HideMyAss VPN! Kontrola šifrovania a podpory protokolov

Rovnako ako všetky ostatné VPN na trhu, HMA! tiež tvrdí, že je to najlepšia sieť VPN. Sľubuje, že si zaistíte svoju anonymitu online, ale používateľské recenzie na ňu ešte neboli’v poslednej dobe to nebolo skvelé. Preto som sa rozhodol otestovať veci a zistiť, aká veľká váha je v týchto názoroch na túto populárnu službu VPN.

HMA! robí veľmi vysoké sľuby na svojej veľmi jedinečnej a honosnej webovej stránke, ale skutočne ich dodržiava, je to, čo musím zistiť v tomto komplexnom skrývaní HideMyAss VPN Review 2019.

 • zabezpečenia
 • priehľadnosť
 • stanovenie ceny
 • servery
 • výkon
 • kompatibilita
 • podpora

Priemyselným štandardom pre šifrovanie je vojenské šifrovanie AES-256 podľa vojenského stupňa’s najbezpečnejším štandardom šifrovania údajov. Podľa tohto štandardu nemôžete dešifrovať údaje šifrované, aj keď máte tisíce superpočítačov pracujúcich 24 × 7 po stovky rokov..

A HMA! implementuje tento štandard, takže ho môžem označiť za bezpečné v rámci tejto metriky pre bezpečný prenos vašich údajov cez jeho pripojenia.

Pre podporu tunelového protokolu ponúka tri rôzne varianty protokolu:

 1. OpenVPN
 2. PPTP
 3. L2TP / IPSec

Z týchto troch je OpenVPN považovaný za najbezpečnejší od svojho otvoreného zdroja a bez hlavných bezpečnostných zraniteľností. Odporúčame vám používať tento protokol v predvolenom nastavení, bez ohľadu na to, či používate HMA! alebo akúkoľvek inú sieť VPN.

PPTP nie je bezpečný ako jeho starý protokol a považuje sa za slabý, takže je zbytočný, aj keď tam je.

L2TP / IPSec je najlepší pre platformy iOS, pretože je známe, že OpenVPN je trochu pomalý. Ak nie’• narazíte na problémy s rýchlosťou, udržiavajte OpenVPN, ale ak áno, prejdite na L2TP / IPSec, pretože je relatívne bezpečný, aj keď v menšej mierke ako OpenVPN.

HMA! Kontrola úniku DNS

Skrytie vašej skutočnej adresy IP online nie je niečo, čo sa dá ľahko urobiť len tak, že vám ponúknete server na presmerovanie spojenia. Ak VPN, ktorú používate, nefunguje, môže dôjsť k úniku vašej adresy IP’t ponúka ochranu pred únikmi WebRTC alebo DNS.

V našej štúdii o únikoch DNS sme narazili na veľa sietí VPN, ktoré sľubovali spoľahlivé zabezpečenie, ale nemohli’Dokonca ani skryť svoju skutočnú IP online. Väčšina používateľov nie’Neviem o tom, ale to je niečo, čo by si nemal’brať na ľahkú váhu, ak plánujete kúpiť predplatné nového plánu.

Rovnako ako HMA! chrániť pred DNS, WebRTC a inými druhmi únikov?

Prekvapivo to určite je!

Netesnosti WebRTC a HTTP

 1. https://browserleaks.com/webrtc (Vymazať)
 2. https://www.doileak.com/ (Vymazať)

Netesnosti DNS:

 1. https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (Vymazať)
 2. https://www.dnsleaktest.com/ (Vymazať)

Netesnosti IPv4 / IPv6 a Torrent IP:

 1. https://ipleak.net/ (Vymazať)
 2. https://ipx.ac/run/ (Vymazať)

Po tom, ako som zistil, že viaceré bezpečnostné aspekty tejto služby sú neisté a nespoľahlivé, nebol som’Neočakávam HMA! byť úplne odolný proti úniku. HMA! bola by pre Torrenting skvelou voľbou, pretože by bola tak jednoznačne nepriepustná, iba ak by jej politika ťažby a jurisdikcia nebola tak nevhodná.

HideMyAss! Kontrola súboru aplikácie Kontrola kontroly

Aplikácie, aj keď pochádzajú od známych alebo dôveryhodných poskytovateľov, môžu prenášať motory alebo malware, ktorý môže potenciálne poškodiť vaše zariadenie alebo ohroziť vaše údaje alebo dokonca oboje.

Aby ste si boli istí, že váš systém nefunguje’Ak sa tak nestane kompromitujúcim, musíte spustiť kontrolu aplikácie.

Najlepšie miesto, ktoré používam pre túto úlohu, je Virustotal.com.

Zvyčajne kontrolujem aplikácie pre počítače, pretože sú často také, ktoré majú vysoké šance na prenášanie škodlivého softvéru alebo podozrivého nástroja.

HMA!’Aplikácia pre systém Windows vyšla z tohto testu jasnú, pričom v 60 rôznych testoch neboli zistené žiadne motory.

HideMyAss VPN Review

Ak ste niekedy uvažovali o prihlásení na odber HMA!, Musíte sa vážne pozrieť na tieto bezpečnostné nedostatky, ktoré jednoducho nemožno ignorovať..

jurisdikcie

Spojené kráľovstvo.

Toto je miesto, kde spoločnosť Privax Limited, ktorá zase vlastní spoločnosť HMA! je založený.

Privax Limited získala v roku 2015 renomovaná bezpečnostná spoločnosť Avast, ktorá má viacero online produktov na ochranu súkromia. Avast má sídlo v Českej republike, HMA! stále pôsobí mimo Spojeného kráľovstva.

Spojené kráľovstvo nie je vôbec bezpečné miesto, z ktorého by mala byť založená žiadna VPN. V našej štúdii o jurisdikciách bolo Spojené kráľovstvo medzi najnebezpečnejšími miestami na svete, pokiaľ ide o bezpečnosť údajov. Ak je tu založená sieť VPN, je zraniteľná voči tvrdeniam, ako sú vládne príkazy na gag, žiadosti o vydanie údajov atď.

Vaše údaje nie sú bezpečné, ak sú’s zaparkované vo Veľkej Británii, takže HMA! nevhodná voľba, ak hľadáte bezpečného a anonymného poskytovateľa, s ktorým sa môžete spojiť.

protokolovanie

Všetky siete VPN hovoria, že prenášajú nulové protokoly, ale vždy sú niektoré údaje uložené na pozadí, ako sme v našej štúdii overili rôzne politiky protokolovania v celom odvetví..

Ale pokiaľ VPN nefunguje’Ak si chcete uložiť osobné informácie, môžu sa považovať za bezpečné pre používateľov, ale HMA! spadajú do tejto kategórie?

Nie, nie’t. Tu’s prečo:

HMA! vedie tieto druhy denníkov:

 1. užívateľské meno
 2. Časové pečiatky pripojenia
 3. Denníky šírky pásma
 4. IP adresa užívateľa
 5. IP adresa VPN servera, ku ktorému sa užívateľ pripája

A to’nie je to len o ukladaní citlivých informácií, ale aj o časovom období, na ktoré sú uložené, čím je pre používateľa celá vec ešte nebezpečnejšia..

HMA! ukladá všetky tieto denníky po dobu 30 dní. že’je mesiac, v ktorom sú vaše citlivé údaje uchovávané pomocou HMA! a ak to skombinujete so skutočnosťou, že umiestnenie ukladania údajov je vo Veľkej Británii, potom je tu’nie je vám miesto na dôveru v HMA! vôbec.

Poskytovateľ bol zapojený aj do nedávnej minulosti, keď poskytol citlivé údaje o užívateľovi orgánom, ktoré viedli k uväzneniu niektorých jeho používateľov..

Jedna vec’Je to dané, pri používaní HMA by ste nikdy nemali robiť nič nezákonné! vôbec, pretože poskytovateľ sa určite vzdá vašich údajov, ak príde objednávka od ktoréhokoľvek orgánu. A aj keď ste používateľom, ktorý nemá’Oddýchnite si na všetkom nezákonnom, prihlásite sa na odber HMA! sa neodporúča.

HMA! Všeobecne ponúka tri typy cenových plánov, ale v súčasnosti existuje len obmedzený časový dlhodobý plán’je tiež k dispozícii.

Budete mať prístup ku všetkým HMA!’s funkciami v každom jednotlivom pláne.

 1. Mesačný tarifný program: 11,99 dolárov sa účtuje raz.
 2. Ročný plán predplatného: 83,88 dolárov účtovaných raz (6,99 dolárov mesačne).
 3. Program dvojročného predplatného: 119,76 dolárov, ktoré sa fakturujú raz (4,99 dolárov / mesiac).
 4. Špeciálny plán: Trojročný predplatný program: 107,64 dolárov sa účtuje raz (2,99 $ mesačne).

HideMyAss VPN Pricing Review

Sú teda tieto plány a ich cenové štítky opodstatnené pre službu, ktorú HMA! ponuky?

Podľa môjho názoru nie celkom ako HMA!’Cenové plány nie sú len predražené, ale sú aj protirečivé.

Mesačný plán je príliš vysoký za takmer 12 dolárov. Cenové rozpätie pre takýto plán by nemalo prekročiť 7-8 dolárov, pokiaľ nie ste ExpressVPN.

Po mesačnom pláne HMA! Skočí priamo na ročnú dohodu, čo je trochu divné, pretože by mal existovať sprostredkovateľský plán ako šesťmesačná dohoda. Vyzerá to, že HMA! Chce tlačiť používateľov k nákupu väčších plánov, a preto sa mesačná dohoda cíti ako by to bolo’Je tu len preto, aby ostatné plány vyzerali dobre a lacnejšie.

Ale HMA! vy’nie som s tým príliš chytrý!

Nová dohoda o hodnote, ktorá ponúka plán za 2,99 USD mesačne, vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber trojročného plánu a vykašľali razantnú sumu 107,64 dolárov, čo je v skutočnosti nižšia suma v porovnaní s cenou, ktorú budete musieť zaplatiť. dvojročný plán u toho istého poskytovateľa.

Naozaj nie’nerozumiem logike cenovej stratégie HMA! nasledovne.

Stanovenie ceny je mätúce a nezabránilo by to žiadnemu používateľovi, ktorý sa chce prihlásiť na odber služby.

A zatiaľ čo cena 2,99 dolárov mesačne vyzerá lacno, nedostatok funkcií a zlyhanie v mnohých kritických oblastiach spôsobuje HMA! Vyzerá to ako zlý výber, pretože môžete získať výkonnú sieť VPN, ako je napríklad Surfshark, za nižšiu cenu.

Skryť bezplatnú skúšobnú verziu a kontrolu spôsobu platby

HMA! ponúka celkom 60 dní, počas ktorých môžete bezpečne otestovať jeho servis.

Na aktiváciu prvých 30 dní skúšobnej prevádzky potrebujete iba platné číslo Paypal alebo kreditnej karty.

HideMyAss Payment Method Review

Za druhú 30-dňovú skúšobnú verziu budete musieť zaplatiť za programy, stále však máte nárok na ponuku na vrátenie, ktorá zostáva v tomto období platná.

Počet dní, ktoré môžete použiť HMA! zadarmo je určite omnoho viac, ako to, čo môžete získať u iných poskytovateľov, ktorí ponúkajú iba lehotu na vrátenie platby a nie bezplatnú skúšobnú službu. Ale HMA! ponúka oboje.

Tridsaťdňová bezplatná skúšobná verzia vyžaduje číslo kreditnej karty alebo Paypal, ale existujú poskytovatelia, ako je NordVPN, ktorí ju neposkytujú’Ani to nevyžadujú, takže HMA! musí tu pracovať na odstránení tejto bariéry, aj keď to znamená zníženie počtu dní, počas ktorých zostáva súdny proces platný.

HMA!’Pravidlá pre vrátenie platby môžu znieť priateľsky, ale nezabudnite, že ak prekročíte limit šírky pásma 10 GB, nebudete mať nárok na vrátenie platby, preto opatrne šliapajte.

Pokiaľ ide o spôsoby platby, môžete použiť iba tri spôsoby platby za HMA!’s cenové plány:

 1. Kreditné karty
 2. paypal
 3. Skrill

Možnosti platby pokrývajú dva najpopulárnejšie spôsoby platby, ale od HMA! nemá’Neponúkam bitcoiny alebo inú kryptografickú podporu platieb (Vďaka tomu môžu používatelia uchovávať svoje informácie o platbe v súkromí), stále som presvedčený, že značka musí prejsť dlhú cestu, aby pochopila súčasnú dynamiku odvetvia a čo presne od neho zákazníci očakávajú..

PureVPN ponúka viac ako 15 spôsobov platby a to’je špičková služba v odbore HMA! má veľa porovnávacích štandardov v rôznych oblastiach, na ktoré sa môže odvolávať a opraviť alebo dokonca vylepšiť svoje súčasné štandardy služieb.

HMA je zastúpená na viac ako 190 miestach po celom svete! Má jednu z najrozmanitejších distribúcií serverov v priemysle.

Celkový počet serverov, ktoré ponúkajú, je 940+, čo je tesne nad priemerom, pretože veľa špičkových sietí VPN, ako sú ExpressVPN a NordVPN, ponúka kdekoľvek medzi servermi s počtom serverov 2 000 až 4 000 vo svojich zoznamoch.

HideMyAss Servers Review

Ale počet serverov prestane záležať nad určitý počet, ak používatelia v sieti nie’• čeliť prekážkam v premávke, a teda pomalším rýchlostiam. Či už VPN ponúka 1000 alebo 3000, rozdiel nie je príliš veľký, pokiaľ ide o výkon v rýchlostiach.

Počet miest, na ktorých VPN ponúka servery, je neuveriteľne dôležitým faktorom ovplyvňujúcim dojem používateľa. Dôvodom je to, že čím bližšie je používateľ k určitému serveru, tým rýchlejšie budú rýchlosti, pretože nie je príliš veľká vzdialenosť, po ktorej musí hop spojenie prejsť.

A to je miesto, kde HMA! Skóre niektoré hlavné body. Jeho viac ako 190 miest pre servery sa rozšírilo do celého sveta. S výnimkou Antarktídy môžu byť používatelia na všetkých 6 obývateľných kontinentoch veľmi blízko k určitému serveru z HMA! Sieť servera.

Väčšina poskytovateľov VPN neposkytuje’Neponúkame veľa serverov mimo európskych a severoamerických regiónov, pretože väčšina používateľov VPN sídli na týchto miestach, ale HMA! Má servery na takých zvláštnych miestach ako Guam, Bhután, Palestína, Jemen, Keňa, Malawi a dokonca aj v Severnej Kórei..

Ja som nemal’Nevideli ste žiadnu inú sieť VPN, ktorá by pokryla tieto miesta rovnako divoko ako HMA! Urobil.

A naviac, väčšina z týchto serverov sú skutočne holé kovové servery.

Strata rýchlosti je pochopiteľná s VPN, pretože majú silné šifrovanie, podporu protokolov a presmerovanie cez svoje spojenia, čo kladie dôraz na rýchlosti, ktoré spôsobujú ich zníženie. Existuje však určitá miera, v ktorej je táto strata rýchlosti únosná, okrem toho a rýchlosti sa môžu stať frustrujúcimi alebo dokonca nepoužiteľnými..

Maximálna strata rýchlosti pre VPN by mala byť v rozsahu 25-40% a HMA!’Rýchlosti často ležia v tomto rozsahu našťastie.

Používam rýchlosť internetového pripojenia 50 Mbps, takže nie’Nepáči sa mi žiadna VPN, ktorá spôsobuje, že sa rýchlosť ustupuje pod značku 30 Mbps.

Vykonal som rýchlostné testy na 5 rôznych HMA! servery z rôznych kontinentov a tu sú priemerné rýchlosti z nich:

 • Ping: 72 pani
 • Rýchlosti sťahovania: 32,16 Mbps
 • Rýchlosti nahrávania: 27,92 Mb / s

S HMA! Môžete dosiahnuť vyššie rýchlosti, ale na niektorých serveroch, najmä na Strednom východe av Kanade, môžete očakávať straty rýchlosti viac ako 50%. Európa a Ázia a Tichomorie majú najrýchlejšie rýchlosti s približne 35% stratou rýchlosti na väčšine serverov.

HMA! Torrenting Review

VPN, ktoré nie’Nepodporujte Torrenting, výslovne to spomeňte, ale HMA! ISN’Nepáči sa mi to.

Nikde sa nezmieňuje o tom, či podporuje Torrenting alebo nie, ale mnoho používateľov sa sťažovalo na rôzne fóra, ktoré HMA! nie je vôbec vhodný na Torrenting.

Mnoho používateľov dostalo oznámenia DMCA, zaznamenali pomalšie rýchlosti alebo dokonca úplné medzné hodnoty pri používaní HMA! pre Torrenting a ja som to tiež osobne zažil.

Iba jednoduché stiahnutie knihy v hodnote 2 Mbs trvalo 3 minúty, čo je ďaleko od HMA! primerane dobré rýchlosti pri všeobecnom prehľadávaní. Takže, nie’Nechoďte na to, ak sa oddávate ťažkým Torrentingom.

HideMyAss VPN Netflix Unblocking Review

Čakal som HMA! Odblokovať Netflix v USA av mnohých ďalších krajinách, ale som sklamaný. že’s, pretože vždy, keď som sa pokúsil pripojiť k Netflixu pomocou ktoréhokoľvek z HMA!’s servery, dostal som túto neslávnu chybu servera Netflix proxy.

Chyba proxy servera Netflix

Netflix má rôzne knižnice obsahu pre rôzne krajiny, v ktorých ponúka svoje služby, a hoci určitý obsah v ňom zostáva k dispozícii vo všetkých krajinách, iné’t. A to’s, kde prichádzajú VPN. Ale Netflix tento problém skomplikoval, keď na svoju stránku vydal zákaz VPN, pretože pomocou svojho firewallu vylúčil pripojenia k svojej službe založené na VPN..

V súčasnosti pracuje iba niekoľko sietí VPN na odblokovaní Netflixu v USA a iných regionálnych knižniciach, ktoré ponúka streamujúci gigant, a môžem to jednoznačne povedať, že práve teraz, HMA! Nie je medzi nimi.

Nič iné alebo jedinečné ako HMA! ponúka podporu klientskych aplikácií iba pre najpopulárnejšie platformy vrátane nasledujúcich:

 • windows
 • gumák
 • Android
 • iOS
 • linux

Kompatibilita HideMyAss VPN Apps

Pre milovníkov Firestick, Kodi a ďalších špecializovaných zariadení, HMA! ISN’t správna voľba pre vás, pretože nie’Neponúkajte natívnu podporu pre akúkoľvek takúto platformu.

HMA! ponúka podporu smerovača, takže môžete ľahko smerovať všetky svoje zariadenia cez pripojenie automaticky.

Na jednom účte môžete službu používať súčasne na 5 rôznych zariadeniach, čo je najväčšie zlepšenie zo strany poskytovateľa, pretože od nejakého času späť ste nemohli’t prihlásiť sa na viac ako 2 zariadenia súčasne.

Pokiaľ ide o použiteľnosť aplikácií, ich konfigurácia a použitie je neuveriteľne ľahké. Iniciovania pripojenia jedným kliknutím a jednoduché výmeny serverov jednoduchým kliknutím / ťuknutím na požadované miesto sú len niektoré z hlavných UX USP HMA! aplikácie.

HMA! mal v minulosti veľa sťažností používateľov týkajúcich sa jeho pomalej a takmer neexistujúcej podpory zákazníkov. E-mailovú podporu poskytovali iba v týchto dňoch, čo zo zrejmých dôvodov nie je vhodné pre technické služby ako VPN.

Teraz s pridaním podpory živého chatu zo strany HMA! Tieto problémy zmizli.

HideMyAss VPN Podpora Recenzie

Podpora chatu, ktorá riadi ich live chat, je rýchla a poskytuje podrobné odpovede na vaše otázky. Spýtal som sa ich na podporu spoločnosti Firestick a dostal som celkom uspokojivú odpoveď, takže môžem povedať, že ich podpora je určite v súlade s priemyselnými normami..

záver

Teraz k poslednému hovoru!

Odporúčam vám prihlásiť sa na odber HMA!?

Veľké číslo!

prečo?

HMA! nemá’• nepodporuje Netflix, Torrenting alebo iné aktivity založené na streamovaní, uchováva záznamy citlivé hodnoty a to aj po dobu viac ako 30 dní a’so sídlom vo Veľkej Británii, čo nie je príliš bezpečná jurisdikcia pre pripojenie VPN.

Má dobré predpoklady, ako sú nadpriemerné rýchlosti, priateľské pravidlá skúšok, podpora viacerých zariadení s dobrým dizajnom používateľského rozhrania a UX a podpora živého chatu na riešenie všetkých problémov s riešením problémov. Negatívy sú však príliš ignorované, dokonca aj napriek týmto pozitívom.

Takže nie’t ísť za HMA !, pretože jeho predražené za služby, ktoré ponúka a nerobí’t obsahuje veľa dobrých funkcií, ktoré môžete získať u iných poskytovateľov, a to tiež za nižšiu cenovku.

Pre oveľa lepšiu a lacnejšiu VPN môžete ísť na Surfshark alebo ak máte rozpočet, potom ísť na ExpressVPN, ale zatiaľ, don’ani si nemyslím, že by ste sa prihlásili na odber HMA!.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me