Hola VPN Review 2019 – Nebezpečné & ldquo; zadarmo & rdquo; VPN, ktorým sa treba vyhnúť!

Hola VPN, ktorá bola založená v roku 2017 a ktorú založili Ofer Vilenski a Derry Shribman, je medzi freebies známym menom. Používa freemium model, čo znamená, že majú k dispozícii bezplatné (žiadne reklamy) a platené programy. Ak by som však bol úplne nezaujatý, obaja majú slabý výkon.


Produkt bol súčasťou mnohých kontroverzií ako súčasť ich stratégie využívania zdrojov používateľov ako výstupných uzlov pre Holu.’s platenou sestrou, Luminati. Existuje tiež dôkaz, že VPN funguje ako botnet a jeho ďalší produkt Hola Browser, spojený s DDoS útokmi!

Rozhodli ste sa predplatiť poskytovateľa? Ak je to tak, odporučil by som vám, aby ste sa tam zastavili a prečítajte si tento podrobný prehľad Hola VPN Review 2019, aby ste získali jasnejší obraz!

 • zabezpečenia
 • priehľadnosť
 • stanovenie ceny
 • servery
 • výkon
 • kompatibilita
 • podpora

jurisdikcie

Hola VPN má svoje ústredie v Izraeli, ktoré síce nie je členom aliancie FVEY, ale stále sa dá považovať za silného spojenca. Krajina je jedným z najbližších partnerov vlády USA a spravodajských služieb, ako je Národná bezpečnostná agentúra (NSA)..

Samozrejme tvrdenie, že sú úradníkmi “pozorovateľ” je stále diskutabilné, keďže dokumenty od Edwarda Snowdena nemali o krajine veľa podrobností. Wikipedia však stále uvádza Izrael ako oficiálneho pozorovateľa FVEY a NSA priamo zdieľa priamy dohľad.

Keby to nestačilo, vyskytlo sa veľa prípadov identifikácie tienistých spoločností s väzbami na Izrael. Niektorí dokonca tvrdia, že izraelské úrady majú v porovnaní s americkými úradmi väčšie právomoci v oblasti dohľadu. Naozaj by som nechcel veriť službe so sídlom v takej krajine!

Zásady protokolovania

Na rozdiel od väčšiny bezplatných služieb VPN som rád, že sieť Hola VPN ponúka stránku s licenčnými podmienkami koncového používateľa a zásadami ochrany osobných údajov. Používatelia tak budú presne vedieť, na čo sa prihlasujú.

Ak hovorím konkrétne o protokolovaní, je dôležité pripomenúť, že sieť Hola VPN vylepšila svoju stránku, až keď čelila vážnej kritike v okolí “botnet” povesti.

Po tejto udalosti sa poskytovateľ rozhodol byť “jasnejšie” o ich operáciách a z veľkej časti som rád, že sa snažia byť transparentní.

Ako som očakával pred rokmi a po preskúmaní stoviek poskytovateľov na trhu, aj Hola VPN zaznamená vaše informácie.

Údaje denníka zaznamenané sieťou VPN zahŕňajú typ prehliadača, ktorý používate, webové stránky, ktoré navštevujete, spolu s informáciami, ako je čas strávený a časy prístupu a dátumy.

“Neprenajímame ani nepredávame žiadne osobné informácie. Osobné údaje môžeme sprístupniť iným dôveryhodným poskytovateľom služieb alebo partnerom tretích strán za účelom poskytovania služieb, ukladania údajov a analýzy. Osobné informácie môžeme tiež preniesť alebo sprístupniť našim dcérskym spoločnostiam, pridruženým spoločnostiam.”

Hola VPN teraz uvádza, že nepredáva / nezdieľa žiadne osobné údaje, ale neverím, že ak vezmeme do úvahy väčšinu bezplatných sietí VPN, predajú vaše údaje tretím stranám..

Nehovoriac o tom, že sú v rozpore s ich vlastnými tvrdeniami v tom istom odseku, pričom najprv tvrdia, že nezdieľajú osobné údaje, ale potom ich informujú o tom dcérskym spoločnostiam a pridruženým spoločnostiam..

Využívanie užívateľských zdrojov ako výstupných uzlov

V odvetví VPN to bolo celkom šokom, keď sa Hole od roku 2014 podarilo zhromaždiť obrovské množstvo 46 miliónov používateľov na celom svete.

Postupom času vyvinuli databázu 9 miliónov botnetov so silnou IP adresou, ktorá predáva prístup k požiadavkám HTTP na stránke https://luminati.io.

Zvyčajne sa pri inštalácii Holy stanete koncovým bodom VPN. Ostatní používatelia v sieti môžu byť schopní ukončiť vaše pripojenie k internetu a mať IP adresu.

Týmto spôsobom sa Hole dokáže predať “bezplatná služba”. Neplatí za šírku pásma, ale používa a predáva ju od používateľov, ktorí sa rozhodnú nainštalovať a spustiť svoje aplikácie.

Veci sa ďalej komplikujú, keď sa objavia správy o 8-kanálovej webovej stránke, dostanú legitímne vyzerajúce POST požiadavky na post.php za 30 sekúnd z vyše 9 761 015 výstupných uzlov Luminatiho botnetu, ktoré prevádzkovateľ rady Fredrick Brennan zdieľal informácie o.

Problémy s IP / WebRTC / DNS

Aby som získal lepšiu predstavu o spoľahlivosti proxy servera Hola (napriek mnohým obvineniam a kontroverziám), rozhodol som sa vykonať testy VPN týkajúce sa problémov s únikom údajov..

Tento proces mi trval celý deň, keď som skontroloval takmer každý server proxy servera Hola zo šiestich rôznych nástrojov na testovanie siete VPN na internete:

 1. https://ipx.ac/run - Neúspešné
 2. https://ipleak.net/ - Prešiel
 3. https://dnsleak.com - Neúspešné
 4. https://browserleaks.com/webrtc - Neúspešné
 5. https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ - Prešiel
 6. https://www.perfect-privacy.com/check-ip - Prešlo

Z testov vykonaných na týchto šiestich nástrojoch poskytovateľ nevykazoval žiadne problémy s únikom údajov v prípade dokonalých únikov informácií o súkromí a prehliadačoch, ale nevyhovel testom únikov údajov IPX, únikov prehliadača a DNS..

IPX

Výsledky, ktoré vidíte nižšie, pochádzajú z testu vykonaného na serveri Spojeného kráľovstva. VPN bohužiaľ úniku mojej pôvodnej verejnej a súkromnej adresy IPv4.

Z tohto dôvodu som informácie cenzuroval červenou farbou, aby som ochránil svoju vlastnú identitu. Jedna vec je však istá, že proxy servera Hola nie je vôbec bezpečná voľba!

Hola VPN Test netesnosti IPLeak

IPLeak

IPLeak zvyčajne poskytuje veľmi presné výsledky pri posudzovaní VPN a jej pripojenia. Podľa tohto nástroja je vaša adresa IPv4 a DNS zabezpečené.

Test DNS však odhalil plus 55 serverov a narazil na 8 chýb počas procesu, takže opäť nemôžem dôverovať poskytovateľovi s takou povesťou!

Hola VPN test tesnosti IPX

DNSLeak

Pre testovanie na DNSLeak som pripojený na rovnakom UK serveri ako pri všetkých analýzach. Tento nástroj mi dal najrelevantnejšie a najpresnejšie výsledky môjho spojenia.

Zobrazovala moju presnú verejnú a súkromnú adresu IPv4, spolu s presnými údajmi o krajine a meste, a preto som výsledky rozmazala..

Hola VPN Leak Test netesnosti DNS

Netesnosti prehliadača

Únik prehliadača je tretí nástroj zo zoznamu, ktorý zobrazuje únik WebRTC a DNS. Moje verejné a súkromné ​​adresy IPv4 boli jasne viditeľné v sieti Hola VPN.

To opakuje, že poskytovateľ je nebezpečný a neposkytuje ochranu pred sledovaním. Je to na hovno, aby sa vaša identita skryla a ja by som tomu neveril!

Hola VPN Leak Test BrowserLeaks

Perfektné súkromie

Použil som dva nástroje od spoločnosti Perfect Privacy na overenie, či je moje pripojenie bezpečné alebo nie. Jedným z nich je nástroj na kontrolu IP a druhý nástroj na testovanie úniku DNS.

Ako vidíte, výsledky ukazujú, že Hola VPN udržuje vašu identitu skrytú, ale myslím, že to je chyba nástrojov, pretože tri rôzne služby ukázali problémy s únikom údajov..

Hola VPN Leak Test Perfektné súkromie

Kontrola súboru aplikácie

Tam, kde antivírusová spoločnosť, ako je AVG a jej produkt Secure Line VPN, môže prísť s vírusom GrayWare / Win32.Presenoker, sú aplikácie Hola VPN bez akýchkoľvek trójskych koní a škodlivého softvéru..

Test bol vykonaný na webovej stránke virustotal.com, kde môžete nahrať súbor a nechať ho analyzovať vo viacerých antivírusových službách, aby sa skontrolovali akékoľvek červené znaky..

Hola VPN Kontrola vírusov podľa vírusov celkom

priehľadnosť

Ak chcete dôverovať poskytovateľovi VPN, musíte sa dozvedieť viac o jeho histórii, majiteľoch, centrále, predstavenstve atď. Takéto informácie nie sú ľahko dostupné z akejkoľvek služby.

Preto som sa rozhodol vytvoriť príručku Transparentné VPN, kde ma vidíte zdieľať odpovede od rôznych poskytovateľov po tom, ako som im položil INVASÍVNE otázky e-mailom.

Vec je, že som nemusel e-mailom spoločnosti Hola VPN poskytovať informácie o ich produkte. Nájdete všetko týkajúce sa VPN na “o” alebo “DNA” str. Každý aspekt som oddelil kvôli ľahšiemu čítaniu:

Hola VPN Review

 1. zakladatelia: Ofer Vilenski a Derry Shribman
 2. Členovia tímu: Limor Kidron (VP HR), (Ron KolCTO) a (Arik GiladGM)
 3. investori: DFJ (Silicon Valley), trilógia (Seattle), Magma (Izrael), Horizons Ventures (Hongkong) a Orange (Francúzsko).

VPN neponúka “Rozkaz Kanárske ostrovy” a ešte ho nikto nepreveril, pokúsim sa o to čoskoro získať podrobnejšiu odpoveď od spoločnosti Hola VPN.

stanovenie ceny

Už som uviedol podrobnosti o tom, ako Hola VPN’s bezplatná verzia funguje a využíva užívateľské zdroje pre šírku pásma a výstupné uzly, aby nedošlo k utrácaniu peňazí.

Poskytovateľ však ponúka aj prémiový balík. Aj keď služba je stále takmer rovnaká, je stále dobrá na testovanie poskytovateľa.

Možnosti predplatného

Spravidla máte k dispozícii 4 rôzne možnosti predplatného: mesačný, dvojročný, ročný a dvojročný. Mesačná cena sa začína na 11,95 dolárov.

Ak chcete využiť zľavy, môžete sa rozhodnúť pre odbery s dlhším trvaním. Napríklad 6-mesačný balík znižuje mesačné ceny na 9,00 dolárov.

Ak sa rozhodnete pre ročné, platíte 6,99 $ / mesiac. - ušetrí vám pozoruhodných 41% z pôvodnej ceny, ktorá sa každý rok účtuje 83,88 dolárov.

Pre najlepšiu hodnotu by som odporučil používateľom ísť na dvojročný plán. Stojí to 3,99 dolárov mesačne, čo predstavuje dva roky 95,75 dolárov, čo vám dáva obrovskú zľavu 66%!

Prehľad cien Hola VPN

Garancia vrátenia peňazí

Hola VPN ponúka bezplatnú aplikáciu a záruku vrátenia platby, ktorá pokrýva obe základne pre svojich zákazníkov. Službu môžete vyskúšať kedykoľvek chcete.

Záruka vrátenia peňazí trvá 30 dní. Je však nevyhnutné vedieť, že spoločnosť Hola VPN svojim zákazníkom, pokiaľ ide o tvorbu cien, oklamala svojich zákazníkov.

Toto je prvý, aký som kedy videl v systéme! “Služba Hola sa poskytuje pre každú platformu osobitne. Ak ste sa teda zaregistrovali na dvoch platformách, budú platiť dve platby.”

Toto je text prevzatý z časti Časté otázky týkajúce sa fakturácie, kde poskytovateľ rieši obavy z účtovania účtov dvakrát. Docela šikovná stratégia, aby ste oklamali svojich zákazníkov, Hola!

servery

Po inštalácii aplikácie Hola VPN na moju platformu Android a Windows som si všimol, že nie je k dispozícii presný počet. Z toho, čo som však počítal, máte na pripojenie viac ako 220 serverov.

Rýchlosť týchto serverov bola “okayish” ale bezpečnosť bola šialene zlá. Ako som už uviedol vyššie, sieti Hola VPN sa nepodarí správne šifrovať a zabezpečiť pripojenie, čím unikajú vaše informácie!

Testovanie virtuálnych miest

Aby som používateľom dal lepšiu predstavu o službe Hola Unblocker, vykonal som na svojich serveroch test. To malo posúdiť, či poskytovatelia’ servery sú založené na inzerovanom mieste alebo nie.

Pripojil som sa k serveru vo Veľkej Británii, ktorý mi dal IP adresu: 213.229.67.83. Túto adresu som vložil do testovacieho testu pingov aplikácie CA Synthetic Monitor.

Testovanie virtuálnych miest Hola VPN

Tento nástroj pošle server na viac ako 90 miest po celom svete. Ako vidíte, čas na spiatočné lety je dosť vysoký pre iné miesta, ale vo Veľkej Británii - Londýne je ms iba 2,419 ms..

Recenzia HolaVPN

Tracertový nástroj od CA Technologies’ Aplikácia Synthetic Monitor, ďalej overte tieto zistenia a zobrazte rtt 4.709 ms. To znamená, že server sa skutočne nachádza v Londýne.

Testovanie virtuálnych umiestnení Hola VPN

Pre úplný obrázok som tiež skopíroval a prilepil IP adresu, ktorú som dostal zo servera (213.229.67.83), a koncovú adresu (151.236.46.162) do súpravy náradia Hurricane Electric BGP Toolkit:

HolaVPN

Testy rýchlosti

Testoval som výkon Hola VPN vykonaním testu rýchlosti na viacerých serveroch. Na tento proces som použil neslávny Speedtest od Ookly pre Holu’s pobočkami vo Veľkej Británii, USA, Francúzsku a Austrálii.

Všetky testy sa uskutočňovali pri 50Mbps pripojení. V Austrálii som sotva prijal 5,51 Mb / s a ​​6,65 Mb / s. Vo Francúzsku sa výsledky príliš nelíšili.

Dostal som sťahovanie 7,54 Mb / s a ​​nahrávanie 4,11 Mb / s. Pre USA som získal najvyššie sťahovanie 17,4 Mb / s a ​​4,76 Mb / s a ​​pre Veľkú Britániu 13,7 Mb / s a ​​4,28 Mb / s.

To dáva Hola VPN priemernú rýchlosť sťahovania 10Mbps a uploadu 4Mbps na vaše pripojenie 50Mbps, čo je neuveriteľne zlé prinajmenšom.

Hola VPN Najrýchlejší od Ookly

torrenting & zahmlievanie

Poskytovateľ bohužiaľ nenabízí funkciu zmätenosti StealthVPN a.k.a. Stále som mal zástupcu v oblasti testovania mín v Číne (ako súčasť nášho poskytovateľa 80+)’s analýzou), ale nefungovalo to.

VPN nefungovala ani na iných miestach, ako je Irán, Irak, Turecko a Egypt, kde hrozia zákazy VPN a je ťažké ich obísť..

Pokiaľ ide o P2P / Torrenting, vykonal som test na IPLeak.net, ktorý požadoval stiahnutie magnetického spojenia a potom vyhodnotenie pozadia za sieťou..

Hola VPN zlyhala pri maskovaní mojej pôvodnej adresy IP. To môže byť škodlivé pre torrentery, pretože budú musieť zaplatiť statné pokuty podľa zákona DMCA z dôvodu sťahovania obsahu porušujúceho autorské práva!

Test torrentov Hola VPN

Streamovanie / odblokovanie - Hola Netflix

VPN sú cennými nástrojmi pre zábavu a prešívateľov, ktorí chcú mať prístup k obsahu s obmedzeným geografickým obsahom na diskoch VoD, ako sú Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime a Hulu..

Ako také je možné len očakávať, že Hola VPN odblokuje takéto streamingové platformy, ale výsledky, ktoré som dostal, boli, žiaľ, sklamaním..

Navštívil som stránku https://www.netflix.com a od spoločnosti Hola VPN som okamžite dostal oznámenie o presune svojej polohy do Spojených štátov alebo iných krajín..

Odblokovanie siete Hola VPN Netflix

Kliknem “Spojené štáty” pretože má najviac titulov vo filmoch a televíznych reláciách a Hola VPN mi povedala, aby som sa prihlásil na svoj účet Netflix. Urobil som a potom som sa pripojil k USA, aby som streamoval.

Odblokovanie HolaVPN Netflix

Ako vidíte, toto je chyba, ktorú som dostal od Netflixu, ktorá uvádza, že ich systém ma zistil, že používam odblokovač alebo proxy. Hola je pre streamery celkom nespoľahlivá!

Hola VPN Netflix Unblocking Recenzie

kompatibilita

Kompatibilita zariadení nie je problémom pre sieť Hola VPN, ktorá už spravuje viac ako 191 miliónov používateľov na celom svete. Máte k dispozícii aplikácie pre Windows, Mac, iOS a Android.

Používatelia môžu dokonca získať rozšírenia pre prehliadač Google Chrome a Mozilla Firefox. Poskytovateľ dokonca tvrdí, že pracuje na Apple TV, ale v skutočnosti poskytuje iba pokyny na nastavenie DNS.

Hola Android Aplikácia

Po stiahnutí / inštalácii “Neobmedzená VPN zadarmo - Hola”, privíta vás ponuka, ktorá vás požiada “prihlásiť sa, don’t zdieľať zdroje” alebo kliknite na “Ďalšie”.

Ak sa rozhodnete pre prvú, musíte si kúpiť predplatné. Majte na pamäti, že Hola’Plány sú spravované odlišne na rôznych zariadeniach.

To znamená, že ak už máte predplatné na Windows, ten istý účet nebude fungovať na vašom systéme Android. Budete sa musieť oddať inej transakcii.

Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, budete musieť súhlasiť so zdieľaním svojich zdrojov, po ktorých získate prístup k internetu “Hola Unblocker”, ktorý funguje skôr ako proxy prehliadač ako VPN.

Všetky moje nainštalované aplikácie sú prehľadne usporiadané v ponuke. Môžem si vybrať ten, kam chcem presunúť svoju polohu a potom zvoliť server podľa môjho vkusu.

Ďalšou možnosťou je, že jednoducho kliknete na vlajku krajiny v ľavom hornom rohu, vyberiete server a potom vyhľadáte čokoľvek, čím získate relevantné výsledky pre dané miesto..

Podľa môjho názoru je aplikácia vhodná na odblokovanie, ale pri používaní servera VPN v rôznych aplikáciách som musel čeliť mnohým problémom. Ochrana nebola taká presvedčivá a stretol som sa s problémami s pripojením.

Aplikácia Hola VPN pre Android

Windows aplikácie

Aplikácia Hola Windows, ktorá je k dispozícii na stiahnutie priamo na webovej stránke, bola veľmi podobná jej náprotivku pre Android. Spravidla nemáte VPN, VPN, ale prispôsobený prehliadač Chrome!

Áno, nerobím si srandu. Hola VPN jednoducho optimalizovala prehliadač Chrome tak, aby obsahoval celý rad rozšírení vrátane Video Accelerator, Ad-Blocker a Proxy / VPN.

Bez aplikácie, ktorá maskuje celú vašu sieť a nielen pripojenie prehliadača, sa Hola nezdá byť presvedčivou možnosťou využitia anonymity online..

Možno máte k dispozícii veľa miest, ale to je len o tom. Aplikácia je viac proxy než skutočná služba VPN a neponúka dobré šifrovanie, aby sa vaša identita nezachovala.

Aplikácia Hola VPN Windows

Rozšírenie Hola VPN Chrome / Mozilla

Táto bezplatná sieť VPN pre prehliadač Chrome je rovnaká ako aplikácia systému Windows. Verzia pre počítač pridáva do prehliadača ďalšie služby, ktoré zahŕňajú rozšírenie Hola Google Chrome.

Preto je celkový dizajn a vzhľad úplne identický. Môžete otočiť “zastupovanie” kedykoľvek a kdekoľvek chcete, a presuňte svoju polohu pomocou 226 rôznych serverov.

Nezabudnite však, že toto rozšírenie Hola je to isté, čo predáva používateľov’ šírku pásma pre náklady na pokrytie svojich bezplatných služieb. Ak by ste tomu skutočne dôverovali?

Nemyslím si! Lepšou voľbou pre používateľov, ktorí dbajú na ochranu súkromia, je ísť za spoľahlivými menami v priemysle ako NordVPN, ExpressVPN, Surfshark a PureVPN s bezpečnými rozšíreniami prehliadača!

Rozšírenie prehliadača Hola VPN

podpora

Pokiaľ ide o podporu, sieť Hola free VPN neponúka nepretržitý live chat. Majú e-mailovú pomoc [@] hola.org, kde môžete kontaktovať svojich technických pracovníkov v záležitostiach týkajúcich sa VPN.

Medzi ďalšie možnosti podpory patrí Facebook, Twitter a YouTube. Dokonca mali stránku Google+, ale po ich ukončení sa stratila ich prítomnosť.

Poslednou možnosťou, ktorú máte na získanie pomoci, je navštíviť sekciu FAQ, ktorá je plná relevantných otázok, ktoré by vám mali poskytnúť dostatočnú pomoc.

Podpora Hola VPN

Často kladené otázky (FAQ)

Pokiaľ ide o používanie služby Holavpn, používatelia môžu mať na mysli veľa problémov / otázok. Vzhľadom na to som uviedol zoznam najbežnejších otázok, ktoré dostávame od našich používateľov na jednom mieste. Riešenie problémov nájdete v častých otázkach uvedených nižšie:

Je Hola VPN bezpečné používať?

Ako už bolo spomenuté, Hola sa chová skôr ako proxy, nie ako VPN aplikácia. Nepoužíva šifrovanie na maskovanie vašej premávky, takže nezakrýva vaše internetové aktivity.

Preto bude vaša online identita ohrozená bez ohľadu na platformu, na ktorej používate Hola VPN. Je lepšie hľadať popredné mená na trhu s bezpečnou povesťou.

Čo robí Hola VPN?

Podľa freemiového modelu ponúkania má Hola zadarmo aj platené plány. Samotná aplikácia je spojená s mnohými podozrivými aktivitami, ako je napríklad používanie používateľských zariadení ako výstupných poznámok na zníženie šírky pásma.

O predaji VPN vašich informácií tretím stranám sa dokonca diskutovalo. Poskytovateľ môže byť v odvetví VPN, ale v skutočnosti je jedným z dôvodov, prečo sa väčšina ľudí obracia na nástroje ochrany osobných údajov!

Je Hola.org bezpečná?

Samotná webová stránka je úplne bezpečná. Používa protokol HTTPS na prichádzajúci / odchádzajúci prenos, čím zaisťuje, že vaše dáta sú bezpečné, ale toto je obmedzené iba na webovú stránku.

Hola zadarmo VPN VPN Aplikácie Windows, Mac, iOS a Android sú takmer zbytočné, ak požadujete súkromie a anonymitu.!

Čo znamená Hola?

Samotná Hola je španielska fráza, na ktorú odkazuje “Ahoj”, neexistuje však história, prečo sa tento poskytovateľ rozhodol používať názov “Hola VPN” za ich služby.

Poskytovateľovi som poslal e-mailom, aby som získal viac informácií o tom, ako spoločnosť vznikla, ako pristáli na mene atď. Stále čakám na odpoveď!

Konečné rozhodnutie

Odporučil by som Hola VPN?

NIKDY NIKDY V MOM ŽIVOTE! Nachádza sa v krajine, ktorá je takmer spojencom s FVEY, zaznamenáva informácie o relácii / aktivite, neschopnosť odblokovať Netflix, problémy s únikom WebRTC / DNS / IP, podvodníkov predávať súkromné ​​údaje, používať ich ako výstupné uzly ...

Služba zlyhala vo všetkých aspektoch môjho procesu preskúmania. Jednoducho povedané, je to proxy služba predávaná ako VPN, ktorá neponúka žiadne súkromie / bezpečnosť akéhokoľvek druhu. Používatelia by sa mali vyhýbať tejto bezplatnej záťaži VPN. Nespadajte na klamlivé marketingové stratégie!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me