Prehľad zabezpečenia StrongVPN

jurisdikcie Lake Tahoe
cena 10
servery 950+
protokoly žiadny
šifrovanie AES-256
Odblokuje Netflix Áno
torrenting Áno
Pracuje v Číne Áno
odporúča  Áno
webové stránky https://www.strongvpn.com/
kompatibilita Windows, Android, Apple, Desktop, Chrome, FireTV

Na prvý pohľad sa mi StrongVPN zdala ako celkom nová služba. Neprekvapilo ma však, že sú v podnikaní od roku 2005! že’Je dokonca staršia ako niektoré z najpopulárnejších služieb na svete! Tak prečo’• SilnýVPN vzlietol, napriek mnohým rokom skúseností v tejto oblasti?

Pri preosievaní predchádzajúcich recenzií som sa dozvedel, že táto služba bola pred pár rokmi vážne nepoužiteľná. To by mohlo vysvetliť nejasnosti, v ktorých sa nachádzajú.

Ale čo teraz? Vylepšili sa a sú hodní byť nazývaní najlepšou VPN?

Nemám’neviem!

A to’presne prečo’Uskutočníme komplexný prehľad StrongVPN, aby sme zistili, čo presne jeho súčasná výkonnosť je a kde je táto služba ako služba v priemysle. ja’Dotknem sa aj rôznych aspektov svojej služby vrátane rýchlosti, odblokovania Netflixu, stanovovania cien a ďalších.

Je to naozaj a “silný” VPN? nechať’Zistiť to!

Aby bola sieť VPN akceptovateľná, musí byť pre používateľa absolútne bezpečná, aby s ňou mohol dôverovať. Zvážia sa aj ďalšie faktory, ale bezpečnosť predstavuje funkciu číslo 1, ktorú používatelia požadujú pre VPN.

Bezpečnostná bašta VPN má štyri rozhodujúce prvky, t. J. Úroveň šifrovania, podporu protokolov, politiku protokolovania a jurisdikciu.

Kontrola úrovne šifrovania

StrongVPN poskytuje úplné známky za ponúknutie šifrovania vojenskej triedy AES-256, čo je rovnaká úroveň šifrovania, s akou CIA zabezpečuje aj svoje citlivé súbory..

To ma ale veľmi neprekvapuje’Je to preto, lebo šifrovanie AE-256 sa stalo, podobne ako v súčasnosti v danom odvetví, dokonca aj menší poskytovatelia.

Ak poskytovateľ neurobil’Neponúkam to, až potom by to bola správa, ale keď ju skutočne ponúka, potom sa jej nič nestratí’je nevyhnutnou funkciou pre dostatočne dobrú službu VPN.

Preskúmanie podpory protokolu

Teraz, pre podporu protokolov, StrongVPN vám ponúka možnosť vybrať si z protokolov ako OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 & dokonca aj SSTP.

OpenVPN je z tohto množstva najbezpečnejšia, pretože doteraz nebola nikdy ohrozená, preto odporúčam všetkým používateľom, ktorí’• zmeňte tento protokol, pokiaľ nie sú rýchlosti úplne nefunkčné.

Kontrola zásad protokolovania

Pokiaľ ide o politiku protokolovania, považoval som StrongVPN za vysoko spoľahlivú. Áno, zhromažďujú nejaké osobné informácie, ako je vaše meno a e-mailová adresa, ale nie’t zhromažďovať históriu prehľadávania, časové pečiatky pripojenia alebo čokoľvek súvisiace s údajmi generovanými vaším pripojením, čo je chvályhodné.

Áno, v tomto odvetví existujú lepšie politiky, ako je napríklad MullvadVPN’s, ktoré generujú iba číslo účtu, bez potreby e-mailu alebo hesla, ale stále, StrongVPN’Zásady ochrany osobných údajov možno považovať za dostatočne silné, aby definitívne neohrozili vaše súkromie.

Ochrana pred únikom DNS

A pokiaľ ide o bezpečnosť StrongVPN’Sieť servera je v prevádzke, opäť som bol ohromený, pretože nedošlo k únikom DNS ani k únikom WebRTC!

Tieto dva úniky sa vyskytujú, keď poskytovateľ’Infraštruktúra servera nie je známkou ochrany vašej skutočnej adresy IP pred rozdaním.

Pre laika sú tieto dva problémy medzerami, ktoré zlodeji dát, hackeri a snoopers môžu využiť na to, aby sa dostali k vašej skutočnej IP a polohe. Je preto nevyhnutné, aby sieť VPN mohla proti takýmto problémom chrániť.

A to je presne to, čo StrongVPN ponúka, ochranu proti takýmto únikom.

Prevádzkové preskúmanie jurisdikcie

Lake Tahoe, Spojené štáty americké.

Na tomto mieste sídli spoločnosť StrongVPN.

Je to dobrý bod, určite nie!

A to’je to preto, že USA sú jedným z najhorších miest, na ktorých je VPN založená vďaka krajine’s podvratné a regresívne zákony o uchovávaní údajov. Krajina je tiež členom aliancií zdieľajúcich údaje, ako je 14 Eyes Group, čo ju ešte zhoršuje.

Podľa našej štúdie o ochrane osobných údajov v rôznych jurisdikciách po celom svete USA nie’Zdá sa, že VPN je veľmi dobrá voľba pre nastavenie základne, takže napriek všetkým dobrým bezpečnostným vlastnostiam služby, ako je šifrovanie najvyššej úrovne, podpora protokolu OpenVPN a dobre zaokrúhlená politika protokolovania, StrongVPN stále nefunguje’• radí sa medzi vysoko zabezpečené VPN.

Americké úrady môžu prísť zaklopať na dvere a hľadajú užívateľské údaje, čo je skutočne veľká hrozba pre súkromie používateľov, čo ma núti k výraznému označeniu StrongVPN.

Kontrola súboru aplikácie

Posledná vec, ktorú som potreboval skontrolovať, pokiaľ ide o StrongVPN’Zabezpečenie sa týka toho, aké bezpečné sú jeho aplikácie pre váš systém. Obsahujú akýkoľvek malware alebo sú dostatočne čisté na to, aby boli použité s dôverou?

Uskutočnil som test na VirusTotal pre ich aplikáciu pre Windows a tu sú výsledky:

Bol zistený jeden motor!

StrongVPN’s Aplikácia pre Windows nie je pre vás bezpečná vo vašom systéme, pretože má vysoké šance na infikovanie a ovplyvnenie jeho výkonu alebo dokonca na ohrozenie citlivých údajov. Ďalším bodom, ktorý ničí inak celkom slušné a dosť dobré služby.

Kontrola servera StrongVPN

Pre VPN je veľmi typické, že ponúka väčšinu svojich serverov v Severnej Amerike, Európe a niektorých z nich na Ďalekom východe, pričom ignoruje zvyšok sveta. StrongVPN nemá’t sa líši v závislosti od súčasného predpokladu.

Jeho počet serverov je dobrý, presnejšie 650 serverov, ale napriek tomu je to vlastná stredne veľká serverová infraštruktúra. Väčšie VPN majú zvyčajne v priemere 2 000 serverov, napríklad PureVPN a ExpressVPN.

Táto serverová sieť je rozložená do 26 krajín po celom svete, aby som bola presná, čo nie je veľa, ale môžem rozhliadnuť rozšírené serverové šírenie, ak je výkon až po značku.

StrongVPN tiež nemá’t pridávať novšie servery, ktoré príliš často, takže ak sa chystáte na to, nie’Neočakávajte drastické zlepšenie miest, v ktorých máte prístup k pripojovacím serverom.

Rozširovanie serverov tiež nie je také dobré, pretože StrongVPN, rovnako ako všetky ostatné siete VPN, sa zameriava len na poskytovanie pokrytia serverov severoamerickým a európskym regiónom, pričom prakticky nulové servery sú mimo tejto oblasti. Pre používateľov, ktorí nie’Ak v týchto regiónoch žijeme, StrongVPN by bol pomerne pomalý vzhľadom na skutočnosť, že spojenie by muselo prejsť pomerne veľké vzdialenosti, aby pristálo na určitom serveri..

Jednoducho povedané, StrongVPN’Sieť serverov bude mať veľmi obmedzenú príťažlivosť, pokiaľ nebude diverzifikovať svoje súčasné šírenie serverov tak, aby zahŕňalo ďalšie oblasti sveta, alebo ak do týchto oblastí nepridá ďalšie servery okrem tých, ktoré už existujú..

StrongVPN Kontrola rýchlosti

Všetky VPN spôsobujú značné straty rýchlosti a to’je pochopiteľné, berúc do úvahy všetky zaťaženia, ktoré bezpečnostné funkcie ako šifrovanie a protokolovanie tunelov. Ale aj rýchlostná strata by sa mala udržiavať na minime alebo užívateľ bude mať úbohý zážitok, a tu leží StrongVPN’s najväčšou chybou!

StrongVPN’Rýchlosti nie sú vôbec o čom písať domov. Aj keď som zmenil 5 rôznych serverov, nemohol som’nezískam viac ako 40% skutočnej rýchlosti môjho internetového pripojenia. Niektoré servery to neurobili’ani ísť tak ďaleko, pretože sa sotva zaregistrovali na rýchlostných testoch.

Na testovanie používam pripojenie 50 Mb / s, takže priemerná rýchlosť sťahovania po pripojení väčšiny dobrých sietí VPN sa pohybuje okolo 35 - 40 Mb / s. Nehovorím tu rýchlo, hovorím tu o priemere, ale pozrime sa na rýchlosti, ktoré som dosiahol pri používaní služby StrongVPN, keď som sa pripojil k svojim serverom v New Yorku, čo bolo najrýchlejšie spomedzi testovaných serverov:

  1. Rýchlosti sťahovania: 16,82 Mbps
  2. Rýchlosti nahrávania: 6,76 Mb / s
  3. Ping: 93 ms

že’s rýchlostná strata takmer 70% v rýchlosti sťahovania a ešte viac demoralizujúca 85% v rýchlosti prenosu. Je to jednoducho nie je dosť dobré na to, aby sa dalo použiť na čokoľvek, či už na streamovanie, torrentovanie alebo len na prehliadanie.

StrongVPN musí tento problém vážne vyriešiť, alebo to bude vždy služba, ktorú nikto nedoporučuje ostatným.

StrongVPN Netflix recenzia

Jeho servery odblokujú Netflix USA?

Veľké áno a prekvapivo tiež!

Nebol som’Vážne očakávam, že zo všetkých sietí VPN odblokuje StrongVPN odblokovanie tohto webového streamu Svätého grálu!

Od Netflixu’S účinnosťou vstúpil zákaz VPN, dokonca aj tie najväčšie služby ho nedokázali prekonať a to’Je to preto, že tento zákaz VPN nie je vaše priemerné geografické obmedzenie. to’je sofistikovaný a brutálny systém, ktorý potlačuje akékoľvek pripojenie považované za smerované prostredníctvom pripojenia VPN.

Odblokovanie služby Netflix USA prostredníctvom tejto služby sa tak stalo jednou z najlepších funkcií tejto služby.

Škoda, že ich rýchlosti nie sú dosť dobré na to, aby podporovali streamovanie HD, čo ma núti prehliadať jeho schopnosť odblokovať samotný web, pretože ak nie sú dobré, čo urobíte, aj keď odblokujete web?

StrongVPN Torrenting Review

Torrenting nie je možné vykonať bez VPN v týchto dňoch, pretože by to znamenalo spáchať neuveriteľne hlúpy čin, vďaka ktorému budete čeliť následkom, ako sú vysoké pokuty alebo dokonca väzenie..

Každý vie, že väčšina materiálov dostupných na stránkach Torrenting má pochybné pozadie a nie je oficiálne podporovaná ochranou autorských práv, takže ak si odtiaľto niečo stiahnete, je pravdepodobné, že trollovia autorských práv môžu zistiť vašu IP adresu a poslať vám právne upozornenie..

Aby sa tomu zabránilo, siete VPN sa hodia, ale iba tie, ktoré ponúkajú hviezdnu bezpečnosť a najvyššiu rýchlosť.

StrongVPN umožňuje Torrenting na svojich serveroch a jeho bezpečnosť je dostatočne silná, aby skryla vašu IP pred autorskými právami, poskytovateľ však’s Achillovou pätou, t. j. rýchlosti môžu byť pre nadšencov Torrentingu veľkým poklesom, pretože sťahovanie môže byť v tom čase veľmi pomalé.

Tak som vyhral’t Odporúčam vám ísť na StrongVPN, ak chcete VPN pre Torrenting, pretože v súčasnosti nemôže ponúknuť druh rýchlosti, ktorá je potrebná pre vysokoúčinné Torrenting aktivity, ako je sťahovanie filmov alebo veľkých softvérových súborov medzi ostatnými.

StrongVPN Pricing Review

Ceny nie sú často problémom používateľov, pokiaľ ide o VPN, ak je výkon, ktorý dostávajú zo služby, dostatočne silný na to, aby odôvodnil cenové štítky. ExpressVPN vládol medzi doménami VPN aj napriek tomu, že ceny boli dvakrát vyššie ako podobné služby, a to len vďaka neuveriteľnej spoľahlivosti a výkonu, ktorý ponúka.

Ale keď nie’Ak nemáte tovar na zálohovanie vašich služieb, vysoké cenovky nie sú vôbec dobrý nápad.

StrongVPN je podobný prípad.

Ponúka iba dva druhy cenových plánov:

  1. Mesačne: 10 USD mesačne
  2. Ročne: 5,83 $ mesačne (69,99 dolárov fakturovaných raz)

Mesačné ceny sú prehnané, ale je možné ich prehliadnuť, pretože väčšina poskytovateľov má drahé krátkodobé plány s cieľom prinútiť používateľa kupovať dlhodobé predplatné..

Ročný plán s cenou takmer 70 USD je však predražený najmenej o 40%, pretože existujú poskytovatelia, ktorí ponúkajú neuveriteľne lepší výkon a viac funkcií ako StrongVPN a stále majú nižšiu cenu, napr. Surfshark.

StrongVPN musí znížiť svoje cenové značky vzhľadom na skutočnosť, že jeho rýchlosti nie sú také dobré a stále mu chýba veľa funkcií, ako sú DoubleVPN alebo SplitTunnelling, ktoré ponúkajú iní poskytovatelia..

Spôsob platby StrongVPN a kontrola skúšobnej verzie zdarma

Môžete zaplatiť za StrongVPN’s cenovými plánmi prostredníctvom troch rôznych spôsobov platby:

  1. Kreditné / debetné karty
  2. paypal
  3. Alipay

Tieto metódy patria medzi populárnejšie spôsoby platby tam, takže väčšina používateľov by nemala mať problémy s platením za žiadnu zo stránok StrongVPN’s predplatné plány.

Jediné, čo tu chýba, je, že poskytovateľ nevie’• ponúkať spôsob platby založený na kryptomene, ktorý by mal existovať vo všetkých VPN, pretože umožňuje užívateľovi platiť anonymne, čím mu umožňuje zachovať si slobodnú voľbu v otázke, či potrebuje alebo nemá zdieľať svoje platobné podrobnosti..

Dostanete tiež 30-dňovú lehotu na vrátenie platby, v ktorej môžete kontaktovať svoju podporu chatu a požiadať o vrátenie svojich peňazí. Nie sú pripojené žiadne zadné reťazce ani skryté podmienky, takže ponuka je platná.

StrongVPN Client App Review

StrongVPN sa teraz môže pochváliť širokým repertoárom klientov VPN vrátane klientov pre systémy Windows, Mac, Android a iOS. Ale čo bolo prekvapivejšie? Nebol som’Neočakávam, že tento poskytovateľ ponúkne špeciálnu aplikáciu pre Firestick! Ale to ponúka! A spojte to so StrongVPN’schopnosť odblokovať Netflix z amerického servera a od vás’Mám dostatočne dobrú sieť VPN na streamovanie.

Poskytovateľ sa v nedávnej minulosti dostal pod veľkú kritiku za svoje neohrabané aplikácie, ktoré pripomínali softvér od začiatku 2000-tych rokov, ale po prepracovaní a aktualizáciách, StrongVPN’Úložisko aplikácií možno považovať za tam s niektorými lepšími klientskými aplikáciami od renomovaných poskytovateľov.

Pre tohto poskytovateľa stále existuje dlhá cesta’Aplikácie stále nie sú tak jednoduché ako aplikácie ponúkané špičkovými poskytovateľmi, ako je ExpressVPN, ale ak sa pozriete na problémy s nulovými prestojmi alebo zlyhaniami, ktoré som si všimol počas fázy testovania, StrongVPN si skutočne zaslúži pat na chrbte, aby sa dal taký obrovský úsilie o to, aby boli jeho aplikácie čo najužitočnejšie.

StrongVPN tiež ponúka vrodenú podporu smerovača a dokonca môžete poskytovateľa nastaviť ručne pomocou rozsiahlych sprievodcov nastavením, ktoré ponúka pre platformy ako Linux a Ubuntu..

Preskúmanie podpory StrongVPN

Poskytovateľ nedávno pridal okno na podporu chatu a pokračoval zo svojho starého systému podpory založeného na e-mailoch.

Zákazník popraví don’Nevysielajte konzervované odpovede a skutočne s vami hovoríme, ako by mala reálna podpora. Poslal som im doplnené otázku a ich odpoveď bola rýchla a jasná.

Na druhej strane má StrongVPN veľmi dobré úložisko podpory, kde môžete získať prístup k všetkým druhom sprievodcov nastavením a odstraňovaním problémov..

záver

Napriek tomu, že StrongVPN prináša veľa rôznych, chvályhodných vylepšení svojich služieb, ešte stále potrebuje zapojiť veľa dier a upozornení, aby som ich mohol odporučiť iným používateľom. Medzi najväčšie problémy, ktoré si vyžadujú naliehavú pozornosť, patria okrem iného úbohé rýchlosti, nebezpečná jurisdikcia, vysokorýchlostné plány predplatného.

Ak StrongVPN tieto problémy vyrieši a vykoná ich servis’spoľahlivosť sa zhoduje so spoľahlivosťou odvetvia’s požiadavkami, poskytovateľ má potenciál byť jedným z najlepších v odbore, ale zatiaľ, ak hľadáte najlepšiu VPN, musíte hľadať niekde inde..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me