłów wyjściowych

To był szok w branży VPN, gdy Hola zgromadziła ogromną rzeszę 46 milionów użytkowników na całym świecie od 2014 roku.

Z czasem opracowali bazę danych 9-milionowego silnego botnetu IP, który sprzedaje dostęp do żądań HTTP na https://luminati.io.

Zazwyczaj po zainstalowaniu Holi stajesz się punktem końcowym VPN. Inni użytkownicy w sieci mogą wyjść z twojego połączenia internetowego i przejąć twoje IP.

W ten sposób Hola sprzedaje “Darmowa usługa”. Nie płaci za przepustowość, ale wykorzystuje i sprzedaje ją użytkownikom, którzy zdecydowali się zainstalować i uruchomić swoje aplikacje.

Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy pojawiają się wiadomości na temat strony 8chan, która w ciągu 30 sekund otrzymuje uzasadnione żądania POST do post.php z ponad 9 761 015 węzłów wyjściowych botnetu Luminati, o którym operator płyty Fredrick Brennan udostępnił informacje o.

Problemy z wyciekiem IP / WebRTC / DNS

Aby uzyskać lepszy pogląd na temat niezawodności serwera proxy Hola (pomimo wielu zarzutów i kontrowersji), postanowiłem przeprowadzić testy VPN dotyczące problemów z wyciekiem.

Cały proces zajął mi cały dzień, w którym sprawdziłem prawie każdy serwer proxy Hola z sześciu różnych narzędzi do testowania VPN w Internecie:

 1. https://ipx.ac/run - Błąd
 2. https://ipleak.net/ - zaliczony
 3. https://dnsleak.com - Błąd
 4. https://browserleaks.com/webrtc - Błąd
 5. https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ - Zdany
 6. https://www.perfect-privacy.com/check-ip - zaliczony

Spośród testów przeprowadzonych na tych sześciu narzędziach, dostawca nie wykazał żadnych problemów z wyciekiem w przypadku Perfect Privacy i wycieków z przeglądarki, ale nie przeszedł testów w przypadku IPX, wycieków z przeglądarki i wycieków DNS.

IPX

Wyniki, które widzisz poniżej, pochodzą z testu przeprowadzonego na serwerze w Wielkiej Brytanii. VPN niestety przeciekł mój oryginalny publiczny i prywatny adres IPvv4.

Właśnie dlatego ocenzurowałem te informacje czerwonym podświetleniem, aby chronić swoją tożsamość. Jedno jest pewne, proxy Hola wcale nie jest bezpiecznym wyborem!

Test szczelności VPN Hola IPLeak

IPLeak

IPLeak zwykle daje bardzo dokładne wyniki podczas oceny sieci VPN i jej połączenia. Według narzędzia Twój adres IPv4 i DNS są bezpieczne.

Jednak test DNS ujawnił plus 55 serwerów i napotkał 8 błędów podczas procesu, więc ponownie nie ufałbym dostawcy o takiej reputacji!

Test szczelności VPN Hola IPX

DNSLeak

Do testowania na DNSLeak jestem podłączony na tym samym serwerze w Wielkiej Brytanii, co wszystkie analizy. To narzędzie dało mi najbardziej trafne i dokładne wyniki mojego połączenia.

Wyświetlał mój dokładny publiczny i prywatny adres IPv4, wraz z dokładnymi szczegółami dotyczącymi kraju i miasta, dlatego też zamazałem wyniki.

Hola VPN Leak Test Wyciek DNS

Przecieki przeglądarki

Przecieki przeglądarki to trzecie narzędzie z listy, które wyświetla wyciek WebRTC i DNS. Moje publiczne i prywatne adresy IPv4 były wyraźnie widoczne w Hola VPN.

To przypomina, że ​​dostawca jest niebezpieczny i nie zapewnia ochrony przed inwigilacją. Jest do bani w utrzymywaniu twojej tożsamości w tajemnicy i nie ufałbym temu!

Hola VPN Leak Test BrowserLeaks

Idealna prywatność

Użyłem dwóch narzędzi Perfect Privacy, aby sprawdzić, czy moje połączenie jest bezpieczne, czy nie. Jednym z nich jest narzędzie Sprawdź adres IP, a drugim narzędzie do sprawdzania szczelności DNS.

Jak widać, wyniki pokazują, że Hola VPN ukrywa twoją tożsamość, ale myślę, że to wina narzędzi, ponieważ trzy różne usługi wykazały problemy z wyciekiem.

Hola VPN Leak Test Perfect Privacy

Sprawdzanie pliku aplikacji

Tam, gdzie firma antywirusowa, taka jak AVG i jej produkt Secure Line VPN, może pochodzić z wirusem GrayWare / Win32.Presenoker, aplikacje Hola VPNs są wolne od wszystkich trojanów i złośliwego oprogramowania.

Test został przeprowadzony na stronie internetowej virustotal.com, gdzie można przesłać plik i poddać go analizie w wielu usługach antywirusowych w celu wykrycia czerwonych znaków.

Hola VPN Virus Check by Virus Total

Przezroczystość

Aby zaufać dostawcy VPN, musisz dowiedzieć się więcej o jego historii, właścicielach, siedzibie głównej, zarządzie itp. Takie informacje nie są łatwo dostępne z żadnej usługi.

Właśnie dlatego zdecydowałem się stworzyć przejrzysty przewodnik VPN, w którym możesz zobaczyć, jak udostępniam odpowiedzi od różnych dostawców po zadaniu INWAZYJNYCH pytań na e-mail.

Chodzi o to, że nie musiałem wysyłać e-maila do Hola VPN w celu uzyskania informacji o ich produkcie. Możesz znaleźć wszystko na temat VPN na “O” lub “DNA” strona. Posegregowałem każdy aspekt, aby ułatwić czytanie:

Recenzja Hola VPN

 1. Założyciele: Ofer Vilenski i Derry Shribman
 2. Członkowie drużyny: Limor Kidron (VP HR), (Ron KolCTO) i (Arik GiladGM)
 3. Inwestorzy: DFJ (Dolina Krzemowa), Trylogia (Seattle), Magma (Izrael), Horizons Ventures (Hongkong) i Orange (Francja).

VPN nie oferuje “Wyspy Kanaryjskie Warrant” i nikt jeszcze tego nie skontrolował, ale wkrótce postaram się uzyskać bardziej szczegółową odpowiedź od Hola VPN.

cennik

Podałem już szczegóły dotyczące tego, jak Hola VPN’Darmowa wersja działa i wykorzystuje zasoby użytkownika dla przepustowości i węzłów wyjściowych, aby uniknąć wydawania jakichkolwiek pieniędzy.

Jednak dostawca oferuje również pakiet premium. Chociaż usługa jest nadal prawie taka sama, nadal jest dobra do testowania dostawcy.

Opcje subskrypcji

Zazwyczaj masz 4 różne opcje subskrypcji: miesięczną, dwuletnią, roczną i dwuletnią. Miesięczne ceny zaczynają się od 11,95 USD.

Jeśli chcesz skorzystać ze zniżek, możesz zdecydować się na subskrypcje o dłuższym czasie trwania. Na przykład pakiet 6 miesięcy obniża ceny miesięczne do 9,00 USD.

Jeśli zdecydujesz się na roczny, płacisz 6,99 USD / mc. - oszczędzając niezwykłe 41% pierwotnej ceny, która co roku kosztuje 83,88 USD.

Aby uzyskać najlepszą wartość, radziłbym użytkownikom wybranie planu 2-letniego. Kosztuje 3,99 USD miesięcznie, w sumie do 95,75 USD przez dwa lata, co daje ogromną 66% zniżkę!

Przegląd cen Hola VPN

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Hola VPN oferuje bezpłatną aplikację i gwarancję zwrotu pieniędzy, obejmującą obie bazy dla swoich klientów. Możesz przetestować usługę, kiedy tylko chcesz.

Gwarancja zwrotu pieniędzy trwa 30 dni. Jednak konieczne jest, aby wiedzieć, że Hola VPN oszukuje swoich klientów, jeśli chodzi o ceny.

To pierwszy taki system w branży! “Usługa Hola jest świadczona indywidualnie dla każdej platformy. Tak więc, jeśli zarejestrowałeś się na dwóch platformach, będą dwie płatności.”

Jest to tekst zaczerpnięty z sekcji Często zadawane pytania dotyczące rozliczeń, w której dostawca odnosi się do problemu podwójnego obciążenia konta. Hola, całkiem sprytna strategia oszukiwania klientów!

Serwery

Po zainstalowaniu aplikacji Hola VPN na platformie Android i Windows zauważyłem, że nie jest dostępna dokładna liczba. Z tego, co policzyłem, masz ponad 220 serwerów do połączenia.

Szybkość tych serwerów była “w porządku” ale bezpieczeństwo było niesamowicie słabe. Jak pokazałem powyżej, Hola VPN nie potrafi poprawnie zaszyfrować i zabezpieczyć połączenia, przeciekając twoje informacje!

Testowanie wirtualnych lokalizacji

Aby dać użytkownikom lepszy pomysł na temat Hola Unblocker, przeprowadziłem test na ich serwerach. Miało to ocenić, czy dostawcy’ serwery znajdują się w reklamowanej lokalizacji, czy nie.

Połączyłem się z serwerem w Wielkiej Brytanii, który dał mi adres IP: 213.229.67.83. Wkleiłem ten adres do testu ping aplikacji CA Synthetic Monitor.

Testowanie wirtualnych lokalizacji Hola VPN

Narzędzie wysyła ping do serwera w ponad 90 lokalizacjach na całym świecie. Jak widać, czas podróży w obie strony jest dość wysoki w innych lokalizacjach, ale w Wielkiej Brytanii - Londynie ms wynosi zaledwie 2,419 ms.

Recenzja HolaVPN

Narzędzie tracert firmy CA Technologies’ Aplikacja Synthetic Monitor, dalej weryfikuj te wyniki, wyświetlając rtt 4,709 ms. Oznacza to, że serwer rzeczywiście znajduje się w Londynie.

Testy wirtualnych lokalizacji Hola VPN

Aby uzyskać pełny obraz, skopiowałem również i wkleiłem adres IP, który otrzymałem z serwera (213.229.67.83) i adres punktu końcowego (151.236.46.162) do zestawu narzędzi Hurricane Electric BGP:

HolaVPN

Testy prędkości

Testowałem wydajność sieci Hola VPN, przeprowadzając test prędkości na wielu serwerach. Do tego procesu wykorzystałem niesławny Speedtest firmy Ookla dla Holi’s Lokalizacje w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Australii.

Wszystkie testy przeprowadzono na połączeniu 50 Mb / s. W Australii prawie nie otrzymałem pobierania 5,51 Mb / s i przesyłania 6,65 Mb / s. W przypadku Francji wyniki nie różniły się znacząco.

Otrzymałem pobieranie 7,54 Mb / s i przesyłanie 4,11 Mb / s. W Stanach Zjednoczonych pobrałem najwyższą wartość 17,4 Mb / s i wysyłanie 4,76 Mb / s, a dla Wielkiej Brytanii 13,7 Mb / s i 4,28 Mb / s.

Dzięki temu Hola VPN ma średnią prędkość pobierania 10 Mb / s i wysyłania 4 Mb / s na połączenie 50 Mb / s, co jest niewiarygodnie słabe, co najmniej.

Hola VPN Speedtest firmy Ookla

Torrenting & Zaciemnianie

Niestety dostawca nie oferuje funkcji zaciemniania StealthVPN. Nadal miałem przedstawiciela mojego testu usług w Chinach (jako część naszego dostawcy 80+’s analiza), ale to nie zadziałało.

VPN nie działał również w innych lokalizacjach, takich jak Iran, Irak, Turcja i Egipt, gdzie zakazy VPN są nieuchronne i dość trudne do ominięcia.

W odniesieniu do P2P / Torrenting przeprowadziłem test na IPLeak.net, który poprosił o pobranie łącza magnesu, a następnie ocenę tła za siecią.

Hola VPN nie udało się ukryć mojego oryginalnego adresu IP. Może to okazać się szkodliwe dla torrentów, ponieważ będą musieli zapłacić wysokie kary DMCA z powodu pobierania treści naruszających prawa autorskie!

Test torrentowania VPN Hola

Streaming / Unblocking - Hola Netflix

Sieci VPN są cennymi narzędziami dla maniaków rozrywki i nożyc, którzy chcą uzyskać dostęp do treści ograniczonych geograficznie na VoD, takich jak Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime i Hulu.

W związku z tym uzasadnione jest oczekiwanie, że Hola VPN odblokuje takie platformy przesyłania strumieniowego, ale niestety wyniki, które uzyskałem, były rozczarowujące.

Odwiedziłem https://www.netflix.com i natychmiast otrzymałem powiadomienie od Hola VPN, aby przenieść moją lokalizację do Stanów Zjednoczonych lub dowolnego innego kraju.

Odblokowanie Hola VPN Netflix

Klikam “Stany Zjednoczone” ponieważ ma najwięcej tytułów w filmach i programach telewizyjnych, a Hola VPN kazała mi zalogować się na swoje konto Netflix. Zrobiłem to, a potem połączyłem się ze Stanami Zjednoczonymi, aby przesyłać strumieniowo.

Odblokowanie HolaVPN Netflix

Jak widać, jest to błąd, który otrzymałem od Netflix, który stwierdza, że ​​ich system stwierdził, że korzystam z odblokowania lub proxy. Hola jest dość zawodna dla streamerów!

Recenzja odblokowania Hola VPN Netflix

Zgodność

Kompatybilność urządzeń nie stanowi problemu dla Hola VPN, która zarządza już ponad 191 milionami użytkowników na całym świecie. Masz dostępne aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android.

Użytkownicy mogą nawet uzyskać rozszerzenia dla Google Chrome i Mozilla Firefox. Dostawca twierdzi nawet, że działa na Apple TV, ale tak naprawdę zawiera instrukcje konfiguracji DNS.

Aplikacja Hola na Androida

Po pobraniu / zainstalowaniu “Nieograniczony bezpłatny VPN - Hola”, zostaniesz powitany menu, które Cię o to poprosi “subskrybuj, don’t dzielić zasoby” lub kliknij “Kolejny”.

Jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą, będziesz musiał kupić subskrypcję. Pamiętaj, że Hola’Plany są zarządzane w różny sposób na różnych urządzeniach.

Oznacza to, że jeśli masz już subskrypcję na Windows, to samo konto nie będzie działać na twoim Androidzie. Będziesz musiał pozwolić sobie na inną transakcję.

Jeśli zdecydujesz się na to drugie, będziesz musiał wyrazić zgodę na udostępnienie swoich zasobów, po czym uzyskasz dostęp do “Hola Unblocker”, który działa bardziej jak przeglądarka proxy niż VPN.

Wszystkie moje zainstalowane aplikacje są uporządkowane w menu. Mogę wybrać ten, w którym chcę zmienić lokalizację, a następnie wybrać serwer według własnych upodobań.

Jako kolejną opcję, możesz po prostu kliknąć flagę kraju w lewym górnym rogu, wybrać serwer, a następnie wyszukać wszystko, aby otrzymać odpowiednie wyniki w tej lokalizacji.

Moim zdaniem aplikacja jest dobra do odblokowywania, ale napotkałem wiele problemów podczas korzystania z serwera VPN w różnych aplikacjach. Ochrona nie była tak przekonująca i napotkałem problemy z łącznością.

Aplikacja Hola VPN na Androida

Aplikacja Hola dla systemu Windows

Aplikacja Hola Windows dostępna do pobrania bezpośrednio na stronie była dość podobna do swojego odpowiednika na Androida. Zwykle nie dostajesz VPN, VPN, ale dostosowaną przeglądarkę Chrome!

Tak, nie żartuję. Hola VPN po prostu zoptymalizowała przeglądarkę Chrome pod kątem szeregu rozszerzeń, w tym Video Accelerator, Ad-Blocker oraz Proxy / VPN.

Bez aplikacji, która maskuje całą sieć, a nie tylko połączenie z przeglądarką, Hola nie wydaje się przekonywującą opcją wykorzystania anonimowości w Internecie.

Możesz mieć wiele dostępnych lokalizacji, ale tylko tyle. Aplikacja jest raczej serwerem proxy niż rzeczywistą usługą VPN i nie oferuje dobrego szyfrowania, aby ukryć twoją tożsamość.

Aplikacja Windows Hola VPN

Rozszerzenie Hola VPN Chrome / Mozilla

Ta darmowa VPN dla Chrome jest taka sama jak aplikacja Windows. Wersja komputerowa dodaje tylko inne usługi do przeglądarki, w tym rozszerzenie Hola Google Chrome.

W związku z tym ogólny projekt i wygląd są całkowicie identyczne. Możesz włączyć “pełnomocnik” w dowolnym momencie i zmieniaj lokalizację za pomocą 226 różnych serwerów.

Pamiętaj jednak, że to rozszerzenie Hola jest tym samym przyłapanym na sprzedaży użytkownikom’ przepustowość za pokrycie kosztów bezpłatnej usługi. Tak więc, jeśli naprawdę pokładasz w tym zaufanie?

Nie sądzę! Lepszym wyborem dla użytkowników dbających o prywatność jest znalezienie wiarygodnych nazw w branży, takich jak NordVPN, ExpressVPN, Surfshark i PureVPN z bezpiecznymi rozszerzeniami przeglądarki!

Rozszerzenie przeglądarki Hola VPN

Wsparcie

Jeśli chodzi o wsparcie, bezpłatny Hola VPN nie oferuje czatu na żywo przez całą dobę. Mają pomoc e-mail [@] hola.org, w której można skontaktować się z ich personelem technicznym w sprawie problemów związanych z VPN.

Inne dostępne opcje wsparcia obejmują Facebook, Twitter i YouTube. Mieli nawet stronę Google+, ale po ich zamknięciu ich obecność została utracona.

Ostatnią opcją otrzymywania pomocy jest odwiedzenie sekcji FAQ, która zawiera odpowiednie zapytania, które powinny zapewnić wystarczającą pomoc.

Obsługa Hola VPN

Często zadawane pytania (FAQ)

Jeśli chodzi o korzystanie z Holavpn, użytkownicy mogą mieć wiele wątpliwości / pytań. W związku z tym wymieniłem niektóre z najczęstszych zapytań otrzymywanych od naszych użytkowników w jednym miejscu. Aby uzyskać informacje na temat rozwiązywania problemów, zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami:

Czy korzystanie z Hola VPN jest bezpieczne??

Jak wspomniano wcześniej, Hola działa bardziej jak serwer proxy niż aplikacja VPN. Nie wykorzystuje szyfrowania do maskowania ruchu, więc nie ukrywa twojej aktywności w Internecie.

W związku z tym twoja tożsamość online będzie zagrożona bez względu na to, na której platformie używasz Hola VPN. Lepiej jest szukać znanych nazwisk na rynku o bezpiecznej reputacji.

Co robi Hola VPN?

Zgodnie z modelem freemium ofert Hola ma zarówno plany bezpłatne, jak i płatne. Sama aplikacja została powiązana z wieloma podejrzanymi działaniami, takimi jak wykorzystywanie urządzeń użytkownika jako notatek wyjściowych w celu oszczędzania przepustowości.

Pojawiły się nawet kontrowersje dotyczące sprzedaży przez VPN danych osobowych stronom trzecim. Dostawca może być w branży VPN, ale tak naprawdę jest jednym z powodów, dla których większość ludzi odwraca się od narzędzi do prywatności!

Czy Hola.org jest bezpieczny??

Sama strona jest całkowicie bezpieczna. Używa protokołu HTTPS dla ruchu przychodzącego / wychodzącego, zapewniając bezpieczeństwo danych, ale jest to ograniczone tylko do strony internetowej.

Darmowe VPN Hola Aplikacje Windows, Mac, iOS i Android są prawie bezużyteczne, jeśli pragniesz prywatności i anonimowości!

Co znaczy Hola?

Hola sama w sobie jest hiszpańskim zwrotem, do którego się odnosi “Witaj”, ale nie ma historii, dlaczego ten dostawca decyduje się na użycie nazwy “Hola VPN” za ich usługę.

Wysłałem e-mail do dostawcy, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak powstała firma, jak wylądowali na nazwie itp. Nadal czekam na odpowiedź!

Ostateczny werdykt

Czy poleciłbym Hola VPN?

NIGDY W MNIE ŻYCIU! Zlokalizowany w kraju bliskim sojusznikowi FVEY, rejestrujący informacje o sesji / aktywności, niemożność odblokowania Netflix, problemy z wyciekiem WebRTC / DNS / IP, oszukańczych użytkowników sprzedających prywatne dane, wykorzystujących je jako węzły wyjściowe…

Usługa zawiodła w każdym aspekcie mojego procesu sprawdzania. Krótko mówiąc, jest to usługa proxy sprzedawana jako VPN, która nie zapewnia żadnego rodzaju prywatności / bezpieczeństwa. Użytkownicy powinni trzymać się z dala od tego darmowego oszustwa VPN. Nie daj się zwieść jego zwodniczym strategiom marketingowym!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me