HideMyAss VPN! Przegląd obsługi szyfrowania i protokołu

Podobnie jak każda inna sieć VPN na rynku, HMA! twierdzi również, że jest to najlepsza dostępna sieć VPN. Obiecuje zabezpieczyć Twoją anonimowość w Internecie, ale opinie użytkowników o tym raju’ostatnio było świetnie. Postanowiłem więc przetestować i sprawdzić, jak duże znaczenie mają opinie na temat tej popularnej usługi VPN.

HMA! składa pewne wysokie obietnice na swojej wyjątkowej i efektownej stronie, ale czy rzeczywiście je spełnia, muszę się tego dowiedzieć w tym kompleksowym HideMyAss VPN Review 2019

 • Bezpieczeństwo
 • Przezroczystość
 • cennik
 • Serwery
 • Występ
 • Zgodność
 • Wsparcie

Przemysłowym standardem szyfrowania jest wojskowe szyfrowanie AES-256’jest najbezpieczniejszym standardem szyfrowania danych. Nie możesz odszyfrować danych zaszyfrowanych w tym standardzie, nawet jeśli masz tysiąc superkomputerów pracujących 24 × 7 przez setki lat.

I HMA! wdraża ten standard, dzięki czemu mogę oznaczyć go jako bezpieczny w ramach tej metryki do bezpiecznego przesyłania danych przez połączenia.

Do obsługi protokołu tunelowania oferuje trzy różne warianty protokołu:

 1. OpenVPN
 2. PPTP
 3. L2TP / IPSec

Spośród tych trzech OpenVPN jest uważany za najbardziej bezpieczny, ponieważ jest open source i wolny od poważnych luk w zabezpieczeniach. Zalecam korzystanie z tego protokołu domyślnie, niezależnie od tego, czy używasz HMA! lub dowolna inna sieć VPN.

PPTP nie jest bezpieczny, ponieważ jest starym standardem protokołu i jest uważany za słaby, więc jest bezużyteczny, nawet jeśli istnieje.

L2TP / IPSec jest najlepszy na platformy iOS, ponieważ OpenVPN jest tam znany jako nieco wolny. Jeśli nie’Jeśli napotkasz problemy z prędkością, przejdź do OpenVPN, ale jeśli tak, przejdź do L2TP / IPSec, ponieważ jest stosunkowo bezpieczny, nawet jeśli na mniejszą skalę niż OpenVPN.

HMA! Przegląd ochrony przed wyciekiem DNS

Ukrywanie swojego prawdziwego adresu IP w Internecie nie jest czymś, co można łatwo zrobić, oferując serwer do przekierowania połączenia. Twój adres IP może łatwo zostać ujawniony, jeśli nie używasz VPN’• oferują ochronę przed wyciekiem WebRTC lub DNS.

W naszym badaniu wycieków DNS natrafiliśmy na wiele sieci VPN, które zapewniały solidne bezpieczeństwo, ale nie mogły’Możesz nawet ukryć swoje prawdziwe IP online. Większość użytkowników don’wiem o tym, ale nie powinieneś tego robić’t rozważnie, jeśli planujesz wykupić abonament na nowy abonament.

Podobnie HMA! chronić przed DNS, WebRTC i innymi rodzajami wycieków?

Zaskakujące, że tak!

Nieszczelności w żądaniach WebRTC i HTTP

 1. https://browserleaks.com/webrtc (Wyczyść)
 2. https://www.doileak.com/ (Wyczyść)

Wycieki DNS:

 1. https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (Wyczyść)
 2. https://www.dnsleaktest.com/ (Wyczyść)

Wycieki IPv4 / IPv6 i Torrent IP:

 1. https://ipleak.net/ (Wyczyść)
 2. https://ipx.ac/run/ (Wyczyść)

Po tym, jak odkryłem, że wiele aspektów bezpieczeństwa tej usługi jest niepewnych i niewiarygodnych, nie byłem’Nie oczekuję HMA! w ogóle być całkowicie szczelnym. HMA! byłby świetnym wyborem dla Torrenting, ponieważ jest tak wyraźnie szczelny tylko wtedy, gdy jego polityka rejestrowania i jurysdykcja nie byłyby tak nieodpowiednie.

HideMyAss! Sprawdzanie pliku aplikacji

Aplikacje, nawet jeśli pochodzą od znanych lub zaufanych dostawców, mogą przenosić silniki lub złośliwe oprogramowanie, które mogą potencjalnie uszkodzić urządzenie lub narazić na szwank Twoje dane, a nawet jedno i drugie.

Aby mieć pewność, że Twój system nie działa’Aby uzyskać takie zagrożenie, musisz przeprowadzić kontrolę aplikacji.

Najlepszą stroną, której używam do tego zadania, jest Virustotal.com.

Zazwyczaj sprawdzam aplikacje na komputery, ponieważ często mają one duże szanse na przeniesienie złośliwego oprogramowania lub podejrzanego silnika.

HMA!’s Aplikacja Windows wypadła z tego testu bez wykrycia silników w 60 różnych testach.

HideMyAss VPN Review

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad subskrypcją usługi HMA !, poważnie powinieneś przyjrzeć się lukom w zabezpieczeniach, których nie można zignorować.

Jurysdykcja

Wielka Brytania.

To tutaj Privax Limited, który z kolei jest właścicielem HMA! jest oparty.

Privax Limited został przejęty przez renomowaną firmę zajmującą się bezpieczeństwem Avast, która ma wiele produktów związanych z prywatnością w Internecie w 2015 roku. I choć Avast ma siedzibę w Czechach, HMA! nadal działa poza Wielką Brytanią.

Wielka Brytania wcale nie jest bezpiecznym miejscem, na którym można oprzeć VPN. W naszym badaniu dotyczącym jurysdykcji Wielka Brytania znalazła się wśród najbardziej niebezpiecznych lokalizacji na świecie pod względem bezpieczeństwa danych. Jeśli ma tam siedzibę VPN, jest podatna na takie propozycje, jak rządowe nakazy gagów, wnioski o ekstradycję danych itp.

Twoje dane nie są bezpieczne, jeśli są’s zaparkowany w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu HMA! nieodpowiedni wybór, jeśli szukasz bezpiecznego i anonimowego dostawcy, z którym możesz się kojarzyć.

Logowanie

Wszystkie sieci VPN twierdzą, że niosą zero dzienników, ale zawsze w tle są przechowywane dane, jak zweryfikowaliśmy w naszym badaniu na temat różnych zasad rejestrowania w całej branży.

Ale tak długo, jak nie działa VPN’t przechowują dane osobowe, można je uznać za bezpieczne dla użytkowników, ale robi to HMA! należą do tej kategorii?

Nie, nie robi’t. Tutaj’dlaczego:

HMA! przechowuje następujące rodzaje dzienników:

 1. Nazwa Użytkownika
 2. Znaczniki czasu połączenia
 3. Dzienniki przepustowości
 4. Adres IP użytkownika
 5. Adres IP serwera VPN, z którym łączy się użytkownik

I to’nie chodzi tylko o przechowywanie poufnych informacji, ale także o czas przechowywania tych informacji, co czyni to jeszcze bardziej niebezpiecznym dla użytkownika.

HMA! przechowuje wszystkie te dzienniki przez okres 30 dni. Że’s miesiąc, w którym Twoje wrażliwe dane są przechowywane w HMA! a jeśli połączysz to z faktem, że miejsce przechowywania danych znajduje się w Wielkiej Brytanii, to tam’nie ma już miejsca, aby zaufać HMA! w ogóle.

W niedawnej przeszłości dostawca był również zaangażowany w przypadki ujawnienia poufnych danych użytkownika organom, które doprowadziły do ​​kary więzienia dla niektórych jego użytkowników.

Jedna sprawa’To oczywiste, że nigdy nie powinieneś robić niczego nielegalnego podczas korzystania z HMA! w ogóle, ponieważ dostawca z pewnością zrezygnuje z danych, jeśli otrzyma zamówienie od dowolnego organu. A nawet jeśli jesteś użytkownikiem, który nie robi’t angażować się w coś nielegalnego, subskrybując HMA! nie jest wskazane.

HMA! Ogólnie oferuje trzy rodzaje planów cenowych, ale obecnie istnieje ograniczony plan długoterminowy’s również dostępne.

Będziesz mieć dostęp do wszystkich HMA!’s funkcje w każdym planie.

 1. Miesięczny abonament: 11,99 USD rozliczane jednorazowo.
 2. Roczny abonament: 83,88 USD rozliczane jednorazowo (6,99 USD / miesiąc).
 3. Dwuletni plan subskrypcyjny: 119,76 USD rozliczane jednorazowo (4,99 USD / miesiąc).
 4. Abonament specjalny: trzyletni abonament: 107,64 USD rozliczane jednorazowo (2,99 USD / miesiąc).

HideMyAss VPN Cennik Recenzja

Czy te plany i ich ceny są uzasadnione dla usługi, którą HMA! Oferuje?

Moim zdaniem nie do końca jako HMA!’Plany cenowe są nie tylko zawyżone, ale również sprzeczne.

Koszt abonamentu miesięcznego jest zbyt wysoki i wynosi prawie 12 USD. Zakres cen dla takiego planu nie powinien przekraczać więcej niż 7-8 USD, chyba że jesteś ExpressVPN.

Po abonamencie miesięcznym HMA! Przechodzi prosto do umowy rocznej, co jest nieco dziwne, ponieważ powinien istnieć plan pośredni, taki jak umowa 6-miesięczna. Wygląda na to, że HMA! Chce zachęcić użytkowników do kupowania większych planów, dlatego wydaje się, że jest to miesięczna umowa’jest tylko po to, aby inne plany wyglądały dobrze i taniej.

Ale HMA! ty’nie jesteś z tym zbyt mądry!

Nowa oferta wartości, która oferuje plan za 2,99 USD miesięcznie, wymaga subskrypcji trzyletniego planu i kasłania pokaźnej kwoty 107,64 USD zafakturowanej raz, co w rzeczywistości jest niższą kwotą w porównaniu z ceną, za którą trzeba będzie zapłacić 2-letni plan u tego samego dostawcy.

Naprawdę nie’zrozumieć logikę strategii cenowej HMA! następuje.

Ceny są mylące i nie ułatwią każdemu użytkownikowi, który chce subskrybować usługę.

I choć cena 2,99 USD miesięcznie wygląda tanio, brak funkcji i awaria na wielu krytycznych frontach sprawia, że ​​HMA! Wydaje się to złym wyborem, biorąc pod uwagę, że można uzyskać potężną sieć VPN, taką jak Surfshark, za niższą cenę.

HideMyAss Bezpłatna wersja próbna i przegląd metod płatności

HMA! oferuje całkowity okres 60 dni, w którym możesz bezpiecznie przetestować jego usługę.

Aby aktywować pierwsze 30 dni okresu próbnego, wystarczy ważny numer Paypal lub karty kredytowej.

Przegląd metody płatności HideMyAss

W przypadku drugiego zestawu 30-dniowego okresu próbnego będziesz musiał zapłacić za plany, ale nadal będziesz podlegać ofercie zwrotu pieniędzy, która obowiązuje przez ten okres.

Liczba dni, w których możesz używać HMA! za darmo to z pewnością znacznie więcej niż to, co możesz uzyskać od innych dostawców, którzy oferują jedynie okres zwrotu pieniędzy, a nie bezpłatną usługę próbną. Ale HMA! oferuje oba.

30-dniowy bezpłatny okres próbny wymaga karty kredytowej lub numeru Paypal, ale są tacy dostawcy, jak NordVPN’Nawet tego wymagają, więc HMA! musi tu pracować nad usunięciem tej bariery, nawet jeśli oznacza to zmniejszenie liczby dni, przez które okres próbny pozostaje ważny.

HMA!’polityka refundacji może wydawać się przyjazna, ale pamiętaj, że jeśli przekroczysz limit przepustowości 10 GB, nie będziesz mógł ubiegać się o zwrot pieniędzy, więc postępuj ostrożnie.

Jeśli chodzi o metody płatności, możesz użyć tylko trzech metod, aby zapłacić za HMA!’Plany cenowe:

 1. Karty kredytowe
 2. Paypal
 3. Skrill

Opcje płatności obejmują dwie najpopularniejsze metody płatności, ale od czasu HMA! nie’t oferuję Bitcoin lub inne wsparcie płatnicze oparte na kryptografii (pozwala to zachować prywatność informacji o płatności), wciąż uważam, że marka musi przejść długą drogę, aby zrozumieć obecną dynamikę branży i czego dokładnie klienci chcą od niej.

PureVPN oferuje ponad 15 metod płatności i to’jest wiodącą w branży usługą, więc HMA! ma wiele punktów odniesienia w różnych obszarach, do których może odnosić się, poprawiać, a nawet poprawiać swoje obecne standardy usług.

Obecny w ponad 190 lokalizacjach na całym świecie, HMA! Posiada jedną z najbardziej różnorodnych dystrybucji serwerów w branży.

Łączna liczba serwerów, które oferują, to 940+, co jest nieco powyżej średniej, ponieważ wiele najlepszych sieci VPN, takich jak ExpressVPN i NordVPN, oferuje na swoich listach od 2000 do 4000 serwerów.

Recenzja serwerów HideMyAss

Ale liczba serwerów przestaje mieć znaczenie powyżej określonej liczby, jeśli użytkownicy w sieci nie’t napotykają wąskie gardła w ruchu, a tym samym wolniejsze prędkości. Niezależnie od tego, czy VPN oferuje 1000, czy 3000, różnica nie jest zbyt duża pod względem wydajności w zakresie prędkości.

Liczba lokalizacji, w których VPN oferuje serwery, jest niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na komfort użytkowania. Wynika to z faktu, że im użytkownik znajduje się bliżej określonego serwera, tym większe będą prędkości, ponieważ odległość do przeskoku połączenia nie jest duża.

I tutaj HMA! Zdobywa kilka głównych punktów. Ponad 190 lokalizacji serwerów rozsianych po całym świecie. Z wyjątkiem Antarktydy użytkownicy na wszystkich 6 kontynentach mieszkalnych mogą być bardzo blisko określonego serwera z HMA! Sieć serwerów.

Większość dostawców VPN don’oferuje wiele serwerów poza regionami Europy i Ameryki Północnej, ponieważ większość użytkowników VPN mieszka w tych miejscach, ale HMA! Ma serwery w tak dziwnych miejscach jak Guam, Bhutan, Palestyna, Jemen, Kenia, Malawi, a nawet w Korei Północnej.

Ja nie’widziałem jakikolwiek inny VPN obejmujący te miejsca tak zaciekle jak HMA! Zrobił.

Ponadto większość tych serwerów to serwery typu bare metal.

Utrata prędkości jest zrozumiała w przypadku sieci VPN, ponieważ mają one silne szyfrowanie, obsługę protokołów i przekierowanie połączeń, co kładzie nacisk na prędkości powodujące ich obniżenie. Ale istnieje pewien stopień, w jakim utrata prędkości jest znośna, a ponadto prędkości mogą stać się frustrujące lub nawet bezużyteczne.

Maksymalna utrata prędkości dla VPN powinna wynosić 25-40% i HMA!’Na szczęście prędkości często mieszczą się w tym zakresie.

Używam prędkości łącza internetowego 50 Mb / s, więc nie’jak każda sieć VPN, która powoduje spadek prędkości poniżej znaku 30 Mb / s.

Przeprowadziłem testy prędkości na 5 różnych urządzeniach HMA! serwery, wszystkie z różnych kontynentów, a oto średnie prędkości z tego:

 • Ping: 72 Ms
 • Prędkości pobierania: 32,16 Mbps
 • Prędkości przesyłania: 27,92 Mb / s

Dzięki HMA !, możesz uzyskać wyższe prędkości, ale na niektórych serwerach, szczególnie na Bliskim Wschodzie i Kanadzie, możesz czasami oczekiwać utraty prędkości o ponad 50%. Najszybsze prędkości w Europie i regionie Azji i Pacyfiku spadają o około 35% na większości serwerów.

HMA! Przegląd torrentów

Sieci VPN, które nie’t wspiera Torrenting, wyraźnie o tym wspominaj, ale HMA! isn’podoba mi się to.

Nigdzie nie wspomina, czy obsługuje Torrenting, czy nie, ale wielu użytkowników skarżyło się na różne fora, które HMA! w ogóle nie nadaje się do torrentowania.

Wielu użytkowników otrzymało powiadomienia DMCA, doświadczyło niższych prędkości lub nawet całkowitych ograniczeń podczas korzystania z HMA! dla Torrenting, a ja też osobiście tego doświadczyłem.

Zwykłe pobranie książki o wartości 2 Mb trwało ponad 3 minuty, co jest dalekie od HMA! dość dobre prędkości w ogólnym przeglądaniu. Więc nie’idź na to, jeśli oddajesz się intensywnemu torrentowaniu.

HideMyAss VPN Netflix Recenzja odblokowania

Spodziewałem się HMA! Aby odblokować Netflix US i wiele innych krajów, jestem rozczarowany. Że’s, ponieważ za każdym razem, gdy próbowałem połączyć się z Netflix za pomocą dowolnego HMA!’Na serwerach mam ten niesławny błąd serwera proxy Netflix.

Błąd serwera proxy Netflix

Netflix ma różne biblioteki treści dla różnych krajów, w których oferuje swoje usługi, i chociaż niektóre treści na nim pozostają dostępne we wszystkich krajach, niektóre nie’t. I to’s, gdzie przychodzą VPN. Ale Netflix skomplikował ten problem, kiedy wprowadził zakaz VPN na swojej stronie, ponieważ używał swojej zapory ogniowej, aby wyeliminować połączenia oparte na VPN do swojej usługi.

W dzisiejszych czasach tylko garstka VPN działa w kierunku odblokowania Netflix US i innych regionalnych bibliotek oferowanych przez giganta streamingowego i mogę powiedzieć, że w tej chwili zdecydowanie, HMA! Nie ma wśród nich.

Nic innego ani wyjątkowego tutaj jak HMA! po prostu oferuje obsługę aplikacji klienckich tylko dla najpopularniejszych platform, w tym:

 • Windows
 • Prochowiec
 • Android
 • iOS
 • Linux

Zgodność aplikacji HideMyAss VPN

Dla Firestick, Kodi i innych miłośników urządzeń niszowych, HMA! isn’t właściwy wybór, ponieważ tak nie jest’• oferować natywne wsparcie dla każdej takiej platformy.

HMA! oferuje obsługę routera, dzięki czemu można łatwo trasować wszystkie urządzenia automatycznie przez połączenie.

Na jednym koncie możesz korzystać z usługi na 5 różnych urządzeniach w tym samym czasie, co jest znaczną poprawą ze strony dostawcy, ponieważ jakiś czas temu nie możesz’t zalogować się do więcej niż 2 urządzeń jednocześnie.

Jeśli chodzi o użyteczność aplikacji, są one niezwykle łatwe w konfiguracji i obsłudze. Inicjacje połączenia jednym kliknięciem i proste zamiany serwerów poprzez jednokrotne kliknięcie / dotknięcie wybranej lokalizacji, to tylko niektóre z głównych UX USP HMA! aplikacje.

HMA! miał w przeszłości wiele skarg użytkowników na jego powolną i prawie nieistniejącą obsługę klienta. W tamtych czasach oferowali oni wsparcie wyłącznie za pośrednictwem poczty e-mail, co z oczywistych powodów nie jest odpowiednie dla usług technicznych takich jak VPN.

Teraz, po dodaniu obsługi czatu na żywo przez HMA !, takie problemy zniknęły.

Przegląd pomocy technicznej HideMyAss VPN

Obsługa czatu jest szybka i udziela szczegółowych odpowiedzi na pytania. Zapytałem ich o wsparcie Firestick i dostałem dość zadowalającą odpowiedź, więc mogę powiedzieć, że ich wsparcie jest zdecydowanie zgodne z normami branżowymi i zgodne ze standardami branżowymi.

Wniosek

Teraz do ostatniego połączenia!

Czy polecam subskrypcję HMA!?

Wielkie Nie!

Dlaczego?

HMA! nie’t obsługuje Netflix, Torrenting lub jakąkolwiek inną aktywność opartą na streamingu, przechowuje dzienniki o wartości wrażliwej i to także przez okres ponad 30 dni i’z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która nie jest bardzo bezpieczną jurysdykcją dla VPN.

Ma pewne pozytywne zalety, takie jak ponadprzeciętne prędkości, przyjazne zasady próbne, obsługa wielu urządzeń z dobrym projektem interfejsu użytkownika i UX oraz obsługa czatu na żywo, aby poradzić sobie z wszystkimi problemami rozwiązywania problemów. Ale negatywy są zbyt duże, aby je zignorować, nawet w obliczu tych pozytywów.

Więc nie’idź na HMA !, ponieważ jest on zawyżony za usługi, które oferuje i nie robi’Zawiera wiele dobrych funkcji, które można uzyskać u innych dostawców, a także za niższą cenę.

Aby uzyskać znacznie lepszą i tańszą sieć VPN, możesz wybrać Surfshark lub jeśli masz budżet, wybierz ExpressVPN, ale na razie nie’nawet pomyślę o subskrybowaniu HMA!.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me