Prehľad NordVPN 2020

jurisdikcie Panama
cena 3,49 dolárov / mesiac v trojročnom pláne
servery 5560+ serverov v 59 krajinách
protokoly Nie sú certifikované žiadne protokoly
šifrovanie AES-256-GCM / AES-256-CBC
Odblokuje Netflix Áno
torrenting Áno
Pracuje v Číne Áno
odporúča  Áno
webové stránky https://nordvpn.com/
kompatibilita Windows, Android, Apple, Chrome, Firefox

NordVPN nespadá pod jurisdikciu 5-9-14 očí, ale nedávno potvrdil, že dostal hack (späť v marci 2018). následne, poskytovateľ sa neodporúča, pretože porušovali GDPR’s pravidlami porušovania údajov a preukáže sa ako nezabezpečená služba!

Ako malý prehľad o svojich ponukách NordVPN začína na $ 3,49 / mo. na trojročný plán, a je vybavený funkciami ako Double VPN, Kill Switch a 6 multi-prihlásení, podpora živého chatu 24/7 a ďalšie.

To dokonca má viac ako 5 200+ serverov v 58 krajinách, ponúka chvályhodný výkon. Pri pripojení 100 Mb / s získate priemernú rýchlosť sťahovania 80 Mb / s a ​​56 Mb / s pri odovzdávaní.

Prečítajte si túto recenziu NordVPN v roku 2020, kde diskutujem o poskytovateľoch’ bezpečnosť, transparentnosť, ceny, servery, výkon, kompatibilita, podpora a ďalšie.

Moje kritériá hodnotenia

 • zabezpečenia: Je NordVPN skutočne súkromný a bezpečný?
 • jurisdikcie: Kde sa nachádza NordVPN?
 • protokoly: Aké protokoly NordVPN používa?
 • šifrovanie: Aké šifrovanie používa spoločnosť NordVPN?
 • protokolovanie: Ukladá NordVPN protokoly relácií / pripojení?
 • Skúška tesnosti: Neuniká spoločnosť NordVPN DNS, IP & WebRTC?
 • Audit: Nezávislí audítori kontrolujú NordVPN!
 • servery: Kde sú umiestnené servery NordVPN?
 • Testovanie rýchlosti: Ako rýchly je skutočne NordVPN?
 • torrenting: Je NordVPN vhodný na torrentovanie?
 • Streaming: Môžem použiť NordVPN na sledovanie Netflixu?
 • podpora: Ako získavajú podporu zákazníci spoločnosti Nord?
 • stanovenie ceny: Koľko stojí predplatné služby NordVPN?
 • kompatibilita: Informácie o aplikáciách a podporovaných zariadeniach
 • dôveryhodnosť: NordVPN Hacked, Trustpilot, Canrant

Je spoločnosť NordVPN skutočne súkromná?

Potom, čo šiel do hĺbky do NordVPN’s umiestnením, bezpečnostným auditom, zárukou na kanárik a protokolovaním a hodnotením nedávneho incidentu s hackermi nemôžem povedať, že ide o súkromnú / bezpečnú voľbu, a následne poskytovateľa neodporúčam..

Kde sa nachádza NordVPN?

NordVPN má ústredie v Paname v Strednej Amerike. Vďaka tomu má väčšina poskytovateľov nadštandardne prístup, pretože miesto má priateľské zákony na ochranu osobných údajov a nie je súčasťou aliancií na zdieľanie údajov, ako sú 5, 9 a 14 očí.. 

Spoločnosť Panama na rozdiel od iných nezaväzuje hromadné sledovanie a uchovávanie údajov “Internet Enemy” jurisdikcie. Bohužiaľ, toto vyhralo’nemá na Nord žiadny vplyv’s bezpečnosťou, pretože poskytovateľ utrpel závažné porušenie.

Informácie o protokoloch NordVPN

NordVPN podporuje PPTP, L2TP / IPSec, IKEv2 a OpenVPN. Klient Windows štandardne používa OpenVPN, zatiaľ čo náprotivky Mac a iOS používajú zabezpečený IKEv2.

Používatelia majú na výber medzi protokolmi TCP a UDP v aplikáciách Windows a Android. Šifrovanie sa líši v závislosti od protokolu, ktorý vyberiete pre jednotlivé aplikácie.

Aké šifrovanie používa NordVPN?

NordVPN používa pre riadiaci kanál AES-256-CBC s handshake RSA-2048. Šifry AES-256-CBC s hashovacou autentifikáciou HMAC SHA256 pre dátový kanál.

Perfect Forward Secrecy (PFS) poskytuje výmena kľúčov DHE-4096. Aplikácie pre Mac používajú IKEv2 s Cisco’s Protokol novej generácie (NGE), zatiaľ čo aplikácie iOS využívajú šifry AES-256-GCM s HMAC SHA2384 na autentifikáciu údajov.

Je NordVPN Zero Log VPN?

Áno, spoločnosť NordVPN nezaznamenáva údaje o relácii / pripojení a zostáva verná svojmu predpokladu bezkonkurenčného súkromia. V skutočnosti sú v súčasnosti jedným z jediných poskytovateľov na trhu, ktorých overila audítorská spoločnosť tretej strany.

Netizény zostávajú úplne bezpečné online. VPN nebude monitorovať vašu prichádzajúcu IP adresu alebo čokoľvek, čo sa dá spätne prepojiť s vašou identitou. Viac informácií nájdete v ich pravidlách ochrany osobných údajov.

Spoločnosť NordVPN prísne neuchováva záznamy o vašej činnosti online. To znamená, že nesledujeme čas ani trvanie online relácie a neuchovávame ani protokoly o použitých IP adresách alebo serveroch, navštívených webových stránkach alebo stiahnutých súboroch..

Keď sú konfrontované vládnymi agentúrami, realita vyjde najavo. my’Už som videl veľa príkladov, napríklad to, čo sa stalo s IPVanish a PureVPN.

Avšak NordVPN’Protokolovacia politika je v porovnaní s týmito poskytovateľmi dychom čerstvého vzduchu, zostáva verný svojmu sľubu a neodhalí žiadne informácie, a to napriek zabaveniu svojich serverov..

Netesní NordVPN vaše DNS / WebRTC / IP?

NordVPN je bez akýchkoľvek netesností. Ako to môžem vedieť? Testoval som server NordVPN # 3038 vyššie na 3 rôznych weboch, aby som skontroloval problémy s únikom IP alebo DNS.

Test tesnosti WebRTC

Najprv som sa rozhodol použiť https://browserleaks.com/ na vykonanie dôkladného testu tesnosti WebRTC. Ako vidíte nižšie, neboli nájdené žiadne chyby. Moja pôvodná adresa IPv4 a IPv6 sú neviditeľné a zobrazujú IP adresu poskytnutú spoločnosťou NordVPN, t. J. 172,98,93,182..

NordVPN WebRTC Test

Test tesnosti DNS

Pri svojom druhom teste som použil neslávne presný test úniku DNS na dokonalé overenie vyššie uvedených výsledkov. Ako vidíte nižšie, nič neodhaľuje vašu skutočnú totožnosť alebo polohu. Použitím IP bol zistený iba jeden server DNS: 172.98.93.181.

NordVPN DNS Test

Kompletná analýza ochrany osobných údajov

Vzhľadom na to, že mám dosť súkromia, rozhodol som sa vykonať ďalšiu skúšku. Tentoraz zo slávnej webovej stránky IPLeak.net.

Výsledky ukázali, že VPN sa podarilo skryť našu skutočnú polohu. Verejná IP adresa je rovnaká: 172.98.93.182 a tiež server DNS: 172.98.93.181!

Analýza ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN

NordVPN podstupuje audit bezpečnosti aplikácií

NordVPN je jedným z mála poskytovateľov na trhu, ktorému nevadí vyskúšať svoje aplikácie a možnosti VPN podrobením auditu..

Od 9. októbra 2019 služba oficiálne zverejnila informácie týkajúce sa ich testu penetrácie aplikácií od tretích strán, pričom výsledky potvrdzujú, že spoločnosť Nord’sľubuje nulové záznamy a maximálnu anonymitu.

Audit bezpečnosti aplikácie NordVPN

Zoznam serverov NordVPN

Spoločnosť NordVPN má v súčasnosti viac ako 5 200+ serverov v 60 krajinách po celom svete. Toto je jeden z kľúčových USP spoločnosti NordVPN. Už nikdy nebudete unavení vyskúšaním rôznych serverov NordVPN pre Čínu, Netflix, BBC iPlayer a Amazon Prime..

Väčšina klientov NordVPN vám v skutočnosti poskytne možnosť vybrať si konkrétne servery pre vaše potreby. Používatelia majú explicitné možnosti ochrany proti DDoS, vyhradených IP adries, zdvojenej VPN, zdieľania cibule cez VPN a zdieľania P2P / súborov.

Ak ste stále zmätení, ku ktorému serveru sa chcete pripojiť, NordVPN poskytuje ďalšiu pomoc. Máte prístup k odporúčaciemu nástroju, ktorý využíva inteligentné algoritmy na nájdenie najlepšieho servera.

Hodnotenie počtu serverov a miest

Môže vám tiež napadnúť, či NordVPN obchádza GFW v Číne alebo nie. Trochu som sa prekopal do schopností a zistil som, že máte vyhradenú čínsku webovú stránku, ktorá je prístupná pre jednotlivcov v krajine..

Cudzinci na druhej strane zvyčajne aplikáciu inštalujú pred pristátím v Číne. Bez ohľadu na to môžete mať istotu, že v krajine získate úplnú podporu prostredníctvom služby NordVPN.

Je to kvôli NordVPN’s Zoznam serverov v Číne, ktorý obsahuje nejasné miesta, vďaka čomu vyzerá šifrovaná prevádzka “nešifrované”, bráni DPI v identifikácii VPN.

Testovanie rýchlosti: Aká rýchla je NordVPN?

Testy rýchlosti NordVPN odhaľujú úžasný výkon s rýchlosťami sťahovania, ktoré sa v priemere dotýkajú 80,00 Mb / s a ​​odovzdané rýchlosťou 56,68 Mb / s. Strata rýchlosti je v porovnaní s inými poskytovateľmi na trhu pomerne nízka.

Aby som vám dal presnejšiu predstavu o výkone, vykonal som dôkladný test rýchlosti na serveroch v USA, Veľkej Británii, Austrálii, Nemecku a Francúzsku pri vysokorýchlostnom pripojení 100 Mb / s:

server US Spojené kráľovstvo Austrália Nemecko Francúzsko priemerný
Stiahnuť ▼ 91,71 Mbits / s 83,96 Mb / s 75,81 Mbits / s 65,98 Mb / s 82,55 Mbits / s 80,00 Mb / s
Nahrať 60,63 Mbits / s 49,99 Mbit / s 50,19 Mb / s 59,88 Mbit / s 62,72 Mb / s 56,68 Mb / s
ping 128 ms 92 ms 117 ms 99 ms 55 ms 98,2 ms

Spoločnosť NordVPN môže byť známa svojim súkromím, ale v oblasti výkonu sa výrazne zlepšila. Poskytovateľ dokáže zabezpečiť neuveriteľné rýchlosti a zároveň poskytuje nešifrovateľné šifrovanie používateľom.

Poskytovateľ bol dokonca udelil “Prvý odznak s najvyššou rýchlosťou doporučený pre Oakla” 11. októbra 2018, ku ktorej mala tlačová riaditeľka spoločnosti NordVPN Laura Tyrell ešte čo povedať ...

my’s poctou, že od Ookly dostal odznak Najrýchlejší odpor. Tento symbol dokazuje našu neustálu snahu poskytovať nákladovo efektívnu, premyslenú a rýchlu službu VPN. V priebehu rokov sa spoločnosť NordVPN stala popredným bezpečnostným riešením online s viac ako 8 miliónmi používateľov na celom svete.

Napriek získaniu tohto ocenenia spoločnosť NordVPN odhaduje, že používatelia protokolu OpenVPN UDP utrpeli stratu rýchlosti 30%. Okamžitým riešením zvýšenia rýchlosti je prepnutie protokolu na TCP.

NordVPN Torrenting: Najlepšie servery s veľkou rýchlosťou

Môžete bezpečne torrentovať pomocou systému NordVPN, ktorý sa môže pochváliť najväčšou sieťou 4 900 serverov zameraných na P2P, ktoré poskytujú pri sťahovaní neuveriteľnú priemernú rýchlosť 80 Mb / s..

Aj keď torrent nie je podporovaný na všetkých serveroch, servery torrentu NordVPN sú k dispozícii celkovo v 28 krajinách. Nájdete ich v ponuke špeciálnych serverov.

Pre vyššiu bezpečnosť pri sťahovaní torrentov, NordVPN dokonca poskytuje proxy server SOCKS5. Tento protokol umožňuje prístup na server iba oprávneným používateľom, pričom vaša identita zostáva skrytá.

Ak používate UTorrent, choďte na “možnosti” a “Preferencie”. Prejdite do ponuky pripojenia a vyberte typ “SOCKS5 proxy” na výber servera proxy. Sem zadajte relevantnú adresu servera výberom odporúčaného servera P2P zo spoločnosti NordVPN.

Odblokuje americké siete Netflix a P2PTorrenting

vstúpiť “1080” pre Typ portu a dokončite nastavenia zadaním svojich poverení NordVPN. Toto zaisťuje, že NordVPN pri každom sťahovaní torrentov automaticky použije P2P servery, ktoré ste pridali, spolu s proxy serverom SOCKS5.!

Odblokuje US Netflix

Odblokujte a sledujte Netflix USA pomocou služby NordVPN

Áno, NordVPN pracuje na Netflixe pomocou týchto najlepších serverov, ktoré odblokujú VoD. Dostal som ich kontaktovaním ich podporného tímu a oslovil som ich otázkami o odblokovaní Netflixu pomocou NordVPN’s najrýchlejšími servermi.

# 3038, 2352-2367, 2340-2347, 2332-2335, 2320-2327, 2312-2315, 2228-2307, 2216-2223, 2096-2203, 2052-2087, 2042-2045, 2010-2037, 1906-2005 , 1862-1901, 1806-1857, 1754-1801, 1734-1749, 1709-1732, 1692-1707, 1676-1687, 1652-1659, 1640-1643, 1616-1635, 1580-1607, 1560-1575, 1520 -1539, 1500-1515, 1492-1495, 1470-1487, 1422-1429, 1410-1417, 1402-1405, 1366-1373, 1358-1361, 1322-1346, 1297-1312, 1276-1283, 1260-1271 , 1248-1255, 1236-1239, 1170-1195, 1146-1165, 2404-2411, 2452-2480, 1118-1141, 1054-1113, 1046-1049, 1027-1036, 1016-1020, 1008-1011, 976 -999, 968-971, 956-959, 940-947, 932-935, 896-899, 856-883, 841-851, 829-836, 801-824, 769-780, 714-741, 707-710 , 689-702, 679-684, 645-664, US621-640, 577-617 na mobilných zariadeniach.

Tieto rôzne servery som testoval zhora viackrát a bol som schopný úspešne streamovať na serveroch Netflix v USA, Veľkej Británii a JP, ktoré sú hostiteľmi najväčších knižníc..

Ako teda získate American Netflix s NordVPN? Po vytvorení pripojenia k niektorému z týchto serverov jednoducho choďte na webovú stránku Netflix. Všimnete si zmenu v celkových kategóriách a zozname.

Ako bezpečne sledovať Netflix s NordVPN

Napríklad, “Chodiaci mŕtvy” je k dispozícii iba v americkej verzii Netflix. Úspešne sa mi však podarilo odomknúť televíznu reláciu a plynulo ju streamovať so serverom # 3038!

Sledujte Netflix s NordVPN

Ako dostávajú zákazníci spoločnosti NordVPN podporu?

Oneskorené reakcie, nedostatočné podporné médiá, nechutné skúsenosti sú stále bežné. NordVPN sa však úspešne podarilo zmeniť môj názor na online zákaznícku podporu.

Majú pre vás rôzne médiá, aby ste dostali odbornú pomoc. Ak kliknete na ikonu “Pomoc” na domovskej stránke, budete presmerovaní na vyššie uvedenú stránku.

Tu máte k dispozícii vyhľadávací panel. To umožňuje používateľom zadávať príslušné otázky a dostávať odpovede do niekoľkých sekúnd, zbaviť vás problémov pri skúmaní rôznych kategórií podpory.

Ako dostávajú zákazníci spoločnosti NordVPN podporu

Ak však nenájdete relevantnú odpoveď, máte k dispozícii aj zoznam kategórií. Patria sem podpora spravodlivých používateľov “Začíname” s NordVPN.

Potom môžete mať samostatné kategórie pre fakturáciu, pripojenie a všeobecné informácie o poskytovateľovi Panamanian, ktoré môžete použiť na podrobnejšie informácie..

NordVPN Prijímať podporu

Pre odbornú pomoc ponúka NordVPN podporu 24/7 Live Chat. Sú veľmi pohotoví a proaktívni a dávajú odpovede do niekoľkých sekúnd od zadania otázok.

Napríklad, keď som testoval službu na odblokovanie VoD, priblížil som sa k ich live chatu. Povedal som zástupcovi “kresťan” že som potreboval informácie o fungujúcich serveroch na obídenie geografických obmedzení Netflixu.

Odpoveď od NordVPN bola komplexná a poskytla nám viac odpovedí, ako sme si dokonca želali. Servery uvedené v odpovedi fungovali dokonale dobre na to, čo mali robiť, t. J. Odblokovať Netflix USA.

Zákaznícka podpora NordVPN

Koľko stojí predplatné NordVPN?

NordVPN ponúka štyri rôzne úrovne predplatného. Môžete si zvoliť mesačný plán na 11,95 USD, 1-ročný plán na 6,99 $ / mesiac, 2-ročný plán na 4,9 $ / mesiac, alebo najlepšiu hodnotu 3,49 na mesiac. (na základe vašich rozpočtových požiadaviek).

Cena za mesiac začína na vysokej 11,95 dolárov. Toto je trik, ktorý používajú mnohí poskytovatelia na trhu, takže iné plány s dlhšou dobou trvania vyzerajú presvedčivejšie.

Odporúčam vám prihlásiť sa na mesačný účet, iba ak chcete VPN na krátky čas. Používatelia, ktorí sa pri práci spoliehajú na najlacnejšie VPN alebo na prístup k domácej sieti z rôznych miest, by si mali zvoliť plány s dlhším trvaním..

Ročné náklady sú len $ 6,99 / mesiac, čo predstavuje cenu 83,33 dolárov ročne, čo vám poskytuje 41% zľavu na pákový efekt. Dvojročný plán ďalej znižuje mesačné ceny na 4,99 dolárov, čo sa účtuje 119,76 dolárov každých 24 mesiacov. Získate úžasnú zľavu 58%.

Pre najlepšiu hodnotu však odporúčam ísť na trojročnú dohodu, ktorá začína na 3,49 dolárov mesačne. To znamená, že platíte iba 125,64 dolárov za 36 mesiacov!

Ceny NordVPN

Zariadenia podporované poskytovateľom

NordVPN podporuje Windows, Mac, Android, iPhone iOS, Linux, Android TV, Mozilla Firefox, Google Chrome a Firestick..

Pre ďalšiu pomoc spoločnosť NordVPN dokonca poskytuje zoznam 80+ návodov, ako manuálne nastaviť program NordVPN na mnohých zariadeniach..

To zahŕňa pokrytie mnohých platforiem a typov zariadení, ako sú FlashRouters, Raspberry Pi, NAS a ďalšie. Môžete sa dokonca pripojiť k 6 zariadeniam súčasne!

Dôveryhodnosť - NordVPN Hacked, Trustpilot, Canrant

Je neuveriteľne ťažké znovu dôverovať Severu, najmä po incidente s hackermi. Aj keď pripustíme, že sa takéto veci stanú, poskytovateľ porušil GDPR’s informáciami o porušení pravidiel o informovaní používateľov do 72 hodín.

Podrobnosti o spoločnosti NordVPN Hack

Po veľkom rozhorčení na Twitteri NordVPN potvrdil obvinenia svojich serverov z Fínska, že sa 21. októbra hackli. Tvrdia, že neboli ohrozené žiadne údaje o užívateľoch, ale mnohí odborníci v odbore uviedli, že ich ovplyvnilo viac ako 200 - 500.

Hack tiež ovplyvnil ďalšie dve služby VPN; TorGuard a VikingVPN. Spoločnosti NordVPN a NordVPN nevykonávali bezpečné riadenie PKI, zatiaľ čo spoločnosť TorGuard ho zamestnávala, a preto ich porušenie nebolo ovplyvnené ich používateľmi..

Hodnotenia dôveryhodnosti NordVPN

Z toho, ako sa predtým tešili 5-hviezdičkovému hodnoteniu Trustpilota a po niekoľkých sporoch o tom, že dostali od ASA nadávanie “zavádzajúce” používateľov, zapojenie sa do súdneho procesu od spoločnosti TorGuard a nedávny incident s hackermi, spoločnosť NordVPN klesla na 2,5-hviezdičkové hodnotenie.

Hodnotenia dôveryhodnosti NordVPN

Kanárka NordVPN Warrant

NordVPN’s Warrant Canary je zatiaľ taký čistý ako píšťalka, ktorá sa denne aktualizuje pre ľahkú orientáciu potenciálnych zákazníkov a zákazníkov. Od 5. decembra majú pri každej takejto žiadosti nasledujúci počet:

 • Objednávky Gag: 0
 • Listy o národnej bezpečnosti: 0
 • Príkazy od vládnej organizácie: 0

Ľudia sa tiež pýtajú

Aká bezpečná je služba NordVPN?

Keď zohľadňujete funkcie, ako sú zastarané servery, cibuľa cez VPN, DoubleVPN a špecializované adresy IP, žiadna iná služba VPN sa nepribližuje k ponuke zabezpečenia a anonymity, ako je napríklad NordVPN..

Ak to pridáte k silnému šifrovaniu šifrov AES-256-CBC pomocou overovania hash HMAC SHA256, používatelia môžu zostať úplne spokojní s tým, že ich totožnosť zostane skrytá online s programom NordVPN..

Je NordVPN’s Zákaznícky servis Dobrý?

Spoločnosť NordVPN má jeden z najcitlivejších a najspoľahlivejších systémov podpory zákazníkov na trhu VPN. Používatelia dostávajú nepretržitú podporu live chatu a majú systém na predkladanie vstupeniek na podrobnejšie technické problémy a problémy.

V prípade všetkých otázok, ktoré som mal, by podpora na live chat zvyčajne dala odpoveď do 2 až 5 minút s relevantnými odpoveďami a odkazmi na návody / príručky.

Môžete použiť službu NordVPN na televízoroch Android alebo na zariadeniach Firestick?

Áno, určite môžete používať NordVPN na televízoroch Android a zariadeniach Firestick. Poskytovateľ je v skutočnosti jediný na trhu, ktorý v skutočnosti ponúka špecializovanú aplikáciu pre Android TV.

Používatelia spoločnosti Firestick sa však musia spoľahnúť na internet “downloader” aplikácie. Bez ohľadu na to, či potrebujete pomoc s nastavením systému NordVPN, môžete postupovať podľa našich komplexných sprievodcov nastavením pre systém Android TV a Firestick.!

Alternatívy NordVPN

Ako všestranná sieť VPN je ťažké prísť s vhodnou alternatívou pre spoločnosť Nord. Ak je však potrebné pomenovať niekoľko, odporúčam vám ísť najskôr na ExpressVPN (8,32 $ / mesiac. Na 1-ročný plán)..

Keďže to však pre mnohých môže byť príliš drahé, navrhujem prihlásiť sa na univerzálny, avšak lacný systém založený na BVI, Surfshark, ktorý sa začína minimálnou hodnotou 1,99 USD / mesiac. na dvojročný plán.

Odporúčam NordVPN?

Nie, NordVPN sa neodporúča. Napadol sa pred 1,5 rokmi a neobťažoval informovanie svojich používateľov, až kým nezačali čeliť obvineniam zo služby Twitter, ktoré nasledovali po marketingovej nehode..

Ak hľadáte všestrannú službu, ktorá ponúka správne funkcie za primeranú cenu, ale je bez akýchkoľvek takýchto incidentov, zaregistrujte sa prostredníctvom služby Surfshark. Odtiaľto môžete získať plán na 1,99 dolárov.

Похожие статьи

 • Surfshark Review 2020

  Právna zodpovednosť Britské Panenské ostrovy Cena 1,99 USD / mesiac (47,76 dolárov za 24 mesiacov) Servery 1040+ a viac ako 61 krajín Protokoly Žiadne protokoly Certifikované šifrovanie...

 • PureVPN Review 2020

  Jurisdikcia Hongkong Cena 2,91 $ / mesiac na serveroch s dvojročným plánom 2 000+ vo viac ako 140 krajinách Protokoly Žiadne protokoly Certifikované šifrovanie AES-256-CBC odblokuje Netflix...

 • VyprVPN Review 2020

  Jurisdikcia Švajčiarsko (nebezpečné) Cena 6,67 dolárov / mesiac (80 dolárov za 1 rok) Servery 700 protokolov Žiadne protokoly Šifrovanie AES-256 odblokuje Netflix Áno Torrentovanie...

 • Windscribe VPN Review 2020

  Jurisdikcia Kanada Cena 49 dolárov za 1-ročný plán Servery 600+ servery v 60 krajinách Denníky Áno Šifrovanie AES-256 Bit odblokuje Netflix Nie Torrenting Áno...

 • Preskúmanie siete Betternet VPN 2020

  Jurisdikcia Kanada Cena 2,99 $ / mesiac na 1-ročnom pláne Servery 10 serverov v 10 krajinách Denníky Denníky Protokoly užívateľských dát AES-256 (platené) | AES-CBC-128 bit...

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me