Vystaveno více než 100 zásad protokolování VPN – 37 sítí VPN uchovává vaše protokoly a 15 nedochází

V rychlém tempu “digitální” svět, který jsme vytvořili, “Soukromí” je často běžným problémem. Po pravdě řečeno, všechno, co děláte online, zanechává digitální stopu, díky které je značka po celá desetiletí.

Internet nikdy nic nezapomíná a budete pošetilí očekávat opak. Pokud to nestačí, máte na vás vlády, tajné agentury a hackery.

Země podle zemí, přidejte se do “Zprávy bez hranic” výpis, označený jako to, čemu říkáme “internetoví nepřátelé”, vykořisťování v činnostech hromadného sledování občanů.

To je důvod, proč se používání VPN stává populárním, aby vaše identita zůstala skrytá a online aktivity anonymní. Tyto služby třetích stran však nemusí být zcela bezpečné.

Různí poskytovatelé VPN se oddávají protokolovacím činnostem nebo trpí problémy s únikem, což ohrožuje vaše soukromí. Na základě toho společnost Bestvpn.co vytvořila tuto komplexní příručku týkající se protokolů. Doufám, že zodpoví všechny vaše otázky!

Contents

37 VPN uchovává vaše protokoly & 15 Don’t

 1. Typy protokolů VPN
 2. Proč VPN protokolovat data
 3. Budíky VPN ukládající informace o protokolování
 4. Důvěryhodné VPN s přísnými “Žádné protokoly” Politika

Typy protokolů VPN

Než začnu podrobně vysvětlovat různé typy protokolů virtuální chráněné sítě, dovolte mi objasnit, že všichni poskytovatelé si dopřávají nějaký záznam / ukládání informací. Existovalo jen několik vzácných případů, kdy poskytovatelé byli vyzkoušeni a ověřili své LOGLESS nároky.

Dokud nenastane incident týkající se předvolání od vlády, nemůžete opravdu říct, zda je konkrétní VPN bezpečná. To neznamená, že byste je přestali používat úplně, jen to, že to nemusí být všechno slunce a duha, a to ani u RELIABLE produktu.

Typy protokolů VPN

Samozřejmě existují některé VPN, které jsou transparentní, pokud jde o zaznamenané informace. Bez ohledu na to je nutné akceptovat, že i když se zaregistrujete pomocí VPN, můžete být stále pod dohledem. Jen ne od vlády, ale od samotného poskytovatele.

To by mohlo být z mnoha důvodů (o kterých budu hovořit níže). Do té doby, pokud mluvíme o typech protokolů VPN, existují dva: Protokoly aktivity / využití a protokoly připojení. První poskytuje větší narušení soukromí, zatímco druhé bývá relativně neškodné (smazáno po 1-15 dnech).

Protokoly aktivity / použití

Jak název napovídá, tyto protokoly VPN se vztahují na všechna data shromážděná při používání internetu. To zahrnuje všechny vaše online aktivity, což je kompilace metadat, IP adres, doby připojení a provozních protokolů, jako je historie procházení, odeslané zprávy, stažené soubory, provedené nákupy a použitý software..

Někteří poskytovatelé mohou zaznamenávat pouze konkrétní aspekty vaší činnosti / využití. Ostatní, kteří jsou méně spolehliví, mohou uložit všechny výše uvedené informace. Toto sledování a zaznamenávání údajů o použití může být škodlivé z hlediska ochrany soukromí a v první řadě překonává účel použití VPN..

Dovolte mi to však objasnit, že většina služeb VPN zapojených do protokolování těchto aktivit bývá ZDARMA. Mějte na paměti, že tyto služby musí platit za datová centra, rozšíření serveru, aktualizace softwaru, technickou podporu a výdaje na webové stránky. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je prodat vaše informace třetím stranám.

Data, která přispívají k vytváření profilu kolem různých uživatelů, jsou vysoce zisková. Představte si hodnotu úniku osobních údajů. Pokud žijete v jurisdikci 5/9/14, mohou být stejné informace předány i vládním nebo tajným agenturám.

Podle zákona nejvíce “internetoví nepřátelé” uložte poskytovatelům internetových služeb povinnost ukládat vaše data kdekoli mezi 6 měsíci až 2 roky. Z tohoto důvodu vždy doporučuji uživatelům, aby používali ověřené služby placených VPN, protože tyto údaje jsou neviditelné, a zároveň se vyhýbáme protokolovacím praktikám nalezeným u partnerů ZDARMA.

Protokoly připojení

Tam, kde protokoly aktivit mohou doslova zničit vaši anonymitu online, jsou protokoly připojení méně neškodné. Záznam takových informací by však měl být poskytovatelem VPN zdůvodněn platným zdůvodněním. Nemluvě o tom, že by služba měla také vyjasnit dobu pro odstranění těchto protokolů VPN.

Protokoly připojení obvykle zahrnují IP adresy, čas připojení, datum a umístění. Toto jsou nejčastěji zaznamenávané protokoly většiny poskytovatelů VPN. Přestože přímo neodhalují vaši identitu, mohou být data připojení, časy a umístění použity společně.

Některé příklady sítí VPN, které uchovávají protokoly připojení, přestože tvrdí, že NONE ukládají, jsou TunnelBear, Windscribe, PureVPN, Betternet a ProtonVPN. Dobrou součástí je, že protokoly připojení jsou ukládány pouze dočasně. Jsou uchovávány kdekoli mezi 1 a 15 dny, v závislosti na službě.

Někteří mohou dokonce prodloužit dobu trvání. Například HideMyAss uchovává tyto informace po dobu 6 měsíců. Z hlediska ochrany osobních údajů je toto protokolování pouze mírně rušivé a může být obtížné znovu vytvořit vaši online aktivitu, která je používá..

Oprávnění Kanárské ostrovy

V 5/9/14 jurisdikcích Eyes a dalších zemích mohli získat ISP a VPN služby “tajné příkazy” ve formě dopisů o národní bezpečnosti nebo vládních předvolání. Tyto příkazy umožňují orgánům činným v trestním řízení požadovat jakékoli informace o svých zákaznících k vyšetřování.

Většina z těchto příkazů přichází s objednávkou roubíku. Tím se zabrání tomu, aby poskytovatel ISP nebo VPN oznámil cíl, na který se vztahuje dohled. Zde přicházejí Kanady Warrantů, které zcela nesouvisejí s informacemi o činnosti protokolování / připojení.

Tyto vstupní stránky inzerované poskytovateli pomáhají udržovat soukromí. Pravidelně zveřejňují prohlášení na konkrétní stránce, což potvrzuje, že služba neobdržela tajný rozkaz. Pokud stránka přestane publikovat regulární příkazy, bude kanárský příkaz odstraněn.

To signalizuje, že bylo vydáno předvolání a VPN je zakázáno ohlásit. Uživatelé s vědomím soukromí pak mohou podniknout nezbytné kroky k zajištění své identity. Toto použití a “Záruka Kanárské ostrovy” vznáší vlastní soubor otázek pro poskytovatele.

Pokud VPN tvrdí, že není poskytovatelem protokolů, nemuseli by se starat o vytvoření takové stránky, že? Skutečnost, že jsou aktualizovány pouze jednou měsíčně, je činí zbytečnými. Přesto bylo důležité poskytnout informace a diskutovat o relevantních poskytovatelích na níže uvedeném příspěvku.

Proč sítě VPN zaznamenávají uživatelská data a jdou proti jejich příslibu ochrany osobních údajů?

Díky iniciativám, jako je Měsíc povědomí o kybernetické bezpečnosti a Den bezpečnějšího internetu (SID), si občané po celém světě uvědomují hodnotu svých ONLINE DAT. Uživatelé s vědomím soukromí okamžitě začnou používat služby VPN, ale později čelí dilematům kvůli ukládání protokolů.

Proč sítě VPN zaznamenávají uživatelská data a jdou proti jejich příslibu ochrany osobních údajů

Otázka, na kterou většina lidí potřebuje odpovědět, je tedy; Proč VPN zaznamenávají uživatelská data? není to v rozporu s jejich příslibem soukromí? Po komunikaci s několika službami VPN na e-mailu jsem se rozhodl poskytnout trochu odůvodnění (samozřejmě jen několik z nich se přiznalo k ukládání protokolů na prvním místě).

Odstraňování problémů souvisejících s VPN

Nejčastějším důvodem protokolování VPN je vyřešení problémů s jejich službami. Například někteří uživatelé se mohou setkat s problémy s připojením nebo dokonce čelit DNS, únikům WebRTC.

Ukládání takových dat může být užitečné při optimalizaci sítě VPN služeb. Řešení problémů obvykle vyžaduje údržbu minimálních protokolů připojení.

Omezení současných připojení

Osobně považuji tento důvod za protichůdný, zejména pro “žádné záznamy” Služby VPN. Všichni poskytovatelé omezují počet dostupných současných připojení.

V rámci jednoho předplatného někteří poskytovatelé umožňují 3, 5, 6 nebo dokonce neomezené vícenásobné přihlášení. Tento akt stále vyžaduje určitou formu protokolování (zjistit, kolik zařízení je připojeno).

Proto se vždy zeptejte služby VPN, kterou jste se zaregistrovali, jak mají tendenci vynucovat tato omezení připojení a zároveň si nárokovat, že nebudou ukládat žádné protokoly.

Jediné VPN, které dosud dodržují přísné zásady protokolování nuly a umožňují uživatelům neomezené simultánní připojení, jsou Perfect Privacy and Surfshark.

Žádné záznamy = žádná omezení. Je to tak jednoduché!

Uložení omezení šířky pásma

Stejně jako informace z protokolu služeb VPN pro omezení vícenásobného přihlášení mohou také ukládat omezení šířky pásma. To může zahrnovat zaznamenávání některých protokolů VPN o aktivitě / využití, což je docela riskantní.

Z tohoto důvodu nikdy nevěřím poskytovatelům, kteří ukládají omezení šířky pásma, a to ani na placené předplatné. Myslím, že to vzdoruje celému účelu použití VPN. Chci ochranu, kdykoli používám internet.

A co je nejdůležitější, chci využít dobré rychlosti pro streamování a stahování torrent. Pokud tedy jakákoli VPN ukládá taková omezení a tvrdí, že je “žádné záznamy”, nedůvěřujte jim.

Několik příkladů služeb VPN, které to dělají, zahrnují Windscribe a TunnelBear, které nabízejí “bezplatné zkoušky” to omezuje šířku pásma.

Protokolování pomocí půjčovacích serverů (VPS)

Je to nejasná praxe, ale mnoho poskytovatelů dnes používá půjčovací servery. Nabízejí uživatele, aby si mysleli, že mají datová centra po celém světě, ale ve skutečnosti používají pouze virtuální soukromé servery (VPS)..

Mají tendenci být nejlevnější vpn než holé kovové servery. Nenabízejí však stejnou úroveň soukromí. Poskytovatelé VPS budou často udržovat protokoly aktivit serveru.

To znamená, že se nemusíte jen starat o své informace o nahrávání VPN, ale jakýkoli počet poskytovatelů VPS by mohl zadržet vaše soukromá data..

Současně, použití VPS nabízí ochranu před místními úřady, kteří by předtím šli přímo do datového centra, aby získali cokoli, co potřebují.

Požadavky vlády a zpravodajské agentury

Země, které jsou součástí pěti, devíti a čtrnácti očí, ukládají přísné zákony, které vyžadují, aby společnosti přihlašovaly a / nebo předávaly soukromé informace o uživateli.

Například účet Investigatory Powers ve Velké Británii ukládá ukládání protokolů a jejich údržbu po dobu 12 měsíců. To může opravdu bránit vašemu soukromí.

NSA a GCHQ špionují technologickým společnostem v USA, Velké Británii a dalších zemích v rámci svého programu PRISM od roku 2010.

Jednoduše požadují protokolování souborů vydáním “roubík”. To znamená, že pro jakoukoli technickou společnost je nezákonné nezveřejňovat požadované informace.

Spojení mezi zásadami protokolování a jurisdikcemi

Vidíte, existují důsledky registrace u poskytovatele se sídlem v rizikové jurisdikci. Různé země ukládají své vlastní zákony o uchovávání údajů a dozoru.

Pokud se někteří rozhodnou respektovat soukromí uživatelů, jiní se snaží co nejlépe sledovat VŠE! V této příručce se můžete dozvědět vše o těchto zemích. Někteří se dokonce zapojují do sdílení inteligence mezi zeměmi, aby si navzájem špehovali’s občany.

Nyní, pokud je VPN založena v jurisdikci označené jako internetový nepřítel, můžete si být jisti, že ukládá zákony, které nařizují protokolování dat poskytovatelům internetových služeb, poskytovatelům telekomunikací a EVEN VPN.

Neexistuje žádné řešení k tomu. I když se vyvarují pozornosti, předvolání s objednávkou roubíků od NSA, GCHQ nebo FBI je vše, co jim bude zapotřebí ke spolupráci. Následně musí tito poskytovatelé přirozeně PŘIHLÁSIT všechna uživatelská data, a proto musíte být ve své zemi opatrní’s internetovými zákony.

Pokud například sídlíte v Evropské unii, existují země součástí 14 Eyes Alliance a také ty, které nejsou a lze je považovat za “Internet přátelský”.

Bez ohledu na to, kde přesně pobýváte, ve většině případů dostanete ochranu podle obecného nařízení EU o ochraně údajů (GDPR), které podporuje ochranu údajů a soukromí všech uživatelů v Evropské unii! Vsadím se, že jste to nevěděli až dosud, správně?

Budíky VPN ukládající informace o protokolování

Nyní doufám, že máte jasnou představu o typech protokolů zaznamenaných VPN, proč jsou zaznamenávány, a o vztahu mezi protokolováním a jurisdikcemi.

Budíky VPN ukládající informace o protokolování

Důležité je, že jsem vytvořil hloubkovou analýzu zásad protokolování VPN u více než 100 poskytovatelů. Níže obdržíte informace o 24 poskytovatelích, kteří sledují / ukládají data a měli byste se jim vyhnout.

1. Astrill VPN - se sídlem v Seychelách

Přestože jsou Seychely bezpečné místo, daleko od aliancí Eyes 5/9/14, jsou stále vinni za zaznamenávání protokolů o připojení. Je to vlastně také vtipné!

Když navštívíte jejich stránku Zásady ochrany osobních údajů, nejprve si nárokují uložení zásad VPN No Logs. Po přečtení prvních několika bodů uvedou:

“Náš systém sleduje aktivní relace - dobu připojení, IP adresu, typ zařízení a verzi aplikace Astrill VPN po celou dobu vaší relace VPN. Kromě toho uchováváme posledních 20 záznamů o připojení, které zahrnují: čas připojení, trvání připojení, zemi, typ zařízení a číslo verze aplikace klienta Astrill”

Podle tohoto prohlášení, “Aktuální” protokoly shromážděné společností Astrill: časová razítka připojení, vaše země, zařízení a dokonce i vaše IP adresa.

V částech FAQ poskytovatel tvrdí, že to dělají pouze pro AKTIVNÍ relace, aby sledovali počet současných připojení z jednoho předplatného.

Tvrdí, že tyto protokoly odstraní okamžitě po skončení relace. Můžete si však opravdu udržet své slovo, zejména poté, co jste zvážili, jak se poprvé prohlašovali “bez logování”?

2. AnonVPN - se sídlem v USA

AnonVPN se sídlem v USA ztrácí většinu své věrohodnosti (pokud existuje). Poskytovatel je součástí země, která je zakladatelem Five Eyes (UKUSA Agreement).

Vláda jako taková požaduje, aby poskytovatelé internetových služeb a sítě VPN ukládali protokoly. AnonVPN to samozřejmě tvrdí “Neuchováváme protokoly časů připojení, aktivit nebo původních IP. Co ne’t nelze vyzvednout.”

Nemohu však uvěřit tomuto tvrzení, když mají také Kanárský rozkaz, který uvádí, že nemá žádné příkazy roubíků. Proč projít potíží zmínit to, když nechcete vést záznamy?

Pokud navštívíte jejich “Podmínky služby” na stránce je prohlášení, které objasňuje, “Nelze zaručit, že jiné komunikační prostředky (např. Pošta, fax a hlasová telefonní služba) budou vždy 100% bezpečné. Proto vždy doporučujeme používat zdravý rozum.”

3. Anonymizer - se sídlem v USA

Anonymizer je součástí země, která byla označena jako “Internet Enemy” od Reportérů bez hranic. Řídí se zákony vlády zapojené do aliancí 5/9/14.

To znamená, že poskytovatel již protokoly ukládá, v případě, že jim bylo vydáno předvolání s příkazem roubík - stejně tak nebudou moci odmítnout - protože by to bylo nezákonné. Stránka s podmínkami služby byla odstraněna, ale starší snímek přináší tomuto prohlášení světlo:

“V maximální míře povolené příslušným právem může Anonymizer sledovat e-mail nebo jinou elektronickou komunikaci a může takové informace zveřejnit v případě, že má důvod věřit, že je to nezbytné k zajištění souladu s touto dohodou, a ochrana práv, vlastnictví a zájmů stran Anonymizer nebo jakéhokoli zákazníka strany Anonymizer.”

Stručně řečeno, americký poskytovatel zaznamenává vše, co může, a přitom dělá blázna ze všech ostatních tím, že uvádí, “Vy’Nikdy se nebudete muset starat o sledování svého použití nebo připojení” na jejich domovské stránce. Jaké pokrytectví?!

4. Ace VPN - se sídlem v USA

Zdrží se toho opakování, ale Ace VPN má své sídlo v USA. Proto je již součástí problému a dělá ZINCH pro vaše skutečné soukromí.

Velmi chytře uvádějí na své stránce Zásady ochrany osobních údajů, “Nepřipojujeme provoz VPN. Na naše uživatele nespatujeme, ani nesledujeme jejich šířku pásma ani používání internetu. Naše servery VPN neukládají žádné osobní identifikační údaje (PII).”

Zároveň však přiznávají “shromažďování osobních údajů, které poskytují uživatelé webu. “Osobní informace” zahrnuje vaše jméno, adresu, telefonní číslo, informace o kreditní nebo debetní kartě, e-mailovou adresu, datum narození, IP adresu”

Chci říct, prostě buďte upřímní, že opravdu ukládáte protokoly. Možná, že průhlednost přinese více zákazníků, než očividně lhát, aby oklamali své vlastní vyhlídky?

5. AirVPN - se sídlem v Itálii

Jelikož je Itálie zemí se 14 očima, AirVPN bohužel ztrácí na trhu důvěryhodnost. Poskytovatel je ve skutečnosti docela úžasný a přináší úžasný výkon, spolehlivost a podporu.

Nelze však jednoduše věřit žádné zemi ve 14 jurisdikcích. Stále pověřují uchovávání dat a dohledové činnosti, s nimiž služby VPN nemohou bojovat.

V jeho FAQs, AirVPN byl položen dotaz, “Vedete protokoly relací nebo jakýkoli jiný druh protokolů, které lze použít ke sledování identity a aktivity sítě?”

Odpověděli slovy, “Ne, my ne’neudržujte záznamy tohoto druhu”. Nicméně, když se podíváte na jejich Zásady ochrany osobních údajů, oni tvrdí “Letecké servery a softwarové postupy získávají pouze osobní údaje, které jsou nezbytně nutné pro technické fungování služby, například IP adresa”

Poskytovatel zdůrazňuje, že data jsou agregována v anonymní podobě a nemohou být spojena s jednotlivými uživateli. Je to skutečně pravda? Nikdo neví, dokud nebudou podrobeni zkoušce při vydání předvolání nebo příkazu k roubení!

6. Avira Phantom VPN - se sídlem v Německu

Německo je další 14 zemí Eyes a nemusí být nejbezpečnějším místem pro službu VPN. Avira Phantom může být dobrá při udržování anonymity online.

Je to však země’zákony, kterým nemohu věřit. Jak bylo zmíněno bezpočet časů dříve, takové VPN budou muset spolupracovat s vládou, když to vyžadují.

Avira Phantom také tvrdí, že neukládají protokoly aktivity / využití. Stejně jako většina poskytovatelů však i oni obchodují protokoly připojení, včetně použité šířky pásma a diagnostických dat.

I když to nemusí nutně bránit vašemu soukromí, neexistují žádné informace o tom, kdy jsou tyto protokoly odstraněny. Proto nemohu považovat Avira Phantom za bezpečnou službu VPN.

7. Vyrovnávací paměť - se sídlem v Gibraltaru

Buffered se sídlem v Gibraltaru je bezpečná služba VPN, protože její umístění není součástí aliancí Eyes 5/9/14. Poskytovatel také neuchovává žádné dopravní záznamy, takže je to další plus.

Jediným problémem je, že shromažďují: vaši IP adresu, OP systém, prohlížeč, data o šířce pásma a časové značky připojení a další obecné informace.

Tyto protokoly připojení mohou být méně rizikové, ale přesto se mohou projevit na úkor vašeho digitálního soukromí. Podle jejich TOC se vaše skutečná IP adresa, spotřebovaná šířka pásma a doba připojení ukládají po dobu 30 dnů!

Samozřejmě, protože Buffered není založen v “Internet Enemy” můžete věřit, že jsou v bezpečí. Nemluvě o tom, že neklamou o svých záznamech, a byli ve skutečnosti průhlední.

Takže se mi nemusí líbit nahrávání protokolů připojení, ale KAŽDÁ VPN se oddává nějakému protokolování. Jedinou důležitou součástí je upřímnost, a to ve vyrovnávací paměti VPN!

8. BolehVPN - se sídlem v Malajsii

Protože BolehVPN má své sídlo v Malajsii, spadá pod “Bezpečná jurisdikce”. To mu dává výhodu před ostatními službami VPN. Nepodaří se však udržet vaši identitu v bezpečí. Pokud navštívíte jejich stránku TOC, tvrdí:

“BolehVPN neuchovává protokoly o činnosti nebo přístupu uživatelů. Vedeme záznamy o obecném provozu našich serverů, abychom zjistili nakládání a použití našich serverů, ale nikoli na individuální úrovni. Pokud však na našich serverech zaznamenáme neobvyklou aktivitu (načítání velké šířky pásma, vysoký počet připojení nebo využití CPU), můžeme dočasně zapnout protokoly, abychom zjistili zneužití našich služeb (například DDoS nebo spamování prostřednictvím našich serverů)..”

Před aktualizací “Zásady protokolování” BolehVPN namířil, že dokonce k tomu došlo “hrst časů v našem mnohaletém provozu.” To naznačuje, že poskytovatel může dokonce spolupracovat, pokud obdrží předvolání na odhalení protokolů o konkrétních cílech.

9. Betternet - se sídlem v Kanadě

Betternet, který sídlí v Kanadě, možná mnoho oklamal “ZDARMA VPN” swindle, ale jejich data mining činnosti budou odhaleny dříve nebo později.

Jeho poloha již brání soukromí, protože Kanada je součástí aliance Five Eyes Alliance. Poté služba dále ukládá “Dopravní deníky” jako je vaše adresa IP a aktivita procházení.

Jejich zásady ochrany soukromí to uvádějí “Betternet neshromažďuje, nezaznamenává, neukládá a nesdílí žádný datový protokol patřící uživatelům.” Zároveň se však zjistí, že VPN shromažďuje údaje o navštívených webech.

Soudě, že služba je “volný, uvolnit” a údajně běží na modelu příjmu z reklam, je také bezpečné předpokládat, že prodávají protokoly a soukromé informace třetím stranám..

10. FlyVPN - se sídlem v USA

FlyVPN je další americká služba. To automaticky snižuje jeho důvěryhodnost, protože poskytovatel musí ukládat protokoly, což je zákon, který vláda ukládá povinným.

Co se mi ale na poskytovateli líbí, je to, že nelže o svých záznamech. Otevřeně uvádějí na své stránce TOC, “Když používáte FlyVPN, zaznamenáme následující informace:

 • Vaše místní IP
 • Vaše celé jméno
 • Vaše emailová adresa
 • Vaše telefonní číslo
 • Časová razítka připojení
 • Přidělené číslo portu
 • Přiřazená IP adresa
 • Časová razítka odpojení

Proto jsou vinni za uložení: Protokolů aktivity / využití a připojení, včetně vaší IP, časových razítek, cílové IP a čísla portu, které se mohou okamžitě vrátit zpět k vám.

11. Faceless.me - se sídlem na Kypru

Kypr není součástí jurisdikcí 5, 9 a 14 očí. To poskytuje Faceless.me dobrou výhodu na trhu, ale bohužel dělají informace o uživatelích.

V prohlášení z FAQs, Faceless.me tvrdí “Jenom my sledovat využití dat součty a vaše IP adresa, což je nutné pro naše interní účetnictví. A dokonce i tato data jsou na našich serverech uchovávána po omezenou dobu.”

Současně se mohou pochlubit zásadami VPN no logs a hrdě uvádět na své domovské stránce, “My’nevedou si záznamy o vaší činnosti, takže v případě, že se vás FBI zeptá - tam’nic.”

Je zábavné, jak dumbfounding tyto VPN služby a jejich protichůdná prohlášení jsou. Jedna věc je jistá, Faceless.me není bezpečná volba!

12. Flow VPN - se sídlem v Kanadě

Společnost FlowVPN se sídlem v Kanadě (součást Five Eyes Alliance) si na trhu vybudovala docela pověst. Stejně jako mnozí však nedokáže chránit vaši identitu online.

Pokud navštívíte jejich stránku TOC, poskytovatel uvede, “Vyhrazujeme si právo zaznamenávat informace o předplatném (včetně odkazů na transakce), připojovat IP adresu, požadavky na autentizaci, data relace (přidělená IP, datum připojení, čas, trvání atd.)“

Toto prohlášení je dobře skryto, takže Flow VPN může oklamat své vlastní zákazníky. To však není nejhorší část. Dále uvádějí:

“Abychom vyhověli požadavkům našich poskytovatelů šířky pásma, vyhrazujeme si právo protokolovat aktivitu v naší síti a používat automatizované systémy ke sledování zneužití sítě (jako je použití BitTorrentu a podobné sdílení souborů typu peer-to-peer).”

To přímo znamená, že při přihlášení ke službě souhlasíte s ukládáním vašich protokolů. Pochybuji, že tuto VPN lze považovat za bezpečnou z jakéhokoli úhlu.

13. Freedom-IP - se sídlem ve Francii

Společnost Freedom-IP má svou kancelář ve Francii, což je země s 14 očima, která je známá svými přísnými politikami týkajícími se používání internetu. Poloha již působí VPN zcela negativně.

Tam, kde si člověk může myslet, že by oklamal zákazníky, je ve skutečnosti upřímný ohledně svých zásad protokolování. Prohlášení z jejich stránky o ochraně osobních údajů objasňuje, že nezaznamenávají obsah komunikace.

Jsou však velmi přímí ohledně toho, jaká data shromažďují během každé relace, což zahrnuje spoustu alarmujících informací, které jsou zpětně sledovatelné:

 • IP adresa připojení
 • Čas zahájení relace
 • Čas ukončení relace
 • Data přijatá z relace
 • Data odeslaná z relace
 • Časové razítko připojení

14. HolaVPN - se sídlem v Izraeli

Izrael nemusí být součástí Aliancí pro oči 5, 9 a 14, ale jsou považováni za spojence. Místo tedy není bezpečným místem pro VPN, zejména pokud hledáte soukromí.

Stejně jako většina poskytovatelů i VPN uvádí, “Vaše osobní údaje nesdílíme s třetími stranami, s výjimkou zvláštního souhlasu podle těchto zásad ochrany osobních údajů nebo pokud to vyžadují platné zákony nebo soudní příkaz“.

Když však dodržujete zásady ochrany osobních údajů, VPN tvrdí, že zaznamenávají informace, jako je jedinečný identifikátor vygenerovaný z vašeho zařízení, mobilní číslo, časy a data přístupu, webové stránky, které navštěvujete, čas strávený na těchto stránkách, typ prohlížeče a IP adresa.

“Tyto údaje používáme v souhrnné podobě a nejsou kombinovány s žádnými osobními údaji.” Je zřejmé, že telefonní číslo je PII, a tak efektivně je IP adresa.

15. HideMyAss - se sídlem ve Velké Británii

UK je oficiálním zakladatelem dohody UKUSA. Poloha a jejich služby VPN rozhodně nemohou být důvěryhodné, aby vaše identita zůstala skrytá.

Vládní zákony a příkazy gagů od GCHQ a dalších tajných zpravodajských agentur ukládají poskytovatelům, jako je HMA, povinnost ukládat protokoly.

Poskytovatel samozřejmě takové nároky odmítá a prodává stejný příběh, “NEVKLADUJEME podrobnosti ani nesledujeme zdroje (včetně webových stránek), ke kterým se připojujete, ani jakákoli data odeslaná nebo přijatá přes naši síť”

Poskytovatel však byl zachycen zaznamenávání časových značek připojení, dat šířky pásma, skutečné adresy IP a adresy VPN. V roce 2011 se HMA zapojil do případu FBI, kde tyto podrobnosti předal zpravodajské agentuře, aby vystopoval hackera LulzSec!

16. HideIP VPN - se sídlem v Moldavsku

Moldavsko je bezpečné místo, protože není součástí invazivních aliancí ani označeno jako “Internet Enemy”. Bohužel samotná VPN se ukázala jako nebezpečná, bez ohledu na vaše právo na soukromí.

Jejich stavy TOC, “HideIPVPN nebude úmyslně sledovat soukromé zprávy elektronické pošty odeslané nebo přijaté jejími klienty, pokud to není vyžadováno zákonem, vládním úřadem nebo pokud je ohrožena veřejná bezpečnost.”

To znamená, že jsou družstevní společností a ukládají protokoly k předání v případě nouze. Nejhorší ze všech je jejich vlastní nedůvěra ve své schopnosti poskytovatele.

Při kontrole jejich zásad ochrany osobních údajů jsem našel toto poněkud vtipné prohlášení, “HideIPVPN naléhá na své klienty, aby předpokládali, že veškerá jejich online komunikace jsou nejistá”.

17. Hotspot Shield - se sídlem ve Švýcarsku

Pryč od tajných aliancí, přesto taková nebezpečná služba. Hotspot Shield začal opravdu dobře, ale brzy klesl dolů - jak se jejich temné aktivity začaly ozařovat.

VPN to samozřejmě tvrdí “shromažďovat pouze anonymní, souhrnná data o tom, které webové stránky naši uživatelé navštěvují a které aplikace naši uživatelé používají”

Toto je však čistě nepravdivé, protože studie CSIRO prokázala, že Hotspot Shield používá měřicí kódy pro shromažďování informací o uživatelích, aby je prodával inzerentům.

Skupina na ochranu soukromí také obvinila VPN ze stížnosti v rámci svých pochybných činností, které zahrnují přesměrování provozu prostřednictvím přidružených odkazů..

18. IPVanish - se sídlem v USA

Být sídlem v USA není dost špatné, ale IPVanish bylo také shledáno vinným z úniku informací vládním úřadům. Ano, jsou to smutné zprávy, ale poskytovatel je nespolehlivý.

VPN samozřejmě požadovala nejdéle to, “Naše přísná zásada nula protokolů udržuje vaši identitu v tajnosti. Během připojení k našim aplikacím nezaznamenáváme žádnou vaši aktivitu, abychom zachovali vaše občanské právo na soukromí.”

To je však velmi nepravdivé, protože VPN předala v roce 2016 protokoly Ministerstvu vnitřní bezpečnosti USA (DHS) v případě zneužívání dětí a pornografie..

Přečtěte si toto trestní prohlášení pro více informací, kde můžete vidět záznamy IPVanish vedené o podezřelých’ IP adresa, časová razítka připojení / odpojení, celé jméno, e-mailová adresa, uživatelské jméno, stav účtu a různá další osobní identifikační data.

19. IPredator - se sídlem na Kypru

Kypr je bezpečné místo, protože jeho vláda nepřijímá povinné zákony o uchovávání údajů. Nemluvě o tom, že věří v právo na soukromí uživatelů.

IPredator získává slávu na trhu právě z tohoto důvodu, ale podle jejich “Právní” na stránce se poskytovatel dopouští nějakého protokolování.

“Minimalizujeme používání protokolů v našich systémech a udělujeme jim přístup pouze k vybranému počtu zaměstnanců pro ladění, když je kvalita služeb problém.”

Informace shromážděné poskytovatelem zahrnují vaše jméno, telefonní číslo, e-mailovou adresu a platební údaje. Ostatní data relace se zaznamenávají pouze pro řešení problémů.

20. IPinator - se sídlem v USA

IPinator se sídlem v USA ztratí většinu svého faktoru důvěryhodnosti automaticky. Země ukládá povinné zákony o uchovávání dat, které musí VPN jako IPinator dodržovat.

Pokud se podíváte na jejich “Podmínky služby” na stránce, nejprve tvrdí, že neuchovávají žádné protokoly. Prohlašují, že nepodporují sdílení soukromých informací třetím stranám.

Pokud však od vlády obdrží nějaké požadavky, bude poskytovatel dělat to, co vyžaduje zákon. Toto tvrzení je v rozporu s jejich “žádné protokoly obsahu”.

Dále říkají, “IPinator.com může monitorovat určité aspekty sítě za účelem správy zneužití, údržby a / nebo zlepšení služby”. To znamená, že zaznamenávají informace o relaci.

21. IronSocket - se sídlem v Hongkongu

Hongkong je bezpečnou jurisdikcí, pokud jde o soukromí, ale samotný IronSocket je shledán vinným z protokolování: protokolů aktivity a připojení.

Samozřejmě to uvádějí “NEPŘIHLÁŠUJEME ani žádným způsobem nezaznamenáváme obsah, ke kterému přistupujete při používání naší služby” na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

Zároveň však tvrdí, že využívají služeb, připojují informace o relaci po dobu 72 hodin, než jsou vyčištěny. Tyto informace zahrnují:

 • Čas a datum připojení a odpojení
 • Reálná IP adresa a adresy přiřazené podle serveru
 • Numerická reprezentace znázorňující spotřebovanou šířku pásma na relaci

22. PureVPN - se sídlem v Hongkongu

Společnost PureVPN se sídlem v Hongkongu se nedokáže vyhýbat invazivním zpravodajským agenturám pěti, devíti a čtrnácti zemí Eyes, což jí dává výhodu.

Poskytovatel pro nejdéle tvrdil, že má “politika nulových protokolů”. Když však před dvěma lety obrátili data v případě FBI, ztratili veškerou svou pověst.

Případ odhalil, že PureVPN obsahuje záznamy o všech údajích týkajících se: vašeho jména, e-mailové adresy, telefonního čísla, IP adresy, spotřeby šířky pásma a časových razítek připojení.

Takto FBI dokázala identifikovat jednotlivce odpovědného za kyberšikanu a kyberšikanu nevinné dívky. Případ sice vyvolává morální otázku: o kolik více mučení by dívka projela, kdyby nebyl případ uzavřen?

Rovněž vzbuzuje obavy z důvěry spotřebitelů. Takovýto vysoce postavený případ rozhodně nebyl pro podnikání dobrý a vidím, že se PureVPN snaží získat zpět důvěru uživatelů.

Po pravdě řečeno, služba je ve skutečnosti docela dobrá, pouze pokud byli transparentní se svými zákazníky, aby to začalo, PureVPN by to mohlo změnit v něco pozitivního!

23. proXPN - se sídlem v USA

Před několika lety bych věřil americké službě. To však bylo předtím, než Edward Snowden unikl z dokumentů, které odhalily podrobnosti o spojencích Eyes 5, 9 a 14.

Od té doby, co jsem četl o agenturách v těchto zemích, jsem nemohl doporučit použít poskytovatele se sídlem v USA.

proXPN má na trhu velmi silný image. Síť VPN nikdy nebyla zachycena a odhalila data americkým zpravodajským agenturám a jejich zásady ochrany osobních údajů jsou poměrně podrobné.

Odvážně také uvádějí na své domovské stránce, “proXPN’s VPN software vám umožní surfovat po webu tak, jak bylo zamýšleno: “anonymně a bez protokolování a sledování vaší činnosti”

Doposud jsem nemohl najít žádné informace týkající se ukládání protokolů o činnosti / využití nebo připojení. Rozhodnutí o registraci u poskytovatele je v konečném důsledku na vyhlídkách.

24. PrivateVPN - se sídlem ve Švédsku

PrivateVPN bohužel nelze považovat za bezpečného poskytovatele, protože má své sídlo ve čtrnácti očích. Pokud jde o soukromí uživatelů, může být samozřejmě Švédsko mírnější.

Pokud však dojde k nějaké události podobné tomu, s níž se musely setkat ExpressVPN a PIA, nebude PrivateVPN schopna protiútok.

Předvolání vlády doprovázené objednávkou roubíku je vše, co by poskytovateli vyžadovalo, aby předal logovací informace.

PrivateVPN samozřejmě ukládání protokolů popírá, ale stejně jako většina poskytovatelů v tomto seznamu. Ukládají minimální protokoly připojení, které se mohou / nemusí odkazovat zpět k vám!

25. ProtonVPN - se sídlem ve Švýcarsku

ProtonVPN se sídlem ve Švýcarsku si může myslet, že je bezpečná služba VPN. Je to úžasné, protože dobře, je to zdarma. A to je přesně to, co mě donutilo kopat do poskytovatele.

Ukázalo se, že VPN v současné době bojuje proti obvinění z propojení s společností na těžbu dat známou jako “Tesonet”, který dokonce podepsal jejich aplikaci pro Android v Obchodě Google Play.

Samozřejmě, ProtonVPN’s stavy domovské stránky, “Jako švýcarský poskytovatel VPN neevidujeme aktivitu uživatelů ani nesdílíme data s třetími stranami”. Tato obvinění však situaci trochu komplikují.

V návaznosti na jejich zásady ochrany osobních údajů jsem se dozvěděl, že ProtonVPN skutečně udržuje časová razítka připojení na neurčito, která mohou být spojena s uživatelskými účty nebo skutečnými IP..

26. Seed4.me - se sídlem na Tchaj-wanu

Přestože Seed4.me není založena v “Internet Enemy” jurisdikci, stále si vedou záznamy. To je přesně to, co se snažím propracovat všude, kam jdu. Bez ohledu na službu, budou LOG!

Neexistuje žádný způsob, jak to obejít. Služba VPN si dopřává nějaký druh protokolování a v případě Seed4.me - jsou o tom velmi upřímní.

V blogu uvádí Seed4.me, “Často se nás ptáme: “Vedete záznamy?” a odpověď zní “Ano, ano”. Stejné jako ostatní poskytovatelé VPN na světě!”

Dále říkají, “Pokud někdo říká, že společnost VPN neuchovává ŽÁDNÉ protokoly, tak lže”. Seed4.me zaznamenává některé protokoly připojení, ale tyto informace jsou odstraněny po 7 dnech.

Je také docela zajímavé vidět, že poskytovatel nemá zásady ochrany osobních údajů ani TOC. Zaměřují se na všechny dotazy týkající se VPN v blogu, na který jsem dříve odkazoval.

Tento poskytovatel nemá zásady ochrany osobních údajů a nepokrývá protokoly ve svém prohlášení TOS. Místo toho řeší problém protokolů v blogovém příspěvku.

27. SunVPN - se sídlem v USA

SunVPN se sídlem v 5-Eyes Jurisdiction skutečně zaznamenává informace o připojení a IP adresy. V případě potřeby také otevřeně uvádějí svou spolupráci s donucovacími orgány.

“Pokud máme důvodné podezření, že je koncový uživatel zapojen do online trestné činnosti, vyhrazujeme si právo informovat donucovací orgány.”

Jejich zásady ochrany osobních údajů jsou velmi podrobné, ale stručné a obsahují veškeré informace zaznamenané poskytovatelem ve formě seznamu, který zahrnuje IP adresu, časová razítka a spotřebovanou šířku pásma.

28. StrongVPN - se sídlem v USA

Nebudu příliš podrobně vysvětlovat, proč je StrongVPN považován za nebezpečného poskytovatele. Jednoduše řečeno, je to poskytovatel v USA, kterému prostě nelze důvěřovat.

Zásady ochrany osobních údajů poskytovatelů samozřejmě platí, “StrongVPN neshromažďuje ani nezaznamenává žádný provoz ani využívání své služby virtuální privátní sítě”

Nikdo si však nemůže být jistý, dokud nebudou tyto nároky z jakéhokoli důvodu ověřeny. Do té doby jsem nechal na vyhlídkách, zda se chtějí této službě důvěřovat.

29. SaferVPN - se sídlem v USA

SaferVPN je další americká služba. S tím, co bylo řečeno, si člověk nikdy nemůže přestat dělat starosti s NSA a FBI špionáží na ně.

Samotná VPN nemá na trhu velmi silnou pověst, což dále snižuje její důvěryhodnost jako spolehlivou nebo bezpečnou volbu.

Poskytovatel je však zcela informován o tom, jaká metadata zaznamenávají na své stránce ochrany osobních údajů. To zahrnuje připojení k umístění serveru, spotřebovanou šířku pásma a časová razítka připojení / odpojení.

Dále zaznamenávají, ze které země jste připojeni, a směle tvrdí, že nezaznamenávají IP adresu. Tomu však nevěřím. Mohl by to být také trik, který jim důvěřuje!

30. TunnelBear - se sídlem v Kanadě

Kanada spadá do seznamu první země, na kterou byla dohoda UKUSA rozšířena, a nakonec přidáním dalších dvou vytvořila alianci Five Eyes Alliance.

S ohledem na to je TunnelBear se sídlem v Kanadě jen stěží pozitivní znamení. Nemluvě o tom, že prodává totéž “Zdarma žádné protokoly VPN” swindle, což je vlastně riskantnější.

Poskytovatel’s Zásady ochrany osobních údajů tvrdí, že neshromažďují dopravní protokoly ani nesledují žádnou aktivitu uživatele. Shromažďují však informace o verzi operačního systému, verzi aplikace TunnelBear, aktivní pro měsíc (1 nebo 0) a využití měsíční šířky pásma.

Abych byl spravedlivý, záznam TunnelBear, který zaznamenává tyto informace, vypadá, že se hraje “slovní hry” pokud jde o protokoly, skrýt jejich skutečné barvy. Nedoporučoval bych poskytovatele, pokud toužíte po soukromí!

31. TorGuard - se sídlem v USA

Trochu jsem si rozmýšlel o přidání TorGuardu na tento seznam. Zejména s ohledem na poskytovatele nabízí výjimečné nástroje ochrany osobních údajů, spolu s poměrně pozoruhodným vyhrazeným seznamem IP adres.

Jen z toho důvodu, že mají sídlo v USA, se cítím trochu nebezpečný, pokud jde o přihlášení k poskytovateli - pro udržení mé anonymity online.

Jejich politika ochrany soukromí byla z větší části jasná a nebyla plná rozporů. TorGuard to tvrdí “neukládá ani nezaznamenává žádný provoz ani využití ze své virtuální privátní sítě (VPN) nebo proxy.”

To však lze ověřit pouze v případě, že narazí na předvolání nebo příkaz na roubík od zpravodajské agentury nebo vlády. Do té doby bych nechal důvěru poskytovatele vyhlídkám!

32. TigerVPN - se sídlem na Slovensku

TigerVPN je zcela bezpečný poskytovatel, pokud jde o jurisdikci. Uživatelé by si nemuseli dělat starosti s poskytovatelem spolupracujícím se zpravodajskými agenturami v jiných zemích.

Tvrdí, že se ve svém TOC zavázali k vašemu soukromí, a zaručují, že neshromažďují ani nezaznamenávají provozní data. To se však nevztahuje na protokoly připojení.

“Zavázali jsme se k vašemu soukromí a neshromažďujeme ani nezaznamenáváme provozní data ani aktivitu procházení od jednotlivých uživatelů připojených k naší VPN.”

Poskytovatel uchovává časová razítka připojení / odpojení a informace o šířce pásma. Dobrá věc je, že VPN neukládá skutečné IP adresy uživatelů.

Služba VPN je proto stále docela bezpečná. Registrace u poskytovatele je samozřejmě zcela na vyhlídkách. Jsem jen informátor!

33. VPNSecure - se sídlem v Austrálii

VPNSecure má své ústředí v Austrálii, což je země pěti očí. Jako takový nemusí být nejspolehlivější možností, protože země se věnuje hromadnému sledování a sdílení zpravodajských informací.

Díky tomu je pro poskytovatele internetových služeb, telekomunikace a služby VPN povinné uchovávat data, k nimž mohou mít vládní nebo tajné agentury přístup, kdykoli je to nutné, vydáním předvolání nebo příkazu ke gagu.

Samotný poskytovatel se snaží zajistit, aby neuchovával žádné osobní údaje a zaručil, že nezaregistruje vaši IP adresu, časová razítka, použitou šířku pásma nebo požadavky DNS..

Přestože však nejsou zaznamenány žádné záznamy, nabízely a “Rozkaz Kanárka”, který v současné době dává “Můžeme’Zdá se, že najít stránku, kterou’znovu hledám” chyba označující, že služba mohla být vydána příkazem k předvolání nebo gagem vládou nebo DIO, ASD, ASIO nebo ASIS.

34. VPN Unlimited - se sídlem v USA

VPN Unlimited poskytovaná společností KeepSolid Inc, založená v jurisdikci 5 očí, nemusí být pro mnoho bezpečná. Samotné umístění ukládá povinné zákony o uchovávání údajů.

VPN Unlimited samozřejmě na své stránce zásad ochrany osobních údajů tvrdí stejně jako výše uvedená jména jinak. Realita je však zcela jiná.

“KeepSolid Inc. NEBUDE shromažďovat a protokolovat žádné uživatelské aktivity při používání kterékoli ze svých služeb VPN, kromě celkového množství webového provozu pro každou relaci a data relace, pro jejich zobrazení v uživateli’s webový kabinet a v rámci klientských aplikací VPN.”

Toto tvrzení je v rozporu s jejich “NEBUDE shromažďovat a protokolovat” tvrdí, že stále ukládají informace o webovém provozu, časových značkách připojení, typu zařízení a typu šifrování.

35. VPN Gate - se sídlem v Japonsku

Brána VPN může být umístěna v Japonsku, ale nezohledňuje soukromí uživatelů vážně. Dobrou věcí však je, že jsou otevřeni ohledně svých zásad protokolování.

Pokud navštívíte jejich stránku Zásady proti zneužívání, poskytovatel tvrdí “Protokoly připojení VPN veřejných veřejných relačních serverů VPN vždy uchováváme tři nebo více měsíců.”

Informace zaznamenané službou zahrnují časová razítka připojení, IP adresu, cílový VPN server, raw IP a hostname klienta atd..

36. Windscribe - se sídlem v Kanadě

Protože Windscribe má své sídlo v jurisdikci Five Eyes Jurisdiction, nelze jej považovat za bezpečnou volbu, zejména pokud chcete využít úplné digitální soukromí.

Mají k dispozici bezplatné a placené plány. U bývalých zařízení zaznamenávají celkovou spotřebu šířky pásma spotřebovanou v období 1 měsíce.

Poskytovatel je však také nalezen časová razítka uživatelů. Tvrdí, že tyto informace nejsou propojeny s účty nebo IP adresami, ale nikdy to nebudeme vědět s jistotou.

Na své stránky s zprávami o transparentnosti zveřejňují žádosti orgánů činných v trestním řízení o údaje v reálném čase. O těchto oznámeních však není k dispozici mnoho informací.

37. ZenMate - se sídlem v Německu

ZenMate se sídlem v Německu ztrácí svou důvěryhodnost díky spojení se 14 očima. Poskytovatel, stejně jako mnoho výše uvedených nároků, pracuje s politikou no-logs.

Avšak vzhledem k tomu, že mají k dispozici bezplatný plán, je to těžko uvěřitelné. Mohou udržovat záznamy o provozu a šířce pásma pro sledování.

Na stránce zásad ochrany osobních údajů zmiňují také zaznamenávání IP adres, ale uvádějí, že jsou zpracovávány pouze dočasně. Důvěra v VPN je v konečném důsledku na vyhlídkách.

Důvěryhodní poskytovatelé s přísnými zásadami bez protokolů VPN

Nyní jste si vědomi, kterým VPN službám se vyhnout. Myslel jsem, že by bylo důležité poskytnout vám informace o poskytovatelích, kteří jsou z hlediska protokolování méně riskantní.

Důvěryhodné VPN se striktním protokolem bez protokolů & rdquo; Politika

Samozřejmě, existuje jen několik s VERIFIEDEM “žádné záznamy” politiky, takže budou podrobnější. Doufám, že oceníte úsilí, protože mi trvalo 72 hodin, než jsem tento výzkum a zápis provedl!

1. Avast SecureLine - se sídlem v České republice

Avast SecureLine má své sídlo v České republice, která je zemí s internetovým přístupem, od 5, 9 a 14 jurisdikcí Eyes. To zvyšuje jeho důvěryhodnost na trhu.

Samotný poskytovatel je samozřejmě také docela úžasný a nabízí sadu nástrojů na ochranu soukromí, aby se vaše identita na trhu ukrývala.

Udržuje Avast VPN protokoly? Poskytovatel je naštěstí v bezpečí před všemi protokoly o činnosti / využití. Jediné, co zaznamenají, je časové a síťové umístění připojení VPN.

Tyto informace budou smazány po 30 dnech a nebudou ve skutečnosti odkazovat zpět na vaši totožnost. Proto můžete považovat Avast za bezpečnou volbu pro vaše soukromí online.

Wait a Sec: Přečtěte si naši recenzi Avast SecureLine VPN pro více informací.

2. CyberGhost - se sídlem v Rumunsku

Pravděpodobně jedna z nejbezpečnějších VPN na trhu má CyberGhost své ústředí v Rumunsku, což je internetová lokalita. Ten, kdo věří v soukromí uživatelů (celkem vzácné).

Poskytovatel jako takový nemá žádnou povinnost ukládat protokoly o uživatelích. To jim umožňuje splnit jejich příslib soukromí, což je snad to, co KAŽDÉ jednotlivci touží.

CyberGhost ve svých zásadách ochrany osobních údajů uvádí,

Prostřednictvím naší přísné zásady no-logs zajišťujeme, že NEZOBRAZUJEME provoz uživatele prováděný v tunelu CyberGhost VPN, jako například: historie prohlížení, cíl provozu, preference vyhledávání, datový obsah, IP adresy nebo dotazy DNS.

Jediné, co nahrávají, je “pokusy o připojení” určit, zda byly úspěšné. Ani tato informace však není vázána na uživatelské účty. CyberGhost je nepochybně skvělou volbou pro uživatele po celém světě, kteří dbají na ochranu soukromí!

3. ExpressVPN - umístěný v Britských Panenských ostrovech

Osobně považuji ExpressVPN za nejbezpečnější volbu na trhu. VPN, která ne’t vést protokoly a je daleko od “Internet Enemy” jurisdikcí, rozhodně spadá pod “respektuje soukromí uživatele” kategorie.

V lednu 2017 turecké úřady provedly útok na datová centra ExpressVPN, aby prošetřily atentát na Andreje Karlove (ruského velvyslance Turecka), ke kterému došlo 19. prosince 2016 Mevlütem Mertem Altıntaşem (úředníkem mimo službu).

I když je toho hodně zřejmé, vyšetřování se nezastavilo. Úřady se pokusily najít odkazy na další zúčastněné osoby, pouze aby zjistily policistu’s Facebook a Gmail byly smazány.

Digitální stopy byly odhaleny, akce byla provedena prostřednictvím soukromého připojení, provozovaná společností ExpressVPN.Po zabavení dotyčného serveru a provedení důkladné kontroly nebyly zveřejněny žádné užitečné informace..

To přinutilo vyšetřovatele kontaktovat ExpressVPN přímo pro protokoly. Poskytovatel se zmínil o svých zásadách NO LOGS, stojí na čele soukromí na trhu VPN.

V posudku je služba VPN píše,

Jak jsme řekli tureckým orgánům v lednu 2017, ExpressVPN nemá a nikdy nevlastnil žádné protokoly připojení zákazníků, které by nám umožnily zjistit, který zákazník používal konkrétní adresy IP citované vyšetřovateli..

4. FrootVPN - se sídlem ve Švédsku

Protože FrootVPN má své sídlo v jurisdikci 14 očí, nelze ji považovat za důvěryhodnou službu. Poskytovatel bude muset spolupracovat s úřady při odhalování protokolů, pokud je to požadováno.

Neexistuje žádná práce na tom, a proto proč vždy doporučuji uživatelům, aby se drželi dál “Internet Enemy” umístění. Prostě za to nestojí.

FrootVPN zjevně uvádí dost směle, že protokoly neukládají,

Staráme se o vaše soukromí na internetu. Vaše údaje nebudou nikdy sdíleny s žádnou třetí stranou.

Zapomínají však objasnit, zda budou při vydávání předvolání nebo gag sdílet nějaké informace s vládními úřady nebo zpravodajskými agenturami.!

Jejich protokolovací stránka a zásady ochrany osobních údajů jsou také velmi vágní a uvádějí pouze to, že nejsou uloženy žádné protokoly připojení, například časová razítka. A co další osobní identifikovatelné informace (PII)?

5. HIDE.me - se sídlem v Malajsii

Malajsie je bezpečná internetová jurisdikce, daleko od aliancí 5, 9, 14 očí. To dává Hide.me docela výhodu nad jinými jmény na trhu. VPN respektuje uživatele’ právo na soukromí.

Neuchovává proto dopravní záznamy ani monitoruje aktivitu uživatelů. Věci se samozřejmě liší, pokud se zaregistrujete pro jejich bezplatný plán, který je dodáván s limitem šířky pásma 2 GB.

Poskytovatel následně uchovává protokoly aktivit (odstraněné po několika hodinách). Pokud se však zaregistrujete s prémiovým plánem, můžete od poskytovatele očekávat lepší bezpečnost.

Můžete si prohlédnout jejich certifikát vydaný nezávislým bezpečnostním analytikem, který ověřuje jejich nárok na žádné záznamy. V průběhu let můžete vidět četné žádosti.

Poskytovatelé’ odpověď na každou žádost byla:

hide.me nemůže a neuchovává žádné protokoly; proto vám nebudeme moci poskytnout další informace o této záležitosti.

6. IVPN - se sídlem v Gibraltaru

Gibraltar také spadá pod bezpečné internetové jurisdikce. Nestanovuje žádné povinné zákony o uchovávání údajů ani se nezabývá občany při činnostech hromadného sledování.

To samo o sobě poskytuje IVPN navrch na trhu, kde má sídlo více než 80 poskytovatelů “Internet Enemy” jurisdikce. Pokud to nestačí, zavede IVPN přísnou politiku bez protokolování.

Poskytovatel neukládá žádná data relací / připojení, jako jsou časová razítka, využití šířky pásma nebo údaje o aktivitě / využití, jako jsou navštívené webové stránky, adresa IP atd..

Nebyla ani jediná instance úniku informací IVPN žádné vládě ani zpravodajské agentuře. Další podrobnosti o jejich protokolování naleznete v tomto podrobném dokumentu “Zásady ochrany osobních údajů” stránka!

7. Ivacy - umístěný v Singapuru

Společnost Ivacy byla založena v roce 2007 a byla v popředí soukromí, ještě než se stala věcí. Poskytovatel se sídlem v Singapuru je zcela bezpečný před invazivním sledováním a uchováváním dat.

Přísně se nezaznamenáváme ani nesledujeme, činnosti procházení online, protokoly připojení, přiřazené adresy IP VPN, původní adresy IP, historii procházení, odchozí provoz, časy připojení, data, ke kterým jste přistupovali, nebo dotazy DNS generované vaším cílem..

Jedinou informací, kterou poskytovatel VPN zaznamenává, je vaše jméno, e-mailová adresa a způsob platby při registraci. Samozřejmě můžete použít pseudo idy a jména k další ochraně vaší identity.

To vše umožňuje uživatelům zůstat v bezpečí online, protože žádná data nemohou odkazovat na konkrétní činnosti konkrétního uživatele jejich služby. Pro více informací si můžete přečíst jejich podrobné “Zásady ochrany osobních údajů”.

8. Mullvad - se sídlem ve Švédsku

Ačkoli Mullvad sídlí ve 14 Eyes Jurisdiction, nikdy nebyl nalezen předávání žádných protokolů vládním úřadům. Poskytovatel z velké části udržuje vaši identitu skrytou.

Neuchovává žádné záznamy osobních údajů (PII). Nicméně, po analýze jejich “Zásady ochrany osobních údajů”, Odhalil jsem, že Mullvad sleduje jiné metriky.

To zahrnuje celkovou šířku pásma na server, zatížení procesoru na jádro a celkový počet aktuálních připojení, z nichž žádné nemůže navázat spojení s vaší identitou.

Z tohoto důvodu považuji Mullvad za bezpečného poskytovatele, ale pak opět volba přihlášení závisí na vyhlídkách. Důvěra je velmi důležitým faktorem při výběru VPN.

9. NordVPN - se sídlem v Panamě

Osobně považuji společnost NordVPN za jednu z nejlepších služeb VPN No Logs na trhu. Poskytovatel sídlí v Rumunsku a získává strategickou výhodu nad jinými jmény.

Poloha je vysoce zabezpečená a jurisdikce přátelská k internetu. Protokol Nord VPN? Ne, oni “zaručit přísnou politiku bez protokolování”, který je ověřen významnou účetní firmou.

Bezpečnostní audit byl dokončen v listopadu 2018, během něhož došlo k “Velký 4” Účetní firma měla přístup k serverům NordVPN, databázím, zkontrolovat konfigurace, pozorovatelské operace a zaměstnance.

Výsledky odhalily, že společnost NordVPN neukládá provozní protokoly, IP adresy, protokoly připojení ani žádné informace o internetové činnosti, které by se mohly spojit zpět s uživatelem.

Protože poskytovatel stanoví limit šesti současných připojení, mají pro monitorování nějaké mechanismy. Žádný z nich však nepředstavuje hrozbu pro soukromí nebo bezpečnost uživatele.

10. Perfektní soukromí - se sídlem ve Švýcarsku

Služba VPN založená na Švýcarsku nabízí pokročilé funkce anonymity a zabezpečení online. Samotné místo bývalo “Internet přátelský” jurisdikce.

Po schválení nového zákona v září 2017 však lze nyní Švýcarsko považovat za “družstevní” jurisdikce, která se bude zabývat cíleným dohledem.

Toto nemá vliv na Perfect Privacy a jeho závazek udržet vás v anonymitě. Poskytovatel provozuje všechny své servery v diskovém režimu RAM, jak vysvětlují na stránce zásad protokolu.

Nezaznamenávají ani neukládají žádné informace, kromě celkového využití na serverech. Nejlepší část ze všeho: tyto nároky jsou ověřeny. V srpnu 2016 nizozemské orgány zabavily jeden z poskytovatelů serverů v nizozemském Rotterdamu.

Přestože důvod zabavení serveru nebyl nikdy uveden, společnost Perfect Privacy potvrdila, že nebyly předány žádné údaje o spotřebitelích:

Vzhledem k tomu, že nezaznamenáváme žádná data, není v současné době důvod se domnívat, že jakákoli uživatelská data byla ohrožena ... Nyní můžeme dojít k závěru, že kvůli zabavení nebyly ohroženy žádné informace o zákaznících. Poloha Rotterdamu bude nadále fungovat pomocí náhradních serverů.

11. Soukromý přístup k internetu (PIA) - se sídlem v USA

PIA je americká VPN služba, která nabízí levný a uživatelsky přívětivý zážitek. Je to také jediný poskytovatel se sídlem v USA, který považuji za bezpečnou volbu.

Bez ohledu na povinné zákony o uchovávání a dohledu nad údaji se PIA osvědčila “žádné záznamy” poskytovatele, ne jednou, ale dvakrát za poslední 4 roky.

“Můžeme jednoznačně konstatovat, že naše společnost nemá a stále neudržuje protokoly metadat o tom, kdy předplatitel přistupuje ke službě VPN, jak dlouho předplatitel’Používání bylo a z čeho IP adresa účastník pocházel. Šifrovací systém nám navíc neumožňuje prohlížet a tedy zaznamenávat, jaké IP adresy předplatitel navštěvuje nebo navštívil.”

První soudní případ od roku 2016 zahrnoval předvolání FBI poskytovateli, který požadoval protokoly uživatele, který údajně vystavoval bombovým hrozbám při používání PIA VPN.

Podle oficiálních soudních dokumentů může poskytovatel poskytnout pouze informace, že klastr IP adres byl používán z východních nákladů USA.

“Do London Trust Media [Private Internet Access] bylo zasláno předvolání a jediné informace, které mohly poskytnout, je, že shluk použitých IP adres byl z východního pobřeží Spojených států..”

Druhým případem z roku 2018 byl online hacker Ross M. Colby, který je obviněn ze tří přestupků a dvou zločinů týkajících se údajných počítačových útoků.

FBI potvrdil, že podezřelý využíval služby VPN nebo PIA zejména k provádění této nezákonné činnosti, a požadoval protokoly od poskytovatele, ale nic na oplátku nedostal.

“London Trust Media provozuje značku Private Internet Access (PIA), která vlastní několik IP adres používaných k hackování Embarcadero Media. Soukromý přístup k internetu nezaznamenává aktivitu uživatele, například soubory, ke kterým přistupovali nebo změny, které provedli na webových stránkách.”

Zní to jako docela solidní politika nulových záznamů, zvláště když vezmeme v úvahu, že PIA dokáže chránit své uživatele, i když se objeví zpravodajské agentury, jako je FBI.!

12. Trust.Zone - Umístěný na Seychelách

Vzhledem k tomu, že Trust.Zone působí mimo Seychely, získávají výhodu v tom, že sídlí v a “přátelské k internetu” jurisdikce. Samotný poskytovatel se také zaměřuje na poskytování úplné anonymity.

“Všechny naše servery VPN po celém světě NEJSOU ukládat žádné soubory protokolu, aby bylo zajištěno vaše soukromí. Všechna data použití jsou anonymní a nejsou připojena k vaší skutečné veřejné IP adrese”

Ačkoli tato tvrzení ještě musí být ověřena, Trust.Zone se z větší části jeví jako bezpečná služba. Mám podezření, že ukládají nějakou formu protokolů relací, ale ty, které se nepřipojují zpět k uživateli.

13. VyprVPN - se sídlem ve Švýcarsku

Společnost má centrálu ve Švýcarsku, Golden Frog’s VyprVPN vynaložilo velké úsilí na to, aby se stalo důvěryhodným poskytovatelem. Poloha také přispěla k poskytovateli pozitivně.

V roce 2010 Spolkový nejvyšší soud Švýcarska uznal adresy IP jako osobní údaje, které nelze sledovat, aniž by informovaly dotčenou osobu..

Tím byl VyprVPN navrch. Švýcarsko’s příznivými zákony na ochranu osobních údajů a také zaručují nejvyšší bezpečnost pro poskytovatele a jeho uživatele. V září 2017 však vstoupil v platnost nový zákon.

Tento zákon podle Swissinfo.ch umožňuje FIS dopřát se cíleného dohledu, bugování soukromých nemovitostí, telefonních linek a počítačů odposlouchávání, které byly dříve zakázány..

Během této doby VyprVPN zaznamenal data připojení (včetně IP adres), uložená po dobu 30 dní. Poskytovatel však chce nyní tvrději pracovat na ochraně soukromí uživatelů.

Výsledkem bylo, že v září 2018 VyprVPN začal spolupracovat se skupinou Leviathan Security Group na auditu a konzultacích při přechodu jejich služeb na plnou “žádné záznamy” VPN služba.

Na rozdíl od auditu NordVPN je ten, který byl proveden na VyprVPN, k dispozici veřejnosti k analýze a lze na něj odkazovat sdílením odkazu. Zde je část zprávy:

“Prověřili jsme všechny složky projektu podle posouzení hrozeb. Společnost Golden Frog souběžně s hodnocením pracovala na nápravě všech zjištění, která se netýkají protokolu. Jakmile to bylo dokončeno, provedli jsme znovu test a ověřili jsme, že všechny opravy byly účinné.”

14. VPNArea - Umístěný v Bulharsku

Bez ohledu na jurisdikci 5, 9 a 14 očí je bulharská platforma VPNArea skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí získat anonymitu online..

Zásady ochrany osobních údajů zachovávají postoj s nulovými protokoly a zajišťují uživatelům, že jejich aktivity zůstávají v bezpečí při používání VPNArea - zejména pokud žijete v zemi s přísnými internetovými zákony.

“Protokoly nemonitorujeme, nezaznamenáváme ani neukládáme pro jednoho zákazníka’s VPN aktivita. Nesledujeme, nezaznamenáváme ani neukládáme žádná přihlašovací data, časová razítka, příchozí a odchozí IP adresy, statistiky šířky pásma ani jiná identifikovatelná data uživatelů VPN, kteří používají naše servery VPN.”

Rovněž došlo k nulovým případům proti poskytovateli, který dále ověřuje jejich nároky. Z provozu, připojení a protokolu IP adres VPNArea nezaznamenává žádná data PII.

15. ZoogVPN - se sídlem v Ostrov Man

ZoogVPN působí na ostrově Isle of Man, což je bezpečná internetová jurisdikce. Země’Zákony neukládají uchovávání údajů ani hromadný dohled nad občany.

Poskytovatel také tvrdí, že nabízí nulové protokolování,

“Striktně neshromažďujeme ani neuchováváme žádné informace o činnosti uživatelů, webech nebo aplikacích, které uživatel používá, IP adresách uživatelů nebo relacích přihlášení / odhlášení uživatele.”

Pokud se podíváte na jejich Zásady ochrany osobních údajů, ZoogVPN má také tendenci být velmi explicitní o tom, co dělá a nesleduje. Ve skutečnosti máme jiného poskytovatele nulových záznamů.

Jediné, co dělají, je úplné využití šířky pásma na jeho serverech. Uživatelé / vyhlídky se nemusí starat o protokolování online aktivity nebo metadat, která by na ně mohla navazovat odkazy.

VPN, které nezaznamenávají zásadní data / informace!

Nyní jste obeznámeni s více než 30 VPN službami, které lze považovat “nedůvěryhodný” a více než 15 let, které zaručují úplnou anonymitu. Stále je však třeba zvážit mnoho jmen.

Patří mezi ně VPN, které jsou rozkročeny uprostřed. Poskytovatelé, kteří sídlí v jurisdikcích SAFE, ale stále zaznamenávají informace o minimálním připojení, které nemusí nutně odkazovat zpět na vaši identitu.

Rozhodl jsem se proto, proč pro ně nevytvořit samostatný výpis! Níže vidíte jména poskytovatelů, kteří nezaznamenávají sledovatelné informace / data. Registrace s nimi je zcela na vás.

 1. Anonymní VPN - umístil na Seychelách
 2. BlackVPN - umístil v Hongkongu
 3. BulletVPN - umístil v Estonsku
 4. BolehVPN - umístil v Malajsii
 5. Boxpn - umístil v Turecku
 6. CactusVPN - umístil v Moldavsku
 7. CyberSilent - umístil v Polsku
 8. CryptoStorm - umístil na Islandu
 9. Doublehop - umístil na Seychelách
 10. DotVPN - umístil v Hongkongu
 11. DathoVPN - umístil v Panamě
 12. DefenceVPN - umístil v Barbadosu
 13. CitizenVPN - umístil v Dánsku
 14. EarthVPN - umístil na Kypru
 15. Easy Hide IP - Nachází se na Seychelách
 16. F-Secure Freedome - umístil ve Finsku
 17. Já - umístil na Kypru
 18. FinchVPN - umístil v Malajsii
 19. HideIPVPN - umístil v Moldavsku
 20. ibVPN - umístil v Rumunsku
 21. V přestrojení - umístil v Belize
 22. IdentityCloaker - Česká republika
 23. IronSocket - umístil v Hongkongu
 24. Keenow Unblocker - umístil v Izraeli
 25. Kepard - umístil v Moldavsku
 26. Le VPN - umístil v Hongkongu
 27. LimeVPN - umístil v Hongkongu
 28. Moje soukromá síť - Hong Kong
 29. nVPN - Umístil v Bosně
 30. NoodleVPN - umístil v Malajsii
 31. OneVPN - umístil v Hongkongu
 32. Privatoria - umístil v České republice
 33. PandaPow - umístil v Hongkongu
 34. sh - Nachází se na Seychelách
 35. SpyOFF VPN - umístil v San Marinu
 36. SmartVPN - umístil na Seychelách
 37. SecurityKISS - umístil v Irsku
 38. SwissVPN - umístil ve Švýcarsku
 39. VPNLUX - Nachází se v Belize
 40. AC - umístil v Rumunsku
 41. VPN Baron - umístil v Rumunsku
 42. ht - nachází se v Belize
 43. VersaVPN - umístil na Filipínách
 44. asia - umístil v Belize
 45. VPNBook - umístil ve Švýcarsku
 46. ZenVPN - umístil v Dominice
 47. ZorroVPN - umístil v Belize
 48. ZPN - umístil v SAE

Zabalení věcí

Pravděpodobně máte dobrou představu o změnách v zásadách protokolování služeb VPN. Tam, kde většina tvrdí, že jsou bezlogové, nachází se shromažďování informací umožňujících identifikaci osob (PII).

Některé jsou samozřejmě civilizovanější a při hloubení odhalení zaznamenávají pouze minimální informace o připojení. Pokud však hovoříme o úplné anonymitě. Ve skutečnosti se ukázalo, že jen málo je LOGLESS.

Snažil jsem se poskytnout co nejvíce informací pro VPN ve všech těchto kritériích’s. Je to proto, že vím, že někdy může být obtížné pochopit přínosy a protokoly logovacích politik.

Kromě různých strategií poskytovatelé různé způsoby sdělování těchto zásad uživatelům, často skrývají své skutečné barvy za komplikovaným slovním přehráváním.

V každém případě doufáme, že tento průvodce bude užitečný při zjišťování pravdy. Pokud máte nějaké dotazy / připomínky, přidejte komentář níže. Osobně odpovím. Užijte si krásný den bez přihlášení!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me